Voor leningen aan gemeenten f 600 miljoen beschikbaar GEWATTEERDE DEKENS Bouw van Coentunnel moet verder worden voorbereid Officier eist gevangenisstraf wegens rijden onder invloed Opa Kip voor het eerst in Amsterdam Minister Witte verklaart: Rijksvoorschotten voor woningbouw zullen niet meer worden gegeven NAAIMACHINES ?Hc7/lii£anj 7 Bouwkosten Systeembouw Randstad Holland Meer arbeiders Vernieuwing Verzending van zeepost Politieke activiteit van Sukarno's eerste vrouw 29.75 37.50 Tunnelmotie in Eerste Kamer: „Overbesteding", meent minister Algera Resten van een bos in nieuwe polder Maximumstraf geëist in appèlzaak HAARLEMSE RECHTBANK Aanrijding in Heemskerk liep goed af BAKKER5 BEHANG Minister Luns naar Londen, New York, Straatsburg, en Bonn Bakker staat terecht voor dood door schuld Boomgaarden in bloei VRIJDAG 5 APRIL 1957 De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid is van mening, dat de 12Vs pet. huurverhoging, die de huiseigenaar volgens de aanhangige wetsvoorstellen zal ont vangen, voldoende is voor een normale exploitatie. De vrees voor een grote admini stratieve rompslomp, verbonden aan de gedeeltelijke blokkering van de uit de voor gestelde huurverhoging voortvloeiende gelden, is volgens de minister ongegrond. Het systeem van huurverhoging met gedeeltelijke blokkering is op zijn uitvoerbaarheid getoetst en de minister heeft dit systeem pas aanvaard, nadat gebleken was dat de administratieve opzet en behandeling eenvoudig konden zijn. Minister Witte verklaart voorts in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, dat door de thans ingediende huur- voorstellen een nieuw begin voor een op lossing van het huurprobleem mogelijk wordt. Hoewel hij de gedachte van een vast plan voor verdere huurverhogingen in be ginsel aantrekkelijk vindt, meent hij dat het thans moeilijk zou zijn een zodanig plan te realiseren. Het ligt niet in het voornemen van de regering de verlening van rijksvoorschot ten aan de gemeenten voor de woningbouw te hervatten. Dit betekent echter niet, dat het rijk zich geheel van de financiering van de woningwetbouw zou willen distan- ciëren. De door het overleg met de levensver zekeringmaatschappijen en andere institu tionele beleggers geschapen leningsmoge lijkheden zijn op zichzelf niet voldoende om de woningbouw in 1957 ongestoord voortgang te doen vinden. Om de continuï teit in de produktie te handhaven zouden de gemeenten alleen al voor de woning wetbouw in 1957 een beroep op de kapitaal markt moeten kunnen doen tot rond 800 miljoen. Daarbij zou de geldmarkt de ge meenten de mogelijkheid moeten blijven bieden het onderhanden zijnde werk met kort geld te financieren. Verwacht mag worden, dat thans op korte termijn de gemeenten in staat zullen worden gesteld voor ongeveer 600 mil joen met de Bank voor Nederlandse Ge meenten contracten voor lang lopende leningen af te sluiten. Het ligt in de be doeling deze gelden - na reservering van een bedrag voor bijzondere doeleinden - over de gemeenten te verdelen in even redigheid van 't gemiddeld aantal woning wetwoningen, waarvoor zij in de jaren 1954, 1955 en 1956 machtiging tot gunning kregen. De helft zou dan bestemd zijn voor de financiering van in uitvoering zijnde woningbouw en voor cfyr.solidatia 'van vlottende schuld, vootï de woningbouw aangegaan. De andere hêlï't zou bestemd zijn voor financiering van in 1957 te begin nen bouw van woningwetwoningen. Het ligt niet in de bedoeling van de regering de woningbouw op enigerlei wijze af te remmen en er is een alleszins rede lijke kans, dat de woningwetbouw van de moeilijke omstandigheden van het ogen blik geen hinder van betekenis zal onder vinden. Bij een langer voortduren van de schaarste op de kapitaalmarkt is het echter niet onwaarschijnlijk dat de particuliere bouw in moeilijkheden geraakt. De minis ter ziet weinig mogelijkheden voor het rijk om aan deze moeilijkheden tegemoet te komen. Het aantal aanvragen om premie geeft thans nog geen reden tot ongerust heid. De stijging van de bouwkosten is niet catastrofaal, maar er is wel reden voor zorg, met name in het westen des