Oranjeploeg won van simpel voetbal spelend Luxemburg met slechts 4-1 ViCREM Fa. b: engelenberg Sluitende aanvalslinie had recordscore kunnen bereiken GLANSLOZE ZEGE KINDERACHTIG Champagne voor overwinnaars Sfeerlooze interland voor niet uitverkocht stadion Tegengoal door grove fout van Van der Hart George Hardwick: goede conditie was van beslissende betekenis" Agnes Simon wil graag weer naar Nederland Nederlandse jeugd won van amateurteam De damcombetitie Draayer kampioen in de hoofdklasse A Wilkes rijdt Tulpen-rally Amerikaanse tennisprofs tegen amateurs of niet? Eindelijk Geannuleerd 5 Dames van DWT deelden de winst tegen Nereus OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN ,.,*,v L Bezoek Anti- Roos Q Haarcrême DONDERDAG 21 MAART 195 7 (Van onze sportredacteur) Een slechts bij vlagen op redelijk voetbalpeil spelend Neder lands elftal heeft geen genade gekend met een over alle linies zwakker Luxemburgs elftal en met vier-een gewonnen. Slechts met vier-een zouden we moeten zeggen, want had het Oranjeteam een aanvalslinie in het veld gehad die ook maar enigszins voor haar taak berekend was geweest, dan zou deze voor Nederland eerste wedstrijd in het voortoer- nooi om het wereldkampioenschap voetbal met een korfbal score moeten zijn geëindigd. Maar in plaats van „tien-tien" geroep klonk gistermiddag op de niet eens uitverkochte tribunes van het Feijenoord-stadion in Rotterdam meer dan eens een even onsportief als krachtig gefluit of boeh-geroep. Waarmede de publieke schare uiting wilde geven aan haar ongenoegen over het vertoonde spel in het algemeen en de onkunde bij het doelschieten in het bijzonder. Niet zelden juichten diezelfde toeschouwers de dapper volhardende Luxemburgse amateurs toe als waren zij de favorieten. Maar ook dat kon geen sfeer geven aan de match, die in de herinnering zal blijven als een volkomen oninteressante, teleurstellende interlandontmoeting, die vooral voor spelers en keuzecommissie een ijskoude douche moet hebben betekend. Vier-één is een uitslag die wijst op een duidelijk verschil in capaciteiten tussen de twee landenploegen, maar het was slechts een flauwe afspiegeling van hetgeen zich op het veld afspeelde. Het elftal van Luxemburg had eenvoudig geen partij mogen zijn voor het Nederlands elftal, dat dat dan ook in cijfers had moeten uitdrukken. Amateur-tegenstanders, die naast goede wil alleen stugheid en volharding konden zetten en geen technische gaven, goede lichaamsconditie of verantwoorde spelopbouw, zouden eenvoudig weg moeten zijn gespeeld door een elftal semi-profs, waarvan het grootste gedeelte kan bogen op een niet geringe internationale ervaring. Maar dat gebeurde niet, omdat het Nederlandse team eenvoudig geen geheel vormde en tot vervelenstoe doelrijpe kansen ongebruikt liet. Het Nederlands voetbalelftal heeft de eerste wedstrijd in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap ge wonnen. Maar men moet niet vragen op welke wijze dat gebeurde en met wat voor tegenstand. Want dan komt men al ras tot de ontdekking dat het spel van de Oranje- ploeg vooral aanvallend bedroevend slecht en de tegenstand niet noemenswaard was, namelijk voetbal zoals Nederland dat in de slechtste perioden van het amateur voetbal nog niet eens gekend heeft. Het betere voetbal", waarop men tegen de al bij voorbaat veel zwakker geachte tegen standers had gerekend, was er dan ook maar uiterst zelden in de saaie en volko men sfeerloze match, waarin een tegenstan der van enig formaat de fouten in het Ne derlandse spel met een niet mis te verstane serie doelpunten zou hebben bloot gelegd. Zo werd het dus een interlandduel op bijzonder laag niveau. Hetgeen op zichzelf nog niet zo erg zou zijn, ware het niet dat het Oranjeteam in de komende maanden enkele belangrijke wedstrijden te wachten zou staan. In de eerste plaats de