MI JNCONFLICT BIJGELEGD Werk heden hervat Directies en vakverenigingen melden volledige overeenstemming HET WEER 5 Kernproeven: heet hangijzer in ontwapeningscommissie C4''M0RRIS"I Haarlems Dagblad DIT JAAR: 272 DODEN j Japanner overhandigde in Lagerhuis smeekschrift aan MacMillan Slepende ziekte Vakbondsvoorzitter zwijgt „M.I.R. beslist Britse stakers gaan morgen weer aan de slag Bestand zolang onderzoek van de regering duurt Droog en zonnig De eisen der werknemers Wat de actie kostte Op weg naar Port Said Twee doden bij ontploffing op scheepje te Rotterdam Het woord is aan Zes doden in het verkeer Verkeersongelukken Protest van Hongarije Tegen „discriminatie door de UNO" Sukarno zal politieke leiders bijeenroepen 71e JAARGANG No 226 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295"'. Advertentie tarieven op aanvraag bij „de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 3 APRIL 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 74 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In principe is gisteravond „volledige overeenstemming bereikt tussen de werk gevers en de werknemers en de Limburgse mijnindustrie". Dit verrassende nieuws werd bekend gemaakt in een gemeenschappelijk communiqué van beide partijen, slechts weinige uren nadat de mijndirecties gistermiddag het besluit genomen hadden, dé ondergrondse bedrijven te sluiten met het oog op de toe nemende desorganisatie tengevolge van de langzaam-aan-actie der arbeiders, tenzij deze actie zonder verwijl zou worden afglast. In de namiddaguren zijn daarna de besprekingen tussen afgevaardigden der mijndirecties en katholieke vakverenigingsleiders begonnen, die na vrij lang durige onderhandelingen leidden tot het genoemde principiële accoord. Wat dit precies inhoudt is nog niet bekend, maar over het algemeen is men van opinie dat althans de voornaamste eisen der arbeiders zouden zijn ingewilligd. Het werk in de mijnen is inmiddels reeds vannacht stipt en in het normale arbeidstempo hervat. Concrete mededelingen kon ook de heer F. Dohmen de voorzitter van de Neder- 'andse Katholieke Mijnwerkersbond die de 'ingzaam-aan-actie ontketende, vannacht ia zijn terugkeer uit Heerlen nog niet oen. Over de te Scheveningen bereikte ■areenkomst zeide hij slechts: „Wij heb- n meer dan voldoende zekerheden van mijndirecties gekregen om een oplossing a de Mijnindustrieraad (M.I.R.) te berei ken". De Mijnindustrieraad is het publiekrech telijk orgaan voor het mijnwezen. De heer Dohmen weigerde ook maar een punt van de overeenkomst te noemen. Dinsdagavond te tien uur werd een me dedeling omtrent de beëindiging van de actie aan de mijnpoorten opgehangen. Nie mand kon echter vertellen welke resulta ten in feite werden bereikt. De heer Dohmen wilde eerst de besturen van de Nederlandse Katholieke Mijnwerkersbond en van de Katholieke Vereniging van Mijn- beambten inlichten alvorens mededelingen te doen. De dagelijkse besturen dezer bon den zouden vanmiddag om vijf uur bij elkaar komen. Van de mijndirecties was dinsdagavond geen leidende figuur te be reiken. „Wij beslissen niet, de M.I.R. beslist", zei de heer Dohmen, tot de verslaggevers in De staking in de Britse scheepsbouw en de metaalindustrie, die bijna twee miljoen arbeiders omvatte en de bonden twee en een half miljoen gulden per dag kostte en het land nog veel meer, is opgeheven. Mor gen wordt het werk hervat. Na een stormachtige vergadering van de hoofdbesturen van de veertig federatief samenwerkende vakbonden werd met 710.000 tegen 449.000 stemmen (elke bond brengt zoveel stemmen uit als hij leden telt) besloten een einde aan de staking te maken. De bonden hebben het advies van de minister van Arbeid MacLeod om de staking op te heffen tijdens het onafhan kelijke