Café „Du Commerce" op de Markt geopend Boeiende uitvoering van Bach's Matthaus Passion Diploma-uitreiking in de Lagere Technische School in IJmuiden Looft den Heertrok honderden naar IJmuidense kerk li R.-k. tennisclub DEM sloot zich aan bij federatie Kcnnemerland Wegafsluiting ten behoeve van Lekwaterleiding Lage prijzen voor spinazie en rabarber Beverwijkse technici regelden hun zaken Duinvlietstraatbewoners zonder drinkwater I Geplukt gezicht Dankbare gravinnen Kindermond Inter Benelux-verkeer in visserij produkten R.-k. bouwvakarbeiders in Castricum bijeen Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 30 MAART 1957 In het Kennemer Theater draait tot en met maandag „De man in het don kergrijze pak". De film „The man in the grey flannel suit" is gemaakt naar de ge lijknamige roman van Sloan Wilson, waar van een in het Nederlands vertaalde uit gave kort geleden is verschenen bij de uit geverij „De Bezige Bij" te Amsterdam. De titel van boek en film laat zich uit het verhaal niet zo gemakkelijk destilleren, als men wellicht geneigd is aan te nemen. De geschiedenis behandelt de problematiek van de uit de laatste oorlog in het burger leven teruggekeerde militair, die van zijn vrouw en van de levensomstandigheden in de gewone maatschappij is vervreemd. Hij voelt zich nog onwennig in zijn „donker grijze pak". Bij het geval van de hoofd figuur in de film (Thomas Rath) komen daar, behalve psychologische, ook nog heel reële moeilijkheden bij, zoals een kwestie over een al dan niet te erven huis, het vinden van een nieuwe baan, die hem in contact brengt met een president van een zeer groot radio-omroepconcern, die ook weer door psychische problemen wordt ge kweld. Het verhaal culmineert in een ge lukkige oplossing, die volgt op de ontdek king van mevrouw Rath (Jennifer Jones), dat haar man een zoon heeft in Italië, die financieel gesteund moet worden. Als deze kwestie tot beider tevredenheid door een sympathiek aandoende notaris is opgelost, betekent dit tevens het (gelukkige) einde van de film, die verder niet ingaat op de allesbehalve opgeloste andere moeilijk heden van de hoofdfiguur. Hierdoor wordt de toeschouwer geprik keld tot een zelfstandige analyse van de problematiek van het geval Rath, welke problematiek één is van vele identieke gevallen. Dit geeft de waarde en tevens de beperking aan deze, overigens met grote ernst en zorgvuldigheid opgezette film. De waarde is gelegen in de omstandigheid, dat velen bij het zien van deze film gecon fronteerd worden met vraagstukken, die hen zeer persoonlijk aangaan, de beperking is het gevaar, dat gelegen is in een scha- bloneachtige behandeling van het gegeven, aan welk gevaar regisseur Nunnally John son niet geheel ontsnapt is. In de matinees draait in het Kennemer Theater „Getrouwd met de band". In deze film over het wel en wee van een grote Amerikaanse band, die overal waar zij op treedt, met groot enthousiasme wordt ont vangen, spelen de musici een rol van ondergeschikt belang. De aandacht wordt meer geconcentreerd op hun vrouwen, die de tournée van het orkest meemaken, maar niet kunnen wennen aan het rusteloze leven van reizen en trekken. Aan haar toe doen is het dan ook te danken, dat de band uiteenvalt: tijdens een hevige vrouwenruzie worden er allerlei roddelpraatjes rondge strooid, die enige bandleden er toe doen besluiten, ontslag te nemen. De vrouw, die dit in hoofdzaak op haar geweten heeft, krijgt evenwel in hoge mate berouw en met een aantal telegrammetjes krijgt zij het vroegere orkest weer bijeen. De onnozelheid van dit verhaaltje wordt ruimschoots vergoed door een tweetal