Energieke Verkoper Het kinderhoek je van tante Els Waterloo kan zondag twee punten op Nautilus inlopen stoffen rrnrdfiirs Concours voor populaire muziek op 24 maart RA. RA. RA? Voetbal in Kennemerland Moppen trom melt je Levensgevaarlijk spinnetje Tekenvoorbeeld 15 Weer winst voor Dukel in DCIJ-toernooi VAN WERVEN JONKERS Fa. G. B E R E N D S E N WIJ kan leiding ook tegen SVOW behouden Geslaagde ouderavond van Bethlehemschoo! Burgerlijke Stand van Beverwijk Christelijke gymnastiek vereniging IJmuiden bestaat tien jaar Verfraaiing voor de winkel galerij Bemanning vergane „Amor" in I nest Gevaarlijke projectielen in de tuin Initiatief van instuif „St. Joseph' Het nieuwe raadsel Twee schuldigen reden door Filmavond met „De Eenzamen" Duitse kuster nog steeds op zeedijk VRIJDAG 15 MAART 1957 Ondanks het feit, dat de finish van de competitie al aardig in het zicht komt, is er nog geen club, die al definitief op de kampioenstitel beslag heeft gelegd, of er reeds van verzekerd is, dat ze het volgend seizoen in een lagere klasse moet uitko men. Een en ander is de oorzaak van het feit, dat op het programma voor de ko mende zondag, al is het vrij klein, toch be langrijke ontmoetingen voorkomen. We denken daarbij in de eerste plaats aan die wedstrijden, waarbij de kampioens gegadigden betrokken zijn. Voor 3A is dat ADOPurmersteyn, voor 3B QSCIVV en voor 4E WHWaterloo. Purmersteyn zal om een dubbele reden de reis naar Heemskerk met een enigszins bezwaard hart aanvaarden. In de eerste plaats, omdat het zelfvertrouwen door de nederlaag tegen CSV wel enigszins geleden zal hebben en voorts omdat het op eigen terrein van ADO maar op het nippertje heeft kunnen winnen (twee-één). Daar slaat echter weer tegenover, dat bij een eventuele nederlaag de Purmerender pa pieren nog hoog genoteerd zullen blijven. Bij QSCIW gaat het om vrijwel de laatste kans voor de thuisclub, immers zou den de Wormerveerders verliezen, dan hebben ze met één wedstrijd meer gespeeld 3 winstpunten minder den IVV. Winnen ze daarentegen, dan hebben ze nog een alles zins redelijke kans. Waterloo maakt een goede kans, dat het twee punten op Nautilus inloopt, daar het zelf ongetwijfeld van WH, één der kan didaten voor de onderste plaats, zal win nen en er voor Nautilus geen wedstrijd is vastgesteld. CSV en HSV kunnen gevoegelijk om des keizers baard spelen. Alleen de plaatse lijke rivaliteit kan aan deze ontmoeting af te zakken. De kans op een gelijk spel lijkt ons ook hier vrij groot. Always Forward achten we in staat een zelfde resultaat tegen de Alkm. Boys te be werkstelligen. Alcm. Victrix gaat tegen EVC een kleine nederlaag tegemoet. In 3B kan Kinheim het nog tot 15 punten brengen, vandaar dat EHS met 11 punten, Zilvermeeuwen met 12 punten en Terras vogels en Assendelft met 13 punten er nog wel een paar punten bij zullen willen heb ben. De Terrasvogels zullen hiertoe pogin gen aanwenden tegen KW, doch we vre zen dat de Santpoorters in hun voornemen niet zullen slagen. EHS en Zilvermeeuwen, die tegenover elkaar komen te staan, wor den mogelijk beide één punt rijker. Bij de ontmoeting WSVZVV trekt de thuis club aan het langste eind. Datnnieuws uit de IJmond De eerste ronde van de tweede helft van het DCIJ-toernooi leverde voor kop loper Dukel een overwinning op tegen K. de Jong. En aangezien Van Straten voor het DCIJ-toernooi verstek moest laten gaan en Tielrooy in Duitsland vertoeft heeft Dukel een belangrijke voorsprong op zijn naaste concurrenten. Vooys haalde een geestige damcombinatie uit tegen Beu- kema en won verdiend. Kok en Swier