wedstrijd tegen de op revanche beluste Duitsers in Amsterdam, daarna de match tegen de fel op een zege beluste Belgen, waarna nog de als het moet nog moeilijker uitwedstrijd volgt tegen de Oostenrijkers in Wenen voor het voortoernooi van het wereldkampioen schap. En nu moet het Nederlands elftal op de helling; nu moet er dat is na gisteren wel duidelijk een elftal komen dat de opgaande lijn in het Nederlandse voetbal moet doortrekken. En dat lijkt zo op het eerste gezicht geen sinecure. Laten wij het er op houden dat al dat weifelen, treuzelen en foutief reageren van de Nederlandse achterhoede bij het slechts zo zelden gevaarlijke spel van de Luxem burgse amateurs een kwestie is geweest van onvoldoende concentratie en gemakzucht, maar dan nog blijft het probleem er van de voorhoede. Want die was toch wel ver beneden alle peil. De tactiek was er van het begin af aan op gericht de ferme schutters Dillen, Van der Gijp en Appel hun capa citeiten te laten zien door lijnrechte opbouw van Klaassen en Notermans enerzijds en Bosselaar en Brusselers de iets terugge trokken binnenspelers anderzijds. En die tactiek faalde zonder meer, hetgeen onge twijfeld treurig was bij het zien van de pri mitieve tegenstand van de Luxemburgers. Maar ook toen de switch wat meer in de opbouw werd toegepast en de aanvallen soms wat frontaler waren, werd de aan valslinie geen geheel. Net zo min als die een geheel geweest was in de oefenwed strijd tegen de Duisburger SV. En wat dus nu? Weer een voorhoede, waarmede ,,'t kan vriezen of dooien?" Het zal wel moeten, maar laat men er dan in de eerste plaats rekening houden dat de juiste mensen op de juiste plaats staan en niet zoals gisteren een clubmidvoor (Van der Gijp) linksbuiten, een clubrechtshalf (Brus selers) rechtsbinnen en een clubrechtsbin nen (Dillen) rechtsbuiten. Dan komt men al een heel eind in de goede richting. Beter voetbal wil voor alles zeggen de juiste man op de juiste plaats. Vooral bij spelers die niet een all-round aanleg hebben. Er res ten nog twee weken voor de match tegen de Duitsers de wedstrijd die de demon stratie van machteloosheid tegen de Lu xemburgers, die een zege zonder glans, op leverde, moet doen vergeten. E. Koning ADVERTENTIE De 21-jarige Hongaarse tafeltenniskam- pioene Agnes Simon, die vrijdagavond in Stockholm het wereldkampioenschap dames dubbelspel veroverde en sindsdien verdween is weer opgedoken in de Zweedse stad Malmö Zij verklaarde aan de verslaggever van een plaatselijk blad slechts één wens te hebben: Weer met haar in Nederland ver blijvende echtgenoot, Bela Simon, te worden verenigd. Nadat ik de spelen onopgemerkt had ver laten ging ik direct maar mijn hotel en van daar naar het centraal station in Stockholm, waar ik een brein naar Malmö nam zo ver telde ze. „Ik was doodsbang op het station door de Hongaarse teamleider of door be ambten van de Hongaarse legatie te worden opgepikt". „Nadat ik vier uur had gewacht kwam eindelijk de trein en ik vertrok om half acht 's ochtendis uit Stockholm ,.In Malmö bleef ik bij vrienden. Vóór woensdag durfde ik hun flat echter niet te verlaten. Nu ben ik naar de politie gegaan en heb als vluchteling om politiek asiel gevraagd". Het eerste doelpunt. Van der Gijp is doorgelopen op een pass van Bosselaar en schiet de bal - zwaar gehinderd door spil Mond - zuiver maar beheerst langs keeper Michaud. Een enigszins geflatteerde 32 zege heeft het Nederlandse jeugdteam woensdag avond in het Utrechtse stadion behaald op een bondsamateurelftal. Nadat een teleur stellende eerste helft was beëindigd met een 20 achterstand, wist de jeugdvoor- hoede na rust het bondsteam te overrom pelen en driemaal te scoren. Vooral in de eerste veertig minuten ble ken de amateurs aanmerkelijk sterker. De jeugdspelers zagen geen kans de hechte achterhoede te doorbreken. Het mankeer