Uitgaan in Haarlem HET JONGENSEILAND kaas DE BUIT BINNEN r Bureau met vlekken?... PraehtMjts Ceta-Bever Agenda voor Haarlem Lezen en laten lezen Jubileumconcert door Kennemer Vrouwenkoor Doëvniéér met TENNISBALLEN VRIJDAG 5 APRIL 1957 TONEEL EN DANS MUZIEK DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN 300 vel fijn en zacht toiletpapier op één rol prijs slechts Gezelschap van Barrault in Holland Festival Orgelbespelingen in Oude kerk van Amsterdam Kerkelijk Nieuws KAAS croquetHumeur gered! VEMYOLGVE DOOR Kort en bondig SPORTHUiS SCHOLTE Tien jaar genootschap F rankrijkNederl and Vrijdag 5 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Rotterdams Toneel geeft een abonne- mentsvoorstelllnig van „Het lied van de moordenaar' van de Vlaamse schrijver Hugo Claus onder regie van Ton Lutz waaraan onder meer medewerking wordt verleend door Pim Dikkers, Ann Hase- kamp, Henny Orri, Ton Lutz, Steye van Brandenburg, Wim van den Brink, Jan Lemaire, Pieter Lutz en John Leddy. De decors werden ontworpen door Nicolaas Wijnberg Zaterdag 6 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie geeft onder regie van Cees Laseur een voorstelling van „Drie koningenavond" van Shakesperare in de vertaling van Gerard Messelaar. Mede werkenden zijn onder anderen Elisabeth Andersen, Enny Meunier, Ida Wasserman, Albert van Dalsum, Luc Lutz, Jan Retèl en Coen Flink. De ter illustratie dienende muziek werd gecomponeerd door Jurriaan Andriessen. Zondag 7 april. Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie geeft onder regie van Paul Steenbergen een voorstelling van „The great Sebastians" van Howard Lind say en Russel Crouse. Medewerkenden zijn onder meer Ida Wasserman, Joris Diels en Johan Valk. De decors zijn ont worpen door Wim Vesseur. Maandag 8 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie geeft onder regie van Cees Laseur een abonnementsvoorstelling van „Driekoningenavond" (Twelfth Night) van Shakespeare, waaraan onder meer wordt medegewerkt door Ida Wasserman, Enny Meunier, Elisabeth Andersen en Albert van Dalsum De decors werden ont worpen door Harry Wich. Dinsdag 9 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie geeft met een abon nementsvoorstelling een herhaling van Shakespeare's „Driekoningenavond" onder regie van Cees Laseur. Woensdagavond 10 april, Stadsschouwburg, 19.30 uur: De toneelgroep „Theater" geeft onder regie van Richard Flink een voor stelling van „Tocht naar het duister" (Long day's journey into night) van Eugene O'Neill. Medewerkenden zijn Elise Hoo- mans, Richard Flink, Frans van der Lin- gen en Kees Brusse. De decors zijn van Wim Vesseur. Donderdag 11 april, Stadsschouwburg, 10 en 14 uur: Voor lagere scholen van Bloemen- daal geeft het Nederlands jeugdtoneel „Arena" onder regie van Joris Diels voor stellingen van „De reis naar Bombola". Zondag 7 april, Heemstede, 20 uur: Leerlin gen van Lorenzo Papoio en het Amster dams Conservatorium (respectievelijk Ruth Hesseling (viool) en Gerda Rijkeboer (piano) geven in Huize Hesmerg aan de Lankhorstlaan 9 een recital. Zij spelen werken van Vivaldi, Handel, Milhaud en Jos. de Klerk. Zondag 7 april, Bakenesserkerk, 14.30 uur: „Die Haerlemsche Musyckcamer" geeft onder leiding van 4ndré Kaart een uit voering van werken van meesters uit de zeventiende en achttiende eeuw. De clave- cinisten Gertrude Maclaine en Hans Philips zijn solisten in twee dubbelconcer ten van Johann Sebastian Bach. Het pro gramma vermeldt tevens werken van Handel, Vivaldi en Stadler. Maandag 8 april, Grote Markt, 15.3016.30 uur: De stadsbeiaardier Arie Peters be speelt weer het carillon van de Grote Kerk. Dinsdag 9 