fac toren: in de eerste plaats is er de fonkelen de Glenn Miller-muziek en in de tweede plaats zijn er talrijke close-ups van het orkest-in-actie, dat door de cameralens uit elle hoeken onder schot wordt genomen. Dinsdag en woensdag wordt in het Ken nemer Theater „Gods linkerhand" ver toond. Ook in het Luxor Theater draait „High Society". In alle voorstellingen. Zondag en maandag kan men in het W. B. Theater genieten van „Onder sper vuur". Wie zou denken dat de voorraad oorlogsfilms die na de tweede wereldoorlog geregeld over de diverse bioscopen werden gedistribueerd, op het ogenblik wel uitge put zou zijn, komt bedrogen uit. „Onder spervuur" wijkt in zoverre van de vorige films af, dat het verhaal van de dappere mannen, het nog moediger meisje en de laffe vijanden deze keer in Korea speel, hetgeen tot gevolg heeft dat de Amerikaanse en Britse soldaten die elkaar, aldus deze film, niet kunnen uitstaan, tezamen een heuvel, die men de naam „De spierbal" ge geven heeft, moeten heroveren. Dat lukt natuurlijk, al gebeurt er wel het een en ander. Er wordt flink geschoten en natuurlijk vallen er honderden doden. Wie er echter in leven blijven, zullen wij u niet vertellen; de scherpzinnige toeschou wer kan dat overigens zelf wel uitzoeken. Voor degenen die nog steeds niet genoeg kunnen krijgen van het gebulder van de kanonnen, het geratel van de mitrailleurs en de doodskreten van stervende soldaten, blijft deze film natuurlijk altijd het aan kijken waard. Er wordt volop in gemoord en dat is - helaas - voor velen nog een grote aanbeveling. De muzikale komedie waarin Hollywoods groten zich beijveren het beste beentje i voor ie zetten en er de stemming in te j houden onder de titel „High Society" draait deze week vrijwel voortdurend in T h a 1 i a. j Zondagmiddag kan men genieten van de „oude" film „De mijnen van koning Salomo". De hele nieuwe speelweek draait „Thalia" de bekende muzikale comedie ,,Hish Society" met Bing Crosby, Grace Kelly en Frank Sinatra, welke amu sante rolprent wij onlangs in „Erbij" uitvoerig hebben besproken. Fargo in Silver-Springs wordt de vrouw van de ex-sheriff (Ben Stride) door zeven bandieten lafhartig vermoord en Ben ge bruikt het hele verhaal om al zijn vijanden achter elkaar neer te schieten. In de matinees kan men „De kip met gouden eieren" bekijken. Tijdens de algemene ledenvergadering van de r.k. tennisclub D.E.M., die gehou den werd in een van de zalen van „De Groentebeurs" aan de Meerstraat te Be verwijk, kwam behalve een bestuursver kiezing, ook de aansluiting van de vereni ging bij de federatie van tennisverenigin gen „Kennemerland", ter sprake. De waar nemend voorzitter de heer Hergaarden, gaf allereerst een uiteenzetting over de voor delen van deze aansluiting, waarbij als voornaamste oogmerk het bevorderen van het spelpeil op de voorgrond kwam. Daar tegenover staat een verlies voor de club,s namelijk het eerste team kan als zodanig door de federatie worden aangezocht om met de andere verenigingen te zamen een zo sterk mogelijke afvaardiging in de com petitie van de K.N.L.T.B. te verkrijgen. Het bestuur houdt evenwel de bevoegdheid spelers te verbieden in federatief verband te spelen. Na ampele discussies werd door de vergadering besloten zich aan te slui ten bij deze federatie, die dan -zal bestaan uit teams van de verenigingen Rooswijk, tennisclub Uitgeest, B.L.T.C. en r. k. ten nisvereniging D.E.M. Hierna kregen de secretaresse en de penningmeesteresse ge legenheid hun beleid te rechtvaardigen, waarbij de penningmeesteresse een batig saldo van f 178.37 bekend kon maken (v.j. f22.56). Bij de