Omleggingsplan" voor Velsen-Noord nu definitief uit het streekplan Boekenfeest Boekgeschenk Agenda voor Velsen Velsens cultureel leven in de komende week Visserij-varia j BOEKENWEEK Mogelijk zondag al een kampioen in de derde klasse A Gemeente ziet echter nog enige bezwarendie via variant-oplossingweg te nemen zijn Boekverkoper Ab de Jong Voetbal in Kennemerland P. DE GROOT NZH rijdt gehele jaar naar strand Zaterdagmiddag receptie Willem de Zwijgerschool „Het progressieve onderwijs in de volksschool" Watervliet ontvangt koploper Samos Ook de „IJ mond-vissers" weer naar de forten IJmond-heren ontvangen Lijnden Beverwijk staat zondag voor belangrijke strijd Burgerlijke stand van Beverwijk VERLOV1NGS- en FANTASIERINGEN Medische verzorging tijdens weekeinde V R IJ D A G 2 9 MAART 1957 Uit de toelichting op een herziening op het streekplan IJmond-Noord blijkt, dat uit een rapport van een deskundige is komen vast te staan, dat de bezwaren van spoor weg-economische en spoorweg-technische aard, die de direct belanghebbenden tegen het bekende „omleggingsplan" koesteren, niet licht mogen worden geteld. In verband hiermede hebben Gedeputeerde Staten, mede gezien de overige tegen het omleg gingsplan ingebrachte bezwaren, en overwegende, dat de verwezenlijking van dit plan onzeker zou zijn, de gedachte van dit omleggingsplan laten varen en hun keuze bepaald op het „niet-omleggingsplan". Hiermede is dus aan een belangrijk bezwaar van de gemeente Velsen tegen het oorspronkelijke streekplan tegemoet gekomen en daarmee heeft dus het zogenaamde plan A (het voor de hand liggende plan) de volle instemming van B. en W. gekregen. Zo is ten aanzien' van de spooraansluiting tussen het emplacement bij het station Be verwijk en de oostelijke industrieterreinen indertijd een variant-oplossing bijgevoegd. Deze variant-oplossing is in het onderha vige plan niet opgenomen. Jammer Dit moet naar het oordeel van B. en W. hijzonder worden betreurd, daar thans ver loren gaan de voordelen, welke inherent zijn aan deze oplossing en welke in de toe lichting tot het voorontwerp uitvoerig zijn omschreven. Het zijn juist deze voor delen geweest, welke de gemeente er toe hebben gebracht, een dergelijke variant oplossing op te nemen in het uitbreidings- olan-in-hoofdzaak voor Velsen ten noor den van het Noordzeekanaal, zoals dat "Ian in gewijzigde vórm bij besluit van 29 mei 1956 nader is vastgesteld. Het voor-ontwerp heeft deze voordelen in de toelichting als volgt omschreven: „Deze' variant wijkt van het andere ont werp af voor wat betreft de kruising van :1e aansluitspoorlijn naar de oostelijke in dustrieterreinen met de opritten van de Velser tunnels, met inbegrip van de onge-, veer parallel aan die spoorlijn ontworpen weg. De variant geeft aan een schuine spoorbrug en een rechthoekige wegbrug over de open wegtunneloprit. De laatste is reeds tot uitvoering gekomen. De variant komt neer op een noord- waartse verplaatsing van de genoemde aansluitspoorlijn en deze weg en is moge lijk geworden doordat een afzonderlijke directe spoorwegverbinding tussen Hoog ovens en de ontworpen terreinen voor chemische industrie in het herzieningsplan is komen te vervallen. Meer industrieruimte De variant biedt namelijk de gelegen heid tot het verkrijgen van iets meer ter rein voor industrie ten westen van de tun nels, enige vergroting van de oppervlakte bestaande industrie ten oosten van de tun nels (Plaatwellerij), wat meer ruimte voor opslag in de tunnelzone, een verkorting van af te leggen afstanden