VTC 2 door zege op Togido 5 kampioen van de tweede klasse Elk uur kunt u het zijn „Sprong" van „De Jump" UJilderóm S Nederland 13 TAFELTENNIS IN DE IJMOND Harfveroverende jurken! Concert Velser Accordeon Vereniging Burgerlijke Stand „Succes"-cabaret voor Velsense bejaarden Lekwater-leidingwerk vordert snel Ouderavond van de ir. L. P. Krijgersehool IJmuidenaar gaat wegen bouwen in Heiloo Lastige wedstrijden voor „Watervliet" P.v.d.A.-vrouwengroep besprak rassenvraagstuk Esperantisten houden jaar vergadering in IJmuiden KOGGETJES m\ AfefondM de fawMbokkeM Bot gevangen Die van ons" Voor zwervertjes Verloren en bedroefd lllF Weekoverzicht Urker Visserij Uitgebreid programma voor „IJmond"-handbal Geheelonthouders oefenen critiek uit op alcohol vergunning in motel CNV-filmdienst was in IJmuiden DONDERDAG 4 APRIL 1957 Het tweede herenteam van de Velser Ta feltennis Club is er in geslaagd om het kam pioenschap in de derde klasse B te behalen zodat de gemeente Velsen er nu een tweede klasse tafeltennisteam by heeft gekregen. Dit resultaat hebben Oort, Dekker en Van Weelderen in een goede sportieve wedstrijd op Togido 5 bevochten. Invaller Dekker die voor Snelders meespeelde, kon het tegen Van der Linde en Peters ndet bolwerken en verloor twee partijen. Oort daarentegen won zijn twee partijen met groot gemak en ver toonde een zeer goed spel wat het publiek dan ook steeds met een hartelijk applaus beloonde. De start van Van Weelderen was niet zo goed, maar naar gelang de strijd voortduurde, kwam hij er beter in en hij bracht twee overwinningen op zijn naam. Na een kleine pauze moest Van Weelderen voor zijn derde partij tegen Peters aantreden en de spanning in de zaal was duidelijk waarneembaar, want indien Van Weelderen erin mocht slagen deze partij te winnen dan was de stand van vijf bereikt en dan werd VTC 2 kampioen. Het begon slecht voor Van Weelderen. Hij verloor de eerste set dan ook met 2111; in de tweede set herstelde hij zich goed en vooral door zijn enthou siasme en een tempoverhoging won hij de twee volgende sets met de duidelijke cijfers van 21—12 en 2117. Na afloop van deze partij werd Van Weelderen een donderende ovatie gebracht Hierna werd het gehele team door voorzitter Van Hal met een geestig speechje gelukgewenst. Het eerste damesteam bestaande uit de dames Koster, Goossens en Van Keulen heeft de vierde klasse verlaten door de beslissings wedstrijd tegen Oranje Zwart met de dui delijke cijfers van 82 te winnen, zodat zij dus ook kampioen geworden zijn en het vol gende seizoen in de derde klasse uitkomen. Het competitieprogramma is door VTC zeer goed afgewerkt en verwacht mag worden dat deze vereniging het volgend seizoen weer een hartig woordje zal meespreken. ADVERTENTIE Lindegroen met zwart of rose met royal voor een 100°/okatoenen mo delletje uit de serie DOLLY DAY, hart- veroverende Jurken! f 29,75in de maten 38-44 Wij hebben een groot aantal Dolly a y» japonnen voor U in voorraad. Alleenverkoop voor IJMUIDEN Marktplein 29 - Telef. 7541 De Velser Accordeon vereniging, dirigent de heer Kijk Kofman, geeft op zaterdag 6 en 13 april een uitvoering in het Patro naatsgebouw. De A-, B- en C-orkesten tre den voor de pauze op. Het programma ver meldt onder meer een achttal werkjes, door het jeugdorkest uit te voeren; een grote fantasie over motieven aan de opera ,La Traviata" ontleend (B-orkest) en voor ie oudste groep; Carnaval Ouverture, het ntermezzo uit de operette „1001 Nacht", «Jevin's „De rozenkrans", een tango van foachim Gade en een paso doble. Na de jauze is het woord aan de cabaret- en mriétégroep „Truxini", bestaande uit de .tomische kunstwielrijder en clown Fred Johnson, het trio Larrysons (mondorgel virtuozen), de parterre-acrobatengroep Ar- tins, het wonderpaard Trixi, en de accom- pagnateur John Davids. BEVALLEN; H. Ras—Half, d„ Lange Nieuwstraat 44, IJmuiden-oost; E. Wijker Van Loenen, d., Curagaostraat 7, Santpoort; F. EelsingZeulevoet, d„ Spaamestraat 11, IJmuiden; P. C. Duinmeijer—Van Opdorp, d„ Rijvordtlaan 20, Beverwijk; J. E. de Brou werMijnen, d., Kerkweg 148, Santpoort; M. de GrootPakker, z.. Tuindersstraat 97, IJmuiden-oost; A. M. Schoorl—Post, 2 d.. Iepenstraat 44, IJmuiden-oost; E. E. van Ga len—Loot, d., Roerdompstraat 30, Haarlem; J P van Veelen—Van der Plas, z., P. C. Hooftlaan 11, Driehuis; G. Dijkhuizen— Schadé, d„ Pres. Steynstraat 43 rd„ IJmui den; L. Dietvorst—Faas, d., Saturnusstr. 