apirl, Concertgebouw, 20 uur: De Heemsteedse Christelijke Oratoriumver eniging geeft een uitvoering van de Johan nes Passion van Johann Sebastian Bach met medewerking van het Amsterdams Baohorkest. Als solisten werken mede de sopraan Hanneke van Bork, de tenoren Hun le Fèvre en Paul Hameleers, de bas sen David Hollestelie en Peter de Vos, dé organist Piet Kee en de clavecinist Hans Philips. Het geheel staat onder leiding van Simon C. Jansen. Woensdag 10 april, Muziekschool, 19.45 uur*. Leerlingen van Bets Nederkoorn (piano), Frans Althuizen (viol) en Charles Hv's- hoff (blokfluit) aan de Muziekschool van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst geven een uitvoering. Vrijdag 12 april, Concertgebouw, 19.30 uur: De heer Paul Chr. van Westering houdt een inleiding bij het concert, dat het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal geven. Vrijdag 12 april, Concertgebouw, 20.15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft onder leiding van Jan Brussen het laatste concert in de serie V met solisti sche medewerking van de pianiste Else Krijgsman. Het programma vermeldt de ouverture Rosamunde van Schubert, het Pianoconcert van Grieg, de „Pastorale d'été" van Honegger en de Eerste Symfo nie van Bizet. „GELOOF EN WETENSCHAP" Donderdag 11 april. Stadsschouwburg, 20 u.: Prof. dr. L. J. Beaufort, hoogleraar aan de r.-k. universiteit in Nijmegen, spreekt over „De Verenigde Naties, haar betekenis en haar activiteit". filmvoorstellingen Cinema Palace: Zondagochtend 10.30 uur vertoning van „Cortina d'Ampezzo", een kleurenfilm over de zevende Olympische Winterspelen. Studiotheater: Zondagochtend 11 uur ver toning van „Hans Christian Andersen" met Dannq Kaye en „Zizi" Jeanmaire. Rembrandttheater: Zondagochtend 11 uur vertoning van „Dieren strijden om hun bestaan", een kleurenfilm. Lidotheater: Zaterdagavond 23.30 uur ver toning van „De weg naar het verderf", een Franse film. Zondagochtend 11 uur ver toning van de Duitse film „Mozarts laatste liefde". ANDERE BIJEENKOMSTEN Vrijdag 5 april, Jeugdhuis Bloemendaal, 20 uur: Onder auspiciën van een boekhandel spreekt dr. A. Melchior over de Kongo. Vrijdag 5 april, Concertgebouw, 20 uur: Voor de leden van de Nederlandse Reisvereni- ging wordt een vertoning gegeven van de film „Het lied van Kaprun" over de wor steling tussen techniek en natuurkracht in het hooggebergte van Oostenrijk. Vrijdag 5 april, Minervatheater, 20.15 uur: Voor de leden van de Heemsteedse Kunst kring leest de humoristische schrijver Simon Carmiggelt voor uit eigen werk. Vrijdag 5 april, ,,'t Nut", 20 uur: Voor de leden van het Humanistisch Verbond wordt een discussie gehouden over het onderwerp „Vrijheid een probleem". Ge spreksleider is de heer W. Donker. Zaterdag 6 april, Minervatheater, 20.15 uur: De KRO verzorgt een televisieuitzending van een „KrocodiV-amusementsprogram- ma waaraan onder meer wordt medege werkt door de Spaanse zangeres Nati Mis tral en de conférencier Bueno de Mas- Maandag 8 april, Aerdenhout, 20 uur: Onder auspiciën van de Protestantse Gezond heidszorg wordt een vertoning gegeven van de film „Vechten en dienen", die een indruk geeft van het werk in de zieken huizen. De vertomirg heeft plaats in de hervormde kapel aan de Leeukerikstraat 5. Dinsdag 9 april, Brinkmann, 14 uur: Voor de leden van de Vrouwen Elektriciteits vereniging spreekt mevrouw H. Smit Jan Brussen dirigeert het laatste con cert in de serie V van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest. Goeman over „Kleur en vorm in onze woning". Woensdag 10 april, Brinkmann, 20 uur: Voor de leden van de Vereniging voor Pedago giek spreekt de heer W. H. Brouwer, con