TYPEN PONT Pools-Amerikaans overleg op een dood punt geraakt Heb meer voor Uw won 3 IIIOOCPO I IUULIIU schoenreparatie aanbieding rwi Feest- aanbiedingenü Matei DE BEURS Amsterdamse Beurs Trouwfoto 's Luidsprekers VITRAGES 9 Behoefte aan nieuwe instructies Hofkapper A. Olthof jubileert Gouden huwelijksfeest van amateurtoneel-echtpaar Kerk bezint zich op de verhouding mens-dier ,,'t Karpertje sloot goed seizoen af Scheepvaart Fotobureau CHR. PIETERSE FORMA NATURA BELASTINGAANGIFTEN Afgepaste glasgordijnen Gotische dressoirs Let op de prijs, kijk eerst even bij VISSER! Lompen Oud ijzer Oud papier Fa MAX GOSSCHALK GORDIJNRAILS BALATUM MAANDAG 1 APRIL 1957 (Van onze correspondent in Washington) Drie weken lang tracht nu reeds een Poolse delegatie in Washington nieuwe economische betrekkingen met Amerika aan te knopen. In algemene termen hebben hooggeplaatste figuren Eisenhower en Dulles incluis te kennen gegeven, dat Amerika zulk een ontwikkeling gaarne ziet, doch de onderhandelingen in de Ameri kaanse hoofdstad verlopen tot dusverre niet vlot. De Polen wensen geen cadeaus, maar hun verlanglijst is toch indrukwekkend. Zij zouden voor tweehonderd miljoen dollar aan landbouwprodukten willen kopen (te betalen in Poolse munt) en bovendien zou den zij een lening willen sluiten om voor honderdmiljoen dollar aan machinerieën te kunnen aanschaffen. Die bedragen wa ren wel hoger, dan men in Amerika ver wachtte en men kon aan de bezoekers ter stond naar waarheid meedelen, dat de wet niet toestond op dit moment zulke grote transacties aan te gaan. Maar, waar een wil is, is een weg. Ook een weg naar War schau. Is die wil er in Washington? In het algemeen zouden wij zeggen: ja. Maar er is toch actie van bovenaf nodig om wat schot in de zaak te brengen. Eisenhower en Dulles hebben het druk gehad met hun onderhandelingen in Ber muda en pas na hun terugkomst in de hoofdstad, kan men hopen dat er klare richtlijnen aan de onderhandelaars op het lagere niveau gegeven zullen worden. Moet men inderdaad hopen, dat Amerika nauwere economische betrekkingen zal aangaan met de regering van Gomoelka? Naar ons inzien stellig. Sinds Gomoelka aan het bewind is gekomen, heeft Polen het storen van radio-uitzendingen uit het Westen stopgezet. Kranten en tijdschriften uit het Westen werden weer toegelaten. Het reizen over en weer, voor Polen en voor .hen, die Polen wilden bezoeken, werd veel gemakkelijker gemaakt, enzovoort. Of Gomoelka zich zal kunnen handhaven, hangt van een deel af van het succes, dat hij heeft bij het scheppen van betere om standigheden voor het Poolse volk. Er moet voor het Westen veel aan gelegen zijn dat De kapper van Prinses Wilhelmina, de 74-jarige heer A. Olthof uit Amsterdam, is vandaag zestig jaar als dameskapper werkzaam. Sedert hij in 1936 in het paleis op de Dam bij Koningin. Wilhelmina werd ontboden, heeft zijn koninklijke cliënte veelvuldig van zijn diensten gebruik wil len maken, onder andere bij haar officiële bezoek in 1938 aan België. Vijf dagen ver bleef toen ook de heer Olthof in Brussel. Ook bij het onofficiële verblijf van