Beverwijks raad in discussie over verhoging scholen-vergoeding IN DIE VISUAL ZEIE Q Visserij-varia J Bloemenshow in september krijgt verder gestalte Reeds vijftig tuinders aan vervangende grond geholpen DE BEURS ■van gisteren Amsterdamse Beurs Nieuwe fabriek voor scheepszenders en ontvangers Hinderwet „Floralia" bereidt bloemen show voor scholen voor Aanvoer van donderdag Scheepvaart VRIJDAG 15 MAART 195 7 Een principiële discussie werd gisteravond in de Beverwijkse gemeenteraadsver gadering ontketend door een voorstel van het college om de aan lagere scholen toe te kennen bedragen ter bestrijding van de administratiekosten met 0.75 per leerling te verhogen. De heer Romunde (P.v.d.A.), tevens zitting hebbend in de commissie van bijstand in het beheer van onderwijszaken, deelde mee, dat men het in deze commissie niet eens had kunnen worden over de toekenning van dit of een ander bedrag, omdat er geen gegevens voor waren waarop afstemming mogelijk was. Hij veronderstelde, dat verhoging van deze subsidie niet nodig was, omdat geen enkele bijzondere school er om gevraagd had. Overigens zou de Kroon in 1954 nog een uitspraak hebben ge daan voor een gemeente elders in het land, waarbij dit bedrag op 1.per leerling werd gesteld. In Beverwijk betaalde men toen reeds 1.75 per leerling, zodat er beslist geen sprake was van „onderbetaling". Van K.V.P.-zijde liet de heer S c h r e r een diametraal tegenovergesteld geluid horen. Over het gehele land waren de kos ten voor administratie ongeveer gelijk, zei hij, maar het vervelende was, dat de schoolbesturen niet precies konden zeggen, wat nu eigenlijk administratiekosten wa ren. Het besluit van de Kroon was volgens de heer Schröer alleen maar genomen in het speciaal daarop betrekking hebbende geval en hij vond het onnodig om tegen deze uitspraak „te gaan leunen". Liever zou hij nagaan hoe de werkelijke kosten liggen. Ook de heer K o g e r (A.R.) was deze mening toegedaan, maar hij wist waar dering op te brengen voor het standpunt van de heer Romunde om in deze kwestie het openbaar en bijzonder lager onderwijs gelijk te schakelen. Het tot voor kort be taalde bedrag van 1.75 was inderdaad te laag, zo zei de heer Koger. Het nieuw ge vraagde bedrag van 2.46 (afgerond op 2.50) had een groot schattings-element, maar niemand kon bepalen of het bedrag van 2.50 nu te hoog of nog te laag was. Boven minimum Vele andere gemeenten betaalden slechts ƒ1.— per leerling zei de heer Swarts (C.P.N.) en hij noemde een hele rij namen op. Beverwijk lag met zijn 1.75 reeds ver boven het minimum, zodat hij niet inzag dat dit te kort zou zijn. De oplossing zou liggen in het zelf kosten opgeven door de bijzondere scholen, zo meende hij. Deze veronderstelling werd door wethou der Niesten direct de pas afgesneden met de mededeling, dat de subsidie aan bijzondere scholen afhankelijk werd ge steld van de subsidie aan de openbare scholen, zodat, al zouden de bijzondere scholen met een kostenspecificatie komen, dit toch geen succes zou hebben. Men was tot het bedrag van 2.46 ge komen door een door de accountantsdienst van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten uitgebracht rapport, dat als het meest aanvaardbare werd gezien. Overi gens was deze hele toekenning van bedra- j gen een kwestie van goede trouw, iets, waarmee de heer Romunde zich in tweede instantie niet kon verenigen. Hij zou misschien iets voelen voor een ver hoging van de subsidie, wanneer het col lege met doorslaande bewijzen was ge komen door bijvoorbeeld een.aantal plaat sen te noemen die meer dan Beverwijk betaalden. Nadat ook de heren Koger en DeRui- t e r nog iets ten voordele van dit agenda punt hadden gezegd, merkte de heer D e W e y e r (K.V.P.) op, dat de Ver. van Ned. Gemeenten toch wel een objectieve enquête had gehouden, waarbij men zich, bij gebrek aan een betere, rustig kon neerleggen. Hij kreeg daarbij steun van zijn fractiegenoot Schröer, die deed uitkomen, dat dit „geen kleine zaak" was, maar een beslis sing van gewicht, die door geheel Neder land werd afgewacht. De raad bedacht dit en nam het voorstel aan. De P.v.d.A.