servator van het Nutsseminarium voor Pedagogiek in Amsterdam, over „The comprehensive school". Vrijdag 12 april, „De Leeuwerik", 20 uur: Voor da leden van de vereniging „Oost en west" spreekt de heer Lode van Gent over zwerftochten door tropisch Afrika. Er wordt tevens een kleurenfilm vertoond Vrijdag 12 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelgroep van het St. Elisabeths Gasthuis geeft een opvoering van „De weg naar het geluk", een blijspel van A. A. Mi Ine. Vrijdag 12 april, Brinkmann, 19.30 uur: On der auspiciën van de Centrale Commissie Kindervakantiezorg Haarlem wordt be handeld het onderwerp „Zingen en voor lezen in een kinderkamp". Galerie Espace. Tot 6 april wordt een ex positie gehouden voornamelijk van schil derijen van Joop Sanders. Deze schilder emigreerde in 1923 naar de Verenigde Staten, waar hij zich in New York vestigde. Hij is een der oprichters van de „Club", het centrum van de abstracte expressio nisten in New York. Huis Van Looy: Tot 15 april wordt een ex positie gehouden onder de titel „Honderd jaar archiefdienst, 18571957". Het museum is dagelijks geopend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, op Zondagen van 14 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend don derdags van 1012.30 uur en van 13.30 17 uur en zondags van 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 10 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Teylermuseum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen onder rmeer van Rembrandt, Michelangelo, Claude Lorrain. Geopend op iedere werk dag (behalve maandag) van 1117 uur en de eerste zondag van iedere maand van 13—17 uur. Bisschoppelijk museum, Jansstraat 78: Mid deleeuwse en latere schilderijen, sculptu ren, paramenten, kantwerk, handschriften en munten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10—17 uur, des zon- van 1316 uur. Hieronder volgt de lijst van de laatste aan winsten van de Stadsbibliotheek en -leeszaal te Haarlem: Romans: Arady, Mensen in nood; Christie, Lord Edgware sterft; Grun, De gouden ganze- veer, de fabelachtige levensgeschiedenis van Mozart; Huxley, Heerlijke nieuwe wereld; Myri- vilis, Sappho, de onderwijzeres met de gouden ogen; Pendel, Ik ga weg, tot ziens; Vansittart, Het wild en de wildernis; Wolff, Gewapende vrede; Christie, Hickory dickory dock; Webb, The golden arrow; Reverzy, Places des Angois- ses; Colette, Schimmen op de wolken; Llewellyn, De grote verleiding; Panhuysen, Gewoon be spottelijk; Nieuwenkamp, Calendula; Silone, Een handvol bramen; van der Ster, Burgers en buitenlui; Vestdijk, Het glinsterend pantser; Fischer, Zerfetzte Segel; Cela, The hive; Chris tie, Evil under the sun; Marsh, Death and the dancing footman; Simenon, La première enquête de Magret; Erdös, Santerra Biboros (Hongaars). Populair wetenschappelijk: Tenhaeff, Beschou wingen over het gebruik van paragnosten voor politiële en andere practische doeleinden; Sizoo, Uit de wereld van het Nieuwe Testament; Kalk- hoven, Vraagbaak voor de middenstand; Elema- Bakker e.a., Hoe kleed ik mij?; Ruys, Rozen voor iedereen; Leonhard, Ruimtevaart; Janssen, La tijnse letterkunde; Schuur, Fata morgana voor Nederlanders, en andere gedichten; Buday, Dan ces of Hungary; 's-Jacob, Architectuur; Arean, Martini; Faber, „Geachte jubilaris", een be schouwing en enige praktische wenken voor ge legenheidstoespraken; van Doorninck, Puccini; Smets, Neuzeitlicher Orgelbau; Tadema-Sporry, Gelukkig Libië; van Balen, Urugay; GeyT Ge bruik en misbruik der geschiedenis; Nolthenius, Renaissance in mei, Florentijns leven rond Fran cesco Landini; Mollema, Geschiedenis van Ne derland ter