Manchester United speelde gelijk, maar behield grote voorsprong Eervolle nederlaag Nederlands B-hockeyteam tegen Engelsen Felle strijd om handbaltitels in de hoofdklasse Zwemfeest van de Watervrienden in Sportfondsenbad Haarlem Moeilijkheden in KNLTB toch nog niet opgelost Eindelijk overwinning van Charlton Athletic „Buitenlandse" spelers toch in nationale voetbalteams Verdiende zege van de herenploeg in Brussel VOETBAL IN ENGELAND Zaterdagvoetbal Kennemerland behaalde nuttige overwinning Stagnatie in de HVB Nederlandse voetbalsters verloren in Münehen Herberger koos spelers voor Nederland-Duitsland De heren „Bevriezen" bij basketbal niet meer mogelijk Agnes Simon niet terug naar Hongarije Westelijke hockeyers klasse beter dan het Noorden TOGO schakelde Alliance uit voor de HTTC-beker Hockey in Engeland HPC-reserves veel te zwak voor DAW: één-elf De Oude Bond kampioen van Nederland Vier leden van competitie commissie bedankten Heringa Wathrich Ruim 45.000 bezoekers heeft de wed strijd tussen het als vjjfde geklasseerde Wolverhampton Wanderers en league-kam pioen Manchester United zaterdag getrok ken. De toeschouwers hebben de befaam de aanvallen van de leiders slechts een enkele maal gezien. Het werd een strijd tussen een aanvallend Wolverhampton Wanderers en een verdedigend Manchester United. Maar ook defensief speelden de kampioenen sterk en het gelijke spel, 11, was dan ook zeker verdiend. Na een kwar tier gaf linksbinnen Peter Broadbent de „Wolves" met een kopbal de leiding. Bobby Charlton, invaller-middenvoor, maakte tien minuten voor de rust gelijk. Nog slechts negen wedstrijden moet Manchester United spelen en de voor sprong op de naaste concurrent voor het league-kampioenschap, Preston North End, punten vergaarden zal wel te groot zijn Nog zweeft doelman Reynolds van Tot tenham door de luchtEen fractie van een seconde later echter zal hij knock out op de grond liggen na een botsing met MacLellan van Portsmouth kampioenschap voor de Mancunians gun stig, de ploeg die zaterdag in de halve finale van de cup uitkomt tegen Birming ham City zal het ook wel tot de eind strijd van de bekercompetitie kunnen bren gen. Want Birmingham toonde in de wed strijd tegen Blackpool, dat het op het ogen blik niet tot grootse prestaties in staat is. Kansloos verloor het team met 31. Preston North End kwam, zoals gezegd, tegen Sunderland tot een „draw". Het was zelfs een fortuinlijk gelijkspel van de run- ners-up tegen deze ploeg die vecht tegen de degradatie. Onder aan de ranglijst blijft de situatie voor Charlton Athletic, ondanks de zege in de Londense derby tegen Chel sea (31), erg moeilijk. De ploeg sluit de rij met 16 punten. De achterstand op Sun derland en Portsmouth die beiden 22 dat het tegen degradatie-kandidaat Sun derland niet verder kon brengen dan een „draw", bedraagt nog steeds vijf punten. Manchester heeft 50 punten uit 33 wed strijden, Preston 45 uit 34 en nummer drie, Tottenham Hotspur, 44 uit 33. Staan de kansen op het behalen van het om in de resterende lopen. 7 wedstrijden in te Veel spanning Ook hier bljjft de spanning groot. En men vraagt zich af of Sunderland, dat nog nooit uit de eerste divisie is gedegradeerd, zich zal kunnen handhaven of dat Ports mouth het volgende seizoen in de tweede divisie zal moeten spelen. In de tweede divisie zette Leicester City een volgende stap op de weg naar promo tie. In een opwindende wedstrijd werd met 32 van Swansea Town gewonnen. Een strafschop bracht hier de beslissing. De 8 punten voorsprong van Leicester zal, ge zien ook de goede vorm waarin het team steekt, wel voldoende blijken voor het be houd van de leidersplaats. De resultaten