15, IJmuiden; W. Chr. Rijnders Van Roon, z.. Schulpweg 122, Velsen-noord; F. Roselaar— Struys, d„ Vechtstraat 203, IJmuiden; J. M. V"'-heijen—Waals, d Radarstraat 176, IJmui den; J. P. van Es—Hendriks, d., Vechtstraat no. 199. IJrm 'den. OVERLEDEN A. M. W. van der Wiel, 36 jaar echtgenote van P. Sweeren, Lekstr. 39, IJmuiden; L. Broek, 72 j., echtgenoot van C. Rademaker, Visseringstraat 13, IJmuiden; J. 't Hart, 65 j., echtgenoot van B. de Winter, Snelliusstraat 36, IJmuiden; J. A. Somers, 88 j., weduwnaar van M. van der Schinkel, Oosterduinweg 51, IJmuiden-oost; F. J. Zon neveld, 12 dagen, zoon van J. G. Zonneveld en J W van Noort, Oudendijk 6, Heemskerk. Het eerste team is geëindigd op de vijfdie plaats in de derde klasse A, hetgeen geen slecht resultaat is daar er in deze afdeling zeer sterke teams speelden. Het derde en vijfde team zaten in één afdeling in de vier de klasse. Het vijfde team eindigde op de tweede plaats op de voet gevolgd door het derde team. Het vierde team eindigde op de derde plaats. Het tweede damesteam nam dit jaar voor het eerst aan de competitie in de vierde klasse deel en dit team eindigde op de negende plaats. Uit bovenstaande feiten kan men de con clusie trekken dat VTC het zeer goed ge daan heeft en uit de afgelopen competitie een score van tachtig percent behaald heeft. Van het cabaretprogramma, dat woens dagavond door het „Succes" cabaret-va riété onder leiding van de heer R. Hühl Jr. werd gegeven, hebben de Velsense ouden van dagen in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost naar hartelust genoten. De medewerkenden aan dit gevarieerde programma waren weliswaar gering in aantal, de prestaties die zij leverden wa ren meer dan goed. De leidende figuur hierin was wel de heer Joop Theunisz, die behalve een zeer goede conférence, ook een complete muzikale rijwiel-act ver zorgde. Om te bewijzen dat hij van vele markten thuis was, fungeerde hij even eens als „Neerlands beste buikspreker" en, het dient gezegd, hij bracht het nummer uitstekend, vooral toen hij met zijn spre kende pop Charlie de zaal inging en de oudjes geducht op de korrel nam. Bij alle aanwezigen zal hij beslist een langdurige goede indruk achtergelaten hebben. Chris de Groot werd zeer gewaardeerd als accordeonist en moest verscheidene toegiftjes geven. Twee dames en een heer, samen „The Hadory's" geheten, buitelden over het toneel, waarop een springmatras stond opgesteld. Fraaie acrobatische toe ren werden door dit lenige stel verricht, zodat de aankondiging op het programma „fun on the trampoline" aan de oudjes eindelijk duidelijk werd. Waarom, zo vra gen wij ons af, doet men zo „funny" om deze aankondiging in een buitenlandse taal te geven? Dolf Brouwer zorgde voor de pianistische begeleiding gedurende de gehele avond. Bij het verlaten der zaal was het te merken, dat iedereen tevreden was, ook de bestuurders van de Algemene Bond van Bejaarden, afdeling IJmuiden, waarvan de voorzitter, de heer Blaas, had aangekon digd, dat „er nu maar eens een ander moest komen", omdat hij zo langzamer hand te oud werd. Dertig uur nadat de firma Van Hattum en Blankevoort voor de kolossale karwei aan de aanleg van de Lekwaterleiding on der de Wijkerstraatweg deze verkeersader had laten afsluiten - overigens