lands. De ontwikkeling van het prijspeil sedert 1953 vertoont in het noorden, oosten, mid den en zuiden des lands geen ernstige af wijkingen. De stijging der bouwkosten van de woningwetbouw, voorzover deze in de ge gunde complexen tot uiting komt, heeft zich landelijk bezien na 1956 nog eniger mate voortgezet. Terwijl het gemiddelde niveau ten opzichte van 1953 in december 1956 lag op 120,2 pet., was dit in januari en februari 1957 respectievelijk 121,5 en 122,5 pet. Bij de toetsing van de prijs van de woningwetwoningen wordt ten volle reke ning gehouden met de plaatselijke om standigheden. De toeneming van het aantal woningen in uitvoering is grotendeels het gevolg van het sinds 1 maart 1956 gevoerde goed- keurings- en subsidiebeleid. In 1956 konden belangrijk meer woningen in aanbouw worden genomen dan overeenkomt met het totaal van de aanvankelijk toegekende basiscontingenten. Terwijl ten laste van de toegewezen contingenten 58,268 subsidie beschikkingen konden worden uitgereikt, werden in werkelijkheid 85.760 subsidie beschikkingen verleend. naaste toekomst zowel voor de systeem bouw als voor de bouw met gebruikmaking van geprefabriceerde elementen gunstig. De minister is bereid een zekere financiële steun in gunstige overweging te nemen teneinde de invoering, aanpassing en ver dere ontwikkeling van systemen, die hier te lande of elders hun bruikbaarheid heb ben bewezen, in Nederland mogelijk te maken en aan te moedigen. De ervaringen, welke met de continu- contracten zijn opgedaan, zijn nog niet ruim genoeg om reeds nu een concreet en gedetailleerd oordeel te kunnen geven om trent de mate waarin aan de verwachtin gen wordt voldaan. Wel heerst zowel bij opdrachtgevers als bij aannemers voldoe ning over de bereikte resultaten. De plannen voor toepassing der beide Franse systemen Coignet en Camus en van het Deense systeem Larsen en Nielsen verkeren in het stadium, dat een aan de Nederlandse behoeften en eisen aangepast woningtype en de daarbij behorende con structies in ontwikkeling zijn. Het Neder landse systeem „IBOCO" heeft proefwonin- gen in uitvoering en zal, naar mag worden aangenomen, geleidelijk tot serieproduktie komen. Een standpunt over de te nemen concrete maatregelen met betrekking tot de plano logische ontwikkeling van de randstad Hol land kan pas worden bepaald, nadat door verdergaande studie het inzicht is verhel derd. Behalve op een zo goed mogelijke ontwikkeling van het westen zelf zal de aandacht moeten worden gericht op het aangrijpen van mogelijkheden voor indu strievestiging aan diep vaarwater buiten •het westen, alsmede op het stimuleren van nieuwe bestaansbronnen in de industriële en de zogenaamde derde sector in andere gebieden van overig Nederland. De uitgewerkte resultaten van de woning en gezinstelling 1956 zullen, naar het zich laat aanzien, binnenkort beschikbaar komen. Uit de gegevens verkregen door een steekproef uit het materiaal van de woning telling 1956 kan worden afgeleid, dat van de inwonende huishoudens er rond 60.000 hebben verklaard, dat de inwoning voor hen geen verband hield met de bestaande woningnood. Voor bijna 40.000 van deze rond 60.000 gevallen was sprake vffh samenwoning van gehuwde kinderen bij ouders of omgekeerd. Het aantal -arbeiders, in de woningbouw werkzaam, is aanzienlijk toegenomen. In 1956 waren gemiddeld rond 20.000 arbeiders meer werkzaam op bouwwerken met een bouwsom van 10.000 en hoger dan in 1953, alleen in de woningbouw rond 15.000 meer. Van een vermindering der arbeidspresta ties is tot nu toe niet gebleken. Zowel ten opzichte van 1954 als 1955 valt in 1956 een zeker accres te constateren. De gemiddelde bouwtijd van de in 1956 voltooide woningen verschilde slechts mi nimaal van die der in 1955 voltooide woningen, te weten 13,3 maanden tegenover 13,1 maanden. De toepassing van prestatiebeloning ver dient naar het oordeel van de minister alle aandacht. De wenselijkheid van legalise ring der zwarte lonen kan hij niet zonder nader onderzoek erkennen. Over het algemeen mag geconstateerd worden, dat de vernieuwing in het bouw bedrijf krachtig doorwerkt, de