Made Eindelijk weer eens een programma voor hockeyclubs uit IJmond Elzer's Herenmodehuis Havenberichten Velsens cultureel leven in de komende week IJmuider Courant Bloemenmeisjes luiden lente in u iuqvlee** n Visserij varia TUSSEN TEXTIEL Aanmeldingsformulier een magisch woord voor'n goed* ^karpet V tuurt, 1 ^ttmtentafck <féf) xHrtfahUjü UtèQ. 6efoi,nuri' ctujuhdok! NYLON KOUSEN f 2.45 heeft wat U zoekt! De voetbalcompetitie in Kennemerland RIEMERSMA VAN WERVEN JONKERS Fa. G. B E R E N D S E N „Fauna Felisenum" vergaderde Medische verzorging tijdens weekeinde Agenda voor Beverwijk V R IJ D A G 2 2 MAART 1957 De hoogste elftallen van de hockeyver- enigingen uit Velsen en Beverwijk zijn reeds enige weken uitgespeeld en slechts enkele elftallen komen nog regelmatig bin nen de lijnen, voorzover de regen dit al thans toestaat. Indien de omstandigheden dit toelaten ziet het er naar uit dat de spe- lers(sters) zondag weer eens naar hartelust kunnen spelen, want op de velden van de vereniging Strawberries op het sportpark „Schoonenberg" wordt namelijk het mixed toernooi gehouden voor de Kennemerland- beker, waaraan door vele elftallen uit Kennemerland zal worden deelgenomen. Dit toernooi zal worden besloten met een officiële prijsuitreiking in hotel „Velser- end" te Santpoort-station. Bovendien zal de Velsense vereniging Strawberries te Arnhem uitkomen tegen elftallen van Arnhem. Behalve het hoogste dameselftal zullen ook de heren van Straw berries in het veld komen, terw'-'1 boven dien de veteranen van beide i 1 zul len laten zien wat zij er nog va.. unen. Behalve al deze bijzondere wedstrijden vraagt uiteraard ook de competitie wedstrijd van de DEM-dames tegen Rand- wijck de aandacht, want de Beverwijkse dames zijn nog steeds niet uitgespeeld voor de competitie en behoren nog steeds tot de kanshebbers in de tweede klasse C. Ook voor de lagere elftallen van de ver enigingen uit Kennemerland zijn nog wed strijden vastgesteld in inhaalcompetitie- programma's en nacompetitie, terwijl bo vendien reeds het einde van de bekerwed strijden in zicht is. Behalve al deze ontmoetingen in Kenne merland vragen bovendien nog enkele zeer belangrijke ontmoetingen de aandacht, na melijk de damesontmoeting TogoBDHC, welke wedstrijd BDHC moet winnen om een kansje op de titel te behouden in de eerste klasse en de wedstrijd van de Al liance heren in de overgangsklasse tegen Aeolus, welke wedstrijd eveneens winst voor Alliance moet brengen om geheel vei lig te komen. Om de Holland I-beker De voetbalwedstrijden om de Holland I- beker zijn donderdagavond op de sportvel den aan de Rooswijkerlaan begonnen. Op deze avond werd de wedstrijd B.B.A.-Cor- relatie gespeeld die door de mannen van de Breedband met 3-2 werd gewonnen. In totaal nemen in de A-afdeling 37 elftallen aan het voetbaltoernooi deel. Zeven elf tallen strijden in de B-groep en vier in de C-groep. Deze wedstrijden beginnen pas op 29 april. „Excelsior" won van „Excelsior" op het groene laken De biljartvereniging „Excelsior" heeftin haar clubhuis café Appeldoorn te Bever wijk een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen vijftien leden van de Alk- maarse vereniging van de zelfde naam. Deze ontmoeting eindigde in een 8-22 over winning voor de Beverwijkers. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 108 Er werden zondag jongstleden maar wei nig wedstrijden gespeeld, maar desondanks vielen er een tweetal belangrijke uitsla gen te noteren, die wei eens van groot be lang konden zijn voor de definitieve bezet ting van de onderste plaats. De komende ontmoetingen van Helder en Always For ward worden dan ook met belangstelling tegemoet gezien. Doordat Helder met twee-één van Vites se won en Always Forward met niet min der dan één-vijf van de Alkm. Boys ver loor, zijn beide pretendenten voor de on derste plaats in puntenaantal met elkaar gelijk gekomen, zodat in de resterende drie ontmoetingen de beslissing moet vallen. Beide clubs hebben het de komende zon dag niet gemakkelijk. Helder trekt naar het leidende Purmersteyn en Always For ward gaat in een uitwedstrijd haar krach ten meten met nummer twee der afdeling, Alcmaria Victrix. Het ligt het meest voor de hand, dat in beide gevallen de thuis clubs aan het langste eind zullen trekken. CSV speelt in Alkmaar tegen de Boys. Laatstgenoemden hebben nog een klein kansje op de bovenste plaats, dus er mag van hen verwacht worden, dat ze zich tot het uiterste zullen inspannen. En in dat geval leggen zij o.i. beslag op beide punten. Vitesse speelt op eigen terrein tegen EVC. Van veel belang is deze ontmoeting niet. Destijds deelden de Edammers en Castricummers de punten (twee-twee) en daar gevoelen we thans ook wel weer veel voor. Hetzelfde geldt voor het treffen tussen ZAP en ADO. Ook de positie van deze twee clubs is van uien aard, dat zij niet meer hopen en niet meer vrezen. Boven dien eindigde de eerste ontmoeting ook al in een gelijk spel (één-één). In 3 B zijn de kandidaten voor de onder ste plaats, EHS en Kinheim, vrij en van de kampioensgegadigden komt alleen IVV in het veld. De ontmoeting der Ilpers te gen KW kon nog wel eens een pittig par tijtje te zien geven, ondanks het feit, dat IVV de eerste ontmoeting met niet minder dan vijf-nul won. Zilvermeeuwen en Assendelft zullen ook wel fel op de punten zijn, omdat hun puntenaantal nog altijd door EHS en zelfs door Kinheim kan gepasseerd worden. We verwachten een gelijk spel. Velsen gaat in Wormer tegen VVSV een vrij zekere nederlaag tegemoet. Voor 4 E is alleen de weinig van belang zijnde ont moeting DIO-NAS vastgesteld. TelefoniaIJmuiden Jammer was het, dat de belangrijke wedstrijd tegen S.V.O.W., vorige week za terdag, door de weersomstandigheden geen doorgang kon vinden. Deze wedstrijd is nu verschoven. Niet minder belangrijk is de uitwedstrijd tegen Telefonia a.s. za terdag, want hoewel dit elftal uitgescha keld is voor de titel, het blijft een zeer lastige tegenstander, dat heeft IJmuiden ook in de thuiswedstrijd ondervonden. Toen werd een 2-1 voorsprong kort voor tijd omgezet in een 2-3 nederlaag. Dit zul len de V.V.IJ.-ers wellicht niet vergeten zijn en zij zullen zeker trachten revanche te nemen om in ieder geval de zeer grote kampioenskansen te behouden. Het programma luidt: Telefonia-IJmuiden. IJmuiden 3VEW. IJmuiden 5Zandvoortmeeuwen 3. IJmui den aspirantenWaterloo aspiranten. {Shows, snufjes en alles wat verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) De WIENER MODESALONS gevestigd in Amsterdam en Den Haag en binnenkort ook te Rotterdam, hebben woensdagavond onder auspiciën van de impresario van de Koninklijke Marine voor het gehele per soneel van het Marinehospitaal te Over- veen in gebouw „Domi" aan het Zandvoor- terpad een modeshow gehouden, waarvan vooral de cocktail- en avondjaponnen de clou vormden. De creaties die wij daarvan zagen, met nauwsluitende lijfjes en rokken waarbij de tule en de kant niet gespaard waren, waren goeddeels door de eigenaar van de Wiener Modesalons, de heer Fr. Gaasterland, zelf ontworpen. De meeste van deze avondtoiletten hadden een zeer eigen stijl. Doch ook in het meer eenvoudiger, po pulaire genre viel er op deze show veel te waarderen. Kamgaren tailleurs, mantels, deux-pièces, rokken en blouses werden door de