TUSSEN TEXTIEL Spanje zou nu spoedig tot de NAVO kunnen toetreden WONINGINRICHTING Aandringen in Amerikaans Congres Dirigent J. A. Meng overleden 17 Nog deze maand beslissing over Scheveningse haven Engelse minister: „Betere bescherming van paaiende haring gewenst" Sluitingsavond van het Instituut A. Gols hield lezing voor aquariumvereniging Interessante lezing voor ouders van Duinkrekels" Nijman uitgeschakeld voor jeugdkampioenschap PANAMA KOKOSMAT BEVERWIJK CASTRICUM Tienvoudige aanrijding bij Uitgeest; materiële schade HEEMSKERK Heemskerk gaat begroetingsavonden geven Lezing voor KAV-leden Gecompliceerd ongeval in Heemskerk Geel WitWaterloo op Schoten-terrein Mr. Klaasesz opent officieel Keukenhof Groningse molen overgedragen Scheepvaart VRIJDAG 5 APRIL 1957 Opstelling „Wijk aan Zee" „Wijk aan Zee" speelt zondagmiddag een thuiswedstrijd tegen KW. De badplaatsbe woners verschijnen in de volgende opstel ling: De Blok, F. Schellevis en G. de Win ter; Scholten, Dirks en Snijders; Seysner, Burger, J. Schellevis, De Boer, Th. de Win ter. De leden van het gerechtshof te Vene tië, dat een onderzoek instelt naar de dood van Wilma Montesi, heeft deze week het strand van Torvajanica be zocht, waar het meisje werd gevonden. Op de bovenste foto is de plaats aan gegeven waar het ontzielde lichaam - vier jaar geleden - gelegen moet heb ben. Op de onderste foto ziet men de aankomst van de president van het hof, rechter Mario Tibero (in het midden met donkere hoed en snor) met zijn gevolg bij de ingang van het Capacotta, het landgoed van een der voornaamste verdachten: Ugo Montagna. Minister Algera heeft donderdagmiddag in de Eerste Kamer verklaard dat nog deze maand in de ministerraad een beslissing zal worden genomen over de verbetering van de Scheveningse vissershaven. Indien een gunstige beslissing wordt ge nomen, moet er echter rekening mee wor den gehouden dat wegens de bestedings beperking de uitvoering niet aanstonds ter hand kan worden genomen. In antwoord op beschouwingen over de mogelijkheid dat de steeds groter wor dende tankschepen Rotterdam moeten kun nen bereiken, zei minister Algera, dat de koortsachtige ontwikkeling van de Rotter damse haven geen verontschuldiging mag zijn voor overijld handelen. Het gaat om waterstaatkundige werken, die tijdrovend onderzoek eisen. De ontwikkeling van de tankerbouw is zo, dat men niet de havens voor alle tankers toegankelijk kan maken. Het bereiken van het uiterste zou wel eens tot de onmogelijkheden kunnen behoren. Maar dit wil niet zeggen dat wij bij voor baat het hoofd buigen, aldus de bewinds man. Ten aanzien van het verlangen naar een reeks tunnels tussen Vlaardingen en Van Brienenoord meende de minister dat enige bedachtzaamheid geboden is. Deze kunst werken zijn zeer kostbaar. Zij kosten ge middeld honderd miljoen gulden. De ren tabiliteit moet zorgvuldig worden nage gaan, want belastinggelden mogen niet onrendabel worden gebruikt. Minister Algera zegde toe al het moge lijke te zullen doen ter bevordering van de uitvoering van de waterstaatkundige wer ken in West-Brabant, waaraan niets meer in de weg staat. LONDEN (Reuter) De Engelse minister van Landbouw en Visserij, Amory, heeft donderdag in het Lagerhuis, waar een_ Labourlid om een vérklaring over de in standhouding van de haringvisserij op de Noordzee had gevraagd, medegedeeld, dat aan zeven Europese landen verzocht is, te overwegen, wat vrijwillig gedaan zou kun nen worden, om het voortbestaan van vol wassen haring, in het bijzonder op de paaiplaatsen in het zuiden van de Noord zee, te verbeteren. Hij voegde hieraan toe, dat een voorstel van een Britse vertegen woordiger in overweging genomen zal worden om in het algemeen belang de paaiplaatsen in het Kanaal in november en december wanneer de haringen daar komen paaien, voor de visserij gesloten te verklaren. Op de vraag, of