produktie van het bouwbedrijf hoger is dan ooit tevoren en het aantal bouwvakarbeiders hoger dan in vorige jaren. Een eventuele deelneming van de over heid in een of enkele particuliere bouw bedrijven zal naar het inzicht van de minis ter altijd zodanig moeten zijn, dat de ver antwoordelijkheid voor de leiding en be heer van het bedrijf blijft berusten bij de directie. De medewerking van de overheid zou duidelijk omschreven dienen te worden en beperkt moeten zijn tot een zekere financiële steun of garantie. Over het algemeen is de materiaalvoor ziening voor de woningbouw niet onbevre digend. Wel doen zich soms ten aanzien van bepaalde materialen stagnaties voor. De minister acht de perspectieven voor de Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië en Brazilië: m.s. „Libertad" 8 april; Australië: s.s. „Arcadia" 6 april; via Engeland 10 april; Canada: s.s. „Rijn dam" 11 april; Chili via New York 11 april; Indonesië: s.s. „Laertes" 9 april; Ned. An tillen: m.s. „Willemstad" 9 april; Nieuw Zeeland via Engeland 13 april; Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Pre toria Casle" 13 april; Brits Oost-Afrika via Frankrijk 13 april. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. DJAKARTA (ANP) De eerste echt genote van president Sukarno, mevrouw Fatmawati, heeft medegedeeld van plan te zijn ontmoetingen te hebben met alle op standelingenleiders in Indonesië, zowel zij, die de opstanden in het leger hebben ge organiseerd als zij, die sinds december vo rig jaar zich tegen de centrale regering hebben gekeerd. Het in Medan verschij nende blad „Mimbar Umum" bericht, dat mevrouw Fatmawati binnenkort een be zoek zal brengen aan Noord-Sumatra voor een ontmoeting met kolonel Simbolin en luit.-kolonel Ahmad Hussein. Ook zou zij Daud Beureuh ontmoeten, die vier jaar ge leden in Atjeh het sein tot opstand gaf. Volgens het blad had mevrouw Fatma wati bezoekers in haar woning nabij Dja karta verteld, dat zij de opstandelingen „zou terugroepen zoals een moeder haar zoons roept". Volgens haar is de scheiding in het Indonesische volk veroorzaakt door het geschil tussen haar echtgenoot en de voormalige vice-president Hatta. Zij zeide, dat haar plannen „niets te maken hadden" met de betrekkingen tussen haar echtge noot en zijn tweede echtgenote, mevrouw Hartini. Mevrouw Fatmawati, die 32 jaar is, heeft het presidentiële paleis verlaten nadat Su karno drie jaar geleden in het huwelijk trad met mevrouw Hartini. ADVERTENTIE ADVERTENTIE overtrokken met prima satijn en gevuld met wollen watten, zowel effen als gebloemd 140 x 200 180 x 215 Kruisstraat 11 Haarlem Tel. 11491 Omdat de jonge Nederlandse vrouw spontaan de voorkeur geeft aan de gezellige Mar griet", Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! is Haarlemse rechtbank IN DE EERSTE KAMER HEEFT gisteren de heer Matser (K.V.P.) een motie ingediend, die mede was ondertekend door leden van de P.v.d.A., V.V.D. en C.H.U., waarin de regering wordt uitgenodigd de onverwijlde voortgang van de IJtunnel te Amsterdam te willen bevorderen en een redelijke rijksbijdrage in de kosten van deze bouw vast te stellen. Voorts wordt de regering verzocht krachtige voortgang te geven aan de voorbereiding van de bouw van een tweede autotunnel onder de Coenhaven ten noorden van Amsterdam, die noodzakelijk wordt geacht voor de ontwikkeling van de Zaanstreek. De motie was ingediend omdat men dej indruk had, dat de regering niets voelt voor een tweede autotunnel. Minister Algera had tegen de motie be zwaren. Hij vond het vreemd, dat er niets in wordt gezegd over de Hem-tunnel, de spoortunnel onder het Noordzeekanaal tussen Zaandam en Amsterdam. Daarop antwoordde de heer Matser, dat op de be groting van Verkeer en Waterstaat een miljoen gulden is uitgetrokken voor stu die inzake de Hem-tunnel, zodat daarmede de zaak rond is. Minister Algera merkte op dat de drie tunnels, de IJtunnel, de Coentunnel en de Hemtunnel totaal vierhonder miljoen gul den zouden kosten. Indien deze tunnels in 1962 klaar zouden moeten zijn, zou de rijksbijdrage 80 miljoen per jaar belopen gedurende vijf jaar. Men