over de weg en per spoor, het vermijden van een schuine kruising van de transportleiding van de W.R.K. met de aansluitspoorlijn, en betere toegankelijkheid voor tussen wegen en spoorwegen open te houden terreinen. De voor „industrie c.a." aangewezen opper vlakte ten oosten van de tunnels zal daar door enigszins worden verkleind en het beloop van aansluitspoor en wég minder vloeiend en minder gunstig worden". Derde oplossing Daaraan wordt nu door B. en VV. toege voegd, dat in afwijking van de variantop lossing nog een derde mogelijkheid even- ADVERTENT1E tü-é£ (ïehih ,nieJ' cJUwüidkh VRIJDAG 29 MAART Chr. Oratoriumver. „Looft den Heer", 19 uur in de N.H. Kerk aan de Kanaal straat te IJmuiden, uitvoering van Mat- thaus Passion. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Federatie Velsen P.v.d.A., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, jaarvergadering. A.R.-Slatencentrale, 20 uur, Jeugdge bouw „De Lariks", jaarvergadering. Commissie voor Natuurbescherming, 20 uur, Herv. Wijkhuis Velsen-Noord, le zing Jan Strijbos. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Felison, Heidestraat, expositie H. F. Boot, open van 19uur. Thalia, 20 uur: „High Society". Rex, geen opgave. TERDAG 30 MAART Thalia, 19 en 21.15 uur: „High Society". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. F»lison, 14—17 uur, als vrijdag. Zeckadetkorps IJmond, 20 uur, feest avond eerste lustrum in Ned. Herv. Jeu ff'1 gebouw. Raadhuis. 10—11 uur, spreekuur wet houder van Financiën. eens een nadere beschouwing waard is. De Hoogovens hebben daarop in hun bezwaar schrift reeds eerder de aandacht geves tigd. Daarin wordt namelijk in overweging gegeven nader te bezien een rechtstreekse aansluiting van de oostelijke industrie terreinen. waaronder begrepen het ge meentelijke industrie-terrein van Bever wijk, aan het in het streekplan voorziene nieuwe station en emplacement van Be verwijk. Zulk een spoorwegverbinding geeft een meer rechtsreekse aansluiting met minder bochten die zowel spoortechnisch als ex- ploitatief aantrekkelijker moet zijn. Bovendien verschaft deze derde moge lijkheid voor een verdere toekomst gele genheid tot uitbouw.van het indust.riespoor tot een volwaardige spooraansluiting tus sen Beverwijk en Zaandam. Deze mogelijk heid thans open te houden moet wel een eis van goed beleid worden geacht, omdat rekening moet worden gehouden met voortschrijdende industriële vestiging tus sen Zaandam en de IJmond langs het Noordzeekanaal. Bjj G.S. indienen Inmiddels is vooroverleg over de hier aangegeven derde oplossing gevoerd met vertegenwoordigers van Hoogovens en de Nederlandsche Spoorwegen, waarbij is ge bleken, dat een nadere bestudering van dit vraagstuk in verschillend opzicht de moei te waard is en dat niet bij voorbaat een gunstige uitkomst uitgesloten behoeft te worden geacht. Het zal daarom aanbeve ling verdienen hierop de aandacht te ves tigen van Gedeputeerde Staten en hun deze derde oplossing in ernstige overweging te geven. Overigens moet worden opgemerkt, dat de in het streekplan aangegeven en in het wijzigingsplan onveranderd gelaten spoor verbinding naar de oostelijke industrieter reinen uitermate ongunstig is. Met verwij zing naar de variant-oplossing van het voorontwerp dient naar de mening van B. en W. thans bezwaar te worden gemaakt tegen het handhaven van de spooraanslui ting ten zuiden van de ventilatie-gebou- wen van de tunnels, met het verzoek daar voor tenminste de variant-oolossing in de plaats te stellen. Een tweede bezwaar