Batavia's nieuwe trawler krijgt „hulppaarden" in motorkamer f Rijwi Rijwielonderdelen DCIJ-clubtitel en IJmond-finale nog open dam-ontmoetingen Velsens cultureel leven in de komende week Havenberiehten IVV en Nautilus kunnen zondag kampioen worden Elzer's Herenmodeiiuis Woubrugge gaat grote coaster bouwen PRISMA 't SILVER STO EP IC E Voetbal in de IJmond PRISMA-dealer Fa A. R. DE BOER Voor PRISMA-horloges naar P. DE GROOT heeft wat Uzoekt IS NOVITEIT VOOR DE VISSERIJ Medische verzorging tijdens weekeinde Promotie Zoetwaterkoeling Nog langer Kind brak dijbeen - slacht offer van de schoonmaak CÓNS RINGEN Prijsuitreiking „Gieteling" aan clubkampioenen Grote belangstelling voor gouden echtpaar Autotocht voor Velsense bejaarden Kennemer Motorclub Wedstrijden van „De Jump" in hotel „Royal" Bejaarden in Santpoort zagen Marokko Hella S. Haasse sprak in de boekenweek Agenda voor Beverwijk VRIJDAG 5 APRIL 1957 (Van een onzer redacteuren KORT NA VIER UUR zal volgende week woensdagmiddag over de Wetering bij Woubrugge het scheepsconcert weer schallen, dat de klassieke begeleiding is van een gelukte stapelloop: de nieuwe IJmuidense trawler „Job Gouda" nadert het moment, vvaarep hij voor het eerst zoet water zal proeven en dan kan het nog maar een paar maanden duren in elk geval wordt er gestreefd naar een tijdstip voor de aanvang van het verse haringseizoen, eer deze veertig-meter-knaap zijn eerste reis onder de jonge schipper Cor Bal gaat maken. Voorlopig is er nog niets feestelijks aan de rode romp van het schip, of het moest de strak-gesneden coupe van haar silhouet zijn. Die de kenner leert, dat er vaart zal komen in deze trawler, wiens naam de her innering levend houdt aan één der meest dynamische reders van IJmuiden. Dat zal In niet geringe mate te danken zjjn aan de extra kracht, die op deze schroefas kan worden afgegeven door een elektromotor, welke naast de 700-paards Industrie een 105 paarden via het vliegwiel aan de trekkracht van de Job Gouda toevoegt. Hiermee is een nieuwigheid geïntrodu ceerd, die elders wel op haar deugdelijk heid is beproefd en dus niet lang alleen zal blijven. De ruim honderd extra-paard- jes namelijk, die op commando van de schipper in de trawler gaan huppelen, zul len bijzonder goed van pas komen, als de nieuwe Job Gouda voor het net ligt, want dan heeft een trawler zijn volle porring nodig om met stroom en wind, golven en trawl als tegenspelers het hoogste rende-» ment te kunnen leveren. En omdat de diesel, die de stoommachine steeds meer gaat verdringen, nu eenmaal de eigenschap hejft, dat hij zijn kracht aan zijn toerental ontleent, kan de „hulp motor" op momenten, dat er veel kracht nodig is, het rendement van de hoofdmotor aanzienlijk opvoeren. Want bij het vissen, het „trekken" zal het toerental van de hoofdmachine zonder twijfel moeten zakken, iedere visserman kan het beamen. Levert men echter in dit geval de ADVERTENTIE IJMUIDEN: Dokters J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954 en A. van Leusen, Van Tuylweg 34, telef. no. 4328. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, telefoon 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zatermiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259, en mevrouw M. Bakker, Snellius- straat 33, telefoon 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK: Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: mevrouw Klimp, Duinvliet- straat 109, Velsen-noord, tel. 02510 - 4105. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK en UITGEEST: Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, etlefoon 02512 - 266. SANTPOORT: Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken Elswout-Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 - 16760 en Santpoort- se Apotheek, Bloemendaalsestraatweg '45, Santpoort-station, tel. K 2560 - 8249. VELSEN: Wijkverpleging Voor Santpoort, Driehuis en IJmuiden- oost zuster Sj. de Jong, Brederoodseweg no. 45, tel. K 2560 - 8756; voor IJmuiden en IJmuiden-oost: zuster Man, Kanaalkade no. 240, tel. 4383, en voor Velsen-noord en IJmuiden-oost zuster Spiers, Geelvinck- straat 27, tel. K2510 - 3936. Een oud-IJmuidenaar, de heer M. W. van der Kooi, thans hartspecialist te Haar lem, promoveerde aan de Universiteit van Amsterdam tot doctor in de geneeskunde op een academisch proefschrift getiteld: „Experimenteel onderzoek naar de elek trische activiteit in sinusknoop, boezems en atrio-ventriculairknoop". De elftallen van „Noord" DEMVVB (te Beverwijk, 14.30 uur) VVB: Th. v. d. Kuil; A. v. d. Schans en K. Kil; R. Luitjes, A. Both en J. Kersbergen; H. Verswijveren, F. Kooimans, F. Boevink, J. v. d. Linde en C. Koppen. IEVHaarlem 5 (op „Rooswijk" 12 u.): IEV: H. Alkemade; G. Bos en P. Zuurbier; J. Duin, G. v. Berneveld en C. Schoot; A. Harsveld, H. de Reus, R. Assendelft, G. Kaandorp en J. de Reus. hulpmachine, een Dorthoff-aggregaat een extraatje bij, dan heeft de hoofdmotor de gelegenheid sneller te draaien en zelf ook meer kracht af te geven, zodat door dit samenspel het optimale vermogen worr". gehaald uit de voortstuwingsinstal latie. Dat één en ander een bijzonder in gewikkelde schroefberekening nodig heeft gemaakt voor dit nieuwe schip zal iedere ingewijde beseffen en bij de werf „De Da geraad" zijn ze dan ook tijzonder trots met het resultaat, dat straks te water glijdt. Zij het dan nog zonder de Industrie-diesel en zijn hulpje, die met V-snaren aan zijn vliegwiel zal worden gekoppeld. Het is een nieuwigheid aan een nieuw schip, dat overigens de uitgekiende eigen schappen verbergt van de voorganger „Curasao" en het comfort van een moder ne trawler: accommodatie voor 19 man en om het schip het hele jaar door elke visserij te kunnen laten uitoefenen ton- nenberging voor de zoute haring, die hij ongetwijfeld in het voorjaar ook wel eens mee zal brengen. De motor krijgt boven dien zoetwaterkoeling, waarmee al eerder vissersschepen werden uitgerust een systeem, dat aanzienlijke winst oplevert ten aanzien van de slijtage. Want zeewaterkoeling houdt nu eenmaal het nadeel, dat er zoutafzetting in de koel- kanalen verschijnt, wat met het gebruik van zoetwater wordt uitgeschakeld. De zoetwatermantel wordt op zijn beurt ge koeld met zeewater, maar die installatie is veel minder kwetsbaar dan het koel systeem, dat direct om de heetste delen van een moderne scheepsdiesel ligt. Natuurlijk zal ook dit schip weer over één kant vissen de tijd is lang voorbij, dat een haven zwart zag van de kijkers bij het binnenkomen van een trwaler, die naar Duits voorbeeld een dichtgebouwd dekhuis bezat en de galgen voor de vislijnen slechts aan één zijde vertoonde. De uitgebreide werf „De Dageraad", die sinds enige tijd ook de dwarshelling kent en daarvan reeds alle voordelen heeft we ten te plukken, krijgt na het lanceren van deze Job Gouda een volgende trawler on der handen: een nieuwe voor de rederij Kennemerland, die veel op de Job Gouda zal lijken, maar nog iets langer zal zijn en bovendien de Mayersteven van de Job gaat verwisselen voor de schoenerneus. En daarna gaat het grootste project be ginnen, dat deze kleine, hardwerkende werf, die een internationale faam wist op te bouwen en zowel bij vissers als reders een betrouwbare klank heeft gekregen, ooit te verwerken kreeg. Dan zal namelijk