Hatta waarschuwt Indonesië niet op mythe te vertrouwen Bereid tot samengaan met Sukarno maar ongedwongen HET WEER Ben Goerion dreigt met geweld als Egypte Eilath blokkeert Grootste staking sinds 30 jaar in Brits metaalbedrijf op til? Haarlems Dagblad Proefschip" door de Golf van Akaha Zij zou zich in etappes tot 3 miljoen uitbreiden V erkeersongelukken DIT JAAR: 225 DODEN ill illlli 11 1 - !<%a Winderig Erepromotie van jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer Koningin en Prins woonden plechtigheid hij Vier doden in het verkeer Het woord is aan Zes doden bij explosie in Amerikaanse kruitfabriek Egypte wil alle tolgelden in eigen beheer Doorvaart voor schepen tot 2000 ton vrij Luchtvaartonderhandelingen te Washington hervat Nieuw ambassadegebouw der V.S. in Den Haag Vierjarig meisje werd door 12 meter lange duiker gezogen Philip Young ambassadeur der V.S. in Den Haag Verwijt van Spaak aan minister Luns i a o AARGANG No 214 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 20 MAART 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 302e JAARGANG No 62 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DJAKARTA, (ANP). Dinsdag avond heeft de afgetreden vice-presi dent dr. Mohammed Hatta, onder ge lijktijdige verwerping van het plan van president Sukarno tot instelling van een nationale adviserende raad, op zijn beurt zijn „conceptie" om de kwalen van de jonge Indonesische republiek te genezen, bekend gemaakt. Dr. Hatta verklaarde: „Onze crisis is een crisis van moraliteit en leider schap". Zij kan alleen worden over wonnen door het terugvinden van de politieke moraliteit en door verkrij gen van een leiderschap, dat uit eer lijke en gerespecteerde figuren be staat, die het vertrouwen van het volk kunnen behouden. Wat betreft de eisen van de opstandige buitengewesten tot herstel van de twee- eenheid Sukarno-Hatta, zeide de ex-vice- president: „Het is het beste dat in plaats van ons vast te klampen aan een mythe, wij een uitweg uit de bestaande nationale moeilijkheden zoeken op basis van de be staande feiten en uitvoerbaar binnen het raam van Indonesië's voorlopige grondwet. De oud-vice-president gaf in zijn ver klaring als zijn oordeel te kennen, dat de oplossing van Indonesië's moeilijkheden van de volgende drie factoren afhankelijk is: 1) Wij moeten een bekwame regering hebben, die gezag heeft en is samengesteld uit figuren, die de verloren gegane politieks moraliteit kunnen terugvinden. 2) De instelling van een doeltreffend be stuur, zowel in Djakarta (het regerings centrum) als in de provincies. Dit betekent niet alleen het zetten van de juiste man op de juiste plaats, maar ook het afschaf fen van overbodige diensten en ministeries. 3) Een taakverdeling tussen het centrum en de andere gebieden op basis van demo cratische autonomie en een billijke en juiste toewijzing van gelden. Hierdoor zullen de bureaucratie en het centralisme, die de voornaamste hinderpalen zijn geweest in onze nationale ontwikkeling, verdwijnen. T ekenend Hatta zeide het vreemd te achten, dat de aan Suwirjo gegeven opdracht luidde de formatie van een nationale raad en niet gericht was op uitvoering van de aspiraties der provincies. „Hierin ligt de tragedie van Sukarno's droom, die niet op de werkelijk heid is gebaseerd". „Het is niet moeilijk om in te zien", zo vervolgde Hatta, „dat in ge val een advies van de raad door het kabi net mocht worden afgewezen, de nakoming ervan zal worden doorgedreven door mid del van agitatie, demonstraties en massa bijeenkomsten „van bepaalde functionele groepen in naam van de wil van het volk". Vanzelfsprekend zou het kabinet dan in de verdrukking komen tussen de raad on der leiding van Sukarno en het parlement". Hatta zeide de eisen van bepaalde gebie den tot „terugkeer van de