- en C.P.N.-fracties stem den tegen. Stallingsrevenuen Op een vraag van de heer Romunde of er van het door de raad goedgekeurde krediet van 52.000 voor de aanleg van een nieuw parkeerterrein in Wijk aan Zee, nog iets terug zou komen, deelde de voorzitter, als „man, die de bad-aan- gelegenheden behandelt" mee, dat de fiet sers inderdaad 's zomers stalling moeten betalen en de autobezitters tot nog toe niets hadden betaald. De opmerking van de heer Romunde was reeds in het college aan de orde geweest en wordt nog verder onder zocht. Het enige agendapunt, waarover de raad zijn stem nog verhief, was het voorstel tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van gronden bij plan Meere- steyn. De heren M u s k e e (C.P.N.) en Been tjes (K.V.P.) braken enige lansen voor de tuinbouwers, die nu vervangende grond zouden moeten krijgen, tot nog toe was In het „Haus der Ministerien", het voormalige hoofdkwartier van de Luft waffe in Oost-Berlijn, is een overeen komst getekend tussen de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland over de „tijdelijke" verlenging van de legering van 22 Sovjet-divisies in Oost-Duitsland. An drei Gromyko (links), de Russische minister van Buitenlandse Zaken en zijn Oostduitse collega Lothar Bolz, ondertekenden de documenten. Op de achtergrond, achter Bolz, kan men de Sovjet-minister van Defensie, Gregori Zjoekov zien. hieraan maar weinig gedaan, zo meenden zij. Wethouder V e s s i e s ontzenuwde deze bewering. Er waren, dankzij de goede werking van de I.L.V.T. thans reeds 50 tuinbouwers aan nieuwe grond geholpen en degenen, die nu van hun grond zouden moeten verdwijnen zouden ook wel aan de beurt komen. De gemeenten werkten nauw samen, maar de provincie liet nog wel eens op zich wach ten, zo zei hij. De heer De W e y e r gaf daarop nog een toelichting over de stand van zaken bij Provinciale Staten, waar destijds was toegezegd een commissie ad hoe te benoe men voor het onderzoek naar de gedragin gen van zoetwater, wanneer er eventueel tuinbouwgrond in de duinstreek ter be schikking gesteld zou worden. De minister van Landbouw had nu kortgeleden gezegd, aldus de heer De Weyer, dat dit probleem niet alleen in de IJmond heerste, doch ook in andere delen van het land, zodat de toe gezegde commissie ad hoe nog niet was be gonnen, maar zou worden vervangen door een werkcommissie, die deze mogelijkheden op grotere schaal zou onderzoeken. Voorzitter Bruinsma vulde hierbij nog aan, dat de provincie in de toewijzing van vervangende gronden wel degelijk een taak had, omdat tenslotte van de provincie uit het streekplan was ontstaan. De rest van de agenda werd met hamer slagen afgedaan.' de voorgestelde tariefs verhoging voor de heffing van opcenten op de personele belasting voor het belas tingjaar 1957-'58, een aantal voorschotten aan bijzondere lagere scholen, gevolgd door goedkeuring van kredieten bestemd voor de uitbreiding van het buizennet van het gasbedrijf, voor de bestrating van het terrein tussen het viaduct en de Meerstraat en voor het egaliseren van een terrein aan de Wijk aan Duinerweg. Het openbaar verkeer lang„ een gedeelte van de Grote Houtweg en de rest van de Pruimendijk zal worden omgelegd en een aantal straatnamen kon genade in de ogen der gemeenteraadsleden vinden. Tot leraressen aan de gemeentelijke huis houd- en industrieschool werden benoemd de dames: W. van Amelrooy-Dijkstra, mr. E. Meyer, G. H. Wouwenaar-Eerelman en A. J. M. Dukker-Rose. Tot toezichthoud- ster op de overblijvende leerlingen aan '■dezelfde school werd"mevrouw"C. J. Ho-' gendorp-Linschoten