THALIA Visserij- varia Agenda voor Velsen Tulpen en hyacinten beginnen kleur te bekennen A Havenberichten Natuur heeft bollenmensen bij de neus genomen Bollenstreek in lentestemming Moulin Rouge verdringt de climax-aardbei Agenda voor Beverwijk Feestavond voor bejaarden r_ Admiraal A. ABurke: Grote zeemacht blijft noodzakelijk Detailhandel vraagt vroeg haringseizoen Op 7 mei opening WIJ kan zaterdag in derde klasse terugkeren Kampeer-expositie in Beverwijk Vele Velsenaren kunnen gerust zijn Scheepvaartbeweging te IJmuiden in maart Vanmorgen in de vishal en op zee Stnnd van Castrieum Scheepvaart DONDERDAG 4 APRIL 1957 Het Is dan weer zover: de bollenstreek maakt zich op voor de ontvangst van de duizenden binnen- en buitenlanders, aan wie de fleurige resultaten van de teelt zullen worden getoond. Het moge de bol- lenkwekers dan eigenlijk niet gaan om de bloemen, maar om de bollen, zij zijn toch wat trots als de velden in Hollands bloe mentuin worden bewonderd, als de nar cissen, tulpen, hyacinten en de „bijgoed jes", geplant in lineaalrechte „bedden" of in fraai aangelegde perken, de vreemde ling even doen stilstaan en hem de kans geven zich in overtreffende trap en in de mooiste volzinnen over deze schoonheid te uiten. Dit jaar heeft het veelkleurige bloemen- tapijt zich reeds vroeg uitgespreid. De mil de lentezon verleent glans aan de goudgele en zilverachtige narcissen, aan het rood, wit en blauw van de hyacinten en de vlam mende of pastelkleuren van de tulpen. In de streek tussen Haarlem en Leiden wordt het thans de tijd voor de evenemen ten en attracties, aan de voorbereiding waarvan nu naarstig wordt gewerkt, want „de natuur heeft de bollenmensen bij de neus genomen", zoals de burgemeester van Voorhout, de heer P. Smolders het woens dag tijdens een bijeenkomst van binnen- en buitenlandse persvertegenwoordigers in zijn nieuw gemeentehuis zei. Werd deze bijeenkomst in voorgaande jaren gehouden op een tijdstip, dat alle fleur en kleur nog aan het bollenland ontbrak, en men veel fantasie moest opbrengen om de rijkge schakeerde bloemen in de plaats te zien van het kale, groene land, - nu al beginnen de tulpen en hyacinten kleur te bekennen. En terwijl in voorgaande jaren de officiële opening van Keukenhof geschiedde tussen kale bomen en nog niet ontloken gewassen, zal vandaag bij de officiële opening van deze bloemententoonstelling de lentetooi op zijn mooist zijn. Burgemeester Smolders heeft zijn gasten verteld van de betekenis der bollenteelt voor de streek. Vorig jaar werd voor 192 Op dit schip-van-stro, dat de dag voor het bloemencorso zal worden opge fleurd, zal Odysseus de golven bevaren. Tientallen handen zullen volgende week deze en andere praalwagens met honderden hyacinten versieren. Het is nog slechts een kwestie van tijd of de Moulin Rouge zal onder het aardbeien sortiment in de streek Kennemerland weer de eerste plaats gaan bezetten nadat dit de laatste jaren met het nieuwe ras Climax het geval is geweest. Momenteel zijn de tuinders bezig de aardbeien te planten. Deze planten worden alle betrokken via de veilingen van de proeftuin. De afgifte van aardbeien-plantmateriaal is nu in volle gang. De vraag naar Moulin Rouge-plan- ten is ruim vijfmaal zo groot geweest als die naar Climax. Er werden namelijk 500.000 Moulin Rouge planten besteld tegen een 90.000 Climax terwijl men bovendien nog een 30.000 Dutch Evern-planten afnam welke hoofdzakelijk voor de glascultuur zijn. Maar nu is men er toe moeten over gaan om de planten te distribueren, want men kon bij lange na niet aan de vraag naar Moulin Rouge voldoen. Men heeft slechts de beschikking over 235.000 Moulin Rouge-planten zo dat ieder naar evenredig heid van zijn aanvraag een deel van deze planten krijgt. De planten zijn afkomstig van het selectie-veld te Obdam. In tuin derskringen geeft men aan de Moulin Rouge de voorkeur omdat deze meer en grotere aardbeien geeft dan de Climax. DONDERDAG 4 APRIL Luxor Theater, 19 en 21 uur: „God heeft de mensen nodig", filmavond Culturele Commissie Beverwijc. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Filmavond voor de Mater Amabilisschool. 't Centrum, 20 uur: Boekenweek-avond, Beverwijkse Boekhandel J. W. v. d. Velde. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1013 en 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. VRIJDAG 5 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het bataljon der gedoemden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eiland der verleiding". W.B. Theater, 20 uur: „De funi van de Mis sissippi". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoholics Anonymous". Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Kennemer Aquariumvereniging, 't Centrum, 20 uur: Boekenweekavond, Boekhandel J. W. v. d. Velden. Openbare leeszaal, Prinsseselaan 19, ge opend van 15—17 en 19—21 uur; Jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.30- 20 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees en studie zaal geopend van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulf straat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. miljoen gulden aan bloembollen geëxpor teerd, waarmee de betekenis duidelijk is aangetoond. De voorzitter van „De Tulp" toonde met behulp van bosjes tulpen de veredeling van deze bloem. Jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, burgemeester van Sassenheim, heeft gesproken over het bloemencorso op 13 april. De sliert praalwagens is twee kilometer lang, er rijden 31 grote en drie personen auto's mee en niet minder dan vijftien muziekkorpsen zullen in het corso al lo pend hun partijtje meeblazen. Voor wie het "hog niet mocht weten: Jos van Driel uit Amstelveen heeft weer dit corso, ge naamd „Hollands Glorie" ontworpen - en dat zegt genoeg. Om elf uur zaterdags ver trekt de bloemenstoet van de Warmonder- dam bij Sassenheim en om drie uur 's mid dags zal het corso bij Bennebrvk weer keren. De prijzen bestaan onder meer uit bekers. De jury zal dit jaar niet alleen uit deskundigen bestaan. Het publiek zal ook worden vertegenwoordigd en wel door Johan Bodegraven van de NCRV en de televisieomroepster Karin Kraaykamp. Het corso eist uiteraard speciale verkeersmaat regelen en daarover heeft de districtscom mandant van de rijkspolitie, drs. L. J. van der Meulen, het een en ander verteld, 's Morgens om tien uur zal het verkeer ie Heemstede via de Van Merlelaan naar de rijksweg Amsterdam-Den Haag worden ge leid. Ook het verkeer vanuit Leiden wordt vanaf tien uur omgelegd. Om twaalf uur wordt het verkeer tussen Haarlem en Sas senheim in zuideliike richting gestremd. In Lisse hebben vijftien bloembollenbedrij- ven langs de route van het corso hun erven voor het parkeren van auto's beschikbaar gesteld. De hloemenmozaïeken zullen niet vlak voor de corsodag worden uitgelegd, omdat gevreesd wordt, dat dan te weinig hyacin tennaalden beschikbaar zullen zijn. De m^^ai'eken worden daarom in de zeven bollengemeenten op 18 april uitgelegd. Met nriizen wordt het leggen van de mozaïe ken aangemoedigd. Het aantal attracties is teveel om op te noemen en daarom volgt hier een kleine opsomming: er worden wandeltochten ge organiseerd en in de demonstratietuin „Treslong" te Hillegom kan men meedoen aan een prijsvraag over de mooiste hya cint of tulp. Er