Amerikaanse kernwapens worden opgeslagen in Groot-Brittannië in Tandartsen breken met de ziekenfondsen Waarnemers bij proeven op basis van wederkerigheid HET WEER Haarlems Dagblad Omvangrijk slotcommuniqué van Bermuda Stilleven van een haven Verzekerden zullen na 1 april de tand arts rechtstreeks moeten betalen Nog niet juichen EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Elf punten Aanhoudend zacht Nog niet klaar Nieuw P.v.d.A.-lid van de Tweede Kamer Suwirjo moet thans zakenkabinet vormen Het woord is aan Euroverdragen worden heden in Rome ondertekend Nieuwe Assemblee zou 213 leden krijgen Negen doden in het verkeer V erkeersongelukken DIT JAAR: 239 DODEN /ie JAARGANG No 218 MAANDAG 2 5 MAAR 1 195 7 302e JAARGANG No o 6 uange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks IJmuider Courant Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HAMILTON, (AFP/Reuter) President Eisenhower en premier MacMillan hebben in het communiqué, dat na hun besprekingen van de afgelopen drie dagen op de Bermuda-eilanden is uitgegeven, verklaard, dat zij bereid zijn de UNO van te voren op de hoogte te stellen van Amerikaanse en Britse proeven met kernwapens, zodat buitenlandse waarnemers die kunnen bijwonen, als de Sovjet-Unie dat ook doet. Volgens de „New York Times'' is men voorts over eengekomen dat de regeringen van beide landen druk moeten uitoefenen op Egypte om te komen tot een regeling op lange termijn inzake de toekomst van het Suezkanaal. Voorts zouden de ministers van Buitenlandse Zaken van beide landen overeenstemming hebben bereikt over de middelen om het mogelijke gevaar van een communistische penetratie vanuit Egypte en Soedan in „donker Afrika" te bestrijden, aldus het blad. Eisenhower en MacMillan zeggen „zeer tevreden te zijn over het resultaat van de conferentie, waarop een aantal be sluiten genomen is" en zij zijn van plan de zo goed begonnen uitwisseling van standpunten over de coördinatie van hun buitenlandse politiek voort te zetten. De beide staatslieden zijn het er in beginsel over eens, dat „in belang van de wederzijdse verdediging en economie de Verenigde Staten bepaalde geleide projectielen voor de Britse strijdkrachten beschikbaar zullen stellen.". Zij erkennen, dat „er oprechte bezorgd heid bestaat dat voortgezette proeven met kernwapens de radio-actieve straling in de wereld mogelijk zal vergroten tot een peil, dat schadelijk zou kunnen zijn". Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt, dat dit niet zal gebeuren zolang men zich met de proefnemingen beperkt. De beide landen zijn daarom van plan hun proeven zodanig uit te voeren, dat de radio-activiteit tot niet meer dan een fractie van het peil, dat gevaarlijk zou kunnen zijn, stijgt. Zij ho pen, dat de Sovjet-Unie zich een zelfde beperking zal opleggen. De Verenigde Sta ten en Groot-Brittannië zullen hun proe ven met kernwapens van te voren blijven aankondigen. De geleide projectielen zul len zjjn uitgerust met kernladingen, maar de Amerikaanse leden van gemeenschap pelijke Brits-Amerikaanse groepen, die met de zorg voor de projectielen belast zijn, zullen de controle over deze ladingen behouden. Het communiqué gaat vergezeld van twee aanhangsels, waarin elf punten van overeenstemming en conclusies, zijn op gesomd: 1. Erkenning van de waarde van collec tieve veiligheidsverdragen binnen de UNO en het speciale belang van de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie voor beleide landen als de hoeksteen van hun politiek in het Westen. 2. Bevestiging van het gemeenschappe lijke belang bij de ontwikkeling van de Europese eenheid binnen de Atlantische gemeenschap. 3. Overeenstemming over het belang van nauwere samenwerking van het Verenigd Koninkrijk met de rest van Europa. 4. Overeepstemming over de voordelen die, naar men voorziet, voor de Europese en wereldhandel zullen voortvloeien uit de plannen voor de Europese Economische Gemeenschap en het vrijhandelsgebied, mits deze niet leiden tot een blok met hoge tarieven en overeenstemming over de wenselijkheid, dat alle landen een libe rale handelspolitiek volgen. 