er dan ook politietoe zicht zou komen, antwoordde de minister, dat haring niet onder de internationale conventie valt. Engeland zou dit echter graag zien en heeft een voorstel in die geest gedaan. De Barendszee Noorwegen heeft stappen gedaan, om te komen tot een internationale conferentie over het vraagstuk der overbevissing van de Barendszee. Noorwegen zou gaarne zien, dat de Noordzee-conventie zodanig gewijzigd zou worden, dat de gehele Ba rendszee eronder valt, zo deelde een woordvoerder van het Noorse ministerie voor de visserij mede. Er zal mogelijk rechtstreekse samenwerking tot stand wor den gebracht tussen degenen in de betrok ken landen, die zich met onderzoekings werk bezighouden. Het Velsense Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, waarin opgenomen „De Na tuurvrienden" is een der eerste organisa ties die het winterseizoen heeft afgesloten. Dit geschiedde donderdagavond met een gezellige bijeenkomst voor de leden in het Gemeentelijk Vergaderlokaal aan de Abe lenstraat in IJmuiden-Oost, waarvoor men zich van de medewerking van de toneel groep „De Spiegel" en de muziekgroep „De Gong" had verzekerd. In een bijzonder kort openingswoord releveerde de voorzitter met genoegen de activiteiten van het afgelopen winterseizoen. Hij stelde tevens vast, dat het bezoek op de bijeenkomsten toeneemt. Het programma droeg zo duidelijk het karakter van een gezellige bijeenkomst voor goede bekenden onder elkaar, dat het stellig ongewenst zou zijn op het gebodene enige critiek te leveren. De leden van „De Spiegel" bijvoorbeeld gaven beurtelings een voordracht in proza of poëzie, die onder meer bestond uit gedichten van Garmt Stuiveling en Han G. Hoekstra en schetjes in het genre van Henriëtte van Eyk. Zij deden het gemoedelijk, meestal met de tekst in de hand en schroomden zich daarbij niet met een „effe kijken!" een snelle blik in het boekje te werpen, wanneer geheugen hen soms in de steek liet. Hetgeen niet kon ver hinderen, dat het publiek de verschillende voordrachten met kennelijk genoegen be luisterd heeft. De muziekgroep „De Gong" is beter op uitvoeringen in het openbaar ingesteld. On danks de handicap door ziekte van niet minder dan acht leden wist het orkestje een plezierige tokkelmuziek ten gehore te brengen, waarbij het tevens fungeerde als begeleider voor een uit zeven leden be staand dameskoortje. Het programma van meestal populaire marsliedjes van eigen bodem verkreeg aldus een welluidende ver tolking, waarvan het effect geheel op de bedoeling van deze avond was afgestemd. De donderdagavond door de aquarium vereniging „Velsen" georganiseerde lezing zal ongetwijfeld voor de leden nog dikwijls het onderwerp van een gesprek blijken te zijn. Immers, wat de heer A. Gols liet horen en zien was wel iets zeer bijzonders voor vissenliefhebbers. In zijn inleiding vertelde de heer Gols over het angstig gebrek aan ontspannings ruimte, dat zich door de gestaag uitbrei dende steden steeds meer doet gelden. Over 30 a 40 jaar zal de toestand voor de natuur vrienden in de „Randstad Holland" be paald hopeloos geworden zijn, verklaarde hij. Met behulp van lichtbeelden toonde hij het een en ander, zoals dat zich in de sloppen der grote steden al toegespitst heeft. Het is dus niet te verwonderen, aldus de spreker, dat de animo voor het zelf hou den van iets van de natuur, hetzij vogels, hetzij vissen of anderszins steeds groter zal worden en dus blijkbaar in een grote be- h oef te voorziet. Uiteraard had het aqua rium in "deze de meeste belangstelling. Prachtige opnamen, in kleuren, van aquaria en hun interessante bevolking deed de aan wezigen meermalen uitroepen van bewon dering slaken. Na de pauze werd aan de hand van ge projecteerde landkaartjes een wereldreis gemaakt, waarbij niet alleen een zichtbaar doch ook een hoorbare visite in diverse landen en gebieden, waaronder het