moet erbij bedenken, aldus de mi nister, dat we thans leven in een tijd van bestedingsbeperking. Binnenkort zal de minister een bespreking hebben met het provinciaal bestuur van Noordholland en het gemeentebestuur van Amsterdam en ADVERTENTIE Alle merken dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 In een pas drooggevallen gedeelte van de polder Oost-Flevoland heeft men boom stronken en wortels ontdekt, afkomstig van een bos, dat, naar deskundigen aan nemen, daar ongeveer 500 jaar geleden geweest moet zijn. De boomstronken komen voor over een oppervlakte van ongeveer 10 hectare. Het merendeel van deze stron ken is afkomstig van naaldbomen, maar ook is te zien dat er elzen en veel struik gewas hebben gestaan. De grond is ter plaatse zeer veenachtig en men neemt aan dat het bos vroeger nog groter is geweest. Het ligt in de bedoeling in dit gedeelte van de polder in de toekomst ook bos te planten. de Zaanstreek. Daarna zal de regering een beslissing nemen. Het leek minister Algera dat het bouwen van de Coentunnel een overbesteding zou zijn. Het IJveer en het Hemveer verwerken thans 13.000 personen per dag. Een tunnel heeft een capaciteit voor 60.000 personen. De Eerste Kamer zal volgende week nog nader beraadslagen over de motie. Daarna zal gestemd worden over de begroting van Verkeer en Waterstaat. (ADVERTENTIE) Wat kiest V op Uw brood? Pindakaas Een prima idee! Maar neem dan meteen de beste die er is: Mc Millan's pindakaas! Beter van samenstelling, overheerlijk van smaak Bovendien: voed zaam en gezond! Beslist, al Uw huisgenoten roepen in koor: Wij willen Dodelijk ongeval tengevolge van tenlastegelegd roekeloos rijden Donderdagmiddag werd voor de Haar lemse rechtbank, gepresideerd door mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, de appèlzaak behandeld tegen een 21-jarige stratenmaker uit Zandvoort, die er van verdacht werd in de avond van de 9de no vember van het vorige jaar als bestuurder van een auto met grote snelheid over de Leidsevaart te Haarlem te hebben gereden, waarbij hij ter hoogte van de Schouwtjes burg een wielrijdster had geschept, die tengevolge van deze aanrijding is over leden. Drie getuigen gaven een verslag van hot gebeurde: op die avond kwamen drie wiei- rijdsters van de Schouwtjesbrug af en wil den de Leidsevaart naar de Pijlslaan over steken. Twee van hen wachtten op de brug, maar de derde stak over. Daarbij is zij door de verdachte aangereden met het ver melde noodlottige gevolg. De verdachte gaf zijn snelheid aan, die hij berekend had aan de hand van het later opgemeten remspoor en was daarbij op 70 a 80 kilometer per uur gekomen. De Haarlemse kantonrechter had hem vanwege dit feit destijds veroor deeld tot een hechtenisstraf van drie we ken en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, meende dat jn deze zaak de echte verantwoordelijke achter de schermen bleef. De jonge verdachte was namelijk door een Zandvoortse ingezetene, waarbij hij in dienst was, in de gelegen heid gesteld met een auto langs de weg te razen. „Deze manier van rijden was grof en ergerlijk" meende mr. Van der Valk Bouman, die vernietiging van het vonnis van de kantonrechter vroeg en een veroor. deling eiste van drie maanden hechtenis straf en vijf jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De raadsman van verdachte, mr. J. M. Gasille uit Den Haag, wilde de zaak nuch ter bekijken, ontdaan van alle gevoelsover wegingen, die tegen zijn cliënt pleitten. Op grond van berekeningen kwam de raadsman op een aanzienlijke lagere snel heid dan opgegeven. Bovendien was de wielrijdster nog niet de gehele Leidsevaart overgestoken, toen de aanrijding plaats had. „De andere twee wielrijdsters wacht ten wèl op de Schouwtjesbrug", merkte mr. Gasille op, die het roekeloos naderen van een kruispunt niet bewezen achtte en ontslag van rechtsvervolging bepleitte, subsidiair een lagere straf. Uitspraak bepaald op 18 april. Gevangenisstraffen van respectievelijk één en twee jaar, alsmede ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één en drie jaar eiste de officier van Justitie, mr. G. W. P. van