moesten afbreken. De stand in de hoofd klasse is: ADVERTENTIE Dukel Van Straten Tiëlrooy nog een aardig tintje geven. We houden Krijgsman het op een gelijk spel. Vitesse zal in Den Helder een zich fel wereld Helder tegenover zich krijgen, daar deze oud-tweedeklasser ongetwijfeld alles in het werk zal stellen om nog niet verder ADVERTENTIE 3 sterren die flonkeren aan het firmament der KINDERWAGENS, SOEPEL, ELEGANT en een SIERAAD op de weg. Deze solide wagens kunt u in 40 verschillende modellen bewonderen in onze showroom Trompstraat 911 - IJmuidcn (O.) - Tel. 4214 11 7 2 2 16 9 5 4 0 14 9 5 4 0 14 12 4 4 4 12 8 3 4 1 10 8 3 4 1 10 6 2 1 3 5 10 2 1 7 5 9 0 4 5 4 6 1 1 4 3 10 0 3 7 3 2 1 0 1 2 Van der Berg Vooys Beukema Kok Koppelman Postma De Jong Swier In de eerste klasse moest koploper Ott een veer laten tegen Gomes. Maar ook Binkhorst kreeg niet meer dan remise waardoor de positie aan de kop onge wijzigd bleèf. Lodder en Kaan deelden de punten. Een fraaie prestatie leverde Van de Bos want hij won op slimme wijze van Leeuw. De stand in deze klasse is: Kwaliteit spant de kroon Kloosterstraat 35, Beverwijk Voor de fijnere Heren- Juniorenkleding Bij ons is plaats voor: en van Heren- en Jongenskleding en -Modes. - Bekendheid met kleer makerij strekt tot aanbeveling. Leef tijd 20-30 jaar. Sollicitatie per brief, onder opgave van kostuummaat, aan privé adres: Zeestraat 144, Beverwijk. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft IJmuiden op enigszins verrassende wijze de leiding overgenomen van Ro- baver, met welk elftal bijna het gehele seizoen een wedloop is gehouden om de eerste plaats en de daaropvolgende pro motie naar de derde klasse. Daarom zijn deze laatste wedstrijden zo belangrijk. De tegenstander van zaterdag (4.15 uur) heeft enkele weken geleden de kampioensillu sies van Robaver wreed verstoord door dit elftal op eigen terrein een nederlaag toe te brengen. Het „weest op uw hoede" is daarom voor de VVIJ'ers geboden. Dat het zal spannen op het Waterloo-terrein hoeft niemand aan te twijfelen. Het twee de elftal ontvangt RCH (3 uur) en zal moe ten en kunnen winnen om de ook aan wezige kampioenskansen te behouden Kort na de eerste verjaardag van de Betihlehemschool te IJmuiden werd don derdag de eerste ouderavond gehouden in het wijkgebouw naast de Bethlehemkerk. De ouders konden reedis vroeg in de avond in de diverse lokalen het werk van hun kinderen bezichtigen terwijl er tevens ge legenheid was om de verschillende proble men en probleempjes met de leerkrachten door te praten. In het wijkgebouw heette vervolgen® de voorzitter van het schoolbe stuur, ds. D- C. van Wijngaarden, na het zingen van psalm 138 de vele aanwezigen hartelijk welkom waarbij hij voort® wees op de bijzonder snelle groei van het chris telijk onderwijs in het nieuwe gedeelte van IJmuiden. Het hoofd van de school, de heer Re- miëns, hield vervolgens een korte inleiding over het onderwerp ..Komen onze kinderen tekort?" Hij besprak eerst die stoffelijke kant van dit probleem en voorit® de gees telijke zijde, waarbij duidelijk werd dat de hedendaagse jeugd dikwijls, mede door ra dio, film en televisie, te weinig rust krijgt. Na die pauze sprak de hee-r Th. Jansen, onderwijzer aan die Betihlehemschool, over „Het verwennen", waarbij de heer Jansen erop wees dat men het kind tekort doet wanneer alle moeilijkheden steeds weer uit de weg geruimd worden. De heer Remiëns deed vervolgen® nog enkele interne mededelingen, onder meer over de voorbereiding tot aansluiting tot voortgezet onderwijs, de plannen voor het