„Arend Reijm" JUBILARESSE a 64 VI Ta. 0ebr.lt Rogier Gouden huwelijksfeest Bedankjes Kerkefeest TEN RAADHUIZE Havenberichten Rock en rollen WA Agenda voor Beverwijk Spanning Jaloezie Franse trawler naar Amsterdam Kennemer Aquariaan bestudeerde Vuurneons Beverwijkse wielrijdster gewond bij oversteken Duizenden kisten spinazie op Beverwijkse veiling „Gouden boek" vol kindernamen Tegenstrooms Schade door jullie Stuk terug VVB zondag tegen DEM Burgerlijke Stand van Heemskerk OLD CLOTHES NEW ZATERDAG 6 APRIL 1957 9 Van maandag tot en met woensdag draait in „Thalia" de span nende gangsterfilm „Het miljoenencom plot" waarin men zij het na anderhalf uur spanning, tot de overtuiging kan ko men dat hoogmoed nog altijd voor de val komt. Valent, de onge kroonde koning van de onderwereld in Chicago, die door al lerlei slinkse praktij ken steeds maar rij ker wordt geraakt in moeilijkheden wan neer zijn accountant, door zijn eerlijkheid gedreven, een hoofd redacteur van een krant opzoekt om de gehele zaak eens flink uit de doeken te doen. De accountant wordt prompt neer geschoten, maar de hoofdredacteur begrijpt zijn plicht en zendt een slimme boekhou der die naar de vriendelijke naam van Barry Amsterdam luistert naar Valent om diens vertrouwen te winnen. Dat lukt en dan ligt de ontknoping van het gehele complot alleen nog maar op een degelijke afwerking te wachten. Dat gebeurt ook, maar niet voordat de bijzonder charmante Connie Peters (Abbe Lane) ten tonele ver schenen is. Vermeld zij nog dat ook de bekende or kestleider Xavier Cugat een rol in deze film speelt. Thalia Ymuiden, vrijdag, zaterdag en zondag. Hollywoods nieuwste rock-'n- rollprent „Don't knock the Rock" heeft ons nog minder gedaan dan het tweedaagse Rockfestival, dat enige tijd geleden ten ge rieve van de vaderlandse spijkerbroek- jeugd in het Amsterdamse Krasnapolsky gehouden is. Viel er bij dit laatste evene ment nog iets van spontaneïteit een „eer lijke transpiratie" te waarderen, de film mist ook deze attractie. Zij is een opge smukt pleidooi voor de toelaatbaarheid van het rocken en rollen, waarin dat willen wij wel aannemen in deze versie niets onwelvoeglijks steekt. Wie van ritme houdt, kan genieten van de muzikale ver- ADVERTENTIE '5-1 MET ONS W&\ IN ZEE Marktplein 30 - Telefoon 4273 ZATERDAG 6 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het bataljon der gedoemden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het eiland der verleiding". W.B. Theater, 20 uur: „De furie van de Mississippi". Openbare leeszaal, Prinsesselaan 19, ge opend van 1012 en 1517 uur; jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30 16.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Feestavond „De IJmond Vissers". ZONDAG 7 APRIL Kennemer Theater, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Het bataljon der gedoemden"; 16.30 uur: „Inspecteur Callaghan en de Geheime Code". Luxor Theater, 14.30 uur: „El Tigre, de vu rige"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het eiland der verleiding". W.B. Theater, 14.30 uur: „Rebellen van de Prairie"; 16.30 en 20 uur: „De ratten van Houston". Statenhuis, Velserweg, 10,30 uur: Huma nistisch Verbond. MAANDAG 8 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In specteur Callaghan en de Geheime Code". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ontwa kende begeerte". W.B. Theater, 20 uur: „De ratten van Houston". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Bijeenkomst Perso neel Fa. Beijnes. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering St. Eloy. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Tuinbouw Studieclub. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Volièrevereniging „Vogelvreugd". Openbare leeszaal, Prinsesselaan 19, ge opend van 15—17 en 19—20 uur; jeugd leeszaal geopend van 1920 uur; lees hoek van 1517 en 18.3020.