twee-eenheid Sukarno-Hatta" goed te kunnen begrijpen. Deze eisen demonstreren het verlies van het vertrouwen van de buitengewesten in de centrale regering. „Doch dergelijke eisen Tengevolge van verkeersonge lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 225 personen, van wie 33 kinderen. Mgg| A a IIPI Mê T MMMÉmÊÊPW iH - Vs S 'V lip» In de nieuwe polder Oostelijk Flevo land begint men binnenkort met het graven van sleuven, waarin de buizen voor de afwatering gelegd zullen wor den. Er zullen ongeveer 120 miljoen van dergelijke draineerbuizen nodig zijn. Arbeiders zijn reeds bezig de buizen in het nieuw verworven land uit te leggen. nooooooooooooooocoocx xtbooooot jqooóc xxxrioooooooooooooco VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Opklaringen, afgewisseld door enkele buien. Overwegend krachtige wind tussen zuid en west. Vooral in het binnenland lagere temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. dit nummer bestaat uit twaalf pagina's botsen tegen een stenen muur". De twee eenheid was oorspronkelijk geschapen op grond van de voorlopige grondwet, welke voorzag in een presidentieel kabinet onder een president en een vice-president. Volgens de tegenwoordige grondwet heb ben de president en vice-president geen uitvoerende macht. Ervoor waarschuwend, dat het volk zich niet moet vastklampen aan een mythe bij het zoeken van een uitweg, vervolgde Hat ta: „Dit betekent niet, dat het voor Sukar no en mij onmogelijk is om in het belang van de staat samen te werken. Wij respec teren elkaar nog steeds, ondanks onze af wijkende meningen". „Samenwerking tus sen een president en een gewoon burger is niet onmogelijk". „Maar zij kan niet wor den gedwongen", aldus besloot dr, Hatta. De chef-staf van de Indonesische land macht, generaal-ma.joor Nasution, heeft woensdag een bezoek gebracht aan ex- vice-president Hatta, om deze op de hoogte te stellen van de conclusies van de regio nale troepencommandanten van geheel Indonesië, die de laatste dagen in Djakar ta in besloten zittingen bijeen zijn ge weest. Dinsdagavond bracht Nasution verslag uit aan president Sukarno. De woordvoer der van de landmacht weigerde mede te delen, of het bezoek van de chef-staf aan dr. Hatta verband hield met de pogingen van de legerleiding tot herstel van de sa menwerking tussen Sukarno en Hatta om de bestaande crisis te boven te komen. De machtige, communistische federatie van vakbonden Sobsi, heeft woensdag ge dreigd met een „totale staking in geheel Indonesië", indien een kabinet mocht wor den gevormd, waarin wel de Masjumi, doch niet de communisten zullen worden opgenomen. Ontvoeringspoging? Commissaris Sempu Muljono van de veiligheidspolitie in Djakarta, heeft woens dag berichten tegengesproken, als zou een poging zijn gedaan om oud-vice-president dr. Mohammed Hatta te ontvoeren. Het dagblad „Berita Indonesia" in Djakarta had maandagavond gemeld, dat een „be paalde groep" had getracht Hatta uit zijn woning in het hartje van de hoofdstad te ontvoeren en dat onmiddellijk daarna een sterke bewaking rondom Hatta's woning werd ingesteld. In een commentaar op hetzelfde bericht, merkte de onafhankelij ke „Indonesia Raya" op, dat de communis tische partij niet heeft geaarzeld om te genstanders van Sukarno's „conceptie" te terroriseren, en dat de gemelde poging tot ontvoering van Hatta wellicht ook door „deze groepen" werd ondernomen. De minister van Staat en oud-gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indië jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer is vanmiddag in aanwezig heid van de Koningin en de Prins der Ne derlanden in een plechtige zitting van de senaat der rjjks-universiteit te Groningen, gehouden in de A-kerk, gepromoveerd tot doctor honoris causa in de letteren en wijsbegeerte. De vorstelijke