De uitslagen waren: Eerste divisie: Aston VillaArsenal 00; BlackpoolBirmingham City 31; Bolton Er Is van voetbal in de zaterdagmiddag competitie van de KNVB ditmaal weinig terecht gekomen. Slechts in de derde klas se werden nog wat wedstrijden gespeeld, maar in de vierde klasse stond de zaak he lemaal stil. Kennemerland behaalde onder- tussen een zeer nuttige overwinning van WanderersSheffield Wednesday 32; drie-twee, waarvan SNL het slachtoffer is geworden. Kennemerland verscheen in de strijd met SNL met zeer jeugdige voorhoede, welke over het algemeen wel voldeed al misten de jonge spelers nog de nodige routine. Door Hopman werd het één-nul voor Ken nemerland. Nadat SNL voor de gelijkma ker had gezorgd, scoorde een SNL-speler in eigen doel en met twee-één voor Kenne merland werd gedraaid. Na de thee vergrootte Broekmeyer uit een strafschop de voorsprong tot drie-één, maar SNL kon daarna de achterstand wel weer verkleinen tot drie-twee met welke score het einde aanbrak. Ook AMVJ be haalde een overwinning (2-1 over SSVU). OSO stuurde KMVZ met een zes-één ne derlaag huiswaarts en Zuidvogels bleef met één-nul de meerdere over Spakenburg. De stand is: Huizen 16 30 Spakenburg 15 15 IJsselmeerv. 15 26 K'land 19 13 Zuidvogels 18 21 SSVU 17 12 CJW 17 20 NDSM 17 10 KMVZ 19 20 SNL 17 10 SIZO 15 18 AMVJ 19 9 OSO 18 18 In de reserve derde klasse, eindigde de wedstrijd NDSM 2PVWA 2 in een twee twee gelijkspel. Voldoende voor NDSM 2 om de kampioensvlag te hijsen. De voetbal heeft praktisch niet gerold in de afdeling Haarlem van de KNVB. Reeds zaterdagmiddag werd het gehele program ma afgelast en hoewel de vooruitzichten voor zondag aanvankelijk wat beter sche nen, kwam er uiteindelijk toch niets van terecht. In de eerste klasse B werd het kam pioensfeest van RCH 4 door Ripperda op gehouden. Wel nam RCH de leiding, maar de eindstand luidde twee-één in het voor deel van Ripperda, dat daardoor nog een kansje behield. Maar praktisch gesproken is het kampioenschap toch voor RCH 4. Haarlem 3A ziet het gevaar voor de on derste plaats tijdig in. Nu weer volgde een grote overwinning op Schoten 3 (5-0) en hoewel het gevaar nog niet is geweken, zijn de roodbroeken-veteranen nu toch op de goede weg. De stand is: RCH 4 18 30 Velsen 2 16 15 Ripperda 2 18 25 Haarlem 3A 17 15 HBC 3 18 20 HFC 3 18 15 St.vogels 4 19 18 TYBB 2 15 13 Schoten 3 17 16 ADO 2 17 13 EDO 4 16 15 Hillegom 2 17 11 Een Nederlands damesvoetbalelftal heeft zaterdag in Münehen tegen een West duits selectieteam gespeeld. De Duitse da mes wonnen met 42, nadat de rust met gelijke stand (11) was ingegaan. De ruim 14.000 toeschouwers hebben een aantrekkelijke wedstrijd gezien. Vooral in het middenveld bouwden de dames goede combinaties op. De omstandigheid dat paal en lat bij herhaling doelpunten voorkwa men en het feit dat de dames zes maal scoorden, maakten dat de aanwezigen het treffen met grote belangstelling hebben ge volgd. Voor de Nederlandse doelpunten zorgde mej. Riethoven van Agido uit Den Haag. Charlton AthleticChelsea 31; Everton West Bromwich Albion 01; Leeds United Newcastle United 00; Lu ton Town Burnley 02; Manchester CityCardiff City 41; SunderlandPreston North End 00; Tottenham Hotspur—Portsmouth 20; Wolverhampton WanderersMan chester United 11. Bondscoach Sepp Herberger heeft twin tig spelers geselecteerd die in aanmerking komen voor d>e Duitse ploeg die op woens dag 3 april in het Olympisch stadion in Am sterdam tegen het Nederlands elftal speelt. Het zijn: Tilkowski (Westfalia Herne), Her- kenrath (Rotweiss, Essen), Juskowiak (For tune, Düsseldorf), Schmidt (FC Kaiserslau- tern), Keek (FC Saarbrücken). Szymaniak (Wuppertaler