spruit voort uit de overgang van het omleggingsplan (plan C) naar het voor de hand liggende plan (plan A). In het streekplan blijft ten oosten van de wijk Schulpen een strook belegd met de bestemming „verkeer per spoor c.a." tot een zelfde breedte als voor het omleggings plan noodzakelijk is geoordeeld. Aangezien hier thans geen emplacement meer hoeft te worden aangelegd, kan deze strook- breedte worden gereduceerd tot die voor een normale tweesporige lijnverbinding. Tegen de gehandhaafde breedte van de vorengenoemde bestemming ware bezwaar aan te tekenen. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. voor, met het herzieningsplan in te stemmen, doch de hiervóór omschreven bezwaren en opmerkingen bij Gedeputeer de Staten aanhangig te maken. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij hel Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 30 maart tot en met zaterdag 6 april. ZATERDAG 30 MAART Zeekadetkorps „IJmond", 20 uur, feest avond in het Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden (O.) MAANDAG 1 APRIL Chr. Metaal Bedrijfsbond, kinderfilm middag, 16.30 uur, Hervormd Jeugdge bouw IJmuiden; 20 uur propaganda filmavond in het Hervormd Jeugdge bouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. DINSDAG 2 APRIL P. v. d. A„ afd. Velsen (N.), 20 uur in de gem. vergaderzaal Van Diepenstraat Vel sen (N.), mevr. ThomassenLünd over „De vrouw in heden en toekomst". Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30-uur. WOENSDAG 3 APRIL Chr. Besturenbond IJmuiden, filmvoor stellingen in het Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden (O.), 14 en 16 uur voor de kin- j deren „Robinson Crusoe" en 19 en 21 uur „Rembrandt". Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. DONDERDAG 4 APRIL Kenncmer Vrouwenkoor, 20 uur, concert in de Kapel te Santpoort. Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, afdeling Velsen, 20 uur, gemeentelijke vergaderzaal Abelenstraat, sluitings- Ten behoeve van de steeds uitbreidende industrieën zal de Noord Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij n.v. de lijn Haarlem- IJmuiden (station) doortrekken tot het strand in IJmuiden. In het verleden werd uitsluitend in de zomer naar het strand ge reden. Men verzoekt ons er nog even aan te her inneren dat zaterdagmiddag van vier uur af in het gymnastieklokaal aan de Plata- nenstraat een receptie wordt gehouden ter gelegenheid van het gouden jubileum der Willem de Zwijgerschool te IJmuiden-O. Donderdagavond 4 april houdt de ouder commissie van de kleuterschool „De Duin krekels" te IJmuiden een ouderavond in het speellokaal van de school aan de Ra darstraat. De heer Doevedans, hoofd van de „Prof. v. d. Leeuwschool" zal een cau serie houden over „Het progressieve on derwijs in de volksschool". Helderse leraar nummer één op voordracht J. Ligthartschool Ter voorziening in de vacature van hoofd aan de openbare lagere Jan Ligthartschool te IJmuiden bieden B. en W. de gemeente raad de volgende voordracht aan: 1. de heer J. A. G. Bonder, leraar aan de tech nische school te Den Helder; 2. de heer N. G. Verbaan, hoofd van een openbare lagere school te Apeldoorn; 3. de heer R. Kingma, hoofd van een openbare lagere school te Harlingen. Nieuwe onderwijzer voor de Adolf van Nassauschool Ter benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere Adolf van Nassauschool te Santpoort dragen B. en W. de raad voor: de heer A. de Zwaan te Haarlem. avond m.m.v. muziekgezelschap „De Gong" en toneelgezelschap „De Spiegel", beide uit