Duitsland neemt de handschoen op aangaande fabrieksschepen A l [Koopje van de week IJmuider Courant MJIL-4IN.I Havenberiehten Agenda voor Velsen Aanmeldingsformulier Visserij-varia THALIA Lelijk schip van veelbelovende omvang: de „Heinrich Meins M SLAAPT 9 LANGS SLUIZEN EN HAVENS „Geboren in gevangen schap" donderdag in „Thalia" P.v.d.A.-vrouwengroep besprak congresvoorstellen VI Aanvaring tussen „Oberon" en „Stentor" Oploopverbod in het geding Gemeente garant voor hypotheken op bouwkas- huizen OLD CLOTHES NEW IJm. 206 drijft rond met motorschade Lezing over zwakzinnigen zorg voor NCVB Velsen-Noord „Fair Head" te Belfast overgedragen Federatie Velsen P.v.d.A. vergadert Fantasie interlock damesbroekje... 1.19 Dames-camisole. 1.39 Italië, een land vol tegenstellingen Groot damtoernooi in de openlucht op Linnaeushof Koninklijke onderscheiding voor M. Bisschop Ledenvergadering van personeelsvereniging Journalist Oltmans dient aanklacht in I C J.v a I L Agenda voor Beverwijk WOENSDAG 27 MAART 1957 ft HET MAG EEN UITZONDERING HETEN, dat we vandaag in „Langs sluizen en havens" een schip brengen zonder enige geschiedenis, want het is er een, dat zich nog in aanbouw bevindt. De „Gemeinwirtschaftliche Hochseefischerei GmbH" te Bremerhaven, een rederij die achttien trawlers van het normale type in de vaart heeft, bestelde het vorig jaar bij de Rickmers Werft in Bremerhaven een fabrieks- schip en 6 maart was de dag aangebroken dat het te water gelaten kon worden. Onder de naam „Heinrich Meins" hoopt men deze nieuwe motortrawler, zoals hij op de tekening is afgebeeld, in. dienst te kunnen stellen, waarmede een nieuwe periode in de Duitse visserij is ingeluid. Nu is Duitsland niet het eerste land dat een dergelijk schip in de vaart brengt. Dit is Engeland geweest, die in 1954 de „Fairtry" in gebruik nam. Deze kolossale motortrawler van 2605 reg. ton bruto werd op 1 juli 1953 te water gelaten van een der hellingen van de scheepswerf John Lewis Sons te Aberdeen. De grootste lengte bedraagt 85,34 meter, de lengte tussen de lood lijnen 78,76 meter, de breedte 13.46 meter en de diepte 6,30 meter. Een 4-cilinder Lewis-Doxford motor voor de voortstuwing ontwikkelt een vermogen van 1900 pk. Weldra ging de Sovjet-Unie er eveneens toe over om fabrieksschepen bij de visserij in te voeren. Zij meenden meteen een grootscheepse bestelling te moeten doen en de bouw werd opgedragen aan de Kieler Howaldtswerke in Kiel en de bestelling was de moeite waard, want 22 moesten er geleverd worden. Nu hebben ze in Kiel niet stilgezeten, integendeel. De werf le verde in het jaar 1955 meer dan 20 sche pen af, waarvan 8 fabriekstrawlers voor Russische rekening. De eerste in dat jaar is de „Puschkin" geweest en vervolgens kwamen gereed de Gogol, Nekrasov, Do- brolubov, N. Ostrovsky, Dostoevsky, Sera- fimovich, Saltykov-Schedrin en in 1956 werd de serie gecompleteerd met de Che- hov, Novikov, Priboy, Ijevsk, Jaroslavl, Zlatoust, Zavoljsk, Chabarovsk, Stalina- bad, Sverdlovsk, Ashhabad, Voroshilov grad, Jigulevsk, Severnoe-Sijanie en de Vitebsk. De bruto tonnemaat van de sche pen varieert tussen de 2499 en de 2472 ton en vergeleken met de „Fairtry" zijn ze iets kleiner, maar wat het motorvermogen aangaat gelijk, want de voortstuwing ge schiedt door een motor van 1900 pk. Zonder galgen Bii al deze schepen zijn de galgen afge schaft. Het vistuig wordt uitgezet en ge haald via de achtersteven en het bijzon dere is dat men daar een „slipway" aan treft net als bij een walvisvaarder. Bij de „Heinrich Meins" is die ook aangebracht. Duitsland heeft het type meteen al met „Heckfanger" aangeduid. Met het normale type trawler zijn deze fabrieksschepen niet te vergelijken. Ze hebben meer weg van een koopvaardij schip dan