zijn kindercorso's, een ster- rit en een bridgedrive. Dat een bezoek aan de bollenstreek in de komende dagen zinloos is zonder op de Keukenhof te Lisse te hebben gewandeld, wist men natuurlijk reeds, dank zij de ijve rige voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer Tom van Waveren en zijn mede werkers. Een molen zal de aantrekkelijk heid van het bloemenpark nog verhogen. Gisteren reeds heeft de heer Van Wa veren grappige dingen gezegd over wat hij van daag misschien zal vertellen, als de molen aan hem wordt overgedragen. Iedereen lachte en vond de voorzitter in vorm. En na de grapjes en na het lachen ging men toch ook nog even naar de bloemen kijken. Het zweefvliegtuig, dat men hier een proefvlucht boven de Rijn bij Keulen ziet maken, heeft een motor in het achterste deel van de romp, die een duwschroef in een gleuf in het staart vlak in beweging kan zetten. Het is de RW-3 Multoplane, gebouwd door Rhein-Westflug Fischer en Co te Porz bij Keulen. De jaarlijkse feestavond van de afdeling IJmuiden van de Algemene Bond van Be. jaarden, welke woensdag in het Patro naatsgebouw werd gehouden, had ook dit- keer weer een geheel gevulde zaal getrok ken. De grote belangstelling was voor voorzitter J. Blaas aanleiding het in zijn openingswoord te betreuren, dat de leden vergaderingen niet even druk worden be zocht. „Het bejaardenprobleem kan nu eenmaal onmogelijk alleen door pret wor den opgelost", merkte spreker in dit ver band nog op. Verder noemde hij het voor de bejaarden in Velsen een geluk, dat de autoriteiten zich hier zo intensief met hun belangen willen bezighouden; om de leden tenslotte te adviseren eens naar een ande re voorzitter uit te zien, omdat hij wegens het bereiken van de zevenenzeventig jarige leeftijd zijn tijd gekomen achtte deze func tie aan een ander over te dragen. Het feestelijk cachet van de avond werd verzorgd door een klein variété-gezelschap, dat zich op de gebruikelijke wijze van deze opdracht kweet. De aanvoerder hiervan was de humorist-conférencier Joop Theu- nisz, die in deze kwaliteit weinig opmer kelijks presteerde. Maar het voornaamste was, dat hij in staat bleek de zaal geheel naar zijn hand te zetten. Behalve de on vermijdelijke accordeonist, ditkeer Cor de Groot, was er verder onder meer een mu zikale clown, die zo ongeveer een dozijn vers hillende instrumenten bespeelde. Uiteraard bevonden zich hieronder ook enige vreemdsoortige attributen, waaraan tot grote hilariteit van het publiek even eens muzikale klanken werden ontlokt. Overigens toonde de betreffende artist zich vooral aan de piano een virtuoos mu sicus. Een bijzonder origineel nummer werd gevormd door het optreden van twee jonge dames en een heer. Dit trio werd door middel van een langwerpige spring- matras in staat gesteld te spotten met de wetten van de zwaartekracht. Herv. gemeente in Castrieum heeft weer een dominee Ds. J. Papineau- Salm te Colmschate op wie door de kerkeraad van de Nederlands Hervormde gemeente te Castrieum een be roep was uitgebracht, heeft dit beroep aangenomen. Ds. Papineau hoopt on geveer half juni in Castrieum zijn intrede te doen. (ADVERTENTIE) het theater met de beste films ZONDAG 7 en 9.15 uur BILL HALEY and his COMETS I in de nieuwe daverende succesfilm DON'T KNOCK THE ROCK met Alan Dale - Little Richard - The Treniers e.v.a. De strijd der Rock 'n Roll'ers tegen vooroordeel en laster MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur Een spannende en schokkende film HET MILLIOENENCOMPLOT Verbluffende en sensationele onthullingen omtrent de gangsters van Chicago. 