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15—16 uur; lees- en studiezaal ge opend van 15—18 en 19—21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 1617.30 uur. richtingen van Bill Haley, Arnie Haines, Little Richard en andere Rock-'n-Rollster- ren, maar het verhaaltje is te verwaarlo zen en vervelend. Ook het camerawerk is door zijn onbeweeglijkheid geen bijdrage tot filmgenot. „Het bataljon der gedoemden" (Kenne- mertheater tot en met zondag) Het vreemdelingenlegioen oefent nog altijd een grote aantrekkingskracht uit op al wie haakt naar avontuur. De barre werkelijk heid blijkt dan een hoge prijs te zijn, die men ervoor moet betalen. Dat leert ook de film „Het bataljon der gedoemden", waar in legioensoldaten het moeten opnemen tegen een overmacht aan krijgszuchtige en bloeddorstige Arabieren. De verschrik kingen en heldhaftigheid zijn in de film lang niet van de lucht. Spanning tot en met Zondagmiddag draait in het Kennemer Theater de spannende rolprent: „Inspec teur Callaghan en de geheime code". „Het eiland der verleiding" (Luxor tot maandag) is de juiste, maar minder tref fende titel, waaronder het veelbesproken boek van Ugo Betti „L'ile des chèvres" (Geiteneiland) onder regie van Charles Brabant is verfilmd. Op een eiland, voor het grootste deel be volkt door geiten, leeft de jonge, trotse weduwe (Madeleine Robinson) van een Franse leraar met haar veertienjarige dochter en een aantrekkelijk twintigjarig nichtje in volstrekte eenzaamheid. Totdat zich een vriend (Raf Vallone) van de over leden leraar aandient en bij hen in komt wonen in het vervallen huis op het Geiten eiland. De jaloezie en de moeilijkheden, die deze man in het emotionele leven van dezè drie vrouwen teweegbrengt, vormen de grond slag voor boek en film. De romanschrijver heeft hier meer mo gelijkheden tot zijn beschikking dan de filmmaker. Deze laatste moet het eerder hebben van een juiste sfeertekening (die Brabant zeker wist te scheppen), dan van een duidelijke karakteranalyse, waardoor de film vaak „gedachtensprongen" maakt, die de reacties van de hoofdfiguren niet altijd begrijpelijker doet worden. Overi gens is het verhaal van de drie hunkeren de vrouwen goed uit de doeken gekomen, waarbij het spel van Madeleine Robinson zeker apart genoemd mag worden. Vrijdag en zaterdag kan men in het W.B. Theater genieten van het uitstekende spel van Lex Barker en Patricia Medina die de hoofdrollen vervullen in „De furie van de Mississipi". Een rover, Hugo Marat gehe ten, exploiteert tezamen met de dochter van een rijkgeworden piraat een show- boat-annex-speelbank. Daarbij besteelt hij en passant eerlijke suikerplanters zodat een conflict tusen de „goeden" en de „kwaden" natuurlijk niet kan uitblijven. Er wordt flink gevochten totdat de plan ters zich aaneensluiten waarna het voor hen een koud kunstje is de bende van Marat uit te roeien. Zondag en maandag draait in deze bio scoop „Rebellen van de prairie". Veilingberichten Spinazie 1228, sla 819, radijs 921, rabarber 18—33, witlof 33-59, prei 818. waspeen 32-49, rodekool 711, soep groenten 919. ADVERTENTIE PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, Tel. 4576. IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Eylenbui'g van Norrköping, Ross Sea van Rotterdam, Ridderkerk van Antwerpen, Ranja van Kopenhagen, Waalborg van Delf zijl, Wulp van Rotterdam, Riny van Swan sea, Zaanstroom van Grangemouth, Arents- kerk van Antwerpen, Willem Fortuin van Stror, City of Hamburg van Antwerpen, Rijnstroom van Londen, Lekkerkerk van Antwerpen, Frey van Londen, Louwersborg van Abö, Argos van Genua, Eduard Rusch van Swansea, Gimbria van Haugesund, City of Watersford van Dublin, Liger van Otter backen, Travesteyn van