Mevrouw Meir is onverwacht via Parijs naar New York onderweg d Sukarno gaf P.N.I.-leider de formatie-opdracht Hammarskjoeld stelde zijn vertrek naar Cairo uit Vermoedelijk wordt althans een der K.L.M.-voorstellen aanvaard HET WEER Haarlems Dagblad Nieuw beroep van Israel op Washington verwacht Ck'mmSÏeLrnL/ Nieuw kabinet zonder communisten? moet nationale raad instellen EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Mr. Stikker bij Selwyn Lloyd Het woord is aan De luchtvaartonderhandelingen met Amerika Af en toe regen DE HUID VAN DE SLAGER Bezwaren tegen invoering van maximumsnelheid N.VV. ongerust over bestedingsbeperking Spoedig begin van Duits- Nederlandse besprekingen Gomoelka tot Hongaren: „schaart u achter Kadar" Drie doden in het verkeer Verkeersongelukken DIT JAAR: 214 DODEN Saoedi-Arabië zou Israel geen doorvaart verlenen Kernreactor in Nieuw Mexico ontploft De „Waterman" in Brest aangekomen Nieuwe regeringsvoorstellen inzake onderwijzers salarissen Oorzaak van vliegongeval bij Wassenaar DEZE WEEK IN 71e JAARGANG No 211 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 152958. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur! Simon Koster Adj. Hoofdredacteurs Jos L. Lodewijki ZATERDAG 16 MAART 1957 IJmuider Courant 302e JAARGANG No 59 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. HaarL Dagblad. Directie! P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTEHAARLEMSCHECOURANT JERUZALEM/NEW YORK (Reuter) Met het oog op de ernstige toestand in Gaza is de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevr. Golda Meir, gisteravond in een speciaal gecharterd toestel van Jeruzalem naar New York vertrokken. In een officiële verklaring wordt gezegd dat mevrouw Meir naar New York gaat als gevolg van de aankomst van de Egyptische gouverneur in Gaza. Een hooggeplaatste functionaris van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken noemde de zending van mevrouw Meir een „poging om het vraagstuk „Gaza" met diplomatieke middelen op te lossen voor men zijn toevlucht tot andere middelen neemt". Het vertrek van mevrouw Meir heeft diplomatieke kringen in Jeruzalem verrast. Mevrouw Meir zal contact met secretaris-generaal Hammarskjoeld opnemen voor deze naar Cairo vertrekt. Hammarskjoeld heeft zijn vertrek inmiddels uitgesteld. Volgens New Yorkse radiostations zou mevrouw Meir voornemens zijn opnieuw een beroep op de Amerikaanse regering te doen, om Israel te steunen in zijn pogingen om te verhinderen, dat Egypte het bestuur over Gaza weer gaat uitoefenen. In New York heeft een UNO-woordvoer der bekendgemaakt, dat Hammarskjoeld van gevoelen is dat zijn aanwezigheid op het hoofdkwartier van de UNO thans van meer belang is dan een verblijf elders. Is raëlische UNO-afgevaardigden hebben reeds overleg met Hammarskjoeld ge pleegd. Volgens de Israëlische ambassadeur in Washington Abba Eban is de toestand „ernstig". Hij heeft regelingen getroffen, opdat mevrouw Meir nog een bespreking met Dulles kon hebben, voordat de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken voor de besprekingen met de Britse pre mier MacMillan, naar de Bermuda-eilan den vertrekt. Israel moet zich na de jong ste gebeurtenissen afvragen of de „onder stellingen", waarop het de terugtrekking van zijn troepen uit Gaza heeft gebaseerd, nog van kracht zijn. Gezien de zware ver antwoordelijkheid, die de Verenigde Staten ADVERTENTIE Gr. Houtstr. hoek Raamveit Dux fauteuils, direct leverbaar De Nederlandse ambassadeur in Londen, mr. dr. D. U. Stikker, heeft vrijdag een be spreking gevoerd met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd. Dit geschiedde op Lloyds verzoek. In di plomatieke kringen vermoedt men dat er gesproken is over de vergadering van aan staande maandag in Londen van de raad der