Openbaar Kleuteronderwijs Openbaar Gewoon Lager Onderwijs Openbaar Voortgezet Gewoon Lager Onderwijs Openbaar U.L.O. Gymnasium "Felisenum" Visserijschool te IJmuiden Huishoudschool Avond U.L.O. School Middelbare Handelsavondschool Avondschool v. d. Middenstand NEEMT BIJ DE AANMELDING HET GEBOORTEBEWIJS VAN UW KIND OF UW TROUWBOEKJE MEDE BEWAART DEZE PAGINA DONDERDAG 4 APRIL 1957 10 De aanmelding van kleuters voor toelating op 20 augustus a.s. tot de gemeentelijke scholen voor kleuteronderwijs kan geschieden aan de schoolgebouwen van: Moerbergkleuterschool Kerkstraat, IJmuiden - Hoofd mej. E. J. Bussink „De Duinkrekels" Radarstraat 1, IJmuiden Hoofd mevr. Y. Visser-Kuperus Het Meeuwennest Casembrootstraat, IJmuiden. Hoofd mevr. G. A. H. Dienaar Dr. Alb. Schweitzerkleuterschool Casembrootstraat, IJmuiden. Wnd. Hoofd mevr. A. Schaapde Graaf Jan Campertkleuterschool P. J. Troelstraweg, IJmuiden Hoofd mej. G. M. Woudstra Spaarnbergkleuterschool Wüstelaan 75A, Santpoort - Hfd mej. J. N. Aarssen Brederodekleuterscheol Vinkenbaan, Santpoort-station Hoofd mevr. M. M. P. 1 VlietstraRoosma Watervlietkleuterschool Van Diepenstraat 3, Velsen (Noord) Hoofd mej. D. Marks op dinsdag 9 april, donderdag 11 april en vrijdag 12 april a.s. van 15.30—16.30 uur. De kleuters kunnen worden toegelaten zodra ze de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. De aanmelding van leerlingen voor toelating tot de gemeen telijke scholen voor gewoon lager onderwijs kan geschie den aan de schoolgebouwen van: Moerbergschool Kerkstraat 1, IJmuiden - Hoofd P. Lugtig Clara Sternschool Moerbergplantsoen 10, IJmuiden - Hfd J. de Voogd Prof. van der Leeuwschool Gijzenveltplantsoeh 2, IJmuiden Hoofd H. Doevendans F. L. Ossendorpschool Le Mairestraat 12, IJmuiden - Hoofd W. J. Bos Theo Thijssenschool Lagersstraat 15, IJmuiden - Hoofd K. Schermer Jan Ligthartschool Eksterlaan 8, IJmuiden - Hoofd J. W. v. Oosterom Jan Campertschool Driehuizerkerkweg 46, Driehuis Hoofd G. J. Bremerkamp Adolf van Nassauschool Burg. Enschedélaan 66. Santpoort Hoofd D. I Scholten Brederodeschool Duinweg 13, Santpoort-station - Hoofd H. Mulder Ir. L. P. Krijgerschool Melklaan 25, Velsen (N.) - Hoofd D. de Wilde Watervlietschool Van Diepenstraat 1, Velsen (N.) - Hoofd P. Bosua op dinsdag 9 april en donderdag 11 april a.s. van 1617 uur en op vrijdag 12 april a.s. van 1920 uur. De leerlingen moeten vóór 1 oktober a.s. zes jaar oud zijn. Kinderen van ouders, wonende in Driehuis, Velserbeek en Dorp Velsen moeten aangegeven worden bij de Jan Cam pertschool, Driehuizerkerkweg 46, Driehuis. Hoewel met de wensen, betreffende keuze van een be paalde school, zoveel mogelijk rekening zal worden gehou den, zal het in bepaalde omstandigheden niet altijd moge lijk zijn hieraan te voldoen. Alle gemeentelijke scholen geven vanuit het zesde leerjaar aansluiting aan het eerste leerjaar van alle scholen voor gymnasiaal en middelbaar onderwijs, uitgebreid lager onderwijs en nijverheidsonderwijs voor jongens en meisjes. De hoofden der scholen zijn gaarne bereid hierover nadere inlichtingen te verstrekken. De leerlingen van de zesde klasse van de gemeentelijke scholen voor gewoon lager onderwijs, die nog leerplichtig zijn, en na de zomervakantie niet direct overgaan naar een school voor gymnasiaal, middelbaar, uitgebreid lager of nijverheidsonderwijs dienen te worden ingeschreven bij