onderzoek opgevolgd. De bonden beweren door de staking de werkgevers tot rechtstreekse onderhande lingen te hebben gedwongen. Zij hebben ook een loonsverhoging aangeboden, waar toe zij oorspronkelijk niet bereid waren. Over de aanbeveling van de commissie van onderzoek zullen de bonden zich opnieuw beraden. De moeilijkheden zijn nog geens zins opgelost. Ted Hill, de algemeen secre taris van de ketelmakersbond, van wie de actie tot staking was uitgegaan, wilde doorstaken, maar zijn voorstel werd ver worpen. Schermutselingen (Reuter) Minister MacLeod hoopt de rapporten van het hof van onderzoek bin nen acht dagen in zijn bezit te hebben. Voor de Bristol vliegtuigfabriek bij Bris tol raakte de politie gisteren slaags met postende stakers. Zij trachtte een doorgang te forceren, maar de stakers bleken ster ker en lieten niemand tot de fabriek toe. Ook bij andere fabrieken deden zich scher mutselingen voor tussen stakers en werk willigen. In Ilford (Essex) slaagden 2000 vrouwen er in door een cordon van stakers heen te dringen en haar werkplaatsen te bereiken. Nieuwe onrust In de haven van Tilbury, aan de Theems, is het werk tot stilstand gekomen als ge volg van een geschil tussen ladingklerken en een Westafrikaans stuwadoorsbedrijf. De ladingklerken weigeren te werken op XDOOOO x\>OOOOOOOOrxY /- - »u,i»<nu OOOCXXXXXX» VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Droog weer met vannacht en morgenochtend plaatselijk mist, daarna bijna overal zonnig. Weinig wind. Over het algemeen iets hogere middagtemperaturen. g Volledige v. eerrapporten op pagina twee. 8 oóoaiooooooooooooooonoocxxxooooocioooooooooooooooooooc DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S f de zetel van zijn mijnwerkersbond. „Op grond van de gedane toezeggingen moet de beslissing in de M.I.R. nog worden vastge steld. De antwoorden van de mijndirecties op onze vragen waren van die aard, dat er voor ons gegronde reden is, de langzaam- aan-actie te beëindigen". „Wij kunnen" zo vervolgde de heer Dohmen, „voorlopig nog geen uitvoerige inlichtingen geven. De mensen van de bond hebben in ons zoveel vertrouwen, dat ons ene woord van j.l. zondag voldoende was om de actie te beginnen, En nu zal het ene woord ook wel voldoende zijn. De rest komt vanzelf wel". Daarmee gaf de voor zitter van de NKMB te kennen, dat de ar beid in de mijnen vandaag, woensdag, ge heel normaal is hervat. Hij verklaarde nogmaals uitdrukkelijk, dat het conflict zonder de Katholieke Ar beidersbeweging, de KAB is uitgestreden. Op een vraag of de werkgevers onder de druk der omstandigheden hebben toegege- i ven, zeide hij„Dat zou ik niet durven zeg gen". De eisen van de NKMB betroffen on der meer het verstrekken van een aanwe- zigheidspremie voor onder- en bovengron- ders, verbetering van de diensttijden-toe slag en verhoging van vakantietoeslag. Of deze eisen ingewilligd zijn is nog niet be kend, maar toch kon uit enige opmerkin gen van andere vakbondsbestuurders wor den afgeleid, dat een aanwezigheidspremie, gelijk in het Duitse Roer-gebied gebruike lijk, zal worden verstrekt van waarschijn lijk f 1,75 per dag voor de „ondergronders" en van een gulden voor de „bovengron- ders". Voorts zou naar verluidt de vakan tietoeslag worden verhoogd van drie op vier percent. Ruw berekend komt dit de Limburgse mijnbedrijven reeds te staan op ongeveer 35 miljoen gulden, hetgeen, ver deeld over 60.000 mijnarbeiders, zou bete kenen, dat men een gemiddelde salarisver hoging zou krijgen van f 500 per jaar. Daarbij dient echter te worden aange merkt, dat de verhoging voor ondergrondse mijnarbeiders aanzienlijk hoger zouden zijn dan die voor bovengronders. Voorts verluidt dat de eisen van de Ka tholieke Vereniging van Mijnbeambten al geheel