HET JONGENSEILAND DE BUIT BINNEN Bemiddeling van minister en ziekenfondsraad mislukt V. M. UITTENBOGAARD Agenda voor Haarlem Het tandartsenconflict Vanmorgen in de vishal en op zee Zo werkt BaSastore zongordijn Tandartsen: Ziekenfondsen: Korfbal in de IJ mond Derde twaalftal van Watervliet kampioen C. Lute winnaar van de Veen-beker Wia-waha's lieten waterleiding bijeenkienen „Weenink" speelt promotie wedstrijden tegen „Rolland" Handbal in de IJmond IJmond door Lijnden vrijwel uitgeschakeld „Excelsior" speelde onder andere leiding Agenda voor Beverwijk Zeekadetten vierden hun eerste lustrum f' 8 VERVOLGVERHAAL^ „O...." DE VERLOVINGSRINGEN SPECIALIST MAANDAG 1 APRIL 1957 Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid deelt mede: „Met ingang van 1 april zal, naar moet worden aange nomen, een aantal tandartsen zich niet langer beschouwen als aan de ziekenfond sen verbonden te zijn. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft zich beraden over de vraag in hoeverre alsnog door een optreden zijnerzijds zou kunnen worden medege werkt ;.an het voorkomen van een situatie welke schade zou toebrengen aan de tand heelkundige verzorging der ziekenfonds verzekerden. Hij heeft de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde mede gedeeld dat bemiddeling slechts in overwe ging kon worden genomen, indien hem een volledig inzicht in de meningsverschillen met de ziekenfondsorganisaties werd ver schaft, en de maatschappij niet bij voor baat elke concessie op het standpunt der ADVERTENTIE Bescherming tegen de zonne hitte, maar met behoud van daglicht en uitzicht. Dankzij de sleufjes. Daaraan herkent u Balastore, het goedkoop ste goede zongordijn. Wij le veren Balastore op de juiste raambreedte. Marktplein ziekenfondsen afwees. Voorts vroeg hij de uitvoering van het ultimatum van 23 maart tot het afbreken van de relatie met de zie kenfondsen, in afwachting van bemidde lingspogingen, op te schorten. Deze poging van de minister heeft niet tot resultaat geleid. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevorde ring der Tandheelkunde heeft de minister medegedeeld, noch tot het doen van enige concessie, noch tot het opschorten van het ultimatum bereid te zijn. De Ziekenfondsraad had zich eveneens tot het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tand heelkunde gewend met het verzoek de voorgenomen stappen tot het beëindigen van de bestaande overeenkomsten geduren de een termijn van twee maanden op te schorten. Op dit verzoek heeft het hoofd bestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde afwij zend beslist. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij tot B ordering der Tand heelkunde heeft medegedeeld, dat de stappen van de minister en de zieken fondsraad geen uitzicht gaven op een op lossing vóór 1 april, gezien de lange pe riode, gedurende welke reeds is onder handeld. Hoewel het eerste twaalftal van de korf balvereniging „Watervliet" zondagmiddag zijn ongeslagen thuisrecord tegen koploper en kampioenspretendent Samos I uit Utrecht moest prijsgeven werd het toch een goede dag voor de groen-gele Velsenaren, aangezien Watervliet 3 wegens een grote overwinning op Nieuw Flora en dank zij de nederlaag van koploper DSV I het kam pioenschap van de tweede klasse HKB be haalde. Watervliet won overtuigend. Direct na het begin had J. Minnes van afstand suc ces (1-0), welke stand geruime tijd bleef gehandhaafd. Mej. Spoelstra benutte na een half uur een kleine kans (2-0), waarna J. v. Dijk er 3-0 van maakte. Na de hervat ting nam Watervliet 3 het spel geheel in handen. J. Koning scoorde het vierde doel punt. In derde opstelling kregen de heren weinig kansen en ook nu speelden de Wa- tervliet-dames vrijer, waardoor