Bruiloft van „Koning Haring" hoogtepunt „vlaggetjesdag" meisjes In totaal 233 woningen in bomenbuurt en voor het nieuwe „Oosterwijk" Verder folkloristische show en „cavatlerie" voor de stoet uit van gisteren Leert autorijden, Autorijschool „Driehuis' Luidsprekers 15 DE BEURS Vanmorgen in de vishal en op zee „Ship Shape Radar" primeur voor scheepvaart Duitse haringinvoer Burgerlijke Stand van Velsen Vaargeul langs noordkust moet weer geveegd worden Mozaïeken moeten wachten Laboratorium open op „Vlaggetjesdag" Seheenvaart goed onderhouden pand Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 1 tot en met 5 april NIEUWE HUIZEN VOOR BEVERWIJK PROEFLES GRATIS SATERDAG 6 APRIL 1957 NU HET ACCENT VAN de vlaggetjesdagviering dit jaar op IJmuiden komt te liggen, staat de Vlaggetjesdagcommissie voor de niet eenvoudige taak aan de 18e mei een bijzonder cachet te verlenen. Veel definitiefs over de feestviering kan nog niet worden medegedeeld, maar met het oog op de belangstelling die voor de plannen van de commissie blijkt te bestaan, willen wij toch gaarne iets publiceren over de diverse besprekingen die door en met de commissie zijn gevoerd. Koning Haring komt zijn bruiloft vieren. In de avond op het Stationsplein, zodat een grote schare getuige kan zijn van de gelukwensen en geschenken die de Haringmajesteiten zullen worden aangeboden. Na het feest begeeft het jonge paar zich met fakkellicht naar de haven ten einde zee te kiezen. Voor de aanvang van de bruiloft, wil de Christelijke Gymnastiekvereniging IJmui den, die het vorig jaar zo verrassend voor de dag gekomen is, een paar nummers ten beste geven. De „trawler" heeft het vorig jaar de AMSTERDAM Jaarverslagen van Philips en Unilever hebben blijkbaar niet alleen op de beurs, maar ook op het publiek een gunstige uit werking. Zowel de arbitrage als het pu bliek zijn kopers van beide aandelen. Voor aandelen Philips, ingezet op 267'/2, werd vrijdagmorgen een koers van 270 door aankopen, speciaal voor Zwitserse reke ning, bereikt. Naast het gunstige jaarver slag speelt hier de binnenkort te verwach ten notering van deze aandelen op de beurs in Zwitserland, waardoor het fonds een nog grotere Europese bekendheid krijgt, een belangrijke rol. Ook de hoek- lieden waren vrijdag ruim van kooporders voorzien. Het kon niet anders of er moest wel een hoge openingskoers tot stand wor den gebracht. Na 271 bij opening trok de koers nog aan tot 273, tegen donderdag slotprijs 267. Ook Unilevers lagen vrijdag weer zeer vast in de markt. Na 383 in de morgen uren werd 's middags op 388 ingezet om daarna door aankopen van arbitrage tot 391Vs te stijgen, tegen donderdag 385. In Koninklijke Olie was het vrijdagmid dag rustig. Van aanbod was echter geen sprake. De koers bewoog zich ongeveer 50 cent boven pariteit Amerika op 183.60, hetgeen fractioneel hoger was dan donder dag. AKU kwam na 199 op 2OIV2 en sloot iets boven de tweemaal pari. Van de scheepvaartwaarden konden „Maatschappij Nederland, Scheepvaart Unie en Holland Amerika Lijn zich 2 tot 3 punten verbe teren. Cultures waren verlaten wegens de politieke situatie in Indonesië en noteer den 1 punt lager. Staatsfondsen waren nauwelijks prijs houdend. Op de eerste verhandeldag van de 5 pet. converteerbare obligaties Zwa- nenberg-Organon was de advieskoers 116. Aandelenadvies 309 (306). Voor de 2V2 pet. premielening Zuid-Holland was het advies op de eerste verhandeldag 100 bieden. Prolongatie Z% pet. (A.N.P.). NEW YORK De aandacht was weer geconcentreerd op individuele waarden tijdens de beurs van vrijdag, die over het algemeen licht on regelmatig was bij een kleine omzet. Van de 1119 verhandelde fondsen sloten er 425 hoger, 423 lager en 261 onveranderd. Het industriegemiddelde sloot 0.180 hoger op 477.61: spoorwegen 0.23 hoger op 145.44 en openbare nutsbedrijven 0 05 lager op 71.61. Het samengesteld