het hoofd van de Prof. Dr. Ph. Kohnstammschool, Le Maire straat 12, IJmuiden en wel op: dinsdag 9 april en donderdag 11 april a.s. van 1617 uur en vrijdag 12 april a.s. van 1920 uur. Ter voorkoming van vergissingen wordt er op gewezen, dat de leerlingen aan het einde van de zesde klasse NOG LEERPLICHTIG zijn, voor zover zij de leeftijd van 15 jaar nog niet hebben bereikt, tenzij zij 8 jaar leerling van een school voor gewoon lager onderwijs zijn geweest. Willem de Zwijgerschool, Platanenstraat 50, IJmuiden (O.) Opleiding voor de Mulo-diploma's A en B. Tevens onderwijs in gymnastiek, fraaie handwerken, huis- houdonderwijs en machineschrijven. Het onderwijs sluit aan bij het zesde leerjaar der lagere school. Geen toelatingsexamen. Voor leerlingen geplaatst in het 1e of 2e leerjaar wordt geen schoolgeld geheven. Aangifte van nieuwe leerlingen op dinsdag 9 april van 912 uur en van 18.3022 uur, op donderdag 11 april van 912 uur en van 18.3022 uur en op vrijdag 12 april van 912 uur, van 1415.30 uur en van 18.3021 uur, aan de school, Platanenstraat 50, IJmuiden (O.). Verder schriftelijk en mondeling bij het hoofd der school, Stationsweg 67, Velsen. De aanmelding van leerlingen voor de in september aan vangende cursus 1957/58 aan het gemeentelijk gymnasium „Felisenum", Van Hogendorplaan 2, Velsen, kan schriftelijk, mondeling of telefonisch geschieden bij de Rector, Dr. P. Brommer, van 1 mei a.s. af aan de school, bij voorkeur dins dags tussen 1112 uur. De aanmeldingen dienen te geschieden vóór 1 juni. Toe lating eerste klasse: de leerlingen dienen zich op een nader te bepalen datum aan een toelatingsexamen te onder werpen. KOOPVAARDIJ - ZEEVISVAART - ZEESLEEPVAART Havenkade 55 - IJmuiden DAGSCHOOL De inschrijving van leerlingen voor de cursus 1957/58 kan geschieden vanaf 1 mei a.s. aan de school dagelijks van 911 uur. Voorts iedere dinsdagavond van 78 uur. De volgende opleidingen zijn aan de school verbonden: A. Vooropleiding voor matrozen en stuurlieden. Jongens, die 12 jaar oud zijn en de zesde klas met vrucht hebben doorlopen, kunnen in de eerste klas worden ge plaatst. Leerlingen met U.L.O.- of H.B.S.-opleiding kunnen in een hogere klas worden toegelaten. Voor het volgen van deze opleiding wordt geen schoolgeld geheven. B. Opleiding voor: Motordrijver kleine handelsvaart of Motordrijver en Machinist voor de Zeevisvaart. Leerlingen met einddiploma Ambachtsschool hebben bij plaatsing voorkeur. AVONDSCHOOL A. Voor opleiding voor scheepswerktuigkundige ter koop vaardij of motordrijver. B. Opleiding voor Scheepswerktuigkundige ter Koop vaardij (V.D.). Leerlingen met U.L.O.- of H.B.S.-opleiding of einddiploma Ambachtsschool als metaalbewerker (draaier-bankwerker, smid, autohersteller, elektriciën) hebben bij plaatsing voorkeur. C. Motordrijver Kleine Handelsvaart of Zeevisvaart. Leerlingen met voldoende fabriekspraktijk, werktijd of vaar- tijd, of met einddiploma Ambachtsschool als metaalbewer ker hebben bij plaatsing voorkeur. D. Opleiding voor matrozen (koopvaardij, visserij en bin nenvaart). E. Opleiding voor viskennis en visverwerking. F. Cursus in fileren van vis. Nadere inlichtingen worden op aanvraag gaarne verstrekt door de Directeur der school. Mevr. Dr. J. v. d. Bergh van Eysinga-Eliasschool P. J. Troelstraweg 1, IJmuiden (O.) De inschrijving van leerlingen voor de cursus 1957/58 kan geschieden vanaf 1 mei