Kerkdiensten „Arend Reijm" Jubilerende arts kon f2500 cadeau doen aan het Agenda voor Velsen Alleen voetballers en hockeyers in de Paasweek naar Velsen Kennemer Lantaarn Twee dagen jonger en vermaak Bouwen in vrije uren Visserij-varia J IJmuider Courant Uw bril klaar terwijl u wacht Aanmeldingsformulier 5 H. Swier bedwingt Dukel in DCIJ-toernooi I. DE BOER - Mr. Opticien Duitse kustvaarder „Sabine" binnengesleept OLD CLOTHES NEW Lezingen en films voor de Velsense bejaarden Operaconcert Velser Kunstkring „Voor Allen" Woensdag Alcura-films in Hervormd Jeugdhuis Wielen en duiven Cel gevraagd Onverdroten Doorrijden maar Groentewagen K inderkerkdiensten A. E. Benjamins sprak over geestelijk misdeelden Jaarvergadering VARA- afdeling IJmuiden ZATERDAG 23 MAART 1957 Het mooiste jubileumca deau, dat Santpoort aan zijn jubilerende dokter D. Mansholt had kunnen ge ven een gift in baar geld voor het Koningin Wilhel- minafonds, waarvan hij de afdelingsvoorzitter is heeft hij zelf gistermiddag in het Velsense raadhuis in de vorm van een cheque overhandigd aan de secre taris van het plaatselijk comité, de heer M. Roos. Die bijzonder blij was met deze vorstelijke som van twee en een half mille en over het hoofd van de dok ter heen werd de Sant- poortse bevolking dan ook hartelijk dank gebracht voor haar offerzin. patiënten van dr. Mans- holt, die niet alleen de f 2500 opleverde, maar te vens een prachtige radio voor de arts zelf, een her inneringsbord en een toef orchideeën voor de dok tersvrouw. Want verschei dene patiënten stonden er op, dat hun bijdrage de be scheiden geneesheer zelf ten goede kwam, zodat het comiteetje, dat in Sant poort rondging, op de dag van het zilveren doktersju bileum niet alleen met een cadeau voor de kankerbe strijding, maar tevens met een aantal persoonlijke ge schenken kwam aanzetten. Het was een kleine ver gadering geheel in de geest van de jubilaris waar het geschenk aan het KWF werd overgedragen en waar het slotstuk speel de van een actie onder de Mevrouw Anten-Butze- laar, de vice-presidente heeft gistermiddag in een kort toespraakje de jubila- ris bedankt voor zijn geste en erop gewezen, dat de waardering, die uit het re sultaat der inzameling bleek de helft van het jaarlijkse collecteresultaat in heel Velsen! wel diep in de harten der Santpoor tenaren moet nestelen. Zij betuigde haar zeer hartelij ke dank voor het geld, dat daarop in de vorm van de chèque aan de penning meester werd overgedra gen, die het op zijn beurt weer naar het landelijke fonds zal overmaken. Er is nog even gepraat over de komende acties van het KWF in Velsen, waarbij de activiteiten van de Velsen-Noordse afdeling aller lof oogstten: ook dit jaar houdt men daar weer een kermis, die de kas van de Kankerbestrijding niet onaanzienlijk zal spekken. Voorts is de jaarlijkse inza meling over de gehele ge meente In voorbereiding en zoekt men naar enige an dere middelen van activi teit. De DCIJ'er Swier, van wie bekend is, dat hij tot grote dingen op het dambord in staat is, heeft uit zijn laatste vier partijen in het DCIJ-toernooi zeven punten behaald. Na winst tegen P. Kok en P. v. d. Berg wist Swier deze week Dukel een punt te ont futselen. In een voor Dukel gunstige posi tie speelde deze met wit 3530 waarna hij door een verrassende combinatie een eind spel van zes om zes afdwong. Swier bood remise aan doch had de beste eindspelkan sen. Relatief staat Swier het gunstigst, doch moet in de eerste helft nog vijf par tijen spelen. In de vorm, waarin Henk op dit moment speelt kan hij een gevaarlijke concurrent voor de leiders worden. De tweede man Theo Tielrooy won knap van Beukema. Als deze nu zijn achterstal lige twee partijen op Dukel wint, komt Theo aan de kop. Piet v. d. Berg is er hele maal uit. Hij kreeg nederlagen van Kop pelman en Swiers aan de broek. Met ir. Krijgsman werd het spel wegens het late uur afgebroken. In de tweede afdeling moesten de ge broeders Binkhorst spelen tegen de twee leiders D. Ott en H. W. v. Wort. En daar Piet en Leo hun partij verloren, hebben de leiders hun positie aan de kop verbeterd. C. Lodder won in een knap eindspel van Opa v. d. Bos; de partij Jan Waal en Gomes om de derde plaats moet later worden uit gespeeld. ADVERTENTIE ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 PRISMA KIJKER 7 x 3596.