gasten hadden tevoren een korte rondrit door de stad gemaakt. In het gezelschap van de Koningin en de Prins bevond zich als speciale vertegen woordiger van Prinses Wilhelmina prof. mr. dr. C. J. V. van der Pot. De erepromotie werd ook bijgewoond door minister-president dr. Drees, de mi nisters Staf en Cals, de ministers van Staat prof. Gerbrandy en prof. Beel, het lid van de Raad van State mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, de directeur van het kabinet van de Koningin, mej. mr. M. A. Teilegen, oud-minister mr. J. W. Beyen, de Nederlandse ambassadeur te Parijs, mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaar van Oosterhout, de Nederlandse gezant te Lis sabon, mr. E. N. van Kleffens, de chef van de generale staf, generaal B. R. P. F. Has- selman, de bisschop van Groningen, mgr. P. A. Nierman, het moderamen van de Groninger Raad van Kerken, leden van Gedeputeerde Staten, curatoren van de universiteit en lectoren. Burgers en militairen houden zich deze weken zeer intensief bezig met de grote moeilijkheden, waarin Indone sië is geraakt. De rechter foto toont de voorzitter van de PNI, Suwirjo, een man met een ondermijnde gezondheid, die door Sukarno werd aangewezen voor de uitermate moeilijke taak een kabinet te vormen, dat voor de instel ling van een nationale raad zou moeten zorgdragen. De Masjumi wilde wél in dien de communisten er maar uitbleven en de communisten wilden er wel uit- Gaharu (links) commandant van Atjeh. blijven als de Masjumi er dan óók maar uit zou blijven. Maar de Nahdatul Ulama, een andere moham medaanse formatie, die door Suwirjo werd aangezocht, wenste niet zonder de Masjumi mee te doen. En ondertus sen vergaderen rebellerende en ge zagsgetrouwe officieren van de TNI nog altijd in Djakarta. De linker foto toont de opstandige commandant van Zuid-Sumatra, Barlian (rechts), in ge sprek met Sukendro, hoofd van de leger-inlichtingendienst (midden) en Te E i b e r g e n is op de weg Eibergen Haaksbergen de 37-jarige koopman F. Hol- scher uit Stadlohn (Duitsland) met zijn be stelauto dodelijk verongelukt. Komende uit de richting Haaksbergen is de man on geveer anderhalve kilometer voor Eibergen door nog onbekende oorzaak in volle vaart tegen een rechts van de weg staande boom gereden. Het slachtoffer, dat alleen in de wagen zat, was op slag dood. De auto werd totaal vernield. Op de Kruisberg te Maastricht is de 70-jarige mevrouw M. Leerschool-Konings uit Meerssen door een passerende auto aangereden en zodanig gewond, dat zij vrijwel onmiddellijk overleed. De dame was uit de bus gestapt, vermoedelijk on voorzichtig de weg overgestoken en door de passerende auto aangereden. De 58-jarige H. van Soest uit Utrecht is bij het oversteken op de Croeselaan ter hoogte van de Hoyelkazerne te Utrecht door een personenauto aangereden en op slag gedood. Hij stak plotseling de weg over en de bestuurder van de personenauto kon hem niet meer ontwijken. In de Ursulakliniek te Wassenaar is de twaalfjarige jongen R. Verweij overleden, die maandagmiddag op de Marktweg in Den Haag overreden werd door een be stelauto. Concilie van Trente: Berouw is een daad van de wil, die de zonde betreurt en verfoeit, met het voornemen van niet meer te zondigen. TACOMA (UP) Bij een explosie in een kruitfabriek te Frederickson in de Amerikaanse staat Washington zijn zes personen om het leven gekomen. De ont ploffing vernielde het gehele gebouwen complex van de fabriek. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR- HAARLEM TEL 1 3439 FERO BOLST*. 