SV), Borutta (Schalke '04), Mai (SV Fürth), Wevers (Rotweiss, Essen), Hoffmann (Viktoria, Aschaffenburg), Er- hardt (SV Fürth), Se omelmann (SV Bay- reuth), Jagielski (Schalke '04). Rahn (Rot weiss, Essen), Waldner (VFB, Stuttgart), Schroder (Werder, Bremen), Kraus (Kickers Offenbach), Seeler (Hamburger SV), Schmidt (Borussia, Dortmund) en Schafer (FC Köln) ADVERTENTIE en De gehele RENAllLT-personen vrachtwagen-collectie wordt u gedurende het weekend getoond door GARAGE DEN HOUT in de Haarlemmerhout. Houdt u een uurtje vrij Het organisatie-comité voor het wereld kampioenschap voetbal 1958 heeft zaterdag in Parjjs, onder voorzitterschap van de heer E. Thommen (Zwitserland), vergaderd. Onderwerp van bespreking was de organi satie van de eindronden van het toernooi, die van 8 tot 29 juni 1958 In Zweden zullen worden verwerkt. Zestien landenteams zullen aan het finaletoernooi deelnemen, te weten de veertien landen die zich klas seerden in de voorronden, alsmede West- Duitsland, houder van de titel, en Zwe den, het organiserende land. De landen worden, bij loting, ingedeeld in vier groe pen van vier. Deze loting zal op 8 februari 1958 in Stockholm geschieden. In de vier groepen wordt een halve competitie gespeeld, dus elk team speelt drie wedstrijden. De nummers écn en twee in het eindklassement van deze vier poules gaan over naar de kwart-finales. Voor de kwartfinales is 19 juni gereser veerd. De ontmoetingen zullen worden ge houden in Malmö, Gothenborg, Norrköping en Stockholm. Eventuele beslissingswed strijden zullen op 22 juni in dezelfde steden worden gespeeld. In Gothenborg en Stockholm volgen dan op 24 juni de wedstrijden voor de halve finales. Indien in een van de halve eind strijden geen beslissing valt, zal deze halve finale op 26 juni worden overgespeeld. Finale De winnaars van de halve eindstrijden komen de 29ste juni te Stockholm tegen elkaar uit, de dag tevoren wordt te Gothen borg om de bezetting van de derde en vierde plaats gespeeld. Valt in de finale geen beslissing, dan spelen de betrokken teams op 1 juli nogmaals te Stockholm. Wordt ook dan geen beslissing verkregen dan volgt op 3 juli een derde treffen tus sen de winnaars van de halve finales. Eventueel zal op 30 juni te Gothenborg de beslissingswedstrijd voor de derde en vierde plaats worden gespeeld. Er zullen 1.200.000 toegangskaarten in de verkoop worden gebracht. Een speciaal agentschap is belast met de voorziening in het buitenland „Buitenlandse" spelers De commissie heeft besloten, dat spelers die in het buitenland spelen toch in aan merking kunnen komen voor verkiezing in de nationale ploeg van hun geboorteland. Noodzakelijk is evenwel, dat de bond van het land waarin zij gevestigd zijn en waar voor zij in de competitie uitkomen, hier voor toestemming geeft. Dit betekent dus ook, dat Nederlandse profs die voor niet- Nederlandse clubs spelen mits de bond van het betrokken land geen bezwaar heeft in het Nederlandse elftal zullen mogen worden opgenomen. Na nationalistisch China heeft ook Tur kije zich terug getrokken. Turkije vormde met Israel groep 2 van de Afrikaans- Aziatische zone. Door het niet-deelnemen van Turkije zal Israel direct in de tweede voorronde van deze zone uitkomen tegen de winnaar van Communistisch ChinaIn donesië. Het Nederlandse damcs-b-hockeyteam heeft in Ipswich de wedstrijd tegen de En gelse dames met 10 verloren. Maar het was een eervolle nederlaag, want tot in de laatste minuut ging de strijd volkomen gelijk op en een sterke aanval van het Nederlandse front in de laatste minuten had de stand bijna op 11 gebracht, een uitslag die meer in overeenstemming met het spelbceld zou zijn