Chemica-Beverwijk moet produktie per 11 mei staken ïa.Êcbr.TO Hutjïer Agenda voor Velsen Havenberichten Hevig gedrang in staartgroep van onderlinge BDC-competitie Visserij-varia „FRIS" serviezen i®£oreellana F Oost-Duitsland een te felle concurrent Personeel gaat over naar V.G.Z. Damnieuws uit de IJmond DINSDAG 2 APRIL 1957 7 Marktplein 30 Beverwijkse Bestuurders Bond veertig jaar „Vogelvreugd" hield jaarvergadering Ernstig ongeval bij tunnelbouw Ouderavond van de Bethelsehool Kennemer jeugd exposeert handenarbeid in Gastrieum Eerste konvooi door het Suezkanaalgevaren Aanbesteding van bouw van r.-k. kerk in Beverwijk Slapeloze nachten in Velsen-Noord Zomer ze gels 1957 Willem de Zwijgerschool vierde uitbundig feest Wettelijke regeling voor bediening Röntgen- apparaten? André Siegfried vergelijkt Panama- en Suezkanaal Agenda voor Beverwijk Met ingang van 11 mei zal „Chemica- Beverwijk" n.v. de produktie van geel- en roodbioedloogzout staken. Deze chemica liën zijn voornamelijk grondstoffen voor de fabricage van blauwe kleurstoffen en voor enkele andere toepassingen; zo speelt roodbioedloogzout een rol in de kleuren fotografie. Grondstof voor de produkten van „Che mica-Beverwijk" n.v. vormen de cyaan- verbindingen uit gasaarde, een stof met een hoog gehalte aan ijzeroxyde. Deze stof wordt in de gasfabrieken gebruikt voor de reiniging van lichtgas; zij heeft de eigenschap zowel de zwavelverbindingen, als de cyaanverbindingen uit het gas op te nemen. Nadat bij „Chemica-Beverwijk" n.v. de cyaanverbindingen daaraan onttrokken zijn, vormt deze gasaarde de grondstof voor de zwavelbehoefte aan de cellulose- fabrieken van Van Gelder Zonen n.v. te Velsen. „Chemica-Beverwijk" n.v. verrichtte deze voorbewerking van de gasaarde reeds se dert 1926 en kon door haar bijzondere werkwijze een hoogwaardig produkt voort brengen. De voornamelijk buitenlandse markt voor de produkten geel- en roodbioedloog zout is echter beperkt, vooral na het weg vallen van China als belangrijke afnemer. Op zichzelf zou dit laatste nog niet zo erg zijn geweest, indien niet de prijzen - voor namelijk onder de invloed van Oostduit- se concurrentie - dermate worden gedrukt, dat van een enigermate redelijke rentabi liteit nauwelijks meer sprake is. ADVERTENTIE Telefoon 4273 DINSDAG 2 APRIL P. v. d. A. afd. Velsen (N.), 20 uur in de gem. vergaderzaal Van Diepenstraat Vel sen (N.), mevr. Thomassen-Lünd over „De vrouw in heden en toekomst". Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Cul- tureelgebouw. Thalia 20 uur „High Society" Rex geen opgave. WOENSDAG 3 APRIL Chr. Besturenbond IJmuiden, filmvoor stellingen in het Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden (O.), 14 en 16 uur voor de kinderen „Robinson Crusoe" en 19 en 21 uur „Rembrandt". Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Cul- tureelgebouw. Thalia 20 uur „High Society" Rex geen opgave. Daarbij komt nog, dat de instandhouding van „Chemica-Beverwijk" n.v. aanzien lijke investeringen, vooral in de diepte, vraagt, welke vooral thans, indien niet een behoorlijke rentabiliteit mag worden ver wacht, niet verantwoord geacht moeten worden. Een en ander maakte, dat de enige aandeelhoudster van deze onderne ming, namelijk de Koninklijke Papierfa brieken Van Gelder Zonen n.v., tot haar leedwezen heeft moeten besluiten, de pro duktie van „Chemica-Beverwijk" n.v. te staken. Voor het personeel van „Chemica-Bever wijk" n.v. bestaat de gelegenheid over te gaan naar Van Gelder Zonen n.v., waar door de sociale consequenties van een der gelijke stopzetting hier gelukkig nauwe lijks een rol spelen. Een groot aantal afgevaardigden van or ganisaties, aangesloten bij Beverwijkse N.V.V.