benoemd. De in snel tempo gehouden vergadering kon binnen het uur worden gesloten. De directeurgeneraal van de P.T.T., ir. J. D. H. van der Toorn, heeft de nieuwe radiocommunicatie-industrie „Becker" in Zeist geopend. Hij noemde de scheepszend- en ontvanginstallaties, die deze fabriek vervaardigt, van zeer groot belang voor de rederijen en de vissers, evenals rich tingzoekers en echoloden voor het opspo ren van visscholen, welke de Zeister fa briek produceert.' Tot de apparatuur, die behalve voor de Nederlandse scheepvaart ook voor het bui tenland werd geproduceerd, behoren spe ciale zend- en ontvanginstallaties, waar mee het radio-telefoonverkeer op de Ama zonerivier wordt onderhouden. Tevens vervaardigt de fabriek zenders en ontvan gers voor Nieuw-Guinea, Suriname, Tur kije, de Perzische olievelden, België, Portu gal en Argentinië. KOSSUTHPRIJS De grote Kossuthprijs, die door de Hon gaarse regering jaarlijks wordt verleend voor wetenschappelijke of kunstzinnige prestaties, is donderdag uitgereikt aan de vierenzeventigjarige Hongaarse componist Zoltan Kodaly. De prijs bedraagt 75.000 forint (ongeveer 2500 gulden). Bij de uit reikingsplechtigheid, die werd bijgewoond door president Istvan Dobi en premier Ka- dar, ontvingen nog ongeveer zestig voor aanstaande kunstenaars, wetenschapsmen sen en anderen kleinere Kossuthprijzen. Vandaag twee Twee trawlers losten vrijdagmorgen in IJmuiden de schrale vangst. Verder waren er 46 loggers en kotters, waardoor de aan voer 3055 kisten groot was, waarbij 585 schelvis, 150 kabeljauw en gul, 35 makreel, 800 schol, 450 haring en 40.000 kg tong. De „Polderman" loste 440 kisten vis, waarbij 290 schelvis, 60 kabeljauw en kool- vis, 20 makreel, 40 wijting, 30 diversen, 110 stuks stijve kabeljauwen; de „Elie" 515 kisten, waarbij 280 schelvis, 120 kabel jauw, witte koolvis, 30 zwarte koolvis, 15 makreel, 40 wijting, 30 diversen en ver der 225 stuks stijve kabeljauwen. Een paar spannetjes voerden 450 kisten haring aan en de logger- en kottervloot was er met 800 kisten schol, 300 stuks stijve kabeljauwen en 40.000 kg tong. Voor de export De buitenlandse handel nam vandaag de regels grote kabeljauw af voor f 58f 68, kleine voor f 35f 41, kisten kabeljauw voor f 70f 81. Grote schol noteerde f 28 f 35, grootmiddel f 31f 37, zetschol f 42 f 46 en schol 1 f 31f 42. De grote tong -haalde f^ipf 3. per kg, grootraiddel J, 2»4Q, f 2,75, kleinmiddel f 2,25f 2,70, tong 1 f 2;55'f 2,65 en tong 2 .f 2,40f 2,50. Tar bot maakte f 3,10f 3,40 per kg. De Velsense Tuinbouwstudieclub heeft op een gisteravond gehouden bijeenkomst haar plannen tot het organiseren van een bloemententoonstelling aan de leden ver der bekend gemaakt. Op 13, 14 en 15 sep tember zal de grote zaal van het Patro naatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden waarin dan de kweekprodukten staan te geuren en te kleuren voor de bloemen- lievende IJmonders de plaats zijn waar zij hun hart op kunnen halen. Het bestuur van de tuinbouwstudieclub gaat de zaken dit jaar van meet af aan stevig aanpakken, indachtig aan de teleur stellende plannen in 1956 voor het houden van een bloemenshow, die door het slechte weer en ook door een minder krachtige organisatie niet in een tentoonstelling kon den resulteren. De heer J. J. Adrichem riep de leden en het bestuur op niet op te zien tegen de moeilijkheden, die ook nu weer zeker om de hoek zullen komen, maar „door te zet ten" zodat het succes van drie jaar ge leden herhaald kan worden. In 1954 werd in Velsen de eersteling onder de exposities van deze vereniging ten doop gehouden en deze tentoonstelling kwam met haar tweeduizend betalende be zoekers en haar duizend bezoekende schoolkinderen zo goed uit de bus, dat een herhaling ongetwijfeld gerechtvaardigd is. Bij de keuze van de tentoonstellings datum is men