48 ADAM TEL. /17162 Suèdine Damesjasjes 45.j NEW Y ORK-LONDEN (Reuter/AFP/ UP) -— „Als Nasser tracht ons de vaart door de Golf van Akaba te beletten, zullen we het Egyptische regeringshoofd ontmoe ten, niet aan de conferentietafel, maar met onze wapens", aldus heeft premier Ben Goerion van Israel in Tel Aviv verklaard in een gesprek met een correspondent van het Amerikaanse weekblad „Newsweek". Ben Goerion geeft er de voorkeur aan door CAIRO (Reuter/ANP) De Egyptische regering heeft aan alle buitenlandse am bassades in Cairo een memorandum ge stuurd waarin Egypte voorwaarden stelt voor de heropening van het Suezkanaal. Egypte eist volledige betaling van de doorvaarigelden aan het Egyptische ge zagsorgaan voor het Suezkanaal. Een deel van de gelden zal bestemd worden voor verbetering en onderhoud van het kanaal. Er zal geen discriminatie jegens de Brits- Franse scheepvaart zijn en Egypte belooft zich te zullen houden aan letter en geest van de conventie van 1888, waarbij de vrjje doorvaart werd gewaarborgd. De kanaalrechten moeten op dezelfde wijze worden voldaan als werd bepaald in de overeenkomst die tussen de Egyptische regering en de genationaliseerde Suezka- naalmaatschappij was gesloten. Schadever- goedings- en andere eisen, die voortvloeien uit de nationalisatie der Suezkanaalmaat- schappij, zullen hetzij via rechtstreekse onderhandelingen worden geregeld, hetzij aan een scheidsrechterlijke uitspraak wor den onderworpen. De verschuldigde ka naalrechten moeten bij vooruitbetaling aan het Egyptische gezagsorgaan, of zijn gevolmachtigden, worden voldaan. Het ge zagsorgaan zal een speciaal fonds in het leven roepen, waaruit kosten, verbonden aan verbeteringen van het kanaal, of aan uitbreidingswerkzaamheden, zullen wor den bestreden. Het gedeelte van de door- vaartgelden voor het fonds zal niet ge ringer zijn dan het percentage, dat de oude Suczkanaalmaatschappij voor dezelfde doeleinden bestemde, aldus de Egyptische verklaring. Volgens Britse diplomatieke kringen stelt de Egyptische bekendmaking op nieuw het vraagstuk aan de orde van on derhandelingen tussen Egypte en de lan den. wier schepen van het kanaal gebruik maken. Egypte heeft de bergingsploegen van de UNO toestemming gegeven vrijdag te be ginnen met het lichten van het fregat „Aboekir", aldus heeft een UNO-woord- voerder meegedeeld. Het wrak van de „Aboekir" ligt bij Suez en vormt geen be letsel voor de scheepvaart in het Suez kanaal, dat, volgens het Egyptische ge zagsorgaan, thans bij dag is opengesteld voor schepen tot tweeduizend ton. Voor het eerst sinds de Suezcrisis is er een buitenlands tankschip het Suezkanaal binnengevaren. Het was het 540 ton meten de Italiaanse schip Christine, dat bij Suez het kanaal binnenkwam. De kapitein van het vaartuig, dat geen lading aan boord had, heeft het tolgeld aan de Egyptische autoriteiten voldaan. Twee Libanese vrachtschepen mochten bij Suez het kanaal niet binnenvaren, om dat de tolgelden nog niet waren voldaan. onderhandelen tot overeenstemming te ko men met de Arabische leiders, maar hij acht de kans daarop twijfelachtig, aange zien Nasser op de vernietiging van Israel uit is. De Israëlische premier is van me ning, dat een rechtstreekse actie van de UNO de beste oplossing voor het Nabije- Oosten is. Als de UNO niets doet kunnen alleen de Verenigde Staten voor een oplos sing zorgen. Als die ook niet handelend op treden, zal Israel de last alleen dragen. „Als wij gedwongen worden de wapens weer op te nemen om onze rechten te verdedigen, zullen wij het op doeltreffende wijze doen", aldus Ben Goerion „Queen of Sheba" De Israëlische radio bericht dat het eerste schip dat door de Straat van Tiran zal va ren na de terugtrekking van de Israëlische troepen uit het gebied om de Golf van Akaba, uit de Israëlische havenstad Eilath zal vertrekken. Het is het gecharterde vrachtschip „Queen of Sheba", dat onder Costaricaanse vlag vaart. Van Israëlische zijde wordt verwacht, dat de tocht zonder incidenten zal verlopen. Er bevinden zich Finse troepen van het