bestuursverkiezing werden kandidaat gesteld de heren Koks en Smit. De voorzitter kon nog medede len, dat de nieuwe banen in een verge vorderd stadium verkeren, maar dat men voorlopig nog op de Duinwijk-banen zou blijven spelen. NOTERINGEN „ONS BELANG" 29 maart: prei 10V214V2, 2e soort 10, witlof eerste soort 1627, tweede soort 5—8, spruiten 41, peen 5V26. De aanleg van de kolossale betonbuizen voor de Lekwaterleiding naar Castricum zal te beginnen op aanstaande maandag en de twee daaropvolgende maandagen tot gevolg hebben, dat van deze dagen of enige dagen achtereen en zolang als nodig blijkt, verschillende toegangswegen in Velsen- Noord van en naar de ponten zullen wor den afgesloten voor het verkeer. Momenteel is de firma Van Hattum en Blankevoort met dit werk bezig in de Duinvlietstraat, waar een grote kraan de buizen in de diepgegraven kuilen legt. Maandagavond 1 april (geen mop) hoopt men de aansluiting van de buizen onder het wegdek van de Wijkerstraatweg te kunnen beginnen en daarom zal deze hoofd verkeersader te tien uur 's avonds tot naar verwacht wordt donderdag 4 april des nachts te 12 uur of zoveel langer of korter als men tijd nodig heeft worden afgesloten. Tijdens deze afsluiting wordt het verkeer dat van de ponten afkomt geleid over de Wijkerstraatweg, Stratingplantsoen, over weg Hoogovenhalte, Koningsweg, Schulp weg naar Beverwijk. Van Beverwijk af wordt gevolgd de route Schulpweg, Hoog ovenhalte, Koningsweg, Wijkerstraatweg, naar de ponten. Reeds zijn grote aanwij zingsborden met verlichting geplaatst. Teneinde het doortrekken van de Lek- waterleidingbuizen naar de papierfabriek Van Gelder Zonen mogelijk te maken, het geen ter 'hoogte van de Smidt van Gelder straat gaat gebeuren, wordt de Konings weg gedeeltelijk afgesloten, Het verkeer wordt dan voor en van richting halte Hoog ovens omgeleid over het Stratingplantsoen en Wijkerstraatweg ingaande maandagmor gen 8 april te 8 uur tot en met woensdag 10 april 's avonds naar men hoopt. Een tweede maal afsluiten van de Wij kerstraatweg wordt nodig van maandag 15 april 's morgens 8 uur af tot woensdag avond 17 april ter hoogte van de Wijker meerweg bij de r.k. kerk. Het verkeer, dat van de ponten komt wordt dan geleid over de Wijkerstraatweg, rechtsaf Wijkermeerweg langs het kantoor van de melkfabriek, Heerweg en Wijker straatweg en in tegengestelde richting. Elf wordt dag en nacht aan het karwei gewerkt terwijl de politie verkeersregelend zal optreden. Reeds op de eerste dag dat er behoorlijk kwantum spinazie aan de veiling kwam daalden de prijzen tot ongekende laagte en er gingen heel wat tuinders nvt een prijs van 12 cent per kilo huiswaarts, wat de minimum-prijs is. Er waren vrijdag 5000 kisten. Rabarber was ook in grote partijen aan de veiling, er werd tot 25 cent per bos betaald. Sla varieerde van 8 tot 18 cent per krop. Waspeen is schaars en duur. Er werd tot 56 cent per kilo betaald. Witlof varieerde bij een grote aanvoer van 16 tot 33 cent per kilo. Radijs ging vlot weg met prijzen tot 22 cent per bosje. De aanvoer van vele winterprodukten heeft niet veel meer te betekenen, alleen komt er nog veel prei, waarvoor tot 18 cent per kilo werd betaald. Soepgroenten varieerden van 7 tot 18 cent per bos. De verscheidenheid van produkten is niet groot. Op de bloemenveiling is de gang van za ken niet veel beter al kon men vrijdag een kleine opleving bespeuren. Goede tulpen gingen tot ruim 80 cent per bos, maar de overgrote meerderheid bracht vari 20 tot 50 cent per bos op. Narcissen van de kou de grond brachten va» 8 tot 17 cent per bos op. Anemonen kwamen tot 44 cent per bos, fulgens waren duurder en noteerden nog 70 cent per bosje. Potplanten zijn er niet veel. Er komen naast wat kleingoed, hortensia's die tot 240 cent per stuk gin gen. Groot is de aanvoer van perkplan- ten waarbij een vlotte handel is. Er werd van 50 tot 250 cent per bak betaald voor de verschillende soorten. Vrijdag en zaterdag draait in het W.B.