de aan samenhang in de aanvalslinie, waarbij individueel goed spel van De Vries, Feldmann en Alma weinig waarde had. Kort na elkaar scoorden Uittenbosch en Klinkenberg voor het amateurelftal. Direct na rust tapte de jeugd uit een an der vaatje. Een voorzet van rechtsbinnen Bouwmeester belandde bij Vreeken, die de aarzelende doelman De Rijk met een hard j schot passeerde. De rechtervleugel van de jeugd, bestaande uit Braam en Alma, j kwam daarna pas goed op toeren. Het duurde niet lang of uit een van hun com binaties doelpuntte Alma en bracht zo- doende de stand op 22. Een fout van doelman De Rijk bezorgde de jeugd een fortuinlijke overwinning. Braam kreeg de bal op uitstekende wijze voorgezet van Vreeken en strafte het te laat ingrijpen van De Rijk af. Na weken van spanning heeft de laatste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Kennemerland, hoofdklasse A, toch een kampioen opge leverd. J. Draaijer (St. Bavo) slaagde er na uitstekend spel in de eveneens kans hebben de P. Hollenberg te verslaan. Mede door de verrassende uitslagen van de overige par- tiien behaalde J. Draaijer het afdelingskam pioenschap. Hij plaatste zich tevens voor de finale. W. v. Leuffen, de speler met d'e beste kan sen op de titel, verloor van A. Douma. J. Kroon speelde op alles of niets en won van P. Mul. H. v. Beek bewees door zijn winst- pau-tij tegen J. Warmerdam, dat hij zijn in zinking te boven is. L. Fopma verzuimde na schijfwinst de juiste voortzetting tegen N. Blom, resultaat remise. De eindstand luidt: J. Draaijer 9 4 3 2 11 H. v. Berk 9 4 2 3 10 L. Fopma 9 3 4 2 10 J. Kroon 9 3 4 2 10 W. v. Leuffen 9 3 4 2 10 N. Blom 9 1 7 1 9 P. Hollenberg 9 3 3 3 9 P. Mul 9 2 5 2 9 A. Douma 9 1 4 4 6 J. Warmerdam 9 0 6 3 6 De vier spelers, die met een gefijk aantal punten op de tweede plaats zijn geëindigd, zullen herkampen om twee plaatsen in de finale. Eerste klasse A H. Schuringa, die zoals wij al eerder meldden, het afdelingskampioenschap be haalde. won ook zijn laatste partij van W. Roest. De tweede finaleplaats werd opgeëist door J. Janus, die in een gelijkwaardige stand door een finesse won van C. Schelfaut. In een subliem gespeelde partij versloeg H. Oudhoff C. Beliën. R. C. Smit won keurig van W. Persoon,. Eindstand: H. Schuringa 7 5 2 0 12 J. Janus 7 3 3 1 9 C. Beliën 7 3 1 3 7 H. Oudhoff 7 3 1 3 7 W. Persoon 7 3 1 3 7 C. Schelfaut 7 2 2 3 6 W. Roest 7 1 2 4 4 R. C. Smit 7 2 0 5 4 Het tweede doelpunt van Nederland was van goede kwaliteit. Appel (rechts) heeft de bal met een boog voorgezet en Bosselaar (links achter de achter lijn) heeft de bal bekwaam teruggetikt naar Van der Gijp, die onhoudbaar inschiet. De vier Luxemburgse spelers zijn volkomen uit positie gespeeld en kunnen slechts toekijken. „Jongens, we hebben champagne ver diend De opgewekte kreet van Bram Appel breed grijn zend op de massage- bank - doorbrak de spanning, die men na afloop van de interlandwedstrijd in de Nederlands kleed kamer van de gezich ten van de spelers en officials kon af- iezen. Champagne de toegezegde be loning voor een over winning met forse Appel cijfers. De kreet was overigens de enige uiting van opgewektheid. Want de spelers waren kennelijk niet voldaan over hun prestaties. Sepp Herberger, de trainer van de Duitse ploeg die de wedstrijd had gevolgd, kwam hen troosten. „Zo'n strijd is geen maatstaf. Ik weet hoe moeilijk het is om tegen een ploeg als die van Luxemburg te spelen; een elftal dat zelf niet veel kan, heeft niets te verliezen. Maar voor de tegenstander, in dit geval het Nederlands elftal, wordt het dan zeer lastig om tot goed spel te komen. En dat heeft de Ne derlandse ploeg nu ondervonden". Het commentaar van de heer Pellikaan, lid van de keuzecommissie, kwam met dat van Herberger overeen. „Het spel was onbevredigend, maar de overwinning ver diend. Ik ben blij, dat