UNO- leger in Sjarm El Sjeik aan de monding van de Golf van Akaba. De „Queen of She ba" gaat naar Massawa in Eritrea. Zowel Saoedi-Arabië als Egypte hebben zich tegen Israëlische scheepvaart door de Straat van Tiran verklaard. Doch zolang nog UNO-troepen langs de golf zijn gele gerd, worden geen moeilijkheden verwacht. Nederlandse en Amerikaanse functiona rissen zijn dinsdag op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken te Washington bijeen geweest om de onder handelingen te hervatten over een over eenkomst op het gebied van de burgerlijke luchtvaart en over het verzoek van Neder land om meer landingsrechten in de Ver enigde Staten. (Van onze correspondent in Londen) De vakbonden in de Britse metaalindu strie hebben gisteren het signaal gegeven voor de grootste staking in dertig jaar. Deze zal zaterdagmiddag om twaalf uur beginnen. Het wordt een staking in étappes. Binnen twee weken zullen drie miljoen arbeiders met inbegrip van 200.000 staken de scheepsbouwarbeiders bij het conflict zijn betrokken, tenzij nog vóór die tijd een regeling wordt bereikt. Niet sinds de alge mene werkstaking van 1926 hebben in Engeland drie miljoen arbeiders tegelijk het werk neergelegd. De vakbondsleiders hebben besloten te beginnen met stakingen in speciaal daartoe uitgezochte fabrieken volgens het sneeuwbalsysteem, zodat bin nen twee weken de staking in de metaal industrie een algemeen karakter zal dragen. De eerste stakingsgolf begint zaterdag. Vandaag zal worden besloten welke firma's het eerst zullen worden getroffen. Het is zo goed als zeker dat als eerste slacht offers zullen worden aangewezen de lucht vaartindustrie, de marine en de grote elektro-technische bedrijven. Langzamer hand zal op deze wijze de druk op de werkgevers worden vergroot. De arbeiders eisen tien percent loonsverhoging, welke eis tot dusver door de werkgevers is afge wezen. De vakbonden gaven te kennen dat zij te allen tijde bereid zijn met de werk gevers te onderhandelen, maar zij willen dezen eerst het mes op de keel zetten, niet bepaald de methode, welke snel tot resul taten kan leiden. De minister van Arbeid, MacLeod, verklaarde in het Lagerhuis, dat De vierjarige Gerda Nieuwenhuizen in IJsselstein heeft gistermiddag een hache lijk avontuur beleefd. Bij het spelen met haar zesjarig broertje viel zij in een sloot, die de provinciale weg Utrecht-Schoonho ven kruist. Doordat het water in deze sloot werd afgemalen, stond er een sterke stroom, waardoor de kleine in de twaalf meter lange onder de weg doorlopende duiker werd gezogen. Even later kwam een bakker, de heer H. Hessels uit IJssel stein, voorbij, die aan het broertje, dat hui lend aan de waterkant stond, vroeg wat er aan de hand was. „Mijn zusje ligt daar", zei het ventje, wijzend op de duiker. De heer Hessels zag het kind echter niet en liep daarom naar de andere kant van de weg, waar hij in het water sprong. Daar ontdekte hij de kleine drenkelinge in de duiker en wist haar aan de haren eruit te trekken. Het kind was reeds bewusteloos. Een passerende automobiliste paste kunst matige ademhaling toe, hetgeen succes had. Daarna bracht zij het meisje naar het ziekenhuis in IJsselstein, waar het spoedig weer op verhaal kwam. Later op de dag is zij met haar moeder naar bak ker Hessers gegaan om hem te bedanken. Vooraanzicht van het nieuwe ambas sadegebouw der Verenigde Staten, dat naar het ontwerp van architect Marcel Breuer zal worden gebouwa up de hoek van het Lange en Korte Voorhout in Den Haag. de toestand in de scheepsbouwstaking on veranderd was. Namens de oppositie stelde Aneurin Bevan voor dat een onafhanke lijke bemiddelaar na beide zijden te hebben geraadpleegd, een aanbeveling zou dienen op te stellen, waarover dan zou moeten worden onderhandeld. De minister vond dit een goed idee, dat