18 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur: Johnny Wcissmuller in Opstand der Krokodilmensen DONDERDAG 11 APRIL - 8 uur spec, voorstelling Elizabeth Taylor - Van Johnson - Walter Pidgeon - Donna Reed in HET BEGON IN PARIJS 4 beroemde sterren in een groot drama van conflict en passie HEDENAVOND 8 uur RIGOLETTO, DE GEBOCHELDE Prijzen van woensdag Per 1 kg: heilbot f3.302.90, gr. tonig f2.80 2.60, grm. tong f2.852.50, kim. tong f3.10 —2.80, kl. tong I f2.60—2.40, kl. tong II f2.06 —2, tarbot I f 1.85—1.60. Per 50 kg: tarbot II f 100, tarbot IV f8054, gr. schol f40, grm. schol f 42, kim. schol f 41, kl. schol I f 44, kl. schol II f 4922, schar f 198, v. haring f 18'11, makreel f2110, gr. schelvis f38— 21, girm. schelvis f 36-23, kim. schelvis f 35 01, kl. schelvis I f 36-19, kl. schelvis II f 288, wijting f 148, gr. gul f 3427, mid. gul f 3228, kl. gul f 2812, ham f 110, poon tjes f 2216, kl. koolvis zw. f 139.60, kl. koolvis wit f 26. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 19684, gr. koolvis zw. f 3026, gr. kool vis wit f 8067, gr. lenig f 60—54. Aanvoer van woensdag 102 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 190 schol, 65 schar, 500 haring, 740 makreel, 1325 schelvis, 1040 wijting, 160 kabeljauw en gul, 10 leng, 5 ham, 8 poon, 950 koolvis, 30 diver sen. lm totaal 5130 kisten. Besommingen van woensdag KW 8 Deining f 17.410, 1 trawler met f14.150, VL 61 f5640, SCH 7 f5260, KW 81 f 8480, KW 123 f 8370, KW 153 f 14.500, KW 92 f660, KW 128 f 350. Agenda Velsen DONDERDAG 4 APRIL Kennemer Vrouwenkoor, 20 uur: Concert in de Kapel te Santpoort. Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, af deling Velsen, 20 uur: Gemeentelijke ver gaderzaal Abelenstraat, sluitingsavond m.m.v. muziekgezelschap „De Gong" en toneelgezelschap „De Spiegel" uit Haar lem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10-12.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30-12 en van 14-16.30 uur: Cultureel Gebouw. Thalia, 20 uur: „Rigoletto, de gebochelde". Hex: geen opgave. VRJIDAG 5 APRIL Fotokring „Velsen", 20 uur: Bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Velser Gemeenschap: hotel „Royal", sectie zang, vormingsavond, leiding de heer An ton de Beer met „Het wel en wee der zang". Ned. Bijbelgenootschap, geref. kerk, Sant poort: Filmavond „Diep in donker Afri ka", „Het rijk der olifanten". Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur: Cul tureel Gebouw, IJmuiden. Thalia: „Don't knock the Rock". Rex: Geen opgave. De commissie detailhandel in vis heeft het Produktschap voor Vis en Visprodukten gevraagd of het haringseizoen dit jaar op 7 mei kan worden geopend. In rederskringen heeft men het voorne men de vangst op 21 mei te laten beginnen. De detailhandel heeft het verzoek tot ver vroeging van het haringseizoen gedaan, omdat blijkt, dat de verkoop van haring in het algemeen sterk wordt beïnvloed door de aanvoer van „groene" haring. De com missie detailhandel vis meent, dat ver lenging van de periode, waarin groene ha ring aan de markt komt, voor alle bij de haringvangst betrokkenen van belang is, omdat daardoor de afzet van haring in het algemeen zal worden bevorderd. Met de wedstrijd tussen IJmuiden en SVOW sluit zaterdag WIJ de competitie af en zal tevens beslist worden of een te rugkeer naar de derde klasse een feit is. Het wordt dus een zeer belangrijke wed strijd voor de IJmuidenamen. Maar het zal geen gemakkelijke taak worden het sterke SVOW te verslaan. Voor deze club staat niets op het spel en zij kunnen zich geheel geven, terwijl mogelijk bij de VVIJ'ers de zenuwen een woordje zullen meespreken. Toch geloven we niet dat „IJmuiden" deze prachtige kans op de titel voorbij