volgens be raamd plan - kon woensdagmiddag de af sluiting worden opgeheven, die vandaag verplaatst is naar de Koningsweg, waar vanmorgen de tweede fase van het werk is begonnen. Hier wordt de Lekwaterleiding-verbin- ding gemaakt met het terrein van de papierfabriek, gericht op de leidingbuizen, die langs de Wijkermeerweg zullen worden ingegraven. Om de verbinding met de papierfabriek mogelijk te maken, moest een stuk muur van moestuin en boomgaard van de r.k. pastorietuin worden weggebroken en bovendien een aantal vruchtbomen wor den weggehakt. De Koningsweg is nu afgesloten tussen Corverslaan en Smidt van Gelderstraat, zodat het verkeer van de ponten van en naar de Hoogovenspoorhalte geleid wordt via Wijkerstraatweg en Stratingplantsoen. De komende week zal de Wijkerstraatweg ter hoogte van de Wijkermeerweg voor de derde fase van het grote werk enige dagen opnieuw worden afgesloten. Hoewel het klassebezoek van de ouders j der leerlingen van de openbare lagere ir. L. P. Krijgersehool in Velsen-Noord woens dagavond een grote belangstelling had, moest de heer G. Olivier, voorzitter van de oudercommissie bij de opening van de aan- sluitende ouderavond betreuren, dat hier voor maar- weinigen waren gebleven om ook voor het werk van de commissie be langstelling te tonen. Mevrouw Sluis, secretaresse, herinnerde vervolgens aan verscheidene gebeurtenis sen, die waren gepasseerd, waaronder de gehouden grote potplantententoonstelling in combinatie met de Watervlietschool een belangrijke plaats innam. De penningmeesteresse, mevrouw Van Dam, had in het voorbije jaar het bestaan de batig saldo flink kunnen aankweken, waardoor de commissie er financieel zeer gunstig voorstaat. De moeilijkheden, die ten aanzien van het schoolfonds waren gerezen, konden worden opgelost met de aanbieding van een jaarkwitantie bij de deelnemers, zodat er veel minder tijd voor de inning van de bijdragen nodig is. Desgevraagd deelde het hoofd van de school, de heer D. de Wilde, mede, dat de zomervakantie van de ir. Krijgersehool is vastgesteld van 15 juli tot en met 19 augus tus. Bij enkele kandidaatstelling zag de heer G. Olivier zich als voorzitter van de oudercommissie herkozen. Medegedeeld werd, dat ook dit jaar weer een potplan tententoonstelling in samenwerking met de Watervlietschool zal worden gehouden, waarover nog besprekingen moeten worden gevoerd. Na de pauze hield mevrouw J. M. Th. Surink-Groen uit Driehuis een populaire lezing over „Kinderopvoeding 50 jaar ge leden en nu", die met grote belangstelling werd gevolgd. Door burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo is opgedragen het maken van wegen en kunstwerken op hief gewezen kermisterrein te Heiloo en 2500 meter riool- werken aan de Butterslaan voor de som van 170.800. Het werk is gegund aan de op één na laagste inschrijver. Deze inschrijving was afkomstig van het aannemersbedrijf Joh. Dienaar en zoon n.v. te Umuiden-oost. Voor de korfbalvereniging „Watervliet" staan zondag twee lastige wedstrijden op het programma, waarvan die voor het tweede twaalftal de belangrijkste is wegens de uitwedstrijd tegen Blauw Wit 4 in Am sterdam. Blauw Wit kan er namelijk voor zorgen, dat de Watervlieters. weer een ge vaarlijke plaats op de ranglijst zullen moeten gaan innemen, aangezien de mede kandidaten in de lagere regionen Samos 4 en Koog Zaandijk 3 de vorige week heb ben gewonnen. Als het Watervliet 2 ernst is om zich te handhaven, zal er hard moe ten worden aangepakt om de beide punten in Amsterdam te veroveren. Het eerste Water vliet-twaalf tal krijgt zondagmorgen bezoek van Samos 2 en deze strijd zal evenals die tegen het Utrechtse Samos I, waarvan werd verloren, een moei lijke taak worden. Hetzelfde geldt voor Watervliet 4, dat op bezoek gaat bij Aurora 4 in Haarlem. De opstellingen zijn: Watervliet I: dames: J. Kluft, D. Hart