Ama zonegebied, Afrika, de Archipel en Austra lië afgelegd werd. Inderdaad ook hoorbaar, want de heer Gols had voor deze gelegen heid een bandrecorder meegebracht, die de geluiden van vele dieren uit deze gebieden bleek te bevatten. Zelfs de poema liet zijn angstwekkende schreeuw door het Cultu reel Centrum schallen en ook de vogels kwamen meermalen aan het woord. Doch wat de vissen aan geluid te kort deden, maakten zij weer goed met hun prachtige kleuren. Over het gehele vlak een mooie en in teressante avond, waarop men met tevre denheid terug kan zien. Voor de ouders van de kleuters van de kleuterschool „De Duinkrekels" werd don derdagavond door de heer Doevedans, hoofd der Prof. van der Leeuwschool, een referaat gehouden met als onderwerp „Het progressieve onderwijs in de volksschool". De gedachte van het „nieuwe onderwijs" bouwde hij voor zover dit mogelijk was in een uur op vanaf het onderwijs zoals dat in vroeger jaren gegeven werd tot en met het huidige systeem. Zoals zowel kleding, voeding en wonen werd in de loop der jaren aangepast aan de bevindingen van de geleerden en zo zal onherroepelijk het onderwijs ook trachten deze wijsheid in de praktijk toe te gaan passen. De heer Doevedans noemde de gemid delde onderwijzer conservatief, hetgeen volgens hem ook verklaarde dat deze ver nieuwing zo uiterst langzaam doorgevoerd wordt. Het progressieve onderwijs houdt onder meer in dat de onderwijzer veel meer aandacht gaat schenken aan het kind als individualist met zijn eigen geest en ver langens, dit in tegenstelling tot de oude methode die tot doel had: zo veel mogelijk wijsheid in dat kind te stoppen zodat het met een afgeronde kennis op de maat schappij losgelaten kon worden. De specia lisatie der maatschappij bracht velen er toe hiermede al zo vroeg mogelijk te be ginnen zodat het kind er van meet af aan vertrouwd mee raakt. Zonder ook maar één Velsense school te kort te willen doen verklaarde de heer Doevedans dat de Professor van der Leeuwschool naarstig de onderwijsver nieuwing nastreeft. Hij toonde zich ver heugd dat deze school aan de „Duinkre kels" een prachtige voorbereider had ge vonden waardoor de overgang van kleu terklas naar „grote" school veel geleide lijker plaats vindt. Tot slot schonk hij nog enige aandacht aan de vraag die wel eens door ouders gesteld wordt, namelijk: „Leren de kinderen nu eigenlijk ook iets op die school?" Tot hun geruststelling kon hij mededelen dat op die nieuwe school zelfs meer dan op vele andere scholen ge werkt wordt omdat ondanks de bijkomen de vakken het gemeentelijk voorgeschre ven lesprogramma afgewerkt dient te worden. Damnieuws uit de IJmond Voor het damtoernooi om het Provin ciaal Jeugddamkampioenschap heeft Leeu werik, kampioen van het district „de Zaan streek" zich wegens ziekte moeten terug trekken. Hierdoor wordt dit toernooi thans verspeeld door de overige district-kam pioenen, Slijkerman „Amsterdam", De Vries „West-Friesland" en Nijman „Ken- nemerland". Inmiddels heeft Nijman zijn twee par tijen gespeeld; het eerste treffen had plaats tegen De Vries te Alkmaar en eindigde in een nederlaag voor Nijman en in de tweede partij tegen Slijkerman te Amsterdam gespeeld, wist Nijman het niet verder dan tot remise te brengen, zodat hij door dit resultaat definitief is uitge schakeld. De beslissende partij tussen Slij kerman en De Vries wordt op 8 april te Alkmaar gespeeld. ADVERTENTIE 120 X 170 140 X 180 ƒ12.68 ƒ14.68 mooie ruitdessins, voor keuken, hal, slaapkamer. ALLEEN ZATERDAG SNELLIUSSTRAAT 23 „De kerk van het ideaal" De Gemeenschap Beverwijk van het Hu- manistisoh Verbond houdt op zondag 7 april een bijeenkomst in het Statenhuis aan de Velserweg. Prof. dr. L. G. van der Wal zal spreken over het onderwerp „De kerk van het ide aal". Vulpen met een zilveren gulden Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: zilveren