Suezkanaalverbruikers-vereniging, waarvan mr. Stikker ondervoorzitter is. (Reuter). op zich hebben genomen, is het duidelijk dat er een openhartige gedachtenuitwisse- ling moet plaats hebben", aldus Abba Eban. Mevrouw Meir heeft vrijdag, voor haar vertrek, met de Amerikaanse ambassadeur te Tel Aviv over de toestand in de strook van Gaza beraadslaagd. T oestemming? Een Israëlische woordvoerder zei: „Het lijkt, dat de Egyptische dictator er een vol komen eigen uitlegging van het internatio nale recht op na mag houden, waarbij hem, terwijl hij een eenzijdige oorlog tegen Israel voert, de bescherming van de UNO wordt geboden. Israel beschouwt de aan komst in Gaza van de Egyptische gouver neur, generaal Latif en zijn staf, als een bijzonder ernstige ontwikkeling, welke ten doel heeft van de strook van Gaza op nieuw een basis voor de aanvallen van Egyptische zelfmoordbrigades op ons land te maken," aldus deze hoge ambtenaar van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken. Israëlische waarnemers zijn van mening, dat de aankomst van generaal La tif in Gaza aantoont, dat hij zich daar met toestemming van de UNO bevindt. Volgens ambtenaren van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zal me vrouw Meir, op weg naar New York, te Parijs beraadslagen met de Franse rege ring. Zij zal vanmiddag uit Parijs vertrek ken en wordt zondagochtend te New York verwacht. Kritiek stadium Het besluit, om mevrouw Meir naar New York te zenden, werd genomen nadat mi- nister-president, David Ben Goerion, drin gende besprekingen met zijn politieke en militaire raadgevers had gevoerd. Volgens waarnemers te Jeruzalem blijkt hieruit, dat Israel meent dat de toestand in Gaza thans een kritiek stadium heeft bereikt. Ben Goerion heeft in de Israëlische volksver tegenwoordiging verklaard, dat de regering alle noodzakelijke militaire voorzorgsmaat regelen zou treffen. In Londen verluidt, dat de Verenigde Staten in de afgelopen dagen een beroep op de UNO, Israel en Egypte hebben ge daan om zich te onthouden van elk overijld optreden, dat afbreuk zou doen aan de vorderingen, die zijn gemaakt met het her stel van de vrede in Gaza. De opperbevelhebber der UNO-troepen, generaal-majoor Burns, heeft vrijdag, ver gezeld door dr. Bunche, plaatsvervanger van Hammarskjoeld, in Gaza een bezoek gebracht aan gouverneur Latif, aldus meldt radio-Caïro. Generaal Latif heeft de be volking van het gebied van Gaza opgeroe pen incidenten aan de Egyptisch-Israelische grens te vermijden en samen te werken met de UNO-troepen. Latif verklaarde vol gens radio-Caïro, dat dergelijke incidenten aan Israel een voorwendsel kunnen bieden „om de spanning in het Nabije Oosten te handhaven." G. B. S h a w Het is jammer dat mensen zonder ge breken altijd dood blijken te zijn. De Nederlandse delegatie naar de lucht vaartonderhandelingen met Amerika is vrijdagavond naar New York vertrokken per KLM-vliegtuig. Hoofd van de delegatie is drs. E. H. van der Beugel, staatssecre taris van Buitenlandse Zaken. „De onderhandelingen over een lucht vaartverdrag lopen reeds jaren en het is de bedoeling, dat de Verenigde Staten en Ne derland het nu tot een definitieve overeen komst brengen. Daarenboven vraagt Ne derland lijnen met Los Angeles en Houston en een verbinding tussen Curagao en New York. De brief van onze minister-president aan president Eisenhower heeft niet alleen waardering gewekt in de Verenigde Staten, maar de Amerikanen zijn er naar ik meen thans tevens van overtuigd, dat deze kwes tie leeft onder het gehele Nederlandse volk. De Verenigde Staten hebben ons", aldus drs. Van der Beugel, „in staat ge steld ons economisch er weer bovenop te werken. Daar zijn wij buitengewoon dank baar voor. Het gaat nu om de vraag, of Nederland op eigen kracht de situatie kan