zal laten gaan. Eén punt is al voldoende om zich kampioen te kunnen noemen. Het tweede elftal ontvangt RCH en zal moeten winnen om gelijk te komen met SVJ. IJmuiden 5, dat vorige week de kam pioenstitel behaalde, krijgt Zandvoort- meeuwen 2 op bezoek. Het sporthuis Willems-Floet te Bever- wijk houdt op de Halve Maan tussen het station en de Velserweg op 19, 20, 21 en 22 april een grote kampeerexpositie, waarbij dertig tenten tentoongesteld zullen worden. Voorts zullen de bezoekers in deze open luchttentoonstelling allerlei kampaecesoi- res kunnen bezichtigen. Aan deze expositie wordt medewerking verleend door de pad vinders, terwijl bovendien de ANWB zal assisteren. Voor deze data zal het sporthuis Willems. Floet in de Houtrusthallen te Den Haag aanwezig zijn bij de tentoonstelling „Goed Kamp", waaraan men onder de naam „Euro-camping" deelneemt. Van de zijde van de Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezondheidsdienst wordt ons meegedeeld, dat de Velsenaren, die zich tijdens het bevolkingsonderzoek op tuberculose lieten onderzoeken en die nu nog geen oproep hebben gekregen om een na-onderzoek te ondergaan, er op kunnen rekenen, dat op hun filmstrookje geen bij zonderheden voorkwamen. Sprong liep verkeerd af Bij de uitbreiding van de ertsopslag aan de Westkant wilden twee arbeiders van de firma Nelis gisteren met een touw baddin- gen op de zuidelijke kraanbaan van de op slagkraan hijsen uit een ongeveer 6 meter lager gelegen bouwput. Een van de arbei ders, A. B. uit Egmond, verloor hierbij het evenwicht en moest in de bouwput springen. Hij werd met een pijnlijke rug en hoofdpijn in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk opgenomen. In IJmuiden zijn aangekomen voor Am sterdam 532 schepen, voor Zaandam 13, voor het hoogovenbedrijf 93, voor papierfabriek als bijleggers, enz. 39. Totaal aangekomen 685 schepen. Vertrokken zijn 657 schepen. Totaal wer den de pieren door (in- en uitgaande) 1342 schepen gepasseerd. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Waal van Guettia, Joseph Svenden van Swansea, Visten van Ottrerbacken. Willem stad van Dover, Albert V van Felixtown, Eemstroom van Londen, Vesta van Gothen burg, Ruhr van Uddevalla, Hydra van Rot terdam, Grote Beer van Rotterdam, Joseph Hermann van Oskarshamo, Gerd van Lon den, Dieter Waltraud van Hamburg, Witte- kind van Vestervick, Hinde .van Londen, Muttersegen van Fargo, Rol'bec van Swan sea, Gazelle van Bremen, Senegalkust van Antwerpen, Bio Bio van Zuid-Amerika, Mado II van Bremen, Marianne van Manilla, Thorskilt van Antwerpen. Vertrokken zijn: Sancta Margaritha naar Fowey, Alouette naar Londen, Anja naar Londen, Iran naar Aalborg, Aludra naar Hampton Road®, Waria naar Rotterdam, Neass Commander naar de Noordzee op proefvaart, Schokland naar Rotterdam, Rose naar Wismir, Glangula naar Rotter dam, Antho naar Rotterdam, Albert G Brown naar Vancouver, Marie Elanca naar U.S.A., Thaletas naar Hamburg, Flevo naar Rotterdam. Luitenant-admiraal A. A. Burke, chef van de Amerikaanse marinestaf, heeft gis teren een bezoek aan ons land gebracht. Hij arriveerde met zijn echtgenote per vliegtuig op het vliegveld Valkenburg, waarna hij per auto naar Den Helder ging, waar hij de kruiser „De Ruyter" en enige torpedobootjagers bezichtigde. Op een persconferentie aan boord van de kruiser verklaarde hij, dat er thans in het alge meen meer begrip bestaat voor de nood zaak van een grotere zeemacht. De vrije wereld controleert thans de oceanen, doch wanneer dit op zeker ogenblik niet meer het geval was dan zouden wij verloren zijn, zo zei hij. Ook als politiek instrument is de vloot van grote