kruisje, een paar glacé herenhandschoenen, vulpen, twee ritssluitingen, vulpotlood, kinderarm bandje, zilveren gulden, band van race fiets, kindersohoentje, hoofddoek, wollen herensjaal, zwarte damesschoen, vulpen in etui, muntbiljet, zinkschaar, sjaal, aktetas inh. brood, papieren zakje met zakdoeken, portemonnaie zonder inhoud, vulpen, ge breide sjaal, een paar mouwbeschermers, plastic regencape, autoped op luchtbanden, jongensrijwiel, padvindersriem. De Kennemers tegen Zandvoort- meeuwen In verband met de uitwedstrijd van De Kennemers tegen Zandvoortmeeuwen or ganiseert de supportersvereniging „Rood zwart" zondag een autobustocht naar Zandvoort. „Sans Atout" in de kampioens competitie In de achtste ronde van de kampioens competitie van de bridgeclub „Sans Atout" werden de volgende resultaten behaald. Groep A: 1 J. Bos-J. Bloemendaal 53 m.p., 2 C. Geldermans-L. Kleyn 47, 3 J. Blorn-J. Nijman 45 y2, 4 heer en mevrouw Luyendijk 41, 5 J. Hamers-J. v. Zutphen 41, 6 C. Spruit-Th. Bakker 37y2, 7 J. Krab- G. C. Tabak 37, 8 J. Berlee-C. Hoogeboom 32. Groep B: 1 A. en Ph. v. Groningen 31, 2 A. van Balen-T. Tervoort 29, 3 heer en mevrouw Vollaerts 26'/2, 4 R. Hoen-J. Kerkhof 22 y2, 5 N. Hendriks-J. Koopman schap 22y2, 6 A. Worst-G. Zoontjes 19y2, 7 mevr. Tabak-D. Biben 17. Groep C: 1 heer en mevrouw Tand 33i/2, 2 K. v. d. Zon-J. de Lalijne 26, 3 dames v. Essen-Belterman 25i/2, 4 C. Hart-J. de Jong 25, 5 A. Worst-G. Haver 24i/2, 6 da mes Kleyn-Tabak 19y2. Op de Primaireweg ter hoogte van de Uitgeesterweg heeft zich donderdagmor gen een ketting-aanrijding voorgedaan waarbij negen auto's en een motorrijwiel betrokken waren. Om kwart over zeven reed daar in de richting Uitgeest de heer K. uit Egmond aan Zee die ondanks de dichte mist wilde inhalen en die toen hij op een gegeven moment een personenauto bestuurd door W. uit Amsterdam uit de tegenovergestelde richting zag naderen, sterk afremde. Dit had tot gevolg dat hij met zijn wagen weer met de neus in de richting Limmen kwam te staan hetgeen resulteerde in een aanrijding van achteren door W. uit Am sterdam. De achter deze personenauto rijdende motor bestuurd door K. uit Zaandam vloog toen weer op de Amsterdamse auto. Een wachtmeester van de Rijkspolitie verzocht enkele passerende personen toen even verderop de naderende automobilis ten te waarschuwen in verband met deze verkeersobstakels. Hierop reageerden echter twee autobe stuurders zodanig dat ook deze met elkaar in botsing kwamen. Zonder al te grote materiële schade kon den deze echter de reis weer voortzetten, terwijl de schade onderling werd geregeld. Anders was het echter met de wagen van een behulpzame automobilist, C. F. v. D. uit Castricum, die de Castricumse politie had gewaarschuwd en hen op de plek des onheils had gebracht waarna hij draaien wilde om zijn weg te vervolgen. Daarbij werd hij ook door twee auto's aangereden respectievelijk bestuurd door C. V. uit Uit geest en J. V. S. uit Uitgeest. Wachtmeester Aardse van Uitgeest, die inmiddels een plaats iets verderop had in genomen om naderende automobilisten te waarschuwen moest weer handelend optre den toen ten gevolge van het te sterk rea geren op het stopteken B. uit Alkmaar achterop de personenauto van B. uit Lim men reed. Bij al deze aanrijdingen bleek de motor rijder slechts een lichte kniewonde te heb ben opgelopen en hij kon na te zijn ver bonden toch zijn weg weer vervolgen. De materiële schade aan sommige van de wagens was echter vrij aanzienlijk. „Ons Belang" Er begint nu toch langzamerhand een einde te komen aan de aanvoeren van peen bestemd voor de export. Toch was er voor de door „Ons Belang" gehouden speciale veiling weer 8000 kilo die nog voor goede prijzen van de hand gingen. De b-peen bracht 9 tot 11.80 de 100 kilo op en de c-peen noteerde 10.80 tot 11.30 de 100 kilo. Enkele partijtjes sjalotten bleken