zouden zijn ingewilligd. Deze orga nisatie drong onder andere aan op een ver hoging van de premie voor ondergrondse technische beambten en op verhoging van maxima van de salaristabellen. Men vroeg verder invoering van diensttijdentoeslag voor beambten, invoering van een premie regeling voor bovengrondse technische be ambten en verruiming, of eventuele invoe ring van een spaarregeling. Het is een publiek geheim, dat afschaf fing van wachtdagen bij ziekte en verbete ring van pensioenen met betrekking tot de Algemene Ouderdomswet nog punten van nadere bespreking moeten uitmaken. De indruk is tenslotte verkregen, althans van de'zijde der werknemers, dat werkge vers en werknemers in de naaste toekomst als een lichaam, verenigd in de publiek rechtelijke organisatie M.I.R. zullen op treden. Dinsdag is er evéneens in de mijnen zeer langzaam gewerkt. De produktiecijfers der beide „schichten" zijn uiterst gering ge weest niet boven die van maandag uit gekomen. Maandag werd 14.523 ton kolen gewonnen tegen 39.666 ton op de maandag een week geleden. De cokes-fabrieken heb ben iets meer geproduceerd dan maandag namelijk 40 percent. Ten behoeve van de mijngasdistributie in Limburg, Brabant en Nijmegen had het stikstofbindingsbedrijf te Geleen de wa terstofbereiding uit het cokesovengas reeds moeten staken. De produktie van capro- lactam, de grondstof voor de fabricage van de Nederlandse nylon van de AKU, werd eveneens gedeeltelijk stilgelegd. Duitsland deed de toezegging, door het gaskoppelnet via Treebeek zoveel moge lijk gas naar Nederland te zullen leveren. Zo had zich gistermiddag de toestand toe gespitst, hetgeen de mijndirecties aanlei ding gaf tot hun bovengenoemde besluit om de bedrijven stil te leggen tenzij het werk zonder verwijl in het normale tempo hervat zou worden. Een van de schepen van het eerste konvooi door het Suezkanaal, dat Amerikaanse, Russische en Egyptische loodsen van Suez naar Port Said heb ben gebracht, vaart voorbij de verniel de brug van El Ferdan. Italiaanse en Duitse bergers zijn nu bezig het wrak van het gezonken Egyptische fregat in de haven van Port Said te lichten. Het vaartuig is rechtop gezet en de schoor steen steekt boven water uit. Twee bergingskranen zullen het schip mor gen naar de Bittermeren slepen. Zodra dat gebeurd is zal de eerste grote tank boot, de Belgische Elizabeth (18.636) het kanaal bij Port Said invaren. Het Spaanse schip „Virgine de La Luz" (399 ton) is halverwege het kanaal, in de Grote Bittermeren, door zijn loods verlaten, omdat de tolgelden niet in dollars waren betaald. Het vaartuig mag niet verder varen. Gisteravond tegen middernacht heeft er door tot nu toe onopgehelderde oorzaak een hevige ontploffing plaats gehad op het scheepje „Marsdiep" van het klassificeer- bedrijf J. W. Junius en Zoon, dat in de Rotterdamse haven ligt. De explosie deed zich voor in de machinekamer, waar zich de 48-jarige machinist D. Herhoff en de 36-jarige stuurman A. A. van den Wijn gaard bevonden. De machinist was door de explosie op slag dood. De stuurman wist met branden de kleren het dek te bereiken, waar hij het bewustzijn verloor. Toen men hem te hulp kwam, bleek hij reeds overleden te zijn. Vier andere opvarenden sprongen na de ontploffing overboord en wisten zich in veiligheid te stellen. Anselm Feuerbach: De humor leert de ziel, met haar eigen leed te spelen. Bij Hattum is dinsdagmorgen een per sonenauto, die in een militaire colonne reed, bij een poging deze te verlaten tegen een boom gereden. Twee der drie inzittenden kwamen om het leven. De auto werd ernstig gehavend. Een bromfietser, de ongeveer vijftigjarige chef-inkoper G. van Beek uit Amersfoort, is doordat hij door de zon verblind werd op de onbewaakte overweg in de