begonnen worden aan een kustvaarder voor Deense rekening, die 900 ton bruto zal meten en met zijn 66 meter lengte het grootste schip zal zijn, dat hier tussen de boerenbedoeningen van het Zuidhollandse polderland zijn element opzocht. De werf is er bijna klaar voor de hel ling zal nog verder moeten worden door getrokken en er moet een betonnen plat form voor komen, maar daarna kan de bijna geheel zelfgebouwde topkraan, die de trots van het bedrijf en het merkteken van Woubrugge is geworden, de spanten en huidplaten aansjouwen voor een schip, dat eigenlijk in noordelijker regionen ge boren diende te worden, maar ook bij De Dageraad in goede handen is. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Thorshild van Antwerpen, K. G. Roge ness van Hamburg, Flevoland van Grange mouth, Hunter van Woldemarsen, Admiraal de Ruyter van Oskarshamn, Harlingen van Geffle, Westerdok van Londen, North Cap van Freecamp, Evi Queen van Baltimore, Delfland van Las Palmas, Petrel van Lon den, Abadan van Aarhus, Bullfinch van Aarhus, Bullfinch van Londen, Bali van Hamburg, Ella van Gothenburg, Zeuss van Bremen, Orkdal van Middlesborough, Ad miraal Nelson van Swansea, Spaarnestroom van Hull, Solong van Antwerpen, Elbe van Rotterdam, Canopus van Rotterdam, Dili- gentia van Rotterdam, Ariadne van Rotter dam, Selby van Goole, Wille van Kopen hagen. Vertrokken zijn: Aeneas naar Rotterdam, Amstelborg naar Kopenhagen, Nero naar Duinkerken, Sandetty naar Norrköping, Themes naar Curagao, Joseph Svenden naar Tynemouth, Konrad naar Kopenhagen, Gra- veland naar Las Palmas, Streamfisher naar Fleetwood, Rio Caones naar Antwerpen, Nocturne naar Aruba, Houtskar naar Rotter dam, Eemstroom naar Londen, Roelf de Win ter naar Dublin, Dieter Waltraud naar Ham burg, Mado II naar Londen, Albert V naar Londen, Dusseldorf naar Hamburg, Marian ne naar Gent. ADVERTENTIE Het 2V2-jarig dochtertje van de familie Fatels aan de Rijksstraatweg te Heemskerk speelde donderdagmiddag op het erf van de heer Peekei. Als teken des tijds waren ze hier aan de schoonmaak. Een tegen het huis geplaatste spiraal van een ledikant werd door het kind aangeraakt, waardoor deze bovenop het meisje terechtkwam. De gevolgen waren vrij ernstig doordat het kind het linker-dijbeen brak. Dr. Dikkenberg achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. ADVERTENTIE manager Onmisbaar voor Uw afspraken. Uur en dag m f 105.- m een oogopslag! mm DE GEHELE COLLECTIE VERKRIJGBAAR BIJ: De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 jfenivep&oS Fa. R. DE BOER KENNEMERLAAN 60 De dam-ontmoeting tussen Theo Tielrooy en Henk Swier om de leiding van het DCIJ-toernooi is na een spannend damduel in een gelijkwaardige remise geëindigd. Daarvan profiteerde B. Dukel, die zelf niet speelde. Zowel Tielrooy als Swier mo gen nu geen verliespunten meer krijgen in hun achterstallig programma, om nog met B. Dukel gelijk te blijven. P. v. d. Berg won ook. Leen Vooys, die zo uitstekend was gestart, is door twee nederlagen naar de onderste regionen terug gezakt. In de eerste klasse is Wort gelijk met Ott gekomen. Maar Ott heeft nog een par tij tegen Waal. Met remise is Ott kampioen. Piet Binkhorst klimt steeds hoger op de ranglijst. Deze week won Piet van C. Kaan. De zomercompetitie bracht het nieuwe lid F. Vunderink in de strijd. Zijn eerste optreden was tegen de 80-jarige slimme „Opa" v. d. Bos en Vunderink werd prompt het slachtoffer van een diep in de stelling vervlochten damcombinatie. C. Lodder was uitstekend op dreef. Lod der won in de le ronde van Ott. Volgende week wordt het toernooi voortgezet. In het toernooi om de IJmond damtitel wist Theo