zee, dl. 4; Engelhardt en de Clercq, 50 eeuwen schrift; Ponsioen, De menselijke sa menleving; Stead, Vidocq, een politiechef uit de onderwereld; Encyclopedia of chemical techno logy, dl. 15 (leeszaal); Koppejan, Brommen zon der brokken; Vanbruaene en de Weerd, Suizende vleugels, postduiven van wereldfaam; Poëtisch akkoord, honderd gedichten uit tien jaar Noord- enZuid-Nederlandse litteratuur; Dubois, Adem halen; Goldscheider, Laurens; Visser 't Hooft, Rembrandts weg tot het Evangelie; Geyer-Raack en Geyer, Mooier wonen; Geiringer, Hun naam was Bach; Bihalji-Merin, Joegoslavië; Stucki, Amerika van dichtbij; Lissner, Levend verleden; West, The meaning of treason; Catalogus biblio theek van Kon. Alg. Vereniging voor Bloembol lencultuur ADVERTENTIE VRAAG BIJ UW BOODSCHAPPEN OOK EEN ROL POPLA SJift&yiV -ro" DCkl TSJlSflO TIA, .tis Met „La Repetition" van Anouilh Naar wij vernemen zal het Franse to neelgezelschap van Jean-Louis Barrault en Madeleine Renaud na het optreden met Molière's ,,Le Misanthrope" in december vorig jaar opnieuw een bezoek brengen aan Nederland. De groep zal een van de succesrijkste stukken uit haar repertoire, namelijk „La répétition" van Jean Anouilh, opvoeren in het Holland Festival. Er wor den onder meer voorstellingen gegeven in Den Haag (op 19 en 20 juni) en in Am sterdam (op 21 en 22 juni). Naast de re gisseur Jean-Louis Barrault en Madeleine Renaud treedt onder meer Jean Servais in dit stuk op, bekend door zijn filmrol in ,,Du Rififi chez les hommes". De Franse groep maakt thans een tournee door Ame rika en zal Anouilh's stuk voorts brengen op het festival in Edinburgh. Het stuk van Anouilh werd in ons land reeds vertoond door de Nederlandse Comedie, met Ellen Vogel en Ko van Dijk in de hoofdrollen. Steeds maar gingen Rick en Bunkie verder, overal zoekend naar Oepoetie. Geen plekje keken zij voorbij; achter alle bomen en tussen de struiken zochten ze. Dat duurde al meer dan een half uur, maar nog steeds hadden ze geen spoor van hem ontdekt. Waar kon die jongen toch zitten? En waarom was hij niet op komen dagen, toen de bel voor het eten had geluid? Dat vroegen Rick en Bunkie zich ook ongerust af, terwijl ze almaar verder liepen, terwijl ze nu en dan luidkeels Oepoetie's naam riepen51-52 ADVERTENTIE Grote Kerk, Grote Markt: Te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17 uur. Bezichtiging onder geleide uitsluitend op aanvrage - >r groepen van tenminste vijftien personen. Tinholthuis, Bloemendaal, Vrijburglaan 17: Het museum is geopend van maandag tot en met zaterdag van 912 en van 1418 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede Historische stoommachines. Dagelijks geopend van 9—12.30 en \an 13.3016 uur. Het Kennemer Vrouwenkoor bestaat dit seizoen twintig jaar. Het is ontstaan uit een zangklas, die de zangpedagoge Annie Schoen indertijd leidde, en het ontwikkel de zich snel tot een echt koor, dat nu reeds vele keren is opgetreden. Al die jaren heeft het gezongen onder de vakkundige leiding van mejuffrouw Schoen. Er was slechts weinig verloop van leden en dit duidt er reeds op, dat de zangeressen door vriendschapsbanden verbonden zijn en een gezellige sfeer de vereniging meer waard is dan het zich beijveren veel concerten te geveri en met zware programmawerken in het brandpunt der publieke belangstel ling te komen. Dit laatste betekent echter niet, dat de uitvoeringen minder goed be zocht zouden zijn. Het tegendeel is waar en dit bleek donderdagavond weer eens te meer toen men in de Kapel aan de Pas- torieweg bijna plaatsen te kort kwam om allen, die deze jubileumviering wilden meemaken, onder te brengen. De leidster had ook nu