Haarlem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 5 APRIL Fotokring „Velsen", 20 uur, bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 6 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. TENTOONSTELLINGEN 1 t/m 6 APRIL Pieter Vermeulenmuseum, geopdnd Van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, maandag, dinsdag en woensdag 20 uur, „High Society" zon dag 15 uur „De mijnen van Koning Sa lomo" donderdag 20 uur, „Rigoletto, de gebochelde". Rex, geen opgave. Prijzen van donderdag Per 1 kg: heilbot f2.90—2.0, gr. tong f2.80 —2.65, grm. tong f2.80—2.60, kim. tong f3.25 —2.90, kl. tong I f3.10—3, kl. tong II f2.56— 2.40, tarbot I f 3—2.50. Per 50 kg: tarbot II f130—112, tarbot IV f 85—58, gr. schol f37— 34, grm. schol f 37—28, kim. schol f51—36, kl. schol I 150—43, kl. schol II f 56—12.50, schar f21—8, bot f 11—8, v. haring f2212, makreel f2515, kim. schelvis f76, kl. schel vis I f 73, kl. schelvis II f 67—56, wijting f 43 —36, gr. gul f5546, mid. gul f45, kl. gul f 3834( ham f 86, kl. koolvis zw. f 2013, kl. kool vis wit f42. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 220-120, gr. koolvis zw. f 3430.50, gr. koolvis wit f 92, gr. leng f 92. Aanvoer van donderdag 228 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 530 schol, 60 schar, 35 bot, 250 haring, 200 ma kreel, 20 schelvis, 110 wijting, 65 kabeljauw en gul, 10 leng, 1 ham, 220 koolvis, 20 diver sen. In totaal 1750 kisten. Besommingen van donderdag VL 166 f4770, VL 85 f7590, KW 65 f2600, KW 61 f2600, TX 33 f2730, 1 trawler met f 16.790. De elftallen van „Noord" WBWFC (op „Watervliet". 14.30 uur): VVB: Th. v. d. Kuil; A. v. d. Schans en K. Kil: R. Luitjes. A. Both en J. Kersbergen; H. Verswijveren, F Kooimans, F. Boevintk, J. v. d. Linde en C. Konnen. KinheimIW (op „Rooswijk", 14.30 u.): Kinheim: J. Pigmans: A. Paap en D. Blom; J. v. d. Griend, F. v. Well en K. Nicolai; C. Hoope, F. Smit, W. Boeren; G. Sluiter en F. v. d. Kant. De Amerikanen hebben op hun marinebasis in San Diego bij wijze van proef een helicopter voor een landings schip van 3000 ton gespannen. De krachtige rotors van deze Vertol H 21 helicopter bleken er nog beweging in te krijgen ook: m.et een snelheid van drie knopen, de helft van de snelheid, die de landingsboot op eigen kracht haalt, trok het fragiele toestel dit lompe gevaarte voort en wat een wonder, dat het daarbij ingespannen voorover hing! Er zijn in de wedstrijd, die het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Water vliet" zondag tegen de kampioenspreten dent Samos I op „Watervliet" zal spelen vele mogelijkheden, die deze ontmoeting voor béide ploegen zeer belangrijk kunnen maken. Daar is in de eerste plaats de wens van de Watervlieters om revanche te ne men voor de eerste competitiewedstrijd, die tegen Samos een nederlaag werd. Ten tweede wil de Velsense ploeg het ongesla gen thuisrecord handhaven. - Doch Samos maakt zondag kans op het kampioenschap indien Watervliet zou verliezen en Groen Geel I tegen DED een punt verspeelt. Ook kan een gelijk spel voor de gasten voldoen de zijn als de groen-gele Wormers van de Amsterdammers verliezen om dan het kampioenschap te kunnen behalen. Het zal dus zondagmiddag om twee uur op „Watervliet" flink gaan spannen. Het derde Watervliet-twaalftal speelt thuis tegen Nieuw Flora 4 de laatste com petitiewedstrijd, waarin een prachtige kans zit om uitstekende tweede te blijven. Zelfs zouden de kansen naar een hogere plaats nog toenemen als DSV zijn laatste wed strijd zou verliezen. De