de Prinses enige weken geleden in Amster dam heeft de heer Olthof het kapsel van Prinses Wilhelmina mogen verzorgen. In zijn zestigjarige loopbaan hebben trouwens meer vorstelijke personen zich door de heer Olthof laten kappen, onder andere Koningin Elisabeth van België, de doch ter van de keizer van Ethiopië en prinses Hermine, gemalin van ex-keizer Wil helm II. 3Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabel fabriek. gew. PhilipsGloeil. pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsch Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Stee) U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkners vrijdag 86% 91 K 195 310 200 296 298 269 253 148% 370% 223% 882% 178,40 81 166% 177 282 90 94 202 168% 170 175 65% 173 59% 38% 82% 34 Voorbeurs koersen 194 253 374 177,70 Gomoelka daarin slaagt, dank zij een eco nomische koers, die niet uitsluitend door Sovjet-bakens bepaald wordt. Senator Knowland, leider van de repu blikeinen in de Senaat, is het met die ziens wijze absoluut niet eens. Zolang de Polen er niet rond voor uitkomen, dat zij tegen het communisme zijn, wenst hij geen hulp te verlenen. Die hulp zo betoogt hij maakt op dit moment de communis ten alleen maar sterker. Knowland is ech ter, wat dit betreft, in de minderheid in zijn eigen partij. Zijn woorden kunnen sommigen doen aarzelen, zij kunnen ver traging veroorzaken, maar tot dusverre ziet het er nog niet naar uit, dat de onderhan delingen met Polen zullen mislukken. Ook in de Senaat en in de betreffende Senaatscommissie constateert men de nei ging om landbouwprodukten in behoorlijke hoeveelheid voor Polen ter beschikking te stellen. Vrijwel niemand verwacht, dat de Polen alles zullen krijgen wat zij gevraagd hebben, maar het voornaamste doel zou toch reeds zijn bereikt, indien er een be gin werd gemaakt, waar Gomoelka door werd versterkt. Over de verkoop van landbouwproduk ten zal men het gemakkelijker eens wor den en daarvoor zal sneller wetgevende actie te bereiken zijn dan voor het ver strekken van een lening. Toch moeten er nog wel zoveel dollars in Eisenhowers noodfonds te vinden zijn, dat de Polen niet met een geheel lege buidel behoeven terug te keren. Het zal niet vele echtparen gegeven zijn om bij hun gouden huwelijksfeest meer dan vijfenveertig jaren samen te hebben gedeeld in de vreugden en geneugten van het amateurtoneel, zoals de heer C. C. J. Bakker en zijn echtgenote C. Bakker-Jon- gejans, die op woensdag 3 april hun gou den huwelijksfeest zullen vieren. Hun vele herinneringen zullen in deze dagen weer helder voor de geest komen vooral waar het betreft de in de bekende toneelvereniging „Concordia", die helaas vorig jaar te gronde werd gericht en van welke toneelclub de echtelieden een stu wende kracht vormden. De bruidegom, die als „oom Kees Bak ker" bij velen een bekend man is, werd in de oude Keikstraat in het dorp Velsen op 26 Februari 1880 geboren in „het huisje met de troffel". Zijn vader was schilder en dus ging de ambitie van de jonge Kees over op het ambacht van vader. De bruid, die 28 augustus 1889 te Bergen (N.