het experiment met de linkervleugel volkomen is geslaagd", zei hij. De heer Kruyver, voorzitter van de technische commissie, had een andere verklaring voor het teleurstellende spel. „Het elftal is sinds de in septem ber gespeelde wedstrijd tegen Dene marken zijn zekerheid kwijt. Ten dele komt dat door verandering van trainer bijna elk duel werd door een an dere oefenmeester voorbereid ten dele ook door de verjonging van de Nederlandse ploeg". „Wij moeten meer oefenwedstrijden hou den, opdat de jongens, vooral de voor- waartsen, beter op elkaar raken inge speeld". De heer Kruyver achtte het een positief feit, dat er veel was geschoten. „Meer en beter dan vorige week in de oefenwedstrijd tegen Duisburger Spiel- verein", zei de t.c.-voorzitter. Hardwick: nog veel te doen Allerminst tevreden was de bondscoach George Hardwick. „Ik heb vorige week al gezegd, dat er nog veel moet worden ge daan", aldus de Engelsman, „en zelfs al zouden wij met 100 hebben gewonnen, dan zou mijn mening nog niet zijn ge- Kansen Binnen vijf minuten had het al twee-nul moeten staan. In de derde minuut namelijk gaf Appel van links een voortreffelijke voorzet, die spil Mond ver zuimde te onderscheppen, waardoor Dillen in fraaie schietpositie kwam, en twee minuten later zond Appel een diagonale pass langs een leeg doel, waarna Dillen wederom een schone gelegenheid kreeg de score te openen. Maar beide keren treu zelde Nederlands topscorer uit de eredivisie en konden de Luxemburgers het gevaar keren. wijzigd. Het teamverband moet nog wor den verbeterd. Maar gelukkig is de con ditie van de spelers zeer goed. Dat was de beslissende factor in deze wedstrijd". „Niets is zo moeilijk dan in het veld te stappen met de opdracht om met groot verschil te winnen", was de mening van aanvoerder Wiersma. Doelman De Munck klaagde over de wind, die grilligé effecten aan de bal meegaf en spil Van der Hart begreep nog niet hoe hij die fout, die tot het enige Luxemburgse doelpunt leidde, had kunnen maken. „Ik schrok toen ik die middenvoor opeens naast mij zag en wei feldetja....". Vermoeid In de kleedkamer der Luxemburgers was de stemming uiteraard evenmin opge wekt. De spelers toonden duidelijk teke nen van vermoeidheid. „Dat komt", zo verklaarde spil Mond, „omdat vier van ons zondag in storm en regen een bijzonder zware bekerwedstrijd hebben gespeeld. En daarvan waren de gevolgen nu merkbaar". De spelers vonden over het algemeen het scoreverschil te groot. „Nederland wacht een moeilijke wedstrijd tegen Oos tenrijk", voorspelden zij. „Er is nog een duidelijk verschil in techniek". Hongaarse idealist De enige, die zich werkelijk opwond, was de trainer van de Luxemburgse ploeg, Nandor Lengyel Hongaar van geboorte. „Het is goéd, dat Nederland maar met 41 van ons won", zei hij met stemver heffing, „want, begrijpt u, wij zijn maar amateurs en zij krijgen er geld voor. Wij spelen het spel voor ons plezier, wij zijn idealisten, begrijpt u?" Wij begrepen het. Faas Wilkes zal deelnemen aan de negem- de internationale Tulpenraily, die van 6 tot en met 11 mei wordt gehouden. De VVV- speler vormt een equipe met de heer A. Ackermans uit Tilburg. Zij rijden waar schijnlijk met een Ford en zullen in Noord- wijk aan Zee starten. De Amerikaanse Lawn Tennis Bond heeft een commissie samengesteld om te onder zoeken of aan tenndsamateurs en profs al dan niet moet worden toegestaan tegen elkaar te 9pelen zoals in de golfsport gebeurt. Ameri kaanse petities over soortgelijke voorstellen zijn in 1930, 1933 en 1934 door de Internatio nale Lawn Tennisbond afgewezen. LEWIS HOAD. Voor de Australische tenniscrack Lewis Hoad ziet de toekomst er weer rooskleurig uit. Woensdag werd het gipsverband van zijn rug verwijderd. Hij zei niets meer van de blessure te voelen. De doktoren zullen aan het einde van deze week beslissen of hij zich