misschien nu gelukkiger dan de vorige keer, omdat zij valt in de periode rond de opening van de tunnel en Velsen waarschijnlijk een druk bezochte plaats zal zijn „en zo'n feeststemming kan voor onze show wel eens van veel beteke nis blijken te zijn", aldus de voorzitter. De vraag of de vereniging wel in staat geacht kon worden zoveel bloemen- en plantenmateriaal te leveren dat een zaal met een vloeroppervlak van plus minus 275 m 2 gevuld zou worden, werd even later door de» leden zelf beantwoord door een spontane toezegging van velen hunner tot het inrichten van een stand. Tot slot werden door het bestuur een viertal commissies uit de leden gerecru- teerd, die de komende maanden aan de slag zullen gaan om van deze tentoonstel ling weer iets te maken waar de IJmuide- naren trots op kunnen zijn. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit van 12 maart 1957 ingevolge de hin derwet vergunning is verleend aan; a. de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden tot het uitbreiden van de buizengieterij van het bedrijf door vergroting van de capa citeit van de afzuiginstallatie op de zand- verwijdering op Hoogoventerrein te IJmui den. b. De vennootschap onder firma gebroe ders Jak, Hoofdstraat 167 te Santpoort tot het uitbreiden van de benzinepompinstal latie aan de Hoofdstraat 167 te Santpoort. c. H. J. van Kaam, Groeneweg 7 te IJmuiden-Oost tot het oprichten van een werkplaats voor machinale houtbewerking aan de Celsiusstraat 23 te IJmuiden. d. H. J. Donker, Noorderstraat 87 II te Amsterdam tot het oprichten van een vleeswarenfabriek aan de Neptunusstraat 30 te IJmuiden. e. S. Karregat, Geelvinkstraat 24 te Vel- sen-Noord tot het oprichten van een in richting voor het bakken van vis aan de Geelvinckstraat 24 te Velsen-Noord. f. De vennootschap onder firma aanne mersbedrijf Holleman en Zonen, Rijksweg 525 te Santpoort tot het oprichten van een inrichting voor machinale houtbewerking Hofgeesterweg 18 te Santpoort. g. C. J. van Heijst, Melkweg 26 te Vel sen-Noord tot het uitbreiden van de tim mermanswerkplaats aan de Coymansstraat achter perceel Melklaan 26 te Velsen- Noord. h. N.V. Maatschappij tot het aannemen van Lood- en Zinkwerken, voorheen A. van Dijk sr., Wijkerstraatweg 191, te Velsen- Noord tot het oprichten van een elektro technisch- en sanitair installatiebureau aan de Wijkerstraatweg 191 en Coymansstraat 2 te Velsen-Noord. i. C. de Boer, Grote Hout of Koningsweg 2c te Velsen-Noord tot wijzigen en uitbrei den van de inrichting voor het vervaardi gen en bewerken van vleeswaren aan de Grote Hout of Koningsweg 2c te Velsen- Noord. j. G. Ruijsenaars, Wijkerstraatweg 243 te Velsen-Noord tot het wijzigen en uit breiden van de timmermanswerkplaats aan de Wijkerstraatweg 243 te Velsen-Noord. Het binnenland in De binnenlandse handel kocht de Bres- kensharing vanmorgen voor f 17f 18,50, makreel voor f 37f 27. Grote gul maakte f 37—f 33, middel f 36—f 31, torgüllën f 24f 26. Zwarte koolvis noteerde f 43 f 51, grote en kleine gullenmaat f 20-f 23. Witte koolvis maakte f 61f 65, leng f 60 f 72. De wijting ging weg voor f 25f 18, schol 2 voor f 32f 41 en schol 3 voor f 13 f 24. De grote schelvis ging vandaag van de hand van f 28f 33, grootmiddel f 35f 33, kleinmiddel voor f 36f 40, pennen voor f 32f 42 en braadschelvis voor f 37f 30. Wat er komt Voor de zaterdagmarkt waren vanmor gen al drie trawlers en trawlloggers be kend. De „Herman" komt met 630 kisten vis, waarbij 40 schelvis, 150 koolvis, 45 wijting, 170 haring, 30 makreel, 180 kleine makreel, 15 varia en 120 stuks stijve kabel jauwen; de KW. 99 met 500 kisten, specifi catie onbekend en de KW. 101 met nog onbekende vangst. Ook de „Abraham" is thuisstomende met 1020 kisten en 50 stuks stijve kabeljauwen. Het was vanmorgen nog niet zeker of de Tïatvtër voor de zaterdag- of maandag- markt lost. De