-H.) werd geboren kwam als tweejarige dreu mes naar Wijk aan Zee en in het kosthuis van vader Jongejans vonden de beiden elkaar later om elkaar voor het leven trouw te beloven en op 3 april 1907 in het oude (nu verdwenen) raadhuisje van Wijk aan Zee en Duin aan de Zeestraat te trou wen. Opmerkelijk is, dat de jonge Kees zich al op veertienjarige 'leeftijd tot de muziek aangetrokken voelde^en lid werd van de V'elser fanfare die in „Appeldoorn" in het dorp Velsen repeteerde onder leiding van wijlen directeur J. J. Zwart. Bij de oprich ting van de Harmoniekapel „De Een-, dracht" in 1904 zette hij zijn muzikale hobby voort, hetgeen meer dan vijfentwin tig jaar zou duren, onder andere bovendien als voorzitter. Inmiddels had ook het to neel de belangstelling van de heer Bakker gekregen en hij speelde op 16-jarige leef tijd bij „Ons Genoegen" in Santpoort al mee. ïn 1910, na zijn huwelijk dus, ging hij met zijn vrouw naar Velsen-Noora (toen Wijkeroog) om in O.B.K. te gaan spelen, om spoedig daarna een engage ment (tot het bestaanseinde) van „Con cordia" aan te gaan. De heer Nunes Vaz bracht deze club op een hoog peil, maar evenzeer zijn er zeer prettige herinneringen aan buitengewoon geslaagde uitvoeringen van ettelijke to neelstukken onder regie van de heer A. v. d. Bliek en Leo W. Boeree. Mevrouw Bak ker mist dit alles, evenals haar man, nu erg. Het bruidspaar moet nu teren op deze heerlijke tijd van hard werken, waarbij de bruidegom nog terug kan zien op zijn schil dersdiensten bij de papierfabriek, waar hij in 1909 kwam om in februari 1945 te wor den gepensioneerd. Dit gebeurde in de pe riode van de evacuatie, toen een half jaar daarvoor Zaandijk een onderkomen bood. In juli 1945 stond het huis van de fami lie Wegman-Jongejans voor het echtpaar open, dat daarna nog zes jaar een onderko men in Santpoort vond na tot 1945 bijna dertig jaar boven de fröbelschool in de Eendrachtstraat te hebben gewoond. Vier jaar geleden kwam er in het Pancrasplant- soen 8 eindelijk de zo verlangde rustige sfeer, waar woensdag de enige (ook al to neelspelende) dochter met haar man en drie kleinkinderen het gouden feest van deze bekende echtelieden van harte zul len meevieren. De directeur van de Nederlandse Ver eniging tot bescherming van dieren", de heer G. Nieuwenhuysen, heeft een schrij ven gericht aan de generale synode der Nederlandse Hervormde Kerk, waarin hij zegt, dat zijn referaat, dat hij op de synode in juni 1956 heeft gehouden over de ge havende verhouding tussen schepper, mens en dier, een goede klankbodem heeft gevonden. Zo is hij onder meer in vele gemeenten door voorgangers en kerkeraden uitgeno digd om over het bovenstaande onderwerD te komen spreken. Sinds 15 juni 1956 heeft hij ongeveer negentig spreekbeurten over de verhouding „schepper-mens-dier" ver vuld. Op verzoek van enige legerpredikanten sprak hij ook in vele militaire tehuizen. Ook van r.