-Bestuurders Bond, waren maandag avond met hun dames in ,,'t Centrum" om het feit te herdenken, dat veertig jaar ge leden de Bestuurdersbond werd opgericht. Van verschillende aangesloten organisaties waren bloemen gezonden, hetgeen de feest vreugde nog verhoogde. De voorzitter, de heer Jb. Honig, richtte zich in zijn openingswoord speciaal tot de aanwezige stichters van de Bestuurders- bond, de heren F. van der Pennen, W. Visser en P. J. van Helden. In het kort zette de voorzitter uiteen, dat deze mensen het initiatief hadden genomen, omdat men dacht daardoor mee te kunnen werken aan het „Steuncomité" het was in de laatste jaren van de oorlog 19141918. Het handje vol mensen van toen, is uitgegroeid tot een afdeling van 1220 leden en volgens de voorzitter zou mogelijk binnenkort moeten worden nagegaan, of het wenselijk is en nodig om ook in de gemeente Heemskerk een N.V.V.-Bestuurders Bond op te richten. Het werk van de oprichters is dus niet voor niets geweest, aldus de voorzitter, die de werkloosheid in de dertiger jaren weer eens voor de geest riep. De heer P. Simones, districtsbestuurder bracht de wensen over van het bestuur van het N.V.V. en voorts sprak hij de wens uit, dat dit jubileumjaar de Beverwijkse Be stuurdersbond zou brengen tot 1500 leden. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met muziek, zang en voordracht of schetsjes door Pierre Palla, Jetty Cantor en de heer Kaptein. Het gebodene werd op hoge prijs gesteld. Voorzitter P. Nan, van de volièrever eniging „Vogelvreugd" herinnerde in zijn openingswoord, tijdens de jaarvergadering in hotel Parkzicht de leden eraan, dat maandag de cursus over de erfelijkheids leer bij de vogels gaat beginnen. Deze cur sus, die ook in „Parkzicht" zal worden ge geven staat onder leiding van de heer Stippers. Hierna wendde hij zich tot de heer Demmers die de vereniging door emigratie gaat verlaten en bood hem ter herinnering voor het vele belangeloos ver richte werk een sigaretten-standaard aan. De secretaris kon in zijn jaarverslag me dedelen, dat 34 nieuwe leden waren inge schreven, zodat het totaal nu 130 bedraagt en dat de vereniging een goede kans maakt om het projectietoestel, door het hoofdbe stuur uitgeloofd voor de grootste leden- aanwas, te winnen. De penningmeester sloot zijn boeken af met een voordelig sal do van f 304,83. Hierna volgde een be stuursverkiezing wegens periodiek aftre den van de heren Schellevis, Schram, Tim mer en Kee. Door de leden waren twee nieuwe kandidaten naar voren gebracht, de heren Zuidervaart en Teling. Nadat de stemming bekend gemaakt was, bleek dat de aftredende doch herkiesbare bestuurs leden weer zitting konden nemen. Na een korte pauze, waarin enkele fraaie vogeltjes werden verloot, volgde nog een ongedwongen samenzijn, waarbij de leden over hun liefhebberij van gedachten kon den wisselen. Gistermiddag omstreeks half vijf is bij de afwerking van Velser tunnel aan de zuide lijke oever van het kanaal een ongeval ge beurd, waardoor de 61-jarige arbeider G. D. ernstig gewond in het ziekenhuis te IJmuiden moest worden opgenomen. De man kreeg, toen een ijzeren balk uit een takel schoot, waarmee men balken laadde, het gevaarte tegen het lichaam en werd met enige gebroken ribben en inwendig letsel door de Velsense ongevallendienst naar het Antóniusziekenhuis vervoerd. Tijdens de maandagavond gehouden ouderavond van de Bethelsehool, die in het Verenigingsgebouw aan de Populieren laan werd gehouden, heeft de heer A. Stoel van de sociale afdeling van Hoogovens er in zijn inleiding over beroepskeuze in ver band met toekomstige ontwikkelingen in de industrie, op gewezen dat de grote middenmoot van het administratief perso neel straks zal uitvallen door de mecha nisatie. In doorsnee liggen de lonen van de vak man iets hoger dan van het kantoorper soneel. De heer Stoel heeft een uiteenzetting over de verschillende schoolopleidingen gegeven. Waarbij bleek, dat een goede u.l.o.