Stouten- burgerlaan te Stoutenburg tegen de trein opgereden die om 15.41 uur uit Amersfoort was vertrokken naar Ede. De heer Van Beek was op slag dood. De 17-jarige W, Iterson uit Rijnsburg is in Katwijk aan Zee, toen hij ter hoogte van het restaurant „Marina" op zijn bromfiets linksaf reed in de richting van het parkeerterrein, aangereden door een hem tegemoetkomend busje. De jongen werd tegen de grond gesmakt en overleed binnen enkele minuten. De 73-jarige heer L. J. Chr. Pootjes uit Soest is, toen hij zonder op het verkeer te letten met zijn rijwiel de Steenhoffstraat overstak, aangereden door een auto. De heer Pootjes werd tegen de grond gesmakt en kreeg een schedelbasisfractuur en brak bovendien alle ribben en een been. Hij is in het ziekenhuis De Lichtenberg te Amers foort overleden. In de gemeente Wormerveer is de 3>/2-jarige Petronella ten Wolde, die plot seling de provinciale weg Hembrug-Lim- men overstak, door een auto aangereden en in ernstige toestand naar het gemeente ziekenhuis te Zaandam vervoerd waar zij is overleden. De tachtigjarige R. Pekel uit Uffelte is dodelijk verongelukt, toen hij bij de Lok- brug te Havelte per rijwiel de rijksweg Meppel-Assen overstak. De bejaarde man werd aangereden door een uit de richting Assen komende personenauto. De heer Pe kel was op slag dood. De echtgenote van de heer P. J. Beeks, die overleed na het auto-ongeluk op dins dagmorgen te H a 11 u m, is gisteren bezwe ken aan haar bij dat ongeluk opgelopen verwondingen. Tengevolge van verkeersonge- j lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 272 per- sonen, van wie 48 kinderen. LONDEN (Reuter/AFP/UP). Blijkens een uitzending van radio-Moskou heeft het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken blijkbaar opnieuw verklaard, be reid te zijn proefnemingen met atoom- en waterstofbommen te staken, wanneer ook de andere landen hun proefnemingen stopzetten. In deze "Uitzending werd voorts ver klaard, dat „de voorstellen van de Sovjet- Unie dienaangaande door de ontwape ningscommissie, die thans in Londen bij een is, zullen worden besproken". Premier MacMillan heeft in het Lager huis gezegd, dat hij niet inzag, waarom de openbare mening zich tegen de proeven met de waterstofbom, die Groot-Brittan- nië voornemens is te nemen, zou verzetten. In antwoord op een spervuur van vragen verklaarde hij dat deze proeven, al enige tijd vóór Engeland ermee begon, door de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten zijn genomen. Een persoonlijke afgezant van de Ja panse premier overhandigde MacMillan in het Lagerhuis een brief, waarin een be roep op Groot-Brittannië wordt gedaan de aanstaande proeven met de waterstof bom in de Stille Oceaan af te gelasten. Op de bijeenkomst van de subcommissie van de UNO voor ontwapeningskwesties, waarin vertegenwoordigers van Groot- Brittannië, Amerika, Frankrijk, Canada en Rusland zitting hebben, vormde het vraag stuk van de kernontploffingen dinsdag weer h'et voornaamste onderwerp van be spreking. Groot-Brittannië heeft er dinsdag in de subcommissie van de UNO voor ontwape ning te Londen bij de Sovjet-Unie op aan gedrongen te zeggen of zij kan instemmen met een beperking van het aantal proeven NEW YORK (Reuter). De permanen te Hongaarse vertegenwoordiger bij de UNO, Peter Mod, heeft dinsdag in een note verbal bij secretaris-generaal Hammars- kjoeld krachtig geprotesteerd tegen de weigering van de volkerenorganisatie de geloofsbrieven van de Hongaarse delegatie te erkennen. Men noemde de weigering een „discrimi nerende procedure zonder weerga". Twij fel aan de geldigheid van de geloofsbrie ven komt neer op inmenging in de zuiver binnenlandse jurisdictie van Hongarije. De gebeurtenissen in oktober en november 1956 hebben geen