handhaven". Gevraagd of zich van Amerikaanse of Nederlandse zijde nog nieuwe gezichtspun ten in de afgelopen weken hadden voorge daan, antwoordde de staatssecretaris, dat dit zijns inziens niet het geval is geweest". Officiële Amerikaanse woorvoerders hebben verklaard, dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en de C.A.B. (Civil Aeronautics Board) zijn be gonnen de Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen voor te lichten over de onder handelingen met Nederland, die dinsdag in Washington aanvangen. Hier werd aan toe gevoegd, dat dit de gebruikelijke proce dure bij dergelijke onderhandelingen is en dat de luchtvaartmaatschappijen niet on der druk zijn gezet. Zij hebben echter ken nis kunnen nemen van de technische en politieke factoren in deze kwestie. Voorts werd verklaard, dat het ministe rie van Buitenlandse Zaken en de C.A.B. nog geen gezamenlijk standpunt voor de onderhandelingen hebben uitgewerkt. Dit VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Over het algemeen veel bewol king met af en toe regen of mot regen. In het noordoosten van het land zwakke tot matige wind, draaiend naar oostelijke richtin gen en daling van de tempera tuur. In het zuidwesten weinig verandering in temperatuur en matige zuidwestelijke wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. XJOuuuut> x^^x^OUUCXXXJOüOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOaXXXXX DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ Een luchtvaarttentoonstelling in de openlucht kan men te Rotterdam aan schouwen. Men ziet op de foto een Harvard-trainer midden op straat, voorwerp van grote belangstelling voor de jeugd. ADVERTENTIE Ik bedoel natuurlijk van z'n koeien, bestaat net als zijn vlees uit verschillende kwali teiten, o.a. roastbeef, fricandeau, haas enz Zo is 't ook met leer. Men kan er b.v. een tas van maken, waar je een paar jaar mee doet, maar ook één voor je hele leven. Koopt uw lederwaren bij een vakman en niet op bestelling per post. Een HUSHOF-actetas staat aan de spits. Verkrijgbaar bij WILMS FLOET, Kennemerlaan 65/69, IJmuiden, Tel. 6258. Tassen en schoenreparatie. Het voornemen voor bebouwde kommen een maximumsnelheid van 50 kilometer te gaan voorschrijven heeft ernstig bezwaar ontmoet bij de A.N.W.B. en de andere ver- keers- en vervoersorganisaties. Naar de mening van de A.N.W.B. vervalt men daar mee weer in een oude, onbevredigende toe stand, die psychologisch verkeerd zal wer ken. De automobilisten zullen „automatisch steeds 50 km gaan rijden inplaats van zelf de verantwoordelijkheid voor het rijden met betrekking tot de veiligheid en vrij heid van de weg te aanvaarden. Boven dien zullen zij op weggedeelten, waar zij naar hun mening veilig harder kunnen rijden dan 50 km, in botsing komen met de zal echter nog voor de aanvang van de onderhandelingen moeten geschieden. Het is niet zeker, dat de K.L.M. haar beide wensen, de Europese lijn van Mon treal zowel naar Houston als naar Califor- nië door te trekken, in vervulling zal zien gaan, Maar men verwacht, dat althans een der voorstellen van de Nederlandse maat schappij zal worden aanvaard. Men ver wacht eveneens, dat de K.L.M. toestem ming zal krijgen een directe verbinding tussen New York en Curacao te onder houden. Dit omdat de Pan American Air ways reeds een dergelijke route onderhou den. Aan de onderhandelingen dienaan gaande zal worden deelgenomen door een lid van het gouvernement van Curagao. De Amerikaanse onderhandelingsdele gatie zal worden geleid door de vice-mi nister van Economische Zaken Thorsten v. Kalijarvi. (ANP/UP) De voorzitter van het Nederlandse Ver bond van Vakverenigingen, de heer C. W. van Wingerden, heeft vrijdagavond voor de VARA-microfoon het standpunt van het N.V.V. ten aanzien van de maatregelen tot