Antwerpen, Leo- poldskerk van Londen, Suzanna van Ham burg, Forel van Otterbacken, Wally van Berghavn, Spurt van Goole, Waria van Rot terdam. Vertrokken zijn: Abadan naar Aarhus, Texelstroom naar Liverpool, Petrel naar Rotterdam, Robert Bormhoven naar Port of Spain, Flevoland naar Harlingen, Lyla naar Bremershafen, Visten naar Antwerpen, Dio Bio naar Malmö, Amstelbrug naar Antwer pen, Willem Fortuin naar Londen, Dilligen- tia naar Aalborg, Gratia naar Norrköping, Jan Brons naar de Tyne, Armdn naar Surthe, Grote Beer naar Rotterdam, Normandia naar Gothenburg, Ella naar Parijs, Bolbec naar Port Talbot, Jelö naar Skiën, Carvan naar Malden, Bloemfontein naar Southamp ton, Mont Bellliaard naar Le Havre, Spirit naar Antwerpen, Wibold Böhmer naar Ko penhagen, Batavier naar Norrköping, Wulp naar Manchester, Nereus naar USA, Ranja naar Rostock, City of Hamburg naar Cork, Efthalassos naar Duinkerken. De sleepboot „Nestor" van bureau Wijs muller heeft de Franse stoomtrawler „Cap Nord" F. 1025 uit Fécamp in de sluis afge leverd. De „Wouter Goedkoop" heeft het schip overgenomen en naar Amsterdam gebracht waar het met een motor uitgerust zal wor den na verwijdering van de ketel en de machine. De trawler is in 1938 gebouwd te Bre merhaven bij A. G. Weser, Werk Seebeck en is oorspronkelijk het eigendom geweest van de Norddeutsche Hochseefischerei A.G. te Wesermünde onder de naam „Jan Mayen" P.G. 544. Met een bruto inhoud van 694 reg. ton was het de grootste Duitse trawler van vóór de oorlog. De lengte be draagt 57,50 m, de breedte 8,53 m en de holte 4,40 m. De triple-expansie-machine met een lagedrukturbine ontwikkelt 1000 pk. In 1946 werd het schip aan Frankrijk toegewezen en sedertdien behoort het aan de rederij Victor Friboulet te Fécamp on der de naam „Cap Nord" F. 1025. Een buitengewoon interessante en leer zame avond brachten de leden van „de Kennemer Aquariaan" in Parkzicht te Beverwijk door waar een van de leden, de heer Roodzant, het een en ander kwam vertellen over zijn experimenten bij het kweken van Vuurneons. De aanleiding tot deze lezing, die met talrijke lichtbeelden werd geïllustreerd, vormde een artikel van de spreker in het verenigingsorgaan over het gebruik van „Liquiffry", bij het kweken van deze vissoort. De talrijke vra gen die daaromtrent waren gesteld, had den het bestuur doen besluiten deze avond te organiseren. Vooraf werden eerst enige huishoude lijke punten besproken door voorzitter J. Klaver en in de pauze vond een verloting plaats waarbij enkele prachtige Vuur neons de inzet vormden. Tot slot was er een aardige wedstrijd, waarbij de leden de op het doek geprojecteerde vissen moesten zien thuis te brengen. Ook hier voor had het bestuur enkele prijzen be schikbaar gesteld. ADVERTENTIE voor alle rijbewijzen BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gediplom. Auto- en Motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. K2560 8930 Snelle reactie van automobilist voorkwam erger De 64-jarige mevrouw G. S. uit Bever wijk is gistermiddag tegen zes uur gewond als gevolg van een onvoorzichtige ma noeuvre, die zij bij de kruising Broekber- genlaan-Rijksweg Velsen-Haarlem uithaal de. De dame reed namelijk op het fietspad van de pont in de richting Haarlem, toen zij waarschijnlijk bemerkte, iets vergeten te hebben. Zij draaide zonder op het ver keer te letten over de weg heen, met de bedoeling over het tegenoverliggende fiets pad te terugreis te aanvaarden, maar een tegemoetkomende automobilist, A. van D. kon haar niet meer ontwijken. Door een snelle reactie en krachtig remmen wist hij zijn wagen echter zodanig langs de vrouw heen te sturen, dat zij slechts door de achterkant van de auto geraakt werd en tegen de grond werd geslingerd. Met een hersenschudding en een enkelfraktuur heeft de Ongevallendienst