weer een aantal liederen laten instuderen, die zich voor de lichte stem men van een vrouwenkoor uitstekend leenden. Uit „Messe a trois voix" van de moderne Franse componist André Caplet voerde men het „Gloria" en het „Sanctus" uit, waarbij mijn waardering in het bij zonder uitging naar de goede altstemmen en de rake intonatie van alle zangeressen. Decrescendi en voor crescendi dienen ech ter nog volmaakter verwezenlijkt te worden. Er was over het geheel genomen gebrek aan nuance. Een viertal Brahmsliederen en het koor werk „Les Norvégiènnes" van Leo Debiles bewezen, dat de dirigente er slag van heeft de dames te leren zingen op de juiste ma nier. Met name de minnezangen van Brahms deden het uitstekend. Ze werden daarenboven geestig voorgedragen. Henk Tromp, klarinet, Bob van Marken, piano, en Annie Schoen, sopraan, vormden een goed op elkaar ingesteld trio, dat klankrijk en met succes des herders medi tatie „Der Hirt auf dem Felsen" van Schu bert ten uitvoer bracht. Het meisjeskoor zong een aantal eenvoudige liedjes, waar van het Dalcroze-liedje „Vivons en chan- tant" een vriendelijk bewijs was hoever dit groepje het in de samenzang heeft ge bracht. De buigzame stemmen zongen het alleraardigst. Lida Langerveld gaf solospel met een tweetal klassieke vioolwerken, Pugnani's Preludium en een scherzo van Dittersdorf. Het was een genoegen naar haar vertol king te luisteren. Haar perfecte voordracht en techniek, maar bovenal de warme toon, die deze violiste ontwikkelde, stempelden haar tot een musicienne van formaat. In welgemeende woorden heeft zij daaren boven de dirigente gehuldigd voor hetgeen deze in dit deel der gemeente aan cultuur heeft gebracht. Een vijftal musici, Annie Schoen (piano), Lida Langerveld (eerste viool), Herman Goslinga (tweede viool), Joop Halsema (altviool) en Bob van Mar ken (cello) vertolkte tenslotte het zelden gespeelde Kwintet opus 81 van Anton Dvorsjak, een der karakteristieke compo sities van deze Tsjech. Ook dit kwintet, met zijn typische ritmiek en romantisch karakter, is min of meer rhapsodisch, doortrokken als het is van folkloristische herinneringen aan de eenvoudige volks liederen van het oude Bohemen. Het Ken nemer Kwintet heeft van dit interessante opus een sluitende, bewegelijke verklan king gegeven, waarnaar met intense be langstelling is geluisterd. Het jubilerende koor mag zeker op een geslaagde viering van dit vierde lustrum terugzien. A. J. van der Weijden Met enkele onderbrekingen zullen de organisten Piet van Egmond en Feike Asirn deze zomer op zaterdagavonden het orgel van de Oude Kerk in Amsterdam bespelen. Ook op tweede paasdag en He melvaartsdag zullen orgelbespelingen wor den gehouden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Pietersbierum-Wijnaldum J. Walstra te BritSwéffl'.' Bedankt voor Zaamslag J. G. van Ieperen te Wemel- dinge. Beroepen te Heerjansdam-Kijfhoek B. Fokkema te Exmorra. Bedankt voor de benoeming tot vicaris te Krimpen aan de IJsel J. H. Weernekers, kand. te Benne- kom. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Tweetal te Mariënberg W. H. de Boer te Urk en K. J. Dijkstra te Treebeek, van wie eerstgenoemde is beroepen. A HV F RTF NT IE Schoonmaak-slag: Wat een dag! Voor huisvrouwen, die in deze schoonmaak-tijd handen te kort komen is er één grote troost. In een paar minuten staat een heerlijke warme maaltijd klaar: kaas-croquetten of kaas-omeletten! Gezond, voedzaam én voordelig! Tijd vergeten: waar blijft het eten! Publlkatic v«n Het Nederlands Zuivelbureau 1 4 OA „Ji.i neemt dus aan, dat er vier kerels zijn geweest", zei Everest, „maar ik vraag me af of het er niet twee waren. Zelf hebben