weer geheel aan de tennistraining mag wijden. Wiersma met een weinig slim teruggespeel de bal, die midvoor Letsch met wat meer sprintsnelheid in een doelpunt had kunnen omzetten, en daarna Kuys en Van der Hart, die minzaam hoekschoppen weggaven, die met inspanning van alle krachten weg gewerkt konden worden. Daar bleef het voorlopig bij, want daarna bepaalde Nederland zich tot het aanvallen. En het kon dat zonder al te veel moeite aangezien de Luxemburgers elke greep op het middenveld misten en zienderogen meer moeite hadden het toch waarlijk niet hoge tempo bij te benen. En weer kwamen dus de kansen. Eén voor Bosselaar - na een slim overstapje van Appel uit een voorzet van Dillen - een voor Dillen en weer een voor Bosselaar. Maar succes bleef uit. Het gevolg was dat met elke misser het gefluit van de tribunes scheller werd en het boeh-roepen niet van de lucht was. Dat alles werd slechts éénmaal onder broken voor een lachorkaan, toen De Munck de bal met een nerveus gebaar uit wierp, maar het hoofd trof van de vlak bij hem staande Kuys. Juist toen de stemming op zijn onaan genaamst was, kwam de eerste Neder landse treffer. In de 26ste minuut namelijk schoof Bosselaar de bal naar de naar bin nen gezwenkte Van der Gijp, die met een tam, maar zuiver schot de veteraan-keeper Michaud passeerde. En nauwelijks had Appel de bal met het hoofd gemist uit een hooghal van Notermans, of andermaal scoorde Feijenoords aanvalsleider. Appel zette de bal vlak by de achterlijn rechts van het doel voor, waarna Bosselaar het leer met een bekwame voetbeweging naar Van der Gijp tikte, die zuiver in schoot. Eindelijk was de scoringsmachine dus op gang en lag dus een score, die de verhouding zou weergeven, voor het grijpen. Maar Van der Hart stopte die machine door een grove fout even snel als zij op gang was gekomen. In de 33ste minuut namelijk weigerde de al tijd zo graag terugspelende Van der Hart de bal aan zijn doelman te geven bij een te verre pass, maar trachtte zich door een schijnbeweging van zijn twee achtervolgers te ontdoen. Die trapten daar echter niet in, zodat rechtsbuiten Halsdorf gelegenheid kreeg uit moeilijke positie in een leeg doel te schieten. De Luxemburgse ploeg was toen buiten adem, maar blaakte van ijver om deze twee-één stand tot de rust te bewaren. Dat lukte, maar alleen met medewerking van Van der Gijp en Appel, die verzuim den de score op te voeren, nadat zij de bal door grote openingen in de Luxemburgse defensie in fraaie schietposities hadden toegespeeld gekregen. Al binnen een minuut spelen in de tweede helft lag de bal voor de derde maal achter keeper Michaud na een treffer van Van der Gyp, maar scheidsrechter Trei- chel, die de goal eerst toekende, kwam even later - na advies gevraagd te hebben aan de grensrechter - op die beslissing terug en gaf een vrije schop tegen Neder land wegens hands van Bosselaar. Het geen een juiste beslissing was. Wellicht was het echter prettiger geweest als de Sparta-speler zelf naar de scheidsrechter was toegegaan om te vertellen dat hy hands gemaakt had. Even leek het er daarna op dat de Luxemburgers wat meer succes met hun scoringspogingen zouden hebben. Eerst schoot Kettel de bal vanaf tien meter voor De Munck over, maar kort daarna ver scheen Letsch alleen voor Fortuna's keeper - Van der Hart had zich op een verre pass verkeken - maar De Munck stopte het niet al te beste schot bekwaam. Het Oranjeteam antwoordde daarna met enkele open aanvallen, die de wankele Luxemburgse verdediging bar veel moei lijkheden opleverden. Zo kopte Appel de bal uit een voorzet van Dillen oerhard tegen de lat, maar het schrille gefluit klonk al weer spoedig op toen eerst Bosselaar en daarna Dillen een kans miste door onbe heerst schieten van geringe afstand. En terwijl het bombardement van scho ten aanhield, trok het laatste beetje