man, B. Koet, T. Waagmeester, R. Leye- naar, S. Meyer; heren: J. de Boer, D. van Ladesteijn, M, Veerbeek, W. Berghuis, F. Vos, S. Hartman. Watervliet 2: dames: L. Kloosterman, B. Hoen, B. Hessen, I. Waagmeester, W. Nij- kamp, G. Polak; heren: A. Verkerk, A. Redeker, Ar. Verkerk, J. v. d. Berg, G. v. d. Brink, H. Scholting. Van het bestuur van de Noord-Velsense afdeling van de Vrouwenbond van de Par tij van de Arbeid was het een goede ge dachte mevr. A. Thomassen-Lind uit Zaan dam uit te nodigen om dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat over het rassenvraag stuk te spreken. Mevr. Thomassen merkte op, dat het rassenvraagstuk berust op een vooroordeel. Dit heeft zich al gewroken in verschillende landen, waar de in hoofd zaak gekleurde bevolking zich vrij maakte. De Nederlanders kennen gelukkig dit probleem niet, blank en bruin worden niet met onderscheid behandeld. Uitgebreid verhaalde de spreekster van de geschiede nis van de in Amerika bedreven slavernij, welke tot burgeroorlog leidde en zij herin nerde daarbij aan het zo bekende boek van Harriet Beecher Stowe „De negerhut van oom Tom". Dit boek maakte de wereld wakker voor de ontaarde toestanden, waar onder de slaven leefden en werd de grote stimulans voor de negers voor de vrijma king. In 1941 leidde het zelfs tot gelijkstel ling van negers en blanken in Amerika, waaraan wereldoorlog II meewerkte; later zelfs, in Korea, kon een negersoldaat offi cier worden. Enkele jaren geleden volgde de gelijkstelling bij de onderwijsinrichtin gen in Amerika, wat echter nog lang niet in elke staat praktisch gebeurt. Er is in de laatste eeuw echter veel in goede zin ver anderd en dit moet ook, zei mevr. Thomas sen, om de wereld ten opzichte van het rassenvraagstuk rust te geven. Zondag 7 april houdt het district Noord holland van de Bond van Arbeiders Esperan tisten zijn jaarvergadering. Deze heeft plaats in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen te IJmuiden en het is de eerste keer dat de plaatselijke afdeling de afgevaardigden uit de gehele provincie zal ontvangen. Na behandeling der jaarverslagen zullen 't zomerprogramma en de propaganda in september worden besproken, terwijl die viering van het 25-jarig bestaan van het district in januari 1958 een belangrijke dis cussiepunt zal vormen. Na afloop der vergadering zullen de IJmuidense Esperantisten hun gasten bege leiden op een wandeling langs havens en sluizen. ZWKinheim uitgesteld Hoewel de voetbalwedstrijd voor de der de klasse tussen ZW en Kinheim voor de derde klasse tussen Z"W en Kinheim voor zondag door de competitieleider was vastgesteld, is deze wedstrijd op verzoek van Kinheim uitgesteld wegens de feest avond van 6 april. ADVERTENTIE Het koekje van deze week 100% roomboter t.per 250 gram g KENNEMERLAAN 88, UMUIDEN, TELEFOON SSJ0 Onze medische zorg is ver gevorderd en onze aandacht voor al hetgeen de knapperds uitdenken, om de wereld zo gezond mogelijk te maken, wordt verdeeld over een macht projecten, die van framboesia tot reuma lopen en tussen polio en kanker een ontzaglijke inspanning vergen om al die kwalen der mensheid onder de duim te houden. Zou ik willen zeggen, wat ik over het geld dacht, dat hiervoor beschikbaar komt, dan zouden wij vanavond nóg samen in gesprek zijn een feit is het evenwel, dat zowel de medische hulp als de strijd om die medische hulp overbodig te maken, sloten met geld kost en dat er een nimmer aflatende hoeveel heid centjes in de pot van de gezondheidszorg gestopt moet worden, willen wij allen onze gemiddelde zeventig jaren halen. En willen zij, die het minder troffen met de hygiëne in andere wereldstreken, hun dertig levensjaren bereiken. Tussen kankerbestrijding en reuma-acties, bij „Goed zo" voor de poliobestrijding en die stroom van andere initiatieven ter bescherming van de zieke mens, komt