Tielrooy het kampioenschap te behalen. Voor de tweede plaats waren de DCIJ-ers G. Postma, J. van Straten en P. v. d. Berg gelijk aangekomen. In de beslissingskamp wist G. Postma van J. van Sraten en P. v. d. Berg te winnen, zodat George Postma als tweede is aange komen in de IJmond wedstrijd. Met Theo Tielrooy en B. Dukel zal G. Postma deel nemen in de finale om het damkampioen schap van Kennemerland. Voor Haarlem komen uit J. Draayer (St. Bavo) en P. Beliën (St. Bavo), F. Slot ('t, Oosten), terwijl tussen Kroon, Berk, GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week uan zaterdag 6 tot en mét zaterdag 13 april. ZATERDAG 6 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Technische School, 2-4 uur, openbare les. Patronaatsgebouw, Velser Accordeon vereniging onder leiding van de heer R. Hofman. Tevens cabaret-variété „Truxini". MAANDAG 8 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur Heidestraat. DINSDAG 9 APRIL Velser Kunstkring „Voor Allen", opera concert door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest, 20 uur, Rex Theater, IJmuiden (O.). Vrouwenbond P. v. d. A„ 20 uur, lezing door de heer Huhl in de Strengholt- straat nr. 18, IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. WOENSDAG 10 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. DONDERDAG 11 APRIL Chr. Sportver. „Fit", 19.30 uur, gymnas- tiekuitvoering in zaal Zomerlust Sant poort. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 12 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 13 APRIL Velser Accordeon Vereniging, concert in Patronaatsgebouw, 20 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. TENTOONSTELLINGEN 8 t/m 13 APRIL Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia: vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, „Don't knock the rock", zondagmiddag 15 uur; „De opstand der krokodilmensen". Maandag, dinsdag en woensdag 20 uur: „Het miljoenencom plot", donderdag 20 uur: „Het begon in Parijs". Fopma, Hollenberg, nog een herkamp om twee plaatsen gespeeld wordt. De finale van acht deelnemers zal half april aanvangen. De vier eerst aankomen den zullen in het najaar kunnen deelnemen om het kampioenschap van Noordholland. Op de feestdrive van de bridgeclub „De Gieteling", die als besluit van het winter seizoen werd gehouden, konden de resul taten van de wintercompetities om het pa ren- en viertallenikamipioenschap worden bekend gemaakt. De voornaamste zijn: Parenwedstrijden, a'd. A: 1. tevens club kampioen) W. en K. Hoogeboom; 2. Stip houtBraam; 3. SpijkerDe Jong. Afd. B: 1. eehtp. Thomas; 2. echtp. v. d. Cappelle; 3. dames Spitsv. Essen. Afd. C: 1. mevrouw WetselaarVeenstra; 2. BroekhofKordelaar; 3. PoolmanPost- maa. Afd. D: 1. echtp. Fris; 2. Kuyt^-Martinius; 3. v. d. Kolk—v. d. Waals. Viertallenwedstrijden, afd. A: 1. (tevens clubkampioen) StiphoutBraam en Schuur manVermeulen; 2. K. en W. Hoogeboom en echtp. Thomas; 3. Korsman—Vlotman en ReijmerKonz. Afd. B: 1. dames Spitsv. Essen en dames BaisGutteling; 2. echtp. Fris en echtp. Stiemer; 3. mevrouw WetselaarVeenstra en KuytMartimius. Nadat de kampioenen uit handen van de voorzitter de wisseltoekers in ontvangst had den mogen nemen en de overige prijswin naars hun beloning ir de vorm van eremetaal overhandigd kregen, had tot besluit een feestdrive plaats. Na afloop konden de winnaars hiervan met een smakelijke verrassing naar huis keren, nadat de voorzitter de verliezers er nog op gewezen had, dat zij in de komen de voorjaarscompetitie tfe gelegenheid kre gen om revanche te nemen. Het gouden echtpaar C. C. J. Bakker en C. Bakker-Jongejans heeft het in zijn wo ning