betekenis. Admiraal Burke legde de nadruk op het feit, dat Rusland thans reeds over 450 duikboten beschikt. De chef van de Amerikaanse marinestaf wees er verder op dat moeilijk te zeggen valt in hoeverre een atoomoorlog de wijze van convooibegeleiding zal veranderen. Een dergelijke oorlogvoering gebiedt dat de schepen zeer ver uit elkaar varen doch het gevaar bestaat dat zij dan gemakkelij ker een prooi worden van vijandelijke duikboten. Admiraal Burke verklaarde verder, dat de Amerikaanse vloot thans niet alleen be schikt over de conventionele bewapening met kanonnen doch ook over grote hoe veelheden geleide projectielen. „De Nederlandse marine beschikt over uitstekende technici en specialisten en op de nieuwe onderzeeboot jager „Rotterdam" heb ik dingen gezien die wij in Amerika nog niet eens kennen, aldus de admiraal. Raketten zijn nodig op een moderne vloot, maar men moet toch niet te snel begin nen met de aanschaffing ervan omdat zij erg duur zijn en snel veranderen, niet al leen wat de projectielen zelf betreft doch ook wat de lanceerinstallaties aangaat". „Uw marine heeft een zeer belangrijke taak te vervullen, een taak, die in geval van een eventuele oorlog, zeer beslist niet alleen uit het escorteren van convooien zal bestaan, hoe belangrijk dit overigens ook is. Het werk, dat de marine van de vrije wereld heeft te doen, heeft verschillende facetten en geen enkele nationale marine zal daarvan een bepaald onderdeel voor zijn rekening moeten of kunnen nemen", aldus admiraal Burke. De aanvoeren van donderdag De SCH 153 was vanmorgen aan de hal met 60 kisten schelvis, 210 kool, 220 ma kreel en 115 haring, 130 wijting en 150 ijs- kabeljauwen, alsmede 120 stuks stijve. De „Wironll" had 170 schelvis, 50 kool, 30 makreel, 150 wijting en 100 stuks stijve. De „Marie van Hattum" voerde 160 kisten schelvis aan alsmede 10 kabeljauwen en gul, 45 makreel, 90 wijting en 30 varia plus 450 stuks stijve. De „Amsterdam" had 50 schelvis, 240 kool, 50 makreel, 950 haring en 175 wijting, terwijl de „Haarlem" met 210 schelvis verscheen, 60 kabeljauw en gul, 160 kool, 50 makreel, 120 haring en 130 wijting en de „Tzonne" was er met 200 kis ten schelvis, 225 dichte schelvis, 50 kabel jauw en gul, 75 kool en 140 makreel plus 325 haring en 235 wijting. Voorts had de kleine vaart in totaal 4000 kilo tongen en en 250 kisten schol. Voor de export De export nam de regels grote kabel jauwen af tegen 72 tot 85, terwijl de kleine regels 32 tot 50 maakten. De kisten deden 76 tot 90 en de grote tong haalde 2.70 tot 2.80, terwijl voor de grootmiddel van 2.70 tot 2.80 kwam en de kleinmiddel deed 2.80 tot 2.90. Met de tong I en de tong II werd een koers van 2.50 tot 2.60 en 2.40 tot 2.10 bereikt. Binnenland in. De binnenlandse markt nam de grote gullen af voor 31 tot 24 en betaalde voor de middelgullen van 26 tot 22, terwijl voor de torren tussen de 23 en de 16 is betaald. De zwarte kolen deden 26 tot 30 en voor de grote gullenmaat- kool kwam van 10 tot 12, kleine gullen- maat deed 8.50 tot 12. Witte koolvis is verkocht voor 58 tot 64 en de groot middel deed 23 tot 28, wat eveneens voor de kleinmiddel kwam. De pennen haalden 23 tot 30 en de braadjes 11 tot 21, wijting maakte 10 tot 12 en schol III 18 tot 28. De schol II deed 32 tot 38 en de haring 11 tot 16. Voor de makreel is 13 f 17 gegeven. Voor Vrijdag Morgen kan men rekenen op de Burge meester Heusden (VL 27) met 1200 kisten. Er is voorts een kans op de Ariadne (IJM 18); voor maandag is de VIOS (IJM 24) ge meld, die nu al 1500 kisten aan boord heeft. Van zee De loggers op de kust vangen momenteel slechts 120 a 200 kilo tong en 8 a 10 man den bijvis