der Valk Bouman, donderdag morgen tijdens de zitting van de Haarlem se rechtbank tegen een vrouw uit Nieuw Vennep en een confectiefabrikant uit Haar lem, die beiden verdacht werden van het rijden in een auto onder de invloed van sterke drank. De 53-jarige vrouw uit Nieuw Vennep zou in de nacht van 18 februari in de Van Meerbeekstraat te Hillegom tegen een ge parkeerde wagen zijn gereden. Getuigen meenden, dat zij onder invloed van sterke drank was en een onmiddellijk daarna ge houden bloedproef wees een percentage van 1,7 pro mille alcohol aan. Tijdens het ver hoor bleek, dat de vrouw die dag in een restaurant gegeten had en daarvoor enige glaasjes rode bessenjenever had gedron ken. Vervolgens was zij met enige vrien den gaan kaarten, waarbij zij ook twee of drie glaasjes rode bessen had gedronken. Zij zelf verklaarde echter niet onder de invloed te zijn geweest. De botsing zou ontstaan zijn doordat één der inzittenden van de auto haar bij de kraag had gegre pen, waardoor zij tijdelijk de macht over het stuur was kwijtgeraakt. Na de aanrij ding was zij duizelig geweest, doordat haar hoofd tegen het stuurwiel van de auto was geslagen. De officier achtte het tenlastegeiegrie be wezen en eiste een gevangenisstraf Van één maand en ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van één jaar. De raadsman, mr. A. D. P. V. van Löben Seis, meende dat er bij het nemen van de bloedproef een vergissing was begaan in de decimalen. Bij hetzelfde aantal glaasjes bessenjenever had hij opnieuw een bloed proef laten nemen, waarbij gebleken zou zijn, dat zich slechts 0,2 promille alcohol in het bloed bevond. Ómdat hij het ten- lastegelegde niet bewezen achtte, vroeg hij vrijspraak. Doorgereden Een 37-jarige confectiefabrikant uit Haar lem was op de avond van 17 februari met zijn auto in de Paul Krügerstraat te Haar lem over het trottoir gereden en was daar bij tegen een tegen de gevel geparkeerde bromfiets gereden. Na het ongeluk was hij doorgereden, zonder gelegenheid te geven zijn identiteit vast te stellen. Tegenover de president van de rechtbank, mr. A. M. ba ron van Tuyll van Serooskerken, verklaarde hij, dat hij bijzonder veel haast had gehad, omdat hij in gebouw St. Bavo een toneel- Opa Kip uit Dreischor op Schouwen- Duiveland, met zijn 106 jaren, de oudste mannelijke inwoner van Nederland, had onlangs ter gelegenheid van zijn verjaar dag de wens te kennen gegeven een be zoek aan de hoofdstad te mogen brengen, waar hij in zijn lange leven nog nimmer een voet had gezet. Dank zij een gunstig doktersattest en de ijver van de redactie van een weekblad kon deze wens als een laat verjaardagscadeautje in vervulling gaan. En daarom wapperde donderdag van het Amsterdamse stadhuis de driekleur en snorden de televisie- en filmcamera's, toen de heer Kip, vergezeld van zijn dochter en de burgemeester van Dreischor, de heer H. A. Vermeulen en diens echtgnenote de Opa Kip accepteerde graag het sigaartje, dat de bode van het stadhuis hem offreerde. grote trouwzaal van het stadhuis betrad, ondersteund door zijn dochter en burge meester Vermeulen. Toen hij was gezeten heette wethouder A. Steinmetz de „geachte heer Kip" harte lijk welkom in de hoofdstad. Opa kreeg een grote kist sigaren en dronk een kopje thee. „Ik heb in mijn leven meer water dan wijn gedronken" zei opa Kip, maar de thee smaakte hem toch best. Burgemeester Vermeulen dankte het stadsbestuur voor de ontvangst en tevens voor de hulp die de hoofdstad het eiland Schouwen-Duiveland heeft geschonken na de watersnood in februari van 1953. Opa Kip was bij de ramp van het dak van zijn woning gered. „Omdat ik de oudste van de watersnood was, mocht ik bij de Konin gin komen", vertelde hij trots. Omdat opa Kip slecht van gezicht is, heeft men hem de hoofdstad niet laten zien, maar laten horen: de bekende gelui den van pierement en carillon, van het politiefluitje en het razende verkeer. En de afgelopen nacht heeft hij in een mooie hotelkamer geslapen. Voor het eerst in zijn honderd en zes jarig leven! Een achttienjarige wielrijdster uit Heemskerk die met haar jasvoering achter de