- Theater „De zeven bandieten van Silver- Springs", een wild-west-film met de be- kende Randolph Scott in dc hoofdrol. Bij een overval op het kantoor van Wells- De afdeling Velsen Beverwijk van de Ne derlandse Bond van Technici had haar le den opgeroepen voor een vergadering in hotel „Parkzicht" te Beverwijk. Na de aangename mededeling dat dr. Melchior uit Haarlem zich had bereid verklaard om op 29 april te komen spreken over: „Ama zone, hel en paradijs" welke lezing zal worden gehouden in het Hervormd Jeugd- gebouw aan de Rembrandtlaan in IJmui- pen deelde de secretaris mede, dat van de penningmeester, de heer T Jippes, be richt was binnengekomen, dat deze niet langer de gelden kon beheren. Er schenen ter vergadering geen liefhebbers te zijn om als schatbewaarders op te treden. De secretaris de heer J. Poen, zal de gelden onder zich houden, tot een van de leden zich geroepen gevoelt deze taak over te nemen. Hierna werden een aantal kandidaten gesteld voor de bij Hoogovens en neven- bedrijven op te richten ondernemingsra den en contactcommissies. De bondssecretaris, de heer Joh. Eiring, zette hierna duidelijk uiteen, wat de be doeling is van deze instellingen. Vrijdagmiddag is de markt te IJmuiden weer een nieuwe zaak rijker geworden in de vorm van het hotel-café-restaurant „Du Commerce". Het gezellig ingerichte bedrijf, aan de bouw waarvan onder meer twee Hongaarse vluchtelingen hebben meege werkt, bestaat uit een café dat plaats kan bieden aan ongeveer zeventig personen, compleet met bar, een feestzaal met ruimte voor ongeveer honderd mensen en een hotel-verdieping van zeven kamers en een conversatiezaal. In het café-gedeelte, dat voorzien is van opvallend goede wandschilderingen van de Rotterdammer De Wachter, die de land bouw, visserij, industrie en zeevaart uit beelden, waren vrijdagmiddag een groot aantal familieleden, kennissen en relaties van de eigenaresse, mevrouw H. Postema- Zwaak aanwezig die allen eenstemmig enthousiast waren over de gezellige sfeer die men in de zaak zo kort na de opening reeds heeft kunnen scheppen. Uiteraard werd dit ook veroorzaakt door de tien tallen fraaie bloemstukken die voortdurend door ijverige bestellers werden binnen gebracht. Deze afsluiting van de westzijde van de markt werd ontworpen door de architect Een deel van het gezellige café „Du Commerce" dat vrijdagmiddag in IJmuiden werd geopend. Meegdes uit IJmuiden en de uitvoering was in handen van het aannemingsbedrijf W. van Rookhuizen te Beverwijk. Tengevolge van een breuk in de water leidingtoevoerbuis, ontstaan wegens de werkzaamheden voor de Lekwaterleiding in de Duinvlietstraat, zijn de bewoners van deze straat vrijdagavond enige uren zon der drinkwater geweest. Het ongeluk gebeurde tegen half vijf, maar eerst tegen half negen was het sto rende euvel verholpen. Vele bewoners wisten zich echter te redden met water, dat zij bij bevriende relaties uit kraan of pomp mochten tappen. VEILINGBERICHTEN. Beverwijk, 29 maart: Spinaize 1226, wit lof 1522, sla 817. radijs 1422, rabarber 132'5. waspeen 34—56. prei 10—17, rode kool 510, uien 516. peen 410, spruiten 3367, soepgroenten 817. /Jjj Onder het lage hout van |j ons schaars natuurhezit, in jji Waterland, Beeckestein en Velserbeek hebben de kro- H kussen en