taxi 6000 Pruimers attentie! NEDERLAND lunchroom en restaurant Neem nu lichte pruim LINOLEUM KROMMENIE l Bestedingsbeperking Trouwfoto Js Luidsprekers 8 Viscounts van B.E.A. tijdelijk buiten dienst Vleugelkleppen-controle Federalisten propageren de Euromarkt en Euratoom Wild brengt hondsdolheid naar het Duitse Rijnland Pijade in Parijs overleden „Zuiderzee" in botsing met Griekse vrachtboot De Kennemers huldigde twee jeugdleiders Gereformeerde jeugd had feestavond CASTRICUM District Kennemerland vierde tweede lustrum Procuratiehouder van v. d. Tak verdronken De „Advent" aan de grond bij Greatstone Scheepvaart In dc speciale verpakking blijft NL altijd vers, fris van smaak en lekker sappig NL is dc lekkerste lichte pruim - een melange van dc fijnste overzee-tabakken - vrij van steeltjes! NEDERLAND Fotobureau CHR. PIETERSE loekl l) IETS (r. Belastingaangiften MAANDAG 18 MAART 19 (Van onze correspondent in Londen) De Brits-Europese luchtvaartmaatschap pij, welke de diensten tussen Engeland en het vasteland onderhoudt, heeft naar aan leiding van de vliegramp in Manchester, waarbij een van Schiphol komend toe stel op een blok woningen neerstortte en in vlammen opging, besloten als voorzorgs maatregel de Viscounts van de 70-serie (47 zitplaatsen) uit de dienst te nemen om het vleugelklepmechanisme te controleren. Als gevolg van dit besluit moesten zondag 200' passagiers, die van Londen Airport naar Manchester, Edinburg en Belfast zou den vertrekken, de reis per trein maken. Ook de diensten naar Gibraltar en Madrid werd stopgezet. De BEA vliegt op het ogen blik met 25 Viscounts van het type 70. Enkele van deze toestellen, welke inmid dels reeds grondig zijn nagekekeen, zullen blijven doorvliegen. De acht Viscounts van de 800-serie (70 zitplaatsen) welke sinds kort bij de BEA in gebruik zijn, worden niet door deze maatregel getroffen. De Vis count, het eerste Britse lijnvliegtuig met turno-propmotoren uitgerust, kwam in april 1953 bij de BEA in dienst. Een aan tal verbindingen zal als gevolg van het besluit moeten worden ingekrompen. Men hoopt de Viscounts gedurende de controle periode door Elisabethans te vervangen. Mogelijk zullen ook nog enkele Dakota's worden gebruikt. Bij informatie deelde men ons mede, dat de diensten tussen Londen en Amsterdam, welke met Viscounts wor den gevlogen, normaal blijven. Het was nog niet bekend, welke toestellen de Vis counts zouden vervangen. (UP) Naar een woordvoerder van Vickers Armstrong meedeelde, zijn op het ogenblik 189 vliegtuigen van het type Vis- count-701 in verscheidene werelddelen in bedrijf. Ruim de helft daarvan is aan Ca nada en de Verenigde Staten geleverd. De fabriek heeft nog orders en onderhandelt over orders, voor 364 stuks. Geen der maatschappijen, die dit type in gebruik hebben heeft overigens het voorbeeld van de BEA gevolgd. Naar een woordvoerder van de BEA meedeelde, wilde de Vickers-Armstrong'fabriek ook de andere afnemers van dit type vliegtuig het advies geven, voorzorgsmaatregelen te ne men. In Londen meent men te weten, dat een aanwijzing gevonden is betreffende de- oor zaak van de vliegramp, waarbij in Man chester zoveel mensen om het leven kwa men. Het onderzoek schijnt voornamelijk het