-k. zijde ontving de beer Nieuwenhuysen uitnodigingen voor spreekbeurten. Aan het einde van zijn brief verzoekt de heer Nieuwenhuysen de synode haar ad hesie te willen betuigen aan de regering inzake het ontwerp „wet op de dierenbe scherming", dat bij het parlement is in gediend. De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" heeft zaterdag in haar clubhuis zaal Hoogewerf de jaarlijkse feestavond gehouden. De voorzitter de heer A. Hoeben maakte van deze gelegenheid gebruik om de prijzen uit te reiken aan de winnaars van het afgelopen seizoen. De „koningsvissec" was de heer C. van Leeuwen, met 96 gevangen vissen; tweede werd H. Kranendonk-en de derde prijs ging naar J. Pools met elk 54 stuks. De heer J. Appel ontving een prijs voor het feit dat hij de grootste brasem naar boven had gebracht. Zowel de groot ste snoek als de grootste karper werd ver schalkt door de heer J. Straat, als beloning hiervoor sleepte hij een werphengel met molen in de wacht. De heer Hoeben constateerde met vreug de dat het afgelopen seizoen ondanks de moeilijkheden met het viswater uitstekend is geslaagd. De avond werd op prettige wijze doorge bracht, waarbij de inwendige mens her haalde malen werd versterkt. Het was een bijeenkomst die ertoe bijdroeg om de on derlinge band tussen de leden te verster ken. Amstelveen, 29 te Madras. Appingedijk, 29 v. Santos n. Vitoria. Amerskerk, 30 te Amsterdam. Annenkerk, 30 te Amsterdam. Abbekerk, 31 te Shanghai. Agamemnon, 30 v. New York n. Port Au Prince. Albireo, 31 dw. Port Elizabeth n. Bahrein. Alderamin, 31 v. Las Palmas n. Duinkerken. Algenib, pass. 31 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Alioth, pass. 31 Kaap St. Vincent n. Las Palmas. Almdijk, 31 te Vera Cruz. Alpehrat, 1/4 te Montevideo, arendsdijk, 1-4 te Havana. Alhena, 1/4 te Hio de Jan, 10/4 te B. Aires verw. Alnati, 11/4 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Amstelland, 30 v. St. Vincent n. Montevideo. Bawean, 31 te Portland. Billiton, 31 v. Singapore n. Labuan. Blijdendijk, pass- 31 Landsend n. New York. Borneo, 1/4 te Surabaja. Boschkerk, 1/4 te Colombo. Batoela, 30 te Padang v. Surabaja. Breda, 30 te San Juan. Britsum, 29 550 m. o.z.o. Cp. Race n. Avonmouth. Bloemfontein, 5/4 v. Amsterdam n. Durban. Bonaire, 3>4 te Paramaribo verw. v. Georgetown. Boskoop, verm. 29 v. Trinidad n. Rotterdam. Casamance, 29 v. La Pallice n. Duinkerken. Crania, 30 v. Adelaide n. Curagao. Caltex Delft, 31 v. Liverpool n. Rotterdam. Caltex Leiden, 31 te Sidon. Caltex Nederland, 31 te Kopenhagen. Castor, pass. 31 Azoren n. Rotterdam. Ceronia, 3/4 te Port Elizabeth verw. Cinulia, 31 v. Hamburg n. Curagao. Cistula, 31 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Clavella, 31 te Aden. Cleodora 31 te Abadan. Congokust, 31 v. Dakar n. Freetown. Coryda, 31 v. Saigon n. Pladju. Cottica, pass. 31 Ouessant n. Madeira. Camerounkust, 30 te Freetown. Charis, 30 te Georgetown v. Paramaribo. Concepcion, 29 150 m. z.w. Rio de Jan. n. Ilheos. Cradle of Liberty, 30 te Pta. Cardon. Dongedijk, 30 te Rotterdam. Delfshaven, 30 te Karachi v. Porthoka. Delfland, pass. 31 Finisterre n. Amsterdam. Diemerdijk, 30 v. Christobal n. Antwerpen. EssoNederland, 29 v Fawley n. Carribean. Eemland, 30 te Santos. Eos, pass. 11 Finisterre na Tunis. Erinna, 