gemiddelde voor 65 fondsen sloot 0.07 hoger op 168.99. Enkele individuele fondsen fluctueerden sterk. Lukens liep meer dan drie dollar in op het verlies van 7 7/8 dollar, donderdag geleden tijdens winstnemingen bij zware omzet. De omzet bedroeg 970.000 aandelen tegen 1.080.000 aandelen op donderdag. (UP.) IJmuider harten dusdanig verrukt, dat men zich op een herhaling slechts zou kunnen verheugen. Folklore Na de optocht, dus in de namiddag, een folkloristische show: „Land groet Zee". Een groep uit Twente en uit de Schermer zal dansen uitvoeren. Vendelzwaaiers uit Bra bant zullen tonen, hoezeer hun liefhebberij de vlag is gewijd. Een Limburgs muziek korps zal op spectaculaire wijze de muziek verzorgen. Deze groepen (met boerenwagens en sjeesen) hoopt de commissie ook bereid te vinden een nieuw facet te verlenen aan de optocht. Ruiterstoet Zeer gelukkig is de commissie met de bereidheid van de Velser Ruitersportver eniging om de stoet te openen! Verschei dene verenigingen hebben haar deelname aan de optocht toegezegd, zodat de demon stratie van het verenigingsleven, die in de loop der jaren duizenden op de been heeft gebracht, niet uit het programma behoeft te verdwijnen. Bijzondere aandacht wordt besteed aan de allegorie, opdat het ver band met de visserij duidelijk naar voren treedt. Wanneer de commissie de weergoden niet tegen zich heeft en de bevolking bereid is weer spontaan mee te doen, wacht IJmui den een schone dag. Binnenkort hoopt de commissie het definitieve programma te kunnen publiceren. Urkse aanvoer Door 12 vaartuigen werd vrijdag aan de gemeentelijke visafslag te Urk aangevoerd: 486 pond aal en paling, prijs van f l.OO1.55 per pond. en 85 manden nest f 1,25 per mand van 45 pond. Wat er is Vandaag waren aan de afslag Stad Enk huizen met 310 kisten schelvis, 320 wijting, 100 gul, kabeljauw en kool, 70 haring, 50 makreel. De kustvaart was binnen met 35.000 kg tong, 750 kisten schol. De export kocht grote tongen f 2,60 f 2,70, groot middel f 2,50—f 2,70, klein middel f 2,60—f 2,65, tong 1 f 2,55—f 2,65, slip f 2f 2,10. De grote schol deed f 3,20 f 3,35, middel f 25—f 36, zet f 31—f 44, schol 1 f 30f 42, grote rijen kabeljauw f 57f 80, kleine rijen f 37f 38, kisten kabeljauw f 88f 96. Het binnenland kocht schol 2 f 22f 40, schol 3 f 10f 26, grote gullen f 29f 27, middel f 27f 26, possen f 20f 15, leng f 58. zwarte kolen f 31f 33, grote schelvis f 27. groot middel f 26, klein middel f 26 f 25, pennen f 27f 18, braad f 17-f 20, wijting f 10f 16, haring f 11f 18 en makreel f 17f 22. Wat er komt Voor de maandag zijn reeds binnen de „Vios" met 1480 kisten vis, waarvan 1000 haring en 100 schelvis en voorts nog 200 kleine kistjes haring en de „Ariadne" met 650 kisten diversen. Verder worden ver wacht de „Klaas Wijker" en de SCH. 6 met nog onbekende vangsten. Op een vrijdagmiddag gehouden pers conferentie heeft Radio-Holland n.v. een radarapparaat gedemonstreerd, dat ge maakt is door een Nederlands bedrijf en aan het einde van het jaar of begin 1958 in de handel zal komen. Dit toestel onder scheidt zich van de thans in gebruik zijnde toestellen door de zeer korte golflengte van acht millimeter (tot nu toe bij andere toe stellen drie of tien centimeter), aldus de hoofd-ingenieur van Radio-Holland, ir. H. T. Hylkema. Als voordelen van dit toestel zag hij de buitengewoon grote definitie, waarbij op het scherm de vorm van het eigen en de omringende schepen te zien is, welke koers zij voorliggen en welke rich ting zij uitgaan. Vandaar de naam „Ship Shape Radar". Dit toestel heeft verder geen aansluiting op kompas of log nodig en in dien gewenst kan het radarbeeld op de ge bruikelijke manier worden gestabiliseerd. Ir. Hylkema zag als nadeel van het toestel de hogere prijs in vergelijking met andere. De laatste variëren van vijftien tot zestig duizend gulden en de prijs van dit nieuwe