haar naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. De personenatuo werd gedeukt en kwam door de aanrijding geheel andersom op het Oostelijk fietspad terecht. In de middaguren is bij het pompstation een andere aanrijding gebeurd. Twee paard en wagens reden achter elkaar ter hoogte van het benzinestation van v. Bugnum. De voorste wilde linksaf en gaf richting aan: een achteropkomende NACO-buschauffeur schijnt dit niet opgemerkt te hebben en botste tegen het gerij aan. Het lamoen brak en het paard sloeg op hol; de koetsier viel van de bok en kreeg nog een wiel over zich heen, maar werd niet ernstig gewond. Het op hol geslagen paard kon door voorbij gangers ingetoomd worden. Op de groentenmarkt bestaat de aanvoer slechts uit een klein aantal produkten die in een groot kwantum op de markt komen. Het is vooral de spinazie waarvan iedere marktdag duizenden kisten werden aange voerd. De prijzen zijn erg wisselvallig en variëren van 12 tot 34 cent per kilo. Ra barber komt in grote partijen aan de markt, maar de prijzen zijn gunstig; er werd van 18 tot 33 cent per bos betaald. Radijs gaat vlot weg en liep in prijs op tot 21 cent per bos. De aanvoer van sla is nog niet groot. De goede kwaliteit kwam tot 19 cent per krop. De aanvoer van witlof is kleiner geworden, hierdoor gingen de prij zen omhoog tot 50 cent per kilo. Prei is slecht te verkopen, er werd tot 18 cent per kilo betaald. Voor de laatste restanten van de winterprodukten werden lage prijzen betaald met in totaal geen vraag meer naar kool. Ondanks de grote aanvoeren op de bloe menveiling kan men toch nog van een behoorlijke handel spreken, al zijn de prijzen door de grote stroom van bloemen maar matig. Bij de tulpen lag de hoogste notering wel rond de 75 cent per bos; de dubbele tulpen zijn goedkoop en komen niet hoger dan 20 cent per bos. De koude grond-narcissen bestaan nu hoofdzakelijk uit de „rood-cuppen" waarvoor tot 26 cent per bos werd betaald. Anemonen gaan tot 35 cent per bos en fulgens kwa men tot 75 cent. Voor de perkplanten be staat veel animo met prijzen van 65 tot 250 cent per kist. Wellicht is uw eigen la- gere-school-student dezer da- H gen thuisgekomen met de boodschap dat zijn naam in het „Guoden Boek" geschre- ven mag worden, wanneer gij daartoe toestemming wenst te verlenen en ge hebt er aanvankelijk niet alles van gesnapt. Dat komt. om- dat meneer Portman uit Am- sterdam niet even met u is E komen praten, maar dat kan hij ook moeilijk, omdat hij de handen dezer dagen vol heeft aan de Velsense scho- len, die stuk voor stuk be is zocht moeten worden om der wille van een zaak, die deze heer Portman een warm en vurig hart toe- draagt: de zaak van de „drankweer". Ik vind dat een ietwat verouderd woord, maar het dekt wel aardig de bedoeling: het weren van de drank, die zo langzamer- hand een te grote rol is gaan EE sDelen in de samenleving en die menig naar verkeerson- geluk op de ziel van de fles heeft gekregen. Meneer Portman nu is met S overtuiging en kracht van argumenten bezig, een zo groot mogelijk aantal kin- ÏH dernamen te verzamelen H voor zijn „Gouden Boek", dat H door het Centraal Drank- weercomité in Velsen in H samenwerking natuurlijk met de landelijke organisa- tie zal worden gevuld met krabbels van die kinde- ren, die een kaartje mee naar huis krijgen, waarop vader of moeder moet invul- B len, daar geen bezwaar te il gen te hebben. B Maar dan zijn ze meteen moreel gebonden namens hun kinders: er zal dan met S de hand op het hart beloofd B moeten worden, dat er in een half jaar geen alcohol gebruikt zal worden. =- Nu valt het met de dron- B ken jeugd in Velsen nogal mee, maar niettemin is het goed, dat het kind van jongs af aan wordt verteld, welk B een gevaren die alcohol met, H zich kan brengen. Gii zult van mij geen