mej. C. Meyer tweemaal een kans prima kon af werken (6-0). Een Haarlemse dame strafte in de beginopstelling een Velsense verdedi- gingsfout af (6-1), doch daarna kwam Wa tervliet terug en scoorcle mej. Terhorst (7-1). Het was J. v. Dijk, die met een door loopbal de eindstand op 8-1 bracht en Wa tervliet 3 zich kampioen kon noemen. Watervliet-Samos Watervliet I moest tegen Samos ervaren, dat de Utrechtenaren een prima snelle par tij speelden, waarin het tempo zeer hoog lag en de aanvalsactiviteit zowel van de dames als de heren kwam. Samos speelde dan ook gemakkelijk, hoewel Watervliet zich evenmin onbetuigd liet, maar toch niet voldoende armslag kreeg om erg gevaarlijk te worden. Het was dan ook een Samos- dame, die de score opende (0-1) welke voorsprong na een kwartier werd vergroot (0-2). In tweede opstelling wist Vos een goede doorbraak te forceren (1-2), doch direct daarna werd het (1-3). Opnieuw was het een Utrechtse dame, die nog voor de rust de stand op 1-4 bracht. Na de hervatting lag het tempo iets la ger. Berghuis had enkele keren bij het schieten geen geluk, waaruit Samos moed putte voor een nieuwe doorboring (1-5). In de beginopstelling waren beide verdedigin gen uitstekend op dreef. Wel speelde de Watervliet-aanval wat vrijer, maar ook Van Ladesteijn zat het niet mee met enkele afstandschoten. Samos deed dit beter (1-6), waarna mevr. Hartman ten slotte de eind stand op 2-6 wist te brengen. In de Wijkermeerpolder heeft de Bever - wijkse rennersclub Kennemerland zondag morgen een wedstrijd gehouden om de „Veen"-wisselbeker. De uitslag hiervan was: A en B klasse, ongeveer 100 km.: 1. C. Lute, 2 uur 48 min. 5 sec. 2. H. Hendriks; 3. B. Bosman; 4. J. Bruins. C-klasse, 66 km: 1. P. de Heer, 2 uur 2 min. 54 sec. 2. J. Timmer; 3. Dullemans; 4. H. Winkelaar; 5. M. Put; 6. J. Spee; 7 De Kruyff. Junioren 22 km: 1. B. de Reus 42 min. 58 sec. 2. Weeda; 3. S. Koper. De algemene ziekenfondsen delen mede, dat zij thans voor de onmogelijkheid zijn geplaatst, de verzekerden hulp door tand artsen te d( en verstrekken. De ziekenfondsen kunnen ook geen te rugbetaling doen van door de verzekerden rechtst eeks aan de tandarts betaalde be dragen voor verleende hulp. De verzekerden wordt in overweging ge geven zelf te beoordelen of het inroenen van tandheelkur ige hulp onder deze om standigheden dringend noodzakelijk is. Tndien blijkt, dat tandartsen bereid zijn na 31 maart de verzekerd ?n np de tot dusver re voor de ziekenfondsen geldende voor waarden te blijven behandelen, kunnen de verzekerden uiteraard op de normale wijze van de tandheelkundige huln voor rekening van het z'ekenfonds g 'bruik maken. Over het succes van de zaterdagavond gehouden kienavond hebben de „Wia-wa ha's", de padvindstersgroep uit IJmuiden zeker niet te klagen. Toen zij om acht uur begonnen bleek het zaaltje in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan dat op 60 man berekend is, eigenlijk veel te klein te zijn. Ongeveer honderd men sen, waaronder uiteraard veel padvind- sters, doch ook ouders en anderen die het padvindsterswerk na staan en zelfs nog enige hulpvaardige padvinders uit Haar lem gaven blijk van belangstelling. Het is ondanks de grote drukte een knal avond geworden met veel plezier en ge zelligheid. De IJmuidense bedrijven en za ken hebben er royaal voor gezorgd dat niemand zonder prijs naar huis behoefde te gaan. De vele, vaak vrij kostbare prij zen waaronder een nogal zeldzame repro- duktie van een Van Gogh, brachten allen er toe niet te zuinig te zijn met het kopen van plankjes. De opbrengst van de avond die zoals men weet ten bate van de bouw van een eigen honk aangewend wordt was dan ook een meevaller waar niemand aan het begin van de avond op had durven