van een vissersvaartuig en de „Fairtry" zouden we zelfs nog wel voor een passagiersschip aan '-unnen zien. Het schip waar Duitsland straks mee komt geeft weer een geheel ander aan zien. Het valt direkt op dat de voortstu wingsinstallatie zich in het voorschip be vindt. De plaats van de schoorsteen en de brug is dan ook erg voorlijk zodat men de beschikking krijgt over een ruim werk- dek op het achterschip. De „Heinrich Meins" is 69 meter lang, 10 m. breed er 7.20 m. diep en er zullen twee Deutz die selmotoren in geplaatst worden van elk 600 pk. Voorschip als „leefruimte" De bemanning zal gehuisvest worden in het voorschip. Het achterschip wordt voor het grootste gedeelte ingenomen door de fabrieksinstallatie en de ruimen. Gezien de vele trawlers die gedurende de laatste ja ren bij verschillende werven gereed zijn gekomen zullen we aan het type „Heinrich Meins" moeten wennen. Zo op het oog lijkt het schip meer op een vreemd type sleepboot dan op een trawler. Men bouwt echter geen trawlers om het natuurschoon te vergroten. Zeewaardigheid en doelma tigheid zijn belangrijke factoren die bij het ontwerpen van dergelijke schepen een rol spelen. (Nadruk verboden) Arte van der Veer Silhouet van de fabriekstrawler: een houterig model, dat de romantiek van de' visserij wel helemaal kwijt is geraakt. Met het oog op het op 4 en 5 april te Amsterdam te houden tweejaarlijkse con gres van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid kwam de afdeling Velsen- Noord dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat bijeen om onder leiding van mevr. Goossens-Brons, voorzitster, de diverse voorstellen te bespreken. Vastgesteld werd dat de dames Goossens en Van Manen zul len deelnemen aan de eveneens te Amster dam op 6 april te houden conferentie van de Wiardi Beckmanstichting over het af- betalingsvraagstuk. Naar het congres zul len afgevaardigd worden de dames De Wilde en Laméris. De Vrouwenbond is groeiende en beweegt zich thans op elk terrein. Op 1 oktober 1954 telde de bond 39460 leden of 33 percent van de partij leden: op 30 september 1956 waren deze cijfers 47743 of 33,6 percent. Vervolgens kwam de ledenwinactie ter sprake; vorige week werd weer een aantal nieuwe af delingsleden ingeschreven. In het najaar wordt een excursie naar een textielfabriek in Veenendaal gehouden. Voor een week- eindbezoek aan het Meenthuis te Blaricum op 25 en 26 mei gaven zich een aantal le den op. Tenslotte werd medegedeeld, dat het zangkoor „De Stem des Volks" op 27 en 28 april de gastvrije ontvangst zal ver zorgen van een groot aantal zangers en zangeressen uit Breda, waarvoor onder dak werd gevraagd. Zweeds schip in brand Het Zweedse vissersscheepje „Alinde" staat op ongeveer 20 mijl van de Zweedse kust, dicht bij het Deense eiland Born- holm, in brand. Twee andere Zweedse vissersboten hebben het wrak bereikt en zijn er in geslaagd een lid van de beman ning te redden. Zijn drie collega's worden vermist. NV Scène uit „Geboren in gevangenschap" Donderdag draait in „Thalia" te IJmui- den in een speciale voorstelling „Gebo ren in gevangenschap". Gevoelens van schuld en zelfverwijt bij het Duitse volk met betrekking tot de laatste oorlog, kan men niet in iedere Duitse film van de laat ste jaren verwachten. In het algemeen is dit ook zeker niet nodig en zelfs vaak on gewenst. Anders wordt het, wanneer een film direct met de oorlog te maken heeft gehad, zoals dit met „Goboren in gevan genschap" het geval is. Het doet werkelijk soms enigszins onaan- g'ende toon te horen zegge:n „Het is alles de schuld van de oorlog" of „Weet je wat het zeggen wil in Siberië te hebben geze ten". Als men deze gemakkelijk opkomen de wrevel kan onderdrukken en bovendien de in Duitse films nu eenmaal onvermijde lijk