stichten van weer een nieuwe school, het schoolfonds en de taak van de ouders met het oog op de opvoeding ten opzichte van het veilig weggebruik. Na het zingen van het lied „De Heer is mijn herder" werd deze geslaagde avond gesloten. MIS VAN HAYDN ONTDEKT Een reeds lang vermist werk van Haydn is ontdekt in een Oostenrijks klooster in Goettweig. De compositie, een mis die de naam draagt „Rorate coeli desuper", zal binnenkort worden gepubliceerd. In het zelfde klooster heeft de Amerikaanse mu sicoloog H. C. Robbins Landon de compo nist ontdekt van een werk, dat tot dusver hoewel met twijfel aan Ludwig van Beethoven werd toegeschreven. Het betreft de „Jenaer Symphonie" die in 1909 dooi de Berlijnse muziekexpert Fritz Stein in de archieven van de stad Jena gevonden werd. Robbins Landon meent thans het be wijs te kunnen leveren, dat deze symfonie niet gecomponeerd werd door Beethoven doch door Friedricht Witt, een componist, die in 1837 in Würzburg overleed. Ott 17 10 4 3 24 Van Wort 16 7 6 3 20 Binkhorst 15 8 4 3 20 Lodder 14 5 7 2 17 Waal 15 6 4 5 16 Gomes 15 5 5 5 15 Kaan 16 5 5 6 15 Leeuw 15 5 4 6 14 Van de Bos 18 3 5 10 11 Bakkum 9 3 2 4 8 Binkhorst 3 0 3 0 3 Kramer 10 0 3 7 3 Voor de tweede plaats in het IJmond- toernooi hoofdklasse waren Van Straten en Van der Berg gelijk geëindigd. Laatst genoemde won de eerste partij, GEBOREN: Marjanne C., d. v. P. Tromp en A. Zuijdierduijn; Ainniamarie P., d. v. P. J. Develine en J. C. de Adel; Antoinette I. M., d. v. J. F. Toman en A. Niesten; Wilhelmina J., d. v. M. Celton en W. Deseendre; Philip- pus R. M., z. v. G. J. Vos en P. M. T. C. M. Wijers; Cecilia J.. d. v. R. F. Kraus en T. P. van Maaren: Willem, z. v. A. Kingma en E. M. A. Vastenburg; Paul. z. v. J. B. Jansen en A. W. pecker: Janna M„ d v. J. SVenkamp en P. de Wijs; Hendrika S., d. v. K. Hilve- rink en A. Drentih; Cornelis M., z. v. C. Pel en M. Vonk. ONDERTROUWD: A. Priester en I. Vel- lekcop; W. L. Oldenburg en P. BasstraW. P. Demmers en H. Ketting; C. J. Krook en W. H. van Vuuren: A. Koster en W. Fontein. GEHUWD: H. H. Stangenbenger en A. Bakker; A. M. Jansen cn J. E. G. Kruitwa gen; H. M. van der Kolk en C. J. Johansen. OVERLEDEN: M. C. Kamphorst, wed. v. F. K. Riebiseh, oud 93 jaren; C. B. van Kaam, oud 37 jaren; E. va-n Wijk, echtg. v. H. Brat, o-ud 65 jaren; A. van Staveren, oud 53 jaren. „Strandmeeuwen" schudden de kaarten De Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" heeft de onderlinge com petitie voortgezet met de volgende uit slagen: 1. J. v. d. Mey 4778 pnt; 2. G. Post- ma 4743 pnt; 3. J. Paap 4474 pnt; 4. mevr. v.d. Mey 4474 pnt; 5. J. Seysener 4300 pnt; 6. C. de Boer 4216 pnt; 7. P. de Boer 4150 pnt. Het zal de leden, die tien jaar geleden overgingen tot 't oprichten van de christe lijke Gymnastiekvereniging IJmuiden ze ker niet te doen zijn geweest om zonder meer een gymnastiekvereniging; op te rich ten, want aan gymnastiekverenigingen was in het rayon IJmuiden-Velsen Zuid en Velsen-Noord zeker geen gebrek. Het motief moet dus werkelijk geweest zijn een gymnastiekvereniging op christe lijke grondslag, omdat een dergelijke ver eniging nog niet bestond. Dat dit geen mis greep is geweest bewijst wel de gestadige groei van deze vereniging en het feit, dat zij einde 1956 het 10-jarig bestaan, zij het in intieme kring, luisterrijk heeft kunnen vieren. Dat de vereniging ook „naar bui ten" van het 10-jarig bestaan blijk wil ge ven, spreekt vanzelf en dit wordt dan gedaan door middel van een viertal jubi leum-uitvoeringen t.w. op 18, 19, 20 en 21 noaart in het Patronaatsgebouw