beperking van de bestedingen toege licht. Hij zei, dat de ongerustheid van het N.V.V. over het evenwicht in de lasten verdeling na het debat in de Tweede Ka mer allerminst is geweken, integendeel. Hij herinnerde eraan, dat minister Suur- hoff naar aanleiding van de door de vak beweging gestelde grens waarboven de kosten voor levensonderhoud niet zouden mogen stijgen heeft toegezegd, dat overleg zal worden gepleegd als die grens onver hoopt zou worden overschreden. „Wij moeten de minister en de regering toch wel zeggen", aldus de heer Van Win gerden, „dat wij er niet gerust op zijn of het moment, waarop dit overleg zal moe ten plaatsvinden, nog wel ver af is". Hij verklaarde dat het N.V.V. slechts met het advies van de SER heeft ingestemd, omdat dit advies een samenhangend complex was, dat in zijn geheel tot een evenwichtige verdeling van de bestedingsbeperking moest leiden. Zijn conclusie uit het Kamer debat was, dat de vakbeweging uiterst waakzaam zal blijven en het verdere ver loop nauwlettend en van dag tot dag zal blijven volgen. Naar verluidt zullen de Nederlands- Duitse besprekingen over de hangende bilaterale kwesties tussen beide landen op zeer korte termijn beginnen en zal de eerste informele ontmoeting tussen de leiders der delegaties reeds begin volgen de week plaatsvinden. De Duitse dele gatieleider prof. dr. Erich Kaufman zal daartoe maandag naar Nederland komen. LONDEN (UP). De leider van de Poolse communistische partij, Wladislaw Gomoelka, heeft in het blad van de Hon gaarse communistische partij „Nepszabad- sag" een beroep op de Hongaren gedaan, zich achter de regering-Kadar te scharen. Het programma van de tegenwoordige Hongaarse regering is „de enige weg" om De eens zo drukke verkeersweg langs de Vecht tussen Amsterdam en Utrecht is sinds het in gebruik nemen van de vierbaansrijksweg no. 2 weer geworden wat hij vroeger was: een landelijk weg getje, waarop het goed rijden is voor allen, die niet blind zijn voor de schoonheid der natuur. Men ziet hier de weg naar Utrecht en de Amstel, van uit de richting Abcoude. ADVERTENTIE BARTEL 10RISST R HAARLEM TEL 13439. fERO. B01SIR. 48 A DAM TEL. 17162 Falcon Popeline Regenjassen De 47-jarige landbouwer J. Clarisse uit E n s is onder zijn trekker gekomen en op slag gedood. Toen de negenjarige scholier G. van de L. uit Doorn per fiets naar zijn huis terug keerde, reed hij, komend van de Acacialaan in Doorn, op de Rijksstraatweg pardoes tegen een vrachtauto. Hij overleed onmid dellijk. Op het kruispunt TorenlaanNaarder- straaT te Laren zijn de motorrijder A. M. uit Hilversum en de wielrijdster mevrouw T. Post uit Laren, zodanig met elkaar in botsing gekomen, dat mevrouw Post een uur na aankomst in het Sint Janszieken huis te Laren is overleden. Tengevolge van verkeersonge lukken in ons land ziin in 1957 om het leven gekomen 214 personen, van wie 31 kinderen. LONDEN, WASHINGTON (Reuter, AFP) Radio-Cairo heeft omgeroepen, dat de regering van Saoedi-Arabië heeft meege deeld niet te kunnen instemmen met het verlenen van vrije vaart aan Israëlische schepen door de Golf van Akaba. Saoedi- Arabië zou de Verenigde Staten van zijn standpunt in kennis hebben gesteld. Saoe di-Arabië zou alle maatregelen treffen ter verdediging van zijn rechten in de Golf van Akaba, met het doel de onschendbaar heid van zijn grondgebied en zijn territo riale wateren te handhaven". Een officiëlo woordvoerder van de Saoe- di-Arabische regering zei voor radio- Mekka dat de Golf van Akaba geen inter nationaal karakter heeft en behoort tot de Arabische territoriale wateren. De Saoedi- Arabische regering zal als hoedster van de heilige plaatsen van de Islam en van de veiligheid van de pelgrims Israel geen rechten in de Golf van Akaba verlenen, aldus dezp verklaring. Een woordvoerder van