5. Bereidheid van de Verenigde Staten om deel te nemen aan het werk van de militaire commissie van het verdrag van Bagdad. 6. Steun voor het recht van het Duitse volk op spoedige hereniging van Duits land in vrede en vrijheid. 7. Sympathie voor het Hongaarse volk en veroordeling van de „onderdrukkings politiek" der Sovjet-Unie ten aanzien van de volken van Oost-Europa. 8. Overeenstemming over de noodzaak van spoedige uitvoering van de jongste UNO-resoluties met betrekking tot dc strook van Gaza en de Golf van Akaba. 9. Overeenstemming over het belang van naleving van de resolutie van de Vei ligheidsraad inzake het Suezkanaal en over steun voor de pogingen van de se cretaris-generaal van de UNO om een re geling tot stand te brengen in overeen stemming met deze resolutie. (Hierin wor den zes beginselen genoemd, waaraan een RECTIFICATIE Helaas is in de aanhef van de puzzel in ERBIJ van zaterdag een storende fout blijven zitten. De aanhef moet luiden: Op elke horizontale rij moeten drie woorden worden ingevuld. De eindletter van het ge vraagde woord onder A is de beginletter van het gevraagde woord onder B. De eindletter van het woord onder B is de be ginletter van het woord onder C. (enzo voort). VERWACHTING, medegedeeld door 3 het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Over het algemeen veel bewol king en plaatselijk enige regen. Matige wind, in hoofdzaak tus sen zuid en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. '^o<xo30ooooooooooooooockx)oooooooooooooocoooooooooooocxx DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S regeling zou moeten voldoen, te weten vrije doorvaart zonder discriminatie, eer biediging van de Egyptische soevereini teit, het Suezkanaal mag met onderworpen zijn aan de politiek van welk land ook, overeenstemming tussen Egypte en de ge- gebruikers over de tolgelden, toewijzingen van een redelijk deel der tolgelden voor ontwikkeling van het kanaal en regeling van geschillen door arbitrage). 10. Gemeenschappelijke verklaring over de te volgen politiek aangaande proeven met kernwapens. 11. Overeenstemming in beginsel, dat in het belang van de wederzijdse verdediging en economie bepaalde geleide projectielen door de Verenigde Staten ter beschikking van de Britse strijdkrachten zullen worden gesteld. Een Amerikaanse woordvoerder ver klaarde in antwoord op vragen van jour nalisten, dat Russische waarnemers Britse en Amerikaanse proeven met kernwapens zouden kunnen bijwonen, indien dit ge schiedt op basis van wederkerigheid. Aan gaan de de projectielen voor Groot-Brit tannië zei hij, dat zich hieronder inter continentale ballistische projectielen van middelgrote reikwijdte (2.400 km) zullen bevinden. Hij zei, dat de Amerikaanse wet verbiedt, dat de controle over kern ladingen aan een ander land wordt over gedragen. Uit Amerikaanse bron wordt vernomen, dat de levering van geleide projectielen waarschijnlijk zal geschieden op leen- en pachtbasis. De intercontinen tale ballistische projectielen zijn nog niet in het produktiestadium. Het zal waarschijnlijk verscheidene maanden duren, alvorens zij op be scheiden schaal kunnen worden gepro duceerd en dan alleen nog in geval van nood. Hij schat, dat het een aantal jaren zal duren, voordat de projectielen in aan zienlijke omvang kunnen worden gemaakt. De zegsman verklaarde voorts, dat Groot- Brittannië de kernladingen, op grond van de bevoegdheden van de Amerikaanse president, in tijd van oorlog onmiddellijk zou kunnen gebruiken. President Eisenhower en minister Dulles zijn zondag per vliegtuig naar Washington vertrokken. MacMillan en minister Selwyn Lloyd confereren vandaag met hun Cana dese collega's St. Laurent en Pearson. Een commentator van radio-Moskou heeft verklaard, dat de besprekingen van Bermuda niet tot de vrede bijdragen, daar men nog steeds uitgaat van de politiek van kracht. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. C. J. A. M. ten Ha gen, mej. mr. T. F. Lemaire (P.v.d.A.) te Amsterdam benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. Mej. Lemaire is 15 januari 1919 te Am sterdam geboren. Zij heeft haar gymna siale opleiding in Den Haag en Amsterdam genoten en vervolgens aan de gemeente lijke universiteit van Amsterdam rechten gestudeerd. In 1942 legde zij daar haar doctoraal examen af. Sinds 1945 is mej. mr. Lemaire werk zaam ter redactie van het dagblad „Het Parool". pm k. Een fotograaf heeft tijdens de confe rentie van Bermuda te Tuckers Town de hoofdfiguren - president Eisen hower en premier MacMillan er op betrapt dat zij hun neuzen dichtknepen om een onnaspeurlijke reden. Op de foto rechts ziet men de Britse premier en op de foto links de Ameri kaanse president het handgebaar verrichten. Aan het slot van de vergadering te Utrecht hebben de tandartsen hun besluit telegrafisch ter kennis gebracht van de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid. Wellicht, zo menen zij, kunnen op ministerieel niveau wegen worden aan gegeven waarlangs een oplossing kan wor den bereikt. De conclusies, die aan de minister ter kennis zijn gebracht, luiden: De tandheelkundige verzorging van de ziekenfondsverzekerden komt in gevaar, aangezien de tendens van de huidige rege ling is, dat de tandartsen gedwongen wor den in een te snel tempo te werken. De tandartsen moeten de mogelijkheid hebben om hun beroep op een verantwoorde wijze uit te oefenen. Wordt deze mogelijkheid niet geboden dan betekent dit een achter uitgang van het aanzien van de tand artsenstand, hetgeen weer gevolgen heeft voor de instandhouding van het beroep en de belangstelling voor de tandheelkundige studie. De uiteindelijke voorstellen van de or ganisatie van algemene ziekenfondsen bie den deze mogelijkheid in onvoldoende mate. Als gevolg hiervan is er per 1 april geen overeenkomst mogelijk tussen i de ADVERTENTIE Alle kranen zijn keurig in dezelfde stand' gezet in de haven van South ampton en de kaden zijn leeg. Het verstarde beeld van de door de staking getroffen haven wordt hier vastgelegd door een amateurschilder. Het is aan vankelijk moeilijk zich voor te stellen, wat hij er aan vindt om een stilleven van een haven te maken. Dan is het moet, als elektricien DE NEDERLANDSE TANDARTSEN achten het tegenover hun patiënten en tegenover hun beroep niet langer verantwoord voort te gaan met de uitvoering van hun taak op basis van de overeenkomsten welke thans met de ziekenfondsen gelden. Dat is de unanieme mening, die werd uitgesproken op de zeer druk gezochte alge mene ledenvergadering van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tand heelkunde, welke te Utrecht is gehouden. De tandartsen hebben besloten per 1 april niet langer op deze basis te werken. Teneinde de ziekenfondsverzekerden echter niet te duperen zullen de tandartsen de behandeling normaal voortzetten. De honoraria, die voor verzekerden lager zullen zijn dan voor particulieren, dienen door de patiënten rechtstreeks met de tandartsen verrekend te worden. Afgewacht zal worden in hoeverre de ziekenfondsen bereid zijn aan de hand van de door de tandarts afgegeven kwitanties terugbetaling aan de verzekerden te doen. maatschappij en de organisaties van alge mene ziekenfondsen voor de tandheelkun dige verzorging. De verantwoordelijkheid ten opzichte van de patiënt heeft de maatschappij genoopt maatregelen te nemen, welke harerzijds een verantwoorde verzorging van zieken fondsverzekerden na 1 april toch waar borgen. De Nederlandse Maatschappij tot Bevor dering der Tandheelkunde deelt voorts mee, dat het besluit van de tandartsen niet onverwacht komt. Sinds 1946 heeft de maatschappij vrijwel ononderbroken met de ziek'enfondsorganisaties onderhandeld om een basis te krijgen voor tandheel kundige hulp aan