enkele wijziging ge bracht in de grondwettelijke orde van de Hongaarse volksrepubliek, aidus het pro- i test. De politie heeft in Miskolc 11 Hongaren 1 gearresteerd, die voor Radio-Vrij Europa, het anti-communistische radiostation in West-Duitsland, gespioneerd zouden heb ben, aldus is dinsdag officieel in Boeda pest meegedeeld. Het Hongaarse persbureau M.T.I. be richtte, dat deze zogenaamde spionage- groep er van beschuldigd wordt, dat zij getracht heeft belangrijke militaire do cumenten en geheime staatspapieren naar het westen te smokkelen en deelgenomen heeft aan ondermijnende activiteit. met atoomwapens, aldus is van gewoon lijk betrouwbare zijde te Londen ver nomen. In Londen is voorts vernomen, dat de Russische afgevaardigde, Zorin, zich reeds afkeurend heeft uitgelaten over een Cana dees-Noors-Japans voorstel, dat inschrij ving van te voren van ploefontploffingen inhoudt. De regering te Moskou heeft haar definitief oordeel over dit voorstel nog niet meegedeeld. De leider van de Britse Labourpartij, Hugh Gaitskell, heeft onenigheid met ver scheidene van zijn geestverwanten ge kregen. Hij had in het Lagerhuis inge stemd met een voorstel, dat beoogt de proeven uit te stellen tot een internatio nale conferentie over het beperken van de proeven is bijeengekomen, maar daaraan toegevoegd dat bij het uitblijven van een overeenkomst over de beperking van de proeven, deze doorgang zouden moeten vinden. Hiertegen werd door verscheidene Labour-leden geprotesteerd, die wensten dat de proeven in elk geval zouden wor den stopgezet. ADVERTENTIE BARIEIJORISST.R HA ARUM T tL "'.3439 URO BOLSTR- 48 ADAM TIL 717162 TWEKA LASTEX BADKLEDING DJAKARTA (ANP) Naar in Djakarta wordt vernomen, zal president Sukarno de leiders van de verschillende politieke par tijen en ook de leiders in de buitengewes ten uitnodigen voor een bijeenkomst, welke donderdagavond in het paleis te Djakarta zal worden gehouden. Het is nog niet bekend, of ook de vroe gere vice-president dr. Hatta voor de bij eenkomst zal worden uitgenodigd, maar een aantal islamitische dagbladen in Dja karta drong er woensdag bij de president op aan om Hatta tot formateur te benoe men, in overeenstemming met de eisen van de religieuze partijen en de opstandige buitengewesten. De president heeft vandaag de binnen landse toestand besproken met de demis sionaire minister van Buitenlandse Zaken, Abdulgani. Voorts werd gemeld, dat de christelijke en katholieke partijen de vorming van een presidentieel kabinet zullen voorstellen onder leiding van Sukarno en Hatta, met de president als premier en Hatta als vice- premier. Zou dit niet mogelijk zijn, dan zullen deze partijen wellicht de kwestie aan het parlement voorleggen en erop aan dringen, dat de president Hatta of Sultan Hamengkubuwono tot formateur zal be noemen. Alle dagbladen zijn het er over eens, dat de president snel en beslist moet handelen, „teneinde een nationale ramp te voorko men", zoals de onafhankelijke „Indonesia Raya" zich uitdrukte. De Hongaarse regering heeft voor de tweede keer geprotesteerd tegen de weige ring van de Verenigde Naties, de geloofs brieven van de Hongaarse delegatie te er kennen, en heeft in haar protest verklaard dat „de gebeurtenissen in oktober en no vember 1956 geen enkele wijziging hebben gebracht in de grondwettelijke orde van de Hongaarse volksrepubliek." Dit protest en deze toevoeging zijn on getwijfeld onder meer bedoeld om in het buitenland de indruk te wekken, of te ver sterken, dat er in Hongarije geen vuiltje meer aan de lucht is, dat de revolutionai ren de strijd in elk opzicht hebben ver loren en dat de „status quo ante" nu vol ledig is hersteld. Maar jammer genoeg voor Kadar is zijn delegatie in New York niet de enige bron voor nieuws