apparaat zal dichter in de buurt van het laatste dan het eerste bedrag komen te liggen. Ook is het afstandsbereik minder dan van andere apparaten: Het grootste heeft namelijk vijf, het kleinste drietiende zeemijlen afstandsbereik. Men ziet dit toe stel dan ook in de eerste plaats als tweede toestel op grote schepen, dus als aanvulling van de drie of tien centimeter radar en als apparaat voor schepen, die gewoonlijk na vigeren in nauwe of druk bevaren routes, bijvoorbeeld dus voor Rijnschepen. De „Amstelstroom" is bij wijze van proef een maand met het toestel uitgerust en heeft er drie of vier reizen mee gemaakt naar Londen. Op de Theems zijn volgens ir. Hylkema de voordelen gebleken. Men zag op het scherm projecties van voorwer pen, die men nog nooit daarvoor had ge zien. Op bepaalde vliegvelden is dergelijke radar reeds in gebruik, doch voor de scheepvaart noemde spreker het apparaat „een wereldprimeur". West-Duitsland heeft in 1956 voor de binnenlandse markt in totaal 68.657 ton verse, gekoelde en bevroren haring inge voerd. Deze hoeveelheid is ongeveer even groot als de invoer van de beide vooraf gaande jaren. De voornaamste leverancier was Noorwegen met 31.000 ton, Nederland leverde 11.700 ton en Denemarken 11.600 ton. De Duitse aanvoer van treilharing was in de tweede helft van 1956 slechts 132.860 ton groot, of 72,7 percent van de aanvoer in de overeenkomstige periode van 1955. B. en W. bieden de raad van Beverwijk aan een plan voor de bouw van 12 ruime eengezinswoningen aan de Beukenstraat en 6 eengezinswoningen en 36 flatjes voor be jaarden aan de Pieter Verhagenlaan, Den nenstraat, Abelenstraat en Sparrenstraat. De eengezinswoningen zullen o.a. bevat ten 3 of 4 slaapkamers, de bejaarden wonin gen een woonkamer, slaapkamer, keuken, w.c., douchecel met wastafel en een berg ruimte. 18 Bejaardenflatjes zullen nog van een extra slaapkamer worden voorzien. Om in de behoefte aan autostalling en werk ruimte in deze omgeving met vele etage woningen te voorzien, hebben B. en W. te gelijk met bovenstaande woningen een plan laten ontwerpen voor de stichting van 27 autoboxen en/of werkruimten. De totale bouwkosten zullen naar raming bedragen 698.275,25 en de totale grond- kosten 102.175,20. De huurprijs van de eengezinswoningen aan de Beukenstraat is geraamd op gemid deld 14,55 per week, van de bejaarden woningen op 10,65 per week en van de autoboxen/werkplaatsen op 27,50 per maand, alles exclusief kosten van water verbruik e.d. Dit plan is slechts uitvoerbaar gebleken ONDERTROUWD: C. A. Schipperijti, Rijksweg 496, Santpoort en C. C. J. Alders, Westlaan 10, Santpoort, t.a. Rijksweg 496, Santpoort; A. Both, Raafstraat 33, Haarlem, en T. Timmer, Van Dalenlaan 87, Santpoort. A. van Latenstein, Bloemendaalsestraatweg no. 11, aSn.tpoort en R. A. van der Werff, Brederoodseweg 73, Santpoort, t.a. Brede- roodseweg 73, Santpoort; G. M. N. Sozef, Emmastraat 75, Vlaardingen en M. J. Kaam, Trompstraat 82, IJmuiden-oost, t.a. Hoffius- straat 40, Vlaardingen; J. L. van Zoelen, Burg. van Tuyllkade 66 bis, Utrecht en D. Jak, Zandersstraat 29, IJmuiden-oost, t.a. Burg. van Tuyllkade 66 bis, Utrecht; H. J. Welgemoed, Geelvinckstraat 56, Velsen- noord en Chr. Klein, Geelvinckstraat 56, Velsen-noord, t.a. Bergerslaan 134, Bever wijk; J. P. Niesten, Boeweg 83, Beverwijk en P. L. Paardekam, Willemsbeekweg no. 86, IJmuiden-oost; J. N. Kalkman, Boerhaave- straat 3, IJmuiden-oost en J. W. Lokkerbol, Lange Nieuwstr. 133, IJmuiden; G. Braams, Halkade 2, IJmuiden en J. Holtrop, Tromp straat 153, IJmuiden-oost, t.a. Trompstr. 153, IJmuiden-oost; L. M. Sparrius, Trompstr. 3, IJmuiden-oost en J. H. van der Veldt, Von dellaan 13, Beverwijk, t.a. Platanenstr. 