Openluchtschool zal in Velsen 2 a 300 kinderen onderdak kunnen verlenen Autorijschool „IJinond" Kerkdiensten „Arend Reijm" in» m- Tro.6ebr.ff Buy ter „Interkerkelijk ziekenhuisvrucht van Nederlandse verzuiling" Telefoon 4551 Havenberichten Agenda voor Velsen Visserij-varia Bédstel Uw bril klaar terwijl u wacht NOODOPLOSSING VOOR CHRONISCHE ZIEKEN IN ZICHT Vergeten groep Openluchtschool Geer» A FB EEN RIJK BEZIT SPAARBOEKJE van „De Sanduvel" door „Fryske Trou" Recreatie M igranten Antwoord Hervormden en ziekenhuis Gedeelte Driehuizerkerk- weg afgesloten „Honderd mannen en een meisje,, voor N.V.V, Om het schaakkampioen^ schap van Ken nemer land OLD CLOTHES NEW dry cleaning only Nieuwe wijzers naar nieuw land Sluitingsavond I.v.A.O. Kinderk er k diensten Goud en zilver bij ABC S. Dl BOER - Mr. Opticien Reddingsbrigade in Heemskerk opgericht stuk ZATERDAG 3 0 MAART 195 7 IN EEN BOEIEND DUET hebben Velsens wethouders H. de Boer en R. Verbeek voor de jaarvergadering van de federatie der Partij van de Arbeid in Velsen gister avond een aantal saillante punten uit hun beleid gelicht en belicht niet zozeer als verantwoording van wat er uit hun portefeuilles is voortgekomen, maar meer van wat er uit kan komen: een nieuwe aanpak van de recreatie voor het jonge Velsense geslacht, de zorgen voor de volksgezondheid en de plannen, die onlangs al in Velsens raad als „Zeebad IJmuiden" werden behandeld. Wethouder Dc Boer gaf onverbloemd zijn critiek op de onlangs gepubliceerde plannen tot dc bouw van een interkerkelijk ziekenhuis: voorkomend uit de „verzuiling" van ons vaderland leiden deze plannen volgens de heer De Boer tot een ziekenhuisje van 100, misschien 200 bedden, naast de reeds bestaande en de kans op één ideaal IJmond-ziekenhuis van 500600 bedden is daarmee verder af dan ooit tevoren. Hij is voorts diep ingegaan op de wenselijk heden, die de opgroeiende jeugd oproept ten aanzien van baar recreatie en critiseerde de treurige toestand, waarin de verzorging der chronische zieken in Nederland en ook in Velsen verkeert. De openluchtschool, die in Velsen ongeveer 200 a 300 kinderen onderdak moet kunnen geven en een „levensstaat" voor de nieuwe Velsenaren, met gegevens van de wieg via de school tot latere leeftijd staan verder op het verlang lijstje van het gemeentebestuur en verkeren reeds in staat van voorbereiding. Uit de reeks vragen aan het eind bleek, dat in Hervormde Kring verdeeldheid heerst over de wenselijkheid van een Interkerkelijk Ziekenhuis. Sprekende over het vraagstuk van het ziekenhuis, stelde wethouder De Boer, dat de toekomstige IJmond-stad wellicht een Iraai geheel kan worden, maar dat de ziekenhuisverzorging bij deze ontwikke ling op de manier als het nu gaat, ten achter moet blijven. Niettemin bleek hij er zich bij te hebben neergelegd de ver hitte debatten over deze zaak in het ver leden hebben de mensen niet nader tot elkaar gebracht en men zal dus het „vleu gelziekenhuis" als verloren moeten be schouwen. Sprekende over de wanhopige situatie, die de verpleging der vergeten groep van de chronische zieken in Nederland met zich heeft meegebracht, („de Romeinen waren humanen, die wierpen ze tenminste in het water!") deelde de wethouder mee, dat er thans in Velsen met kracht naar een noodoplossing met een 30 tot 40 bed den wordt gestreefd kostbaar vanwege de f 25.000 per bed, maar verantwoord ge zien de onbeschrijflijke ellende, die er heerst onder deze patiënten, die in nor male ziekenhuizen „te lastig" zijn. Kinderen, die om gezondheidsredenen op de gewone scholen achter blijven, zul len mettertijd in een Velsense openlucht school worden opgevangen. De voorbe reidingen daartoe zijn in een vergevorderd stadium. Ook het plan, dat in Amsterdam al goeddeels is uitgevoerd, namelijk voor het kind, als vrucht van een nauwe samen werking tussen de verschillende takken van gezondheidszorg, van de wieg tot de