ziekenfondsverzekerden op een verantwoorde wijze. Keer op keer heeft de maatschappij node overbruggings regelingen aanvaaard, waardoor het moge lijk werd om voor kortere of langere tijd voort te werken. In 1955 dreigde een breuk tussen de tandartsen en de ziekenfondsen, welke breuk voorkomen werd door het instellen van een commissie van goede diensten onder een neutrale voorzitter, mr. J. A. Berger. Hierna werd een commissie van overleg ingesteld met de bedoeling een betere sfeer te kweken tussen beide par tijen. Ondanks dit alles is men er niet in ge slaagd overeenstemming te bereiken, zelfs niet nadat de maatschappij enige tijd ge leden het aanbod had gedaan om wegens de huidige economische omstandigheden een tijdelijke korting toe te staan op zekere, als minimum te aanvaarden honoraria. De ziekenfondsorganisaties zijn vandaag in spoedvergadering bijeen gekomen om de situatie, die thans ontstaan is, te be spreken. (Van onze correspondent in Djakarta) Suwirjo heeft thans opdracht gekregen tot vorming van een zakenkabinet. Dat president Sukarno hardnekkig vasthoudt aan de gedachte bij deze kabinetsvorming althans een deel van zijn „concept tot op lossing van de moeilijkheden" te verwe zenlijken, blijkt uit de omschrijving van de formatie-opdracht, namelijk dat ook dit zakenkabinet in staat moet zijn een natio nale adviesraad overeenkomstig het con cept te vormen. Dat betekent dus dat in deze nationale raad ook communistisch georiënteerden moeten worden opgenomen. Politieke waarnemers in Djakarta ver dachten niet, dat men door deze opdracht te politieke moeilijkheden te boven zal '-omen. omdat daarbij opnieuw geen reke ning is gehouden met twee dominerende Facforen. te weten: de daerahs buiten Java, -n Hatta. Deze opdracht opent immers niet de weg om Hatta actief in de leiding van de staatszaken te betrekken, iets waarop van verschillende zijden met klem is aan drongen, al is dan wel duidelijk dat van herstel der „twee-eenheid Sukarno-Hatta" hi de oude vorm geen sprake meer kan zijn. De verwerping door Hatta van het oresidentiëel concept maakt het immers voor hem onmogelijk deel te nemen aan een kabinet, welks taak gedeeltelijk op dat concept gebaseerd is. Men is over het sla gen van Suwirjo dan ook weinig optimis tisch gestemd, tenzij hij genoegen zou nemen met de vorming van een kabinet van onbekende politieke figuren. Bij be nadering van politici der grote partijen zal hij namelijk met dezelfde moeilijkheden worden geconfronteerd die tot mislukking van de eerste opdracht leidden, te weten de moeilijkheden in de driehoek Nahdatul Ulama-Masjumi-Communisten. Jefferson: Hoeveel leed heeft het kwaad, dat nooit geschied is, veroorzaakt! (Van onze correspondent in Rome) De voorbereidingen voor de grote plech tigheid van heden in Rome waren zater dagavond gereed. In de „Zaal der Horatiers en Curatiefs" in het Kapitool is een grote tafel geplaatst, bekleed met rood brokaat waarachter de ministers der zes landen zullen plaats nemen voor de onderteke ning van het verdrag inzake de Europese Economische Gemeenschap en de Eura- toom. Die ondertekening geschiedt van avond volgens alfabetische rangorde. Se dert vrijdag vergaderden in Rome twee groepen, respectievelijk van juristen en van linguisten, om nauwkeurig in de vier officiële talen een gelijke tekst op te stel len. De Nederlandse delegatie was de eerste die zaterdagmiddag aankwam. Het was aanvankelijk de bedoeling dat vanmorgen een eerste bijeenkomst der delegaties zou worden gehouden, doch op aandringen van Nederland werd gistermiddag reeds ver gaderd. De Nederlanders menen dat een assemblée van 142 leden (onder wie veer tien Nederlanders) te klein is voor haar veelomvattende taak. Er werd besloten het aantal leden met de helft tot 231 te ver hogen. Die toegevoegde leden zullen „plaatsvervangende leden" worden ge noemd. Onder hen zijn zeven Nederlanders. De ministers moeten dit laatste punt nog goedkeuren. Er werd verder