de tuberculosebestrijding naar mijn smaak wel eens lichte lijk in het gedrang. In mijn prille jaren was er één jaar lijkse collecte en dat was die met de beroemde Emma- bloem, die alle anderen in de schaduw stelde, maar sinds deze eertijds zo gevreesde ziekte niet meer zo ver dervend om zich heen grijpt als in de jaren van krotten en werkloosheid, lijkt de be langstelling ervoor te ver flauwen. Hetgeen een compliment is voor de knapperds voor noemd, maar wat dan toch ook weer niet wegneemt, dat er elk uur een nieuwe patiënt aan deze vreeswekkende ba cil wordt geconstateerd. Elk uur, zeg ik u. En wie weet, welk een ont zaglijk leed door deze onder de microscoop nogal rustige gediertes wordt teweegge bracht, zal tussen 8 en 15 april met grage hand een gift in de collectebus van het Emmabloemcomité stoppen, dat in die week IJmuiden gaat „bezetten". Want niet alleen voor de bestrijding is dit geld hard nodig, maar ook voor de vaak onnoeme lijk moeizame nazorg, voor de revalidatie van de patiën ten en voor de zware taak, die op de schouders van hen rust, die proberen oud patiënt en maatschappij weer met elkaar vertrouwd te maken. Wat hier overigens een misverstanden over be staan. Nog onlangs merk te ik, hoe een allang volledig genezen lijder aan deze ziek te werd geschuwd en ge meden, zodat de man zich volstrekt ongelukkig door het leven ging bewegen. En dat alleen maar vanwege een foutief vooroordeel van hen, die soms zo gezellig sociaal kunnen doen. Maar ter zake. Er zijn nog enkele collectanten nodig. Vooral voor de flatblokken zoekt het Velsense comité naar jonge en rappe benen, die de bussen willen dragen. Het lijkt mij niet zo moeilijk, gezien het enthousiasme, waarmee bijvoorbeeld Die renbescherming door de schooljeugd is geholpen de jeugd heeft tenslotte veel voor de wereld over als het er op aan komt. En ik ver wacht dan ook heel wat spontane aanmeldingen op de volgende adressen: Voor IJ muiden (oud): mevr. M. B. Scholten-Walen, Kanaalstr. 111; IJmuiden-West: mevr. C. Heykoop, Kennemerlaan 107; mevr. A. v. Wijngaar- den-Stoutjesdijk, Maasstr. 45; IJmuiden-Oost: mej. E. Vijl- brief, Lijsterlaan 1; mevr. M. E. Brandhoff-de Waal, Fa zantenlaan 34; Velsen: mevr. Mijs-Hameetman, dr. Kuy- perlaan 33; Oud-Velsen: mevr. Volmer-v.Dillewijn, Kerkpl. 2A; Driehuis: mevr. Serlie-Wegener, Marnixlaan 15; Santpoort (stat.): mevr. Roodenberg, Bloemd.str.weg 147A; Santpoort (dorp): mevr. H. M. Wezelman-Doedes, Mo- lenveltlaan 31; Velsen-Noord: mevr. v. Donselaar, Sm. v. Gelderstraat 45 en bij het Consultatie-Bureau Lorentz- straat. Vorig jaar is er f 1890, ingezameld. Dat moet meer worden! Want tenslotte kunt u het elk uur óók zijn. De piervissers, die maar moeilijk van hun stenen zit plaats te verdrijven zjjn en daar met noest geduld weer en wind trotseren, hoewel zij een voorjaar als dit wel heel erg plezierig vinden op het doorstoofde piertje, ke ken zondagmorgen bedroefd op hun neuzen. Want zij waren van vaak zeer ver gekomen, om de dag vissen de door te brengen op dat stukje Nederland, dat het verst in zee steekt, maar tot één uur mocht niemand er op en dat was een hele te leurstelling. De consumptietenten zaten dan ook in een mum van tijd vol met mokkende lieden, die graag een seintje hadden gehad, opdat een vergeefse reis voorkomen ware. Het ging dan wel van de strek dammetjes af, maar ge be seft wel, dat het geen pier- vissen genoemd kan worden hoogstens damvissen. Eén hunner vraagt mij, of het niet mogelijk is een week of een paar dagen van tevo ren bij één van de optrekjes aan de pierwortel bekend te maken, dat er zoiets gaat ge beuren, teneinde teleurstel lingen als deze te voorkomen. Dat er soms op onheuse tij den aan die pier gewerkt moet worden, beseffen zij beter dan menig ander, maar het had even geannonceerd kunnen worden. Zegt de piervisser, die bij