schijnende sentimentaliteit op de koop toe wil nemen, dan kan „Geboren in ge vangenschap" misschien ontroeren. Het verhaal gaat om een vrouw, die na acht jaren uit Siberië bij haar man terug komt met een baby. De echtgenoot heeft veel moeite deze toestand te aanvaarden en het wordt nog erger, als de vader van het kind weer met de vróuw in aanraking komt. Aan het slot komt alles echter toch nog terecht en besluit de echtgenoot met zijn vrouw èn het kind een nieuw leven te beginnen. Een verhaal dus van twaalf in een dozijn, dat door de verfilming beslist niet aan kracht wint. Een aanvaring in het Noordzeekanaal in de avonduren van 21 december 1956 tussen het m.s. „Oberon" van de K.N.S.M. en de sleepboot „Stentor" heeft dinsdagmorgen de Raad voor de Scheepvaart urenlang bezig gehouden. Ter sprak-, kwam het op loopverbod in het Noordzeekanaal. De aanvaring, die zeer geringe gevolgen had. was namelijk veroorzaakt door een inhaal manoeuvre. In de IJmuidense sluis had de loods van het onder Liberiaanse vlag varende Griekse schip „Elene", dat met sleepboot- assistentie op weg was naar de Westhaven, met zijn collega aan boord van de „Obe ron" de afspraak gemaakt dat de „Oberon" de „Elene" in het kanaal zou inhalen, zulks in strijd met de voorschriften. De afspraak was echter gemaakt omdat de „Elene" langzaam moest varen, en daar door het KNSM-vaartuig ernstig zou op houden. Toen de „Oberon" echter met de oploopmanoeuvre vóór de Velserbrug be gon, gaf de „Elene" geen toestemming tot inhalen, omdat men de brug inmiddels binnen 500 meter was genaderd. De „Obe ron" gaf volle kracht achteruit, veran derde iets van richting en raakte de sleep boot „Stentor", die de „Elene" aan de achtertros assistentie verleende. De hoofd inspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, merkte bij de behandeling op, dat er mogelijk aanleiding bestaat om het re glement voor het Noordzeekanaal op het punt van het oplopen te wijzigen. Dat moe ten echter de bevelhebbende autoriteiten uitmaken op grond van de uitspraak van de raad voor de scheepvaart, zo zei hij. Deze uitspraak zal op een nader te bepalen tijdstip worden gedaan. De n.v. Bouwkas Nederlandse Gemeen ten heeft een plan ontwikkeld voor de bouw van 28 eengezinswoningen in Duinwijk. Voor deze woningen hebben zich de nodige gegadigden aangemeld. Óp grond van de toetreding van de ge meente Velsen tot deze n.v. heeft de Bouw kas thans ingediend een 26-tal verzoeken om garantie voor de betaling van de ren te en aflossing van de aan de kandidaat- bouwers te verstrekken hypothecaire geld- leningen ten behoeve van een gelijk aantal woningen. Twee kandidaat-bouwers zul len de te hunnen behoeve te bouwen wo ningen zelf financieren, zodat in deze geval len geen garantie behoeft te worden ver leend. De plaatselijke commissie van de Bouw kas heeft B. en W. ingelicht omtrent de fi nanciële en morele betrouwbaarheid van deze kandidaten. Mede in aanmerking nemende de door hen beklede functies zijn B. en W. van oor deel, dat zij in staat kunnen worden ge acht de hun op te leggen verplichtingen ter zake van de betaling van rente en aflos sing na te komen en het college stelt de raad daarom voor met de bouwkas in zee te gaan. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Het Nederlandse motorschip „Ooster- burgh" heeft dinsdagmiddag geseind aan Scheveijingen Radio, dat de kotter IJM. 206 met motorschade op een afstand van ongeveer 19 mijl van IJmuiden ronddrijft. De IJM. 206 „Jodi Anjo" vaart voor de re derij Joh. Eggermont te IJmuiden en meet 23 ton. De juiste positie van de „Jodi Anjo" was 52.36 noorderbreedte en 04.14 oosterlengte. Zuster W. v. Kuijk, hoofdverpleegster aan de „Dr. Mr. W. v. d. Bergh Stichting" te Noordwijk aan Zee ondervond maan dagavond in de afdelingsvergadering van de Ned. Christen Vrouwenbond in het ge meentelijk ontspanningsgebouw te Velsen- Noord grote belangstelling voor haar in leiding over het werk van deze stichting en voor het leven van de verpleegden. De toestand, waarin ds. W. v. d. Bergh 65 jaar geleden als predikant in Voorthuizen deze mensen aantrof, bracht hem er toe de geesteszwakken aan de maatschappij te onttrekken en hen bijeen te brengen, opdat zij zich onder gelijken konden bewegen. Zijn initiatief maakte nog weer anderen bereid dit streven te verwezenlijken, waar toe op bescheiden schaal in Noordwijk met een inrichting voor geesteszwakken kon worden begonnen. Thans zijn in deze in richting U00 patiënten ondergebracht van de ongeveer vierduizend, die over totaal vijf inrichtingen zijn verdeeld. De inrich ting bestaat uit een groot aantal pavil joens en afzonderlijke huisjes voor hen, die voor zichzelf kunnen zorgen. Het complex in Noordwijk ligt mooi in de bollenstreek. Zuster Van Kuijk wist op levendige wijze van haar ervaringen uit de achtentwintig jaar, die zij aan de Stichting is verbonden, te vertellen. De geesteszwakken blijken in het algemeeen gelukkige mensen in deze omgeving te zijn. De verpleegden voelen door dit prachtige werk aan, toch nog deel in de maatschappij te hebben. Na een tweedaagse proeftocht op de Noordzee is het door de Arnhemse Scheepsbouw Maatschappij n.v. gebouwde motorschip „Fair Head" door de rederij „The Ulster Steamship Company Ltd te Belfast overgenomen. De „Fair Head" is een motorvrachtschip van het open shel- terdektype en gebouwd volgens de hoog ste klasse van Lloyd's register met ijsver- sterking, een speciale ijsgordel rondom het gehele schip en een ijsmes aan de achter steven. Het schip is bestemd voor de vaart op de Oostzee en de Amerikaanse grote meren. Hiertoe is het ook van een speciale verhaalinrichting voorzien, teneinde het veilig door de circa tweeëndertig sluizen met hoog niveauverschil te kunnen lood sen. De Federatie Velsen van de P.v.d.A. houdt vrijdagavond in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan een vergadering, waarop de wethouder, de heer R. Verbeek zal spreken over het strand- plan en Zeewijk en de wethouder, de heer H. de Boer over de mogelijkheden voor de jeugd in Velsen. ADVERTENTIE 3 WM8H1H1II II tmjuwwm» Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag kl. stijging per maat. Zo lang de voorraad strekt 4 4 ■4 4 •4 4 4 4 4 4 4 4 4 ■4 •4 4 4 4 4 4 ■4 ■4 ■4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 yfTTTTTYTTVVYVYTYV» V LH CUEItir Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden Lezing voor P.v.d.A.-vrouwen De voorzitster van de vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Beverwijk, mevrouw Schmohl, heeft de leden dins dagavond veel kunnen vertellen over Italië. Zij vond dit vooral nodig, omdat dr. Egeraat over een paar weken door mid del van een film de aandacht op een groot aantal toestanden in dit land zal richten. Uit de uiteenzettingen van mevrouw Schmohl bleek wel dat de tegenstellingen in dit zonnige land groot zijn. Naast bit tere armoede zijn in het midden en het zui den van het land veel grootgrondbezitters, die wel eens de neiging hebben om gronden uit te geven aan pachters, doch de laatsten hebben niet de middelen om het land vruchtbaar te maken. Een en ander heeft dan ook tot gevolg, aldus mevrouw Schmohl, dat Italië, door de slechte econo mische toestanden een goede voedingsbo dem is voor het communisme. Door de snelle groei van de bevolking moet een groot gedeelte emigreren, aldus de voorzit ster. Verder meende zij dat het voor bui tenstaanders een vreemd verschijnsel is, dat in een land, waar 99.6 percent van de bevolking katholiek is, een sterke