aan het Pancrasplantsoen no. 8 woens dag niet aan belangstelling ontbroken. Dit amateurtoneel-echtpaar, dat zich in de loop van de jaren zoveel vrienden ver wierf, ontving de gehele bruidstijd door persoonlijke gelukwensen en mocht zich gelukkig prijzen met veel geschenken en bloemen, maar woensdag, de dag van het feest, spande de kroon. Het huisje was bijna te klein om de fleurige attenties en geschenken te plaatsen. Namens het ge meentebestuur van Velsen kwam burge meester mr. M M. Kwint persoonlijk de gelukwensen overbrengen onder aanbie ding van een heerlijke taart, terwijl ook de afdeling Velsen-Noord van de Bond van Bejaarden met eenzelfde geschenk niet achterbleef. De goede bedoelingen van de harmonie korpsen „De Eendracht", waarvan de heer Bakker nog voorzitter is geweest en „St. Caecilia" om een muzikale felicitatie te brengen, bleven echter achterwege, aan gezien de heer en mevrouw Bakker met erkenning voor de geste, hadden verzocht hieraan geen uitvoering te willen geven. Jeugddienst in Hervormde Kerk In de Grote Kerk te Beverwijk vindt zondagavond 7 april een jeugddienst plaats. Hierin zal voorgaan dr. H. Jonker van Am sterdam. Medewerking wordt verleend door het dubbel-kwartet „Cantabilé". ADVERTENTIE voordeliger bij R ijwielspeciaalzaak van der WEU Kennemerlaan Telefoon 6317 4 De commissie voor ontspanning van ouden van dagen in Velsen zal ook dit jaar weer een tocht organiseren voor be jaarden. Waar de tocht heen zal gaan is nog niet bekend. De commissie die slechts over beperkte geldmiddelen be schikt, zal pas tot uitvoering van de plan nen kunnen overgaan, zodra het aantal be jaarden, dat voor deelneming in aanmer king komt, bekend is. De commissie doet evenals vorig jaar weer een beroep op de bejaarden zich niet aan te melden als zij zelf nog in staat zijn eens een dagje uit te gaan. Bejaarden van 65 jaar en ouder, die niet meer werkzaam zijn, kunnen in de week van 7 april t/m 13 april op onder staande adressen een formulier afhalen. Na 13 april is het niet meer mogelijk zich aan te melden. De adressen zijn:IJmuiden-West: Gem. Werkplaats, Pres. Krugerstraat 59: IJmui- den-Óost: Fa. Glas, Marktplein; Mevr Vosse, Berkenstraat 11. Dorp-Velsen: Dr. P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5. Driehuis: Mevr. Anten-Butzelaar, Genestetlaan 11. Santpoort-Station: J. de Meza jr., Bloe- mendaalsestr.weg 143 B. Santpoort-Dorp: Mevr. I. W. G. Sanders-Minnes. Kerkweg 122. Velsen (N.): L. v. d. Wal, Heirweg 7; Van Eijk, Rijswijkstraat 9. Op zondag 7 april houdt de Kennemer Motorclub Beverwijk de eerste rit van het seizoen 1957. De start heeft plaats bij de Timmer Meerstraat 74 te Beverwijk om 14 uur. Deze rit telt als eerste voor het districtskampioenschap van „De Zaan streek". De route loopt over goede wegen en er kan gestart worden in de motor- en autoklasse, gemiddelde snelheid 36 km per uur. Zondag kunnen naast de kampioen van 3A ook de kampioenen van 3B en 4E be kend zijn. Nieuwsgierigen naar de clubs, die tenslotte definitief de onderste plaatsen zullen bezetten moeten echter nog even geduld uitoefenen, want Kinheim, Helder en Always Forward hebben een vrije zon dag en in 4E hebben Halfweg en WH nog drie wedstrijden voor de boeg, zodat nog van alles mogelijk is. In 3B zijn QSCZilvermeeuwen en IVV Terrasvogels uitgesteld, om de belang rijke ontmoeting QSCIVV mogelijk te maken. In deze ontmoeting kan de beslis sing ten opzichte van de bezetting der bovenste plaats vallen. IVV met 34 punten uit 19 wedstrijden staat er ongetwijfeld gunstiger voor dan QSC met 31 punten uit 19 wedstrijden, maar een overwinning voor QSC zou ineens de spanning