opstelling van Watervliet I is: dames: J. Kluft, D. Hartman, S. Meyer, R. Leye- naar, B. Koet en T. Waagmeester; heren: J. de Boer, D. v. Ladesteijn, F. Vos, S. Hart man, M. Veerbeek en W. Berghuis. ADVERTENTIE 30 maart 7 april Koopt u thans een boek bij Kennemerlaan 59 □muiden Tel. 5326 Het enige punt op de agenda van de deze week gehouden vergadering van „De IJmond-vissers" te Beverwijk, was een bespreking van een brief van het ministe rie van Oorlog over het bevissen van de grachten bij forten St. Aagtendijk, Velsen en Zuidwijk. De voorzitter, de heer Ooster- wold, heette de vele leden welkom in hotel Parkzicht en las daarop het schrijven voor van het ministerie. De pachter van de vis wateren, de heer Verdonk, is gerechtigd tweemaal per jaar met het bleinet de wa teren te bevissen. Hiertegen hadden ver schillende leden bezwaar, daar zij vrees den, dat geen vis zou overblijven om de hengelsport te beoefenen. Na enige discus sie werd het bestuur verzocht om met de zustervereniging „Het Karpertje" de heer Verdonk te verzoeken het vissen met het net achterwege te laten. En ander punt van discussie maakte het betalen van een waar borgsom van f 25 uit voor de vergunning om in de fortgrachten te mogen vissen. Het bestuur bleef het standpunt huldigen, dat ieder lid zelf deze f 25 dient te betalen. Het bedrag krijgt men na afloop van het seizoen weer terug. Voor de bejaarden wil het bestuur een tegemoetkomende houding aannemen. Opstelling ADO In de thuiswedstrijd tegen HSV verschijnt ADO '20 in de volgende opstelling: Burger; De Graaf en A. v. Tunen; Welboren, J. Dam en Groot; T. Dam, N. v. Tunen, v. d. Kolk, De Wit en v. Duivenvoorde. „Excelsior" won van „IVO" De biljartvereniging „Excelsior" heeft in Haarlem een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen „IVO" Deze ontmoeting ein digde in 2622 overwinning voor de Bever wij kers. Voor de handbalvereniging „IJmond" staan voor zondag slechts twee wedstrijden op het programma, waarvan de ontmoeting op „Watervliet" tussen de heren van IJ mond I en Lijnden I da belangrijkste is. Hoewel de IJmonders vorige week tegen Niloc 2 met gering verschil verloren blijft de strijd tegen Lijnden nog altijd een kleine kans openhouden om alsnog de bovenste plaats te kunnen bezetten. Lijnden staat er echter beter voor en heeft een groter aan tal winstpunten. Mocht IJmond deze wed strijd verliezen, dan is daarmede de kans om kampioen te worden zo goed als ver keken en zal de eretitel wel bij de bezoe kers terechtkomen. Het wordt voor beide ploegen dus een belangrijke strijd. IJmond 2-heren ontvangen Concordia 3. In deze strijd kunnen de beide punten door de Velsense ploeg worden veroverd. De meisjesadspiranten spelen de volgende wedstrijden: De Blinkert A—IJmond A; De Blinkert DIJmond B. De opstellingen zijn: IJmond I: J. Böhm; J. v. Buuren. W. Reimer; K. Schik. A. Blok, E. Sauer; K. Sauer. J. Woiters, H. Boom, K. Klesser. G. Unger. Voor de komende zondag heeft 'Ie compe- titieleider van de KNVB bepaald, dat alle clubs in het veld moeten komen. Het kan een belangrijke dag voor verscheidene clubs worden, want elk winst- of verliespunt kan van invloed op promotie- en degradatie kansen z(jn. Het zou zelfs mogelijk zijn, dat we zondag de eerste kampioenen kunnen begroeten. Voorwaarde daarvoor is in 3 A, dat Pur- mersteyn, dat Always Forward op bezoek krijgt, in deze ontmoeting aan het langste eind trekt. En dit zal naar alle waarschijn lijkheid wel het geval zijn. De Purmerenders kunnen zelfs bij een eventuele