— De ongeveer 600 ton metende Duitse kustvaarder „Sabine" heeft gistermiddag op ongeveer 14 mijl ten westen van Hoek van Holland motorstoring gekregen. Het Duitse schip „Hanna Dreier" nam de „Sa bine" op sleeptouw naar de Nieuwe Water weg, nadat de hulp van de sleepboot „Wit te Zee", die sinds 's morgens zes uur ter plaatse was, niet door de „Sabine" was aanvaard. Omstreeks half twee 's middags trachtte de „Hanna Dreier" met de „Sabine" achter zich de Nieuwe Waterweg binnen te lopen. Er stond een harde zuidwestelijke wind. Juist voordat de sleep de ingang van de Nieuwe Waterwe" zou bereiken, brak de sleeptros. De „Sabine" kwam middenin het vaarwater even buiten de pieren voor anker, waarop de „Witte Zee" opnieuw haar hulp aanbood. „Ditmaal werd deze aanvaard. Tegen vijf uur kwam de Smit sleper met de „Sabine" op sleeptouw naar binnen. De „Hanna Dreier" heeft de reis vervolgd. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 ZATERDAG 23 MAART Hooger Geest Ghesellen, 20 uur, toneel voorstelling in Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden (O.) met „Mijn hart is niet hier". Kinderoperettevereniging „V.I.D.E.S.", 20 uur, Patronaatsgebouw kinderoperette „Victor en de Gouden Bloem". Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Cultureel Gebouw, IJmuiden. Thalia, 19 en 21.15 uur: „Morgen zal ik huilen". Rex, geen opgave. Felison, open van 1417 uur, expositie H. F. Boot in expositiezaal Heidestraat. ZONDAG 24 MAART Thalia, 15 uur: „De weg naar het westen": 19 en 21.15 uur: „Morgen zal ik huilen". Rex, geen opgave. MAANDAG 25 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur Heidestraat. Kinderoperettever. „V.I.D.E.S.", 20 uur,, Patronaat, kinderoperette „Victor en de Gouden Bloem". Thalia, 20 uur, „Morgen zal ik huilen". Rex, geen opgave. Raadhuis, 10—12 uur, spreekuur burge meester van Velsen 1517 uur: spreekuur wethouder van onderwijs. De cineast Simon de Waard, die de Vel sense bejaarden al enige malen heeft laten genieten van lezingen en films over Zwe den, Lapland en Portugal, komt nu weer naar Velsen met een lezing', kleurenfilm en kleurendia's over Noord-Afrika en speciaal over Marokko. Woensdag 10 april, 's mid dags om twee uur in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost en donderdag 4 april 's avonds om half acht in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Burg. Enschedélaan „De Jump" begon aan promotie en degradatie De eerste uitslagen van de seriewedstrij- den in de promotie- en degradatiecompe titie bracht de volgende resultaten aan de kop der verschillende groepen (in percen ten). Groep A: 1. LamanMiddelkoop 59,62, 2. dames KramerSchoen 55,56; 3. mevr. PrinsJonker 54.76. Groep B: 1. v. d. BurgKramer 61,11; 2. WeyDe Winter 56,35; 3. echtp. Rem 54,76. Groep C: 1. v. d. BergAmsing 65,87; 2. dames Seydel v. d. Starre 56,35; 3. BakkumTimmerman 54,76. Groep D: 1. Stam—v. d. Gaag 58, 2. v. AmerongenMaarleveld 52,3. echtp. Broeren 51.