rekenen. De aanlegkosten van de waterleiding, een post die het bestuur grijze haren kostte, zijn er nu gelukkig uit en allen waren er van overtuigd, dat dit een flinke stap in de goede rich tin' is geweest. Het eerste tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink", dat enige tijd ge leden kampioen is geworden van de eerste klasse van de N.H.S.B., zal promotiewed strijden moeten spelen tegen de Heem- steedse vereniging „Rolland" om een plaats in de overgangsklasse. Op donderdag 11 april gaan de Bever- wijkers naar Heemstede en op dinsdag 23 april vindt de returnwedstrijd plaats in het Witte Kruis-badhuis te Beverwijk. Maandagmarkt Vanmorgen waren aan de markt de „Bea trice" met 835 kisten, waarvan 15 schelvis, 160 kool, 270 makreel, 300 haring, 90 wij ting en 300 kleine kistjes haring; de KW 75 met 140 kisten, waarvan 100 schelvis, 10 kabeljauw, 5 kool, 25 wijting en 120 stuks stijve; de „Elie" met 635 kisten, waarvan 290 schelvis, 60 gul en kabeljauw, 100 makreel, 175 wijting, 10 varia en 30 stijve; de „Emma" met 1100 kisten, waarvan 290 schelvis, 45 gul en kabeljauw, 330 kool, 130 makreel, 60 haring, 200 wijting, en 10 varia en de SC H171 met 900 kisten, waarvan 25 schelvis, 120 kool, 200 makreel, 550 ha ring, 70 wijting; de KW 176 met 770 kisten, waarvan 330 schelvis, 70 haring, 300 wijting en 40 varia; de KW 73 met 650 kisten totaal, waarvan 150 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 40 kolen, 250 makreel, 150 wijting en 40 varia plus 40 stijve. De kleine vaart was er met 36.000 kilo tong en 1500 kisten schol. Export De grote schelvis ging weg voor 26 37, evenals de grootmiddel. De grote schol deed 2836. Grootmiddel 28 38 en zetschol 3343. De schol I maakte 3142 en de grote tong haalde 2.502.75 per kilo, de grootmiddel 2.552.75, terwijl de kleinmiddel 2.80 2.90 deden; de enen 2.802.90 en de slips 2.402.50. Regels kabeljauw haal den 6585; de kleine 4046. Kisten maakten 62—96 en de kleine 80—98. Binnenland De binnenlandse handel nam de klein- middelschelvis voor 30—40; de pennen voor 2943, de braad voor 2132. Schol II deed 3136 en de schol III 1426. Grote gul maakte 34—36, middel 32—33 en de torren 2728. Zwarte kool haalde 3033 en de grote en kleine gullenmaatkool 1416. De witte kool noteerde 6866, de leng 6266; Haring deed 1318 en de makreel 1520. Wijting is voor 17 24 verkocht. Voor de dinsdagmarkt kan de „Herman" verwacht worden (van 18 maart), die samen met de KW 99 en de KW 123 kan komen. Ook de „Arie Ouwehand" is marktrijp. „Excersitia" vierde uitbundig feest De basketballvereniging „Excersitia" hield haar tweede feestavond in café Kraak aan het Marktplein. De leden en de vele in- troducees werden vermaakt met schetsjes, muziek en spel, waartussen door gedanst werd. Het muzikale gedeelte werd goed verzorgd door het duo J. Dienaar en „De Cherries" waarvan vooral het laatste opviel door goede vokale prestaties. De actieve propaganda-commissie van de vereniging had deze avond goed voorbereid. „Trefavond" voor Italiaanse arbeiders Ook in Castricum zijn thans een groot aantal Italiaanse hoogovenarbeiders gehuis vest en men heeft gemeend voor hen een avond te moeten beleggen, waarop zij als het ware een onder onsje kunnen hebben met hun landgenoten. Op 8 april zal daar toe een bijeenkomst worden belegd waar op pater B. Selhorst O. F. M. een inleiding tot hen-zal houden. Bij voldoende belangstelling ligt het ove rigens in de bedoeling deze avond wekelijks te doen plaatsvinden. ADVERTENTIE De mogelijkheid van het eerste IJmond- heren-elftal om zich te verzekeren van een plaats in de eindfase van de handbalcom petitie werd zondag op „Watervliet" goed deels teniet gedaan wegens een kleine nederlaag tegen koploper Lijnden