nederlaag de kampioensvla,g voor de dag halen, als de Al'km. Boys van ZAP verliezen. En dit zou niet eens zo'n grote verwondering behoeven te wekken, want op 9 december j.l. won ZAP ook reeds (vier-drie). In Castricum zal VitesseCSV wel de nodige belangstelling trekken. Competitie- belangen staan bij deze ontmoeting aller minst op het spel, maar toch zullen beide ploegen er een eer in stellen de palm der overwinning weg te dragen. De eerste ont moeting won Vitesse met ééndrie. Thans houden we het op een gelijk spel. ADO krijgt HSV op bezoek. De eerste ont moeting won ADO met flinke cijfers (één vijf) en we verwachten, dat de Heemsker kers ook nu weer op beide punten beslag zullen leggen. EVC wacht in Den Helder tegen de club van die naam een warme ontvar t, want Den Helder wil de onderste plaats aan Alw, Forward overdoen. Alc. Victrix speelt tegen Egmondia. In 3 B krijgt Kinheim de aanstaande kam pioenen op bezoek. De uitslag kan ons in ziens niet twijfelachtig zijn. De naaste con current der lipers, QSC, krijgt het in haar uitwedstrijd tegen KW heel wat lastiger. Toch geloven we wel, dat de Wormerveer- ders winnen zullen. In Santpoort vindt de plaatselijke ontmoe- Het was de vorige zondag een slechte dag voor Beverwijk: zelf verloor het met 30 van Hollandia en de club, die tot die dag de ernstigste medegegadigde van Beverwijk voor de onderste plaats was, nl. Schoten, won met 20. Het enige lichtpunt was het feit, dat de Schotenaren zegevierden over een andere club, die er niet best voorstond het Heemsteedse HBC aan welke club Bever wijk nu nog de meeste houvast heeft, zoals uit nevenstaande cijfers blijkt: Schoten 18 13, HBC 18—11, Beverwijk 19—10. Het kan niet ontkend worden, dat het tweede klasseschap van Beverwijk aan een zijden draad hangt, vooral wanneer we in aanmerking nemen, dat de roodwitten nog een paar zware wedstrijden te wachten staan. Maar.... er is nog leven, dus nog hoop. Moed verloren, al verloren! Laten de Beverwijkers dit zondag a.s. in de belang rijke wedstrijd tegen Schoten eens goed be denken en van stonde af aan de zaken ener giek aanpakken. Op het Schoten-terrein za gen ze kans de punten met hun tegenstan ders te delen, maar het voordeel van het spelen op eigen terrein en voor eigen publiek kan de schaal best in hun voordeel doen overslaan. En als dan HBC wat toch de algemene verwachting is van het sterke Hollandia verliest, dan zullen de roodwit ten moeten erkennen, dat er nog een kans is dat Beverwijk drie tweedeklassers behoudt. TERRASVOGELS—VELSEN. De volgende elftallen komen tegenover elkaar te staan: Terrasvogels: Butter; Disselköter en Goed hart; Schippers, Pellemans en Van Eden: Rijke, Thoolen, Spanjaard, Veldman en Bouwer. Velsen: Kaasenbrood: Nijssen en Boon; Van der Enden, Bakkum en Wesselman; Wit tebrood, Braam, Hijnen, Tromp en Koelemey. GEBOREN: Josina C., d. v. J. A. van der Kloet en C. Keuier; Johannes H. M„ z. v. H. J. Blankendaal en J. M. J. Brasser; Jo hannes J. P., z. v. P. J. Kl. er en C. S. T. Tromp; Mar'a, d. v. A. van Wanrooy en S. Pruymboom: Franciscus H. W„ z. v. P. Sla- man en A. M. Duivestein; Harm B., z. v. B. Hop en E. Hoving; John, z. v. J. F. Harmsen en W. Ploeger: Petrus, z. v. P. W. van den Hoorn en M. Lubbers: Johannes H. N„ z. v. P. J. van der Pal en M. M. A. Zuurbier; Pe trus G., z. v. A. Commadeur en H. M. van den Broek: Ronald J., z, v. W. C. Roosloot en S. H. Klingerdis; Ellen, d. v. T. C. W. Bonsel en Tromp. ONDERTROUWD: N. J. Wester en G. Jansen. GEHUWD: C. J. Krook en W. H. van