geweest. Geen wonder dus dat mej. mr. M. Wijn stroom, lid van de dameselftalcommissie, na afloop vertelde dat zij buitengewoon tevreden was over het spel dat door de meisjes is geleverd. In de Engelse ploeg stonden niet minder dan vijf A-internatio nals opgesteld, maar door het uitstekende werk van de Nederlandse midden- en ach terlinie konden de tegenstandsters in toom worden gehouden. Ook in technich opzicht deden de Nederlandse meisjes niet voor de Engelse dames onder. Het gevolg was dat het spel heen en weer golfde en er zowel voor het Nederlandse als voor het Engelse doel gevaarlijke momenten ont stonden. De spil van het Nederlandse elf tal, mej. Goedbloed, behoorde tot de uit blinksters. In de tweede helft lukte het de Engelse linksbinnen mej. Allinson na 2 minuten spelen een onhoudbaar schot op het Ne derlandse doel te lossen (10). Het spel werd in hetzelfde tempo voortgezet. De Nederlandse meisjes bleven zich fel weren, maar ondanks het feit dat zij het de En gelse verdedigsters vaak moeilijk maak ten, mislukten hun pogingen om de gelijk maker te forceren. De Nederlandse rechtsbuiten, mej. Smit (Deventer), was vervangen door mej. R. Dijkstra (BDHC), zodat het elftal in de volgende opstelling in het veld trad: doel: M. van der Wel (Kieviten); achter: C. Na gel (Kieviten) en S. de Greve (Laren); midden: T. Boer (BDHC), A. Goedbloed ('t Gooi) en U. van Uden (OZ); voor: R. Dijkstra (BDHC), M. Duijster (Hilversum), A. Huijtker (Zwolle), J. Hezemans (EMHC) en M. Vigeleyn (Kieviten). De Nederlandse heren-b-ploeg heeft op het terrein van Vivier d'Oie te Brussel een verdiende 31 overwinning behaald op de Belgen. Door beter samenspel en vooral grotere schotvaardigheid hadden onze landgenoten reeds een 20 voorsprong bij de rust bereikt, een stand welke in de tweede periode nog werd verhoogd tot 30. Pas drie minuten voor het einde redden de Belgen de eer met een tegen- puntje, gescoord uit een lange hoekslag. Door het slechte weer waren er slechts weinig toeschouwers getuige van de strijd. De Nederlandse spelers namen van het begin af het initiatief waarbij zij hun tegenstanders volkomen in de verdediging drukten. Na 10 minuten forceerden dé Bel gen een lange hoekslag welke enige moei- De oogst is zondag in de handbalcompe titie uiterst gering geweest. Het program ma van de afdeling Haarlem werd in zijn geheel afgelast, terwijl in het district al leen de dameswedstrijd Athleta-HHO (61) doorgang vond. In de hoofdklasse dames vielen twee ver rassende uitslagen te noteren, waardoor de spanning nog is vergroot. PSV verloor op eigen veld van Hygiea (34), terwijl leid ster Zeeburg door WLC met 21 bedwon gen werd. In de heren-hoofdklassse maakte DES geen fout en versloeg stadgenoot Eindho ven van 105, maar Olympia zorgde hier voor een verrassing door PSV in Eindho ven met 43 te kloppen. De standen in de hoofdklasse luiden nu: Dames: Heren: DES 10—15 Zeeburg 1015 Hellas 812 Athene 914 Niloc 912 WLC 9—13 PSV 10—12 PSV 9—12 UDI 9— 9 Hygiea 108 Olympia 97 Esca 84 Eindhoven 10— 6 UDI 94 Blauw Wit 95 Sagitta 82 Esca 62 In de eerste klasse dames kon Athleta het team van HHC gemakkelijk de baas en heeft door deze zege de tweede plaats ach ter Niloc iets vaster in handen. Hét Utrechtse Attila is door de nederlaag van vorige week tegen HHC stevig op de laat ste plaats gedrukt en het Haarlemse Con cordia kan zich nu wel veilig wanen. Bij de heren nemen de Haarlemse ploe gen Rapiditas en Concordia uitstekende Van vrijwel alle Watervriendenvereni gingen uit het land waren zondag de jeugdafdelingen naar het Sportfondsenbad in Haarlem gekomen m met de jeugd afdeling van de Haarlemse Watervrienden vereniging