22, IJmuiden-oost; G. C. van Son, Van der Poel straat 15, Velsen-noord en C. C. Kramer, Zeeuwstraat 17, Velsen-noord, t.a. Zeeuw straat 18, Velsen-noord; D. H. van Gent, Broekbergenlaan 8, Santpoort en J. Kramer, Josef Haydnlaan 2, Utrecht; A. G. Molen kamp, Maraisstraat 16, Haarlem en A. A. Peil, Velserduinweg 159, IJmuiden-oost, t.a. Schotersingel 97 rood, Haarlem. GEHUWD: A. vam der Plaats en M. C. A. Zwerver, Corantijnstraat 12, Santpoort: P. de Bruin en L. van der Vaart, Karreman- straat 18, Harlingen; C. Been en J. C. Griek- spoor, Stephensonplein 1, IJmuiden; W. Vis- kil en N. Muije, Huygensstraat 7, IJmuiden. BEVALLEN: H. PrinssenKamstra, d., Lange Nieuwstraat 135, IJmuiden; A. M. ParkerStapel, d., Casembrootstraat 35, IJmuiden-oost; C. P. PlokkerGlas, z., Ko ningsstrot 4, IJmuiden; A. MinkesRave, d., Rijnstraat 90, IJmuiden; C. H. MikBuntjer, z., Gijzenveltplantsoen 183, IJmuiden; H. StrobbeKarij, z., Van der Poelstroat no. 1, Velsen-noord; W. W. die GraafVan der Schee, z., Scheldestroat 112, IJmuiden; K. M. HuijbensBakkum. z„ Tuindersstraat 117, IJmuiden-oost: J. de BruineBalster, d., J. T. Cremerlaan 54. Santpoort; A. Meijboom Oosterbroek Kulk, z.. Lange Nieuwstr. 100. IJmuiden. OVERLEDEN: C. de Jong, 84 j., weduwe van E. Duineveld, Dorpsstraat 394, Assen- delft; G. Smeding, 82 j., echtgenote van C. H. Jagtenberg, Rijnstraat 30, IJmuiden; W. Schipper, 75 j., Hagelingerweg 56, Santpoort; H. van der Slooten, 87 j., weduwnaar van M. C. Vissering, Wenckebachstraat 124, Velsen- noord; D. Schoon, 66 j., echtgenote van W. Groot, Iepenstraat 9, IJmuiden-oost. J. Metz De hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, is van mening dat over wogen dient te worden of het niet nood zakelijk is te besluiten tot periodiek her- vegen van de vaarroute ten noorden van onze kusten, nu gebleken is dat de aldaar nog aanwezige mijnen langer schadelijk blijven dan aanvankelijk was gedacht. Aanleiding tot deze suggestie was het on geval van het m.s. „Jan", dat op 23 februari van dit jaar ten noorden van Ameland op een mijn is gelopen en zwaar werd be schadigd, evenals het Britse schip „Adju dant", dat twee dagen eerder op deze route ook op een mijn was gevaren. Er zijn geen persoonlijke ongelukken geschied. Voer de kapitein van de „Jan" binnen of buiten de door de marine geveegde vaar geul ten noorden van onze kust? Deze vraag kreeg de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam vrijdagmiddag ter beant woording voorgelegd, om vast te stellen of de gezagvoerder de heer L. B., die als be trokkene werd gehoord, al dan niet schul dig was aan deze scheepsramp. De hoofdinspecteur zei van mening te zijn dat de kapitein binnen de route had gevaren, hoewel erg aan de kant. Hij vroeg de Raad de kapitein vrij te spreken. De als getuige-deskundige gehoorde lui tenant-ter-zee eerste klasse J. Gooszen verklaarde desgevraagd de kans zeer ge ring te achten, dat een oude mijn was los gewoeld en terecht was gekomen in de vaargeul. Vóór 1949 heeft de marine een brede vaargeul geveegd en deze door perio dieke vegingen vrij gehouden. Nadien heeft men het vegen gestopt in de mening, dat de mijnen thans onschadelijk zijn. De heer Gooszen zei niet de indruk te hebben dat het in de bedoeling van de mijnopruimingsdienst ligt de route nog eens te vegen. „De schepen die tengevolge van een mijn- ontploffing na de oorlog zijn gezonken, voeren alle op plaatsen buiten de geveegde route", zo zei de heer Metz. Ook de op 21 februari getroffen Britse boot „Adjudant" koerste buiten de vaargeul. Desondanks meende de heer Metz, dat de „Jan" wel juist binnen de route had gevaren. Het schip is vermoedelijk getroffen door een magnetische grondmijn die tengevolge van grondbewegingen is losgewoeld. Gezien het gevaar voor de schepen - hoezeer de kans minimaal is - een dergelijke mijn te ont moeten, kwam de heer Metz tot zijn sug gestie de vaarroute opnieuw te laten vegen. De Raad zal later schriftelijk uitspraak doen. indien het als één geheel en onderhands wordt