te IJmui- den-Oost. Niet alleen het grote aantal leden (ruim 500) waarover de vereniging thans be schikt, is oorzaak, dat niet met één a twee uitvoeringen volstaan kan worden, ook de grote belangstelling van sympathiserenden heeft moeten leiden tot een viertal uitvoe ringen, waaruit voldoende blijkt, dat de christelijke Gymnastiekvereniging een eigen plaats heeft weten te verwerven in het verenigingsleven. Aan het samenstellen van het program ma is grote aandacht besteed. Behalve de vele speciale gymnastieknummers bevat het programma ook een nummer „onze jubilarissen" en dit zal wel betrekking hebben op de leden, die 10 jaar lid zijn. Verder wordt op het programma een num mer aangekondigd met vraagtekens. ADO zondag tegen Purmersteijn ADO speelt zondagmiddag tegen Pur mersteyn. De Heemskerkers verschijnen in de volgende opstelling: doel: Burger; achter: De Graaf en G. Beentjes; midden: A. Dam, J. Dam en v. d. Kolk; voor: Groot, N. v. Tunen, T. Dam, G. v. Tunen en De Wit. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Petrus H. z. v. H. T. de Ruy- ter en M. Zonneveld te Beverwijk; Catha- rina M. d. van J. de Goede en A. M. Com mandeur; Jannetje C. M. d. van H. G. Smit en W. W. F. Beenen; Martina J. M. d. van M. J. Potman en C. M. van Blokland; Jo hannes N. z. van J. Alders en C. J. de Jong te Beverwijk. ONDERTROUWD: G. Hutter te Bever wijk en J. E. Koppen. De gemeentelijke plantsoenendienst en openbare werken hebben deze week een welkome verfraaiing aangebracht aan de Wijkerstraatweg op het brede tegelplein, dat de afscheiding is tussen de ventweg en winkelgalerij. Er zijn namelijk op het brede Zondag speelt „Wijk aan Zee" een I trottoir kleine perken aangelegd, waarin vriendschappelijke wedstrijd tegen Storm- rozenstruiken zijn geplaatst. Een nood- vogels 2. De ontmoeting vindt plaats op zakelijk maar niettemin weinig fraai be- het terrein in de badplaats en vangt aan j tonnen optrekje is voorts door hoge hees- „Wijk aan Zee" vriendschappelijk tegen Stormvogels II om half drie. ters aan het oog onttrokken. np Kapitein J. D. Holm, gezagvoerder van het vergane Nederlandse vrachtschip „Amor", dat op 11 maart voor de kust van Kreta is gezonken, heeft donderdag bij aankomst in Triëst verklaard, dat de storm, waarbij zijn schip verging de erg ste was die hij sinds 40 jaren varen had meegemaakt. Kapitein Holm zei, dat het het eerste schip was dat onder zijn commando op zee verloren ging. „Ik heb slechts eenmaal te voren een slechte ervaring meegemaakt, dat was in 1940 toen een schip onder mijn commando door Duitse duikbommenwer pers in het Britse kanaal werd getroffen en opgeblazen". Ofschoon hij de oorzaak van de schipbreuk weigerde te vermelden, kwamen de plaatselijke havenautoriteiten van enkele bemanningsleden te weten, dat het slechte weer de oorzaak was geweest, dat de machines van het schip ophielden te functioneren. Na hulde te hebben gebracht aan de bemanning van het Italiaanse tankschip, „Ernesto Fassio", voor de hulp die zij ver leende, zei kapitein Holm: „Nooit tevoren in mijn lange loopbaan op de zeven zeeën ben ik in zulk een storm gelopen. De gol ven waren zo hoog als bergen en de „Amor" werd als een blad heen en weer geworpen. Ik moet zeggen dat mijn be manning ook hard werkte om het schip op het water te houden, maar er kon niets gedaan worden". De kapitein van het Italiaanse tank schip, dat de 32 Nederlandse zeelieden aan boord nam, zei, dat de toestand op zee zo ruw was, dat het ongeveer zes uur ge duurd had voor alle Nederlanders, die in een kleine reddingsboot