mij komt krijten. Ik moge daar ter verdediging van aannemer Stolk en de Rijkswaterstaat bij opmerken, dat er elke keer, al jaren lang, als het oostenwind is, gewerkt wordt op de Zuidpier en dat men dan dus de zaak moet slui ten. Wie weet nu een week tevoren, of de wind uit het oosten zal gaan waaien....? Mij werd gevraagd, hoe het nu gaat met die Lantaarn „van ons". Bedankt voor het verborgen complimentje. Welaan, ik zal het u zeg gen. Het voornemen, om het ding eens in de week en wel op donderdag licht te laten spreiden, is theorie gebleken. Gij zet mij namelijk zo drif tig onder de post en de tele foontjes, dat ik verleden za terdag het overkooksel al kwijt moest, om vandaag niet tot een te grote omvang te geraken. En dat moest maar zo blijven: twee in de week donderdag en zater dag. Tenslotte ge waart het in de acht jaren, die achter ons liggen, zo gewend, dat ik óók niet meer terug kan. ooooooooooooo oooooooooc S Alle, die deze week een i bedeltje aan hun deur V 2 krijgen vanwege het Jon- 8 genstehuis in Groesbeek, 3 waar verwaarloosde jeugd 8 s een warme stal heeft ge- 8 8 vonden en nu eens niet jeugd van één kleurtje, 8 maar van alle gezindten, 8 8 want wat dóét het er feitelijk toe wordt aan- M 8 geraden een klein steun- 8 8 tje te geven aan dit prachtige werk. Tot zaterdag kunt u nog 8 E 8 offeren. Weet, dat ge er bijzonder veel goed mee doet, want een kind zon- 8 j| 3 der huis, zonder ouders, 8 zonder toekomst is als een 8 8 blaadje papier in een 8 §j 8 storm: slechts de prulle- mand kan de eindbestem- 3 ming worden. Tenzij er s een vriendelijke hand 3 S wordt uitgestoken, van 8 iemand, die ziet, dat dit 8 eenzame blaadje waarde 8 B 'i heeft en die het warm op- e bergt aan zijn hart. Dat s doen ze in Groesbeek. lOOOOOOOCXXXXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC De IJmuidense bridgers van „De Jump" hebben zich voor het eerst in de nieuwe speelzaal van hotel Royal aan de Kennemerlaan geïnstalleerd, nadat zij sinds november 1953 het Cultureel Gebouw al kaartende frequenteerden. En in die tussenliggende jaren is er blijkens een fraaie brief van meneer Van den Berg, de secretaris, heel wat ten goede ver anderd. Want die novembermaand was om meer dan één reden somber voor de bridgers: het ging snel bergafwaarts met „De Jump". Niettemin heeft men het gered en met een „sprong" is het bridgende stel weer in het zadel terecht gekomen, waar het nu monter verder huppelt op de inge slagen weg. In de Piet Heinstraat waart een zielsbedroefd echtpaar rond. Op nummer 68. Vader heeft namelijk een poosje geleden het niet zo misse bedrag van f 170,dat hij domweg los in de zak had gestoken, verloren en dien tengevolge zijn er allerlei moeilijkheden ontstaan. Er wórdt nog gegeten, geloof ik, maar vakantie is er niet meer bij dit jaar en een paar klei nigheden, die allicht ge durende het voorjaar in huis moeten gebeuren, kunnen niet doorgaan. Dat vind ik sneu. En ik vind het bovendien niet netjes, van degene, die het kapitaaltje heeft gevon den, om nu maar gewoon mondje dicht te houden. Als het nu van een president directeur wasHoewel, dan nog, nietwaar? Maar nu. Het is evenwel nog goed te maken. Het adres is Piet Heinstraat 68 en de naam Riedijk. Hij zal het nóóit meer los in de zak dragen En is op voorhand bijzonder dankbaar. Het is een groot gezin. En moeder ligt in het ziekenhuis met een maag kwaal. Wat doen we? De Jump heeft een aardig graantje meegepikt van de groei der gemeente en toen het alsmaar bleef groeien, moest men uit de te klein geworden zalen van het Cul tureel Gebouw naar ruimere accommodatie omzien. Per één april zitten ze nu daar. Ik kon het moeilijk voor die dag vertellen, want dan had u me toch niet ge loofd en waren de leden fijn tjes glimlachend thuisgeble ven met een gezicht van „ik ga niet down voor zo'n grapje". Er kunnen zestig