I. De strijd was spannend en stond op een hoog peil, behalve in de laatste minuten toen de bezoekers, vrij onsportief overigens, het spel „bevroren" en IJmond de gelegenheid ontnamen om nog gelijk te komen. Voor IJmond was het begin hoopvol toen de thuisclub de score opende (1-0). Maar kort daarna demonstreerde Lijnden over enige goede schutters te beschikken, die vlak na elkaar met handige schijnbewegin gen de hard werkende IJmond-doelman Böhm verrasten (1-2). IJmond liet zich niet intimideren en kwam regelmatig tot aan vallen, die wegens de afwerking en het veelvuldig overschieten geen resultaat op leverden. Hierdoor konden de gasten met een 2-3 voorsprong de rust ingaan. Een kleine wijziging in de IJmond-ploeg liet de thuisclub ook na de hervatting een licht veldoverwicht bewaren, doch wederom ontbrak het aan afwerking. Met nog vijf minuten spelen leek de Lijnden-zege met 6-8 definitief, maar G. Unger zorgde direct na de afworp voor een verrassend schot (7-8). Nu ging Lijnden het spel „bevrie zen" en kreeg IJmond geen kans om het ten minste verdiende gelijke spel te be halen. De IJmond 2-heren hadden tegen Con cordia 3 een heel wat gemakkelijker wed strijd, hoewel het niet cadeau werd ge geven. Bij de rust had IJmond 2 al een 8-1 voorsprong, doch in de tweede speel- helft werd de Haarlemse tegenstand groter en kwam er meer evenwicht. IJmond 3 won met 12-3. De Heemskerkse mondaccordeonvereni- ging „Excelsior" was zaterdagavond we gens ziekte van haar dirigent, de heer C. Koomen, genoodzaakt onder andere leiding te musiceren. De heer Eddy Teer nam zijn taak over en hij maakte het beste ervan. Het programma was drastisch gewijzigd maar het geheel maakte een rommelige indruk. De bijna geheel gevulde zaal Dam heeft desondanks een prettige avond gehad om dat het andere programmadeel uitstekend slaagde. Opgevoerd werd de revue „Hier zijn we weer", met een aantal eigen krachten. Als gasten aan deze avond werkten mede Ger de Jonge, piano en accordeon en Henk de Wit met conférences. In de schetsen traden op Annie Jonge- jans, Rie Aarsen, Mary de Koning, Jaap Winter, Gerrit Schoon, Klaas Huisman en Eddy Teer. Het publiek toonde zich dankbaar en liet dit blijken door een dikwijls langdurig aangehouden applaus. MAANDAG 1 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De man in het donkergrijze pak". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „High So ciety". W. B. Theater, 20 uur: „Onder spervuur". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Klaverjaswedstrijd K.A.B. 't Centrum, 20 uur: Vergadering B.B.B. Hotel Parkzicht, 20 uur: Vergadering Volière- Vereniging „Vogelvreugd". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 en 19-20 uur; jeugdlees zaal van 19-20 uur; leeshoek van 15-17 en 18.30-20.30 uur R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 uur; lees- en studiezaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. leeszaal, St. Odulf- straat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. DINSDAG 3 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Gods linkerhand". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „High So ciety". K.S.A.-gebouw, lezing door mr. G. P. W. H. Remmen voor de R.K. Middenstand. K.S.A.-gebouw, 20 uur: „De Klavierschip pers". „De Groentenbeurs", vergadering Neder landse Bond van Ambtenaren. Open bare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 en 18.30-20.30 voor de lees- en studiehoek. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. leeszaal, geopend van 10-11 en 17-18 uur. Ze waren terug in het kamphuis. Nu moesten de Indianen eerst hun oorlogsbeschil dering afwassen, want zo konden ze natuurlijk niet aan tafel komen. Bunkie stond zich ijverig te boenen en droogde zich met zijn handdoek; nu zag hij er weer ge woon uit. ,;t Was toch leuk, hé?", lachte hij. „Maar ik had jou toch maar fijn gevangen ge nomen!" „En ik jou!", grinnikte Rick. „Nou zijn we dus kiet!" Toen gingen ze naar de eetzaal. Met een bord vol lekkere boterhammen zochten ze hun eigen plaatsje op. Dat zou best smaken, want de buitenlucht maakt hongerig, hoor! 43-44 In een behoorlijk bezette zaal van het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem brandtlaan te IJmuiden werd zaterdag avond op feestelijke wijze het feit herdacht dat het zeekadettenkorrs „IJmond" vijf jaar geleden opgericht is. Aan het begin van de avond sprak de voorzitter van het bestuur, de heer B. M. Muller een woord je over het ontstaan en Je groei van het korps. Hij memoreerde hoe in 1952 enkele en thousiaste oud-zeelieden en pedadogen het plan opvatten in de IJmond een groep te stichten. Het doel van een zeekadetten- korps is, verklaarde de voorzitter, jongens, die er wat voor voelen later naar zee te gaan, aan den lijve te laten voelen wat er van hen geëist wordt. Zij krijgen dan ook een soort opleiding voor alles wat met zee en varen te maken heeft op een zo breed mogelijk vlak. Niet alleen touwsplitsen en dekzwabbe- ren wordt hen onderwezen doch ook met metereologie en de taak van de kustwacht kunnen zij zich enigszins vertrouwd maken. Dat de Koninklijke Marine en diverse reders zeer sympathiek tegenover dit stre ven staan is begrijpelijk doch de voorzit ter moest sterk tegenspreken, dat het korps een „doorgangshuis" voor deze instanties zou zijn. De heer W. C. Lemaire, secretaris van het hoofdbestuur in Den Haag wees hier ook nog eens op omdat, volgens hem, deze mening nogal opgeld doet. Hij wenste de vereniging veel succes en voorspoed toe in de komende jaren en zei verheugd te zijn dat hij de eer had namens het hoofdbestuur de jubilerende IJmuiden se zeekadetten enige prachtige foto's aan te bieden van de jongens die van een va kantie genoten in het marine-opleidings kamp te Loosdrecht. Vervolgens was de beurt aan het mando line orkestje „Die Rooiroks". Zij brachten enige gezellige liedjes, afwisselend met zang en kunstfluiter. Voor het tweede deel van de avond stond de film „Muiterij op de Caine" op het pragramma. De toeschou wers en vooral de jongelui zullen aan deze romantische film, die speelt aan boord van een oorlogsschip, dat deelneemt aan acties in de Stille Oceaan tijdens de tweede we reldoorlog veel plezier hebben beleefd. P.E.N.-JUBILARISSEN Dinsdag 2 april zal de heer J. P. Heilig te Krommenie, hoofdopzichter bij het P.E.N. te Bloemendaal de dag herdenken waarop hij gedurende veertig jaar de elektriciteitsvoor ziening van Noordholland heeft gediend. De heren M. Rasch te Velsen-Noord en C. Dekker te Beverwijk, beiden technisch op- zichter-B bij het P.E.N. te Bloemendaal, zul- en op woensdag 3 april hun zilveren jubi leum in dienst van dat bedrijf vieren. Vlot. Door bemiddeling van de BB hebben de gemeenten in de Zeeuwse en Zuidhollandse rampgebieden de beschikking gekregen over een aantal vlotten met groot drijfvermogen. Er zijn vier typen die respec tievelijk aan 60, 40, 25 en 20 personen plaats bieden. Zij zijn afkomstig van oude schepen die enige tijd geleden werden gesloopt. Achttien van deze vlotten de eerste zen ding zijn dezer dagen in Vlissingen aan gekomen. 