over Hongarije; en het nieuws, dat uit andere bronnen komt, geeft een heel ander beeld van de situatie. De Hongaarse pers en radio verspreiden zelf voortdurend berichten - blijkbaar be doeld om de bevolking te intimideren - over een zo „krachtig" optreden van. de autoriteiten, dat men tot geen andere con clusie kan komen dan dat er in het land een schrikbewind heerst. En een schrik bewind is, zelfs in communistisch geregeer de landen, alleen nodig als er onder de bevolking actief verzet tegen het regime is. Bovendien komen er uit de omliggende landen de laatste tijd berichten (die uiter aard niet te verifiëren zijn) over allerlei interne conflicten binnen de regering en tussen verschillende groeperingen van leden der geheime politie, conflicten die soms zelfs van zo bloedige aard zouden zijn dat ze ook volgens communistische opvattingen moeilijk in overeenstemming kunnen worden gebracht met wat Kadar's gedelegeerde in New York „de grondwet telijke orde" noemt. Maar nog belangrijker dan dit alles lijkt ons het feit, dat de jonge intellectuelen, de studenten, zich ondanks alle propaganda en alle terreur zo krachtig tegen het regime blijven verzetten. Door de gevangenneming van het „revolutionaire studentencomité", dat in de revolutie-dagen een belangrijke en bewonderenswaardige rol heeft ge speeld, had Kadar ongetwijfeld gemeend, een eind te hebben gemaakt aan het verzet in studentenkringen. En ogenschijnlijk is hem dat ook gelukt. Maarhet actieve verzet veranderde in passief verzet, met het gevolg dat de regering er nog altijd niet in geslaagd is, een nieuwe en voor haar betrouwbare studenten-organisatie te vormen. Onder de studenten en andere jongeren heerst, volgens geloofwaardige berichten, een stemming deels van diepe gedeprimeerdheid, deels van verbitterde haat tegen het regime. En niet alleen in Hongarije schijnt het zo te zijn. Berichten uit andere Oost- Europese landen spreken eveneens van grote moeilijkheden waarop de communis tische regeringen stuiten bij hun pogingen, de jeugd in het ideologische gareel te hou den om maar niet eens te spreken van hun wens, die jongeren tot fakkeldragers en voormannen van het communisme te maken. In Roemenië bij voorbeeld heeft de mi nister van Onderwijs, Constantinescu, de vorige maand zelf onthuld, dat er een krachtige oppositie onder de jongeren be staat, door in een openbare rede de anti communistische studenten uit te maken voor „schandelijke agenten van het impe rialisme, die het prachtige opbouwwerk van het socialisme willen ondergraven en vernietigen." In Tsjechoslowakije klaagt de communistische pers over de „passivi teit en de on-politieke geest" van de jeugd. In Bulgarije heeft een „zuivering" ertoe geleid, dat 1500 studenten en scholieren hun onderwijs-instellingen niet meer mo- j gen bezoeken en dat 200 andere gear- 1 resteerd zijn. Soortgelijke zuiverings-acties hebben op de universiteiten in de Baltische landen plaats gehad, nadat de gebeurtenis sen in het naburige Polen onder de studen ten al te grote geestdrift hadden wakker geroepen. Als het gezegde „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" nog altijd juist is - en daaraan valt moeilijk te twijfelen - dan moet men uit dit alles wel de conclusie trekken, dat de toekomst niet aan de com munisten is. Het zou dwaas zijn, te menen dat het communisme in Oost-Europa daar om op het punt staat, ineen te storten. Maar wel mag men constateren, dat het, ondanks zijn overwinning van het acute gevaar in Hongarije, aan een slepende ziekte is begonnen te lijden een ziekte die misschien nog vele jaren kan duren, maar die toch nauwelijks anders kan ein digen dan met de dood van de patiënt. Simon Koster

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1