—. De laatste abonnementsvoorstelling van de Velser Kunstkring „Voor Allen" van dit seizoen zal gewijd zijn aan het bel canto. Het wordt een opera-concert, dat op de dinsdagen 26 maart en 9 april verzorgd zal worden door de alt Mimi Aarden, de bas Gerard Groot, de bas Evert van Zandber gen, het Noordhollands Philharmonisch Or kest en het Amsterdams Opera Koor, het geheel onder leiding van Willem Lohoff. Op het programma komen de namen voor van de componisten Rossini, Donizetti, Verdi, Massenet, Saint-Saëns, Mozart en Boito. Cabaretavond van de damclub „Sportief" Het gezelschap „De Roos" onder leiding van de heer J. van Wattingen verzorgt dinsdagavond 26 maart voor de damclub „Sportief" te IJmuiden een cabaret-revue avond in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg. VEILIN GBERICHTEN. Beverwijk, 22 maart: Spinazie 1832. spi nazie koude grond 25, rabarber 2238, sla 816, radijs 1319, witlof 1527, waspeen 3455, priai 1032, boerekool 12.16, sprui ten 4375, rode kool 610, gele kool 510, knollen 819, uien 616. VOOR DE ELFDE MAAL wordt dit jaar de sportuitwisseling tussen Velsen en de Londense voorstad Edmonton gehouden. Ditkeer zijn de Britten weer aan de beurt om op stap te gaan; zij worden op Goede Vrijdag, 19 april in Velsen verwacht en zullen er tot vrijdag 26 april blijven. Het zal een groep zijn van ongeveer 75 personen, waaronder sportbeoefenaren, vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en enige officials. Bij de sportbeoefenaren zijn uitsluitend vertegenwoordigers van de sporten hockey (dames en heren) en voetbal (junioren- en seniorenamateurs). Na tennis en zwemmen is voor 1957 dus ook de atletiek van het programma verdwenen. „Suomi" blijft van gasten verstoken, daar het niet mogelijk is zo vroeg in het seizoen al wed strijden te houden. Deze sportuitwisseling wordt al in de Paasweek gehouden, omdat de Pinksterdagen voor de voetballers en hockeyers weer slecht uitkomen. Voor dertig van de Engelse gasten is inmiddels onderdak in Velsen gevonden. Voor de overige vijfenveertig man zoekt de ambtenaar voor sportzaken, de heer Smak man, Bureau Velser Gemeenschap, Cultu reel Gebouw, Moerbergplantsoen 22, tel. 5743, nog ruimte. Het programma voor deze elfde uitwis seling zit al grotendeels in elkaar. Vrijdag avond 19 april is er een ontvangst door het Velsense gemeentebestuur in de gym nastiekzaal van het Gymnasium. Zaterdag middag omstreeks vijf uur begint de voet balwedstrijd voor junioren en maandag, tweede Paasdag voetballen de senioren. Deze wedstrijd begint 's morgens om half elf. Naar Amsterdam Dinsdag wordt een tocht voor de jeug dige gasten naar Amsterdam of Volendam georganiseerd en woensdag en donderdag zijn respectievelijk de dames en heren, die het hockeyspel beoefenen, aan de beurt om de krachten met de Nederlandse spelers en speelsters te meten. Donderdagavond wordt het afscheidsfeest gehouden in Hotel Royal aan de Kennemerlaan te IJmuiden. Voor de Velsense hockeyvereniging Strawberries komt dit bezoek tijdens de Paasdagen goed uit, want reeds eerder was beslist dat de hockeyploegen met Pasen naar Velsen zouden komen. Strawberries houdt dan een internationaal toernooi, waarbij naast „The Latymer old students" en „The Enfield hockeyclub" ook een Fran se vereniging van de partij zal zijn. Na de pogingen van de Velser Kunstkring „Voor Allen" om voor haar culturele stre ven in Velsen-Noord belangstelling te wekken onder de inwoners van dit deel der gemeente, die de zeer goede culturele avonden van de Kunstkring maar al te weinig eer tot nu toe hebben aangedaan, zal nu „Alcura" - de Algemene Culturele Raad van het N.V.V. een poging doen een verantwoorde culturele bijeenkomst te houden. Woensdag is er om drie uur des middags in het Hervormde Wijkhuis aan de Dijck- manstraat een filmmiddag voor de jeugd met de vertoning van de hoofdfilm „De grote vakantie". Bij tijd en wijle wordt de blauwe lucht mijner vriende lijke gemoedsstemming jegens onze jeugd doorbroken door1 een schichtig bliksempje wanneer zij - eveneens bij tijd en wijle - de perken te buiten treedt en dingen verricht, die bepaald niet door de beugel kunnen. Zo heeft een aannemer bij de politie geklaagd over het spoorloos verdwijnen van het neuswiel, niet van zijn Con stellation maar van zijn beton molen, die hij in de Toricelli- straat had gestald nabij zijn bouwwerken daar. Nu zijn die bouwwerken een bijzonder ge liefd speelplaatsje voor de om wonende jeugd, welke reeds enige malen met onkiese op merkingen en het dreigement