mechanisme der vleugelkleppen te be treffen. (Van onze correspondent in Parijs) Een driedaags congres van de organi satie van Europese federalisten in Parijs, waarvan onze landgenoot prof. H. Brug- mans het voorzitterschap bekleedt, is zon dag besloten met een motie, waarin de plannen voor een Europese eenheidsmarkt en een Europese kernenergiegemeenschap met grote instemming werden begroet. In de motie wordt nadrukkelijk het verband onderstreept tussen beide projecten en op gemerkt dat alleen op deze wijze de ach terstand van Europa op het gebied van kernenergie kan worden ingelopen. De conferentie heeft in zes commissies alle aspecten van de Europese econo mische integratie uitvoerig bestudeerd. Over het algemeen hebben de Nederlan ders, die uit kringen van de industrie, het parlement en de vakbondsbeweging af komstig waren het standpunt van minis ter Luns onderschreven en verdedigd. Zelfs Franse en Duitse ondernemers hadden bijna geen critiek op de Euro- markt. De Britse afgevaardigde, Lord Edward Hilton, directeur-eigenaar van „Picture Post" en verscheidene andere bladen met massale oplagen, zegde zijn medewerking toe voor de verbreiding der Europese ge dachte onder het Britse publiek. Op een persconferentie verklaarde de Franse schrijver Jules Romains, die se dert jaren een actief aandeel in de Euro pese beweging heeft, dat de federalisten er naar zullen streven, dat er spoedig een werkelijk Europees parlement ter controle van de drie gemeenschappen voor steenkool en staal, voor kernenergie en voor de eenheidsmarkt zal worden op gericht als politieke basis voor een toe komstige, waarlijke, Europese federatie. Tot de Nederlandse delegatie, die bij zonder veel activiteit ontplooide, behoren onder meer de Kamerleden Van der Goes van Naters, ir. Vos (beiden P.v.d.A.) en drs. Bogaers en dr. Schuyt (K.V.P.), de vak bondleiders Boersma en Kloos, de alge mene secretaris van de directie van Phi lips, mr. Spat, de voorzitter van de Neder landse federalisten mr. Nord en de rector van het Europa-college te Brugge, prof. H. Brugmans. Van Franse zijde waren onder meer Jean Monnet, oud-premier René Mayer, de huidige president van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en de staatssecretaris van Buiten landse Zaken Maurice Faure aanwezig. België werd onder andere door ex-premier Paul van Zeeland en Groot-Brittannië door oud-minister Lord Slater vertegen woordigd. Premier Guy Mollet heeft in een bood schap aan het congres het revolutionaire karakter van de Euromarkt onderstreept. Waarschijnlijk zouden de goede wensen van de Franse minister-president meer indruk hebben gemaakt, indien zijn mi nister van Financiën. Paul Ramadier, niet daags tevoren verscheidene maatregelen had afgekondigd, die nieuwe obstakels voor de Euromarkt dreigen te worden. (Van onze correspondent in Bonn) In enkele plaatsen in het Duitse Rijnland komt hondsdolheid voor, onder meer in Königswinter, Siegburg en Bensberg. De ziekte is door wild uit het oosten gebracht, hoofdzakelijk door vossen maar ook door dassen. Men tracht deze dieren zoveel mo gelijk te verdelgen. In Noordrijnland-Westfalen worden pre mies Voor afgesneden vosse- en dasse- staarten betaald: tien mark per