com munistische partij bestaat. Omliggende landen hebben door de eeuwen heen ge tracht om het weinige goede, dat Italië be zit, in handen te krijgen. Het volk was in nerlijk lange tijd verdeeld, doordat Pau selijke invloed de regering wilde dwingen een bepaalde koers te volgen. Pas in 1904 heeft men deze kerkelijke onderdanen verboden zich met de politiek te bemoeien, aldus mevrouw Schmohl, die het gelukkig achtte, dat ook Italië zich heeft aangesloten hij het Noord Atlantisch Pact. De Haarlemse Damclub, die dit jaar ziin gouden jubileum viert, en de r.-k. damclub St. Bavo. jubilerende in verband met n 40-jarig bestaan, vormden een commissie voor het gezamrnliib organiseren van een damdag in de openlucht. Het organisatie comité heeft daarvoor de beschikking ge kregen over het tentoonstellingsterrein „I.in- naeushnf" te Bennebroek. zodat naast een dampartii kan worden genoten van een rijke bloemenpracht. Dit unieke damfestijn zal worden gehouden op 30 mei (Hemelvaarts dag). Verwacht wordt dat cni^e honderden dammers uit geheel Nederland deze dag zuilen meemaken. Voor huisdammers en voor de jeugd wordt enige ruimte gereserveerd, doch alleen wan neer men zich vóór 15 mei als deelnemer aanmeldt. Kwartetwedstriiden St Bavo heeft bedrijfskwartetwedstrijden georganiseerd. Er wordt gespeeld in twee groepen. Groep A is voo-r de gevorderden: groep B voor beginnelingen. De voor de tweede ronde gespeelde wedstrijden resul teerden in: Groep A: ZuiderlingenProblemisten 5-3; SteenhouwersGlippers 5-3. Groep B: Raadsheren—Draaischijven 4-4; Dam warmersKoekebakkers 7-1; Overschot jeBosnegers 7-1. Vijftallen wedstrijd De wedstrijden om de „Drinkgrevebeker" die jaren achtereen door Damclub Stabiel werden georganiseerd, zijn vervangen door vijftallenwedstrijden. De strijd, aanvangen e 13 mei. zal gaan tussen DCIJ, KNC, Sportief en Stabiel. Herkamp De door gelijke aankomst op de tweede plaats noodzakelijk geworden herkansings- wedstrijden tussen H. v. Berk, J. Kroon, L. Fopma en W. v. Leuffen zijn deze week aan gevangen. Gespeeld wordt om twee plaatsen in de finale van het toernooi om het per soonlijk damkampioenschap van Kennemer- land. H. v. Berk zette tegen W. v. Leuffen n ingewikkelde partij op, die hem langzaam het betere spel en tenslotte de winst bracht. De partij J. KroonL. Fopma moest worden uitgesteld. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op per week 59 cent - per kwartaal 7.65. doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: T,ij die rich met Ingang van 1 april 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de lammen tot en met 81 maart 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen De burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, heeft dinsdagmorgen in het kantoor van de n.v. Van Hattum en Blankevo.ort aan de Velserweg de heer M. Bisschop de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst gespeld. De heer Bisschop was die dag 40 jaar in dienst van de firma. Hij heeft een leidende functie op de werf te Spaarndam. De heer J. C. van Hattum roemde de plichtsbetrachting van de heer Bisschop. Door zijn prettige omgang heeft hij vele vrienden. De kroon op het werk van de heer Bisschop was zeker wel de bouw van de nieuwe baggermolen. Namens de directie werd hem een draagmedaille aangeboden. De heer Bisschop, die zei al leen maar zijn plicht te hebben gedaan, gaat vandaag met pensioen. De algemene ledenvergadering van de personeelvereniging van de n.v. Beijnes, is dit keer te Beverwijk gehouden in de bo venzaal van het KSA-gebouw. Nadat de voorzitter, de heer H. Boeree, de aan de vereniging ontvallen leden had herdacht, las de secretaris de heer D. Dubbelman, 't jaaroverzicht voor en 't bleek uit het fi nanciële verslag dat er