sfeer uit het stadion weg. „Abe, Abe", klonk het als weleer en dat Dillen in de 27ste minuut met een oerhard schot - nadat de bal uit een schot van Van der Gijp op een been van een Luxemburger was afgesprongen - scoorde, toonden maar enkele toeschouwers te kunnen waarderen. Men wist het zo langzamerhand wel dat deze aanvalslinie niet die was die men gehoopt had te zien. Tussen wat zeker niet ongevaarlijke uit vallen van de Luxemburgers, die steeds beter profiteerden van het aarzelende ver- dedigingsspel en het trage wegwerken van De waarde van de telefoon, heeft Oscar Wilde eens gezegd, wordt bepaald door de waarde van hetgeen twee mensen elkaar te zeggen hebben. Zo wordt voor menigeen de waarde van een televisietoestel bepaald door de kwaliteit van de sportgebeurtenis sen, die in levende lijven op het gestreepte scherm te zien zijn. Wat dat betreft moe ten de nieuwe bezitters van zo'n apparaat zich gisteren zwaar bekocht hebben ge voeld. Dat idee hadden de toeschouwers op de niet eens helemaal gevulde tribunes bij de wedstrijd van Nederland tegen Luxemburg in de voorronde om het we reldkampioenschap trouwens ook, al ging het daarbij alleen maar om het toegangs kaartje, de reiskosten en de snipperdag, want op een gegeven moment hoorde ik dank zij de moderne geluidstechniek ie mand heel hard roepen: „Vooruit jongens, we betalen er toch voor!" Misschien zei hij: „Ze betalen jullie er toch voor!" Het ver schil doet er niet toe, het is allebei waar. Enfin, zoals voor menigeen de telefoon het instrument is om te constateren dat een ander in gesprek is, zo diende gistermiddag voor velen de televisie als medium om waar te nemen, dat het Nederlandse voet bal een groot gebrek heeft, namelijk aan fut en fantasie, als er geen tegenstanders zijn, die de spelers van een klein land in spireren tot de grote dingen, die verder aan zeehelden en andere hoofdpersonen uit de leerboeken der vaderlandse geschie denis blijven voorbehouden. De camera mannen deden onder leiding van Dick van Bommel hun best en „schoten" mooie plaatjes, zoals dat heet - maar ja, doel punten maken mogen die jongens niet Toch had die t.v.-uitzending uit het Feijenoordstadion wel zin, al Was het alleen maar omdat het schaarse commentaar van een verkouden Aad van Leeuwen de toe schouwers binnenskamers in staat stelde vijf minuten na hem bijzonder deskundige opmerkingen te maken! Dat gebeurde ook in het café in de Haar lemse Barteliorisstraat, waar ik juist bin nentrad op het moment dat na veel vijven en zessen, of eigenlijk vieren en vijven, de eerste goal werd gestoofd. Door wié heb ik niet vernomen, omdat de kijkers er toen nog zó in geloofden dat horen en zien mij verging door het geestdriftige tumult. Het aardige van zo'n televisiereportage is dat men helemaal opgaat in het spel, zodanig meeleeft met die elf makke oranje leeu wen. dat men het gevoel heeft er zelf iets aan te kunnen doen om het spelbeeld te verbeteren. Dat blijkt niet alleen uit de verzuchtingen bij een jammerlijk gemiste kans, alsof men zich daar mede verant woordelijk voor acht, maar meer nog uit een naïef soort bijgeloof, dat alle aspiranten van alle voetbalclubs wel zullen kennen. Zo dacht ik op een gegeven moment, toen de verdediging de bal opbracht naar het middenveld: „Als ik nu mijn ogen sluit om ze pas na vierendertig tellen te openen, dan zal Appel eindelijk eens bewijzen dat er pit in hem zit of het kanon Dillen een voltreffer plaatsen van Nederlands fabri kaat". Toen ik in volle overgave - dat is bij de radio onmogelijk, want men kan wel zijn ogen maar niet zijn oren sluiten - hier mee bezig was, hoorde ik iemand zeggen: „Wat een flauwe wedstrijd eigenlijk". Waarop zijn buurman antwoordde: „Op dit uur zenden ze altijd een programma voor kinderen uit!" Ko B rugbier De DWT-dames en de Haarlemheren zijn in Zaandam in het