we er maar één gezien: die kerel in de grote zwarte auto, direct na de schietpartij". „Strikt genomen heb je gelijk, Martin", gaf Daphne ten antwoord. „Ik heb de beide dames gevraagd of die eerste twee niet de indruk wekten één en dezelfde te zijn. Juffrouw Morstone senior dacht inderdaad, dat het er twee waren, (naar allicht kan het er één geweest zijn, want je weet hoe gemakkelijk het is je te vermommen. En aangezien niemand de schutter heeft gezien, is het zeer denkbaar, dat er in totaal maar twee zijn geweest. Hoe dat alles zij: of er nu twee, drie, vier of nog meer lieden in het spel zijn, één ding staat vast, namelijk dat het geen clubje amateurs is. Het is een troepje gerouti neerde boeven en daarom ben ik ook van plan naar Scot land Yard te gaan met de foto van die ene vent, die we op de film hebben kunnen vastleggen. Heeft hij al eerder met de politie te maken gehad, dan kan de Yard zijn dossier lichten en ons een tip geven over het soort mis daad, waarin hij zich specialiseert". „Ga maar door, jongedame", zei Everest nu, „want er komt nog meer, niet?" „Hoe bedoel je?", vroeg Daphne, maar ze glimlachte, terwijl ze deze vraag met een kwasi onnozel gezicht uit sprak. „Hoor eens meisje, ik ken je door en door. En als ik me niet al te zeer vergis, heb je een zeer bepaald plan in de gedachten. Kom er maar mee voor de dag!" Daphne lachte hardop. „Ja, slimmerd", gaf ze Everest ten antwoord, „je hebt me dóór. Maar ik moet erbij zeggen, dat het van mijn kant alleen maar een veronderstelling is". „Een vermoedenzei de ontdekkingsreiziger op zijn gewone luie manier van spreken, „maar het is toch maar vreemd, dat die vermoedens van jou altijd uit komen. Dat weten we maar al te goed!" „Vlei me niet zo walgelijk", kaatste Daphne luchtig terug, maar toen ging ze op ernstiger toon voort: „Nu, ik geef toe, dat ik me al een idee over de hele affaire heb kunnen vormen, waarvan ik hoop, dat het er niet al te ver naast is. En ook om die reden ga ik morgen naar Scotland Yard. Luister goed". „Ik heb mezelf een hele reeks vragen gesteld, toen ik een poging deed uit te vinden wat de werkelijke reden is, dat die mannen zo dolgraag eens vrij in en uit zou den lopen in het Witte Huis. Het is zonneklaar, dat zij erop uit zijn iets te krijgen, dat daar verborgen is, niet waar?" „Ja", viel de acteur hier in, „iets dat in het huis of in de tuin verborgen is". Daphne fronste haar wenkbrauwen. „Waarom in de tuin, Alan", vroeg ze. „Dat is iets, wat ik juist uitschakel!" „Hoe dat zo?", vroeg Everest nu. „Om twee redenen, Martin, en ik ben er zeker van, dat ik gelijk heb, zoals blijken zal, als de zaak eenmaal opgelost is. Mijn eerste motief is, dat iemand, die iets in een verwaarloosde tuin verbergt, een veel te groot risico loopt om het gemakkelijk terug te krijgen. Ver geet niet, dat een inbreker de gestolen goederen alleen verbergt, omdat hij zich inbeeldt, dat de politie hem op de hielen zit en hij niet graag in het bezit van het ge roofde goed wordt gevonden. Daarom kan hij er niet zeker van zijn, dat hij in staat zal zijn het in een week, een maand of een jaar terug te halen. Of misschien zelfs wel langer. Is de tijd voor veilig terughalen eenmaal aangebroken, dan wil hij er zeker van zijn, dat hij dat zonder veel inspanning kan doen. De laatste plek dus, die hij kiest, is een tuin en zeker een verwaarloosde tuin van een huis, dat niemand wil kopen. Nee, laat mij uit spreken", zei ze, toen ze zag, dat de advocaat blijkbaar bezwaren had, „ik weet wat je zeggen wilt en ik heb al een antwoord op je tegenwerping". „Ja, dat spreekt nogal vanzelf, daar ben je een vrouw voor. Ga maar door, Daph", grapte