een batig saldo was van f 13.014,19 (v.j. f 11.363.30). Voor de nieuwe kascommissie werden aangewezen de heren Santbergen, v. d. Velden en De Haan. Bij de bestuursverkiezing deed zich het feit voor, dat tot 4 maal toe herstem mingen plaats vonden, daar de stemmen steeds staakten. De heren C. Meijer en C. van Amstel zagen zich voor twee jaren herkozen, terwijl ten slotte de heer C. Klomp als nieuw bestuurslid plaats nam. i De voorzitter dankte in warme bewoordin gen de heer C. Okx, die gedurende elf jaren zijn taak in het bestuur heeft ver vuld en heette de heer Klomp hartelijk welkom. Plaatwellers behaalden lasdiploma Bij de onlangs gehouden examens van de Nederlandse Vereniging .voor Lastech niek te Amsterdam werd het diploma voor elektrisch lasser behaald door de heren J. Dumeveld, H. Engelhart, G. Krab, Th. ,T. Mooy, A. N. A. Perisutti. J. P. Rama kers, J.' Schik, J. Scholten. P. Scholten en C. G. van Suntemaartensdijk, allen werk zaam bij de n.v. „De Plaatwellerij". ADVERTENTIE CAMERA'S FLITSAPPARATUUR ROLFILMS enz. Kennemerlaan 5 - Tel. 5705 - llmuiden Alles voor de Foto-amateur „Telegraaf" beschuldigde hem van landverraad DJAKARTA (PIA) Het in Djakarta verschijnende dagblad .,De Nieuwsgier" heeft gemeld, dat zijn medewerker de Ne derlandse journalist Willem L. Oltmans, op 14 maart bij de officier van justitie te Amsterdam een aanklacht wegens laster en smaad heeft ingediend tegen de hoofd redactie van het dagblad „De Telegraaf" (de heren Stokvis en Brandt) en tegen Johan Luger alias Pasquino, medewerker van, dit blad. Tri verschillende artikelen hebben deze heren de journalist Oltmans beschuldigd van landverraderlijke activiteiten, omdat hij de hand zou hebben gehad in het zen den van een adres aan de Staten-Generaal in Den Haag door Nederlanders in Indo nesië, met het oogmerk aan te dringen op een soepeler regeringsbeleid in Nederland ten aanzien van de Indonesische republiek. Pasquino schreef op 2 februari „dat po litieke geschillen Johan van Oldenbarne- veldt op het schavot brachten, omdat men in vroeger tijden niet zuinig was met land verraad. Een Nederlands journalist heeft het bestaan in Indonesië landsverraderlij- ke activiteiten te bedrijven", aldus Pas quino. „Wat zal straks de justitie doen, als deze Nederlander in zijn „moederland" terug keert?". Zo vraagt Johan Luger, alias Pas quino, zich zorgelijk af. Tot zover „De Nieuwsgier", die hieraan toevoegt, dat Oltmans, die op 1 maart via New York in Nederland terugkeerde, op 14 maart weer naar Indonesië is vertrok ken. Prijzen van dinsdag Per 1 kg: heilbot f 2.90—2.70, gr. tong f2.75—2.60, grm. tong f2.80—2.60, kim. tong f3.20—2.90, kl. tong I f3.10—2.75, kl. tong II f2.40—2.30. tarbot I f 2.25—1.95. Per 50 kg: grm. schol f33, kim. schol f45 —37, kl. schol I f 38—36. kl. schol II f 39—19, schar f24—11, bot f 13—8. v. haring f20—11, makreel f25—14. gr. schelvis f 35—20, grm. schelvis f28—21, kim. schelvis f28—21, kl. schelvis I f 28—18, kl. schelvis II f 36—29, wijting f26—12, gr. gul f 40—37. mid. gul f40 —37, kl. gul f32—21. kl. haai f 36—32, ham f86—76, poontjes f 10. kl. koolvis zw. f 13.50 —9.60. kl. koolvis wit f31—27. Per 125 kg: gr. kabeljauw f202108. gr. koolvis zw. f32 25, gr. koolvis wit f 7865, gr. leng f 7066. Aanvoer van dinsdag 65 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 230 schol, 80 schar, 45 bot, 690 haring, 345 ma kreel, 145 schelvis, 250 wijting, 94 kabeljauw en gul. 14 leng. 5 haai. 5 poon. 440 koolvis 20 dh'ersen. In totaal 2430 kisten. Besommingen van dinsdag IJM 116 Eveline f 13.700. SCH 118 f9345, KW 175 f2910, KW 45 f3880, KW 80 f6610, KW 44 f2500, KW 21 f807, O 220 f259. „Aquaria-logica" Donderdagavond 4 april houdt de aqua riumvereniging „Velsen" in het Culturele Gebouw te IJmuiden een bijeenkomst, waarop de heer A. A. Gols uit Den Haag een lezing zal houden over „Aquaria-logica" Voorts zuilen een film en meer dan hon derd kleurendia's van vissen worden ver toond. ADVERTENTIE .A, Tien tegen één dat er op onze beddenafdeling wel ëen matras te vinden is, waarop U wél heerlijk zuït kunnen slapen. - V r'.