-opleiding veel waard is en dat men dan met succes naar de bedrijfsschool kan gaan. Er ontspon zich over deze inleiding een leerzame gedachtenwisseling. Tot leden van de oudercommissie wer den gekozen de dames Akkerman, Giete- ling en Tabak. In het jeugdhuis aan de Overtoom te Castricum wordt zaterdag een tentoonstel ling geopend van handenarbeid-produkten I van jongens uit Kennemerland. Er zullen ook werkstukjes te zien zijn van de naai school van mejuffrouw Steenvoorden. De tentoonstelling die gehouden wordt in het kader van de jeugdbewegingsactie in Kennemerland zal zaterdag 3 tot 6 uur en van 7 tot 10 uur geopend zijn en zal ook des zondags op dezelfde tijden voor een ieder toegankelijk zijn. De opbrengst zal ten eoede komen aan de jeugdbeweging in Castricum. Dr. L. van Egeraat voor I.v.A.O. Op 9 april houdt de bekende radiospreker dr. L. van Egeraat voor het Instituut van Arbeiders Ontwikkeling, afdeling Bever wijk een lezing in 't Centrum te Beverwijk over Italië. Deze causerie wordt toegelicht door een serie dia's of een geluidsfilm. Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Jenny Porr van Stockholm, Antha van Halmstadt, Leersum van Hamburg, Grave- land van Hamburg, Waria van Geffle, Oceaan van Gothenburg, Mees Cremer van Goole, Wave Regent van Maltha, Jelö van Drammen, Dusseldorf van Dakar, Batavier van Goole, Wildvard van Drake, Leliegracht van Helsinki, Wibold Böhmer van Malaga, Vlangula van Liverpool, Margarefehe Honold van Kirkeness, Mont Bellaard van Kamp- stad, Amstelbrug van Le Havre, Mparmpa Christos van Newport News, Normandia van Gothenburg, Vliestrpom van Liverpool, Po seidon van Spanje, Sancta Margaritba van Pan-, Vertrokken zijn: Trude K naar Gothen burg, Good Hope naar Bremen, Res Nova naar Helsinigborg, Willem naar Lythe, Arruerskerk naar Bremen, Eagle naar Ant werpen, Baltic naar Rotterdam, Ternvalley naar Bremen, Tyro naar Rotterdam, Vinum naar Bremen, Mees Cremer naar Harlingen, Draca naar Rotterdam, Captain Tarmakides naar Hampton Roads, Audry naar Londen, Zuidland naar Rotterdam, Jenny Forr naar Kiel, Hirondelle naar Harlingen. Amerikaanse, Russische en Egyptische loodsen hebben het eerste konvooi sinds november door het Suezkanaal gebracht. Voorop ging het Russische schip Krosnodar (4186 ton), dat men hier ziet bij de aankomst in Port Said, aan het noordelijke einde van het kanaal, waar het met oorverdovend geloei van scheepssirenes werd begroet. De Egyptische kanaalautoriteit heeft het kanaal met ingang van heden ook des nachts voor de scheepvaart open gesteld. De verlichting van de boeien is hersteld. Het eerste konvooi heeft vertraging ondervonden door een zand storm in de omgeving van de Bittermeren. In het jeugdgebouw „De Magneet" aan de Vlaanderenstraat te Beverwijk is maan dag aanbesteding gehouden van de bouw van de derde r.k. kerk te Beverwijk, met campenilla en pastorie, die zal verrijzen aan het Kuenenplein, bestemd voor de parochie Regina Caeli. Er werd ingeschreven door vijftien r.k. georganiseerde aannemers in de Bisdom men Haarlem en Rotterdam. De hoogste inschrijver was: P. van Midden uit Bever wijk, met f 977,985, (kerk en pastorie) en f 41.500 voor campenilla. De laagste in schrijving was afkomstig van de gebr. Tuin uit 't Zand f 482.000, f 35.000 en f 17.000. De raming werd niet bekend gemaakt. De gunning werd aangehouden. Rumoerig werk aan de Lekwater- leiding De werkzaamheden door Van Hattum en Blankevoort aan de Lekwaterleiding in de bebouwde kom van