het Amerikaan se departement van Buitenlandse Zaken verklaarde vrijdagavond, dat van Saoedi- Arabië nog geen bericht was ontvangen, dat het Israel geen rechten in de Golf van Akaba wil verlenen. Saoedi-Arabië, Egypte, Jordanië en Is rael grenzen aan de Golf van Akaba. LOS ALAMOS (Reuter/AFP) De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft vrijdag te Los Alamos (Nieuw Mexi co) bekendgemaakt, dat op 12 februari de kern van een proefreactor is ontploft. Nie mand werd gewond, maar de reactor is verwoest. De reactorkern bestond uit een bol ura nium 235, ongeveer 17 centimeter in door snede, op een driepoot. Het gebouw waar de ontploffing zich voordeed, is niet beschadigd. Het gevaar voor besmetting door straling is met de gebruikelijke reinigingsmiddelen opgehe ven, aldus de verklaring van de commissie. De reactor was in 1951 gebouwd voor proeven met zogenaamde „kritieke" of "„vertraagde" neutronen. Er zijn meer dan 3.500 proeven mee gedaan. Het apparaat ontplofte toen de hitte te groot werd als gevolg van een verkeerd functioneren van speciale proefapparaten. Het bij een aanvaring op de Atlantische Oceaan beschadigde emigrantenschip „Wa terman" is hedenmorgen om kwart over zes in de Franse haven Brest aangekomen. De ruim 800 emigranten zullen daar over stappen op de „Zuiderkruis", die hen naar de Verenigde Staten zal brengen. De „Wa terman" komt naar Rotterdam, waar de schade aan het achterschip hersteld zal worden. De bijzondere commissie voor georgani seerd overleg voor het onderwijzend per soneel bij het lager onderwijs heeft in Den Haag opnieuw over de regeringsvoorstel len inzake de onderwijzerssalarissen ver gaderd. Naar aanleiding van in de vergaderingen van februari door de organisaties gemaak te opmerkingen heeft de regering ten aan zien van enkele punten nieuwe voorstellen bij de commissie aanhangig gemaakt. De commissie zal op 26 maart opnieuw bijeen komen om over de gewijzigde voorstellen te beraadslagen. politie, die zich een zeer omvangrijke nieu- J uit de moeilijkheden te komen, aldus Go- we controlerende taak toebedeeld zal zien. moelka. „De verwezenlijking van dit programma vereist bovenal eenheid van actie der werkende klasse en toegewijde strijd van alle patriottische krachten in Hongarije", zo voegde hij hier aan toe. Het argument, dat een maximum moet worden gesteld ter wille van de verkeers veiligheid wordt door de A.N.W.B. onjuist genoemd. Na afschaffing van de maximum snelheid daalde het dodencijfer in het ver keer. Het aantal ongelukken met dodelijke afloop steeg door de groei van de bevolking en door toeneming van het motorrijtuigen park. De maximum-snelheid is een wille keurige maatstaf, die nu eens voor bepaal de verkeersomstandigheden veel te veel vrijheid laat, dan weer een volkomen mis plaatste beperking inhoudt ten aanzien van de plaatselijk mogelijke verkeersafwikke ling. Namens vrijwel alle Kamers van Koop handel is een adres gezonden aan de mi- minister van Verkeer en Waterstaat, met het verzoek te bevorderen dat de toegestane maximum snelheid van 50 km per uur voor motorvoertuigen met aanhangwagens wordt verhoogd tot 60 km. De geringe maximum snelheid van 50 km heeft volgens het adres tot gevolg, dat de vervoerseconomie ernstig wordt geschaad. Het voorlopig onderzoek naar het vlieg ongeval op 14 februari nabij Wassenaar, waarbij een „Firefly" trainingsvliegtuig van het marinevliegkamp Valkenburg neer stortte en de vlieger werd gedood, heeft naar de marinevoorlichtingsdienst mede deelt, aan het licht gebracht dat dit vlieg tuig een motorstoring ondervond tengevol ge van een defect, dat bij de M.L.D. nog niet eerder was voorgekomen. Alhoewel de omstandigheden voor het uitvoeren van een noodlanding gunstig waren, werd om nog onverklaarbare redenen het vliegtuig