van een dracht stokslagen uit de stenen en de planken is verdreven. Het neuswiel is evenwel nu mét de jeugd verdwenen en dat verdriet de aannemer zeer. Ten slotte wegen die dingen altijd nog acht kilo en kosten ze vijfentwintig gulden per stuk en dat is geen poezendin- ges. Wie weet waar neuswiel is? Ik weet wél waar twee Raadsheren zijn. Raadsheren die tot voor kort tevreden koerden in een duiventil van een liefhebber dezer vredes- beesten aan de Mercurius- straat.Want Raadsheren zijn duiven, naar gij alleen dient te weten en deze twee werden onlangs ontvreemd door twee jongetjes van de ULO, die on der tranen hebben verteld, dat zij het nooit meer zullen doen. Inmiddels is deze Mer- curiaan nóg twee duiven kwijt, die midden vorig jaar weg waren. En nog weg zijn. Pauwestaartjes waren het en zo ze nog niet in een pan ver dwenen, zou hij graag willen weten, waar die Pauwestaar ten vloden.... De jongetjes hebben het niet gedaan, zeg gen zij met overtuiging. Dagelijks stromen er men senmassa's uit de nieuwe wij ken van IJmuiden, waar pla neten en sterren vernoemd werden, naar de oudere rivie renbuurt, teneinde gebruik te maken van de verrespreker, die aan de Lange Nieuwstraat in een cel is opgehangen. Want zij hebben niet alle maal een eigen telefoon, maar velen moeten zulk een insti tuut dikwerf gebruiken, waar toe zij dan door regen en wind Lange Nieuwstraatwaarts tij gen omdat het overlopen van een buurman met wél een zwart kastje op den duur aan leiding geeft tot zwarte ge zichten, nietwaar? Zou het, zo vragen deze lopers, niet mo gelijk zijn, dat Tante Pos ook langs Melkweg en de ring van Saturnus een mooi celletje plant teneinde de uitbreidende wijk daar weer wat verder uit het isolement te verlossen? Er zouden hele sterrenwerelden mee gediend zijn. Met grote gemoedsrust en ijver wordt in de bossages aan de rand van Waterland door eerzame vaders voortgebouwd aan het nieuwe clubhuis van de Wiawaha's, welke meiskes- padvindsters al eens eerdei onder dit schijnsel stonden. De jeugd heeft dan wel een heleboel vernield in haar dom me zucht tot afbreken, maar de schade is hersteld en het clubhuis schiet aardig op. Een probleempje in het ge heel is echter het feit, dat deze vaders zich wel hebben be- kwaamd in het metselen en in het in elkaar slaan van aller lei grof houtwerk, maar dat de fijnere details, die alleen een timmerman aankan, bij hen uitlopen op een ferme tik op de eigen vingers. Zodat zij op een of andere zaterdagmiddag best eens een echte timmer man zouden willen zien opda gen, die er royaal een vrij uur tje aan waagt om de nijveren van advies te dienen. Inmiddels wordt men drin gend verzocht een flinke hoge hoed af te nemen voor de pres taties dezer Wiawaha-vaderen want dat clubhuis verkeert toch maar dank zij de noeste werkzaamheden van deze kae- rels in staat van afbouw. Maar dat clubhuis zal moe ten worden ingericht ook en de meisjes hebben te dien einde al enige opvallende za ken verricht zoals het ten ver koop aanbieden van oliebollen en het aftroggelen van centjes door middel van boekjes luci fers. De kassen zijn evenwel -nog niet genoeg gespekt en zaterdag dertig maart - van daag over een week dus - wordt er in een zaaltje van het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan een ouderwetse kienavond op touw gezet. Uiteraard om prijzen en niet om Wiawa- haas. En iedereen, die de padvinderij het goede toe wenst wordt op deze avond verwacht, om de plankjes te kopen en de prijzen te win nen. Het wordt een ziekelijke en dezerzijds fel-misprezen ge woonte van autobestuurders om na door hen veroorzaakte ongevallen kalm of schichtig door te rjjden, hetgeen volgens onze wetgeving een,misdrijf is. Niettemin kwam het weer enkele malen voor: een Volks wagenbusje, dat donderdag geen voorrang, gaf aan een auto, die van de Staalhaven- weg kwam, waardoor die auto fel remde en een bestelauto- tje op zijn achterkant kreeg, is