Velsen-Noord, werden maandagavond aanleiding om de Wijkerstraatweg van het Stratingplant- soen af tot de Schulpweg bij de overweg naar Beverwijk volledig voor alle verkeer ook voetgangers af te sluiten. Grote, verlichte verkeersborden geven de weg- omlegging aan, waarbij gerekend van de ponten af de Grote Hout- of Koningsweg naar de spoorweghalte Hoogovens even zeer taboe is, aangezien het afkomende verkeer hier in één richting wordt geleid. Om in Beverwijk te komen moet het ver keer via het Stratingplantsoen en de Schulpweg worden gedirigeerd. Voor de bewoners in de directe om geving van de plaats Wijkerstraatweg- hoek Duinvlietstraat werd het een slape loze nacht, die door nog enkele van zulke nachten zal worden gevolgd wegens het gerij van de zware vrachtauto's met zand en een rupskraan. Vooral echter het zeer monotone maar harde motorgeronk van de zware grijperkraan zal menigeen deze toch voor het zware karwei onmisbare machine naar de Mokerhei hebben gewenst. De zomerzegels 1957 hebben de scheep vaart als thema. Op de foto linksboven de in blauw uitgevoerde zegel van 4 3 cent, waarop een motorvracht schip is afgebeeld; rechtsboven de zegel van 6 4 cent in blauw-paars, waarop een kustvaarder is afgebeeld; links onder de paars-bruine 7+5 cent zegel, die de „Willem Barentsz" toont; mid den-onder de in grijs-amber uitge voerde 10 8 cent zegel met een trawl-logger en rechtsonder de muis grijze 30 8 cent zegel, waarop de „Nieuw Amsterdam" is afgebeeld. Televisie NederlandDuitsland De samenwerkende speeltuinbesturen van „Schulpen" en „de Meerweiden" heb ben het initiatief genomen om de televisie uitzending van de interland voetbalwed strijd Nederland-Duitsland te kunnen gaan zien in het jeugdhonk „De Pan" aan de Wijkerstraatweg 79 te Velsen-Noord. Voor een klein bedrag waarvan de baten het speeltuinwerk ten goede zullen komen, zal iedereen bij deze uitzending toegang kunnen hebben, zolang er maar ruimte is. Aangezien het begin van deze wedstrijd op half vijf is vastgesteld, zal de deur van „De Pan" om vier uur woensdagmiddag openstaan voor bezoekers. De Beverwijkse dammers hebben dit weekeinde in het „Statenhuis" de wed strijden voor de onderlinge competitie voortgezet. Er werd een zeer groot aantal partijen gespeeld zodat verrassingen niet konden uitblijven. In de eerste afdeling wordt het in de staartgroep een hevig ge drang. Njjman en Van As verloren respec tievelijk van Reinhout en Peekei, terwijl De Graaf een fraaie overwinning op Con- radi behaalde. Nijman die bepaald een in zinking doormaakt veroor in een slecht gespeelde partij van Bakker, hierdoor be landde hij in de gevaarlijke zone. De uitslagen waren in deze afdeling: W. HoogenboomSmit 20; AdelaarSnel 20; HoogvorstHaver 11; BakkerNij man 20; ReinhoutNijman 20; Con- radiDe Graaf 02; Van AsPeekei 02; PeekeiSnel 11. In de tweede afdeling boekte Andrea een mooie overwinning op Van Son. Hierdoor is zijn positie op de eerste plaats verste vigd. Romeijn en Waarts boekten beiden een nederlaag respectievelijk tegen Wil- lems en Roemeling. In een voor Stam na delige stand werd de partij tegen Albers wegens het late uur afgebroken. Voor de derde afdeling werden de vol gende partijen gespeeld: v. d. Heijden— Meinsbergen 02; KleinLavalette 11; DijcksZuidervaart 20; GeerlingNeeft 02; DiemeerBijster 20; Zuidervaart Dijcks 02; BijsterGeerling 02. De eindstrijd Volgende week wordt een begin ge maakt aan het laatste gedeelte van de onderlinge strijd. In de resterende twee maanden is iedere speler verplicht om nog minstens vijf partijen te spelen. Volgens het „Beunder-systeem" dat bij de BDC-ers wordt toegepast is deze maatregel nood zakelijk, daar volgens dit systeem niet al leen de