stuk. In negen maanden tijds werden meer dan elfduizend staarten ingeleverd. In het district Detmold zijn meer dan 600 vossen, 350 reeën, 185 katten, 150 runderen, meer dan honderd honden, honderd hazen en vijftien varkens door hondsdolheid aange past. Zelfs valken en buizerds zijn dol ge- vorden. Rouw in Belgrado PARIJS (Reuter-AFP) Mosje Pijade, sinds 1954 voorzitter van de Joegoslavische Nationale Vergadering, is vrijdag ten huize van de Joegoslavische ambassadeur in Parijs na een hartaanval overleden. Pijade die 66 jaar was, overleed kort na zijn aan komst in Parijs, op doorreis van Londen naar Belgrado. Pijade was lid van het politieke bureau van de Joegoslavische communistische partij en naaste medewer ker van president Tito. Hij trad in 1920 tot de partij toe. Tijdens de oorlog stond hij aan het hoofd van de administratie van Tito's „nationale bevrijdingsleger". Pijade heeft gewerkt als journalist, kelner en reclameschilder. Hij vertaalde Molière en Rabelais. In 1919 richtte hij een dagblad, „Slobodna Ree" (Het vrije woord), op. In 1925 werd hij tot twintig jaar gevangenis straf veroordeeld, waarvan hij er veertien uit zat. In de gevangenis ontmoette hij voor het eerst Tito, die ook een straf uitzat wegens illegale activiteit. Pijade was de enige jood in de leiding van de Joegosla vische partij. Zaterdagavond omstreeks negen uur is de 499 brt metende kustvaarder „Zuider zee", die onderweg was van Gent naar IJmuiden, in aanvaring gekomen met het Griekse s.s. „Elias G. Kulukundis", dat 5548 brt. meet. Dit gebeurde tien mijl ten westen van Hoek van Holland. Beide schepen wer den beschadigd, maar verkeerden niet in gevaar. De „Zuiderzee" is naar Rotterdam gegaan voor reparatie. Tijdens een in „Het Centrum" gehouden feestmiddag voor De Kennenmrs-jeugd, is een tweetal jeugdleiders, de hajen M. Met selaar en H. Valk, gehuldigd, in verband met het feit dat beide 25 jaar jeugdleider zijn. De voorzitter van de Kennemers, de heer Max Lindner, heeft er op gewezen dat een vereniging valt of staat met de jeugd. Deze jeugd moet op goede paden woiden geleid. De heer Metselaar en Valk verstaan de kunst dit te doen. Als blijk van waarde ring ontving de heer Metselaar een viertal boekwerken en de heer Valk een porte feuille en een portemonnee, de dames van de jubilarissen werden bloemen aange boden. Bij monde van de heer K. Prent werd namens de Supportersvereniging „Rood zwart" aan de zilveren jeugdleiders siga ren aangeboden. De heer Metselaar heeft namens de jeugdcommissie een prijzenkast aan het Kennemer-bestuur geschonken. Deze prij zenkast, die gemaakt werd door J. Mosk, is bestemd voor het jeugdwerk, en zal in het restaurant van het nieuwe kleedhuis aan de St. Aagtedijk Worden geplaatst. De Kennemers-jeugd heeft hierna een programma verzorgd onder de titel „Voor de jeugd - door de jeugd". Het welpen elftal A formeerde een „band". Ook de verschillende schetsjes werden door de jeugd goed ten tonele gebracht. De Gereformeerde Jeugdverenigingen hebben zaterdagavond een feestavond ge organiseerd in de bovenzaal van „Het Centrum". De voorzitter, de heer K. Passchier, heeft na het gezamelijk zingen van Gez. 23 16, een woord van welkom gespro ken tot de talrijke ouders, die op deze avond kennis konden maken met hetgeen hun kinderen op de diverse jeugdclubs doen. Er wprd gedeclameerd en er was een lekenspel. Voorts was er door de jongste jeugdclub een opvoering van „Repel steeltje". R.