opeengepakt za ten, konden worden gered. „Wij merkten hen op zodra wij de plaats van de ramp bereikten, maar de hoge golven stonden ons niet toe hen enige hulp te verlenen. We bleven in hun buurt rondvaren en ondanks hun wanhopige toestand, toonden zij moed en geduld", voegde kapitein Morchio eraan toe. De Nederlandse con sulaire vertegenwoordiger in Triëst, G. Sperco, bracht, de gehele morgen door met de overlevenden langs de winkels te bege leiden, waar hij kleren, schoenen en on dergoed voor ze kocht. De Nederlanders zouden vandaag per trein naar Amsterdam vertrekken. Toen de heer T. aan de Breedeweg gis teren de eerste spade in de grond stak om zijn tuintje een jaarlijkse spitbeurt te geven, stuitte hij op een ijzeren voorwerp, dat naar later bleek een wel zeer gevaar lijke herinnering was aan de laatste oorlog. Hij stelde de politie van zijn vondst op de hoogte en vond later een tweede projectiel. De mijnopruimingsdienst constateerde dat de opgegraven projectielen nog intact wa ren: S-mijnen van 10 x 18 cm. ADVERTENTIE •j, ii - - ISfj uil Zweden Noorwegen Denemarken 11 Franse damasten „Ploeg"- stoffen |M Dobbystol in 26 kleuren Bh WONINGINRICHTING BEVERWIJK ute£ (wtor, kitifduAAhcJe*!! Zegelactie van WVW vergt hogere contributie De zegelactie van de Winkeliersvereni ging „Wijkeroog" bracht gisteravond de Noord-Velsense winkeliers bijeen in het gemeentelijk ontspanningslokaal wegens invoering van hogere contributies teneinde deze actie te kunnen blijven voortzetten. Volgens de mededeling van de voorzitter is de W.V.W. benaderd door het afdelings comité van het Koningin Wilhelminafonds om haar medewerking te verlenen bij een grote verloting door dit comité te houden ter gelegenheid van de tunnelopening. In het jaarverslag van de heer J. W. D. Schmitz, secretaris, werd aan het verschei den van de actieve bestuurder, de heer P. W. van Amersfoort herinnerd. Critiek was er op Velsens gemeentebestuur,, omdat dit hééft toegelaten, dat er in de „winkel galerij" een vakverenigingskantoor inge voerd is, Men achtte dit misplaatst, temeer omdat het gemeentebestuur voor deze kwestie geen contact met het W.V.W.- bestuur had opgenomen. Fiets terecht, eigenaar gezocht Een op maandag 11 maart op de Bloem- straat te IJmuiden ontvreemde fiets - een oud rood herenrijwiel - is door de Velsense recherche tegelijk met de onrechtmatige berijder opgespoord. Maar nu is de echte eigenaar nog zoek en de recherche heeft deze met spoed nodig, om de aangelegen heid „rond" te kunnen krijgen. Beste kinderen, Vandaag begin ik jullie hoekje met een prettige herinnering aan de afgelopen week. Eigenlijk is er toch niets bijzonders gebeurd waaraan ik met zoveel plezier terug zou kunnen denken. Geen feestje, geen verjaardag, zelfs geen extra dagje-uit maakt mijn stemming zo genoeglijk. Het waren alleen maar die heerlijke lentedagen, vol zon en zoelheid, die mij tevreden stemden en dat zal met jullie allemaal ook wel het geval geweest zijn. Opeens zag ik een heleboel kinderen met sokjes en blote benen ronddartelen, inplaats van de winterse lange broek en de bomen trokken gauw hun lente-jurk aan, die bij heel veel, erg mooi was, vol witte en zacht-rose bloempjes. Ik heb een foto opgezocht waar je zo'n bloeiende boom op zien kunt, als je soms vergeten zou zijn te kijken naar een echte. Je kunt het nu nog meemaken maar dan moet .ie gauw zijn want de prunis in mijn tuin laat zijn eerste witte bloemblaadjes al drijven op de frisse voorjaarswind. Oplossing verborgen vogelnamen: 1. ek ster, 2. vink, 3. merel, 4. kanarie, 5. specht. We