zes mannequins in een uitgebreide collectie getoond. Ook aan modieuze regen kleding was op deze show aandacht be steed. Wij zagen er enige aardige vlotte modellen van met bijpassende hoedjes in vrolijke kleuren, want de regenkleding is niet somber meer. Behalve de korte cocktail- en avond toiletten werden er ook enige lange avond japonnen getoond, die toch wel bijzonder stijlvol zijn en waarin de vrouw er toch bepaald voornaam uitziet. De commandant van het Marinehospitaal, kolonel E. W. Creyghton, heeft na af loop al degenen die aan het welslagen van deze goed georganiseerde modeshow had den medegewerkt, met een persoonlijk woord bedankt. De busboyot in Johannesburg, in Zuid- Afrika duurt reeds drie weken. Som mige kleurlingen maken liever een dagmars van veertig kilometer dan dat zij een penny meer betalen voor de bus. De busmaatschappij heeft de dien sten moeten staken. De bovenste foto toont een aantal arbeiders die door het veld naar huis wandelen. De onderste foto geeft een beeld uit de stad, waar naturellenchauffeurs hun taxi's kris kras over de weg hebben gezet uit protest tegen de controle van de politie op hun klanten. ADVERTENTIE 3 sterren die flonkeren aan het firmament der KINDERWAGENS, SOEPEL, ELEGANT en een SIERAAD op de weg. Deze solide wagens kunt u in 40 verschillende modellen bewonderen in onze showroom Trompstraat 911 - IJmuiden (O.) - Tel. 4214 Op donderdag kwamen in IJmuiden bi<n* nen: Ti>n<da va.n Rotterdam, Delft vam Rot terdam, Genme Oldendorff van Le Havre, Witmarsum van Stettin, Robert Mayhocker van Oxelosund, Draco van Rotterdam, Mi nerva II van Antwerpen, Senang van Car diff, Vanda van Dover, Haskerland van Goole, Tern van Londen, Westerdok van Londen. Rijnstroom van Londen, Otto van Rotterdam, Glenndfer van Dakar, Johanna te Velde van Londen, Fountain Abbey van Goole, Delfborg van Londen, Zaankerk van Antwerpen, Afina van Londen, Spaarne- stroom van Hull, Joroain van Goole, Zaan- stroom van Grangemouth. Vertrokken zijn: Luoa naar Rotterdam, Vechtstroom naar Portsmouth, Bergsingel naar Esbjerg, Mardetta naar Hampton Roads, Elsa S naar Norrköpinig, Hugo Oldendorff naar Malmö, Svea Brod naar Narvik, Sun- nan Brisk naar Gothenburg, Senang naar Rotterdam, Borre naar Hamburg, Nieuwe Waterweg naar Dublin, Monica naar Oxelo sund, Graveland naar Bremen, Hoop op Zegen naar IJstadlt, Furuscar naar Londen, Mantho naar Hamburg, Vliestroom naar Liverpool. Europa naar Londen, Dolfijn naar Felixtown, Irinikos naar Hampton Roads, Lilly R naar Noorwegen, Nestor naar South Pacific, Haskerland naar Harlingen, Eemstroom naar Londen, Ditmarsum naar Duinkerken, Wubbina naar Ballina, Tem naar Rotterdam. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 23 maart tot en met zaterdag 30 maart. ZATERDAG 23 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Kinderoperettever. „V.I.D.E.S.", 20 uur, Patronaatsgebouw, kinderoperette. Hooger Geest Ghesellen, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, toneelvoorstelling. MAANDAG 25 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur Heidestraat. Kinderoperettever. „V.I.D.E.S.", 20 uur, Patronaat, kinderoperette „Victor en de Gouden Bloem". DINSDAG 26 MAART Velser Kunstkring „Voor Allen", opera concert door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest, 20 uur, Rex Theater. Vrouwenbond P. v. d. A., 20 uur, verga- Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 april 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Prijzen van donderdag Per 1 kg: heilbot f 3.202.40, gr. tong f 2.80 2.60, grm. tong f 2.702.55, kim. tong f 2.90 —2.70, kl. tong I f2.80—2.70. kl. tong II f2.70 2.40, tarbot I f2.701.90. Per 50 kg: schar- tong f35, gr. schol f21, grm. schol f 16, kim. schol f 28, kl. schol I f 38, kl. schol II f 42 21, schar f3016, bot f 188, v. haring f26 14, makreel f 2720, gr. schelvis f 4332, grm. schelvis f 4337, kim, schelvis f 4337, kl. schol I f40—38, kl. schol II f 36—31, wij ting f 188, gr. gul f 4540, mid. gul f 40 37, kl. gul f30—27, kl. leng f42, ham f90, poontjes f 26, lommen f 33. kl. koolvis zw. f 1612.50, kl. koolvis wit f 28. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 196100. gr. koolvis zw. f 35 '32.50, gr. koolvis wit f 9462, gr. leng f 70—64. Aanvoer van donderdag 143 kisten tong en tarbot, 9 heilbot, 5 tongschar en schartong, 265 schol, 40 schar, 3'5 bot, 565 haring, 60 makreel, 235 schelvis, 260 wijting. 65 kabeljauw en gul, 30 leng, 2 ham. 11 poon. 360 koolvis, 2'5 diversen. In totaal 2210 kisten. Besommingen van donderdag IJM 1 Tzonme f 16.900, IJM 18 Ariadne f 15.700, KW 127 f1100, WR 50 f1450, TX 33 f 2590, WR 7 f 890, De leden van de volièrevereniging „Fau na Felisenum" zijn gisteravond in het Cul tureel Centrum bijeen geweest om te ver gaderen over de vereniging en de vogels. De penningmeester en de secretaris gaven een overzicht van het wel en wee der ver eniging in het afgelopen jaar. De penning meester liet een alleszins optimistisch ge luid horen. Er is een behoorlijk batig saldo, waarop niet elke vereniging, die nog geen jaar bestaat, zich kan beroemen. Dit was dan ook een van de redenen, dat een voor stel om over te gaan tot contributieverho ging met 13 tegen 7 stemmen werd ver worpen. De voorzitter moest vervolgens tot zijn spijt mededelen, dat de bustocht naar de Louisehal te Wassenaar door de geringe belangstelling niet kon door gaan. De rondvraag bracht nog diverse vragen en voorstellen, onder andere over het in kopen van voer. Toneeluitvoering voor tbc-bestrijding Het bestuur van de plaatselijke commis sie van het tbc-fonds „Draagt elkanders Lasten" heeft de Beverwijkse toneelvere niging „Oefening baart kunst" bereid ge vonden een uitvoering te geven. Op dinsdag 26 maart zal in het KSA- gebouw opgevoerd worden het toneelspel „Op hoop van zegen". Het batig saldo van deze avond komt geheel ten goede aan D.E.L. Lezing „Evangelie en Industrie" De stichting „Evangelie en industrie" houdt op maandag 1 april een bijeenkomst in het Statenhuis te Beverwijk. Dr. Joh. H. Scheurer zal een lezing houden over het onderwerp: „Baas, buffer of bemidde laar tussen leiding en arbeiders". Vrouwengroep P.v.d.A. komt bijeen Dinsdag 26 maart komen de leden van de afdeling Beverwijk van de vrouwen groep van de Partij van de Arbeid in de sloidzaal van de Zeewijkschool bijeen. Eén van de wethouders van de P.v.d.A. zal een praatje houden over de gemeentepolitiek. Hondje zwierf rond Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Zwembroekje en handdoek, geruite sjaal, glacé handschoen, schakelarmband, kinderportemonnaie met inhoud, hondje ongeveer 8 weken oud, autoped op luchtbanden, armbandje met inscriptie, doublé armbandje, dop van vul- nen, badhanddoek. 4 kleuren potlood, mes je, portemonnaiet.ie, herenrijwiel, gummi laars, regenjas, regenjas en regenbroek, rijwiel, bromfiets, linker dameshandschoen, ketting met Chinese afbeeldingen, kinder- siaal. een paar glacé handschoenen', kin- derbril, tasje inh. gereedschap, regenpij pen. tasje inhoudende gereedschap, zijden sjaal, bril in etui. Feestavond van padvinders De Beverwijkse padvindersgroep „M'Hala Panzi" houdt op zaterdag 23 maart in ,,'t Centrum" een feestavond, die geheel door eigen krachten wordt verzorgd. dering Strengholtstraat 18, IJmuiden (O.) Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Toneelver. „Fryske Trou", 20 uur, to neelvoorstelling in Herv. Jeugdgebouw IJmuiden (O.). WOENSDAG 27 MAART „Alcura", 15 uur kinderfilmmiddag in het Hervormd Wijkgebouw, Stratingplant- soen Velsen (N.); 20 uur, filmavond voor ouderen in het Hervormd Wijkgebouw, Stratingplantsoen Velsen (N.) t. b. v. Unicef. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. DONDERDAG 28 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 29 MAART Chr. Oratoriumver. „Looft den Heer", 19 uur in de N.H. Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden, uitvoering van Matthaus Passion. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 30 MAART Zeekadetkorps „IJmond", 20 uur feest avond in het Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden (O.) TENTOONSTELLINGEN 25 t/m 30 MAART Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. 23 t/m 31 MAART „Felison", Heidestraat, expositie H. F. Boot op zaterdag en zondag open van 1417 uur en van maandag tot en met vrijdag van 1921 uur. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, maandag 20 uur, „Mor gen zal ik huilen" zondag 15 uur „De weg naar het westen" dinsdag en woensdag 20 uur „Viva Villa" donder dag 20 uur, „Geboren in gevangenschap". Rex, geen opgave. Beverwijkse renner boekte succes De Beverwijkse renner Jan Groot heeft in een wegwedstrijd te Vosselaere in Bel gië over een afstand van 125 km een mooi resultaat geboekt door als tweede te ein digen. ADVERTENTIE Donderdag om twaalf uur is een delegatie van de Haarlemse Bloemen meisjes, bestaande uit Agnes van Ba len, Henny van Derendonck, Anne- Marie Hooy en Jenny van Willige, ter gelegenheid van de eerste lentedag voor het eerst in dit seizoen in actie gekomen. Zij boden de burgemeester van de Bloemenstad op het Stadhuis een boeket narcissen met een lint in de Haarlemse kleuren aan evenals een partituur van het door de directeur van de stichting Haarlems Bloei, de heer W. van Willige, geschreven en door de musicus Benedict Silberman getoonzette lied van het Haarlemse Bloemenmeisje aan. Mr. O. P. F. M. Cremers bleek met een en ander bij zonder in zijn schik en neuriede de wijs van het liedje bijwijze van eerste uit voering, De Bloemenmeisjes lieten ver volgens de heer en mevrouw R. G. Smit-Ploeg, die juist in de ridderzaal in de echt werden verbonden, in hun bloemenhulde delen, hetgeen eveneens zeer op prijs werd gesteld. Daarna kwamen de wethouders aan de beurt. De fotograaf verraste een drietal Bloe menmeisjes reeds gisteren, toen zij hun boeketten aan de pomp in het Gast huishofje verfristen. Van avond krijgt de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland een bloemen hulde, Zaterdagmiddag zullen zij waar schijnlijk de Haarlemmers op straat met een fleurig teken begroeten. PQBI j v i 'f ..J":' WONINGINRICHTING BEVERWIJK IJMUIDEN Dokters J. H. van Ginkel. Kennemerlaan 141, tel. 4058; D. J. Boosrnao, Stationsweg 7, tel. 4340 en P. Brouwer, Wilhelminakade 79, telefoon 4507. Apotheken Zondaig- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, telefoon 4229. V erloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstr. 3, tel, 5259 en mevrouw M. Bakker, Sneliius- straat 53, telefoon 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvldet- straat 8, Velsen-noord, tel. 02510 - 3745. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruyter, Dr. Schuitstraat no. 44, telefoon 3553. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek v d. Kolk, Zeestraat 27, telefoon 3820. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. J. F. Dikkenberg, Rijks straatweg 16, telefoon 02512 - 240. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts D. R. Mamsholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalee Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 - 22181; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel K 2560 - 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor Santpoort, Driehuis en IJmuiden- oost; zuster Y. de Jong, Brederoodseweg no. 45, tel. K 2560 - 8756; voor Velsen- noord, Velsen en IJmuiden-oost: zuster Spiers, Geelvinckstraat 27, tel. K 2510 - 3936; voor IJmuiden en IJmuiden-oost: zuster Man, Kanaalkade 240, tel. 4383. Filmavond Rode Kruis In het Corso-theater te Castricum heeft het Rode Kruis een filmavond gehouden. Des mi '.dags is ten bate van de Rode Kruis-kas voor de jeugd een aantal teken films vertoond. Des avonds was de be langstelling misschien iets minder, maar toch was het Corso theater weer goed ge vuld toen de films „Goede vaart" en „Die letzte Brücke" werden gedraaid. Door de arts H. Wieringa werd een kort propagan distisch openingswoord gesproken, waarin hij de doelstellingen en het nut van het Rode Kruis uiteenzette. ADVERTENTIE Metaalbedrijfsbond in Santpoort bestaat één jaar Ruim een jaar geleden is in Santpoort opgericht een afdeling van de Christelijke Metaal Bedrijfsbond. Dinsdag 26 maart wordt dit éénjarig bestaan feestelijk ge vierd in café De Uylenboom. Tevens wordt dan een overzicht gegeven over het afge lopen jaar, enkele wijzigingen in de samen stelling van het bestuur zullen er plaats moeten hebben en ook iets betreffende de kascofltrole wordt te berde gebracht. Ver der zal het gemengd dubbelkwartet „Pro Musica" onder leiding van mevr. De Koeier enige zangnummers ten beste geven o.a. het duet uit „De Parelvissers" van Bizet. De districtsbestuurder A. J. Molendijk zal een kort gedachteniswoord spreken. Jaarvergadering van de Bond van Ouden van Dagen In café De Weyman te Santpoort heeft maandag de ledenvergadering plaats van de Algemene bond van ouden van dagen. Een nog al uitgebreide agenda wordt ter behandeling aan de leden voorgelegd waarop o.a. voorkomt een bestuursverkie zing. /is spreker zal optreden de heer D. Ripper, lid van het hoofdbestuur. Exportnoteringen „Ons Belang" Voor de ruim 20.000 kg peen, die donder dag op de exportveiling van de coöp. tuin- bouwvereniging „Ons Belang" werd aan gevoerd, bestond veel belangstelling. In de prijzen kwam de animo voor dit winter- produkt nog eens tot uiting. Deze waren DAGKOOPJE Prima gem. Alléén zaterdag Snelliusstraat 23 - IJmuiden - Tel. 5653 VRIJDAG 22 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In- dianengevechten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi, de jonge Keizerin". W.B. Theater, 20 uur: „De verlaten wig wam". 't Centrum, 20 uur: Padvindersavond. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Ledenvergadering Land- en Tuinbouw Bank. Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Wolf en Dekenschool, 20 uur: Ouderavond. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26. geopend van 18.30-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13, 15-18 en 19- 21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZATERDAG 23 MAART Bioscopen: als vrijdag. Kennemer Theater, Bescherming Bevolking bijeenkomst. 't Centrum, 20 uur: Ouderavond Padvinders Hotel Ter Burg, 20 uur: Herdenking Sint Lucas Gilde. Openbare leeszaal, geopend van 10-12 en 15-17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13 en 14-17.30, Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal', St. Odulfstraat 12,geopend van 10-11 en 17-18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15