besloten in de notulen Nederlandse wensen vast te leggen inzake de economische mededinging, die naar Nederlandse mening een scherpere formulering vereist, en inzake de gemeen schappelijke politiek betreffende bescher ming der volksgezondheid ten aanzien waarvan men, naar Nederlandse mening, zo ver mogelijk dient te gaan. Reuter/AFP. Zeven miljoen Italiaan se schoolkinderen zullen vandaag ter gele genheid van de ondertekening van de ver dragen vrij krijgen. De Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa (waarbij vijftien landen zijn aangesloten), heeft er bij de zes lan den van de Europese verdragen op aange drongen zich niet van de rest van Europa te sioleren. Sommige landen blijken op de weg naar integratie veel verder te willen gaan dan het merendeel van de Europese Staten, aldus de verklaring van de Raad. Zondag is in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden overleden het slachtoffer van een ernstige aanrijding op de Lange Nieuwstraat te IJmuiden tussen de door hem bereden bromfiets en een kleine per sonenauto. Het was de 35-jarige huisknecht P. J. van Dijk uit Wassenaar. De 6V2-jarige J. W. R. uit Amsterdam is te Hilversum bij het plotseling oversteken van de weg door een auto aangereden en zo zwaar gewond, dat hij die avond nog is overleden. Nabij Plein 1944 te Nijmegen is de 57- jarige gehuwde bromfietsrijder F. Hubers uit Nijmegen met zijn bromfiets tegen een bus van de gemeente Nijmegen gereden. Kort na de aanrijding is hij overleden. De 69-jarige wielrijder W. J. Eijkman uit Apeldoorn, die vrijdag op de Arnhemse Weg met een bromfiets in botsing kwam, is tengevolge van de daarbij bekomen ver wondingen in het St. Liduina-ziekenhuis te Apeldoorn overleden. De 31-jarige H. Alting, wonende te Jip- singhuizen, is bij Onstwedde met zijn bromfiets tegen een boom gereden en in een langs de weg lopende sloot gevallen, waarbij hij de dood vond. De achtjarige H. C. M. Boere, wonende te Zoeterwoude, is toen hij plotseling de Rijksstraatweg overstak, aangereden door een personenauto. Het kind overleed vrij wel onmiddellijk. Een motorrijder uit Muiderberg, de 32- jarige C. V., heeft, door zonder meer de voorrangsweg Rijksweg no. 1 bij Naarden op te rijden, een verkeersongeluk veroor zaakt, waarbij de 29-jarige motorrijder W. G. Pasteuning het leven verloor. Zaterdagmiddag om ongeveer kwart over een is op de Rijksweg te De Bilt een ongeluk gebeurd (waarbij vijf auto's wa ren betrokken) dat het leven heeft gekost aan de 23-,jarige mej. J. Dam uit Nijebeets (Fr.) en tengevolge waarvan twee perso nen ernstig en zeven licht werden gewond. Te Amsterdam is de 37-jarige typograaf A. Rooze om het leven gekomen, nadat hij met zijn scooter bij het te ruim nemen van een bocht tegen een trottoirband was aangereden. immers geen haven meer te noemen. Het kenmerkende van havens is de dynamiek ervan, zo zou men deze schilder willen toeroepen. Waarom gaat hij niet met zijn' ezeltje op die plaats zitten als hetwerk hervat is om Southampton „naar het leven" te schilderen? Waarom niet? Wel, omdat hij dan zélf ook weer aan het werk in de scheepsbouw Rome is versierd en bevlagd en zeven miljoen Italiaanse schoolkinderen hebben vandaag vrijaf, alles ter gelegenheid van het feit, dat de verdragen voor de Europese Economische Gemeenschap en Euratoom vanmiddag om zes uur in het Romeinse Kapitool zullen worden ondertekend. Men kan zich afvragen of het niet ietwat voorbarig is geweest, een zo feestelijk karakter te geven aan een ondertekenings plechtigheid, die weliswaar het begin van een algemene West-Europese eenwording kan vormen, maar dit resultaat zeker nog niet garandeert. De droevige geschiedenis van het verdrag der Europese Defensie- Gemeenschap heeft ons Hollanders afge leerd, in dit opzicht te vroeg te juichen. Ook nu moeten de verdragen weer door de parlementen der zes landen worden gerati ficeerd alvorens ze van kracht worden. En ook deze keer begint