hard doorgereden. En een fietser, die tussen twee groep jes van twee wielrijders door kroop op het Kerkpad en daardoor een ernstige kluwen veroorzaakte, waarbij één der fietsers over de kop sloeg en in een greppel tuimelde, zodat hij een schouder brak, is evenzeer hard weggereden. Niet netjes. Wie er meer van weet, moet dat maar gauw even vertellen op het poli tiebureau, want dit rijdt alle spuigaten uit. IJmuiden krijgt steeds meer aantrekkingskracht op de jeugd, die hier hetzij voor leringe, hetzij voor vermaeck enige dagen wil doorbrengen eerst de Nieuwe Koers met haar week einde, thans weer de Oud-Katholieke jongeren, die een twee daagse bijeenkomst gaan houden in juni. Zaterdag de eerste juni ko men 150 jonge mensen van de Oud-Katholieke jeugdbewe ging uit het westen des lands naar hier en als de voorteke nen niet bedriegen, wordt het een warme ontvangst in het Oud-Katholiek verenigingsge bouw, waar des avonds de IJmuidenaren voor hun gasten een revue op de planken den ken te zetten, die klinkt als de overbekende k-lok. Het is heerlijk, om in een vrij uur op een zolder te kunnen kruipen en daar met een treintje te kunnen spelen. Niet voor onze zonen, maar voor óns en ook een beetje voor onze zonen, die er naar mogen kijken. Niet iedereen heeft in deze vreemde tijd een zolder, maar wel velen hebben een treintje. Gekocht of geknutseld. Soms opgehangen aan het plafond of weggestopt in een klerenkast. Die geknutselde zijn voor mij het mooiste, maar dat komt mede, omdat ik met een schroevendraaier gans niet ver kom en mij een keer zo afschuwelijk aan een sol deerbout heb gebrand, dat ik sindsdien alleen nog maar een Kerstbout kan bewonderen. Sinds 1946 zijn de Bever- wijkse knutselaren verenigd in een Modelbouwclub, die dus nu bijna tien jaar driftig rangeert, bloksystemen bouwt en met gespannen aandacht emplacementen uit board en hout stampt. Voor het grootste deel echter uit waardeloze af- valletjes en wie eens wil gaan kijken, moet in het gebouw van Kennemerstaten zijn waar elke maand de Beverwijkse bouwers bijeen zijn, om te broeden op nieuwe ideeën en hun voltooide werkjes te to nen of afspraken te maken teneinde bij elkaar te komen smullen aan bestaande spoor weg j es. Spoorwegen zijn natuurlijk niet alleen-zaligmakend; in schepen en vliegtuigen weten die knapen ook van wanten. Belt u de secretaris maar eens meneer J. M. Moser, Saturnustraat 30 in IJmuiden, telefoon 7520. Want dat mo deltreintje boeit u ook en al weet ge nóg minder dan ik van schroeven en solderen er schijnen voor ons, links- handigen zelfs nog mogelijk heden te bestaan om onze vrije tijd spelende en knutse lende door te brengen. Maar nu zit men nog even vast. Of liever: men „ligt" vast, want er is nog geen on derdak voor alle 150 jongelui gevonden. Een derde gedeelte is verzekerd van logies, maar de rest slaapt theoretisch nog op hoeken van straten, in plantsoenen en politieburelen. Hetgeen niet geheel in over eenstemming is met de hoog geroemde IJmuidense gast vrijheid. Meneer Van Herle, Spilbergenstraat 10 hoopt nu maar, dat alles voor de eerste juni in orde komt, maar ik ge loof hem me een weinig ver trouwen op de goede afloop te kunnen steunen. Als er iemand onder mijne lezers is, die goed is in het be schrijven van verbazingen, dan mag hij het eens proberen met de aan beklemming grenzende verbazing van twee surveil lerende agenten, die in de nacht van donderdag op vrij dag op de IJmuiderstraatweg een groentewagen op zijn kant zagen liggen. Zomaar een groentewagen uit een vestzakje gevallen, kan niet, dachten de agenten hoogstwaarschijnlijk en zij rukten dus derwaarts om heit geval van nabij te aanschou wen, zetten de wagen met ver eende krachten overeind en wachtten, wachtten, tot er niets gebeurde en zij de wagen dus onder de verloren voor werpen rangschikten en tevre den naar huis wandelden. Toch intrigeert ook mij zo iets hogelijk. Een dubbeltje verliezen kan, maar een groentewagenNee, hier zit meer achter. Rode kool of zo. Lampenier Zondag 24 maart IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. L. Brink van Velsen-dorp; 19 uur: ds. J. v. d. Berg Jeugdkapel, ingang Ra darstraat, 10.15 uur, voorganger de heer P. Mantel. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. Sj. de Roest van IJmuiden-Oost; 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden Ge bouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer J. Luyt. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Rambonnet- laan, 9.30 en 16.30 üur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 en 20 uur, Cultureel Gebouw, spreker de heer J. Jeninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 19.30 uur: d$. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Lof met Lij densmeditatie; maandag (Maria Bood schap) 9 uur: Heilige Dienst; woensdag en vrijdag 9 uur: Heilige Dienst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer G. Planting van Amster dam; 11.15 uur: zondagsschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. H. Huisman van Velsen-N.; 19 uur: ds. S. de Roest Jeugdkerk, 10 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, de heer H. Re- miens. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: dr. H. Faber van Wassenaar. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: A. A. Esmeijer van Rheden; 19 uur: Corrie Vanderbreg- gen; 11.45 uur: zondagsschool; woensdag 19.45 uur: Jb. Klein Haneveld van Bode graven (bijbelbespreking). DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden; 19 uur: ds. L. Brink, „Het spel". VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. J. v. d. Berg. 19 uur: ds. H. P. Huisman. Vrjje Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Kloos van Gouda; woensdag 8 uur: de heer Agtereek van Amsterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. Poort van Den Haag. Irene- kapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Popu lierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer Olivierse. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: ds. A. Noorman van Zaandam. Maranatha, 9.30 uur: bidstond; 10 uur: de heer L. P. Pasman van Haarlem; 11.45 uur: zondagsschool; 19 uur: de heer L. J. Pasman. Vrijdag 20 uur: Jb. Klein Haneveld van Bodegraven (bijbelbespre king). Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 15 uur: Af- scheidsdienst ds. B. J. J. Naessens. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, „Dorpskerk", 10.30 uur: ds. D. Visser van Zaandam; 19 uür: ds. D. ter Steege. „De Toorts", 9 uur: ds. mr. G. A. Alma van Amsterdam-West. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds, J. C. Maris; 16 uur: ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. J. W. M. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten: Creutzbergschool 10 uur: Comitéschool, 10 uur: Insinger- school, 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils kinderdienst. Gebouw Edisonstraat. 12 15 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur: Theo Thiissenschool, 10 uur. Ned Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang «ondagssehool. Ossen dorp- school. ingang Lemairestraat, 10.30 uur. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school. 11 30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. Prijzen van vrijdag Per 1 kg: heilbot f 2.90—2.25, gr. tong f 2.75 2.60, grm. tong f 2.752.55, kim. tong f 2.80 —2.60, kl. tong I f2.90—2.60, kl. tong II f2.90 —2.55, tarbot I f2.60—2. Per 50 kg: tarbot II f 124—100, tarbot IV f 7256, schartong f 27, gr. schol f28—27, grm. schol f27—20, kim. schol f30—27, kl. schol I f 27—26, kl. schol II f38—23, schar f26—10, bot f 11—8, v. ha ring f 1611, makreel f 2210, gr. schelvis f 2823, grm. schelvis f 3223. kim. schel vis f 3117, kl. schelvis I f 3221, kl. schel vis II f 25-12, wijting f 168, gr. gul f 27 25, mid. gul f 2823, kl. gul f 2315, kl. leng