1/4 te Pladju. Esso Den Haag, pass. 31 Flores Azè n. Golf van Mexico. Esso Rotterdam, 31 te Las Palmas. Etrema, 31 v. Curagao n. Landsend. Eenhoorn, 30 te Kalamata v.Algiers Elizabeth B, 6/4 te Genua verw. Friesland KRL, 30 te Rotterdam. Felipes, 2/4 te Pt. Dickson verw. Fairsea, pass. 28 Ouesant n. Southampton. Giessenkerk, 29 te Rotterdam. Gadila, 30 v. Singapore n. Manilla. Gaasterkerk, 29 v. Durban n. Penang. Gaasterland, 31 te Vitoria. Garoet, 31 te New Orleans. Gooiland, 31 te Bahia Ghanakust, 30 te Abidjan v. Takoradi. Haarlem, 1/4 teCristobal. Hathor, 31 v Alexandrië n. Beyrouth. Hector, 1/4 te Piraeus'. Hoogkerk, 30 te Adelaide v. Fremantle. Hispania, 30 te Bilbao. Hydra, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Hera, 29 330 m. n.n.o. Fayal n. San Juan. Hilversum, 29 290 m. z.o. Zanzibar n. Little Aden. Iberia, 29 v. Bilbao n. Rotterdam. Ilos, 30 v. Amsterdam n. Gothenburg. Joseph Frering, 29 v. Monrovia n. IJ muiden. Heden ging zacht en kalm van ons heen na een lang durige ziekte mijn lieve zorgzame man en onze lieve zorgzame vader, be huwd-, groot- en over grootvader LEENDERT BROEK echtgenoot van Cornelia Rademaker in de leeftijd van 72 jaar. IJmuiden, 31 maart 1957. Visseringstraat 13. Uit aller naam: C. Broek-Rademaker Kinderen, klein kinderen en achter kleinkind. De crematie zal plaats vinden op donderdag 4 april a.s. in het Cremato rium te Velsen na aan komst van trein 13.29 u. te Driehuis-Westerveld. Vertrek van sterfhuis 13 uur. Voor blijk van medeleven bij het overlijden van mijn man, bedank ik alle kennis sen en vrienden en Directie en personeel van de Neco Conservenfabriek. Mevr. SPITSBAARD- ORIJ en kinderen. IJmuiden 1957. Ruyterstraat 96. "yX Raadhuis en kerk Hoofdstraat 179. Santpoort. Tel K 2500—13049. Dag- of avondles Aanvang 4 of 8 april. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. De Begraafplaats „Wester veld" heeft voor belangstellen den brochure met uitvoe rige inlichtingen omtrent het verkrijgen van graf rechten, beschikbaar. Aanvrage te richten aan de N.V. Begraafplaats „Westerveld" Hoofdkan toor Rokin 73, Amster dam, Telefoon 3.20.63. Reclame aanbieding Ondanks prijsverhoging gaan wij door: 2 pers. da mast bedstellen van f 129 voor f 89 met 15 jaar ga rantie. Verder moderne Barok en Goth. huisk. Bankstellen Clubs, Slaap kamer, Karpetten, enz. ;egen de laagste prijzen. Dok op 6, 12 en 18 maan- len zonder borg. Toonkamers PVESTERHOUTPARK 8 fel. 18840, bij de Wagenw. Een geklede schoen in luxe uitvoering I 1| Voor ames met korte brede voeten Hoge wreef en ruimte voor een knok Breed aan de tenen Ook geschikt voor het dragen van losse steunzolen Leverbaar in chroom- 'eder of suède en in moderne kleuren '•Brochures en adressenlijst bij WETERINGSCHANS 209 AMSTERDAM Administratie- en Assurantiekantoor C. BROEK Zeeweg 230. IJmuiden. Tel. 6452 Onzichtbaar Stoppen Mot-, Scheur- en Brandgaten Repareren, veranderen van Dames- en Herenkleding. THEO v. ECK, Kleermaker, Kennemerlaan 176. Tiendaagss voor da woninginrichting in soepele Marquisette, met originele Zwit serse kant afgewerkt, 90 x 160 6.95 en 4.20 per stuk met luifel. Sierlijk van model en van uitste kende constructie en kwaliteit: 186.