zich - met de ver klaring der ex-Gaullistische afgevaardig den, dat zij tegen zullen stemmen - in het Franse parlement alweer een oppositie tegen de ratificatie af te tekenen, al lijkt deze oppositie veel minder kans van slagen te hebben dan die welke destijds de EDG om hals bracht. Het verzet komt ditmaal echter niet alleen van Franse kant. In ons eigen land zijn uit verschillende kringen stemmen op gegaan, die Nederlandse deelneming aan de Economische Gemeenschap ten sterkste hebben ontraden. Vooral de Rotterdamse Kamer van Koophandel heeft in dit opzicht de trom geroerd en haar voorzitter, mr. Van der Mandele, heeft nog aan de voor avond van de ondertekening der verdragen een indrukwekkende lijst van bezwaren gepubliceerd. Ook andere groepen van het Nederlandse bedrijfsleven hebben hun cri- tiek luide kenbaar gemaakt, waarbij vooral het protest van de Vereniging van Metaal industrieën veel aandacht heeft getrokken. Men is in ons land deze keer dus niet half zo enthousiast als men dat bij de onder tekening van het EDG-verdrag was en we kunnen er dan ook wel zeker van zijn dat de Staten-Generaal ditmaal liever aan een der vijf andere parlementen de eer zullen gunnen, het eerste te zijn dat de nieuwe verdragen ratificeert. Trouwens, hier en daar is al opgemerkt: „we zullen zeker de eersten niet zijn, maar zullen we zelfs wel de laatsten willen zijn?" De volkomen zekerheid van Nederlandse ratificatie, zoals die in de gevallen van de Kolen- en Staal-Gemeenschap en de De fensie-Gemeenschap bestond, is er thans, wat de Economische Gemeenschap betreft, inderdaad niet, ook al is anderzijds de kans op parlementaire verwerping van dat ver drag maar heel klein. (Inzake het Eura- toom-verdrag bestaat er hier te lande nau welijks een controverse.) De Kamer-leden zullen te zijner tijd hun standpunt dienen te bepalen op de basis van ruimere overwegingen dan die van bepaalde economische belangen, van hoe veel gewicht deze ook mogen zijn voor sommige groepen van ons bedrijfsleven. Een uitstekend voorbeeld is in dit opzicht gesteld door het Verbond van Nederlandse Werkgevers, dat óók, evenals zoveel ande ren, bezwaren tegen het verdrag heeft, maar niettemin loyaal heeft verklaard: „Wij beseffen, dat wij dit verdrag slechts vanuit onze beperkte industrie-belangen kunnen beoordelen; alleen de regering is in staat, het geheel te overzien." Dit „geheel" is er een van ontzaglijke gecompliceerdheid, zoals reeds uit de on gewone omvang van het verdrag duidelijk blijkt. En die gecompliceerdheid heeft er dan ook toe geleid dat men is overeen gekomen, een periode van 12 tot 15 jaar in te ruimen voor het totstandbrengen van de Economische Gemeenschap, een periode dus van zo lange duur dat daarin allerlei aspecten van de economie der zes deel nemende landen ook los van het verdrag ingrijpende wijzigingen zouden kunnen ondergaan - wijzigingen, die nieuwe moei lijkheden kunnen veroorzaken, maar ook wijzigingen die de behoefte aan verwezen lijking van de doelstellingen van het ver drag nog aanzienlijk kunnen vergroten. Op z'n allervroegst in 1970 zal de Euro pese Economische Gemeenschap in haar volle omvang en in alle onderdelen, die binnen de draagwijdte van het verdrag val len, een voldongen feit kunnen zijn. We zullen natuurlijk al veel eerder kunnen weten of we met het huidige verdrag op de goede weg zijn, maar pas dan zullen we, als alles meeloopt, het beoogde doel hebben bereikt. En dan zal er honderdmaal meer reden zijn om te vlaggen en te juichen, dan nu. Simon Koster Tengevolge van verkeersonge- f lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 239 personen, van wie 36 kinderen. CAMILLE ROBERT OVERLEDEN In Parijs is op 85-jarige leeftijd overle den de Franse schrijver Camille Robert. Hij heeft vooral bekendheid gekregen door zijn liedje ..Madeion", dat de soldaten van het Franse leger in de eerste wereldoorlog zongen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1