scherpslijperij B op dit punt kunnen ver- wachten, want een goed glas wijn loopt er lief en vredig H in, maar het drankmisbruik S kan ik al evenmin toejui- B chen als meneer Portman of S mijn kastelein, die 'een H rechtschapen mens is, met H een mooie hekel aan lallen- de personen of stuurrad- B zwaaiende dronkaards. Meneer Portman is eer- li gisteren op de Adolf van Nassauschool geweest met j§ zijn actie en hij heeft daar verteld, welk een walglijk- heden in een glaasje jenever S of een glas bier zijn opse- sloten en over het verlies aan reactievermogen, dat H het nuttigen van deze zaken met zich brengt, over de ver- S slaving aan alcohol en der- Ij zei ver ellende en over de |j manier, waarop ook in an- S dere landen de jeugd van kindsbeen af wordt bijge- bracht, welke gevaren de al- Ij cohol in haar heldere bin- El nenste verbergt. H Of er veel namen verza- II meld zijn? De Insigner- school leverde er 29, de Jan Campert 42, de Ossendorp 26, maar er waren ook scho- E len, die het niet verder B brachten dan tot 10 en 6. Toch zal er wel wat van blijven hangen, lijkt me. En li dat is de bedoeling. Hoewel het kind, dat op een kaartje verklaart in een half jaar „niets te zullen gebruiken" mij lichtelijk ridicuul voor- B komt. Wie echter een ander middel weet, moet het maar i zeggen. B Een mopperende wegge- H bruiker doet mij kond van B het feit, dat er op een fiets- pad langs de Lange Nieuw- straat altoos die Lange j| Nieuw, wat is het ook een dot van een straat altijd en gevaarlijk links wordt gereden, terwijl het toch echt maar voor éénrichtings- =5 verkeer bedoeld is. Het is wel begrijpelijk, zo schrijft hij vol mededogen, want de mensen, die bij een winkel moeten zijn, zouden eigenlijk eerst een blokje om moeten B rijden, wilden zij het geheel perfect doen, maar aangezien wij Nederlanders alleen maar bij maneschijn en ver liefdheden of met de hond een blokje om gaan, wordt er links gefietst. Gewoon, of het niet op kan. Moeten de mensen bij ons zijn, dan gaan ze bij Glas al tegen de stroom in. Bijwijze van voorbeeld. Maar dat het nog eens een keer erge brokken geeft, met al die brommers, geven mijn briefschrijver en ik u op het befaamde briefje. Wellicht met een rouwrandje. En om dat allemaal te voorkomen, zouden wij een levensgrote agent moeten huren, wat ook weer honderd gulden per uur kost, want je moet hun loon toch vergoeden, of een duidelijk bordje met een witte band over een rood veld moeten plaatsen, het geen aanmerkelijk goedko per genoemd mag worden. Hoewel het strikt genomen een overbodig bordje is, want iedereen, die zijn hoofdvulling gebruikt, zal het best beseffen. Aannemer Rolvink is helemaal boos op de jeugd van IJmuiden en dat kan ik mij levendig voorstellen. De man heeft elke keer een paar honderd gulden schade op te ruimen, als het stel even is komen kijken naar de twee huisjes, die hij aan de Herculesstraat optrekt, want dan trappen ze alle bekistingen in het rond en er kunnen vijf man opnieuw beginnen met opbouwen, terwijl de betonstorters om het hoekje drop uit een zakje moeten gaan eten of aan andere karweien gaan beginnen. Dat is triest en goed om je héls te maken op die jeugd, die hier toch echt niet vrij te pleiten is. Want het open duin ligt er vlak achter en me dunkt, dat daar speel ruimte genoeg is voor hen, die eens een robbertje wil len stoeien. De heer Willem Baars Pieterzoon en mevrouw Hendrika Wilhelmina Ras zijn gezellige mensen. Ze wonen in de Cederstraat waar op 11 april heel wat verhalen opgehaald zullen worden want dan is het een halve eeuw geleden dat zij in IJmuiden elkaar de hand reikten en stemmig „ja" antwoordden op de vraag van de ambtenaar. Vijftig jaar waarin de nu 74-jarige mijnheer Baars en zijn twee jaar oudere echtgenote hun drie kinderen zagen op groeien een