Interkerkelijk ziekenhuis in Velsen principieel goedgekeurd COR OLY Velsens cultureel leven in de komende week Agenda voor Velsen Havenberiehten TUSSEN TEXTIEL Uitbreiding van het Antonius- ziekenhuis met 50 bedden RALEIGH 't SILVER STOEPKE Voor PRISMA-horloges naar P. DE GROOT PRISMA-dealer Fa A. R. DE BOER 11 Bindingsavond van de B.B. met kienen Patricia McGormick wordt professional Vroeg voorjaar niet overal welkom Bloemkwekers krijgen minimale prijzen Agenda voor Beverwijk Fantasie Geestig Beverwijk Zwierig Super-spektakel Bekoorlijk N.Ph.O. concerteert in Kennemer Theater Jehovah's houden gezamen lijke predikingsactie Bridgeclub „De Jump" beëindigde wintercompetitie r*\'t PRISMA Medische verzorging tijdens weekeinde FLANELLEN HEREN-PYAMAJASJE ƒ6.75 BEVER WI3K VRIJDAG 15 MAART 1957 Naar wij vernemen heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in principe zijn toestemming verleend tot de bouw van een interkerkelijk zieken huis in Velsen met een capaciteit van 120 bedden en tot uitbreiding van het Antoniusziekenhuis met 50 bedden. Dit principe-besluit is uiteraard gebon den aan een aantal voorbehouden, maar kan als een eerste stap worden beschouwd naar het reeds lang in Protestants Christe lijke kringen gewenste interkerkelijke zie kenhuis, waarover destijds in Velsens ge meenteraad uitvoerig gesproken is in ver band met de toekomstige behoefte aan zie kenhuisruimte in de IJmond en de andere mogelijkheden op dit terrein. Er is toen onder meer ook gewezen op de mogelijkheid van een vleugel-zieken huis een ziekenhuis dus, dat een protes tants-christelijke vleugel zou krijgen aan een „neutrale kern". Dit zou dan samen met Haarlem verwezenlijkt kunnen wor den. Vervolgens is ook bepleit het zieken huisprobleem in het IJmond-adviescollege te bespreken, om aldus een zo goed moge lijke coördinatie te waarborgen ten aan zien van de toekomstige behoefte in het noorden van de IJmond. Dit is niet ge beurd. Vierhonderd bedden Samen met het beddenaantal voor het Interkerkelijk ziekenhuis van 120 stuks en de eventuele uitbreiding met 50 bedden voor het Antoniusziekenhuis zou de zuide lijke IJmond beschikken over een 400 bed den. In de noordelijke IJmond is er met de 200 bedden, die het Rode Kruisziekenhuis telt dus een minder-goede outillage, die echter opgeheven wordt door de snelle verbinding met het zuiden, wanneer de tunnel gereed is. Hier komt bij, dat Santpoort wat de zie- De bindings- en contactcom missie te Velsen-Noord van de dienst Bescherming Bevolking houdt donderdag 21 maart in 't gemeentelijk ontspannings lokaal aan de Van Diepen straat een gezellige avond met kienen en een gratis verloting. Tijdens deze bijeenkomst zal een nieuw bestuur worden gekozen wegens het aftreden van het voorlopige bestuur, waarin zitting hebben de heren C. van Dijk, voorzitter; C. Groot, penningmeester; J. Hop, secretaris en mej. A. Hekman, alge meen adjunct. Van deze bestuursleden stelt de heer J. Hop zich niet herkiesbaar. Contactavond van „Geel-Zwart" Het bestuur van de supportersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging „Kinheim" houdt dinsdagavond in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een contactavond voor de leden. In deze bijeenkomst, die altijd grote belangstelling heeft, zullen klaverjaswed- strijden voor de heren en sjoelen voor de dames om mooie prijzen de aandacht vragen. Pat McCormick, Olympisch kampioene schoonsp ringen 1952 en 1955. wordt profes sional. Zij bevestigde dit tijdens een pers conferentie. Op 4 april debuteert zij te Los Angelos in een show. ADVERTENTIE 'S WERELDS BESTE RIJWIEL Breestraat 108 - Beverwijk - Tel. 4627 kenhuisbehoefte aangaat, niet zozeer onder Velsens invloedssfeer valt, omdat daar de verbinding met Haarlem gunstiger ligt dan die met Velsen-IJmuiden. Uit medisch oogpunt wordt echter de kwestie der ver bindingen minder belangrijk geacht gezien de moderne middelen van vervoer. Heemskerk? Een oplossing