de narcissen hun voorjaarsjaponnetjes aange- trokken en zij staan daar be- scheiden te pronk als verre H dochteren van de bollenvel- den. Zij geven bovendien de wandelaar het genoegen van H een lenteblos vlak langs de grond. Maar ocharme, de kinders stuiven door het H struweel en komen met de H armen vol geel terug van hunne strooptochten en er blijft aldus maar weinig over van deze couleuren. §j Een verdrietige plantsoen- dienst, wie elk stukje groen H in onze gemeente met grote zorg omringt, verzoekt mij, de ouders te vragen, hun kin- deren deze rooftochtjes af te H leren, want op deze manier blijft er geen bloem over. Ik weet uit ervaring, welk een genoegen het plukken van bloemen de kinders ver schaft, want nog onlangs kwam een der Lampenier tjes met een arm vol kleur terug van een zwerftocht en in drie vaasjes stond daar na te pronk, wat eigenlijk in het bos had moeten blijven. Ik heb het kind ernstig toe gesproken het begreep het zowaar een weinig. Met de belofte het nimmer weer te zullen doen, maar de verlei ding, de volgende wilde nar cis toch weer te zullen be naderen, is zij heengegaan. Want het voorjaar is er óók voor de kinderen, die in lichte kleertjes bloem pjes willen plukken in de wei en moeder of juf willen verrassen met een verfom faaid, warm boeketje. Met de plantsoendienst kan ik ernstig meevoelen, dat de bossen geen geplukte kippen mogen worden met de kinders kan ik mee- peinzen, dat het heerlijk is, te struinen in het lage hout en met de armen vol bloe men terug te komen. Maar het verstand zegt, dat de kin ders er af dienen te blijven en dat wij als ouders dus een vermaan moeten afsteken, dat zaohtkens wijst op het ongewenste van deze botani- seerwoede. Het wordt anders zo'n geplukt gezicht. De Gravin van Oeteldonk heeft zich verwaardigd mij op geschept papier hare dank te betonen voor het feit, dat zij met heur kinder karos zaterdag zo vorstelijk vrij langs de winkels aan het Marktplein heeft kunnen schrijden, zonder „tegen een iegelijk op te tornen". Na mens alle bezoeksters van het Marktplein wil zij graag de initiatiefnemer van deze goede ontruiming leren ken nen, opdat haar zusteren en zij deze ridder „hun liefde s kunnen bewijzen". Het lijkt mij een gevaarlijk voorstel, 5 maar all a ik stel mij be- 5 schikbaar om het over te brengen. opoooooooooooocooocooooooooooooooooocc Henk is nog maar zes en zojuist uit de status Henny tot de staat van Henk verheven. Hij meet dan ook al meer dan een meter en fietst reeds los over de wereld. Henk was zondag met moeder op de fiets uit en op het pad langs Beecke stein kwam de volgende verklaring los: „Moeder, ik ben als ik alleen ben helemaal niet bang hoor in het bos, helemaal niet. Maar ik vind het alleen maar zo ongezellig met al die hoge bomen DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOC ï- ^'liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'illl^ Bij de Christelijke Oratorium Vereniging „Looft den Heer" leefde reeds vele jaren de stille wens eens Bach's Matthüus-Passion in de IJmuidense kerk te kunnen uitvoeren. Vrijdagavond was het dan zo ver en vele honderden hadden zich opge maakt om in het stampvolle en wijdingsvolle gebouw naar het oude verhaal te luisteren, zoals Bach het componeerde. De grootheid en de verscheidenheid van diens werk, het epische verloop en de detailuitbeelding zijn steeds weer in staat zuivere ontroering bij de luisteraar op te wekken. Deze eerste uitvoering van Bach's com positie in IJmuiden werd dan ook een succes; vele honderden hebben genoten van de avond in het kerkgebouw aan de Wilhelminakade. De Matthaus Passion is een