-'-ï v. Wij zullen gaarne (ADVERTENTIE) het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in speciale voorstelling Een diep ontroerend verhaal dat ieder aangaat Geboren in gevangenschap met CURD JÜRGENS en ANNEMARIE DURRINGER Een moeder voor de onmenselijke keuze: MAN ot KIND Toeg. 18 j Vanaf VRIJDAG a.s. vertonen wij een hoogtepunt in filmamusement HIGH SOCIETY Bing Crosby - Grace Kelly Frank Sinatra Voorverkoop vanaf vrijdagmorgen elke dag van 11—12 uur aan het theater. Tel. 4307 (b.g.g. 5789) Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Jenjo van Colchester, Maria Theresia va-n Rotterdam, Lijntoaansgracht van Abö, Wappu van Mantyluoto, Penmarch van Nantes, Lore Ottens van Dordrecht, Purkko Nurmine van Rouen, Foxfield van Cardiff. Eiemstroom van Londen, Prudentia van IJstadt, Spora van Goole, Krasnovodsk van Batoem, San- detty van Kalm ar, Royal Arrow van Londen, Oldekerk van Antwerpen. Bengkt H. Larson van Philadelphia, Confiance van Caen, Helena Russ van Abö, Maypuck van Rotter dam, Rijnborg van Rotterdam. Vertrokken ziin: Keyser naar Alblasser- dam, Hendrik Buisman naar Rotterdam, Fiona naar Antwerpen, Möwe I naar Ko ping, Hollandia naar Goole, Lena naar Mal- mö, Mees Cremer naar Rotterdam, Athos naar Gothenburg, Gandmedes naar Ham burg, Hydra naar Hamburg, Neyenburgh naar Antwerpen, Gerhar i Elfrink naar Ko penhagen, Nisse naar Cork, Teuni':a naar Londen, Heriot naar Leith, Holwierda naar Landen, Amstelstroom naar Londen, Gerd naar Londen, Walma naar Antwerpen, Sene ga lfcust naar Antwerpen. Notos naar Alexan dre, Havny naar Methill, Louga naar Duin kerken, Lievevrouwenkerk naar Las Palma®, Ciudad de Bacaraman.ga naar Le Havre Foxfield naar Gent. ^^^P-WÖNINGINRICHTING BEVERWIJK specialisten sinds jaren! 4 ;:Jv' i4 "T >44'. - WOENSDAG 27 MAART „Alcura", 15 uur, kinderfilmmiddag in het Hervormd Wijkgebouw, Stratingplant- soen Velsen (N.); 20 uur, filmavond voor ouderen in het Hervormd Wijkgebouw, Stratingplantsoen Velsen (N.) t. b. .v. Unicef. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Thalia, 20 uur: „Viva Villa". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Felison, Heidestraat, expositie H. F. Boot, open van 1921 uur. DONDERDAG 28 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10 tot 12.30 uur. Thalia, 20 uur, „Geboren in gevangenschap" Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Felison, als woensdag. Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wethou der van Openbare Werken. ANMB, 20 Uur, Patronaatsgebouw, feest avond. WOENSDAG 27 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Kus me dodelijk". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi, da jonge keizerin". Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering De IJmond Vissers. 't Centrum, 20 uur: Gewestelijk Arbeids bureau, lezing voor emigranten. Stadhuis Scheybeeck, 19.30 uur: Gemeen teraadsvergadering. Café „De Klomp", ledenvergadering Ren nersclub „Kennemerland". Openbare Leeszaal, geopend van 1517 u.; jeugduitlening, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uitle ning, geopend van 15.1516.45 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1518 uur. DONDERDAG 28 MAART Geen bioscopen. Kennemer Theater, 20 uur: Abonnements voorstelling. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Alge mene Nederlandse Metaalbedrijfsbond. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7