voor de ongetwijfeld ko mende behoefte aan ziekenhuis-ruimte in de noordelijke IJmond zou in theorie ge vonden kunnen worden in een dependance van het Antoniusziekenhuis te Heemskerk. Hiervan is echter in Katholieke kring niets positiefs bekend. De tegenstanders van een interkerkelijk ziekenhuis in Velsen merken op, dat deze bouw in zoverre voorbarig is, dat daar mee in feite een beslissing wordt genomen voor de toekomstige IJmondbewoners. Naar zij zeggen is er momenteel nog geen dringende noodzaak voor een nieuw zie kenhuis, dat dan ook voor de verdere toe komst dient te worden geprojecteerd, maar dan als gevolg van een bepaalde religieuze kleur „wellicht niet langer beantwoord aan de samenstelling der bevolking. Zodat een „vleugelziekenhuis" een aanvaard baarder oplossing zou geven. Bovendien werd en wordt het interker kelijk ziekenhuis aangevochten uit een oogpunt van rentabiliteit en medische outillage, die beide slechts bij een groter ziekenhuis aan de te stellen eisen kunnen beantwoorden, zodat het laatste woord over deze kwestie nog wel niet gevallen zal zijn. Het zomerse weer, dat maart ons tot nu toe geeft, zal niemand onwelkom zijn maar toch is er een groep van mensen die het vroege voorjaar niet al te graag zien. Het zijn de bloemkwekers die door het zachte weer hun hele teeltschema in het honderd zien lopen. Want het is nog maar half maart en nog zijn bij alle kwekers de stookkassen niet leeg, maar op de veilingen komen inmid dels al volop bloemen uit de warenhuizen en koude bakken. Dit zijn bloemen die men normaliter pas eind maart of begin april verwacht had. En nu komen tot overmaat van ramp ook al de eerste koude grond narcissen aan de markt, bloemen die men begin of half april verwacht. Alles is er dus tegelijk met alle gevolgen van dien, want deze grote aanvoeren kan de handel op geen stukken na verwerken. Daar komt dan nog bij, dat de vraag naar bloemen met dit uit zonderlijke mooie weer niet groot is. De prijzen zijn dan ook op de veilingen tot een dieptepunt gekomen, waarvoor de teelt van bloemen niet lonend meer is. Dit is overi gens een verschijnsel, dat ieder jaar wel een paar keer voorkomt. Wel wordt met belangstelling afgewacht hoe de groei der verschillende produkten zich zal ontwik kelen want bij wat koeler weer remt de onstuimigheid wel weer wat af. De aan voeren van perkplanten is de laatste da gen ook groter geworden en er komen bij voorbeeld al heel wat kistjes met violen aan de markt. Het veilingbestuur is op zijn qui vive en zal desnoods iedere dag laten veilen. VRIJDAG 15 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De regen kwam". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi, de jonge keizerin". W. B. Theater, 20 uur: „Parachutisten vallen aan". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering Katho lieke Vrouwengilde. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Vereniging Koninginnedag. 't Centrum, 20 uur: Partij van de Arbeid; ir. Posthumus spreekt over Deltaplan. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiehoek geopend van 15-17 en 18.30-20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 UUL - CL Wjjk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZATERDAG 16 MAART Bioscopen: als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Vergadering „Flora". Veilinggebouw Kennemerland, 15 uui Jaarvergadering veiling. •t Centrum, 20 uur: Vergadering Kennemer aspiranten. 