Williamson. „Je ziet dus in, dat een tuin een verkeerde plaats zou zijn om iets te verbergen. Het is particulier eigendom in dit geval en je kunt zelfs zeggen, dat er zeer vermoede lijk niemand een hand naar zou uitsteken, althans voor lopig. Maar daar staat tegenover, dat de natuur in zeer korte tijd een geheel nieuwe begroeiing uit de grond kan stampen, zodat het oorspronkelijke plekje niet te herkennen zou zijn. En in de tweede plaats zou een nieuwe eigenaar de natuur nog een handje kunnen hel pen door de oorspronkelijke beplanting te verwisselen voor een nieuwe, wat bovendien nog het gevaar heeft, dat bij het graven de verborgen schat ontdekt wordt!" -J Een kort ogenblik zweeg ze als om haar woorden te laten bezinken. „Met een oud huis is het er heel anders mee gesteld dan met een tuin", ging ze voort. „Laten we eens aanne men, dat een dief een grote buit zou willen verbergen gedurende een lange periode, waar zou de man dat dan beter kunnen doen in een huis inplaats van in een tuin? En zeker als het een huis is waarvoor geen mens ooit enige belangstelling aan de dag gelegd heeft? Ik zou jullie ook in herinnering willen brengen, dat de eerste bezoeker geen enkele kans kreeg het interieur van Sheila Morstone's Witte Huis te bekijken. De tweede man moest wel rondgeleid worden, want hij was belas tingambtenaar. Ziehier dus de redenen waarom ik wil wedden, dat het geheim gezocht moet worden binnen en niet buiten de muren van het Witte Huis. Wie houdt het nu nog op de tuin en wie durft er een weddenschap aangaan?" Die laatste woorden sprak ze op een plagende en uit dagende toon. „Ik denk er niet aan", vertolkte Williamson de gedach ten van de anderen. „Die vermoedens van jou hebben me al te veel geld gekost! Maar ter zake, Daph, ik geloof werkelijk, dat je niet ver van de waarheid bent. Toch zou ik het prettiger gevonden hebben als je er ook bij verteld had wat het is en waar het verborgen ligt. Je kunt die juffrouw Morstone toch moeilijk vragen of ze haar huis steen voor steen wil laten afbreken om te controleren of je gelijk hebt". „Zolang wij twee man in het Witte Huis hebben, zul len die schavuiten het wel uit hun hoofd laten een nieuwe apenstreek uit te halen", mompelde Trevitter. „En even zeker is", voegde Sylvester eraan toe, „dat zodra de dames alleen achtergelaten worden, de kans groot is, dat ze vermoord worden en de daders er met de hele buit van doorgaan. Vertel me maar eens, wat je daar aan doen wilt". Daphne knikte instemmend. „Daarom sprak ik zo straks over „Schaakmat", Alan", antwoordde ze. „En dat is op het ogenblik mijn grootste zorg. Zoals je zegt: er kan niets gebeuren zolang Saun ders en Masterson in huis zijn. Maar we kunnen hen niet terugtrekken omdat we het risico niet kunnen lopen, dat er iets met beide vrouwen zal gebeuren." (Wordt vervolgd). Verzekering. Er is een regeling van kracht geworden, waarbij buitenlandse automobilisten in België met de zogenaamde groene kaart moeten kunnen aantonen, dat zij verzekerd zijn voor wettelijke aansprake lijkheid. Voor automobilisten, die een der gelijk document niet bezitten bestaat nu de mogelijkheid aan de grens een tijdelijke verzekering te sluiten, die in België als gel dig wordt beschouwd. Benzine. Op 13 april gaat in Frankrijk een nieuwe regeling in voor de afgifte van benzinebonnen aan buitenlanders. Volgens mededelingen van de KNAC zal deze rege ling de Franse benzine voor de Nederlanders 13 percent duurder maken doordat Neder landers de voor hun benzine benodigde francs in Frankrijk moeten kopen. Paarden. Naar aanleiding van de af schaffing van dia paardentractie door Van Gend en Loos heeft