moeilijk en lang werk, dat pas in de perfectie gegeven kan worden wanneer een koor er zich meerdere jaren mee beziggehouden heeft. Aan de andere kant stelt het luisteren naar drie en een half uur Bach-muziek aan de hoorders vrij hoge eisen. Niemand behoeft zich echter daardoor te laten af schrikken, want slechts de herhaling kan de traditie scheppen en een volgende keer zal de uitvoering aan tekening en aan plastiek winnen. En wat de hoorder een eerste keer nog ontgaan mag zijn, zal hem elke volgende auditie duidelijker worden. Uit het voorgaande make men vooral niet op, dat deze eerste Matthaus Passion binnen de IJmuidense kerkmuren niet aan de, ook bij ons hooggespannen, verwach ting voldaan zou hebben. Integendeel! „Looft den Heer" had zich bijzonder veel moeite gegeven opdat deze uitvoering tot in de puntjes verzorgd zou zijn. Een keur van solisten-zangers, de vakmusici van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, een jongenskoor (voor het door Bach voorge schreven dubbelsopranenkoor) en tenslotte de meer dan honderd leden van de ora toriumvereniging met haar indrukwek kende staat van dienst. In het schema van de gigantische com positie is de Heiland reeds dadelijk op vallend getypeerd, daar alle recitatieven begeleid worden door een clavecymbel of een orgel, maar de woorden van Jezus door de warme klank van het strijkorkest. In haar psychologische toepassing is dit geheel nieuw, door dit coloristische effect is de centrale figuur in een rembrandtiek licht geplaatst en domineert zij alleen reeds hierdoor dat de bijfiguren, die met het simpele timbre van haar begeleiding in een artistiek half donker zijn gehouden. Herman Schey's sonore geluid vertolkte in de ware zin van het woord op ont roerende wijze deze Christuspartij. De Evangelist van Han le Fèvre, van de kansel af de verbindende teksten spre kend, was van een componerende allure. De tenor-aria's, in het bijzonder het Res- ponsoriaal (Nr. 25), zong Arjen Blanken, waren fris van opvatting. Herman Hüls- mann was niet altijd even toonvast; zijn partij was trouwens te uitgebreid, hetgeen ongetwijfeld een vermoeiende invloed had op zijn overigens vakkundige zang. Met Roos Boelsma's volmaakte, maar soms wat geresigneerde altstem kon de jonge, soe pele sopraan van Maria Suchèl niet alleen wedijveren maar oök ontroeren. Zij ver dient onverbloemd lof voor de onbevangen en devote wijze waarop zij met een prima techniek haar veeleisende partituur uit voerde. Het jongenskoor „De zingende klokken" zorgde voor boeiende momenten in het „Agnus Dei" en ook verder in de Passie, waar Bach ter meerdere accentuering van een Vox Celeste een soprano di ripieno inlaste. „Looft den Heer", fraaier bezet dan ooit, was een onmisbare schakel in de uitvoe ring. Niet alleen in de alom bekende oud- Duitse koralen, die Bach als goed mensen kenner in deze Lijdensmuziek ter meer dere „popularisering" van zijn werk op nam, maar eveneens in de machtige, aan grijpende turbae-koren, waarin het ge wone volk zich uitspreekt. Vooral daarin heeft „Looft den Heer" ongemeen geboeid. De verklanking was voortreffelijk. De interpretatie van de dirigent Willem Wiesehahn, die een grondige studie van de partituur had gemaakt en muzikale spanning te scheppen wist, liet niets te wensen over. Een Matthaus Passion als die van Bach is een eindprodukt van een lang wor dingsproces. In deze ontwikkeling is ech- Het Amerikaanse rassenvraagstuk voor P.v.d.A.