't Centrum, 20 uur: Bijeenkomst Gerefor meerde jeugd. Hotel „Parkzicht", 20 uur: vergadering De IJmond Vissers. Openbare leeszaal, geopend van 10-12 en 14_17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, geopend van 10-13 en 14-17 uur voor uitleenbibliotheek, lees- en studieclub geopend van 10-13 en 14-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. (Thalia) maandag, dinsdag en woens dag Een sterk staaltje van trucage in de film kan men bewonderen in „Strijd tegen de vliegende schotels", waarin een toekomstbeeld wordt opgehangen, dat mis schien minder beklemmend is dan de ont werpers zich hebben gedroomd, maar in zijn realisering alleszins de moeite waard om op door te fantaseren. De mensheid bindt de strijd aan tegen onaardse wezens, die met hun vliegende schotels dood en vernietiging brengen waar zij verschijnen. Een Amerikaans geleerde slaagt erin een afweerwapen te construeren, dat de scho tels machteloos maakt en hun mechanisme vernielt. Voor hij zover is, heeft hij zijn leven menigmaal op het spel moeten zetten om de indringers de loef af* te steken, ja, hij ,-maakt zelfs een tocht met een schotel mee. Het lijkt allemaal net echt, de scho tels en de mannen, die haar bevolken. Zo echt, dat men zich geen moment verveelt bij de ontwikkeling der gebeurtenissen op het witte doek, al is het verhaaltje dan ook primitief ongecompliceerd en kan men de afloop wel raden. Vooral de jeugdige toe schouwers, die wij in grote getale naar „Strijd tegen de vliegende schotels" zagen optrekken, bleken de film volop te kun nen waarderen. „Drie mannen in de sneeuw" (zaterdag en zondag Thalia). Het verhaal van een miljonair, die zich als arme drommel voor doet, waardoor een échte arme man voor een Croesus wordt aangezien is natuurlijk op zichzelf niet erg oorspronkelijk en is al herhaaldelijk door tal van auteurs ge bruikt. Erich Kastner heeft het gegeven echter op zijn eigen, grappig-moraliserende wijze behandeld, waardoor zijn boek over de eigenaar van een groot fabriekscon- cern, die onder een schuilnaam meedingt naar een prijsvraag, die door zijn eigen be drijf is uitgeschreven, een succes werd. De miljonair wint inderdaad de tweede prijs, die bestaat uit een gratis verblijf in een bergstreek. De eersie prijswinnaar, een werkloze arme reclamedeskundige mag vermomd ook tien dagen in de sneeuw doorbrengen en de knecht van de miljo nair gaat mee als rijkaard. De miljonairs- dochter waarschuwt echter de hoteleige naar en zegt hem dat één van de arme toeristen in werkelijkheid een miljonair is, Het gevolg is natuurlijk dat de verkeerde voor de rijke wordt gehouden, waardoor de verwikkelingen ontstaan, die uiteinde lijk uiteraard toch tot een goed ein de worden gebracht. De film heeft het verhaal vrijwel op de voet gevolgd en ook de dialogen zijn voor een deel zó uit het boek gestapt. Dit heeft het voordeel dat de kwaliteiten van Kast- ners typische humor, die geen afstand tot zijn onderwerpen schept, bewaard bleef, hetgeen beslist een aanbeveling is voor de film. Op enige punten heeft Hoffmann, de regisseur zelfs de mogelijkheden van de film aangegrepen om de voortreffelijke tekst te ondersteunen waardoor Kastners humor als het ware een verlenging kreeg in een andere dimensie. Een alleraardigste, nergens dol-komische en juist daardoor vaak geestige film. Zondagmiddag kan men genieten van „De vlam en de pijl", een film waarvan de titel al genoeg zegt. „Sun Valley Serenade" (Kennemer theater, mat.). Het orkest van Glenn Mil ler neemt een voorname plaats in deze film in, al vervult het niet zo'n grote rol als in „The Glenn Miller Story", waarin het vrijwel voortdurend „aan het woord is". Ditmaal is de aandacht voornamelijk geconcentreerd op de pianist van het or kest, die uit twee aardige vrouwen zijn le vensgezellin moet kiezen: de charmante zangeres bij het orkest en een sportieve, Noorse refugié (Sonja Henie), die bij hem onderdak heeft gevonden. Tijdens een ver blijf van de band in een Amerikaans win tersportcentrum valt de beslissing, uiter aard ten gunste "an het Noorse meisje, dat met haar ^ergaloze prestaties op ski's en schaatsen aller bewondering af dwingt. Tussen de liefdesscènes door speelt het Miller-orkest bekende „oudjes" als „In the mood" en „Chattanooga Cho Choo". Zolang men de band op een afstand ziet, maakt zij een prettige indruk, maar zodra de camera's wat al te dicht in de buurt van de musici komen, blijken deze maar nare mannetjes te zijn, die op last van de