zoon- is> in middels gesneuveld maar de beidé dochters verkeren nog in een uitstekende ge zondheid en waarin zij bovendien grootouders en overgrootouders werden. Tot zijn achtenzestigste heeft Willem Baars geploe terd. In het losse werk, maar toen wilden de benen niet meer, zodat hij er de voorkeur aan gaf moeder de vrouw, van geboorte een Urkse en kampioen-koffie- zetster, op te zoeken en wie Een gloednieuwe inwoner van Velsen, die evenwel al lang genoeg op aarde ver blijft om tot een overdachte en wijze brief te komen, schrijft mij uit het W. F. Visserhuis, dat het hem tóch wel een genoegen is hier te wonen. Fijn. Ook eens een tevreden mens, want als je sommigen zo hoort willen ze wel weer weg, maar dat zijn dan bepaald zwart kijkers. Hij vindt het heerlijk naast de natuur te kunnen leven, zegt hij en heeft tij dens zijn omzwervingen ook het Heerenduinbosch be zocht, waar hem kostelijke uren in de zonnige lgnte ge worden zijn. Maar waar hij helaas hier en daar een bankje miste, om de moede leden even te strekken. Of ik daar niet eens een bank jesballetje over op kan gooien. Hier gaat dat dan. Ik geloof namelijk, dat er met deze oude Velsenaar, die nog geen oud-Velsenaar is, vele huismoeders achter kinderwagens hogelijk ver heugd zouden zijn over het optrekken van enige sim pele bankjes in dit schone gebied. hij tegenwoordig 's ochtends ijverig helpt met het aard appelschillen. Erg lang houdt hij dat overigens niet vol want meestal wipt hij nog even de straat op waar bij hij met leeftijdgenoten de tegenwoordige en vooral de vroegere situatie onder de loupe neemt terwijl men het nog dikwijls heeft over de goede oude tijd toen het ziekenhuis nog niet bestond en de gemeente Velsen van Driehuis tot de Verlengde Kalverstraat uit dicht bos bestond. Dat is allemaal echter een verleden tijd waaraan de oude Baars met genoegen terugdenkt. Heel wat minder is hij te spreken over de IJmuider Harmonie die weigerde voor de rijks daalder die hij van zijn „Drees" kon missen een serenade te geven. Ook dat leed is echter weer spoedig vergeten want de brigade van de evangelisatievereni ging zal op 11 april des avonds een zanghulde komen brengen. Dat gebeurt voor de deur van het huisje in de Cederstraat nummer elf. En achter de gordijnen zitten dan twee tevreden oudjes die van mening zijn dat ze het bést met elkaar getroffen hebben. En dat is ook wat waard. Het jubileumjaar van de IJmuidense kinderkerk loopt ten einde - nog even en dan zit het feest, dat ik zo nauw keurig mogelijk voor u heb trachten bij te houden, er weer op en wordt er aan wéér veertig jaar begonnen, die deze instelling alvast van harte gaarne wordt toege wenst. Het zou geen Kinder kerk zijn, als er geen dank dienst tot sluitstuk was ge kozen. In de Goede Herderkerk. Maar er komt een vuurpijl ook voor de jeugd in de vorm van een feestmiddag in het wijkgebouw met daarna een avondfestijn voor de ouderen. En nu is het vervelend maar waar, dat dit werk altoos een wei nig op de schobberdebonk moet worden gedaan en dat dus ook dit sluitwerk geld vergt, te betalen uit de beurs van u en mij. Degenen echter, die de zegeningen hebben meegemaakt van deze Hervormde kinderkerk zullen graag een paar cen ten afstaan om de jeugd een plezierige middag te bezor gen en zij, die dezer dagen rond zullen gaan vertrou wen dan ook op deze wel willendheid uwerzijds, opdat het slotfeest in begin mei en de daaropvolgende feest avond georganiseerd kunnen worden. ?OOOOOOOOOOC<XXXXXXDOOOOOOOOOOOOOC)OOOOa, Met een brokje in de keel moet ik ulieden zeg- gen, dat dit rare IJmuiden mij elke keer weer mee- valt. Nauwlijks was de l inkt des voor'gen Lan- taarns op uwe vloermat- j ten te drogen gelegd, of er j bereikte mij een juich kreet van de bedroefde vader Riedijk, die 170 gul- f den ergens tegen