vangst bestaat uit 310 ge stripte schelvis, 150 dichte schelvis, 375 ma kreel, 40 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 25 wijting, 40 haring, 10 kleine makreel, 30 diversen en 50 stuks stijve kabeljauwen. Oudste boten zijn vervolgens: HD. 108 en SCH. 27 van 1 maart en Emma van 2 maart. Nieuwe trawler Corn. Vrolijks Visserijmaatschappij te IJmuiden, die thans de SCH. 7 „Willy", de SCH. 27 „Onderneming 2", de SCH. 117 „Onderneming 3", de SCH. 135 „Cornelia Maria", de SCH. 153 „Onderneming 4" en de SCH. 171 „Cornelis Vrolijk" in de vaart heeft, zal een nieuwe trawler laten bouwen, die de grootste na de oorlog gebouwde een heid voor de Nederlandse vissersvloot zal worden. Het schip wordt 58 meter lang en zal worden uitgerust met een 1000 pk motor. Zijn wij goed ingelicht, dan wordt het schip op een buitenlandse werf gebouwd. En op zee Vpor de trawlers om de Noord bleef de visserij gisteren slecht. Het was bovendien slecht weer; windkracht 8. In drie tot vier trekken werden 80100 manden vis scheep gehaald; daarna moesten de schepen gaan steken. Donderdagavond omstreeks tien uur werd het weer iets beter. De „Amster dam" meldde van drie trekken een vangst van 70 manden en de „Deining" 20 man den van de gehele donderdag. Bij de Pitt-boei werd gisteren nog meer tong gevangen. De etmaalvangsten waren 200250 kg tong en 810 manden vis groot. Een Urker kotter ving zelfs 500 kg tong. Op de kust was het minder: 80100 kg tong en 1530 manden vis. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ (4e klasse 17e lijst) ƒ400: 5264 11505 14522 19535 200: 9228 9256 12083 12984 (met premie van 3000) 15425 15845 18555 Prijz van donderdag Per 1 kg: heilbot f 3.603.20, gr. tong f 3.20 2.80, grm. tong f 3—2.60, kim. tong f3.10 2.75, kl. tong I 32.70, kl. tong II f 2.65 2.50, tarbot I f3.30—2.40, zalm f6.50. Per 50 kig: tarbot II f116, tarbot IV f9873, tong schar f98, gr. schol f3432, grm. schol f36 33, kim. schol f 4241, kl. schol I f 50—41, kl. schol II f 5018, scba.r f 268, bot f 20 12, v. haring f 1812, makreel f 2215, gr. schelvis f4128, grm. schelvis f4335, kim. schelvis f6139, kl. schelvis I f6042, kl. schelvis II f 5637, wijting f 3817, gr. gul f46—34, mid. gul f37—35, kl. gul f 35—27, ham f 130, poontjes f 208, kl. koolvis zw. f 23—19, kl. koolvis wit f 3028. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 14672, gr. koolvis zw. f46 40, gr. koolvis wit f7165, gr. leng f92 —90. De vereniging „Floralia" te Beverwijk heeft donderdagmiddag ten huize van de secretaresse, mevrouw Peltzer, haar jaar vergadering gehouden en vrijwel de gehele avond is opgeëist voor de voorbereidingen van de ook dit jaar weer te houden „scho lenwedstrijd" in het opkweken van plan tjes. Dit jaar zullen waarschijnlijk de leer lingen van 27 scholen in Beverwijk gaan kampen om de wisselbeker, die het vorig jaar in het bezit kwam van de Juliana- school. De organisatie van deze wedstrijd en tentoonstelling vraagt van de bestuurders veel werk en vooral ook toewijding. Om een en ander echter naar wens te doen slagen, is het noodzakelijk dat reeds in de week vóór Pasen de kinderen hun kwartje bij het hoofd van hun school inleveren. Het Britse poolexpeditieschip „Magga Dan" passeert de Towerbrug: terug van het zuidpoolgebied. Aan boord be vinden zich de onderzoekers, die de expeditie van de Engelse Royal Society en de expeditie ter gelegenheid van het internationaal Geofysisch Jaar hebben voorbereid. De deelnemers aan deze expedities aan de zuidpool zijn inmid dels reeds volop aan het werk. AMSTERDAM Het was donderdag alles Koninklijke Olie wat de klok sloeg. Terwijl in de ove rige marktsectoren weinig te doen was, bestond er voor aandelen Koninklijke Olie flinke belangstelling zowel van publieke als van arbitragezijde. Het buitenland was opnieuw in de markt, speciaal Parijs en