-vrouwen De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid zal haar leden dinsdagavond in het gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat gelegenheid geven om wat meer te vernemen over de rassenverhoudingen in Amerika. Mevrouw Thomassen-Lind uit Zaandam zal spreken over het onderwerp: „Het ras senvraagstuk in democratisch Amerika". ter één ding stabiel gebleven: de verbon denheid met het Bijbelwoord. Dit laatste nader gebracht te hebben tot hen, die vrij dagavond kwamen luisteren, is een groot se taak voor „Looft den Heer" geweest, dat als christelijk koor behalve een cultu rele ook nog een andere roeping heeft, welke haar leiding in het rijke verleden van deze vereniging meermalen heeft be klemtoond en welke in haar naam tot uit drukking gebracht is. A. J. van der Weijden Ten aanzien van de regelingen voor het inter-Benelux-handelsverkeer in snijbloe men en visserijprodukten deelt het minis terie van Landbouw mee; dat het in de be doeling ligt de regelingen voor snijbloe men per 1 oktober 1957 te doen aflopen. Aan de reeds bestaande vrijheid voor vis serijprodukten werd 1 januari 1957 het produkt gepelde garnalen toegevoegd, zo dat thans het inter-Benelux-verkeer in alle visserijprodukten volledig vrij is. Oud-cursisten lager tuinbouwschool bijeen De toekomst voor tuinbouwend Kenne merland zal straks in handen komen van een jongere generatie. Deze jongeren kun nen alleen vakbekwame tuinders worden wanneer zij over voldoende kennis be schikken. Deze woorden sprak vrijdag avond d voorzitter van de 85 leden tel lende vereniging van oud-cursisten der Lagere Tuinbouwschool, de heer P. Ver duin, op de in ,,'t Centrum" te Beverwijk gehouden jaarvergadering. De vereniging organiseert excursies en leerzame avon den voor haar leden. Dit bleek ook wel uit de jaarverslagen. In het bestuur werd in de plaats van de heer H. de Groot, die naar de N.O.-polder is gegaan, de heer K. Fi seier gekozen. De leden zullen de komende zomer een bezoek aan het Westland brengen. In de filmzaal van de Lagere Technische School aan het Brinioplein te IJmuiden werden vrijdagavond de diploma's uitge reikt aan de geslaagden van de Technische Avondschool. Alvorens hiertoe over te gaan sprak ir. C. J. F. Bekkers, als voor zitter van het bestuur de leerlingen toe. Hij herinnerde de leerlingen aan de on langs tot stand gekomen Euromarkt, die voor onze industrie een scherpere concur rentiestrijd zal blijken te betekenen. De mentaliteit van onze industrie, namelijk zo groot mogelijke verdiensten met zo weinig mogelijk opofferingen zal, aldus verklaarde ir. Bekkers, Nederland moeten laten varen om hiervoor een streven naar specialisatie in de plaats te stellen. De directeur van de school, de heer P. L. Hubbeling sprak zijn misnoegen uit over de mentaliteit van de jonge vak lieden, die in het algemeen veel te ge makkelijk denken over de taak die zij in de maatschappij te vervullen hebben. Een geschoold vakman is in zijn ogen nog al tijd iemand die meer kan tonen dan een diploma Lagere Technische School en hij raadde de leerlingen dringend aan nu niet het bijltje er bij neer te gooien maar zich verder in hun speciale vak te ontwikkelen. Een evenwicht tussen vraag en aanbod zoals dat zich in de jaren omstreeks 1933 voordeed vond hij, voor dit geval, een gunstige toestand omdat het de vaklieden tot zin voor grotere bekwaamheid prik kelde. De heer Hobbeling reikte hierna de di ploma's uit aan de volgende jongelui: Afd. A Machine-bankwerken (driejarige cursus): A. C. Mossinkoff, J. Meijer, A. Ingelse, A. Hulscher, J. Casteleijn, P. Duineveld, P. Sloot. Afgewezen: geen. Afd. A Elektro-techniek (driejarige cur sus): J. S. Tol, J. H. v. d. Waard, H. J. Hillebrink, P. de Jong. Afgewezen: geen. Afd. A Timmeren (driejarige cursus): P. Jongejans, G. F. Bok, A. J. Wubbolts, H. van Beelen, R. Ruygrok, B. Schaap, P. A. Groen. Afgewezen: geen. Afd. B Machine-bankwerken (tweejarige cursus voor leerlingen die een diploma Ter gelegenheid v: a zijn 25-jarig lid maatschap van de afdeling Castricum van de r.