f35, kl. haai f22, ham f 102—84, kl. wolf f34, poontjes f268, kl. koolvis zw. f 12.80 12, kl. koolvis wit f22. gr. kabeljauw f160 58, gr. koolvis zw. f 32.5030, gr. koolvis wit f60—59, gr. leng f5851. Aanvoer van vrijdag 314 kisten tong en tarbot, 5 tongschar en schartonig, 400 schol, 75 schar, 26 bot, 1401 haring, 428 makreel, 440 schelvis 530 wijting, 200 kabeljauw en gul, 15 leng, 1 haai, 10 ham., 3 wolf, 42 poon, 370 koolvis, 25 diver sen, 5 heilbot. In totaal 4290 kisten. Besommingen van vrijdag Vios f18.080, VL 27 f 11.590, SCH 153 f7840, KW 82 f 10.400, KW 10 f3380, KW 125 f720, KW 162 f 5820. KW 91 f5250, HD 108 f4740, KW 83 f1410, KW 58 f830. ADVERTENTIE voor alle rijbewijzen: BUS - VRACHTAUTO LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huls gehaald en gebracht Gediplom. Aoto- en Motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel K2560 8930 De heer A. E. Benjamins, onderwijzer aan een school voor geestelijk misdeelde kinderen, heeft vrijdagavond op de ouder avond van de Wolf en Dekenschool te Beverwijk uitvoerig verteld over „zijn" kinderen. Deze leraar verklaarde dat men diep be wogen wordt als men dagelijks met deze kinderen moet omgaan, waarbij men dan moet beseffen dat er in 1953 al 20.000 ge zinnen waren in Nederland,waar de ouders een vaak hulpeloos schepsel moesten op voeden en waarbij nog de grootste zorg was: „wat zal er van hen terecht komen, als wij er niet meer zijn, om voor ze te zorgen?" Want de Nederlandse staat, aldus de heer Benjamins, gaat in de wereld vooraan met d,e. sociale verzorging van de bevolking, doch de ouders van de hulpbehoevende kinderen moeten zelf maar de kosten dragen. Spreker deed een klemmend beroep op de aanwezige ouders, om tegenover de kin deren en de ouders nooit meewarig te zijn en hen te behandelen als gewone mensen. De kinderen hebben liefde en vriendschap nodig. Door middel van een groot aantal gekleurde dia's werd duidelijk gemaakt hoe men met de kinderen omging op de school. De voorzitter van de oudercommissie, de heer J. Suurland, was de tolk van de ouders, toen hij de heer Benjamins harte lijk bedankte voor zijn belangrijke lezing. Wethouder W. Niesten kreeg de vraag van een der ouders te beantwoorden, of het geen tijd werd om ook in Beverwijk de schooljeugd op drukke oversteekplaatsen te laten beschermen door „Klaar, over!". Volgens de wethouder was deze materie wel eens in het college besproken, doch men vond de toestand niet zo verontrus tend, hetgeen de aanwezige ouders niet met hem eens waren, waarbij zij wezen op een aantal drukke kruispunten. De afdeling IJmuiden van de VARA heeft haar jaarvergadering gehouden op dinsdag 19 maart in het Herv. Jeugdge bouw, zo bericht zij ons thans pas. Bij de opening memoreerde de voorzitter, de heer Boersma, de groei van de vereniging in 1956 tot boven de 400.000 leden, waarin blijkens het jaarverslag van de secretaris ook de afdeling IJmuiden haar steentje heeft bijgedragen. Was de ledenstand op 1 januari 1956 2092 leden, op 1 januari 1957 bedroeg deze 2296 leden. Ook het financieel overzicht van de penningmeester gaf een gunstig beeld. Bij de behandeling van het jaarverslag en omroeprapport van het hoofdbestuur was veel waardering en weinig critiek. De aftrede de onbezoldigde hoofdbestuurders, leden van de Verenigingsraad en het dis- trictsbestuur werden weer kandidaat ge steld. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden de heren Lammerts, Stolp en Heinis herkozen. De heer Velzel werd als penningmeester in functie herkozen. Door het aftreden van de heer Peters, werd de heer J. Koper als secretaris geko zen, terwijl in de vacature werd gekozen de heer R. H. Greven. Het secretariaat van de afdeling is voortaan gevestigd bij de heer J. Koper, Ruysdaelstraat 31. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Handtekening: Z(1 die zich met Ingang van 1 april 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7