behaalde punten maar het behaalde gemiddelde per gespeelde partij telt. Hier door wordt voorkomen dat een eventuele veilige stand op de ranglijst, door het niet meer spelen ongewijzigd zou blijven. Bij het ingaan van het beslissend ge- deelte van dit toernooi ziet de ranglijst er als volgt uit: gesp. pnt. gem. Diederiks 18 32 1,78 Bakker 16 23 1,44 Smit 12 16 1,33 Conradi 18 21 1,15 Snel 19 21 1,11 Kikke 18 19 1,06 Adelaar 22 23 1,05 Haver 15 15 1,— Hoogenboom 13 13 1,— Hoogvorst 22 21 0,95 Hagenaar 16 15 0,94 Reinhout 22 20 0,91 Peekei 8 7 0,88 C. Nijman 19 16 0,84 De Graaf 16 13 0,81 v. d. Outenaar 9 6 0,67 Kabel 11 7 0,64 Van As 19 12 0,63 H. L. Nijman 17 10 0,59 Tweede afdeling (de topstand): Andrea 18 27 1,50 Albers 16 22 1,38 Van Son 16 21 1,31 Van Zutphen 16 21 1,31 Broersma 15 19 1,27 Stam 15 17 1,13 Derde afdeling (de topstand) Diemeer 22 36 1,64 Dijcks 23 37 1,61 Neeft 9 12 1,33 Meijnsbergen 13 14 1,08 Geerling 16 17 1,06 Oud papier-actie voor „Wilhelmina" Woensdagavond hopen de leden van de christelijke muziekvereniging „Wilhel- mina" te IJmuiden weer op pad te gaan voor het ophalen van oud papier. Zij zul len de straten bezoeken die gelegen zijn tussen J. P. Coenstraat, Evertsenstraat, Burg. Rambonnetlaan en Moerbergplant- soen en voor zover mogelijk de straten die gelegen zijn achter de Radarstraat. De feestelijkheden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Willem de Zwijgerschool te IJmuiden werden maan dagmiddag in het Patronaatsgebouw voortgezet met een vrolijke variété-voor stelling, welke door het gemeentebestuur aan het onderwijzend personeel en de leer lingen was aangeboden. Vandaar wellicht dat wethouder H. de Boer, die deze mid dag met een korte toespraak heeft inge leid, bij zijn verschijnen voor het doek door het jeugdige publiek met een spon tane ovatie werd begroet. De wethouder begon met namens het gemeentebestuur zijn hartelijke geluk wensen uit te spreken aan het adres van de jubilerende school; waarbij het voor hem een speciaal genoegen was dit als oud-leerling te mogen doen. Spreker ver klaarde verder dat het hem steeds op nieuw frappeert, in zijn functie als wet houder op de belangrijkste plaatsen in het maatschappelijk leven zoveel personen te ontmoeten, die eveneens op de Willem de Zwijgerschool hun onderwijs hebben ge noten. Vandaaar dat de jubilerende school een sieraad voor de gemeente kan worden genoemd, hetgeen de leerlingen ongetwij feld de verplichting heeft opgelegd de naam hiervan hoog te houden. Wethouder De Boer besloot zijn toespraak met de leerlingen de kracht toe te wensen om te slagen bij hun studie, zodat zij later met dankbaarheid, trots en genoegen kunnen terugdenken aan de- schijnbaar moeilijke periode in hun leven, welke hen hopelijk toch in staat zal stellen de Willem de Zwijgerschool waardig te representeren. Peter Piekos Na deze gemoedelijke openingscere monie was het verder de beurt aan Peter Piekos, die een uitstekend variété-ensem ble had meegebracht, dat alles behalve kinderachtig was. Het geboden programma zou dan ook stellig bij een volwassen pu bliek weinig minder bijval hebben be haald. Daar was dan in de eerste plaats Peter Piekos zelf, die met zijn plezierige babbeltjes direct de juiste stemming in de zaal wist op te roepen. Uiteraard maakte hij hierbij een dankbaar gebruik van-zijn talenten voor het imiteren van kinder stemmen, waarmee hij ook hier weer al lerlei grappige effecten bereikte. Verder heeft Peter Piekos een komisch nummer opgebouwd uit een denkbeeldig bezoek aan de omroepstudio, waarvoor eerst de geluiden van de diverse vervoersmiddelen op een frappante wijze werden nagebootst. Dit imaginaire beeld wordt dan later vol tooid met het