overtrokken, als gevolg waarvan het af gleed en neerstortte. DJAKARTA (ANP) President Sukar no heeft vrijdagavond de voorzitter van de P.N.I., Suwirjo, benoemd tot formateur voor een nieuw kabinet om aan de crisis in het land het hoofd te bieden. De pre sident zei te wensen dat Suwirjo een kabi net vormt, dat „snel en met beslistheid kan optreden" en dat een nationale raad kan instellen in overeenstemming met de pre sidentiële conceptie. De president ver klaarde ni i, dat hij Suwirjo gevraagd had een kabinet te vormen, waarin alle par tijen vertegenwoordigd zijn, zoals Sukar no in zijn „plan tot redding van de antie" beoogde en dat deelneming van de com munisten zou betekenen. Sukarno legde zijn verklaring af nadat hij overleg gepleegd had met leiders van de P.N.I., onder wie dr. Subandrio, de se cretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, wiens naam vrijdag genoemd werd als mogelijke kabinetsfor mateur. Suwirjo weigerde zich uit te laten over het kabinet, dat hij voor ogen had. Hij verklaarde alleen, dat hij zaterdag zou beginnen met het plegen van overleg. Nationalistische en linkse politici in Dja karta hebben vandaag de aanwijzing van Suwirjo als kabinetsformateur een blijk van wijsheid van president Sukarno ge noemd. Maar rechts-Islamie+ische leiders en politieke figuren uit de buitengewesten waren teleurgesteld. Het dagblad „Abadi", de spreekbuis van de Masjumi, schreef het te betreuren, dat Sukarno tot de formateursbenoeming was overgegaan zonder voorafgaand overleg met Hatta, zoals door de opstandige bui tengewesten en de legerleiding was geëist. Moeilijke opdracht De onafhankelijke „Indonesia Raya" voorspelde, dat in geval de Masjumi "zal worden gepasseerd, geen kabinet zal kun nen worden gevormd, dat de huidige crisis zal kunnen overwinnen. Mocht Suwirjo trachten een kabinet samen te stellen, waarvan de nationalisten en de Nahdatul Ulama de kern vormen, met uitsluiting van de Masjumi en de communisten, dan zou dit in overeenstemming zijn met de vrijdagavond door de P.K.I. kenbaar ge maakte wensen. De Indonesische communistische partij heeft namelijk verklaard, dat zij niet zou aandringen op deelneming in het nieuwe kabinet, zolang de P.N.I. en de Nahdatul Ulama daarvan de kern vormde. Doch de communisten zouden wèl zetels in het ka binet eisen, wanneer de Masjumi wordt uitgenodigd tot deelneming in het kabinet. Vandaag werd echter gemeld, dat de Nahdatul Ulama Ó3k de Masjumi in de toe komstige coalitie wil hebben, zonder de communisten. Dit is door deze partij nog vóór deaanwijzing van Suwirjo bekendge maakt. Stok achter de deur? De conferentie van de regionale troepen commandanten van geheel Indonesië, waaraan door politieke waarnemers de grootste betekenis wordt gehecht, werd za terdag achter gesloten deuren voortgezet. Naar worde aangenomen, was het voor naamste punt van b^ :preking vandaag de boodschap, welke president Sukarno vrij dagavond tot de deelnemers heeft gericht. Men meent te weten, dat de legerleiders „belangrijke en beslissende maatregelen" zullen nemen in hun slotvergadering, die maandag zal worden gehouden. Overeenkomstig zij plan is president Sukarno zaterdagmorgen per vliegtuig naar Noord-Sumatra vertrokken. blz. 8 Drie eeuwen geleden reeds voor- 8 spelde Hendrik Stevin het Deltaplan 5 8 Frank Onnen schrijft over een mis- 8 lukt eerherstel in de Parijse Opera 4 ji Een merkwaardig twistgebied tus- sen België en Nederland 3 Ter herdenking van Willem Pijper door Sas Bunge 7 Bespreking van een nieuwe vorm 8 8 van geschiedschrijving 28 Verder in dit nummer onder meer de E rubrieken: Onze namen. Voor de micro- 'f Joon. Onze puzzel en de afdeling voor de jeugd. d ooooooooooooooooooaxx»«5oooaxxxx)oaxiooooooc"o- - - r

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1