on verkoopbaar en deze werden dan ook opge houden. „Kennemerland"-renners in de Ronde van Noordholland De volgende „Kennemerland"-renners zullen zondag deelnemen aan de ronde van Noordholland: C. Niesten, A. Geldermans, D. de Ruiter, H. Kuitwaard en H, de Droog. In Heemskerk heeft zich een comité ge vormd dat wil komen tot begroetingsavon den voor nieuwe bewoners. In zaal Nijman vond donderdagavond een bespreking plaats met een groot aantal afgevaardigden van verenigingen, werkzaam op allerlei gebied. De heer J. D. Vosselman Bosch gaf een overzicht van de stand van zaken. Hij deelde mede dat een gids van Heemskerk in de maak is, waarvan de voorbereidingen zich in een vergevorderd stadium bevinden. Deze zal aan de nieuwe bewoners worden uitgereikt. De eerste avond zal plaats vin den op donderdag 25 april en het ligt in de bedoeling om hiervoor 50 nieuw-komers uit te nodigen. Onder leiding van de voorzitter van het comité, de heer W. F. de Wit, werd geruime tijd gesproken over de verdere stappen die zullen worden ondernomen. In samenwerking met de K.A.B. heeft de Heemskerkse afdeling van de K.A.V. don derdagavond een bijeenkomst gehouden, die slechts matig werd bezocht. De heer G. K. Bakker, arts ter plaatse, hield een lezing over sexuele problemen. Hij hield een pleidooi voor grote gezinnen en mensen die hier niet voor voelen noem de hij egoïsten. Spreker constateerde dat het aantal echtscheidingen in Europa ont stellend hoog is en alleen geestelijke hulp kan hier baat brengen, betoogde hij. Aansluitend hierop sprak aalmoezenier H. J. Dürr, van het bedrijfsapostolaat te Beverwijk. Donderdagmiddag öm ongeveer vijf uur vond op de Rijksstraatweg onder Heems kerk een gecompliceerd verkeersongeval plaats. Een achttienjarig meisje dat in de richting Castricum reed, bleef, terwijl ze een zakdoek pakte, met haar mouw aan het rijwielstuur hangen. Zij begon te slin geren en een achter haar rijdende brom fietser schoot om haar te ontwijken de autoweg op. Op dit moment reed hier een autobus van de firma Moorman uit Den Helder, die arbeiders vervoerde. Door zeer sterk te remmen wist de chauffeur erger te voorkomen. Een achter de bus rijdende Volkswagen kon niet zo snel tot stilstand komen, met het gevolg dat de kleinere auto gedeeltelijk onder de bus schoof. Door de flinke klap kwam de autobus dwars op de weg te staan. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, maar de materiële schade was zeer groot. (Van onze correspondent in Madrid) In forse opmaak hebben de Spaanse bla den het bericht gebracht dat de commissie voor buitenlandse aangelegenheden uit de Amerikaanse Senaat zich voor toetreding van Spanje tot de NAVO heeft uitgespro ken. De Spaanse trots kan het maar moei lijk verkroppen dat West-Europa zich zo weinig aan Spanje gelegen laat liggen. Euromarkt en Euratoom zijn buiten haar om tot stand gekomen en bij de beraad slagingen daarover was Spanje slechts als waarnemer aanwezig. Het is twijfelachtig of Spanje economisch met de Europese landen zou kunnen meedoen en misschien is men juist daarom zo trots op de militaire macht. Met het wankelen van de bases in Noord-Afrika kan Spanje het zich ver oorloven rustig af te wachten tot het ge vraagd wordt mee te doen in het Atlan tische geheel. Aardrijkskundig gezien is de ligging van het land zeer gunstig. Tussen de Atlan tische Oceaan en de Middellandse Zee be heerst het de smalle verbinding tussen beide en het is met zijn moeilijk begaan bare bergruggen uitstekend te verdedigen. Het Spaanse leger is erop getraind van deze natuurlijke hindernissen gebruik te maken en hoewel de Spaanse soldaat er in zijn slobberige pak met de Duitse helm op het hoofd niet zo krijgshafttig uitziet, kan hij toch een geharde vechter zijn. Daarbij komt dat voor de modernisering van het leger van Amerikaanse zijde grote steun is verleend. Nog steeds