het vijfentwintigjarig bestaan te vieren. Het is een feest voor en door de jeugd geworden. Van des morgens 10 uur tot des middags vier uur heeft de staf van functionarissen van de Haarlemse vereni ging er de gang in gehouden. Een afwisse- land programma van negenentwintig num mers werd geheel volgens een hiervoor vastgesteld tijdschema afgewerkt. Met tromgeroffel van „De Rode Bande liers" werd, na het openingswoord van de voorzitter, de heer H. Stapel, het feest programma ingeluid. Enkele zwemwedstrijden, een demon stratie springen door de afdeling Haarlem, waterbasketbal, een demonstratie zwem mend redden door de afdeling Den Haag en een demonstratie kunstzwemmen door de afdeling Amsterdam, vulden het och tendprogramma. Na een gemeenschappe lijke maaltijd werd het feest voortgezet met een pantomime door de afdeling Haar lem, waarin de draak gestoken werd met de Kanaalzwemmerij. Wederom werden er enige wedstrijden gehouden en verder zorgden de afdelingen Zaandam, IJmuiden, Leiden en Delft met het geven van een demonstratie voor de nodige afwisseling. De finale was een gemeenschappelijke oefening waaraan door allen werd deel genomen en dit vormde tevens het einde van een goed geslaagd feest waaraan on- getijfeld de honderden jongens en meisjes prettige herinneringen zullen bewaren; een feest waarop de functionarissenstaf van de Haarlemse Watervrienden met vol doening kan terugzien. De voornaamste uitslagen van de zwem wedstrijden zijn: 331/3 meter schoolslag jongens (12 jaar): 1. Jos Broekman, Am sterdam, 29 sec.; 2. T. Willemse, Haarlem, 29,2 sec.; 3. T. Kingma, IJmuiden, 29,4 sec. Estafette 10 x 33 1/3 meter vrjje slag ge mengd: 1. Haarlem 4 min. 50,2 sec.; 2. Delft 4 min. 59 sec.; 3. Den Haag 4 min. 59,4 sec. 66 2/3 meter borstcrawl meisjes (13 en 14 jaar): 1. Nel Koster, Haarlem, 50,7 sec.; 2. Cobie van Niekerken, Haarlem, 51,8 sec.; 3. Willie Jore, Haarlem, 52 sec. 66 2/3 meter borstcrawl jongens (13 en 14 jaar): 1. K. van Dantsik, Haarlem, 41,5 sec.; 2. K. Wur- sten, Den Haag, 44,8 sec.; 3. F. Burghout, Haarlem, 45,7 sec. 66 2/3 meter rugcrawl meisjes (13 en 14 jaar): 1. G. Jonker, Lei den, 1 min. 2,9 sec.; 2. R. Brinkman, Leiden, 1 min. 14,4 sec.; 3. A. Kamphuis, IJmuiden, 1 min. 14,6 sec. 66 2/3 meter rugcrawl jon gens (13 en 14 jaar): 1. K. van Dantsik, Haarlem, 53,2 sec.; 2. R. v. d. Brink, Haar lem, 55,8 sec.; 3. H. Wursten, Den Haag, 56 sec. 66 2/3 meter schoolslag meisjes (13 en 14 jaar): 1. M. Bekker, Rotterdam, 1 min. 5,5 sec.; 2. L. Wildschut, Haarlem, 1 min. 5,9 sec.; 3. E. v. d. Bos, Delft, 1 min. 7,3 sec. 66 2/3 meter schoolslag jongens (13 en 14 jaar): 1. H. Wursten, Den Haag, 5r sec.; 2. H. Klepper, IJmuiden, 1 min. 3,8 sec.; 3. J. v. d. Goes, Rotterdam, 1 min. 4,2 sec. plaatsen in. Vooral de Rapidianen de tweede plaats binnen bereik - het dit seizoen voortreffelijk. De standen luiden hier: - met doen Dames le kl.: Heren le kl.: Niloc 8—16 Aalsmeer 8—15 Athleta 9—13 WVGV 10—14 DSG 9—11 SSVU 9—11 Amstel 8— 8 Rapiditas 8—10 Vriendschap 8— 8 Concordia 9— 9 HHC 11— 8 Attila 9— 4 Concordia 10— 7 U.D. 7— 3 Attila 9— 1 BHC 8— 2 In de tweede klasse is het Haarlemse HOC lange tijd niet in het veld geweest. De situatie is hier geruime tijd niet veran derd. In de tweede klasse heren heeft IJ- mond nog uitstekende papieren, terwijl Zandvoortmeeuwen door de onlangs ge boekte zege op Unitas nu een belangrijk betere plaats inneemt. Dames AVA JHC Tonegido HOC Lijnden CSV DW Foresters 2e kl. B: 8—15 7—11 10—11 8—10 9— 8 8— 4 7— 3 82 Heren Lijnden IJmond Tonido Niloc 2 Amstel 2e kl. B: 7—10 8—10 7— 9 8— 9 7— 8 Zdv.meeuwen 98 Unitas 97 The Catchers 93 In Münehen is het afgelopen