2(ï „In elk geval ben ik van één ding zeker, namelijk dat je dan niet hier gezeten zou hebben om gezellig thee met ons te drinken". Er viel even een angstige stilte. „Maar gelooft u dan werkelijk, dat zij 't aangedurfd zouden hebben haar te ontvoeren?" vroeg tante veront waardigd. „Maar juffrouw Morstone, ligt dat dan niet voor de hand? Die vent in zijn zwarte auto kwam immers dade lijk naar haar toe en scheen erg geschrokken over wat hij zojuist had zien gebeuren. Dadelijk was hij bereid haar naar huis te brengen. Als mijn mensen daar niet geweest waren en als Sheila dus zijn vriendelijke aan bod zou hebben aangenomendan zou hij haar in derdaad naar huis hebben gebracht, alleenniet naar haar huis! Ook is het waarschijnlijk, dat die schutter in het bos tevoorschijn zou zijn gekomen. En tegen die twee zou zij niet zo heel veel kans op vrijheid hebben gehad, dacht u wel?" „Maar wit ik nog maar steeds niet kan begrijpen", zei Sheila weer, terwijl de anderen zagen, dat er een uit drukking van verbijstering op haar knappe gezichtje lag, „is, hoe die kerels dat alles in zo'n korte tijd geregeld hadden. Als zij van plan waren mij te ontvoeren, waar om deden ze dat dan niet toen ik naar u toeging, juf frouw Wrayne? Ik nam dezelfde weg door het bos en toen hadden ze een goede kans". „Daar zou ik dit op willen antwoorden", zei Daphne. „Ik heb een sterk vermoeden ook al heb ik nog geen gelegenheid gehad het te controleren dat er op die heuvel daar, in het bosje op de top, een uitkijkpost zit, die dit huis terdege in het gezicht houdt. En nu denk ik, dat hij (of misschien zij) jou vanochtend zag vertrekken en wilde te weten komen waar je heenging. En op het ogenblik, waarop jij bij mij binnenstapte, stelde je ach tervolger zich met zijn chef in verbinding". „U bedoelt dus, dat zij zo bevreesd zijn voor u en uw mannen, dat zij toen dadelijk besloten mij te ontvoeren?" „In elk geval zou het me niet verbazen, als het zo was", zei Daphne glimlachend. „Overigens heb ik nog een an dere goede reden om te denken dat er een goed-georga- niseerde „gang" aan het werk is. Wist je wel, Sheila, dat een uur, nadat je Conduit Street had verlaten, iemand die zijn naam niet wilde noemen, mij opbelde met de waarschuwing, dat ik me niet bemoeien moest (Til if H 13 M A P C Z"1» I met dingen waar ik niets mee te maken had? En dat hij hij eraan toevoegde, dat, als ik het toch deed, dat het dan des te erger voor me zou zijn?" Zowel Sheila als haar tante lieten zich die uitdrukking van schrik en verbazing bijna tegelijkertijd ontvallen. Zij waren kennelijk ontdaan van die mededeling van Daph ne. Maar die lachte alleen maar over haar ontstelde ge zichten. „Laat je niet aan het schrikken brengen", riep ze uit. „Saunders en Masterson hier kunnen je vertellen, dat ik telkens bedreigingen van dat soort krijg. Eerlijk gezegd stel ik ze wel op prijs! Want het bewijst hoe bang dat rapalje van me is. Bovendien toont het aan, dat we met een zeer knappe en voortreffelijk-geleide troep te maken hebben. Op het ogenblik, dat die spion Sheila mijn bureau zag binnengaan, telefoneerde hij zijn chef om instructies en toen maakten zij dadelijk het plan haar op de terugreis te ontvoeren. Maar zij faalden ho peloos door niet te bedenken, dat ik wel eens kon ver moeden wat zij van plan waren en dienovereenkomstig zou handelen. Grote misdadigers maken dikwijls een kleine fout, die hen voor het gerecht brengt." „En wat denkt u, dat ze als volgende stap zullen on dernemen?", vroeg tante nieuwsgierig, al was er tege lijkertijd een angstige klank in haar stem. „Dat is natuurlijk onmogelijk te zeggen", antwoordde Daphne, „maar neem nu maar van mij aan, dat er, zo lang mijn mannen hier bij u in huis zijn, geen enkele reden voor ongerustheid behoeft te bestaan". „Zorg ervoor", zei ze daarop tegen Saunders en Mas terson, „dat jullie zoveel mogelijk in het oog loopt nu je hier bent. Geen van deze dames mag ook maar een seconde zonder geleide blijven. Wenst een van haar met de auto weg te gaan, dan moet een van jullie haar ver gezellen en de ander moet achterblijven. Ik denk niet, dat het lang