aanbesteed. Het college vraagt dan ook machtiging het op te dragen aan de firma gebr. Schram te Beverwijk voor 740.000. Als begin van de realisatie van het uit breidingsplan „Oosterwijk" bieden B. en W. de raad verder een plan aan voor het stichten van 62 grote en 177 kleinere woningwetwoningen, waarbij tevens zijn ontworpen 28 bedrijfsruimten. Dit plan is een verbeterde uitwerking van de in het gebied Oud-Sportpark reeds gestichte een gezinswoningen. Het ligt in de bedoeling in dit complex nog een klein aantal woningen met prak tijkruimten te bouwen, echter niet met toe passing van de woningwet, doch met ge bruikmaking van de premieregeling woningbouw. De totale stichtingskosten van het plan worden geraamd op ƒ4.811.200. XXXXXXX)OOOOCCOOOOOOOOOCXX)OCXX!OCXXXX)OCXXXXXXXXXXXDQC)OOOCXX: De mozaïeken-leg-wedstrijd voor de 8 Driehuizer jeugddie oorspronkelijk R vanmiddag gehouden zou worden, moest een week verschoven worden met het g oog op het gebrek aan de onontbeerlijke 8 g hyacintennagels. De organiserende Drie- 8 g huizer Winkeliersvereniging heeft het 8 hele organisatietje nu naar zaterdag- 8 middag de dertiende verplaatst. Dan 8 R zullen dus de 180 kinderen, die zich al 8 hebben laten inschrijven, op de tegels 8 van de trottoirs langs de Driehuizer- 8 8 kerkweg van start gaan met hun leven- jji g de „verf". g t^XX>3CXXXDOOOO<XXXXXXXXXXXXXXXXXX)CXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO<: De officiële opening van het nieuwe Centraal Laboratorium voor Visserijonder- zoek te IJmuiden heeft plaats op Vlagge tjesdag tussen 10 en 12 uur door minister S. L. Mansholt. Algenib, 5 te Antwerpen Arnedijk, 4 te Antwerpen. Ariadne, 4 te Amsterdam. Amerskerk, 5 te Hamburg. Amstelslot, 5 v. Miri n. Cebu. Abbekerk, 5 te Kobe v. Shanghai. Aalsdijk, 5 te Makassar v. Surabaja. Aalsum, 5 te Rotterdam. Almkerk, 5 te Lour^rico Marques. Amstelslot, 5 te Miri. Alwaki, 5 te Kaapstad v. East-London. Akkrumdijk, 5 te New York. Algenib, 5 te Antwerpen. Artemis, 5 te Caripito n. Mobile. Alamak, 5 te Buenos Aires. Attis, 5 840 m. w.z.w. Scillies n. Amsterdam Arendskerk, 5 te Amsterdam. Batjan, 4 dw. St. Helena n. Port Sudan Bali, 4 te Amsterdam. Baarn, 5 v. Antwerpen n. Hamburg. Britsum, 5 te Liverpool. Cinulia, 14 te Curasao verw. Corilla, 13 te Auckland verw. Crania, 25 te Panamakanaal verw. Crania, 5 50 m. n.w. Wellington n. Curasao Calamares, 5 te Balboa n. New York. Cradle of Liberty, 4 410 m. n.o. Sombrero ei n. Rotterdam. Camphuys, 5 te Surabaja. Caltex Leiden, 5 rede Venetië n. Venetië. Cistula, 6 te Invergordon. Duivendijk, pass. 4 Azoren n. Antwerpen. Delfland, 4 te Amsterdam. Delft, 6 te Trinidad v. Amsterdam. Dalerdijk, 5 te Londen. Ena, 4 v. Thameshaven n. Curasao. Elizabeth B, pass. 5 Balearen n. Genua. Eos, 5 te Tunis. Esso Amsterdam, pass. 5 Finisterre n. Ant Giessenkerk, pass. 5 Lissabon n. Marseille. Guineekust, 4 dw. Kp. Palmas n. Capemour Ganymedes, 6 te Antwerpen verw. Hector, 6 te Messina. Hispania, pass. 5 Ouessant n. Rotterdam. Hilversum, 4 te Djibouti. Hera, 4 860 m. w.z.w. Fayal n. San Juan P.R. Hecuba, 5 te Rotterdam verw. Ivoorkust, 8 te IJmuiden verw. n. Amsterdam. Japara KRL, 5 te Rotterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 5 v. Surabaja naar Semarang. Japara, 5 te Rotterdam. Kalabahi, 5 te Makassar v. Surabaja. Kasimbar, 5 te Tj. Priok. Kabylia, 5 te Amazonerivier. Kieldrecht, 4 v. Antwerpen n. Rotterdam. Kloosterdijk, 5 te Philadelphia. Kellia, 9 te Beaumont verw. Karimata, 4 te Durban. Kopionella, 7 te Port Elizabeth verw. Koratia, 4 v. Montevideo n. Kaapstad. Kosicia, 4 v. Curasao n. Rotterdam. Kieldrecht, pass. 5 Vlissingen n. Rotterdam. Larenberg, 5 te Corpus Christi. Lissekerk, 4 v. Durban n. Dubai. Lekkerkerk, pass. 4 Vlissingen n. Amsterdam. Lekhaven, pass. 5 Ouessant n. Dakar. Lutterkerk, pass. 5 Dakar n. Las Palmas. Lombok, 5 te