imiteren der stemmen van verscheidene bekende figuren uit de ra diowereld, waarbij hij eveneens soms verbluffend gelijkende resultaten oplever de. Over dit alles toonde het jeugdige publiek zich steeds bijzonder verrast en verrukt. Het bij dergelijke programma's nu een maal onontbeerlijke accordeonduo; dit maal de Wico's, had zijn optreden aange vuld met zang en tapdance, weliswaar niet bijzonder virtuoos, maar toch voldoende om een alleszins bevredigend succes te be halen. Niet mmder dan voortreffelijk wa ren de Nickel Brothers; twee uitstekend werkende acrobaten, die hun nummer bovendien nog een geslaagd komisch tintje gaven. Fantasio, de muzikale clown, is eveneens een goede bekende in het Ne derlandse variété, die zijn nummer van diverse, originele vondsten met een on miskenbaar muzikaal talent combineert. Met als resultaat een permanente hilari teit. En als passend divertissement werd de jeugd daarop weer in verbazing ge bracht door de manipulaties van De Bal- samo's, die de goochelaarskunst op waar dige wijze representeerden. De stemming was dan ook opperbest; bij de artiesten wegens het uitermate dankbare publiek, dat steeds spontaan en naar wens rea geerde en bij de jeugd over het amusante programma, dat een uiterst plezierige compensatie opleverde voor een normale middag op school. J. v. D. „Ons Belang" Zolang de zomergroenten nog op zich laten wachten is de aanvoer van produk ten op de veiling van „Ons Belang" te Castricum slechts gering. Ook maandag was er slechts wat prei, witlof en een bakje peterselie welke de volgende prijzen opbrachten: prei eerste soort 10i/214, tweede soort 10; witlof eer ste soort 2435, tweede soort 1020; pe terselie bracht 4V2 cent per bosje op. Beverwijk, 1 april: Spinazie 1640, rabar ber 1738, sla 1217, radijs 1320, waspeen 37—56, witlof 18—34, prei 11—17. Het ministerie van Sociale Zaken onder zoekt of een wettelijke regeling nodig is voor de bediening van Röntgenapparaten. Ons land kent gediplomeerde röntgen- assistenten, die boven een middelbare op leiding daartoe nog een driejarige studie hebben genoten. Buiten deze groep zijn er tal van anderen, die röntgenapparaturen bedienen, zoals in de industrie, in de tand heelkunde, alsook in schoenwinkels. Voor deze winkels is een röntgenapparaat ver vaardigd, dat aantoont of een schoen past bij de structuur van een voet. Tegen het toepassen dezer apparaturen door niet-bevoegde verkopers zijn beden kingen gerezen. Het onderzoek op het mi nisterie dient om uit te maken of deze be denkingen juist zijn en of een wettelijke regeling voor het bedienen dezer apparatu- ren in het belang van de volksgezondheid noodzakelijk is. Prijzen van maandag Per 1 kg: heilbot f 3.402.50, gr. tong f 2.75 2.50, grm. tong f2.752.40, kim. tong f3.10 —2.60, kl. tong I f2.90—2.45, kl. tong II f2.45 —2.05, tarbot I f2.70—2.10. Per 50 kg: tarbot II f 144108, tarbot IV f 9854, gr. griet f 72 62, kl. griet f 5744, tongschar f 84, schar- tong f 45, gr. schol f 3626, grm. schol f 46 27, kim. schol f 56—38, kl. schol I f 5039, kl. schol II f46—12, schar f28—11, bot f9—8, v. haring f2012.50, makreel f2215, gr. schelvis f 44—27 grm. schelvis f 4222, kim. schelvis f 4318, kl. schelvis I f 4118, kl. schelvis II f 3910, wijting f 288, gr. gul f43—35, mid. gul f 35—32, kl. gul f 30—14.50, kl. leng f 38, kl. haai f 3027, ham f 90, poon tjes f 3413, lommen f 25, kl. koolvis zw. f 16—13, kl koolvis wit f 36—27. Per 125 kg: gr kabeljauw f26072, gr. koolvis zw. f35 28, gr. koolvis wit f 7868, gr. leng f 6862, gr. wolf f 122108. Aanvoer 8500 kisten vis in totaal. Besommingen van maandag IJM 72 Beatrice f18.080, IJM 32 Elie f14.750, IJM 15 Emma f20.300, SCH 171 f19.440, IJM 75 f2490, IJM 