volwassenheid op kaart te brengen en al dus gegevens te krijgen, die meer kunnen zeggen dan menige psychologische test, is ter sprake gekomen. Velsen, dat een uitstekende roep op het punt van de zorg ADVERTENTIE ...maar 5 es? 5% êvxjtta ï&tde! dat is een Vraagt vrijblijvend «Wmnge» Til. ÊêIOF! Hlljf tf d- Marktplein IJmuldw Interieurverzorging In verband met de onlangs in dit blad be- proken feestavond van „Sportief" was het mij niet mogelijk de gehele opvoering bij te wonen van „De Sanduvel", een toneel spel van Abe Brouwer, dat tegelijkertijd door de vereniging „Fryske Trou" in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan gegeven werd. Het is voor een bewo ner van een der westelijke provincies al een bijzonder moeilijke opgave de hande ling te volgen van een toneelstuk, waarin de spelers zich uitsluitend van de Friese taal bedienen! Dit wordt echter totaal on mogelijk wanneer hij de zaal betreedt op het moment, dat men reeds ver in het tweede bedrijf gevorderd is. Ik moet dan ook eerlijk bekennen het Jeugdhuis te hebben verlaten zonder een flauw begrip van de inhoud en strekking dezer „Sandu vel", evenmin als het mij duidelijk is ge worden wat de titel nu eigenlijk beteken de, zodat hier uiteraard van een critische nabeschouwing geen sprake kan zijn. Hoe wel ik dus geen woord van de dialogen heb verstaan, meen ik toch wel enige spelers te mogen vermelden, die wat allure en be weging betreft, behoorlijke prestaties heb ben geleverd. Dit was dan in de eerste plaats de dramatisch bewogen André Fel- kers van de heer Rozenstein, waarna dan onmiddelijk de levendig gespeelde Anneke van mevrouw Van der Meulen moet wor den genoemd. Verder lijkt mij, dat ook de markante Gjalt Wiersma en de komische 1 vpering van de veekoopman Jabik Kouwe- :urt, respectievelijk door de heren Ypma n Greveling gespeeld, aan de eisen hebben oldaan. De voorstelling heeft het publiek kennelijk bijzonder veel genoegen bereid, waarvoor het gul zijn erkentelijkheid be tuigde. Ondergetekende kon door zijn "eds gesignaleerde gebrek aan kennis van de Friese taal nochtans met genoegen de enthousiast door alle toeschouwers gezon gen canon beluisteren, die het „skoft twis- ken it twadde en tredde bidriuw" zo geani meerd bekortte. Jan van Dam voor de volksgezondheid heeft, zal pogen deze nuttige systematiek eveneens in te voeren. Hij sprak de hoop uit, dat dit alles in IJmond-verband ook verder zal kunnen worden uitgedragen. De recreatieproblemen bond de heer De Boer aan een uitspraak van een Vlaming, die destijds in Velsen op excursie was: „Jullie hebben een mooie stad gebouwd, maar waar leven en spelen jullie kin deren?" De plannen, die op verwezen lijking wachten, als alle nodige samenwer king hiervoor gevonden zal zijn. hebben wij nog onlangs uitvoerig in een beschou wing behandeld: maak voor de kleintjes vrije speeltuint.jes, voor de ouderen speel velden en gooi de pleinen van de scholen open, desnoods ook de gymnastieklokalen en vooral ook de sportvelden en organi seer niet alles voor het kind. De vereni gingen kunnen en mogen niet alles op vangen, meende hij, evenmin als voor de recreatie der ouderen, die op onrendabele veldjes ook de kans moeten krijgen zich aan sport en spel te wijden. Waarbij voor huisvrouwengymnastiek (en voor een par tijtje volleybal van de huisvaders) net zo goed de gymzalen en de schoolpleinen gebruikt kunnen worden als voor de jeugd-recreatie. Wethouder R. Verbeek, die in het college de portefeuille van openbare wer ken en volkshuisvesting beheert, ver dedigde in. het verband .Kan het stjand- plan de' wering van migranten uit de Vel sense woningvoorraad ten bate van de eigen woningzoekende burgers. Velsen zou tot 1960 5000 nieuwe woningen moeten bouwen, om uit de ellende der .woning nood te raken, maar daarmee zou de res terende grond geheel volgebouwd zijn uitbreiding van de bebouwde oppervlak ten v/as dus