hebben in ons land een behoorlijk aantal spinnen en nogal wat soorten en maten van die beesten ook. Er is er ge lukkig geen een bij, die werkelijk gevaar oplevert als je er door gebeten zou worden, maar dat is in andere vooral de tro pische landen wel zo. In Chili (Zuid- Amerika) leeft namelijk een spin, die, al is hij niet groot ongeveer anderhalve centimeter toch zeer gevaarlijk kan zijn. Zo op het eerste gezicht lijkt het dier een doodgewoon onschadelijk spinnetje, maar het blijkt regelrecht een monster te zijn, als je weet dat hij met vijf of zes beten een gezond, sterk paard kan doden. Als zo'n spin een mens dus met zijn beet verrast dan kan die er zeker van zijn deze verwonding niet te zullen overleven. Het eigenaardige is nog, dat de beet bijna geheel onzichtbaar blijft. Bij de meeste giftige spinnen ontstaat op de plek van de beet een zwelling, bij deze kleine gif-spin ondervindt alleen het lichaam van de mens de schadelijke ge volgen. Jan: „Oom, ik droomde, dat u mij een gulden gaf voor mijn spaarpot!" Oom: „Zo! Nou, jongen, hou hem dan maar." Tom: „Opa?" Opa: „Wat is er Tom?" Tom: „Als mijn haar rijp is, valt het dan ook af, net als dat van u?" Verander van onderstaande woorden steeds de middelste letter zó, dat er goede andere woorden voor in de plaats komen. De veranderde letters vormen dan de naam van een aan ons allen „dierbaar plekje grond". hemel pen lever krant ketel mazen lot kozijn kamer. De r.k. Instuif „St. Joseph" te Velsen- Noord, die thans ongeveer drie jaar be staat en wegens zijn arbeid onder de jon gere rooms-katholieken niet alleen uit de eigen parochie, maar ook uit Beverwijk en zelfs uit Santpoort, een goede naam heeft weten te verwerven met verantwoorde ontspanningsavonden, heeft een nieuw ini tiatief ontwikkeld. Het ligt in het voorne men van het Instuif-directorium op zon dagavond 24 maart in het r.k. St. Joseph- huis aan de Banjaertstraat een concert te houden van populaire muziek, zowel in strumentaal als vocaal. Het doel is: a. het scheppen van verge lijkingsmogelijkheid van prestaties op het gebied van de lichte muziek; b. het zoeken naar amateurensembles en solisten voor een later optreden in en voor de Instuif; c. de Instuifleden in staat te stellen kennis te maken met muzikale hobbies en prestaties van personen uit de eigen omgeving; d. voor de leden van verscheidene ensembles, die anders elkaar niet kunnen beluisteren, een ontmoetinggmogelijkheid te creëren. De jury zal door de aanwezigen worden gevormd met medewerking van een ap- plausmeter. Daarnaast zullen tien Instuif leden door middel van formulieren hun beoordeling geven naar klank, techniek, voordracht, sfeer en ritme en drie dames van het directorium vormen het „wed- strijdsecretariaat". Voor iedere groep van ensembles en solisten, instrumentaal en vocaal, worden twee prijzen beschikbaar gesteld, terwijl elke deelnemer een herin nering ontvangt. Tot en met zaterdag sta t de gelegen heid open zich voor dit attractieve con cours te melden bij de heer L. Bart, Schulpweg 135. Schade in Velsens verkeer Ook donderdag is er door diverse aan rijdingen in het Velsense verkeer heel wat materiële schade ontstaan. Doordat de bestuurder van een bestelauto op de krui sing MarktpleinLange Nieuwstraat, ko mende van de markt, geen voorrang ver leende aan een motorcarrier, ontstond er een botsing, waardoor beide voertuigen schade opliepen. Op de Velserduinweg werd een personen auto aangereden door een tegemoetkomen de vrachtwagen, waarvan de bestuurder meer links dan rechts van de weg reed. Hij moet bovendien