weekeinde een vergadering gehouden v i de Europe se Basketbal Federatie. Er werd een aan tal wijzigingen in de spelregels behandeld. In de toekomst zal het „bevriezen" van het spel onmogelijk zijn door de (nieuwe) bepaling, dat het team, dat de bal in zijn bezit heeft, binnen 30 seconden een schot moet lossen. Voorts werd een aantal bepalingen aan genomen om de voordelen voor lange spe lers te beperken. Het toernooi om het wereldkampioen schap voor heren zal in oktober in San tiago (Chili) worden gehouden, dat der da mes in dezelfde periode in Rio de Janeiro. De Europese kampioenschappen werden als volgs geprojecteerd: heren in juni te Sofia, dames in mei in Bulgarije of Polen. De Hongaarse tafeltennisspcelster Agnes Simon, die vrjjdag met haar landgenote I.idia Mosoczy het wereldkampioenschap dames dubbelspel heeft gewonnen, heeft besloten niet naar Hongarije terug te keren. Zij was tijdens de opstand van eind 1956 met haar man naar Nederland geëmigreerd. Op aandrang van haar moeder was zij te ruggereisd naar Boedapest, terwijl haar man in Nederland bleef. Zaterdagmorgen heeft zij zich afgescheiden van de overige leden van de Hongaarse ploeg en de trein naar Kopenhagen genomen, vermoedelijk met de bedoeling zich bij haar man in Nederland te voegen. De Hongaarse autoriteiten weigerden aanvankelijk haar uit Hongarije te laten vertrekken. Eerst na een speciaal verzoek van het Zweedse comité, dat de wereld kampioenschappen organiseerde, kreeg zij toestemming het land te verlaten. lijkheden voor het Nederlandse doel op leverde, maar nadat de verdediging de bal had weggewerkt, stormde middenvoor De Beer alleen op het Belgische doel af en opende de score (01). Slechts zelden konden de Belgen het offensief onderbreken en na 30 minuten werd de Belgische keeper Carbonelle, die zich kranig had geweerd, voor de tweede maal gepasseerd. De Beer had succesvol gebruik gemaakt van een goede voorzet van Kristen (02). In de tweede helft waren de Belgen iets meer in de aanval, maar zij misten de schotvaardigheid om deze tot een goed einde te brengen. De Nederlandse doelman Honnebier had dan ook weinig moeite met twee schoten van Debbaudt en Huygens. Na 27 minuten strafte Vorfeldt een fout van de Belgische back Delaet af met een nieuw doelpunt (03). De intensieve po gingen van de Belgen om de eer te redden werden pas 3 minuten voor het einde be loond toen Beernaert uit een lange corner het enige Belgische doelpunt wist te maken. De opstelling van het Nederlandse team was: doel: Honnebier (BMHC); achter: Marrès (Laren) en Kelen (Amersfoort); midden: Op te Winkel (Arnhem), Over- dijking (SCHC) en Van Gooswilligen (SCHC); voor: Zwier (SCHC), Gielen (Be Fair), De Beer (Tilburg), Kristen (DKS) en Vorfeldt (Laren). Keeper Mulder van het Westelijk hockey-elft,al kreeg weinig te doen op de regenachtige zondagmiddag. Een charmante supporter bood hem toen maar „onderdak". De op sportpark „Birkhovcn" in Amers foort gespeelde districtswedstrijd tussen „West" en „Noord" is door de Westelijke hockeyploeg royaal met zes-één gewon nen. In de eerste helft was het veld vrij zwaar, doch overigens goed bespeelbaar. Toen was ook het spelpeil van goed ge halte. De Westelijke hockeyers demonstreer den een vrij groot technisch overwicht, waartegen de enthousiast spelende Noor delijke ploeg niet Was opgewassen. Toch gaf het Noorden goed partij en vooral de Noordelijke achterhoede heeft zich voor treffelijk geweerd. Doch het Westelijke elftal, dat voornamelijk bestond uit spelers van de nationale ploeg, kon al vrij spoe dig een twee-nul voorsprong nemen door doelpunten van Van Erven Dorens (La ren). Een sublieme Noordelijke