nodig. En het nieuwe „Zee wijk" was dus een zeer graag-aanvaarde expansie-mogelijkheid van de wassende stad, die inmiddels alleen de eigen in woners zal kunnen helpen. Want in het verleden werden van de 5000 reeds gebouwde huizen een 2000 aan de Velsenaren toegewezen, wat nu nog altijd een urgentielijst van 800 zoekenden oplevert. Als antwoord op het onzalige plan der tweede basisindustrie kwam het plan tot het zeebad IJmuiden los: een project, dat wij reeds uitvoerig hebben toegelicht en dat ook in deze vergadering aller instem ming verwierf. Zoals trouwens de toren flats in Zeewijk eveneens veel waardering ontmoetten, al keek men wel even on wennig tegen de hoge huizen en de wel heel rijzige blokken op. Uit de vragen achteraf bleek, dat in Hervormde kring de vele meningen zeer verdeeld zijn over het Interkerkelijk Ziekenhuis, maar dat de commissie van voorbereiding tot dit ziekenhuis slechts een deel daarvan weergeeft. Een opinie-onderzoek in Hervormde kring, waar nog nimmer een rondvraag over dit ziekenhuis zou zijn gehouden, zo merkte men op, zou heel andere meningen kunnen opleveren dan die, welke de com missie naar voren brengt. ADVERTENTIE LUXE VERHUUR M VISSER - Celsiusstraat 52 - IJmuiden Geslaagde contactavond van ADO In zaal Kloes heeft de Heemskerkse sportvereniging ADO voor haar leden en donateurs een contactavond gehouden, die uitstekend werd bezocht. De hoofdschotel bestond uit klaverjassen en kienen, waar aan met animo werd deelgenomen. Het bestuur heeft contact opgenomen met een voetbalvereniging uit Ordering een stadje in de omgeving van Koblenz. Indien alles volgens plannen verloopt krijgt ADO op tweede Pinksterdag bezoek voor de wedstrijd op ,.De Vlotter". In de eerste week van augustus zullen de Heemskerkers naar Duitsland gaan voor een lans weekeinde van zaterdag morgen tot dinsdagavond. Het gedeelte van de Driehuizerkerkweg te Velsen tussen de Parkweg en de Ver Loren van Themaatlaan zal met ingang van 15 april 1957, gedurende het tijdvak van ongeveer één maand, voor alle verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de N.V.V.-bestuurdersbond te Beverwijk wordt een drietal filmvoorstel lingen georganiseerd. In het Luxor-theater wordt vertoond de N.V.V.-film ..Gouden Oogst" en ..Honderd mannen en een meis je", een muziekfilm met Deanne Durbin in de hoofdrol. Op donderdag 11 april 's avonds om acht uur is er een voorstellinr en een week daarna zijn de aanvangstijden om zeven en om negen uur. Om uit te maken welke club schaak kampioen van de I.Jmond zal worden werd de wedstrijd Pat Mat-Weenink gespeeld, Deze eindigde in een voorlopige uitslag 53 en verwacht wordt dat het resultaat b1/;3' voor Pat Mat zal worden. Hierdoor is de eerste ronde onbeslist ge- eipdigd cn hebben 'de drie deelnemende verenigingen Pat Mat, Weenink en Kijk Uit uit IJmuiden allen twee punten. De data van de wedstrijden in de tweede ronde zijn nog niet vastgesteld. De gedetailleerde uitslag van deze wed strijd was: M. P. Suiker (P.)D. van Vuu- ren (W.) remise; I. MostertmanC. Mos- tertman 10; ir. D. G. HuygenTh. Bak ker af"ebr.D. ZwartK. S+et 01; P. Hart—K. Slings afgebr.; J. E. StrengersF Piët 10: E. Ekhari.J. v. remise; W. SteemanH. Nijman remise; ir. E. F. PeltzerW. Nijkamp remise; J. Sonneveld C. Verduit 1—0. „Wijk aan Zee" ontvangt WSV In de zondagmiddag te spelen wedstrijd „Wijk aan Zee" tegen W.S.V. verschijnt de thuisclub in de volgende opstelling: Doel: L. v. d. Mey; achter: Schellevis en de Win- ter;midden: Scholten, Dirks en Bol; voor: Seysener. J. v. d. Mey, T. de Winter, S. v. d. Mey en De Boer. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 ln een atelier in Den Haag worden de wegwijzers vervaardigd voor de nieuwe polder Oostelijk Flevoland. De borden worden volgens een nieuwe methode gemaakt; letters en cijfers van zwart sterk klevend materiaal worden op de wit geëmailleerde borden geplakt. Het Velsense Instituut voor Arbeiders ontwikkeling waarin opgenomen „De na tuurvrienden" houdt donderdag 4 april de sluitingsavond van dit seizoen in het Ge meentelijk Vergaderlokaal aan de Abelen straat te IJmuiden-Oost. De toneelgroep „De Spiegel" en de muziekgroep „De Gong" verzorgen het programma. Zondag 31 maart IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden; 19 uur: ds. J. Wiersma (jeugddienst). Geb. Chr. Belan gen: 10 uur: de heer P. Verschoor. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. v. d. Berg Jeugdkapel, voorganger de heer W. Doevedans. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. A. C. van Nood van Velsen; 15 en 17 uur: ds. "W. Diepersloot. Chr. Geref. Kerk, 10.30 uur: ds. Geels van Haarlem; 16.30 uur: leesdienst. Gemeente Gods, 9 uur: cultureel gebouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. Jacobszoon. Oud-Kathoüeke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Lof met Lij densmeditatie; woensdag 9 uur: Heilige Dienst; donderdag 19.30 uur: Vesper; vrijdag 9 uur: Heilige Dienst. Baptisten gemeente, Cultureel gebouw, 10 uur: ds. J. van Dam van Haarlem; 11.15 uur: zondagsschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Dickhout 19 uur: ds. De Roest Jeugakerk. 10 uur: de heer J. Luyt. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. L. Doorn van Heiloo. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: J. Kits van Doorn; 19.30 uur: C. van der Vlis van Vlaardingen: 11.45 uur: zondagsschool; woensdag 19.45 uur: J. A. Visser van Am sterdam. Vergadering van Gelovigen. De Ruyter- straat 73, 10 uur, samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VDLSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur ds. H. Huisman. Vrije Evang. „Emanuel", gem. ontsp. lo kaal, Van Diepenstraat. 10 uur: Br. Nieu- wenhuis van Den Haag; woensdag 3 april 8 uur: Br. Sevensma van Amsterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote- Kerk, 10 uur: dr. G. P. Scheers van Haarlem (N.); 19 uur: ds. J.O. Norel, zangdienst. Irene- kapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Popu lierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer Rosie. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: ds. C. B. Burger van Utrecht. Maranatha, zondag 9.30 uur: bidstond; 10 uur: de heer W. F. Kloos van Gouda; 11.45 uur: zondagsschool; 7 uur: de heer J. Sevensma van Amsterdam; vrijdag 5 april, 8 uur: bijbelbespreking. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. J. O. Norel. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, „Dorpskerk", 10.30 uur: ds. D. ter Steege (H. Doop); 19 uur: dr. G. Snijders van Haarlem. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Chr. Geref. Kerk, 9 en 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. J. W. M. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten: Creutzbergschool 10 uur; Comitéschool, 10 uur: Insinger- school, 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool 10.45 uur; Ichthusbureht 11 uur. Leger des Heils kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur; Theo Thiissenschool, 10 uur. Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp- school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, R t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur. 11 en 12 jaax. „Le mort du dernier" heet een van de beelden, die thans op de Keukenhof te Lisse zijn te zien. Het is een beeld van de in 1929 overleden Franse beeldhou wer Antoine Bourdelle. De beelden zijn in de loop van deze week uit Parijs aangekomen en tussen de bomen en bloemen geplaatst. In het bloemenpark hangt nu de indringende geur van de kleurende hyacinten. De tulipa's tonen hun charmante koppen. De narcissen bereiken in hun bloei thans een hoog tepunt; naast het scherpe geel tooien zij zich met zachte witte en oranje kleuren. Verwacht wordt, dat de Keu kenhof zondag zijn poorten voor een