—, 175.—, 158— MEUBEIM A G A Z IJ N Zeeweg 191 - IJmuiden (O.) Tel. 4054 Ter gelegenheid van de „Woning-tiendaagse" zullen wij U eens tracteren .Wij kunnen het echter alléén maar gedurende deze week doen. Let op: 2-pers „ELASTICA DE IUXE" MATRAS, 2- of 3-delig, zomer en winterkant, met originele „Ceibatex" kapokafdekking. Zeer soepele vering met de volle 15 jaar garantie op vering en binnenwerk170. Bij deze matras krijgt u GRATIS: 1 zware gevulde matratdek en een 2-pert. Moltondeken van 1e kwaliteit. Java, 31 te Priok. Jagersfontein, 1/4 te East-Lond., 3/4 te Durb. verw. Johan van Oldenbarnevelt, 4 4 te Surabaja, 7/4 te Tj. Priok verw. Kota Agoeng, 29 te Rotterdam. Kota Gede, 30 te Rotterdam. Kabylia, 29 v. Rio de Janeiro n. Belem. Keizerswaard, 28 te Yokohama. Koratia, 29 te Buenos Aires Karsik, 30 te Kobe v. Nagoya. Kalinga, 31 v. Maracaibo n. Liverpool. Katelysia, 31 te Portlandmaine. Kenia, pass. 31 Dakar n. Rotterdam. Kieldrecht, 31 te Finisterre n. Antwerpen. Kinderdijk, 29 v. New York n. Antwerpen. Kloosterdijk, 1/4 te Boston. Korovina, 1 '4 te Balikpapan. Kosicia, 31 te Curagao. Kota Inten, 31 v. Belawan n. Durban. Krebsia, 1/4 te Mamonal. Khasiella, 2/4 te Avonmouth verw. Koratia. 30 ten anker voor La Plata n. B. Aires. Karimata, 29 390 m. w. Diego Garcia n. Durban. Karimun, 30 350 m. o.n.o. St. Helena n. Belawan. Koningswaard, 30 110 m. w.n.w. Fremantle naar Melbourne. Korovina, 30 290 m. o.z.o. Makassar n. Bal.papan. Larensberg, 30 te Houston. La wak, 29 v. San Francisco n. Portland Oreg. Leopoldskerk, 1/4 te Londen. Lissekerk. pass. 30 Kp. De G. Hoop n. Durban. Lombok, 31 v. Beira n. Dar Es Salaam. Louis Lantz, pass- 31 Dakar n. Monrovia. Limburg, 30 te Makassar v. Bremen. Laagkerk, 30 te Las Palmas v. East-London. Maashaven, 29 v. Buenos Aires n. Las Palmas. Mariekerk, 29 v. Las Palmas n. Boulogne. Marisa, 29 te Berre. Maasdam, 31 v. Southampton n. Halifax. Meerkerk, pass. 31 Gibraltar n. Dakar. Merwelloyd, 1/4 te Genua. Metula, 14 te Brisbane. Myonia. 1/4 te Abadan. Maas, 30 te Brighton. Mataram, pass. 30 Gibraltar n. Napels. Minjak, 30 370 m. z.w. Ambon n. Ambon. Mentor, 29 200 m. z.o. New Orleans n. Maracaibo. Nanusa, 31 te Singapore- Nw. Amsterd., 31 v. Havana, 2/4 te N. York verw. Noordam, 1/4 v. New York te Rotterdam verw. Notos, pass. 29 Ouessant n. Alexandrië. Osiris, 1/4 te Philadelphia. Oranje, 4/4 v. Tj. Priok n. Amsterdam. Oranjefont., 4/4 te L. Palm., 10 4 te A'dam verw. Oranjestad. 31 te Curagao, 5/4te P. Limon verw. Orion, 30 v. Alexandrië n. Beyrouth. Prins Alexander, 29 te Rotterdam. Pr. Frederik Hendrik, 29 v. Cartagena n Antw. Pendrecht, pass. 31 Comoro eil. n. Perz. Golf. P. G. Thulin, 31 v. Rastanura n. Kaapstad. Polydorus, 30 te Belawan. Prins Johan Willem Friso, 31 te Halifax. Pieter S, 30 te Rotterdam v. Swansea. Perna, 1 4 te Miri v. Poro. Radja, 30 te Vancouver. Riouw. 