Vuu- ren; S. Dalmeijer en W. S. Alberda; H. H. Martens en J. Castricum; W. P. Demmers en H. Ketting; J. Stam en J. van Spronsen; W. L. Oldenburg en P. Ba9Stra; A Koster en W. Fontein: A. Priester en I. Vellekoop. ting tussen Terras vogels en Velsen plaats. De clubs zijn aan elkaar gewaagd, getuige ook het resultaat der eerste ontmoeting (ééntwee). EHS houdt wellicht aan de wedstrijd tegen Assendelft één puntje over. Wijk aan Zee zal in Wormer trachten revanche te nemen voor de op c'gen terrein tegen WSV ge leden nul-drie nederlaag, maar dat zal de badmensen niet meevallen. ZWZilver meeuwen wordt een gelijk spel. In 4E zou het kunnen zijn, dat bij Nauti lus de kampioensvlag in top gaat, maar daartoe moeten de Waterloërs hun medewer king verlenen door van WH te verliezen. Maar dat de IJmuidenaren zoveel bereid willigheid aan dr dag zullen leggen, geloven we niet. Nautilus zelf zal het tegen WH's concurrent voor de onderste plaats, Halfweg, wel klaren. Verder worden nog gespeeld: NASDIO (uitslag vorige zondag zes-nul); SwiftASV (twee-twee); Geel WitOnze Gezellen (acht-drie) en AGSBloemendaal (één twee). ADVERTENTIE ENORME KEUZE Prima JUNGHANS HORLOGE ƒ36.50 JUWELIER - HORLOGEMAKER KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 IJMUIDEN Dokters H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675; P. H. J. de Weerdt jr., De Noostraat 4, tel. 6158 en F. M. van Stekeienburg, Leeuweriklaan no. 52, telefoon 4290. Apotheken Zcvndag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, telefoon 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur mejuffrouw J. Winter, Evertsi "tr, 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snellius- straat 53, telefoon 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zonjag- morgen 9 uur: G. K. Fierstra, W'*ker- straatweg 49, Velsen-noord, A. 02510 4987, Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: Versélewel De WittHamer, Vondel laan 60, telefoon 3969. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek Donker, Breestraat 61, telefoon 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur to* zondag avond 12 uur: N. T. U. Karsemeyer, Mid delweg 38, Uitgeest, tel. 02513 215. SANTPOORT DO'-ters In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken Elswout-apotheek. Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 en Sant- poortse apotheek. Bloemendaalsestraa'""'g no. 145, Santpoort-station, tel. K2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor Santpoort, Driehuis en IJmuiden- oost: zuster Y. de Jong. Brederoodseweg no, 45, tel. K 2560 8756; voor "elsen- noord, Velsen en IJmuiden-oost: zuster Spiers, Geelvinckstraat 27, tel. K 2510 3936; voor IJmuiden en IJmuiden-oost: zuster Man, Kanaalkade 240, tel. 4383. Schoonmaaktijd: behangersschaar Over de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te krü°en bij de Beverw;4k- se politie: herenhandschoenen, manchet knoop, lap stof, klos garen, twee brieven en pakje, bruin hondje, portemonnee met inh., behangersschaar. gebreide kindermuts, zak mes, buitenband voor motorrijwiel, klein hondje wit en bruin gevlekt, autoped op luchtbanden, autoped, 2 regenpijpen, twee lichtpenningen, jongenspet met bontrand, een deel van een kunstgebit, overjas en vest. vulpotlood in étui, knipportefnonnee, zilve ren ringetje, zwarte gladharige hond. linnen tas inh. broodtronr "1 en brood, portemon nee met inhoud m reep chocolade, speel goedhoepel, klem model actetas, alpinopet, jongensjack.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13