Mombasa v. Dar Es Salaam. Larenberg, 5 te Corpus Christi. Loosdrecht, 5 v. Bahrein n. Damman. Merwede, 5 te Rotterdam. Maaskerk, 9 te Colombo verw. Marisa, pass. 5 Rome n. Istanbul. Metula, 5 v. Brisbane n. Pladjii. Malea, 5 te Miri v. Moji. Marpessa, 8 t, Curasao. Malvina, 5 v. Balikpapan n. Manilla. Maureen, 5 te Londen verw. Mirza, 6 te Niigata verw. Nieuw Amsterdam, 4 v. New York n. South.ton. Nanusa, 5 te Colombo. Notos, pass. 2 Gibraltar n. Alexandrië. Omala, 4 v. Curasao n. Napels. Oranjefontein, 4 v. Las Palmas n. Southampton. Overijsel 4 v. Rotterdam n. Bremen. Oldekerk, pass. 5 Dakar n. Kaapstad. Ommenkerk, 5 v. Las Palmas n. Casablanca. Oranjefontein, 4 te Las Palmas v. Kaapstad. Ophir, 5 te Singapore. Orion, 5 te Latakia. Ondina, 7 te Terneuzen n. Gent- Ouwerkerk, 5 120 m. z.o. Albany n. Durban. Ovula, 8 te Pladju verw. Purfina Nederland, 4 in Suezbaai ten anker. Poelau Laut, 6 te Port Swettenham. Prins Willem George Frederik, pass. 5 Landsend n. Le Havre. Pieter S, 5 te Swansea. Polydorus, 5 te Port Swettenham v. Penang. Prins Willem III, 5 te Genua. Roepat, 6 te Halifax verw. Ridderkerk 5 te Amsterdam. Rempang, 6 te Singapore. Roepat, 6 te Halifax. Raki, 4 690 m. w.n.w. St. Vincent n. St. Vincent. Rotti, 5 v. Belawan n. Dakar. Rotula, 8 te Kaapstad verw. Rijndam, 5 te Rotterdam verw. Straat Torres, 4 v. Singapore n. Brisbane. Sloterdijk 4 te Rotterdam. Solon, 4 te Amsterdam. Straat Lombok, 4 v. Rotterdam proefvaren. Schelpwijk, 5 dw. Brisbane n. Miri. Slamat, 7 te Karachi verw. Sliedrecht, 5 te Kaapstad. Stad Dordrecht, 5 te Palermo. Scherpendrecht, 5 te Fao v. Napels. Saroena, 5 te pladju. Salatiga, 5 te Manilla. Straat Malakka, 5 te Lourenco Marques. Statue of Liberty, 4 280 m. w.n.w. Freetown naar Mena. Schelpwijk, 5 40 m. n.n.o. Brisbane n. Miri. Statendam, 5 te La Guaira v. Bridgetown. Stad Amsterdam, verm. 5 v. R'dam n. H. Roads. Tamo, 5 te Sint Vincent. Theobaldius, 5 te New York. Tjisadane, 5 te Singapore verw. Trajanus, 4 te Hamburg v. Amsterdam. Tibia, 5 te Newcastle. Trajanus, 4 te Hamburg n. Bremen. Triton, 5 te Bremen v. Dordrecht. Tjisadane, 6 te Singapore verw. Waiwerang, 5 te Belawan. Westland, 4 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Westertoren, 5 v. Willemstad n. Bachaquero. Woensdrecht, 5 420 mijl n.n.w. Fremantle naar Geelong. Waal, 5 te Rotterdam n. Amsterdam. Zuiderzee, 4 630 m. w. Honolulu n. Yokohama. KLEINE VAART Atlas, 4 v. Rijeka n. Tunis. Aletta Johanna, 5 te Antwerpen v. Londen. Arak, 5 te Rotterdam v. Ipswich. Angeja, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Algarve, 5 v. Londen te Teignmouth. Alcetas, 5 dw. Goeree n. Rotterdam. Bram, 5 v. Antwerpen te Londen verw. Bab T, 5 op Schelde v. Londen n. Antwerpen Bram, 5 10 m. o. Tongue n. Londen. Brinda, 5 te Sandettie n. Algiers. Catharina W, 5 5 m. w. Tongue n. Londen. Condor, 5 6 m. n.n.o. Casquets n. Rouen. Catharina W, 5 v. Rotterdam te Londen verw. Draco, 4 v. Cadiz n. Amsterdam. Diligentia, verm. 5 v. Amsterdam n. Aalborg. Eljo, 4 v. Newport Mon n. Horsens. Elsa, 3 te Bordeaux v. Gij on Mussel. Flevo, 4 te Rotterdam n. Tanger. Helvetia, 5 v. Plymouth te Londen verw. Henrica, 7 v. Manchester te Cadiz verw. Hoogland, 5 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Ilias, 4 v. Valencia n. Alicante. Import, 9 v. Oporto te Rotterdam verw. Jans, 5 v. Waterford te Milfordhaven verw. Joost, '4 in Golf v. Biscaye n. Dordrecht. Julia Mary, 5 v. Leixoes te Manchester verw Kastanjesingel, 5 v. Waterford te Newport. Konny M, 6 v. Gdynia te Rotterdam verw. Kroonborg, 5 v. Whitehaven te Genua verw. Kaap Falga, 4 v. Swansea n. Amsterdam. Leliegracht, 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Mare Liberum, 12 v. Messina te Huil verw. Marin, pass. 5 Finisterre n. Casablanca. Markab, 5 v. Antwerpen n. Middelfart. Merwestad, 5 v. Perth te Methil. Mavmere, 5 