regisseur met verbeten gezichten zich in allerlei bochten wringen om hun minder waardigheidscomplexen af te schudden. Maar het schitterende ijsballet aan het slot van deze muziekfilm maakt veel weer goed. Sonja Henie is de grote ster in dit zwierige zwart-wit tafereel. (Kennemer Theater, vrijdag tot en met maandag) „De regen kwam". Geen wonder, dat Hollywood opnieuw naar het bekende boek van Louis Bromfield ge grepen heeft, want „The rains of Ranchi- pur", zoals diens kleurrijke roman heet, bevat inderdaad alle elementen voor een superspektakel. Het is het verhaal van een jonge nobele Hindoe-arts wiens liefde voor een rijke, zelfzuchtige Amerikaanse de basis vormt voor een stukje onvervalste filmromantiek. Om die mislukte romance heen schildert de Cinemascope-camera ons de pracht en praal van een Indisch vor stenhof, de botsing van de cynische Wester se gedachtenwereld met de simpele, Ghan- di-achtige levensstijl van India en, als klap op de vuurpijl, de alles-vernietigende, maar toch ook weer louterende natuur ramp, die de beide mensen tot elkaar brengt, doch hun tegelijk het hopeloze van hun verbintenis doet beseffen. Natuurlijk wordt ook in deze nieuwe filmversie alles toegespitst op de sensatio nele climax: de verschrikkelijke bandjir die het vorstenstadje teistert. Dat zij toch niet helemaal beeldroman-bombast wordt, is vooral te danken aan de beheerste lei ding van Jean Negulescu, die naast de spectaculaire hevigheden ook de subtiele psychologische achtergrond van het ver haal recht doet wedervaren. Hij wordt daarbij gesteund door een bezetting, die de ietwaf als schertsfakir uitgedoste Hin doe-arts alleen uitgezonderd werkelijke levende mensen en aanvaardbare conflic ten kan uitbeelden. Lana Turner overtreft zichzelf als de geraffineerde Amerikaanse genotzoekster. Michael Rennie geeft een ontroerende vertolking van haar mislukte echtgenoot en Fred Mc.Murray hebben wij zelden een gaver rol zien spelen dan die van de geestelijk-ontredderde ex-oorlogs vlieger, die door de liefde van een jong meisje (een alleraardigste creatie van Joan Caulfield)'zijn geloof in het leven terug vindt. Dinsdag en woensdag wordt in het Ken nemer Theater „De overmoedigen" ge draaid. In het W. B.-T heater draait zaterdag nog de spannende oorlogsfilm „Parachu tisten vallen aan". Het is de geschiedenis van drie mannen die, na zich bij een En gelse kazerne te hebben aangemeld, bij een parachutistenpeloton worden ingedeeld. Zij worden naar Frankrijk vervoerd met de opdracht een bruggenhoofd over de rivier de Douve te veroveren. Na een onbarm hartige strijd lukt dat inderdaad waardoor de brug in handen van de geallieerden valt. Zondag en maandag draait „Het ratten- nest" en in de matinees kan men genieten van „Het tijgermeisje". (L u x o r). Sissi, die in de „Romance van een prinses" aller harten vertederde, doet dit zeker ook in „De jonge keizerin", een allerbekoorlijkst verhaal over het prille huwelijkslief-en-leed van Elisabeth van Beieren en keizer Franz Joseph van Oos tenrijk, die hun wittebroodsweken beleef den in het prachtige slot Schönbrun bij Wenen, waar de jonge keizerin zij was 17 jaar toen zij trouwde maling heeft aan de starre hofetiquette en de statige dignitarissen daardoor tot wanhoop brengt, maar ook in conflict komt met haar bitse schoonmoeder, aartshertogin Sophie. Het impulsieve keizerinnetje loops zelfs weg, als haar gemaal min of meer de zijde van zijn moeder kiest, maar alles wordt weer pais en vree, zodra hij de voet over de drempel van haar vaderlijk kasteel in Beieren heeft gezet om haar naar Wenen terug te brengen. Dat geeft de camera met een gelegenheid, wat imposante stukjes natuurschoon op te nemen, niet alleen in Beieren, maar ook in Tirol, waar het kei- Woensdagavond 20 maart (acht uur) heeft het laatste concert plaats van het seizoen 1956-1957 van de Commissie Cultureel Beverwijc. Het concert wordt in het Ken nemer Theater te Beverwijk gegeven. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest concerteert onder leiding van Bernard Haitink, terwijl als solist Jo Juda (viool) medewerkt. Het programma is als volgt: Ouverture Coriolan, L. van Beethoven; Vioolconcert in D gr. terts Op. 61, L. van Beethoven; Sym fonie no. 3 „Eroïca" L. van Beethoven. Deze keer wordt het concert dus geleid door Bernard Haitink, die kortgeleden werd benoemd tot eerste dirigent van het Radio Philharmonisch Orkest. Deze pas bijna 30-jarige dirigent heeft zijn muzikale opleiding ontvangen als vioolleerling aan het Amsterdams Conservatorium. In 1954 en 1955 volgde hij de dirigentencursus van de Nederlandse Radio Unie en maakte tevens deel uit van het Radio Philharmo nisch Orkest. De violist Jo Juda ontving zijn opleiding aan de andere bekende Amsterdamse mu ziekschool, het Muzieklyceum, waar hij op negentienjarige leeftijd - Jo Juda is in 1909 te Amsterdam geboren - eindexamen cum laude deed. Hij voltooide zijn studie bij prof. Carl Flesch. Voor de oorlog trad hij dikwijls op met zijn broer, de pianist Arnold Juda. Tijdens de oorlog verbleef Jo Juda in verschillende concentratiekampen, waar hij nog tal van concerten gaf. Als uiting van dankbaarheid ontving hij van een daarvoor in het leven geroepen comité, een zeven tiende eeuwse Guarneriviool ten geschenke. Jo Juda is als concertmeester verbonden aan het Utrechts Stedelijk Orkest. Nagenoeg alle getuigen van Jehovah uit deze gemeente Velsen, zeventig in getal, zullen in afwijking van hun gewoonte op 16 en 17 maart, met honderden van hun geloofsgenoten een gezamenlijke predi kingsactie in Lisse, Hillegom en Heemstede houden. Deze gemeenschappelijke predikings- veldtocht houdt verband met de halfjaar lijkse kringvergadering die de getuigen op 15, 16 en 17 maart a.s. hopen te beleggen in de zaal van Treslong te Hillegom, welke een onderdeel vormt van een serie ver gaderingen die gedurende de komende twee maanden in geheel Nederland zullen worden gehouden. Het doel van dit soort vergaderingen is een driedaags opleidingsprogramma voor de getuigen te verschaffen, waarbij zij door verscheidene demonstraties, lezingen en ervaringen zullen worden toegerust voor het prediken van het evangelie. Het hoogtepunt van deze vergadering zal een openbare toespraak zijn, die de heer R. Engelkamp, speciale dienaar van het Wachttoren Genootschap, op zondag 17 maart, te drie uur zal uitspreken en welke als titel draagt: „Kunnen de mense lijke scheidsmuren omver worden ge haald?" De enige verrassing, die zich in de laatste ronde van de bridgeclub „De Jump" nog voordeed, viel in afdeling B, waar het paar v. Amerongen-Maarleveld, die een ogen schijnlijk veilige voorsprong bezaten van 14.37 percent zich nog gepasseerd zagen door het duo Tol-Warmerdam die een for midabele slotscore boekte van 65.08 per cent waartegenover de concurrenten slechts 45.24 percent konden plaatsen. De top-eindstanden in de afd. waren: Groep A: 1 Mevr. Prins-Jonker 570.49"/i>, 2 Mainz-Wittebrood 541.05, 3 Prins-Parck 520.32. Groep B: 1 v. d. Burg-Kramer 542.55, 2 Tol-Warmerdam 537.50, 3 v. Ame rongen-Maarleveld 532.03. Groep C: 1 Westra-Hannema 544.35, 2 dms Hamers- Schol 530.21, 3 Boender-v.d. Wint 491.89. Groep D: 1 Bakkum-Timmerman 523.98, 2 Nieuwkoop-Floor 522.42, 3 Gebr. Bannink 512.56. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Tiberius van Rotterdam, Else Mulder van die Tyne, Hathor van Rotterdam, Pieter S van Swansea, Hector van Perniis, Luna van Lissabon, Saincta Lucia van Tynemouth, Canopus van Rotterdam. Peter Swei van Nanites, Marianne van Boston, Westerdok van Londen, Widar van Kirkeness, Rijniborg van Bordeaux, Eagle van Rotterdam, Anco-ra van Port of Spain, Spaarnestroom van Hull, Rugen van de Noordzee, Lucas Bols II van Leiith, Rijnstroom van Loniden, Algarve van Swansea, Bullfinch van Londen, Cameroun- kust van Hamburg, Zaanstroom van Gran gemouth, Hindie van Londen, Vestan van Rotterdam. Vertrokken zijn: Bolivia