een Gronings comité de mededeling gekregen van de directie van Van Gend en Loos, dat de paardentractie in de stad Groningen het laatste zal worden afgeschaft, hetgeen vermoedelijk pas over drie a vijf jaar zal gebeüren. Kwade droes. Nadat enige weken ge leden een geval van kwade droes werd ont dekt bij een zending hier ingevoerde paar den uit Joegoslavië, zijn bij een latere aan voer opnieuw twee paarden met deze ziekte aangetroffen. Met het oog op de risico ten opzichte van de Nederlandse paardenstapel en de bevolking de kwade droes is ook zeer gevaarlijk voor mensen heeft de veteriaire dienst inmiddels de invoer van alle paarden verboden. Het Amsterdams woningtekort. Am sterdam telde op 1 januari 1956 871.188 in woners en 271.847 gezinnen met woningbe hoefte. Het aantal woningen in de hoofdstad bedroeg 245.405, zodat in Amsterdam 26.442 woningen tekort zijn. ADVERTENTIE SLAZENGER en DUNLOP (ook in blik) voor beginners in set van 4 stuks 3.95 GIERSTRAAT 59 - HAARLEM - TEL. 21346 Reparatie en bespanningen vakkundig, snel en billijk. Het genootschap FrankrijkNederland heeft donderdag in Parijs met een feeste lijke receptie in het Nederlands Instituut het feit herdacht, dat het tien jaar geleden werd opgericht. Behalve de Nederlandse gezant in Frankrijk, mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaar van Oosterhout, en een aantal Franse autoriteiten en geleerden, was ook de Groningse hoogleraar prof. dr. F. Zernike aanwezig. De voorzitter van het genootschap gaf een uiteenzetting van de activiteit van het genootschap in de afge lopen tien jaar. Prof. Zernike, winnaar van de Nobelprijs voor Natuurkunde in 1953, kreeg hierbij een bronzen medaille met de afbeelding van Einstein. Deze medaille is gemaakt ter herdenking van het vijftig jarig bestaan van de relativiteitstheorie. Prof. Zernike zal op 8 april door zijn Franse collega's van de Academie van Wetenschappen ontvangen worden. UITGEBREIDER PROGRAMMA'S OVER EUROVISIE Tussen de internationale federaties van acteurs, musici en variété-artiesten en de Europese Radio Unie is een akkoord ge sloten, waardoor de programma's van Eurovisie in het vervolg kunnen worden uitgebreid en niet meer voornamelijk be trekking behoeven te hebben op actuali teiten. VRIJDAG 5 APRIL Cinema Palace: „Een ter dood veroordeel de ontsnapt", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gevaarlijk spel", 14 jaar, 7 en 9.15 u. Studio: „De bigamist", 7 en 9.15 uur. Roxy: „Hoogspanning in Table Rock", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De kapitein van Köpenick", alle leeftijden, 7 en 9.15 u. Lido: „Giant", 14 jaar, 7.45 uur. Luxor: „yier man nen in de duisternis", 14 jaar, 7 eir 9.15 uur. Stadsschouwburg: Rotterdams Toneel met „Het lied van de moordenaar", 8 uur. Con certgebouw: Salzburger Marionetten Theater met „Die Zauberflöte", 8 uur. Wilhelmina- straat 22: Ver. van Spiritisten „Het Licht" met psychometrische avond, 8 uur. ZATERDAG 6 APRIL Cinema Palace: „Een ter dood veroordeel de ontsnapt", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gevaarlijk spel", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „De bigamist", 2.15, 1 en 9.15 uur. Roxy: „Hoogspanning in Table Rock", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt: „De kapitein van Köpenick", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Giant", 14 jaar, 2 en 7.45 uur. Luxor: „Vier mannen in de duisternis", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: Televisie-uitzending KRO-pro- gramma „Krocodil", 8.30 uur. Stadsschouw burg: De Haagse Comedie met „Driekonin genavond", 8 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7