komen er scheeps ladingen wapens aan. Met Amerikaanse steun wordt ook een moderne luchtmacht opgebouwd waarvoor toestellen van het type Sabre zijn overgedragen. Voorts wor den in Spanje vier Amerikaanse lucht- bases en een vlootbasis aangelegd. Na deze voorgeschiedenis is de toetreding tot de NAVO (waarvan de Spaanse afkor ting, evenals in het Frans OTAN luidt) te Madrid en Washington altijd gezien als de volgende logische fase. Te Madrid houdt men overigens de vingers gekruist voor de reactie die in de Westeuropese landen zal volgen op een Amerikaans voorstel om Spanje tot de NAVO uit te nodigen. Het is zeker niet te verwachten dat zulks zonder slag of stoot zal gaan, zelfs als de officiële hinderpalen door besprekingen zouden zijn weggenomen. De boycot van Spanje door de bondgenoten ligt nog vers in het ge heugen en bij vele Europeanen sluimeren nog gevoelens van ressentiment tegen het regime dat Franco na een bloedige burger oorlog vestigde. Hogere politiek pleegt Geel Wit heeft zondag niet de beschikking over het Ripperda-terrein. Daarom wordt de voor Waterloo zo belangrijke wedstrijd Geel WitWaterloo op het terrein van Schoten gespeeld. Donderdag is de dirigent van het chris telijke muziekkorps „Sursum", de heer J. A. Meng, in zgn woning aan de Leidse- vaart in Haarlem op tweeëntachtigjarige leeftijd overleden. Hij was in Haarlem een bekende persoonlijkheid sinds hg in 1922 bij de oprichting zgn krachten aan „Sur sum" heeft gegeven. Daarvoor heeft de heer Meng zich ook in andere verenigingen op muzikaal gebied verdienstelijk gemaakt. Onder zgn leiding hebben gestaan de vroe gere Postharmonie, het symfonie-orkest „Euterpe" en de Johez Harmonie (toen nog Harmonie Laurens Janszoon Coster). De overleden dirigent werd op 28 febru ari 1875 in Overschie geboren als zoon van een dominee. Hij voelde zich al vroeg tot de muziek bijzonder aangetrokken. Hij leerde tuba spelen (zijn lievelingsinstru ment) en daarna trombone, cello, orgel en hij deed compositieleer. Hij heeft verschei dene composities op zijn naam staan. Na te hebben gespeeld in het muziekkorps van het zevende regiment infanterie werd de heer Meng aangesteld bij het Haar lemse muziekkorps onder leiding van de heer Kriens, welk orkest later de Haar lemse Orkest Vereniging werd toen Nico Gerharz er de leiding van kreeg. De heer Meng heeft twintig jaar in dit orkest ge musiceerd. Bij de huldiging van de heer Meng op zijn tachtigste verjaardag is duidelijk naar voren gekomen hoezeer de leden van „Sursum" erkentelijk waren voor de dien sten, die hij het orkest heeft verleend. Voor de ontwikkeling van het orkest heeft hij zijn hele persoonlijwheid ingezet. De teraardebestelling heeft plaats op de Noor derbegraafplaats in Haarlem op zaterdag 6 april. Ofschoon de Keukenhof te Lisse al een dag of tien voor het publiek toegankelijk is heeft donderdag de officiële opening plaats gehad. Tijdens een lunch, waaraan zeer vele gasten aanzaten, heeft de Commissaris der Koningin van Zuid-Holland, mr. J. Klaa sesz, de nationale bloemententoonstelling met een tafelrede geopend. De heer en me vrouw Klaasesz werden aan de ingang van het bloemenpark verwelkomd door de voorzitter, de heer F. van Waveren, en de loco-burgemeester van Lisse, de heer J. W. A. Lefeber. Joke van Egmond, een van de Jacoba-meisjes, bood de echtgenote van de gouverneur een boeket rode tulpen aan. In het paviljoen werden de overige genodig den door de heer Van Waveren welkom geheten. Daarna hees mr. Klaasesz de Keu- kenhofvlag. Temidden van de aanwezigen bevonden zich onder meer staatsraad Leo Deckers, oud-minister van Landbouw, dr. A. J. Verhage, voorzitter van het produkt- schap voor sierteeltgewassen, prof. dr. E. van Slogteren, directeur van het Laborato rium voor bloembollenonderzoek te Lisse, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur en de Engelse