per etmaal. Bij de Pitt-boei van gen de loggers 80 a 120 kilo en 10 15 mandjes en wat tarbot per etmaal. Om de Noord is de visserij wisselvallig: 120 a 300 manden hoops Der dag. De Potsboy meldde trekken van 10 tot 1 mand en 1 tot 100 manden hoops: de Curagao gaf een trek van 80 manden hoops door. Veilingberichten Beverwijk, 3 april: Spinazie 16—33, witlof 3262, sla 817, radijs 1217, rabarber 19— 32, prei 1120. GEBOREN, 27 maart: Heleen, d. v. A. Spanjaard en C. J. F.isma. Burg. Lommen- straat 12; 28 maari: Wilhelmina Aletta Maria, dochter van C. van der Graaf en Th. E. Raaphorst, Pernéstraat 38; 30 maart: Wil helmus Adrianus, z. v. P. C. Poel en A. M. de Zeeuw, Breedeweg 26; 1 april: Johanna Josephine Elizabeth, d. v. J. J. Markus en J. H. v. Steenderen, Bakkummerstraat 110. ONDERTROUWD. 30 maart: Nicolaas Kuijs, wbnende te Castrieum, en Anna Mar- garetha de Boer, wonende te Castrieum, Duinenbosch 3. GEHUWD, 28 maart: Rudolph Lanigendijk, wonende te Oranjezicht Z.-Afrika en Doro thea Agatha Martens, wonende te Castrieum. OVERLEDEN, 2 maart: Johanna Elisabeth ter Schiphorst, oud 87 jaren, wonende te Amsterdam. Deze merkwaardige opname is gemaakt in Rome, waar zovele brokstukken van de oude Romeinse beeldhouwkunst, die niet meer tot een geheel samengevoegd kunnen worden, zo maar op een ver hoging worden gezet. De schooljongen die boven op deze reusachtige hand is geklauterd, heeft zich verzekerd van een rustig zitje. Abbekerk, 3 v. Shanghai n. Kobe. Alkaid, 3 v. Antwerpen n. Las Palmas. Antonia, 3 v. Ambon n. Balikpapan. Akkrumdijk, 5 te New York verw. Aludra, 3 v. IJmuiden n. Hampton Ros Algenib, 4 te Antwerpen verw. Argos, 7 te Rotterdam verw. Attis, 11 te Rotterdam verw. Amerskerk, 3 te Bremen. Arendskerk, 3 te Antwerpen. Banka, 4 te Semarang. Bonaire, 3 te Paramaribo v. Georgetown Breda, 2 v. San Juan n. La Guaira. Baarn, 2 v. Rotterdam n. Antwerpen. Bali, 3 v. Hamburg n, Amsterdam. Bennekom, 2 v. Palua n. Pto. Ordaz. Cleodora, 2 v. Abadan n. Durban. Caltex Delft, 2 te Rotterdam. Caltex Pernis, 2 te Rotterdam. Cistula, 2 te Rotterdam. Camerounkust, 4 te Lagos. Corilla, pass. 3 Thursday eil. n. Auckland. Congokust, 3 te Montevideo. Calamares 3 te Pto. Armuelles v. New York. Callisto, 3 te Norfolk v. Londen. Caltex Nederland, 3 dw. Hanstholm n. Sidon. Castor, 7 te Rotterdam verw. Crania, 3 560 m. w. Nieuw Zeeland n. Curasao. Charis, 2, 110 m. n.w. Paramaribo n. Moengo. Celebes, 3 te Dakar. Enggano, 2 dw. Kanarische eil. n. Dakar. Eenhoorn, 3 te Alexandrië. Elizabeth B, pass. 3 Gibraltar n. Vadoligure. Friesland SSM, 3 v. Vlissingen n. Setubal. Giessenkerk, 2 v. Rotterdam n. Sydney. Guineekust, 2 te Abidjan. Gaasterland, 3 te Santos. Gadila, 3 te Manilla v. Singapore. Ghanakust, 3 te Freetown. Groote Beer, 3 te Amsterdam verw. Hersilia, 2 v. Pto. Ordaz n. Baltimore. Hydra, 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hecuba, 5 te Rotterdam verw. Haarlem, 3 te Buena Ventura v. Cristobal. Helder, 3 te Kingston. Hilversum, 3 te Little-Aden. Ittersum, 3 te Huil. Isis, 3 v. La Gunnills n. Aruba. Khasiella, 2 te Avonmouth. Keizerswaard, 3 v. Kobe n. Miri. Kieldrecht, 3 te Antwerpen. Korovina, 3 620 m. z.o. Singapore n. Singapore. Laertes, 3 te Bremen. Lekhaven, 2 v. Hamburg n. Dakar. Luna, 2 te Malta n. Patras. Laertes, 3 te Bremen. Lekkerkerk, 3 te Antwerpen. Limburg, 4 te Balikpapan. Louis Lantz, 3 rede Monrovia. Lutterkerk, pass. 3 Freetown n. Las Palmas. Maas, 2 v. Port of Spain n. Houston. Mataram, 3 te Genua. Mariekerk, 3 te Duinkerken. Meerkerk, 3 te Dakar. Macoma, 6 te Karachi verw. v. Abadan. Marisa, 3 te Spezia. Montferland, 3 te Buenos Aires. Mentor, 2 