283 f 2040, IJM 204 f3000, KW 38 f2700, KW 127 f 2850, KW 168 f3610, KW 41 f3530, KW 20 f2910, KW 75 f5130, KW 140 f1480, KW 16 f2100, KW 73 f8470, KW 39 f 6350. KW 95 f 4800, KW 176 f13.850, KW 155 f2710, KW 166 f2190, KW 107 f2720, KW 28 f3130, KW 64 f2410, KW 24 f3240, KW 10 f2490, KW 160 f2870, KW 104 f2370, KW 17 f2610, KW 125 f1930, KW 26 f3040, KW 69 f2120, KW 108 f 2400, KW 169 f2410, RO 2 2380, KW 9 f2420, KW 5 f 2040, KW 162 f2930, KW 91 f2070, AM 26 f4760, AM 16 f3310, AM 18 f2160, AM 17 f2310, WR 50 f2770, WR 25 f3100, WR 31 f3220, WR 33 f2320, WR 49 f3270, WR 34 f2;130, KW 68 f 2430, KW 96 f2700, KW 53 f1710, KW 36 f2750, KW 98 '°560, KW 88 f 2100, KW 133 f 3220, KW 12 f 1970, KW 165 f2770, KW 72 'f2500, KW 210 f2250, KW 79 f2600. KW 31 f2580, KW 178 f2600, KW 34 f2820, KW 33 f3010, IJM 22 f3710, IJM 3 f2260, IJM 31 f 1940, IJM 78 f 3420, IJM 208 f3390, IJM 4 f 2230, IJM 45 f2670, UK 3 f2.740, HD 125 f2350. WASHINGTON, PARIJS (Reuter/AFP/ UP). André Siegfried, lid van de „Aca demie Frangaise" heeft in het Parijse dag blad „Le Figaro" verklaard dat er ster kere argumenten zijn om de Verenigde Staten van kolonialisme in de Panama kanaalzone te beschuldigen dan de (oude) Suezkanaalmaatschappij van kolonialisme in Egypte. Volgens hem bezitten de Ver enigde Staten in de zestien kilometer zone van het Panamakanaal soevereine rechten en de bevoegdheden dit gebied als basis voor hun troepen te gebruiken. Siegfried merkt op dat men Egypte altijd „de slaver nij" bespaard heeft en dat, als er ergens kolonialisme bestaat, het minder in Ismai- Iia dan in Cristobal en Balboa heerst. Uit het verschil in standpunt inzake de be stemming van beide kanalen concludeert hij dat het koloinalisme een vaag begrip is, dat naar gelang de werelddelen die er in betrokken zijn, op verschillende manie ren kan worden uitgelegd. James Roosevelt, zoon van wijlen presi dent Roosevelt van de Verenigde Staten, die voor de Democratische partij in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zit, heeft voorgesteld het Panamakanaal onder UNO beheer te stellen op voorwaarde dat Egypte hetzelfde doet met het Suezkanaal en de Golf van Akaba. ADVERTENTIE alle onderdelen los verkrijgbaar. Alleenverkoop voor llmuiden KUNSTHANDEL Kennemerlaan 55 - Tel. 7040 4® DINSDAG 2 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Gods linkerhand". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „High Society". K.S.A.-gebouw, 20 uur: De Klavierschip pers spelen voor Ouden van dagen. K.S.A. gebouw, 20 uur: Vergadering Bouwarbeidersbond St. Jozef. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Mr. G. P. W. H. Remmen spreekt voor r.k. Middenstand. .,De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Brandstoffenhandel. ,,De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Nederlandse Bond van Gemeente Amb tenaren. 't Centrum, 24 uur: Lezing Boekhandel C. Dingier. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15—17 en 18.30—20.30 voor lees- en studiehoek. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 10—13, 15—18 en 19 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur. WOENSDAG 3 APRIL Bioscopen: als dinsdag. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Ouderavond. De Groentenbeurs, 10.30 uur: Bespreking Sierteelt. Hotel Parkzicht, 20 uur: Vergadering Ne derlandse Christelijke Bouwarbeiders- bond. 't Centrum, 20 uur: Lezing personeel Sihi- pompen. Openbare leeszaal, geopend van 1517 Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15—16.45 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10.30 en 15—18 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odolfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11