zal duren. Dat hoop ik tenminste niet." „En u beiden", vervolgde ze, zich tot Sheila en haar tante wendende, „plaats ik onder de toegewijde zorg van deze beide mannen en ik zou graag willen, dat u precies doet wat zij zeggen, hoe lastig het misschien zou kunnen zijn". De dames Morstone aarzelden geen ogenblik haar de gevraagde toezegging te doen en begonnen weer haar te bedanken, maar daar maakte Daphne direct een einde aan. „Geen dank", zei ze, „ik ben blij, dat ik nu rustig naar Londen kan terugkeren. Mocht een van u beiden er met de auto op uit gaan, vermijdt dan in elk geval de plek, waar die schutter vandaag in het bos zat. Ik behoef u wel niet te zeggen, dat ik een langere route koos, toen ik hier naar toekwam, al denk ik niet, dat zij het durven wagen een grapje met mij uit te halen. De laatste, die het probeerde, heeft het sindsdien steeds betreurd!" „Maar wilt u dan zeggen, dat iemand probeerde ook u te ontvoeren?" vroeg Sheila ontsteld. „Dat niet alleen, maar ze probeerden me te vermoor den en het scheelde geen haar of ze waren erin geslaagd. Helaas, ik heb nu geen tijd meer daarover te vertellen". Daphne stond op uit haar stoel. „Doet me nu een genoegen en komt allen afscheid van me nemen", zei ze, „en breng vooral ook Farao mee. Als er, zoals ik geloof, een uitkijkpost is maar kijk vooral nooit in die richting! dan zou ik graag willen, dat hij waarnam, dat ik vertrok. En ook moet hij zien, dat mijn beide rechercheurs weer het huis binnengaan. Dat zullen ze wel niet erg leuk vinden. In elk geval zullen ze begrij pen, dat ze nog even moeten wachten met een nieuwe poging". Met z'n vijven wandelden ze langzaam door de tuin, lachende en pratende. Eenige ogenblikken stonden ze aan de tuindeur en daarop stapte Daphne in haar auto, gevolgd door Rayte op z'n motor. Even later liepen de twee dames op haar gemak naar huis terug, gevolgd door Saunders, Masterston en Farao „Nog iets belangwekkend gebeurd, Maynard?" vroeg Daphne, terwijl de auto van het Witte Huis wegreed. „Toen ik u naar buiten zag komen", antwoordde haar medewerker, die achter het stuur zat, „ging ik al voorin de auto zitten om te zien of ik vandaar iets zou kunnen ontdekken van die lichtschijnsels, die we zagen toen we aankwamen". „En zag je wat?" vroeg Daphne gretig. „En of, juffrouw Daphne. De hele tijd, dat u en de anderen op weg waren naar de tuinpoort, zag ik ze". „Uitstekend gedaan, Maynard", grinnikte Daphne, „trouwens dat verwachtte ik wel" (Wordt vervolgd). Recreatiecongres. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en het Nederlands Verbond van Vakverenigingen hebben zater dag in Utrecht een congres gehouden over het vraagstuk van dis recreatie in de vrije natuur. Vijf inleiders belichtten diverse facetten van de vakantiebesteding Zij wer den ingeleid door de secretaris van het N.V.V., de heer P. de Vries. Deze wees erop, dat in 1954 van de totale bevolking 41 per cent de vakantie buiten de woonplaats door bracht, 44 percent in eigen wonplaats bleef en 15 percent geen vakantie had of nam. Voor de groep van de landarbeiders waren deze cijfers nog veel ongunstiger, namelijk 19 percent, 63 percent en 18 percent. Hij pleitte voor een gezamenlijk pogen, de recreatiemogelijkheden in de vrije natuur te behouden en uit te breiden. Vriendje zweeg. In Schiedam is een 5-jarig iomgetje in de Westerhaven ver dronken. Zijn ouders hadden hem gezegd een 4-jarig vriendje naar huis te bren-en. Toen hij echter na enkele uren nog niet was teruggekeerd, werden zij ongerust en gingen naar het huis van die ouders van het vriend je, dat toen p-s vertelde dat de 5-jarige in het water was gevallen. De politie ging dreggen en haalde na enkele uren 't lijkje op. Oplichting. In Almelo is