-K. Handbalbond Nog juist voor de officiële fusie van de Nederlandse Katholieke Sportbond met het Nederlands Handbalverbond is op luister rijke wijze het 10-jarig bestaan gevierd van het district Kennemerland van de Ned. R.-K. Handbalbond. De organisatie van deze viering berustte bij de Castricumse vereniging Vitesse. Deze had zich ingespannen om de vele bestuurs- afgevaardigden van tal van verenigingen uit het district, benevens de voorzitter van het district Amsterdam en anderen een verkwikkende ochtend te bereiden. Deze verdiepingsochtend met een H. Mis en een feestelijk ontbijt vond plaats in het jeugdhuis waar ook enkele sprekers na af loop het woord voerden. Na de H. Mis, die om 9 uur werd opge dragen door de oud-kapelaan uit Castri- cum, rector J. v. d. Salm, die tevens de pre dikatie hield, nam de districtsvoorziter, de heer H. v. Turnhout, het woord. Hij deelde o.m. mede dat de fusie met 52 tegen 15 stemmen door het NHV officieel een feit was geworden en dat ook bisschoppelijke goedkeuring reeds was verkregen. De heer M. P. Roozendaal uit Heilo hield een inleiding over het onderwerp „De sport en de vrouw". In een gloedvol betoog be nadrukte hij de vele facetten die bij juiste en goede beoefening van de sport, in het bijzonder door de vrouw, te verwezenlijken waren. Dit slechts wanneer naast de sport als vrijetijdsbesteding ook de geestelijke zijde niet uit het oog werd verloren. Voorts besprak de diocesaan voorzitter de heer A. L. Dorpmans, de fusie en het tweede lus trum van het district. Hij wees er op dat als oprichters o.a. de heren v. Bakelen en Beentjes en mej. Tuyn, thans als competitieleidster nog een ac tief en zeer gewaardeerd bestuurslid grote verdiensten op hun naam hadden. Mede door hun activiteit en hun stuwende kracht is in de beginperiode via Vitesse het district tot grote bloei gebracht. Daarbij werd ook de sociale en pedago gische zijde van het werk niet uit het oog verloren. Verdiepingsdagen werden gehou den, junioren (leidsters) en leiderscursus sen benevens technische leiderscursussen werden georganiseerd om de bestuurders hun verantwoordelijke taak bewust te doen zijn. De sport die daardoor meer waard werd dan louter vrijetijdsbesteding kon daardoor geplaatst worden in het raam van het totale jeugdwerk. De geslaagde viering van het tweede lus trum werd besloten met een geanimeerde discussie, die eveneens in het jeugdhuis werd gehouden. Bij het; verlaten van het in zinkende toestand verkerende kustvaartuig „Achil les" is, zoals wij al meldden, verdronken de heer M. J. N. van der Hidde, procuratie houder van W. A. van den Tak's Ber gingsbedrijf te Rottterdam. Martinus Jacobus Nicolaas van der Hidde was op 4 december 1902 te Maas sluis geboren. Hij was gehuwd en had vijf kinderen. Sinds 1 januari 1949 was hij in dienst van W. A. van den Tak's Bergings bedrijf te Rotterdam. Daarvoor was hij. met een onderbreking van enige jaren, 25 jaar in dienst geweest bij L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam. De