paren in de nieuwe zaal en dat is voorlopig genoeg, om nieuwe aanwas op te vangen lijkt me. Overigens heeft die Jump nog een heleboel plannetjes in het achterhoofd. Want op maandag 27 mei gaat de Rode Kruisdrive weer door voor het goede doel en in september-oktober, als die vervelende R weer in de maand verschenen is, zullen de bridgekampioenschappen van Groot Velsen verkaart worden met dit extraatje, dat de diverse kampioenen hunner klassen, voorzover zij lid zijn van de NBB, auto matisch geplaatst worden in de finales om het kampioen schap voor paren van het District Kennemerland. Hetgeen dan maar weer meegenomen is. Lampenier ^llll !!lll!llllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllll!l!lllllllllllllllllllllllllllllllllll|llllll!l|l||il|||||||||||||||||||| Door weinig lijn- of beugaalvissers werd de vorige week de visserij op lijn- of beug- aal uitgeoefend. Dit was het gevolg van het kouder worden van het weer met de noorde lijke winden, waardoor de vangsten gering waren. Waren deze in het begin der week nog gemiddeld 50 tot 60 pond per etmaal, later liepen deze zelfs terug tot gemiddeld 15 pond per etmaal. De prijs varieerde van 1—1.40 per pond. De weekbesommingen van de lijn- of beugaalvissers waren van f 40 tot f 100 per vaartuig. De aanvoer van fuikaal was de vorige week iets beter te noemen. Per etmaal brach ten de fuikvissers tot 200 pond fuikaal aan de markt. De prijs van de fuikaal was f 1.15 1.45 per pond. De besommingen van de fuikvissers waren van f200600 per vaartuig. Vooral de spie ringvangsten liepen terug. De vangsten waren maar tot 20 pond per etmaal. De prijs der spiering was 20 tot 25 cent per pond. De aanvoer van nest was ook zeer matig. De prijs was gemiddeld 3 cent per pond. In de week van 25 tot en met 30 maart 1957 werd aan de gemeentelijke visafslag aange voerd: 407 pond lijnaal voor f 530.71934 pond fuikaal voor f 1190,50; 207 pond spiering voor f43,04 en 21.305 pond nest voor f 591,88. In het globaal werd er 22.835 pond vis verhandeld voor f 2.356,13. Naar ons van bevoegde zijde werd mede gedeeld, zal dit jaar behoudens goedkeuring van de minister, de kuilvisserij op 15 april beginnen. De eerste veertien dagen alleen maar op het zuidelijk deel van het IJselmeer. Op 1 mei mag een begin worden gemaakt met de kuilvisserij op het noordelijk deel van het IJselmeer. Door de handbalvereniging „IJmond" is voor zondag een uitgebreid competitie programma af te werken, waarin alle elf tallen, behalve het dameskampioensteam, zullen delen. De IJmond 2-dames, die op bezoek gaan bij De Blinkert I in Overveen, zullen de grootste moeite hebben zich tegen de deze dames te handhaven, omdat zij op eigen terrein vaak voor flinke ver rassingen zorgen. Met deze kennis kunnen de IJmondsen toch nog in staat worden geacht om tenminste één punt te bemach tigen. Voor het eerste heren-elftal, dat zijn kansen tegen Lijnden I zo goed als ver speelde, komt er bezoek van Unitas I. De IJmonders zullen toch hun sportieve plicht doen en proberen de punten in Velsen te houden, want bij een overwinning van IJmond en misstappen van de hoger ge plaatsten is nog veel mogelijk. De IJmond 2-heren, die Concordia 3 een gevoelige nederlaag toebrachten, zullen het in de uitwedstrijd tegen HOC I in Haarlem veel minder gemakkelijk hebben. Als IJmond 2 er in slaagt een punt te verove ren, mag van een goede beurt worden ge waagd. IJmond 3 heren ontvangen De Blin kert I, van wie, vooral op eigen veld, ge wonnen moet kunnen worden. Voor de meisjesaspiranten zijn vastge steld: IJmond AConcordia A; IJmond B Concordia B. De opstellingen zijn: Dames IJmond 2: J. Veen; G. Berghuis, T. Groot; J. Nijman, B. Dekker, H. Slatman; J. Ophuis, A. Joppe, J. v. d. Vlis, T. van Teenen, L. Klaver. Heren IJmond I: J. Böhm; J. van Buuren, W. Reimer; K. Schik, H. Boom, A. Blok; K. Sauer, J. Wolters, K. Klesser, E. Sauer, G. Unger. SPREEKUUR