de we- reld had laten slingeren. Zeventig gulden terug! Een jongetje had dit stukje van de schat, die C een arbeidersgezin met een zieke moeder zo.verschrik- j kelijk slecht kon missen, teruggebracht. Nu nog honderdhet moet er- gens zijn Of nee, niet helemaal honderd. Want prompt lag er des avonds een brief op mij n'; vloermat met een ver- frommelde rijksdaalder f erin van „ridder van Lithayen en de Maas- kant", die op mijn vraag, f wat we zullen gaan doen, repliceerde: „Daar is maar f één woord voor: lappen. Even goed-zo voor Riedijk maken". Als het geld te- rug komt, mag ik de f 2.50 f i voor andere goede doelen aanwenden. Mag ik het brokje nu even doorslikken? Dank u.' x>ococoe>ooooooooocooooooooooc>oooooooa Lampenier 1 Eindelijk weer eens een feestelijke noot temidden der uitbreidingsplannen en geboorteaangiften. Niet dat die geboorten geen feestelijk kleurtje meebrengen voor het loket van de Burgelijke Stand dat merkt u wel, als u daar zenuwachtig staat te trappelen en de ambtenaar komt met een vriendelijke lach en een gulle hand op u toe maar dit is een tin tje, dat de hele dag duurt. Woensdag de tiende dan, want op dat moment zal juf frouw W. A. C. Rekkers, die te boek staat als adjunct commies eerste klas (het wil er bij mij niet in, dat daar geen elegantere term voor te bedenken is), veertig jaren lang de overheid hebben ge diend sinds het moment, dat zij als jonge bloesem het Velsense raadhuis betrad. Ze kwam oorspronkelijk uit Weesp. Daarna Haarlem, waar zij een blauwe maan dag bij de Arbeidsinspectie aan het werk toog, maar Vel sen werd toch wel echt een blijvertje, want sinds de maand april 1917 is zij er niet meer vandaan te slaan geweest; dat het genoegen wederkerig was in die lange tijd, zal de dag der viering wel bewijzen. Want ze heeft in al haar eenvoud een berg goede kennissen opgedaan, onder de vier burgemeesters, wier bewind zij meemaakte Ver Loren van Themaat, Rijkens, Rambonnet en Kwint. Ik weet heel zeker, dat juffrouw Rekkers eigenlijk die tiende maar het liefst in een hutje op de hei zou wil len gaan zitten, maar daar zal niets van komen. Ten slotte zit er iets goeds in, een gewaardeerd mens ééns te kunnen zeggen hoe je over haar of hem denkt en daar mee vooral niet te wachten tot die ene kans, waaraan alleen de sprekers iets heb ben. Van de Noordvelsense voetbalclubs zal WB zondag de seimi-plaatselijke wedstrijd spelen tegen DEM te Beverwijk. WB komt uit met: Th. v. d. Kuil; A. v. d. Schans en K. Kil; R. Luitjes, A. Both en J. Kersbergen; H. Verswijveren, F. Kooimans, F. Boevink, J. v. d. Linde en C. Koppen. „Ons Belang" De eerste bakspinazie werd vrijdag op de veiling van „Ons Belang" aangevoerd; zij bracht 13'/2löVs ct per kg. op. De ver dere noteringen waren prei 1011, soep groenten per bakje 22, witlof eerste soort 2342, tweede soort 1019, rabarber 26, knollen 25 ct. per stuk. GEBOREN: Josephina C M., d. v. P. J. Koper en C. Verduin; Gerrit J., z. v. A. C. van Pelt en A. v. d. Outenaar; Marcellinus T. B., z. v. W. G. Bruin en M. W. Kanne te Beverwijk; Anna C. C., d v. J. Koenen en L. C. v. d. Voort. OVERLEDEN: A. Henneman, 92 j., weduwe van P. de Boer. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 „Vrouwengilde" gaat bloemen schikken De leden van de Heemskerkse afdeling van het Katholieke Vrouwengilde komen maandag 8 april in zaal Nijman bijeen om te luisteren naar de heer K. v. Leeuwen uit Beverwijk die een lezing zal houden over bloemen schikken. Eerste irissen Op de bloemenveiling te Beverwijk wer den vrijdag de eerste irissen aangevoerd. Het waren „Wedgewood" waarvoor 90 cent per bos werd betaald. Besommingen van vrijdag VL 197 f 6080, VL 27 f12.800, KW 124 f4730, KW 114 f4250, KW 37 f3600, WR 49 f 1170, IJM 54 f 5070.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9