90 m. z.w. Jacmel n. Maracaibo. Nanusa, 5 te Colombo verw. Nw. Holland, 3 110 m. z. Kangeroo eil. n. Durban. Oranjefontein, pass. 2 Dakar n. Las Palmas. Pieter S, 3 v. Rotterdam n. Swansea. Perna, 3 v. Miri n. Singapore. Prins Willem III, 4 te Genua. Parkhaven, 3 te Rio de Janeiro. Peperkust, 3 te Pointnoire v. Lobito. Prins Alexander, 3 te Antwerpen v. Londen. Prins Casimir, 3 v. Antwerpen n. Bremen. Pr. Will. George Frederik, 6 te Le Havre verw.. Reyniersz, 3 te Tegal. Rijndam, 3 te Cobh v. New York. Raki, 2 990 m. o.z.o. Bermuda n. Stat Vincent. Rondo, 2 te Amsterdam. Stad Delft, 2 v. Rotterdam n. Narvik. Straat Malakka, 2 v. Mauritius n. Lour. Marques. Stad Alkmaar, 2 te Rotterdam. Stad Maassluis, 2 v. IJmuiden n. Melilla. Singkep, 3 te Boston. Slamat, 3 v. Salalah n. Karachi. Stad Schiedam, 3 rede Bagnoli. Statendam, 3 te Barbados. Stentor, 2 v. Houston n. New Orleans. Sarpedon, 3 te Maracaibo. Statue of Liberty, 2 176 m. n. Cp. Blanc n. Mena. Schelpwijk, 3 1180 m. o. Sydney n. Miri. Scherpendrecht, 3 15 m. n. Muscat n. Fao. Stad Vlaardingen, 3 v. Narvik n. Rotterdam. Salatiga, 3 630 m. z.w. Manilla n. Manilla. Soestdijk, 2 te Galveston. Senegalkust, 3 te IJmuiden n. Amsterdam. Solon, 2 te Antwerpen n. Amsterdam. Trajanus, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Ternate, 3 v. Belawan n. Bilbao. Tara, 4 te Bahia Blanca verw. Tjisondari, 31 v. Shimizu n. Yokohama. Tomini, 2 140 m. o.z.o. Balikpapan n. Balikpapan. Triton, 3 te Dordrecht n. Bremen. Van Neck, 4 te Surabaja. Waterman, 2 v. Teneriffe n. Kaapstad. W. Alton Jones, 3 te Cadiz. Wonosari, pass. 3 Ceylon n. Dakar. Wonosobo, 4 te Manilla. Waal, 3 te Amsterdam n. Rotterdam. Westland, 2 170 m. z.w. Kaap St. Vincent naar Las Palmas. Willemstad, 3 te Amsterdam n. Dover. Zaankerk, 3 te Genua. Zuiderkerk, 3 v. Karachi n. Bombay. KLEINE VAART Atlas, 2 te Rijeka n. Tunis. Ador, 3 te Sandettie n. Gent. Anne Christina, 3 30 m. z. Gotland n. Bremen. Ardeas, 3 dw. Lissabon n. Famagusta. Boreas, 2 v. Messina n. Palermo. Beekbergen, 3 op Humber n. Gent. Caltex Nederl., 3 30 m. w. Hanstholm n. Sidon. Canada, 3 nabij Texel n. Bremen. Confiance, 3 ten o. Zeebrugge n. Antwerpen. Daje Böhmer, 2 50 m. o. Palermo n. Palermo. De Ruyter, 3 v. Belfast te Delfzijl verw. Eemstroom, 3 dw. IJmuiden n. Amsterdam. Ella, 3, 24 m. n. Pitbuoy n. Amsterdam. Frida Blokzijl, 3 bij Westhinder n. Southampton. Gaasterland, 3 te New Arp ten anker n. Boston. Harlingen, 3 dw. Schiermonnikoog n. Zaandam. Henrica, 3 80 m. z.w. Scilly n. Cadiz. Helvetia S, 3 v. Casablanca te Ardrossan verw. Henrietta B, 4 v. Barcelona te Cork verw. Hollandia, 5 v. Charlestown te Rotterdam verw. Insp. Mellema, 3 180 m. w. Skagen n. Aberdeen. Lireco, 3 v. Ramelton te Rotterdam verw. Midas, 2 te Kopenhagen n. Amsterdam. Manta, 3 dw. Dover n. Rotterdam. Martin, 3 te Plymouth n. Casablanca. Marietje Böhmer, 2 dw. Kp. Palos n. A'dam. Menkar N, 2 v. Casablanca n. Safi. Missouri, 3 10 m. z. Neespoint n. Belfast. Nero, 2 te Amsterdam n. Duinkerken. Olwe, pass. 3 Tyne n. Terneuzen. Plato, 2 v. Kopenhagen n. Aalborg. Philetas, 3 20 m. o. Gibraltar n. Savona. Phecda, 3 100 m. n.n.w. Casablanca n. Rouen. Res.ult, 3 dw. Tyne n. Honfleur. Rubicon, 2 2 m. buiten Newhaven n. Fowey. Strabo, 3 10 m. z. Kp. Espichel n. Gibraltar. Trito, 3 rede Jogheda, n. Drogheda. Westkust, 3 30 m. z.w. Kaap Griz Nez n. R'dam. Wickenburg, 3 bij Noordhinder n. Casablanca. Westpolder, 5 te Antwerpen, 7 te R'dam verw. Zephyr, 3 5 m. v. Terschelling n. Cork. SLEEPVAART Noordzee, 3 te Maassluis. Oceaan, 2 140 m. n.w. Trinidad n. Buen. Aires.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 17