een garage houder gearresteerd, die gebruikte auto's verkocht, waarvan dis kilometertellers wa ren teruggedraaid. Dit kwam aan het licht toen hij bij de politie een klacht tegen een bediende indiende, die hij van verduistering beschuldigde. De bediende stelde toen op zijn beurt de politie op de hoogte met de kilometerteller-manipulaties van zijn pa troon. Bestrijding van kindersterfte. De ver eniging Simavi heeft voor 1957 een bedrag van 80.000,toegezegd ten behoeve van de bestrijding der kindersterfte op Nederlands Nieuw-Guinea. Voorts gaf Simavi voor dit doel een auto ten geschenke teneinde een betere controle op de zieken te bevorderen en besmettelijke patiënten tijdig op te sporen. Piedewiet. In samenwerking met het Werkcomité Natuurbehoud en Recreatie heeft het departement van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen verleden jaar een vlugschriftje „Piedewiet" uitgegeven. Daar in werd gewezen op de dwingende noodzaak het natuurschoon in ons dicht bevolkte land te ontzien Het is op de Nederlandse scholen verspreid. Via de Nederlandse ambassadeur in Canad, de veor A. H. J. Lovink, heeft de Canadian Quetico Foundation gevraagd een bewerking van „Piedewiet" voor Canada te mogen verzorgen. Een meisjesschool in Ma rokko vroeg eveneens „Piedewiet" te mogen vertalen. Duurder vliegen. Als de betrokken regeringen ermee akkoord gaan, zullen de meeste Europese luchtvaarttarieven met in gang van 1 mei worden verhoogd. Dit besluit is genomen aan het einde van een vierdaagse te Parijs gehouden conferentie van de In ternational Air Transport Association. De stijging der bedrijfskosten zou een ver hoging, „die de vijf percent niet te boven zou gaan", noodzakelijk maken. ADVERTENTIE Dames en Heren, stelt u eerst met ons in verbinding. Geen overdreven reclame, maar feiten. SCHOTERWEG 37 - TEL. 16261 Loodrecht over de Regulierstraat. Woensdag 3 april is onze zaak GESLOTEN wegens huwelijk. MAANDAG 1 APRIL Minerva: „De man die teveel wist", 14 j„ 8.15 uur. Lido: „Battle Hymn", 14 j., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Richard III", 14 jaar, 7.30 u. Rembrandt: „De kapitein van Köpenick", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Kruispunt Bhowani", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Leve de Jantjes", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals; „Congo-desperado's", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Een van het circus", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Begijnhof kapel: Interkerkelijk Evangelisatiecomité: Ed Pera over „Draai uw geloof los", 8 uur. Zangdienst van 7.30 uur af. Zang en Vriend schap: De Grotere Wereld met toespraak, 8 uur. DINSDAG 2 APRIL Minerva: „Engelen zonder vleugels", 14 j„ 8.15 uur. Lido: „Battle Hymn", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Richard III", 14 jaar, 2 en 7.30 uur. Rembrandt: „De kapitein van Köpenick", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Kruispunt Bhwani", 14 jaar, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Leve de Jantjes" alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Congo-desperado's", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Roxy: „Een van het cir cus", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Concertge bouw: Negende concert serie D, van het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends, 8.15 uur. Paul Chr. van Westering bespreekt het cnocert voor Volksuniversiteit, 7.30 uur. Brinkmann: Louis Hoyack over „In welke vorm is het godsbegrip nog aanvaardbaar" voor -Soefi beweging Haarlem, 8 uur. Leeuwerik: Open bare lezing van het Rozekruisersgenootschap. Onderwerp: „Ontmaskering of heiliging!",

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6