TV-journalist Robin Day, die in N.derland een programma sa menstelt voor zijn rubriek „Roving report with Robin Day". Tijdens de lunch heeft de echtgenote van de directeur van de Holland-Amerikalijn, mevrouw De Mon- chy, door het onthullen van een steen met inscriptie de Groningse molen aangeboden. Na het officiële gedeelte maakten de geno digden een geanimeerde wandeling in het door miljoenen bloemen geurende park. echter bij dergelijke gevoeligheden niet stil te staan zie de hulp aan Joegoslavië en Polen en de berichten uit Washing ton wettigen de veronderstelling dat het Spaanse lidmaatschap van de NAVO bin nen een niet al te lange tijd een feit zal zijn. Portugal dat met talrijke verdragen aan Spanje verbonden is, zal het voorstel zeker steunen. Het is de volgende stap op de lange weg die Franco moet gaan om zijn land en regime aansluiting te geven op Europa. Alioth, 3 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alwaki, 3 v. East-London n. Kaapstad. Ameland, 3 dw. Kaapstad n. Las Palmas Aagtedijk, 4 v. Bombay n. Kaapstad. Angolakust, 3 v. Bordeaux n. Dakar. Amstelslot, 5 te Miri. Almkerk, 5 te Lor. Marques. Aalsdijk, 5 te Makassar. Abbekerk, 5 te Kobe. Alcor, 4 te Vitoria. Alpherat, 4 te Buenos Aires. Aagtedijk, 4 v. Bombay n. Kaapstad. Amsteldiep, 5 te Karachi verw. Banda, pass: 4 Comoro eil. n. Halifax. Breda, 4 te La Guaira. Britsum, 3 360 m. w. Landsend n. Liverpool. Banka, 4 te Semarang. Bennekom, 4 v. Palua n. Port of Spain. Bali, 4 te Amsterdam v. Hamburg. Carillo, 3 v. Pto Burrios n. New York. Caltex Perpis. 3 v. Rotterdam n. Houston. Caltex The Hague, 4 v. Stockholm n. Kielerkan. Caltex Utrecht, pass. 4 Flores Az. n. Rotterdam. Charis, 4 v. Paramaribo n. Trinidad. Cottica, 4 te Madeira. Camerounkust, 4 te Lagos v. Freetown. Castor, 3 500 m. z.w. Landsend n. Amsterdam. Celebes, 4 v. Dakar n. Napels. Camitia, 4 te Lissabon. Crania, 4 330 m. w.n.w. Wellington n. Curasao. Cradle of Liberty, 13 te Rotterdam verw. Dongedijk, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Delft, 6 te Trinidad verw. Duivendrecht, pass. 4 Flores Az. n. Houston. Dordrecht, 10 te Philadelphia verw. Duivendrecht, 16 te Houston verw. Elizabeth B, 6 te Genua verw. Eemland, 4 te Rio de Janeiro. Farmsum, 3 v. Jacksonville n. Amsterdam. Fairsea, 2 v. Bremerhaven n. Australië. Ganymedes, 4 te Bremen v. Hamburg. Guineekust, 3 v. Abidjan n. Monrovia. Ghanakust, 3 v. Freetown n. Dakar. Gordias, 3 v. Naxos n. Gibraltar. Groote Beer, 3 te Amsterdam. Hecuba, pass. 3 Ouessant n. Rotterdam. Hispania, 3 v. Bilbao n. Rotterdam. Helena, 4 te Georgetown. Iberia, 3 v. Rotterdam n. Bilbao. Johannes Frans, pass. 4 Socotra n. Kuwait. Jason, 4 te La Guaira. Koningswaard, 4 te Melbourne. Korovina, 5 te Singapore. Khasiella, 4 te Glasgow. Karimata, 3 360 m. o.n.o. Durban n. Durban. Kieldrecht, verm. 4 v. Antwerpen n. Rotterdam. Karossa, 4 te Makassar v. Ambon. Lieve Vrouwekerk, 2 v. Las Palmas n. Durban. Lombok, 5 te Mombasa. Loosdrecht, 4 te Bahrein. Louis Lantz, 4 te Monrovia. Limburg, 4 te Balikpapan. Lawak, 4 te Longview n. Seattle. Liberty Bell, 17 te West-Europa verw. Loosdrecht, 5 te Bahrein verw. Muid.erkerk, 3 v. Durban n. Fremantle. Myonia, 4 v. Abadan n. Singapore. Malea, 5 te Miri. Modjokerto, pass. 4 Lizardhead n. Hamburg. Meijtor, 4 te Maracaibo. Munttoren, 4 v. Maracaibo n. Curagao. Meerkerk, 4 v. Dakar n. Durban. Merwelloyd, 4 v. Genua n. Marseille. Merwede, 4 v. Hamburg n. Rotterdam. Moordrecht, 22 te Landsend verw. Mijdrecht, 6 te La Plata verw. Nestor, 3 v. Port of Spain n. Amsterdam. Nias, 4 v. Rastanura n. Karachi. Nanusa, 5 te Colombo. Nieuw Holland, 4 410 m. w. Torresstr. n. Sydney. Oranjefontein, 4 te Las Palmas. Orion, 5 te Lattakia. Ondina, 7 te Terneüzen verw. Oranje, 5 te Singapore. Osiris, 4 te New York. Ouwerkerk, 4 490 m. z.o. Albany n. Durban. Prins Frederik Willem III