groot aantal bezoekers zal openstellen. ADVERTENTIE voor f»!!P rühr»"'"">i: BUS VRACHTAUTO LUXE AUTO MOTOR SCOOTFR Speciale avondlessen Ver k eerst beur ie Mutnrteehnieb CJ wordt van huls eehnald en gebrai hi (iediplom Anto- en Mi»lnrr(|«i'h«M Hagelinger weg 134 Santpoort Tel K2560 8930 Behalve de belangrijkheid van de jaar vergadering van de afdeling Velsen van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, die donderdagavond in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat werd gehouden, was er bij deze bijeen- een feestelijk tintje wegens het zilveren lidmaatschap van de heer Ver- h^genvrvL - De heer S. Knorren, voorzitter, gewaag de in zijn openingstoespraak van het gou den jubileum van de Centrale, dat in het gehele land door de vele afdelingen in november met feestvergaderingen zal worden gevierd. De Velsense afdeling blijft hierbij niet achter, en bereidt zich evenzeer voor op een feestavond met medewerking van bekende artiesten. De voorzitter sprak zijn voldoening uit over liet: toenemende ledenaantal, dat van 119 was gestegen tot 138 leden op 31 de cember 1956. Hij schonk voorts aandacht aah het wérk van „Jonge Strijd", de NVV- jongerengroep. die nu in Velsen-Noord al enige tijd „gezeten" is en pas kort in IJmuiden met het gewaardeerde instuif- werk is begonnen. Verschillende sociale verbeteringen kwamen voorts tot stand. De financiële positie bleek gunstig. Na mens de ABC werden de heer en mevrouw Verhagen hartelijk gehuldigd wegens het vijfentwintigjarig lidmaatschap van de vakorganisatie, waarbij de heer De Rui ter de jubilaris het zilveren bondsinsigne aanbood en mevrouw Verhagen werd ver rast met een fleurige attentie. Na het officiële gedeelte werden de aan wezigen in staat gesteld om met het reis bureau „De vyije wereld" per film enkele mooie vakantietochten te maken, wat zeer in de smaak viel. Beverwijkse bloemenveiling verhuurde plaatsen Aan de Beverwijkse bloemenveiling wer den vrijdag negentig plaatsen verhuurd van de koperstribune. Er bestond hiervoor zeer veel belangstel ling; er ging nog een plaats voor f 99, De totaal opbrengst was f 700,hoger dan het vorig jaar. Van Abelenstraat naar Hervormd Jeugdhuis In de aankondiging van de kienavond van de padvindstersgroep „De Wia-wa- ha's" werd vermeld dat di. feest in de ver gaderzaal aan de Abelenstraat gehouden zal worden. Dit is niet juist. De padvind- sters zullen blij zijn als zij u zaterdag avond om acht uur in het Hervormd Jeugdgebouw kunnen verwelkomen. Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Fem Valley van Rotterdam, Pretoria van Freetown. Res Nova van Brugge, Goote van Rotterdam, Schokland van Vestervick, Njord van Caen, Willem van Felixtown, Atlantic Princess van Karipito, Conrad van Stock holm. Schippersdracht van Abö, Dorte II van Sarpeborg, Thor van Londen, Europa van Rotterdam, Svannaes van Hamburg, Brouwersgracht van Mantyluoto, Wim II van Goole. Gerd van Orkarshamn, Alouette van Londen, Tantalus van Liverpool, Draka van Gruffon, Wexford van Goole, Disa van Servick, Amerskerk van Antwerpen. Vertrokken zijn: Confiance naar Delfzijl. Eemstroom naar Londen, Lijnbaansgracht naar Antwerpen, Circe naar Antwerpen, Lucas Bols II naar Krsitinaihamn, Grebbe- stroom naar Manchester, Helvetia naar Ant werpen. Dieter Waltraud naar Hamburg, Bellatrix naar Malmö, Ingeborg naar Stral- sund», Helena Russ naar Hamburg, Cottica naar West-Indië, Westland naar Buenos Aires, Njord naar Kopenhagen, Lena naar Kopenhagen, Dinkel naar Geffle, Amasus Fluvius naar Norrköping, La Pampa naar Middlesborough. Bomma naar Moss, Alcora naar Nova Scotia, Chronitas naar Rochester, Nore naar Stockholm, Goote naar Man chester. Prijzen van vrydag Per 1 kg: heilbot f2.70—2.20, gr. tong f2.70 —2.55, grm. tong f2.802.50, kim. tonig f2.90 —2.55, kl. tong I f2.902.50, kl. tong II f2.40 —2.20. tarbot I f2.90—2.40, zalm f3.70. Per 50 kg: tarbot II f112—94. tarbot IV f 77—52, sehartomg f 39. gr. schol f 3928, grm. schol f 4926, kim. schol f 5535, kl. schol I f 45— 37, kl. schol II f46—12, schar f21—8, bot f 108. v. haring f 2012, makreel f 2315, gr. schelvis f 68, grm. schelvis f 67, kim. schelvis f 7267, kl. schelvis I f 7060, kl. schelvis II f 4918, wijting f 3016, gr. gul f40—36, mid. gul f 38—33, kl. gul f30—25, kl. haai f30. ham f120102, poontjes f23- 18. kl. koolvis zw. f 1510. kl. koolvis wit f 35. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 19686, gr. koolvis zw. f 3222, gr. koolvis wit f .77—65, gr. leng f 10890. Aanvoer van vrijdag 563 kisten tong en tarbot, 7 heilbot, 5 tongschar en schartong, 995 schol, 280 schar, 70 bot, 560 haring, 470 makreel, 125 schelvis, 465 wijting, 155 kabeljauw en gul, 5 leng, 2 haai, 3 ham, 10 poon, 565 koolvis, 30 diversen. In totaal 4310 kisten. Besommingen van vrijdag RO 53 Dirkje f 13.340, VL 153 f14.200, SCH 27 f 11.640, KW 126 f5060, KW 89 f 6050, KW 59 f 5100. KW 52 f5930, KW 15 f4590, KW 85 f3150, KW 135 f1918, IJM 11 f1960, KW 94 f 1500. KW 92 f 1740. KW 58 f 1890. ADVERTENTIE ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 PRISMA KIJKER 7 x 35 96— Vrijdagavond vond in zaal Nijman de oprichtingsvergadering plaats van een Heemskerkse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen. De voorbereidingen zijn reeds eerder begonnen en er trainen nu regelmatig tien mensen bij de Alkmaarse zustervereniging. De propagandist van de K.N.B.R.D. de heer G. Schuitemaker noemde het een belangrijk feit dat thans in Heemskerk een brigade tot stand komt, immers het bezoek aan het strand stijgt en velen die hier komen zijn niet bekend met de gevaren van de zee. Om op doeltreffende wijze te kunnen werken is het bezit van deugdelijk mate riaal noodzakelijk. Van de eerste urgentie is zorg te dragen voor een drietal red- dingsstokken met redlijnen. Over de aanschaffing hiervan zal wor den onderhandeld met het gemeentebe stuur. Ook voor een onderkomen aan het strand met de mogelijkheid van kleding en materiaalberging dient zorg te worden gedragen. Op deze avond vertoonde de heer H. R. Vos enige films over het werk van de Rotterdamse reddingsbrigade. Burgerlijke Stand van Heemskerk Geboren; Ronald B. J., z. van Gt J. Mein- ders en H. C. M. Delissen; Ronald, z. van E. Kuipers en J. Bierhaalder, Beverwijk; Michel, z. van C. J. Harmeyer en H. Hut ter te Beverwijk: Ellen B., d. van L. Hof en L. v. Slooten te Velsen; Augustinus M. A. z. van H. Molenaar en C. van Duivenvoorde; Willibrordus P. M., z. van N. Stuifbergen en T. A. van der Zwaan te Castricum; Augustinus H„ z. van A. P. Molenaar en E. M. Duiker te Beverwijk; Martina J. M„ d. van J. E. van Gooi en M. de Graaf; Rudolf A., z. van P. C. Bonekamp en K. J. Denekamp te Velsen. Getrouwd: G. Hutter en J. E. Koppen. ADVERTENTIE GEEN NOOD UIJ VERW€UV€N HET. VULLEN MET BIJ 6N 0V€*TR€KK€N *et nooiE TIJK '$-nORG£NS GERAMD S-AVONDS UEER THUIS Marktplein 30 - Trompstraat 35 Telefoon 4273 ZATERDAG 30 MAART Tlialia, 19 en 21.15 uur: „High Society". Rex, geèn opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Felison, 1417 uur: expositie H. F. Boot, zaal Heidestraat. Zeekadetkorps IJmond. 20 uur, feest avond eerste lustrum in Ned. Herv. Jeugdgebouw. ZONDAG 31 MAART Thalia. 15 uur: „De mijnen van koning Salomo"; 19 en 21.15 uur „High Society". Rex, geen opgave. MAANDAG 1 APRIL Chr. Metaal Bedrijfsbond, kinderfilm middag, 16.30 uur, Hervormd. Jeugdge bouw IJmuiden; 20 uur: propaganda filmavond in het Hervormd Jeugdge bouw, IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek,, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Thaiia, 20 uur: „High Society". Hex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Raadhuis, 1012 uur: spreekuur burge meester; 1517 uur: spreekuur wethou der van onderwijs. f

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9