naar Helsinigborg, Siodeja naar Gyon. Barcarola naar Londen, Gaastenland naar Las Palmas, Draco naar Götha, Strabo naar Hamburg, Frey naar Malum, Ciudiad de Cucuta naar Le Havre, Marianne naar Gothenburg, Globe naar Li verpool, Oranjestad naar Dover, Pieter S naar Rotterdam, Westland naar Bremen, Ebany naar Antwerpen, Irma naar Hamburg, Striibb naar Antwerpen, Baltic naar Saincta Villa, June naar Streicur, Overa naar Liver pool, Peo Martin First naar de Tyne, Peter Swei naar Rotterdam, Eleonora Maersk naar Curasao, Trompenberg naar Bremen, Gezina Hendriika naar Rotterdam, Jona-n naar Rot terdam, Eemstroom maar Londen, Sunberg naar Rotterdam, WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE zerlijk paar incognito in een eenvoudige berghut de verzoening viert. Het is de verdienste van de makers van deze film, dat zij er geen sentimenteel, sui kerzoet verhaaltje van hebben gemaakt. Het is alles echt menselijk en men zou wer kelijk gaan geloven, dat het allemaal zo gebeurd is. Dat is alleen maar het geval met hetgeen ons in deze film over de Oos tenrijks-Hongaarse verzoening wordt voor gezet, onder meer in indrukwekkende scè nes van de kroning van Franz Joseph tot koning van Hongarije. Een charmante film met als centrale fi guur de bekoorlijke Romy Schneider als Sissi. ADVERTENTIE service-master o,™. fi25.- tijd di* U wenst. Edeldonblé f135.- DE GEHELE COLLECTIE VERKRIJGBAAR BIT: De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 IJMUIDEN Dokters J. J. Wuite, Röntgenetraat 1, tel. 4953; J. Mac Daniël, De Genesfcetlaan 4, tal. 4203 en A. J. G. Wermenbol, Maasstr., tel. 6388. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, telefoon 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstr. 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. BEVERWIJK: Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: G. J. Vos, Warande 13, tel. no. 3586. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. H. A. Melehior, Noorderwijk- weg 1, telefoon 3340. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK: Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur J. J. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, telefoon 02513212. SANTPOORT: Dokters In spoedgevallen is de arts J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510, te raadplegen. Apotheken Elswout-Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 - 16760; Santpoortse Apotheek, Bloemendealsestraatweg 145, Santpoort-station, tel. K 25608249. VELSEN: Wijkverpleging Voor IJmuiden-oost, Driehuis en Sant poort: zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398; voor Velsen-noord, Velsen en IJmuiden-oost: zuster Spiers, Geelvinek- straat 27, tel. K 25103936 en voor IJmui den en IJmuiden-oost: zuster Man, Ka naalkade 240, telefoon 4383. ADVERTENTIE DAGKOOP3E Alléén zaterdag Snelliusstraat 23 - IJmuiden - Tel. 5653 JUWELIER-HORLOGER KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 Grote sortering verlovingsringen LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TEL. 6321 CENTRUM GALERIJ Balletschoen en een pedicure tangetje Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende voorwerpen: Herdershond, zwembroek, gymnastiek schoen, portierkruk, fietstas, damesrijwiel, autoped, halsketting, bril, sleuteltje, ken tekenbewijs, kinderdriewielertje, autoped op luchtbanden, zwarte ketting, herenrij wiel, glacé herenhandschoen, bankbiljet, bril, vulpen, 2 muntbiljetten, voetbal, re genpijpen, ring met sleutels, zonnebril, manchetknoop, portemonnaie, vulpen, le ren ceintuur, balletschoen, pedicure-tan getje. „Sans Atout" in de kampioens competitie De voornaamste uitslagen in de kam pioenscompetitie van de bridgeclub „Sans- Atout" waren: Groep A: 1. C. Geldermans-L. Kleyn 50 mp.; 2. C. Spruit-Th. Bakker 48 mp.; 3. C. Hoogeboom-A. Tabak 47V» mp. Groep B: N. Hendriks-J. Koopmanschap 51 mp.; 2. J. Bos-J. Bloemendaal 50 mp.; 3. heer en mevrouw Vollaerts 45'/2 mp. Groep C; 