remhevel van haar rijwiel bleef haken toen zij de zakdoek uit haar zak haalde, begon te slingeren, waardoor de achter haar rijdende bromfietser moest uitwijken naar het rijweggedeelte van de Beverwij kerstraatweg, ter hoogte van de Ooster- streng te Heemskerk. De autobus die op dat moment passeerde moest tengevolge hiervan uitwijken en kwam daardoor met een tegemoetkomende auto in botsing. Bei de voertuigen werden daardoor flink be schadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich hier bij niet voor. opvoering moest regisseren. Hij zou van plan geweest zijn de schade later te rege len. Tegenover de politie had hij echter ver klaard dat hij was doorgereden, omdat hij door te veel drankgebruik niet precies meer wist wat hij deed. Nu verklaarde hij wel in staat te zijn geweest een auto te be sturen. Hij zou op die middag ongeveer acht borrels hebben gedronken. De officier van Justitie, mr. G. W. P. van der Valk Bouman, vond het betreurens waardig, dat de verdachte zijn aanvanke lijk loyale verklaring tegenover de politie nu herriep. Hij eiste een gevangenisstraf van twee maanden en een gevangenisstraf van drie jaar. De raadsman, mr. F. M. Oberman, zei, dat zijn cliënt niet geacht wilde worden de feiten te ontkennen. Hij had steeds het gebeurde toegegeven en had er zelfs geen doekjes om gewonden, toen hem gevraagd was hoeveel borrels hij ophad. Deze houding van zijn cliënt achtte hij van belang bij het bepalen van de strafmaat. Mr. Ober man vond de door de officier geëiste straf exorbitant hoog en bepleitte een lagere, respectievelijk voorwaardelijke, straf. De president bepaalde de uitspraak op 18 april. ADVERTENTIE JUBILEUMRECLAME! Deze maand LICHTECHT BEHANG reeds vanaf 99 cent per rol Gen. Cronjéstr. 135 - Haarlem - Tel. 11657 Bij aank. van f 10 een aardige verrassing! De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is donderdagmiddag naar Londen gereisd, waar hij enkele bespre kingen zal voeren. Daarna gaat de minister met de „Britannic" van de Cunard Line naar New York. Als leider van de Neder landse delegatie woont hij daar de debat ten bij van de jaarvergadering van de economische en sociale raad van de Ver enigde Naties, welke 13 april begint. Mr. Luns staat op het standpunt, dat de econo mische kant van de onlangs gesloten Euro pese verdragen dermate belangrijk is, dat zijn persoonlijke aanwezigheid in de eco nomische en sociale raad van de UNO gewenst is. De vergaderingen van deze raad duren ongeveer tien dagen. Vervol gens brengt de minister een bezoek van twee dagen aan Washington. Per vliegtuig keert mr. Luns daarna naar Nederland terug. Na zijn Engelse en Amerikaanse reis volgen bezoeken aan Straatsburg en Bonn. Op 28 april begint te Straatsburg de bij eenkomst van de Raad van Europa, welke door mr. Luns wordt gepresideerd. Daarna gaat de minister naar Bonn voor het bij wonen van de NAVO-vergadering. Verkeersongeluk De officier van Justitie bij de rechtbank te 's-Gravenhage mr. G. J. de Lint heeft een geldboete van f 500 subsidiair vijftig dagen hechtenis geëist tegen de 24-jarige banketbakker Adriaan V. uit Moordrecht die op Hemelvaartsdag van het vorig jaar op de Laan van Nieuw Oosteinde te 's-Gra venhage een negenjarig jongetje met zijn bestelauto had aangereden, tengevolge waarvan het jongetje om het leven kwam. V. was reeds door de kantonrechter ver oordeeld tot een boete van f 40 omdat hij in een verboden richting had gereden. De verdediger mr. F. Hamminga uit Rotterdam achtte de tenlastegelegde dood door schuld niet bewezen. De verdachte was misleid door andere auto's die ook op de verboden weghelft reden, zei hij. Het jongetje had de verdachte evenmin gezien; het was plotseling op de weg gesprongen, aldus de verdediger. De rechtbank zal op 18 april vonnis wijzen. Als het zonnige weer aanhoudt zal men dit weekeinde kunnen genieten van de volle bloei der Zuidlimburgse boomgaar den. Men verwacht, dat de meeste kerse bomen zondag zullen bloeien, evenals de pruimen en de peren. De bloei valt dit jaar drie weken vroeger dan vorig jaar.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9