aanval werd in de vijftiende minuut besloten met een uitstekend doelpunt van Van der Zee (GHBS) (twee-één). De Westelijken be hielden hun overwicht en voor rust werd de stand vier-één door goals van Jansen Schoonhoven (Amsterdam) en Van Dijck (Kampong). Na rust bleek, dat het terrein erg ge leden had. Goed spel was niet meer moge lijk. De Westelijken maakten door middel van Bouwman (BMHC) nog twee doelpun ten, zodat de eindstand zes-één werd. In het westen werd slechts één hockey- westrijd gespeeld en wel die tussen Togo en Alliance in de kwartfinale van de wed strijden om de HTTC-beker. Togo, de kampioen van de westelijke eerste klasse won met drie-één. Kort na het begin van de tweede helft scoorde Dekkers voor Alliance het enige doelpunt. Hierna werd het uit een straf- corner gelijk. Tien minuten voor het eind bracht Togo de stand op drie-één. De hockeywedstrijd tussen Schotland en Zuid-Afrika (heren) eindigde in een ge lijkspel: 22. Bij rust leidden de Schotten met 21. De ontmoeting tussen de dames teams van Wales en Schotland leverde eveneens een gelijkspel op: 2—2. Bij rust stond het 11. De wedstrijd Ierland-Wales (heren) werd met 3—0 door Wales gewon nen. Bij rust was de stand 20 voor Wales. De waterpolocompetitie De HPC-reserves hebben het zaterdag avond in het Sportfondsenbad in Haarlem niet kunnen bolwerken. Zjj werden name lijk met dubbele cijfers door DAW versla gen. DAW verscheen met een jonge frisse ploeg die in snelheid en baltec.hniek de Heerastedenaren verre de baas was. Voor de rust namen de Alkmaarders een voor sprong van nul-vier. In de tweede helft voerden Boxem en zijn mannen deze voor sprong op tot nul-tien, waarna Eldering de eer van HPC redde. De eindstand werd een-elf. De ontmoeting DWT-DJK 3 gaf een an der beeld te zien. DWT zette enige goede aanvallen op, echter zonder succes. Bij een zeer gevaarlijke situatie voor het DWT- doel kon Melchior het gevaar in de kiem smoren. Met een schot, vanuit dc DWT- achterhoede, bezorgde Moolenaar DWT de leiding. Toen strandde er wederom een DJK aanval in de DWT-verdediging; wéér werd de DWT-voorhoede aan het werk ge zet en Fons Roozekrans bracht de Haar lemse voorsprong op twee-nul. Hierna kwam DJK wat meer in de aan val. Na de rust bracht Roozekrans de DWT-voorsprong echter op drie-één. Kort hierna beging een DJX'er een overtreding waarvoor hij de kant op moest. DWT kreeg geen kans om van de verkregen spelers meerderheid een nuttig gebruik te maken. Met de stand drie-één kwam het einde van deze wedstrijd. De reserves van DAW waren de gast van Haarlem 2. Ook in deze strijd brachten de Alkmaarders een snc'.le ploeg in het water. Bij het ingaan van de rust stond DAW met twee-één voor. De eindstand werd vijf- één voor DAW 2. HVGB 2 kwam tegen Neptunus uit Zaandam met zes spelers in het water. Ondanks deze minderheid heeft HVGB zich danig geweerd, doch men moest toch met zeven-nul het onderspit delven. De DWT-dames zijn naar Amsterdam ge weest en hebben aldaar voor de eerste klasse van de districtscompetitie de strijd aangebonden tegen Het IJ. Door een twee één overwinning slaagden de DWT-dames erin Het IJ van de bovenste plaats van de ranglijst te verdringen. De uitslagen luidden: Competitie district Noordholland: heren tweede klasse: NeptunusHPC 2 30. Tweede klasse: Meeuwen 2—DWT 2 40. Competitie kring Haarlem: Heren twee de klasse: HVGB 3Haarlem 3 50. Vete ranen: HVGBDWR 85. Vierde klasse: DWT 4—HVGB 5 2—6. Het Nederlands kampioenschap voor de meesterklasse bridge van de Nederlandse Bridgebond is dit jaar gewonnen door het eerste viertal van „De Oude Bond" (Am sterdam), bestaande uit de heren: Amsingh, Rebattu, Lengyel