31 te Singapore. Roebiah, 14 te Port Elizabeth. Rijnkerk, 1/4 te Mombasa. Raki, 29 v. Delawarerivier n. Sint Vincent. Rijndam, 2/4 te Cobh, 4/4 te Rotterdam verw. Seven Seas, 30 te Rotterdam. Schiedijk, 29 te Rotterdam. Sumatra, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Senegalkust, 29 v. Antwerpen n. Hamburg. Schouten, 30 v. Mauritius n. Bunbury. Stad Amsterdam, pass. 30 Lizard n. Rotterdam. Statue of Liberty, 31 te Las Palmas. Straat Banka,, 31 v. Colombo n. Bombay. Stanvac Djirak 30 te Sungeigerong v. Bangkok. Saroena, 30 te Puloubukom v. Pladju. Stanvac Benakat, 31 te Sungeigerong v. Sungei- pakning. Straat Torres, 30 te Belawan v. Colombo. Sabang, 30 te Rangoon v. Singapore. Sarpedon. 30 te La Guaira v. Aruba. Sibajak, 6/4 v. Rotterdam n. Wellington. Statendam, 2/4 te Fort de Fraice, 5 4 te La Guaira verw. Stad Viaardingen, 1/4 te Narvik v. Rotterdam. Stad Maassluis. 30 te IJmuiden verw. Sliedrecht, 30 200 m. n.o. Mozambique n. K'stad. Telamon, 29 v. Amsterdam n. West-Indië. Tomori, pass. 29 Reunion n. Belawan. Tarakan, 31 rede Semarang. Taria, 31 v. Pta. Cardon n. Rio de aneiro. Tawali, 31 v. Abadan n. Basrah. Tegelberg, 30 v. Rio de Jan. n. Tristandacunha. Teucer, 31 te Priok. Tomini, 31 te Makassar v. Surabaja. Tjitjalengka, 30 te Singapore v. Hongkong. Tero, verm. 31 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tjisondari, 28 v. Kobe n. Osaka. Triton, pass. 30 Vlissingen n. Amsterdam. Vasum, pass- 31 te Kaapstad n. Las Palmas. Van Riemsdijk, 30 te Tj. Priok v. Belawan. Van Waerwijck, 30 500 m. z w. Str. Soenda naar Singapore. Witmarsum, 30 te Hamburg. Woensdrecht, 30 150 m. z.w. Miri n. Geelong. Waterman, 2/4 te Teneriffe, 13/4 te K'stad verw. Westerdam, 1/4 v. Rotterdam te New York verw. Will. Ruys, 7 4 te K'stad, 16/4 te Colombo verw. Willemstad. 3/4 v. Cristobal te Amsterdam verw. Zaankerk. 30 150 m. z.w. Ouessant n. Genua. Zuiderkruis, 5 4 te Rotterdam verw. v. N. York. Zeeland, 1/4 te Kaapstad. KLEINE VAART Atlas, 28 v. Bari n. Venetië. Boreas, 28 v. Chanak, n. Istanbul. Bab T. 28 v. Bordeaux n. Londen Elsa, 28 v. Preston n. Gijon Mussel. Joost, 27 v. Tees n. Santander. Kaap Falga, 26 v. Bayonne n. Garston. Kaap St. Vincent, 19 v. Zaandam te Rotterdam. Ilias, 28 te Tanger n. Ceuta. Plato, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Pavo, 29 v. Bilbao n. Requejada. Ponza, 28 v. Gijon Mussel te Bayonne. Tilly, 26 v. Santander te Rotterdam. Flevo. 29 12 m. n.o. Ouessant n. Amsterdam. Phidias, 29 35 m. n.o. Kaap Nao n. Savona. SLEEPVAART Ebro, 29 200 m. z.w. Takoradi n. Mombasa. Humber. 29 50 m. w. Gibraltar n. Amasra. Oostzee, 29 te Pto. Belgrano. Poolzee, 29 500 m. o.n.o. Barbados n. Maracaibo. Zwarte Zee, 29 te Pto. Belgrano. op wollen, zijden en katoenen coupons Gevr. te Santpoort NET MEISJE, als hulp i. d. huis houding 8-5 u. of 8-7 u. Zat.- midd. en zond. vrij, loon f 32.50 p. w. Brieven L 9767 WERKSTER gevr. Hazen- berg's le klas banketbakkerij L. Nieuwstraat 437, tel. 6479 Hazenberg's le klas banket bakkerij, Lange Nieuwstr. 