1. H. Breeuwer-H. Oosterveen 48 mp.; 2. A. v. Groningen-R. Oosterhout 43V2 mp.; 3. mevrouw Belterman-B. Groot 43'A> mp. Schaakclub „Pat Mat" achter de borden De uitslagen in de onderlinge competitie van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" zijn: Afdeling 1: Ir. D. G. Huygen-J. C. de Haas 1-0; P. Zwart-L. Mostertman 0-1; A. Slings-P. Hart remise; J. C. de Haas-W. Steeman remise. Afd. 2: Ir. J. M. Nijhoff-P. H. Janssen 1-0; ir. E. de Vries-J. Beentjes 1-0; J. Son- neveld-M. Soeteman 1-0. Afd. 3: M. Metselaar-K. Meyer 0-1; M. N. Pranger-H. W. Lubert afg. Afd. 4; J. F. Dingerdis-J. L. v. d. Meer 0-1. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 16 maart tot en met zaterdag 23 maart. ZATERDAG 16 MAART Bosvolk/Vrije Vogels, 20 uur en 14.30 uur, uitvoering. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Herv. Toneelgroep, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. ZONDAG 17 MAART Humanistisch Verbond, Cultureel Ge bouw, 10.30 uur, P. A. Pols uit Amers foort over geestelijke verzorging in ge vangenissen. MAANDAG 18 MAART Chr. Gymnastiekver. IJmuiden, jubi leumuitvoering 10-jarig bestaan, 19.30 uur Patronaat IJmuiden (O,). Hervormde Toneelvereniging, 20 uur, uit voering in Hervormd jeugdgebouw IJ muiden (O.) Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur Heidestraat. DINSDAG 19 MAART P. v. d. A., afd. Velsen (N.), 20 uur, Van Diepenstraat Velsen (N.), „schilderkunst leren zien." Chr. Gymnastiekver. IJmuiden, als 18. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. WOENSDAG 20 MAART Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. N.C.V.B., Cultureel Gebouw, ds. G. Mey- nen. Chr. Gymnastiekver. IJmuiden, als 18. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. DONDERDAG 21 MAART Chr. Gymnastiekver. IJmuiden, als 18. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 22 MAART Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur, filmavond in Cultureel Gebouw. Boekhandel „De Jong", litteraire avond met medewerking van Enny Molsde Leeuwe in „De Jeugd vliegt uit" en de auteur Jan de Vries, 20 uur Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden (Oost). Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 23 MAART Hooger Geest Ghesellen, 20 uur, toneel voorstelling in Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden (O.) met „Mijn hart is niet hier". Kinderoperettevereniging „V. I. D. E. S.", 20 uur, Patronaatsgebouw kinderoperette „Victor en de Gouden Bloem". Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. TENTOONSTELLINGEN 18 t/m 23 MAART Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw, IJmuiden. 16 t/m 31 MAART „Felison", Heidestraat, 16 maart, 16 uur, opening expositie H. F. Boot op zater dag en zondag open van 1417 uur en van maandag tot en met vrijdag van 19 21 uur. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, „Drie mannen in de sneeuw" zondag 15 uur „De vlam en de pijl" maandag tot en met woensdag 20 uur „Strijd tegen vliegende schotels" donderdag 20 uur, „De glorie van het leven". Rex, geen opgave. VRIJDAG 15 MAART Thalia, 20 u.: „Drie mannen in de sneeuw" Rex, geen opgave. Bosvolk en vrjje vogels, 20 uur Jeugdhuis Enschedélaan, Santpoort, kinderoperette. Herv. Kerkkoren IJmond, Herv. Kerk Ka naalstraat 20 uur: concert. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide straat, open van 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21 uur. ZATERDAG 16 MAART Thalia, 19 en 21.15 uur: „Drie mannen in de sneeuw". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Bosvolk-Vrije vogels, 14.30 en 20 uur: uit voering kinderoperette in Jeugdhuis Enschedélaan. Openbare leeszaal en bibliotheek, geopend van 10-12.30 en 14.30-17.30 uur. Herv. Toneelgroep, 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Raadhuis, 10-11 uur: spreekuur wethouder van Financiën. Felison, Heidestraat, 16 uur: opening ex positie H. F. Boot.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13