Londen. De vaste tendens in Wallstreet voor Koninklijke Olie spruit in hoofdzaak voort uit de notering (donderdag voor het eerst) en de vaste koers van de Shell Transport and Trading Company in New York. De verwachtingen zijn, dat dit fonds nog aanzienlijk zal stijgen en gezien het grote belang dat de Koninklijke Olie in de Shell Transport heeft is men ter beurze vast gestemd voor de aandelen. De hoge koers van de morgenuren van f 171,50 kon donderdagmiddag niet bereikt worden. De handel werd ingezet op f 170,60, waarna de koers inzakte tot f 170,30 hetgeen toch altijd nog ongeveer drie gulden hoger was dan woensdag. A.K.U. en Philips waren vrijwel onver- anderd.Unilever was iets beter op 361 (3591/»). De cultuurwaarden waren iets vriendelijker: Deli 97/4 (9634), Amsterdam Rubber 79'A (7814). Scheepvaartfondsen waren verdeeld, met koerswijzigingen van 1 percent naar beide zijden. Staatsfondsen bleven zonder affaire met onveranderde koersen. Claims Nederlandse Overzeebank werden geadvi seerd op twintig gulden. Prologatie 3 percent. (ANP). NEW YORK Het is lente in New York en- de beurs handelaren, wier aandacht bovendien door geen enkel nieuws werd getrokken, waren zo lusteloos, dat de omzet de geringste was sinds 23 oktober 1956. De koersen wargn in alle groepen vast; enkele individuele fondsen stegen een dollar of meer. Het industrieel gemiddelde steeg met 1,40 tot 473,93, mede doordat Internatio nal Nickel tegen slotbeurs bijna twee dol lar steeg. Het spoorwegengemiddelde sloot 0,29 hoger op 143,21 en openbare nutsbe drijven 0,22 hoger op 71,41- De omzet be droeg 1.580.000 aandelen tegen 1.840.000 op woensdag. Shell Transport and Trading, dat woens dag bij zijn eerste optreden het meest ac tieve fonds was, handhaafde zich donder dag als zodanig, maar moest toch 1 1/8 dollar prijsgeven, waardoor het sloot op 23 3/8 met behoud van slechts de helft van de donderdag gemaakte stijging. American Motors, dat enkele dagen gro te belangstelling heeft ondervonden, kwam als tweede achter Shell Transport. Het fonds sloot met een klein verlies in de enigszins onregelmatige groep autowaar den. Van de 1095 verhandelde fondsen sloten er 463 hoger, 366 lager en 266 onveranderd; er wenden tien nieuwe hoogtepunten en tien nieuwe laagtepunten bereikt. (UP). Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3% °/n Nederl. '47 90 3 °/o Nedl. 1962/64 92s/1« A. K. U 19154 192 Calvé Delft 299 Van Gelder Zonen 192K K. N. Hoogovens 293 Nederl. Ford 285 N. Kabelfabriek 260 - gew. Philips Gloeil. 250'/j 251 pref.Philips Gloeil. 148% Unilever 361% 361 Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. 83754 Konkl. Petroleum 170,50 169,50 A'dam Rubber 78 Holl. Amer. Lijn 16654 N. Scheepv. Unie 174)4 Phs. v. Ommeren 279% H. V. A 93 Verg. Deli Mijen 97% Amsterd. Bank 203% Ned. Handel Mij 165 Rotterd. Bank. 172% Twentsche Bank 177 Anaconda Copper 64% Bethlehem Steel U. S. Steel 60'/i« General Motors.. 40 Shell Union 81% 36 156 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 3 tongschar en schartong, 415 schol, 115 schar, 50 bot, 600 haring, 880 makreel, 132 schelvis, 180 wijting, 180 kabeljauw en gul, 5 leng. 1 ham, 5 poon. 235 koolvis, 20 diversen. In totaal 2980 kisten. Besommingen van donderdag RO 53 Dirkje f9300, Postboy f 11.080, SCH 117 f8920. SCH 27 f 10.890, VL 85 f 10.000. TX 33 f 3140, KW 63 f 990, KW 68 f 1260, KW 56 f 1280. Akkrumdijk, 13 v. Montevideo n. Paranagua. Albireo, 13 v. Las Palmas n. Perzische Golf. Alhena. 13 te Rotterdam. Averdijk, 13 te Rotterdam. Alkaid, 15 te Antwerpen v. Las Palmas. Amstelslot.. 