v. Ballina n. Swansea. Nato. pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Nautic, 5 dw. Beachyhead n. Rotterdam. Netta, pass. 4 Vlissingen n. Vigo. Nero, 4 v. Amsterdam n. Duinkerken. Phidias, 4 v. Savona n. Lissabon. Pavo, 4 v. Gent n. Goole. Ponza, 4 v. Garston n. Swansea. Prior, 6 v. Londen te Malta verw. Perregaux, 5 v. Nantes te Bordeaux. Schippersgracht, 5 te Naestved. Strijpe, 5 v. Waterford te Dieppe verw. Spes, pass. 5 Dover n. Rotterdam. Statenlaan, 5 v. Pt. Talbot te Rotterdam verw. Ton S, 5 v. Swansea n. Rotterdam. Westerscheid e, 5 v. Londen te Newcastle verw. Westpolder; 5 v. Oporto te Antwerpen. Willemijn, 5 v. Liverpool te Newport Mon verw. SLEEPVAART Blankenburg, 4 310 m. o.z.o. Malta n. Rotterdam. Ebro, 4 70 m. z. San Thomas eil. n. Mombasa. Hector, 1 te Fecamp. Humber, 4 150 m. w. Kp. Matapan n. Amasra. Loire, 4 v. Maracaibo n. Curagao. Oostzee en Zwarte Zee, 4 170 m. o. Pto. Belgrano met kruiser n. Savona. Poolzee, 4 v. Rotterdam te Maracaibo. Rode Zee, 4 v. Lissabon n. Rotterdam. TE KOOP: het J. P. Coenstraat no. 1, direct leeg te aanvaarden. Te be zichtigen woensd. 10 dezer van 14.30 tot 16.30. Sleutel te bekomen op no. 3. Br. met opgaaf van bod uiterlijk 13 April aan K. M. Vink, Prov.- weg 221 te Schalkwijk (prov. Utrecht). AUTOVERHUUR. Volksbus jes, bestelauto's, ook gesch. voor kampeerwagen. Luxe Opeis 4-6 pers. Jan de Braij- straat 2. Haarlem. Tel. 12448. WONINGRUIL. Vrij huis, omgeving Cederstr., 4 sl.- kamers, kamer-suite, gr. tuin. Ruilen voor le etage flat Van Ostadestraat, Maas straat, Herenduinweg of L. Nieuwstraat. Br. L 9893. Te koop gevr. KINDERWA GEN (hoog). Tel. K 2550 - no. 4070. Te koop gevraagd OUDE SCHILDERIJEN en oud zil ver. Br. L 2228. Te koop gevr. prima grote maat KINDERLEDIKANT voor plm. 5 jaar. Aangeboden kinderstoel en wandelwa gentje. Br. L 9889. Te koop prima STUDIE PIA NO. f 275. Goed onderhou den. De Rijpstraat 14, IJmui den. Te koop A.J.S. 500 cc 1 cyl. 29000 km. f 1275. L. Nieuw straat 530. TE KOOP Balletuitrusting, majo en rokje, spitzen en oefenschoenen, mt. 37. Goede staat. De Noostraat 168. Te koop aangeb. prima KAPTEIN MOBYLETTE. Geleenstraat 23. Te koop aangeb. t. e. aann. bod enkele BROMMERS. Esdoornstraat 2. TE KOOP Kapt. Mobylette f 80 Lange Nieuwstraat 21. Zaterdag na 2 uur. TE KOOP markies 2.40 m, sjoelbak, divanplank, klein fonteintje nog goed en vloer kleed. Adres te vern. bur. v. d. blad. Te koop SIMPLEX HEREN FIETS. Platanenstraat 7. TE KOOP Royal Enfield 350 cc, kk, in prima staat. Na 7 uur. Adres: Burg. Ram- bonnetlaan 41, IJmuiden. TE KOOP granieten aan recht met losse gootsteen f 35. 2 glazen suitedeuren m. tussen deur f 40. Rijksweg 324. Santpoort. Te koop: 'SKODA 1950, kleur groen. Na 6 uur. Jac. van Heemskerkstraat 12 rd. TE KOOP 1 1. z. leren jas gr. maat; 1 DKW motorfiets 98 cc. Te bevr. zondag: Rijn straat 37 boven. TE KOOP old finish thee meubel, dressoir en tafel. Te bevragen Pr. Steynstraat 24, IJmuiden. Laagste Hoogste koers koers Alg Kunstzijde Unie 192 202Va Van Berkel's Patent 1703A 179'A> Van Gelder Zonen 199 207V2 Kon Ned Hoogovens299 305 Ned Kabelfabriek 270 286 Philips 2518/4 273Vs Unilever 372 391 Wilton-Fijenoord 227 245 Kon Petroleum 177,20 184, Holland-Amerika Lijn 167 171 Kon Ned Stoomboot Mij 1523/4 156 Ned Scheepvaart Unie 175'/2 I8IV4 Van Ommeren 280 290 Amsterdam Rubber 79Vï 8P/4 H V A 90 92V4 Ver Deli Maatschappijen 93'/s 94V4 3H°/o Staffellening 1947 86V4 8616/ie 3°/o Invest, cert. Nederland 91'/4 9D/2 3°/o Nederland 196264 91 9lVs Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 9.342.356, Deze week (voorl.) Aandelen 10.198.890, vrijdag 5 april 1957 Laatste Koersverschil tijdvak t.o.v. 29 mrt 201s/4 179'/a 207Vt 305 286 273V4 3906/s 245 183,25 1703/4 156 I8U/2 290 79e/i6 90 94 86'/i6 911 V32 91*/s 6'/4 8 V/i 9 17 2OV4 20s/8 2lVs 4,90 43/s 4 4V2 8 I7/ 1B 0 V4 Va Vu Vu Obligaties 9.258.843,- Obligaties 11.661.432,- waar diploma en erkenning een waarborg zijn voor goed onderricht. DA COSTALAAN 55 Tel. 4318 (erkende F.N.O.P.