de ander niet hebben opgemerkt; de personenauto werd bij de botsing dermate zwaar beschadigd, dat zij moest worden weggesleept. Op de oostelijke deur van de Noordersluis is een fietser aangereden door een automobi list, die door het rode stoplicht was ge reden. De fiets werd vernield, maar de autobestuurder reed zonder meer door. Op de Zuiderkanaaldijk kwam eveneens een staal van verkeersvandalisme voor, waarbij twee automobilisten betrokken waren: een uit westelijke richting komende auto werd door een tweede ingehaald, maar de eerste chauffeur zwenkte tijdens deze manoeuvre naar links, met het gevolg, dat de wagens elkaar raakten en beide schade opliepen. De schuldige - de man dus, die op het moment dat hij ingehaald werd, van richting veranderde, wilde zijn naam niet opgeven en is doorgereden; hij wordt nu terzake van een misdrijf gezocht. Reeds hebben zich voor deelneming aan gemeld Duo Double White uit Santpoort, Dansorkest The Continentals, onder leiding van W. Peters uit Amsterdam; The Kenne- mer Jazz Kwintet onder leiding van J. Feyen; The Gladstones onder leiding van N. Beemster, Heiloo; The Velno's onder leiding van Jan Stoker; The Kennemer Music Boys, mondaccordeon trio uit Be verwijk en muzikale en vocale solisten. „De Pigeja's" uit Zaandam moesten ver stek laten gaan. Verder wordt zaterdag avond in het „Josephhuis" de film „De af vallige" van Leo Joannon vertoond en komt zondag 14 april de voordrachtkunste naar Joha. n Lauxtermann met „Het was een vreemde nacht" van Albrecht Goes. I.v.A.O. groeit De heer Jb. Vegter, voorzitter van de afdeling IJmuiden van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling kon donderdag avond met enige vreugde mededelen dat het ledenaantal in het afgelopen jaar met 42 percent is gestegen, wat geen enkele afdeling in Noordholland heeft kunnen be reiken. Ook de belangstelling van de leden voor excursies is bevredigend en het aantal in schrijvingen voor het natuurvriendenhuis de „Banjaert" te Wijk aan Zee is veel groter dan men had gedacht. Deze avond werd in de gemeentelijke veigaderzaal aan de Abeelenstraat een filmavond gehouden, waar de gewestelijke bestuurder, de heer H. Bol, eerst een in leiding gaf op de film „The quiet ones" („De eenzamen"). In hoofdzaak gaat het in deze film om het isolement van een kind, zo zei de heer Bol - een kind dat zijn ouders slechts van zeer vage dingen of gebeurtenissen kan herinneren en dat wordt opgevoed in de steer van een opvoedingsgesticht, een lief- deloos leven, waar de harmonie van een gezin geheel zoek is. De film laat dan zien, dat zulk een kind ontspoort, dat het een minderwaardigheidscomplex krijgt en daar door elk contact met anderen mist. Psy chiaters proberen deze geestelijk misvorm de kinderen weer in het rechte spoor te brengen. De poging, die men gistermiddag bij hoogwater heeft ondernomen om de „Achilles", die op de Westkappelse zeedijk is vastgelopen vlot te krijgen, is mislukt. De tros, waarmee „Themy 2" van het ber gingsbedrijf Van den Akker aan de „Achil les" had vastgemaakt, knapte en voordat men gelegenheid had nogmaals een tros uit te brengen, was het getijd verlopen. De „Themy 2" is er niet in geslaagd bij het hoog water van vannacht het Duitse kustvaartuig „Achilles" van de Westkap pelse zeedijk af te trekken. De „Achilles" heeft de aangeboden assistentie van de sleepboot „Scaldis" afgewezen. Gehoopt werd, dat de „Themy" het alleen zou kla ren. Vanmiddag, wanneer het weer hoog water is, zullen de pogingen worden her vat.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11