heer Van der Hidde vervulde bij het bergingsbedrijf van Van den Tak de functie van procuratiehouder en was belast met het opmaken van contracten. De 333 ton metende Nederlandse kust vaarder „Advent" (erven De Vries, E. Wa- genborg's Scheepvaart- en expeditiebedrijf, Delfzijl) is zondagmorgen voor de Engelse kust ter hoogte van Greatstone bij Dunge- ness in Kent gestrand. Het schip is zonder hulp en klaarblijkelijk onbeschadigd vlot gekomen. De reddingboot van Dungeness was uit gevaren, maar hulp was niet nodig. Algenib, pass. 17 Fernando Noronha n. L. Palmas. Alioth, pass. 17 Rio Grande n. Santos. Alphacca, 17 te New York. Ameland, 17 te Abadan. Almdijk, 16 te Lissabon. Amerskerk, 17 te Marseille. Amstelmeer, 18 te Los Angeles. Amstelveen, 17 v. Abadan n. Madras. Amstelvliet, 16 v. Durban n. Dakar. Annenkerk, 17 te Casablanca. Arendskerk, 18 te Las Palmas. Arkeldijk, 17 te Charleston. Arnediik, 17 te Houston. Almdijk, pass. 16 Finisterre. Axeldijk. 16 v. Bremen n. Antwerpen. Alnati. 21 te Antw., 23 te R'dab verw. v. B. Aires. Amstelland, 16 voor IJmuiden. Bantam, 16 v. Aleppy n. Lor. Marques. Baarn, 17 v. Curacao n. Le Havre. Banka, 17 te Singapore. Bloemfontein, 16 te Antwerpen. Boissevain, 18 te Moji. Borneo, 20 te Cheribon verw. Britsum, 15 650 m. z.z.o. Cape Race n. Boston. Bawean, 17 te Los Angeles v. San Francisco. Blomfontein, 17 te Amsterdam verw. v. Durban. Bonaire, 25 te Paramaribo verw. n.. Georgetown. Balong, 19 te Bahrein verw. v. Massawa, Bengalen, 16 v. Tj. Mani. Bussum, 16 te Hoek van Holland verw. Bali, 22 te Southampton verw. Bennekom, 16 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Corilla, 16 te Balikpapan. Celebes, pass. 17 Mauritius n. Dakar. Cinulia, 29 te Hamburg verw. Crania, 19 te Brisbane verw. Caltex Pernis, 18 te New Orleans. Cistula, 16 uit Kielerkanaal n. Stockholm. Cottica, 19 te Amsterdam verw. v. Georgetown. Charis, 13 te New Orleans. Diemerdijk, 17 te Los Angeles. Dinteldijk, pass. 16 Azoren n. Panama. Eemland, 17 v. Rio Grande n. Pto. Alegre. Enggano, 17 te Marseille. Esso Den Haag, pass. 17 Kp. Blanco n. Antw. Esso Rotterd., p. 17 Sombrero eil. n. Amuaybay. Esso Amsterdam, 19 te Kaapstad verw. 71izabeth B, 16 te Philadelphia., Gaasterkerk, 16 v. Dakar n. Durban. Ghanakust, 16 te Abidjan v. Takoradi. Gadila, 16 580 m. z.o. Singapore n. Balikpapan. Gadila, pass. 17 Karimata n. Singapore. Ghanakust, 18 te Lagos. Groote Kerk, 17 v. Colombo n. Madras. Haarlem, pass. 17 Flores n. Curagao. Hera, 15 te Antwerpen v. Bremen. Helder, pass. 17 Flores Azoren n. Cd. Trujillo. Helicon, 18 te Antwerpen. Hecuba, 16 v. San Felix n. Pto. Ordaz. Hestia, 16 v. San Felix n. Baltimore. Heelsum, 16 te Antwerpen verw. Hilversum, 16 te Antwerpen v. Hamburg. Japara KPM, 16 v. Beira n. Zanzibar. Java, 17 te Penang. Jagersfontein, 25 te Kaapstad verw. n. Durban. Johan v. Oldenbarnevelt, 21 te Melbourne verw. naar Sydney. Kara, 18 v. Pauillac n. Houston. Kieldrecht, 17 te Las Palmas. Keizerswaard, 18 te Singapore. Korovina, 17 v. Wellington n. Auckland. Karimata, 15 te Belawan n. Colombo. Kryptos, 16 te Mamonal verw. Lekhaven, 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Lib. Bell. pass. 17 Ras Al