a.s. aan de school op dinsdag van 15.3016.30 uur en op donderdag van 15.3016.30 uur en van 19.3020 uur. De volgende opleidingen zijn aan de school verbonden A. Primaire opleiding. Cursusduur 2 jaar. Na deze 2 jaar is overgang naar de opleiding hulp in de huishouding of de opleiding voor kinderverzorgster mogelijk. Voor het volgen van deze opleiding wordt geen school geld geheven. B. Opleiding tot hulp in de huishouding. Cursusduur 1 of 2 jaar. Opgeleid wordt tot kinderverzorgster (toelating na 2 jaar middelbaar onderwijs, 2 jaar U.L.O. of 2 jaar primaire opleiding huishoudschool). C. Opleiding tot naaister. Cursusduur 2 jaar. Opgeleid wordt om zelfstandig werkzaam te zijn als naaister (toe lating na 2 jaar primaire opleiding huishoudschool). D. Avondcursussen. Voor oudere meisjes en gehuwde dames in: naaien, koken (gewone- en fijne keuken) en kinderverzorging. Deze cursussen vangen aan op 1 september a.s. Nadere inlichtingen worden op aanvraag gaarne verstrekt door de Directrice der school. Platanenstraat 50, IJmuiden (O.). Opleiding voor de MULO-diploma's A en B. Verder naar keuze, een cursus voor Nederlands, Frans, Engels en Duits. Een cursus voor Boekhouden, Handelsrekenen en Algemene Handelskennis. Een cursus voor Algebra, Meetkunde en Natuurkunde. Een cursus voor het Aanvullingsdiploma B voor bezitters van het A-diploma. Een cursus post- en spoorweg kandidaten. Schoolgeld naar inkomen van ƒ1.tot 72.Boeken worden in bruikleen gegeven. Aanvang van de cursus in september a.s. Leeftijd minstens 17 jaar. Aangifte en inlichtingen aan de school en bij het Hoofd der school, Stationsweg 67, Velsen, vanaf 1 mei a.s. Platanenstraat 50, IJmuiden (Oost). A. Cursus Alg. Handelsontwikkeiing. (3-jarige opleiding voor het Rijksdiploma H.A.S.). Toegelaten worden zij, die zes jaar de lagere school hebben doorlopen. Het diploma is voldoende voor de vestigingswet. Schoolgeld, naar inkomen, van ƒ1.tot ƒ50. B. Cursus Alg. Handelsontwikkeling. (5-jarige opleiding voor het Rijksdiploma H.A.S.). Tot de vierde klasse worden toegelaten de bezitters van het driejarige diploma en zij, die vier jaren MULO of drie jaren HBS doorlopen hebben. Schoolgeld, naar inkomen, van ƒ1.tot ƒ50. C. Cursussen opleidende voor de Praktijkdiploma's Boek houden, Nederlands, Engels, Frans of Duits. Schoolgeld ƒ30.per jaar per vak. D. Proefklassen van 1 jaar voor opleiding associatie diplo ma's voor bezitters van een der diploma's 5-jarige H.B.S.-A, 4-jarige handelsdagschool, 5-jarige handels avondschool of gelijksoortige opleiding. Boeken worden in bruikleen gegeven. Aanvang nieuwe cursussen in september a.s. Aangifte en inlichtingen aan de school en bij de Directeur: Stationsweg 67, Velsen, vanaf 1 mei a.s. (De officieel erkende I.M.O.-cursus) Platanenstraat 50, IJmuiden (Oost) Opleiding voor het diploma Algemene Handelskennis ver eist volgens de Vestigingswet Kleinbedrijf. Duur: 2 jaar, voor hen, die alleen lager onderwijs hebben genoten. Plaatsing in het tweede leerjaar is mogelijk. Schoolgeld, naar inkomen, van ƒ1.tot ƒ40.Boeken worden in bruikleen gegeven. Aanvang van de cursus in september a.s. De lessen worden gegeven op maandag- en donderdag avond. Aangifte en inlichtingen aan de school en bij de Directeur: Stationsweg 67, Velsen, vanaf 1 mei a.s. -6EMEENTE VELSEN AtuqifU voh leettiuMk

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 4