439 vraagt voor zaterdags of voor enkele dagen HULP voor de winkel. Wie heeft Tjerk's AUTOPED meegenomen v. h. school plein van de P. Vermeulen- school, oude adres (Plane- tenlaan Haarlem) staat onder de voetplank. Terug bezor gen: Kerkstra, de Noostraat no. 138. VERLOREN bij bushalte Scheldestr. richting H'lem, 3 uur portemonnaie m. inh. Tegen flinke beloning terug te bez. L, Nieuwstraat 276, IJmuiden. 'TELEVISIE: Onze Keizer lijke service is uw korting. Onze extra service-polis, bij aankoop van een televisie toestel, geldt ook nog na af loop van de fabrieksgaran tie. Op onze antenne-instal latie krijgt u 3 jaar schrift, garantie. Keizer, Tromp straat 30 Tel 4516 TANDHEELKUNDIGE VERZORGING VAN ZIEKENFONDSVERZEKERDEN De tandartsen in de gemeente VELSEN, leden van de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde, delen mede, dat per 1 april 1957 geen overeenstemming is bereikt tussen de landelijke zie kenfondsorganisaties en de tandartsen. Als uitvloeisel daarvan zal per 1 april 1957 aan leden van ziekenfondsen op vertoon van hun ziekenfonds- kaart uitsluitend tandheelkundige hulp worden ver strekt tegen betaling volgens een door de Nederland sche Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde vastgesteld tarief Van de betalingen zullen gespecificeerde kwitanties door de tandartsen worden verstrekt. Ook voor uw BESTOLITE 5 x sterker dan leer HERENZOLEN - DAMESZOLEN - KINDERZOLEN 4.10 5.25 5.40 vanaf 1.45 ALLEEN KENNEMERLAAN 64—66 worden tegen d» HOOGSTE PRIJS bij u gehaald door INDUSTRIESTRAAT l IJMUIDEN TEL. 5851 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald. Trompstraat 27, Chem. Wasserij en Ververij Kevser LAAT NU REEDS UW PLIS- SéROK door ons halen of breng hem zelf naar Hoek en Vaart, filiaal W. a. Zeeër- weg 101, IJm. Tel. 7200. ETALAGE-MATERIALEN v. iedere branche, glasplaten, spiegels (ook verzilveren) J. Mertens, Snelliusstraat 14, tel 6140. IJmuiden Te huur aangeboden GEM. KAMERS met gebruik van keuken, enz. Brieven L 9764 Te k. gevr. KINDERLEDI- KANTJE, Zeeweg 228 IJm.O. HET MENU van de dag van Webbe's Groentebedrijven is v. morgen pankl. Savoye kool 1 dubbeltje per pond. Evert- senstraat 18-20, Zeeweg 238 Te koop gevr.: OUD ZIL VER en Friese klokken. Br. L 2201. Te koop moderne eiken Duitse STUDIE-PIANO voor zeer lage' prijs en Hoover wasmachine als nieuw. Br. L 2200. TE KOOP: i. z. g. st. z. kin derwagen, box met vlonder, en fietsmand zitje. Adres: Scheldestraat 80. Te kj wit WANDELWA GENTJE f 17.50. autoped f 7.50, zinken badkuip f 15. kindrstoel f 5. Rijksweg 324 Santpoort. Te koop: een verhuurd WOONHUIS, Willebrordstr. IJmuiden-O. Prijs f 4500, Br. L 9766. Weefstof 120 breed 1.98 Brab. bont 80 breed v.a. 0.95 Schoorsteenval in div. ruitjes v.a. 0.75 Cretonne 120 breed moderne dess. v.r. 2.75 Bedtijk 140 breed, in div. strepen 2.45 Vitrageval v.a. 1.05 met toebehoren extra voordelig Cocosmatten 140 x 180 18.75 Traploper v.a. 1 35 Cocosmatjes 40 x 70 v.a Cocosloper 95 breed Plastic 120 breed Plastic tafelkleden Plastic aew. kussens genopt Chinamatten 140 x 180 6.95 1.25 4.25 0.95 1.65 1.98 nieuwe dessins 200 breed PRACHT SORTERING met ruche, kant, broderie rand AFGEPASTE GORDIJNEN in mooi assortiment

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3