Hadd n. Mena Al Ahm. Lissekerk, pass. 17 Dakar n. Durban. Lawak, 16 120 m. z. Salina Cruz n. Los Angeles. Luna, 16 te Amsterdam n. Rotterdam. Maashaven, 17 te Rosaria. Maasland, 18 te Las Palmas. Mureen, 17 v. Jacksonville n. Savannah. Mataran, pass. 17 Kpstd n. Npels. Meliskerk, 17 te Marseille. Metula, 18 te Sydney. Muiderkerk, 17 te Las Palmas. Marpessa, 27 te Freetown verw. Murena, 21 te Bun ju verw. Maasdam, 18 v. New York n. Rotterdam. Montferland, 16 te Santos. Mariekerk, 16 te Kaapstad v. Durban. Nias, 17 v. Bahrein n. Basrah. Nieuw Amsterdam, 22 te New York verw. Noordam, 18 te New York verw. v. Rotterdam. Notos, 15 50 m. z. Lissabon n. Leixoes. Nestor, 16 te Rotterdam n. Amsterdam. Omala, 16 te Rio de Janeiro. Ondina, 17 v. Curagao n. Cabimas. Oranjefontein, 18 te East-Londen. Orion, 16 te Algiers v. Rotterdam. Oberon, 16 te Pto. Cabello v. La Guaira. Oranje, 28 te Tj. Priok verw. v. Amsterdam. Oranjestad, 28 te Trinidad verw. n. Pto. Limon. Ovula, 22 te Kobe verw. Pygmalion, 15 v. Pta. Pitre n. Antiqua. Parkhaven, 17 v. Antwerpen n. Las Palmas. Poelau Laut, 18 te Surabaja. Polydorus, 17 v. Durbn n. Belawan. Prins Willem V, 18 te Genua. Prins Casimir, 18 te Rotterdam verw. Prins Willem III, 16 te Takoradi v. Douala. Prins Willem George Frederik, 16 v. Halifax n. St. John. Peperkust, 16 te Matadi. Purfina Hellas, 16 v. Durban te Antwerpen. Rotti, 17 v. Tj. Priok n. Singapore. Raki, 16 te Philadelphia. Rondo, 16 te Hoek van Holland. Rijndam, 23 te New York verw. v. Rotterdam. Ridderkerk, 16 te Antwerpen. Sarpedon, 17 te Philadelphia. Singkep, 17 v. Bremerhaven n. Bosten. Sirrah, 17 te Abadan. Steenwijk, 17 v. Norfolk n. Rotterdam. Straat Bali, 17 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Strat Madura, 17 v. Tj. Priok n. Brisbane. Straat Soenda, 18 te Belawan. Straat Torres, 18 te Colombo. Statue of Liberty, 15 490 m. w.n.w. Walvisbaai naar Marseille. Straat Torres, 16 te Cochin v. Bombay. Stentor, 17 te Georgetown. Schedpwijk, 16 260 m. o.z.o. Kp. Leeuwin naar Geelong. Seven Seas, 23 te Rotterdam verw. n. Brem.hav. Sibajak, 26 te Rotterdam verw. v. Tj. Priok. Statendam, 22 te Trinidad, 27 te Nw. York verw. Stad Arnhem, 19 te Glasgow verw. Stad Schiedam, 17 te Rotterdam verw. Strabo, 16 v. Hamburg n. Gothenburg. Straat Banka, 16 te Singapore. Senègalkust, 16 te Amsterdam v. Antwerpen. Talisse, 18 te Mena Al Ahmadi. Teucer, 18 te Belawan. Tjinegara, 17 v. Vitoria n. Kaapstad. Tamo, 16 te Bahia Blanca v. Necoc'nea. Tibia, 16 550 m. z.w. Takoradi n. Las Palmas. Tara, 16 v. Rio de Janeiro n. Santos. Tero, verm. 18 v. Rotterdam n. Bremen. Trajanus, 16 650 m. n.o. Barnados n. Le Havre. Tiberius, 15 v. Amsterdam n. Barbados. Vasum, 18 te Mena Al Ahmadi. Vlist, 17 te Baltimore. Van Waeswijck, 17 te Adelaide. Waterman, 18 te Rotterdam verw. Willemstad, 17 te Trinidad. Witmarsum, 18 te Le Havre. Woensdrecht, 17 te Balikpapan. Wonorato, 18 te Chittagong. Waterman, 16 te Brest. Willemstad, 16 te La Guaira. Woensdrecht, 18 te Balikpapan verw. v. Manilla. Westerdam, 18 te Rotterdam verw. v. New York. Willem Ruys, 18 te Rotterdam verw. v. Tj. Priok. Willemstad, 2/4 te A'dam verw. v. Pto. Limon. Zuiderkruis, 16 te Brest, inschepen passagiers „Waterman", daarna Halifax/New York. Woensdrecht, pass. 16 Sulu-archipel, 18 te Balik papan verw. Westerdam, 18 te Rotterdam verw. Zijpenberg, 16 te IJmuiden. Zuiderkruis, 17 v. Brest n. Halifax. KLEINE VAART Amyntas, 16 80 m. w. Malta v. R'dam n. Malta. Bab T,14 te Preston v. Garston. Beekbergen, 16 v. Goole te Gent verw. Betty, 17 v. La Pallice te Belfast verw. Diannel, 16 v. Delfzijl te Londen verw. Elsa, 15 v. Nantes n. Tonnay Charente. Frejo, pass. 16 Shartland n. St. Brieux. Ida Jacoba, 16 70 m. z. Finisterre n. Casablanca. Kaap Falga, 14 v. Londen n. Bilbao. Kaap St. Vincent, 13 v. Vestervik n. Zaandam. Midas. 15 te Amsterdam n. Hamburg. Mypuck, 16 45 m. z. Kp. Roca n. Tees. Oostzee, 16 v. Wismar te Aberdeen. Pavo, 15 te Innerdowsing n. Newcastle. Ponza, 12 v. Bordeaux n. Grangemouth. Phecda, 16 te Ouessant n. Rouen. Phidias, 16 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Rose Marie, 16 op Schelde n. Kopenhagen. Rijnhaven, 17 v. Antwerpen te Roterdam verw. Tilly, 14 v. Swansea n. Rochefort. Truus, 16 op Grote Belt n. Kopenhagen. Twente, 16 20 m. o. Noordhindera n. Antw. Wubbina, 16 v. Par te Amsterdam verw. SLEEPVAART Clyde, 15 v. Glasgow n. Londen. Cycloop, 15 te New Orleans. Hudson, 15 v. Newcastle n. Amsterdam. Loire, 15 v. Cristobal n. New Orleans. Noordzee, 15 180 m. z.o. Malta n. Rotterdam. Oceaan, 15 v. Maracaibo te New Orleans. Oostzee, 14 v. Kaapstad n. Pto. Belgrano. Poolzee, 14 170 m. z.w. Ouessant n. Maracaibo. Zwarte zee, pass. 15 St. Vincent n. Pto. Belgrano. Uw gulden blijft z'n waarde behouden Vraagt u hoe dat kan Door de I N C O N - BIUETTENACTIE TEXTIEL - CONFECTIE COMPLETE WONINGINRICHTING Marktplein 29 - IJmuiden - Telefoon 7541 Deze actie is ook geldig voor WALA Lange Nieuwstraat 791 Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de vele bewijzen van medeleven en deelneming onder vonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde dochter en zuster DIDY BOERSMA in het bijzonder de weledelzeergeleerde heer Dr. D. BOOSMAN, de h.h. doktoren en verpleegsters van het Antonius Ziekenhuis, voor de verleende medische hulp en liefdevolle verpleging, de weleerwaarde heren Ds. D. C. VAN WIJNGAARDEN en Ds. J. v. d. BERG voor de geestelijke bijstand in deze dagen aan ons verleend, alsmede de Prot. Begr. Ver. voor de correcte uitvoering der begrafenis. D. BOERSMA J. BOERSMA—LASSCHE LEO IJmuiden. maart 1957. Stationsplein 3. Ook ddt kan met linoleum Linoleum laat zich leggen in randen en tegels, met strippen of hoe h maar wilt. Vele exclusieve vloeren bewijzen het vakmanschap van onze geschoolde linoieumleggers. En denkt u er wèl aan - goed gelegd linoleum gaat ndg langer mee! van woensdag 20 maart t/m zaterdag 23 maart in de feestzaal FLORA, Zeeweg, IJmuiden. - Geopend van 26 en van 7.30—10.30 uur. Marktplein 29 - Telefoon 7541 COMPLETE WONINGINRICHTING Vraagt prijs voor trouwrijden 1 l KIOOSTPPHUIS v 11 Voor deze - en alle andere - na.te dagen n practische, modieuze regenjas: 'n leuk model, da mèt ot zonder ceintuur gedragen kan worden... aparte stiksels. grappige "all colour" knopen... en 'n kwiek bijpassend hoedje! En deze gabardine heeft drie oeiangrijke eigenschappen waterafstotend (natuurlijk maar óók