-k. bouwvakarbeidersbond St. Joseph is gisteravond het lid de heer A. Klaver door bestuur en districtsbestuurder warm gehuldigd. Naast de hartelijke bewoordingen die hem werden toegesproken werd hem door de districtsbestuurder, de heer P. Wortel, het zilveren insigne op de borst gespeld, terwijl hij een fraai wandbord in ontvangst mocht nemen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer W. Revers, bleek voorts dat aan va kantiebonnen en uitbetaling van snipper en feestdagen in het afgelopen jaar bijna f 60.000 was uitgekeerd. De W.W.-uitkering had bijna f 2000 be dragen. Het verslag meldde voorts een flinke vooruitgang van het ledental dat thans op 183 was gekomen mede door de grote activiteiten van de kernclub waar van de heer A. Klaver voorzitter is. Dit jubileum zal plaats hebben in ok tober. van de dagschool hebben behaald): D. Bakker, F. Dijkstra, J. G. Blaas, P. Rijn- ders, A. M. Noortman, J. Vellinga. Afge wezen: geen. Afd. B Timmeren: J. H. Lieshout, G. H. Haver, N. v. d. Waart, C. v. d. Zwet, D. Plug, D. v. Schie, R. W. Smits, P. Kra mers, W. J. v. d. Berg, H. Ausma, C. Boe ree, A. Jaspers. Afgewezen: geen. Afd. B Gawalo: L. M. de Winter, E. Mar kerink, W. A. Sap, C. Brakenhoff, J. Gra- vemaker, J. Stremming, B. E. v. Dijk, G. J. Lammers, G. F. Bruins, G. J. Zwenne, A. de Graaf, T. Th. Beentjes. Afgewezen: geen. Afd. B Schilderen: H. v. d. Ham, J. Beentjes, J. Vrijhoef. Afgewezen: geen. ZATERDAG 30 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De man in het donkergrijze pak". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „High So ciety". W.B. Theater, 20 uur: „De zeven bandie ten van Silver-Springs". 't Centrum, 20 uur: Contactavond „Stem des Volks". Openbare leeszaal, Prinsesselaan 19, ge opend van 10—12 en 15—17 uur; Jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30- 16.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 14—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. ZONDAG 31 MAART Kennemer Theater, 14.30 uur: „Getrouwd met de band"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De man in het donkergrijze pak". Luxor Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „High Society". W.B. Theater, 14.30 uur: „De kip met de gouden eieren"; 16.30 en 20 uur: „Onder spervuur". 't Centrum, 20 uur: Feestelijke bijeenkomst DEM. MAANDAG 1 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De man in het donkergrijze pak". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „High So ciety". W.B. Theater, 20 uur: „Onder spervuur". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Klaverjaswedstriid K.A.B. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Bever- wijkse Bestuurders Bond. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Vo lièrevereniging „Vogelvreugd". Openbare leeszaal, Prinsesselaan 19, ge opend van 15—17 en 19—20 uur; Jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 19— 20 uur; Leeshoek van 1517 en 18.30 20.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 uur; lees- en studiezaal ge opend van 15—18 en 19—21.30 uur; jeugd leeszaal van 1617.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur. Agenda voor Heemskerk Marquette theater, zaterdag en zondag, 20 uur: „Mijn kind is ontvoerd". Zondag middag 15 uur: „Held der Apachen".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11