weer volop doen terugkeren. Bij een eventueel gelijk spel zouden de QSC-ers nog een klein kansje behouden, maar wanneer IVV wint, dan kunnen de Ilpers gaan feestvieren. Ook in 4E kan de kampioen zondag be kend zijn. Wanneer Nautilus er namelijk in slaagt de uitwedstrijd tegen ASV te winnen, dan zijn de Amsterdammers voor Waterloo onbereikbaar geworden, ook al zouden de IJmuidenaren hun uitwedstrijd tegen Geel Wit winnen. De thuiswedstrijd tegen ASV wonnen de Nautilianen gedecideerd met drienul, maar zo gemakkelijk zullen ze ditmaal niet op de benodigde twee punten beslag leg gen. Zou Nautilus onverhoopt verliezen, dan zou de ontmoeting NautilusWaterloo al van zeer grote betekenis worden, aan nemende, dat Waterloo van Geel Wit wint. Voor de bezetting van de onderste plaats in 4E zijn Halfweg—Onze Gezellen en WHAGS van groot belang. Niet interessant Het programma voor 3A is ditmaal niet zo bijster interessant, nu de kampioen be kend is en de degradatie-kandidaten niet in actie komen. Purmersteyn is aan haar titel van kampioen verplicht van ADO te winnen, maar heel vaak volgt na zo'n lange periode van inspanning een inzin king. Alm. Boys en CSV kunnen er een genoegelijkheidspartijtje van maken en zullen o.i. de buit wel verdelen. Egmondia ZAP en EVC,Alcm. Victrix lijken ons ook al wedstrijden voor een gelijkspel. Voor 3B zijn behalve QSCIVV nog vastgesteld VelsenEHS, AssendelftWSV en Wijk aan Zee—KW. Van deze zes clubs heeft feitelijk alleen EHS nog enigszins belang bij de uitslag, omdat haar positie zij het dan o.i. ook slechts in theorie nog niet geheel veilig is. We achten de Haarlemmers in staat het ene nog be nodigde puntje tegen Velsen in de wacht te slepen. Het was op 18 november van het vorige jaar Wijk aan Zee, dat „vriend en vijand" verraste door het toen nog in de running zijnde KW met ééntwee op eigen ter rein te kloppen. Ook nu houden we het weer op de Wijk aan Zeeërs. VelsenEHS Velsen komt uit met: Kaasenbrood; Nijs- sen en Boon; Van der Enden, Bakkum en Reyense; N.N., Braam, Hijnen, Van Kaam en Koelemeij. Het café-restaurant „Royal" aan de Ken nemerlaan, door Bridgeclub „De Jump" als clublokaal in gebruik genomen, is met een sinaasappeldrive ingeluid. Het bestuur meende namelijk dit feit niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan. Het resul taat was een genoegelijke wedstrijd. De resultaten, welke tevens voor de clubcompetitie gelden, waren: Groep A: 1. Mevr. PrinsJonker 61.11 °/o; 2. Echtp. De Groot 58.73%; 3. WestraHannema 53.97 LANGE NIFUWSTRAAT 413 - TEL. 6321 CENTRUM GALERIJ JUWELIER- HOR1 .OGER KENNEMER F. A AN 30 - TELEFOON 4127 Grote sorterinR verlovinesrinRen Het moet voor degenen die ontspannings avonden organiseren voor bejaarden een genot zijn om te zien welk een groot aantal ouden van dagen genieten van films of dia's van een aantal landen, waarvan ze wel eens hebben gehoord, doch dat ze nog nooit hebben gezien. Zo waren donderdagavond in het Jeugd- gebouw te Santpoort een groot aantal van deze bejaarden bijeen om te luisteren naar de heer S. de Waard uit Rotterdam, die uitvoerig vertelde over het leven en ge woonten van de verschillende mensenras sen in Marokko, daarbij telkens het ge sproken woord kracht bijzettende met kleurendia's. Ook uit de film, die na de pauze werd vertoond, kon men kennis nemen van de grote bloemenpracht in streken waar met het niet zou verwachten. Alles werd nog aantrekkelijker doordat men het kon ho ren uit de mond van een goed verteller, zoals de heer De Waard. De heer J. Huhl, die namens de subcom missie Sociaal Werk voor Bejaarden een openingswoord had gesproken, dankte de spreker voor de interessante lezing. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 108 Werd dinsdagavond in ,,'t Centrum" aan dj Koningstraat te Beverwijk in het kader van „De Boekenweek" een hoogtepunt be reikt, donderdagavond werd dit weer over troffen, door de bekende Nederlandse schriifj r Hella S. Haasse. Een uitgelezen schare boekenminnenden vulde het zaaltje van ,,'t Centrum", waar de schrijfster haar nieuwste roman „De Ingewijden" kwam bespreken. Alvorens hiertoe over te gaan gaf zij een zeer uitvoerige uiteenzetting over de litteratuur in de loop der tijden. Overgaand tot haar nieuwste roman, ver telde zij dat zij zich gedrongen had gevoeld hiervoor een reis naar Kreta te maken, omdat haar hoofdfiguur zich daar geves tigd had. „De Ingewijden" is een vervolg op haar vroegere roman „De verborgen Bron". De opzet van haar laatste werk was reeds gereed doch na haar bezoek aan Kreta, heeft zij deze vernietigd en een geheel nieuw idee ontwikkeld, spelende in de tijd na de laatste wereldoorlog. De aanwezigen hebben intens genoten van de zeer rijke woordkeuze, die de schrijfster tijdens haar lezing bezigde. De heer J. W. v. d. Velden, onder wiens aus piciën deze avond werd verzorgd, gaf na afloop een korte nabeschouwing en dankte de schrijfster in warme bewoordingen het geen door de aanwezigen met applaus werd onderstreept. VRIJDAG 5 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het bataljon der gedoemden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het eiland der verleiding". W. B. Theater, 20 uur: „De furi van de Mississippi". Deken Waarestraat 15a, 20 uur: „Alcoholics Anonymous". Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Beverwijkse Aquariumvereniging, 't Centrum, 20 uur: Boekenweekavond, Be verwijkse Boekhandel, J. W. v. d. Velden. Groep B: 1. v. d. BergAmsing 65.08%; Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge 2. Echtp. Rem 58.73 3. ReyendamSival 55.56 Groep C: 1. BakkumTimmerman 59.52%; 2. Dms. HamersSchol 53.97 3. TolWarmerdam 52.38 Groep D: 1. Dryver—Veldman 62.50 °/o; 2. FloorNieuwkoop 52.78%; 3. Dames Dms SeydelRolloos 52.78 ADO ontvangt Purmersteyn In de zondagmiddag te spelen wedstrijd ADO '20Purmersteyn verschijnen de Heemskerkers in de volgende opstelling: Burger; De Graaf en A. van Tunen; v. d. Kolk, Jac. Dam en Groot; T. Dam, N. van Tunen, Van Duivenvoorde, De Wit en Beentjes. Forum-avond van „Volksonderwijs" Op woensdag 10 april houdt de afdeling Beverwijk van de vereniging Volksonder wijs" in ,,'t Centrum" haar jaarvergade ring. Na de behandeling van het huishoude lijke gedeelte zal een forum worden ge vormd onder voorzitterschap van de heer Rijtsma. In dit forum zullen zitting nemen de heren H. Mein, hoofd van de openbare u.l.o.-school, J. Verbaan, hoofd van de v.g.l.o.-school, J. H. Langedoen, hoofd van de Wolff en Dekenschool en B. P. M. Wortman, hoofd van de Noorderschool. opend van 15-17 en 19-21 uur; Jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.30 —20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZATERDAG 6 APRIL Bioscopen; als vrijdag. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Feestavond „De IJmond Vissers". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 10-12 en 15-17 uur; Jeugdlees zaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30— 16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studie club geopend van 10-13 en 14-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. Agenda voor Heemskerk Marquette Theater: zaterdag en zondag 20 uur: „De gemaskerde ruiters". Zondagmiddag 15 uur: „De gemaskerde ruiters".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 17