BURGEMEESTER BEVERWIJK. Op zaterdag 6 april zal de burgemeester van Beverwijk verhinderd zijn zijn weke lijkse spreekuur te houden. In een artikel dat het opschrift „Onbe grijpelijk" draagt hekelt de redactie van „De Geheelonthouder", het orgaan van de Algemene Nederlandse Geheel Onthouders Bond in het nummer van 23 maart het plan om het in de toekomst wellicht te bouwen motel „Meerweide-IJmond" te Beverwjjk een alcohol-vergunning te verlenen. Men wijst er in het artikel op dat de burgemees ter van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruins- ma, heeft medegedeeld dat zowel het mi nisterie van Economische Zaken als dat van Sociale Zaken in verband met het ver lenen van een extra-drankvergunning alle medewerking zal verlenen. Het artikel wordt als volgt voortgezet: „Een extra-drankvergunning. En dat voor een motel waar in hoofdzaak autobe stuurders en beroepschauffeurs zullen ko men. We hebben onze ogen uitgewreven en de desbetreffende mededeling van bur gemeester Bruinsma nog eens overgelezen. Helaas, we hebben ons niet vergist. Van de daken wordt geschreeuwd dat alles gedaan en vooral vermeden moet worden om de veiligheid van het ver keer te bevorderen. Het Verbond van Ver enigingen voor Veilig Verkeer, de ANWB, en andere instanties gaan ons voor. Bij verkeer geen alcohol is een stelling welke nu wel algemeen aanvaard wordt. Althans voor wie met goede hersenen aan het ver keer deelneemt. Voor de hand zou liggen dat een trefpunt van autobestuurders als hoedanig een motel toch bedoeld is alcohol vrij zou zijn. Het restaurant zal wellicht een verzamelplaats kunnen worden voor zakelijke maaltijden en conferenties in de IJmond. De deelnemers daaraan komen zo niet alleen dan toch in hoofdzaak per auto. Er zal gelegenheid bestaan vooraf of tij dens de maaltijd of bespreking te borrelen. Na afloop gaat men weer achter het stuur zitten. In wezen is dit toch volkomen in strijd met elke gezonde opvatting van verkeers veiligheid. Het blad besluit met de volgende ali nea's: „Hier ligt naar onze mening een taak De filmdienst van het Christelijk Natio naal Vakverbond heeft woensdagavond de leden van haar aangesloten organisaties op een aantrekkelijke film getracteerd. De rolprent „Rembrandt", met Charles Laugh- ton in de titelrol gaf met dikwijls artistieke opnamen gedeelten weer uit het leven van de meester. De toeschouwers hebben een buitenge woon interessante film te zien gekregen. Des middags had er in dezelfde zaal van het Hervromd Jeugdgebouw een kinder voorstelling plaats die ook druk bezocht werd. Er werden naast het verhaal van Robinson Crusoe nog enige tekenfilmpjes gedraaid waaraan de jeugd bijzonder veel plezier beleefde. Excelsior-Scheywijck won van ,,'t Centrum" Om het districtskampioenschap biljarten afd. Haarlem speelde de Beverwijkse com binatie „Excelsior-Scheywijck" een wed strijd tegen de Haarlemse vereniging ,t t Centrum", welke in een 60 overwin ning voor eerstgenoemde vereniging ein digde. voor de drankbestrijders ter stede althans voor het drankweer-comité ter plaatse. Het belang van een goed motel bij de Velser tunnel behoeft waarlijk niet onderschat te worden doch een „Vergunning" daarin is zo niet ergerlijk dan toch onbegrijpelijk. En volstrekt uit den boze. De veiligheid van het verkeer eist een nuchter verkeer!" Tot zover „De Geheelonthouder". Wij merken hierbij op dat het in de be doeling van de initiatiefnemer ligt om het snelbuffet dat voorzien zal in de behoeften van de over weinig tijd beschikkende rei ziger en dat voorts bestemd is voor de ex pediteurs inderdaad alcoholvrij te maken. De drankvergunning is bestemd voor de vergaderzalen en het grote restaurant, waar de gasten over het algemeen langer zullen verblijven.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15