-rijschool) TEVENS LUXE VERHUUR Wij zoeken voor diverse werkzaamheden op onze plakkerij. Hoog loon en premie. Reisgeld wordt vergoed. v. d. BERG'S PAPIERWARENFABRIEK N.V. Bloemendaalsestraatweg 1, Santpoort. v Voorbereidende STUUR MANSCURSUS. Geen toela tingseisen. Duur 8 maan den. Zeev. inst. Stationsweg 66, Velsen. Tel. 4704. Gevr. besch. fl. zelfst. HULP in de HUISH., v.g.g.v., v. d. en n. in gez. m. 3 kl. kind. H'lem Centr. f 150 p.m. Br. L 9812. JONGSTE BEDIENDE ge vraagd voor kantoorwerkz.- heden. Zaterdags vrij. Br. L LEERLING of GEV. KAP STER gevr. Kapsalon C. A. de Vries, Lange Nieuwstr. 497, IJmuiden. ELECTRISCH SCHEREN? U weet het Keizer spant de kroon. Keuze uit 17 model len. Voor elke baard hebben wij een apparaat. Trompstr.. 30. tel. 4516. Probeer het eens vrijblijvend. ACCU'S le klasse import Lage prijzen. Gratis plaatsing Doelstraat 8, tel. 17828. WASMACHINEFABR1EK heeft regelm wasmachines met lichte emaille-besch Gloedn. Met gar Vanaf f 145.—. Desgew. afbet. Fa- brieksdepot: Krelagestraat 28 tel. 17848 Haarlem (voorheen Anna v. Burenlaan 44) 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald Trompstraat 27, Chem Wasserij en Ververij Keyset WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein, bestek, elektr. geluidsinstall. en platen, luchtbedden, toneel decoraties. Eerste IJmuider- Verhuurinrichting, Tromp straat 35, IJm.-O. Tel. 4273 KOUSEN REPARATIE .Mevr. Visser, Tasmanstraat 4 v/h. Dirk Hartoghdwarsstr., IJm. LICHTDRUKKEN, leespor tefeuilles, stencildrukken, schrijfmachines. Servaas, Lingestraat 1, hoek Schelde stroat, Lange Nieuwstr. Tel. no. 4369. VOOR DE TUIN. Vaste planten en rotsplanten, Lu pinen, Margrieten, Asters, Lavendel, Nepeta, Papaver, Gaillardia, Primula, Helian- thus, Akelei, enz. enz. Ook iroor violen, muurbloemen en duizendschonen. J. Bol, Rijk-weg t.o. gemeentekwe kerij Velsen. Ingang kweke rij aan het Groenelaantje. HEEFT U FEEST? Huur een pick-up met gezellige platen. Muziekhandel Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden- Oost. Tel. 7127. Groot- en kleinhandel biedt NAAIMACHINES aan tegen zeer lage prijzen. Inl. en te zien Kennemerlaan 1 R. IJm. Verhuur van GELUIDSIN STALLATIES en Bandre corders voor bandopnamen. C. J. v. d. Wateren, Meeu wenlaan 6, IJmuiden-Oost. PERMANENT vanaf f 6. Tony Koper, Trompstraat 83 Tel. 4364. De nieuwste VOLKSWA- GENVERHUUR voor bin nen- en buitenland. Adres: D. v. d. Oever, Rambonnet- laan 4; H. v. Vliet, Tasman straat 15. Wegens ENORM SUCCES verlengen wij onze reclame van overgordijnen en vloer kleden tot 16 april. Hoek en Vaart, Filiaal Wijk aan Zeeërweg 101. Tel. 7200. EN DE LAAGSTE PRIJZEN en dan nog 10% korting op al uw stoomgoed mits zelf gebracht en gehaald aan het filiaal Hoek en Vaart, Wijk aan Zeeërweg 101. IJmuiden Tel. 7200. UW PLISéROK nog voor de feestdagen klaar? Dan deze week nog gebracht n. Hoek en Vaart, filiaal Wijk aan Zeeërweg 101, IJmuiden, met 10% korting. Gevraagd met spoed KA MER (S) met gebr. van keu ken. Adres D. A. van Delsen, Talmastraat 42, Leerdam. ZOEKGERAAKT wit met zwarte fox, zwarte oren, reu, Timmie. Terug te bez. Lijs terlaan 11, IJm.-O. f 10 be loning. SCHOORSTEEN VEGEN, pui, goten en haarden schoonmaken. „IJmond". Tel. 6461. W. Booy en Co., van Leeuwenstraat 34 rd., en Rijnstraat 35. BIJ DOLF: Klimrozen 95 ct. le kwal. Soendaplein 31, Haarlem. Tel. 19903. WONINGRUIL aangeb. gr. huis te S'poort-Stat. 1 min. van stat. bev. gr. kamer suite, gr. keuken, hal, le étage 3 kamers, badkamer, balkon, 2e étage 4 kamers, vliering, grote kelder, gr. v. en acht. tuin, c.v., tel. enz. Gevr. kleiner huis m. tuin te IJmuiden of omg. Br. L 9900.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11