kreukherstellend en knmpvrij Dit en nog veel meer demonstreren wij op' onze Gr. Houtstraat 54-60 Haarlem Tel. 11955 TE KOOP op goede stand te IJmuiden. Volledige inventaris. Vrije bovenwoning. Direct te aanv Brieven onder no. IJ 501 aan het bureau van dit blad Gem. Concertgebouw Ned. Concertdirectie J. BEEK Tuinzaal, donderdag 21 maart, 8 uur: Piano-recital: GLORIA SHARAFF Progr.: Schubert, Schu bert, Schumann, Chopin. Kaarten: f 1.20, alles in- begr.) Voorverkoop: dag, 103 uur, tel. 123 uur. „HET WITTE KRUIS" Afdeling Velsen Ledenvergadering op donder dag 28 maart 1957 's avonds 8 uur in het Witte Kruisge- bouw, Kennemerlaan 143 te IJmuiden. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen en ingekomen stukken. 3. Jaarverslag van - de Se cretaris. 4. Jaarverslag van de Pen ningmeester. 5. Bespr. beschrijvingsbrief voor de bijzondere 101e Algem. Vergadering te Amsterdam. 6. Rapport van de Kascom- missie betreffende het na zien der boeken over het dienstjaar 1956. 7. Rondvraag en sluiting. De Secretaris, D. J. SCHOLTEN. "kV Raadhuis en kerk. Hoofdstraat 179. Santpoort. Tel R 2500—13049 Plaats een Luidspreker Administratie- en Assurantiekantoor C BROEK ZEEWEG 230. IJMUIDEN Tel. 6452 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald. Trompstraat 27, Chem. Wasserij en Ververij Keyser. TELEVISIE: Onze Keizer lijke service is uw korting. Onze extra service-polis, bij aankoop van een televisie toestel, geldt ook nog na af loop van de fabrieksgaran tie. Op onze antenne-instal latie krijgt u 3 jaar schrift, garantie. Keizer, Tromp straat 30. Tel. 4516. HET MENU van de dag van Webbe's Groentebedrijven is v. morgen panklare koolraap 1 dubbeltje per pond. Evert- senstraat 18-20, Zeeweg 238. ETALAGE-MATERIALEN v. iedere branche, glasplaten, spiegels (ook verzilveren) J. Mertens, Snelliusstraat 14, tel. 6140, IJmuiden. Wij geven constant 10 KORTING op al uw stoom- goed mits zelf gebracht en gehaald aan het filiaal Hoek en Vaart. Wijk aan Zeeërweg 1(11 Tel 7200 TELEEOUN 7200 vooi ai UW stoomgoed, plisseren, verf- goed en stoppage Hoek en Vaart met de beste service. Filiaal Wijk aan Zeeërweg, 101, IJmuiden. Nog enkele AUTOBOXEN te huur aan de Torricellistr. Te bevragen bij: Joh. Luyt, W. a. Zeeërweg 15, tel. 4813 C. P Boon, Meeuwenlaan 4 te! 4805. RECLAME tot 1 april van overgordijnen reeds vanaf f 0.95 per M2. en vloerkle den vanaf f 1.90 per M2. Bij u thuis gehaald en gebracht. Hoek en Vaart, filiaal Wijk a. Zeeërweg 101, IJmuiden. Tel. 7200. Te koop gevraagd: OUDE SCHILDERIJEN, porselein, klokken, enz. Brieven L 9522 LOMPEN. OUD IJZER, OUD PAPIER worden teeen de hoogste Drijs bij u gehaald door Fa Max Gosschalk. tndustriestraat 2, tel 5852. Te koop: half Engelse KIN DERWAGEN. Curacaostr. 36 Santpoort. Te koop: een JAWA 250 c.c. in pr. st. f 500. Lange Nieuw straat 496. GELDBELEGGING. Te koop Middenstar,dswoning, Kon. Wilhelminakade te IJmui den. Huur f 442 p. j. Koop prijs f 5000. Brieven L 2124. Te koop: 2 pers. eiken LEDI KANT m. spiraal. Adres te vern. bur. van dit blad. KAPT. MOBYLETTE. Na 6 uur. Iepenstraat 20. Prima spelende T. V. z. kast met nw. beeldbuis en anten ne. Tel. K 2560—8375.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 12