14 te Bombay v. Fremantle. Aalsum, 15 te Balboa verw. v. San Pedro. Agamemnon, 14 te Barranquilla v. Cartagena. Almdijk, 13 v. Antwerpen ji. Lissabon. Amstelwal, 14 uit Panamakanaal n. Los Angeles. Amsteldijk, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Argos, 14 v. Haifa n. Savona. Banda, 14 te Port Swettenham. Bagan, 14 te Makassar v. Salabangka. Batoeïa, 14 te Binoa v. Surabaja. Britsum, 13 600 m. w.z.w. Horta n. Boston. Bintang, 13 330 m. w. Freetown n. Kaapstad. Boskoop, 13 ten anker rede Pta. Cardon v. Pto. Balong, pass. 14 Aden n. Bahrein. Baarn, 13 v. Cristobal n. Curasao. Bennekom, 13 te La Guaira n. Pto. Cabello. Caltex Rotterdam, 13 v. Rotterdam n. Amerika. Caltex Leiden, 14 te Venetië. Cottica, 14 v. Madeira n. Plymouth. Camerounkust, 13 v. Hamburg n. Amsterdam Camphuys, 14 te Moulmein v. Belawan. Cleodora, 14 te Chittagong. Cabello. Caltex The Hague, 13 190 m. n.o. Miami n. Pernis. Cradle of Liberty, 13 280 m. n. Fayal n. R'dam. Castor, 13 v. Pto. Ordaz n. Europa. Daphnis, 13 te Amsterdam n. Guanta. Dongedijk, 13 v. Cristobal n. Antwerpen. Esso Den Haag. pass. 14 Monrovia n. Antwerpen. Felipes, 14 te Tj. Priok v. Pladju. Felipes, 14 te Priok. Guineekust, 13 v. Freetown n. Cape Palmas. Ganymedes, 13 300 m. w. Flores n. Le Havre. Gadila, 14 v. Balikpapan n. Singapore. Graveland, pass. 14 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Groote Beer, 15 te New York. Gaasterland, 14 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Groote Beer, 13 v. Halifax n. New York. Giessenkerk, 13 te Rotterdam. Helicon, 13 v. Amsterdam n. Emden. Hathor. 14 te Amsterdam n. Algiers. Hera, 13 v. Hamburg n. Antwerpen. Hersilia, 14 v. Cap Haitien n. Ciudad Trujillo. Helicon, 14 te Emden. Hector, 14 te Amsterdam n. Lissabon. Hilversum, 13 460 m. z.o. Kp. Palmas n. Perz. G. Hydra, 13 580 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Heemskerk, 14 v. Hongkong n. Shanghai. Iberia, pass. 14 Ouessant n. Onton. Jagersfontein, 14 v. Las Palmas n. Kaapstad. Japara KRL, pass. 13 Dakar n. Rotterdam. Kloosterdijk, 14 te Rotterdam. Karimata, 15 te Belawan. Kinderdijk, 15 te New York. Koratia, 13 v. Bechaquero n. Curacao. Kota Baroe, 14 te Colombo v. Belawan. Lombok, 14 te Durban verw. Luna, 14 te Amsterdam n. IJmuiden. Lissekerk, 14 v. Las Palmas n. Durban. Muiderkerk, 13 v. Marseille n. Las Palmas. Maaslloyd, pass. 14 Las Palmas n. Dakar. Mataram, pass. 14 Lorenco Marques n. Napels Merwede, pass. 14 Finistere, 17 te R'dam verw. Munttoren, 14 v. Sewaren n. Curagao. Mentor, 14 te Maracaibo. Maas, 13 v. Port Arthur n. New Orleans. Marpessa. 13 150 m. n.o. Trinidad n. Freetown. Megrez, 13 50 m. n.o. Recife n. Las Palmas. Montferland, 14 te Rio de Janeiro n. L. Palmas. Marisa. 14 te Spezia v. Berre. Nanusa, 14 250 m. n. Wake Island n. Manilla. Noordzee, 15 te Gobaco Philippijnen. Orion, pass. 14 Gibraltar n. Algiers. Osiris. 13 960 m. z.w. Fayal n. Curagao. Ouwerkerk, 14 te Sydney v. Brisbane. Polydorus, pass. 13 Kp. de Goede Hoop n. Durban. Polyphemus, pass. 13 Kp. De Goede Hoop n. Dakar. Pygmalion, 13 te Fort de France. Phrontis, 15 te Penang. Prins Willem II, 14 v. Londen n. Antwerpen. Pieter S, te Amsterdam. Papendrecht, 13 v. Portland n. Punta Cardon. Ridderkerk, pass. 14 Ouessant n. Vlissingen. Rondo, pass. 13 Kaap Vincent n. Rotterdam. Raki, 13 v. Tiempa n. Philadelphia. Rotula, 13 140 m. o.n.o. Vitoria n. Santos. Rijndam, 14 te Southampton. Singkep. 13 v. Amsterdam n. Bremen. Sliedrecht, 13 v. Aden n. Mena Al Ahmadi. Straat Banka, 14 te Tj. Priok n. Singapore. Straat Madura, 15 te Tj. Priok. Straat Torres, 14 v. Bombay n. Cochin. Sunetta, 15 te Singapore. Soestdijk, 13 400 m. o.n.o. Bahamas n. Havana. Schelpwijk, 14 260 m. n.w. Fremantle n. Geelong. Stad Schiedam, 14 130 m. n. La Coruna n. R'dam. Stentor, 13 v. Curagao n. Demerara. Strabo, 14 v. Amsterdam n." Hamburg. Stanvac Ogan, 14 te Tj. Uban. Solon, 13 v. Aux Cayes n. Kingston. Statue of Liberty, 13 105 m. n.w. Kaapstad naar Le Havre. Stad Breda, 13 v. Rotterdam n. Monrovia. Stad Vlaardingen 480 m. o.z.o. Cp. Race n. R'dam. Steenwijk, 14 te