nader door hem in overweging is genomen. Een uit hoge amb tenaren bestaande commissie is thans bij een om plannen uit te werken in verband met de te verwachten noodtoestand. Het doel is openbare diensten, zoals transport en krachtvoorziening, gedurende grote stakingen te laten functioneren. De rege ring hoopt er in te slagen voordat de metaalbedrijven op 6 april volkomen stil liggen, de partijen tot elkaar te brengen. De kleine bonden waren voorstanders van een zaterdag te beginnen algemene staking in de metaalindustrie, maar de grote spra ken zich uit voor een geselecteerde staking. Tenslotte dreven de kleinere bonden hun zin door, zodat de geselecteerde staking tenslotte algemeen zal worden. De mach tige bond in de elektro-technische industrie staat onder communistische leiding. Zoals altijd in conflicten als deze is er een sterke communistische invloed. Vijf firma's heb ben reeds tien percent loonsverhoging aan geboden. Bij hen zal niet worden gestaakt. Verwacht wordt dat meer ondernemingen dit voorbeeld zullen volgen. Van Labour-zijde wordt geëist, dat de regering haar neutrale standpunt laat varen en de werkgevers duidelijk maakt, dat zij een loonsverhoging behoren te geven. President Eisenhower heeft de heer Phi lip Young tot ambassadeur der Verenigde Staten te Den Haag benoemd als opvolger van de heer H. Freeman Matthews. De heer Philip Young is op 9 mei 1910 te Lewington in de Amerikaanse staat Massa chusetts geboren. Zijn vader is voorzitter van de raad van commissarissen van de „General Electric Company" geweest en stelde het plan-Young op voor regeling van de herstelbetalingen, voortvloeiend uit de eerste wereldoorlog. Philip Young studeerde aan de universi teiten van Sint Lawrence 'en Harvard. Daarna werd hij als econoom verbonden aan de commissie voor de effectenhandel te Washington. In 1938 werd hij assistent van de onderminister van Financiën Hanes. In 1940 kreeg hij als lid van de staf van de minister van Financiën Morgenthau de ver antwoordelijkheid voor de administratie van het hulpprogramma voor Groot-Brit- tannië. Van 1941 tot 1944 bekleedde hij verschei dene administratieve functies, die verband hielden met de hulp aan het buitenland. Van 1944 tot 1946 diende hij als luitenant ter zee eerste klasse bij de marine. In het laatste jaar werd hij vice-president van de „Astraco Corporation" in New York en administrateur van de „Van Lear Wood ward Company". In 1948 werd de heer Young benoemd tot deken van de handelsschool van de uni versiteit van Columbia. In 1953 benoemde president Eisenhower hem tot voorzitter van de commissie voor personeel in over heidsdienst. De heer Young trad in 1931 in het huwe lijk met mej. Faith Adams. Uit dit huwe lijk zijn twee dochters geboren. Volgens het Belgische dagblad „Het Volk" heeft de minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, verklaard, dat hij bij zijn onderhandelingen met Nederland sterk werd gehandicapt door de onenigheid in Antwerpse havenkringen omtrent de kwes tie van het Moerdijkkanaal, welke onenig heid ook voor de Nederlanders geen ge heim is. Volgens het blad heeft de ver klaring van minister Luns de Belgische minister zeer verrast. „In het raam van de Benelux hebben wij de gewoonte aange nomen als minister nooit enige verklaring af te leggen die een der partners betreft zonder de inhoud ervan eerst voor te leg gen aan de minister van het betrokken Benelux-land. Voor de eerste keer, en dan nog over zo'n belangrijke kwestie, heeft minister Luns dat niet gedaan met mij, wat zijn jongste verklaring betreft. Ik ben er zeker van", aldus minister Spaak, „dat hij die verklaring wel op bepaalde punten gewijzigd zou hebben, indien hij zich aan onze loffelijke gewoonte had gehouden".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1