strijdperk geweest tegen de ploegen van Nereus voor de com petitie van het district Noordholland. In de dameswedstrijd werden de punten gedeeld; de Haarlemheren verloren met dubbele cijfers. Direct na de aanvang opende DWT het offensief en nog binnen de minuut bezorg de Annie Metzelaar DWT de leiding. Hier na kwam Nereus meer en meer opzetten. Er werd echter slecht geschoten, zodat met de stand nul-een aan de tweede helft werd begonnen. Toen bracht Rienke Nieu- wenhuis de stand direct op gelijke voet. Deze Nereusaanval werd echter direct gevolgd door enige DWT-aanvallen. Paula van Bruggen bracht de stand wederom in het voordeel van DWT waarna, uit een hoekworp van Annie Metzelaar, Do Tur kenburg de DWT-voorsprong op drie-een bracht. Nereus haalde echter de achter stand in. Met Paula van Bruggen (DWT) op de kant kreeg Ina Bijleveld (Nereus) een strafworp te nemen, die door de DWT- keepster werd gestopt. Nereus buitte daar na de speelstersmeerderheid uit en Anneke 't Zand scoorde. Kort voor het einde moest DWT de voorsprong prijsgeven daar Ank Steensma op keurige wijze voor de gelijk maker zorgde (drie-drie). Nereus-Haarlem Haarlem verscheen met vier invallers om de strijd aan te binden tegen' Nereus, dat door Gregorius en Scheepsbouwer al spoedig een twee-nul voorsprong had. Na een ver schot van Huël werd het twee-een. Door Scheepsbouwer ging de rust in met drie-een. Het was in de tweede helft een gaan en komen voor het Haarlem-doel waardoor de ongelijke strijd met dertien een eindigde. Waterpolouitslagen: Competitie district Noordholland, heren tweede klasse: VZV- Kroosduikers 34. Competitie Kring Haarlem KNZB: da mes tweede klasse: Watervrienden HPC 2 0—6. Veteranen afdeling: DWRLZC 3—2. ADVERTENTIE de Nederlanders, door voerde tenslotte Brusselers elf minuten voor het einde de stand tot vier-één op, toen hij de bal voor het inschieten kreeg omdat zyn naaste be lagers bleven staan voor vermeend buiten spel. In de slotperiode knalden vervolgens Van der Gijp en Appel de bal met lome trappen ver over het doel van Michaud heen in het bij stromen vertrekkende pu bliek, dat reeds ver voor het einde een zitplaats in tram en trein prefereerde boven het aanzien van de machteloosheid van een elftal, dat het had willen be jubelen. Poolstraat 59 - Haarlem - Tel. 15252 Alle verven en lakken voor Huis, Auto en Industrie De komst van een twintigtal bezoe kers op de publieke tribune van de Eer ste Kamer heeft woensdagmorgen enig opzien gebaard. Spoedig herkende men in hen de spelers en de officials van het Nederlands elftal, dat in de middag te Rotterdam tegen Luxemburg zou spe- 8 len. En zij stonden onmiddellijk in het middelpunt van de belangstelling. Na- a dat de ongewone bezoekers een kwar- 8 iier naar dè minister van Oorlóg eng Marine, ir. C. Staf, die vragen van g kamerleden beantwoordde, hadden ge- - luisterd, vertrokken zij naar het stadion. 8 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXMOOOOOOOOOOOCOOOOOOa En was het daar maar bij gebleven, de 55.000 mannen op de tribunes zouden het snel vergeten zijn. Maar het bleef zo door gaan. In de zevende minuut richtte Dillen onzuiver, in de achtste minuut schoot Brusselers de bal onbenullig zacht in, waarna Appel een al even fraaie kans om met het hoofd te scoren, liet passeren. Een slecht begin dus voor de Oranjeploeg. Een ouverture echter, waaruit juist de Luxem burgse ploeg moed putte. Maar die Luxemburgers, zo bleek spoe dig, hadden alleen de wil om terug te slaan en niet de capaciteiten. Zij probeerden elkaar steeds wel weer te bereiken, maar misten hét, tempo en de accuratesse om het ver te brengen. Hetgeen niet wilde zeggen dat ze niet tot voor De Munck kwamen. Wel degelijk. Daarvoor zorgde eerst m 1 4L CT iXZ v% I a AA Grote pot 1.65 tube 1.20

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9