Norfolk. Tabinta, 13 v. Vizagapatam n. Calcutta. Tawali, 13 te Ummsaid. Tiba, 13 v. Santos n. Recife. Tegelberg, 14 te Santos v. Rio de Janeiro. Titus, 15 te New York verw. Tomocyclus, 14 bestemm. veranderd in Le Havre. Tamponas, 14 te Singapore v. Palembang. Tarakan, 14 te Belawan v. Dakar. Tjipondok, 14 te Surabaja. Tomini, 13 v. Calcutta n. Djakarta. Tiberius, 14 te Amsterdam n. Barbados. Triton, 14 v. Trinidad n. Amsterdam. Talisse, 14 ten anker te Bahrein. Tabian, 14 te Padang v. Tj. Priok. Ternate, 15 te Banjuwangi. Van Noort, 14 v. Semarang n. Belawan. Woensdrecht, 14 v. Manilla n. Balikpapan. W. Alton Jones, 13 200 m. w. Luderitz n. R'dam. Willemstad, 14 te Aruba. Westertoren, 14 te Willemstad v. Maracaibomeer. Willem Ruys, 14 v. Las Palmas n. Southampton. Wonorato, 14 te Singapore verw. Zijpenberg, pass. 14 Ouessant n. IJmuiden. Zonnewijk, 13 400 m. z.w. Cp. S. Lucas n. Japan. KLEINE VAART Alcetas, 13 15 m. n.w. Kp. Doros n. Thessaloniki. Algarve. pass. 14 Noordhinder n. Velsen. Arbon, 14 20 m. o. Nockhead n. Kirkwall. Albergen, 14 v. Galway te Liverpool verw. Anna B, 14 v. Rotterdam te Par verw. Ameland, pass. 14 Vlissingen n. Londen. Ardeas, 14 te Antwerpen n. Amsterdam. Atlas, 14 te Rotterdam n. Gibraltar. Bab T, 13 v. Bayonne te Garston. Borneo, 14 10 m. o.z.o. Hoek v. Holl. n. Londen. Bornrif, 14 15 m. n.w. Whitby n. Bordeaux. Beekbergen, verm. 14 v. Goole n. Gent. Bounty, 14 v. Barcelona te Goole verw. Bergsingel, verm. 14 v. Huil n. Middlesbro. Citadel, pass. 14 Vlissingen n. Cork. Donau, pass. 14 Vlissingen n. Irvine. Dija, pass. 14 Vlissingen n. Dublin. Deni, 14 v. Rotterdam te Antwerpen. Delfdijk, 14 8 m. o. Morecambay n. Barrow. Draco. 14 v. Amsterdam n. Ceuta. Elsa, 13 v. Port Talbot n. Nantes. Ferocia, verm. 14 v. Bordeaux n. Bristolkanaal Fiat, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Fiat, pass. 14 Vlissingen n. Rotterdam. Frans v. Seumeren, verm. 14 v. R'dam n. Barry. Flevo, 14 te Rotterdam n. Santander. Geja, 14 v. Antwerpen te Vlissingen. Gaasterland, 14 v. Boston n. Kingslynn. Geeststroom, 14 dw. Newarp n. Boston. Haaksbergen, pass. 14 Hoek v. Holl. n. Dordrecht. Hada, 14 20 m. n.o. Cromer n. Kingslynn. Henrica, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Haaksbergen, 14 v. Immingham te Dordrecht. Ilias, 13 te Hamburg n. Amsterdam. Joost, 13 Kentissknock n. Santander. Jannie, 14 dw. Skerries n. Liverpool. Kaap Falga, verm. 13 v. Londen n. Bilbao. Keyser, 14 35 m. w. Ouessant n. Garson. Kaap St. Vincent, 13 v. Vestervik n. Zaandam Lubox, 14 25 m. n.o. Noordhinder n. Dublin. Lydia, 14 dw. Smalls n. Bristol. Marcella, 14 v. Kopenhagen te Stege verw. Maria W, pass. 14 Vlissingen n. Falkenberg. Midsland, 14 v. Rotterdam te Leith. Merak N, 13 135 m. n.n.o. L. Palmas n. L. Palma? Midas, 13 15 m. n.n.o. Ouesant n. Amsterdam. Martha, pass. 14 Holtenau n. Kalundborg. Netta, 13 dw. Beachyhead n. Antwerpen. Nieuwehaven, 14 v. Malmö te Gothenburg. Notos, 13 te Tanger n. Leixoes. Oosterburgh, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Patria, 14 v. Ramsgate te Vlissingen. Polaris, 14 v. rede Harwich te Immingham verw. Polaris. 14 Humber n. Immingham. Pavo. 14 v. Requejada te Dordrecht verw. Ponza. 12 v. Bordeaux n. Grangemouth Plato, 13 v. Tarragona n. Valencia. Sonja D, 14 v. Delfzijl te Dundee verw. Startpoint. 15 v. Leeuwarden te Rotterdam verw Teunika, pass. 14 Vlissingen n. Londen. Thaletas, 14 80 m. n.o. Spartivento n. Catania. Tilly, 12 v. Barry te Swansea. Volharding, .14 te Rotterdam n. Oran. Vlieland, 14 40 m. z.w. Kp. Griz n. Parijs. Westerdok, 13 bij Gravesend n. Amsterdam. Wirn II, 14 v. Hamburg te Hull verw. Westpolder, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Zeehaan. 14 op Thames v. Londen n. Hamburg Zuiderzee, 14 dw. Dungeness n. Gent. I

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15