v. R'dam n. Montreal. Polydorus, 5 te Port Swettenham. Prins Casimir, 4 te Bremen. Prins Willem V, 5 te Oslo. Prins Willem III, 4 te Genua. Prins Johan Willem Friso, verm. 5 v. Halifax n. Montreal. Pendrecht, 12 te Abadan verw. Papendrecht, 10 te Londen verw. Riouw, 4 v. Singapore n. Tj. Pandang. Rijndam, 4 v. Cowes n. Le Havre. Roebiah, 4 te East-London. Senegalkust, 4 te Amsterdam. Straat Lombok, 3 te Rotterdam. Samarinda, 3 v. St. Vincent n. New York. Sarangan, 3 v. Lour. Marques n. Beira. Stad Arnhem, pass. 4 Gibraltar n. Rotterdam. Stad Maassluis, pass. 4 Ouessant n. Melilla. Sabang, 4 te Akyab. Stanvac Pendopo, 4 te Singapore. Stanvac Selo, 4 te Singapore. Stanvac Talang Akar, 4 te Sungeigerong. Statue of Liberty, 3 120 m. n.n.w. Dakar n. Mena. Sloterdijk, 4 v. Bremen n. Rotterdam. Soestdijk, 4 te Corpus Christi. Sommelsdijk, 4 te New York. Schelpwijk, 370 m. z.o. Brisbane n. Miri. Stanvac Djirak, 5 te Bangkok. Straat Madura, 4 te Melbourne. Stad Haarlem, 7 te IJmuiden verw. Scherpendrecht, 6 te Fao verw. Sliedrecht, 17 te La Plata verw. Senegalkust, 4 te Amsterdam. Themis, 4 v. Amsterdam n. West-Indië. Teucer, 5 te Semarang. Tampomas, 4 te Semarang. Tegelberg, 4 te Tristan da Cunha. Tiba, 4 te Antwerpen. Tjisondari, 1 te Yokohama. Tomini, 4 60 m. z.z.o. Balikpapan n. Singapore. Witmarsum, 4 te Antwerpen. W. Alton Jones, 3 te Cadiz v. Rotterdam. Wonosobo, 4 te Manilla v. San Francisco. Westland, 4 te Las Palmas. Woensdrecht, 12 te Geelonê verw. Zuiderzee, 3 350 m. w.n.w. Hawai n. Yokohama. KLEINE VAART Amyntas, 4 v. Sevilla n. Amsterdam. Alcetas, 3 60 m. z. Ouessant n. Rotterdam. Aardenburgh, 4 10 m. z. Texel n. Rotterdam. Alderd L, 4 8 m. n.w. IJmuiden n. Rotterdam. Alja, 4 op Weser n. Bremen. Annie G, 4 20 m. w. Hanstholm n. Gothenburg. Arak, 4 bij Hoek v. Holland n. Rotterdam. Boreas, 3 v. Palermo n. Algiers. Bab T, 1 v. Bordeaux te Londen. Binnenhaven, 4 dw. Casquets n, Casablanca. Draco, 3 te Cadiz n. Amsterdam. Eljo, 3 v. Avonmouth n. Newport Mon. Elsa, 2 v. Gij on Mussel n. Bordeaux. Ella, 4 t.o. Egmond. Elsenburgh. 4 v. Londen n. Rotterdam. Flevo, 4 voor Hoek van Holland n. Rotterdam. Frans van Seumeren, 4 te Newarp n. Rotterdam. Geestdijk, 4 25 m. z.o. Smithknol] n. Rotterdam. Geeststroom, 4 20 m. o. Boston n. Boston. Harold, 4 bij Aberdeen n. Vestmannaeyjar. Helvetia 4 dw. Wight n. Londen. Hoogland, 4 te Longstone n. Rotterdam. Ilias, 3 v. Tarragona n. Valencia. Isis, 4 20 m. n.w. Steenbank n. Antwerpen. Julia Mary, 3 120 m. z. Scillys n. Manchester. Joost, 3 v. Santander n. Requejada. Jean E, 4 n.w. Goodwin-boei n. St. Santander. Johannes, 4 v. Hamburg n. Waterford. Kaap Falga, 3 v. Garston te Swansea. Leliegracht, 4 bij Hoek v. Holland n. Rotterdam. Liberte, 4 70 m. z.w. Texel n. Avonmouth. Lijnbaansgracht, 4 te Helsinki v. Antwerpen. Maartje, 4 voor Hoek v. Holland n. Gent. Marathon, 4 80 m. o.n.o. Pentl.skerries n. Melbu. Mirach N, 4 dw. Casquets n. Casablanca. Netta, 3 10 m. n. Ostende n. Antwerpen. Nederland, 4 pass. P-l-boei n. Sunderland. Plato, 4 te Aarhus n. Amsterdam. Pavo, 3 v. Requejada te Gent. Ponza, 2 v. Bayonne te Garston. Paris, 4 50 m. n. Texel n. Rouen. Prosperite, 4 10 m. n.w. H. v. Holl. n. Dordrecht. Schippersgracht, pass. 4 Brunstbüttel n. Naestved. Sint Walburg, 4 dw. Noordhinder n. Rotterdam. Stella Maris, 4 bij Waterweg n. Rotterdam. Tilly, 3 v. Tyne n. Gij on Mussel. Teun, 4 dw. Hanstholm n. Kalundborg. Vliestroom, 4 40 m. o. Startpoint n. Fowey. Wickenburg, 4 in Eug. Kanaal n. Casablanca. Westerdok, 4 bij Goeree n. Amsterdam. SLEEPVAART Clyde, 3 v. Rotterdam n. Pto. Belgrano. Loire, 3 60 m. w. Aruba n. Maracaibo. Oceaan, 4 v. New Orleans te Trinidad. Oostzee en Zwarte Zee, 3 v. Pto. Belgrano naar Savona. Thames, 4 vastgemaakt aan „Fleettank op 440 m. w. Landsend n. Engeland.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 19