en Stevens. Dit team be haalde 13 punten uit 10 wedstrijden. Twee de werd de Amsterdamse Continental Club met 12 pnt. Heeft men na de bondsraadsvergadering van 9 maart in de mening verkeerd dat de controversen waren verdwenen, tijdens de algemene jaarvergadering van de Konink lijke Nederlandse Lawntennis Bond, die onder presidium van mr. II. Wilton in ho tel Esplanade te Utrecht is gehouden, is gebleken, dat er nieuwe mocilijkheder. zijn gerezen. Naar aanleiding van een pubiika- tie betreffende genoemde bondsvergade ring in één der dagbladen hebben drie le den van de competitie-commissie, te weten de heren mr. F. Odink (Bussum), B. Th. de Wolf (Amsterdam) en .1. de Boer (Ensche dé) als lid bedankt, zo deelde het bestuurs lid de heer P. D. A. van der Ilcydc mede. Hij verzocht het bestuur de heer Nieman, die zoals bekend als competitieleidcr ont slag heeft gekregen, als dank voor het goede en vele werk gedurende tien jaar door hem verricht, enkele taken toe te delen. Een voorstel van de heer Van der Heyde, inhoudende dat alleen spelers en speel sters, die drie maal aan een nationaal toer nooi hebben deelgenomen in aanmerking voor de jaarlijkse ranglijst kunnen komen, zal worden overwogen. De heer Koers uit Hilversum stelde het bestuur voor uit naam van de algemene vergadering aan de heer Nieman als blijk van grote erkentelijkheid een telegram te sturen. Mr. H. Wilton voelde hier weinig voor, aangezien men in de bondsraadsver gadering reeds had besloten de heer Nie man een brief te sturen, welke hij gaarne wilde voorlezen. Een der bondsraadsleden achtte dit onjuist, aangezien de bonds raadsleden de inhoud van het schrijven nog niet hadden goedgekeurd. Tenslotte werd het voorstel van de heer Koers, om een telegram te sturen, waarvoor hij ove rigens een hartelijk applaus kreeg, aange nomen. Vjjfde klasse In zjjn openingswoord liet mr. H. Wil ton een prettig geluid horen toen hjj mee deelde, dat men zich door de overweldi gende belangstelling voor de competitie meer dan 1200 teams maken hiervan deel uit genoodzaakt heeft gezien een vijfde klasse in te stellen. De CV-schaal, die jaarlijks wordt uitge reikt aan degene, die zich op organisato risch gebied verdienstelijk heeft gemaakt, werd toegekend aan mr. H. F. Hoyer voor de vele uren besteed aan de reglements herziening. De jhr. R. de Brauw-beker, die jaar lijks werd toegekend aan een jonge spe ler, die zich zowel buiten als op het veld het meest sportief heeft gedragen, ging naar de 22-jarige Ab Kloezen. Voorts wer den drie gouden bondsvlaggen aan de ver enigingen de Baarnse LTC, ODIT (Usquert) en Ready 1907 (Maastricht), die dit jaar hun 50-jarig jubileum zullen vieren, uit gereikt. Mr. H. Wilton, die aan de beurt was van aftreden, werd bij acclamatie als voorzit ter herkozen. Ook de heren Renardel de Lavalette en A. Overeynder werden als bondsraadsleden herbenoemd. De bonds raad werd voorts met één lid, te weten de heer C. A. M. A. Knüppe, uitgebreid. Communiqué Na afloop van de vergadering werd een besloten vergadering van de bondsraad ge houden ter benoeming van verscheidene bestuurscommissies. Aangaande de samen stelling van de competitie-commissie werd het volgende communiqué verstrekt: „Uit de ingekomen brieven on uit bespre- gingen is gebleken, t bij de vier leden van de competitie-comm: sie, die zich aan vankelijk weer voor een herbenoeming be schikbaar hadden gesteld, alsnog bezwa ren waren gerezen, in verband waarmede zij voor het lidmaatschap van de commis sie bedankten. De bon Israad aanvaardde dit bedanken en machtigde het bestuur in de vacatures te voorzien". ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10