Sukarno smeedde zakenkabinet overeenkomstig zijn conceptie Parijs verwelkomt het Britse koninklijke paar met warmte Bestedingsbeperking zal voor de wegenbouw funest zijn Jury verklaart Adams onschuldig Nieuwe, zwaardere kernproef in Rusland geregistreerd Haarlems Dagblad Nationale raad op komst; parlement op retour HET WEER „Aida"tepijnlijk, vervangen door ballet In Milaan werd een ongekende radio-activiteit gemeten IR. D.TUANDA PREMIER Houten kampgebouw in Doorn afgebrand Recreatiecentrum der Ned. Hervormde kerk Aanhoudend koud Misplaatste zuinigheid zal verkeersonveiligheid doen toenemen, zegt de A.N. W.B. Klappertandend in de koude zvind Straaljager neergestort, vlieger omgekomen Nederland-België komt niet op t.v.-scherm Nederlandse reders mijden het Suezkanaal Het woord is aan Staking in Londense haven is afgelopen Pro-Franse leider in Algerije ontvoerd BABOESJKA 71e JAARGANG No 231 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DINSDAG 9 APRIL 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 7> Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA, (ANP en UP). De nieuwe Indonesische premier, de partijloze ir. Djuanda Kartawidjaja, verklaarde dinsdag, dat de taak, waar voor het zojuist door Sukarno gefor meerde „extra-parlementair nood- en zakenkabinet" zich ziet geplaatst, moeilijker is dan die van enige voor gaande regering in de korte geschie denis van Indonesië. Premier Djuan da legde deze verklaring af onmiddel lijk nadat hij en zijn mede-kabinets leden door president Sukarno waren beëdigd. Djuanda, Soendanees van geboorte en 45 jaar oud, heeft deel uitgemaakt van twaalf van de zestien vorige kabinetten. Hij noemde de „militaire vraagstukken" en de „be trekkingen tussen de buitengewesten en de centrale regering" de twee grootste problemen van de nieuwe regering. Ir. TDjuanda, die als een begaafd man en een harde werker bekend staat, had in het' kabinet-Ali de portefeuille voor Planning. Hij is de „vader" van Indonesië's vijfjaren plan voor economische ontwikkeling. De andere 23 leden van het kabinet zijn: Eerste vice-premier: Hardi (P.N.I.). Tweede vice-premier: Idham Chalid (Nahdatul Ulama). Buitenlandse Zaken: dr. Subandrio (partij loos). Defensie: ir. Djuanda ad interim. Binnenlandse Zaken: Sunasi Hardjadi- nata, gouverneur van West-Java (P.N.I.). Justitie: Maengkom (partijloos). Maeng- kom trad op als voorzitter van het land- gerecht in de zaak tegen wijlen de heer Jungschlager. Voorlichting: Sudibjo (P.S.I.). Financiën: Sutikno Slamet (P.N.I.). Industrie: Ingkiriwang (Parkindo). Handel: puf. Sunardjo (N.U.). Landbouw: Sadjarwo (linkse landbou wersorganisatie Barisan Tani Indonesia). Scheepvaart: kolonel Nazir, maritiem commandant van Surabaia (partijloos). Openbare Werken: Pangeran Mohammad Noor (Masjumi). Gezondheid: dr. Azis Saleh (I.P.K.I.). Godsdienstzaken: Mohamad Iljas (N.U.). Onderwijs en Cultuur: prof. dr. Prijono (partijloos - winnaar van de Stalinprijs). Agrarische Zaken: Sunarjo (N.U.). Verbindingen: Sukardan (partijloos). Inter-Indonesische betrekkingen: dr. Ferdinand Tobing, afkomstig van Noord- Sumatra (splinterpartij S.K.T.). Minister van Staat voor de mobilisatie van volksenergie en ontwikkeling: Hanafi (voorzitter van Links Volkscongres). Minister van Staat voor oud-strijders aangelegenheden: Chairul Saleh, oud-onaf hankelijkheidsstrijder (partijloos). Sociale Zaken: dr. J. Leimena (Parkindo). Arbeid: Samjono (partijloos). Hgt programma De voornaamste punten van het pro gramma van het nieuwe kabinet zijn: De vorming van een nationale raad in over- Door nog onbekende oorzaak is heden morgen om half vier brand uitgebroken in het kampgebouw van „Het Grote Bos", het recreatiecentrum van de Ned. Hervormde Kerk te Doorn. Hoewel de brandweren van Doorn en van Driebergen het vuur krachtig bestreden, kon niet voorkomen worden dat het gebouw tot de grond toe afbrandde. In het gebouw was juist een nieuwe kampwinkel ingericht die binnenkort ge opend zou worden. Het houten gebouw was oorspronkelijk een noodkerk in Eindhoven. Toen dit door een stenen gebouw werd vervangen, werd het houten gebouw verplaatst naar Doorn. Door de brand kan men het uitgebreide re creatieprogramma niet meer uitvoeren, maar overigens kan het centrum zijn gasten normaal blijven ontvangen. Men hoopt het ongerief door tijdelijke voorzieningen zo goed mogelijk te kunnen ondervangen. XXXXXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOC)OOOOOOOOOOOOr*)OOOOOn(-y>\x /^onoocx VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Over het algemeen veel bewol king en overwegend droog \yeer. Zwakke tot matige, later nu en dan vrij krachtige wind uit noor delijke richtingen. Weinig ver andering in temperatuur. Volledige Weerrapporten op pagina twee. jooooooooaoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooa DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S eenstemming met de presidentiële concep tie. Het normaliseren van de huidige toe stand. De opbouw. De terugkeer van West- Irian tot het Indonesische grondgebied. Het uitvoeren van de opzegging der R.T.C.- overeenkomsten. De voorzitter van de Masjumi, Moh. Nat- sir, heeft maandagavond te kennen gegeven dat de opneming van het Masjumilid Pan geran Mohammad Noor in het kabinet van president Sukarno mogelijk door de partij bestudeerd zal worden. Tenslotte liep in Islamietische kringen het gerucht, dat het deelnemen door de Nahdatul Ulama aan de nieuwe regering, mogelijk tot een breuk in deze partij zal leiden, omdat de jongere leden van de N.U. sterk gekant zijn tegen het deel nemen door N.U.-leden aan een kabinet, waarin ook links georiënteerde figuren zitten. Zonder parlement? De voorzitter van de jeugdafdeling van de Nahdatul Ulama, Wahib Wasab, ver klaarde, dat het niet zou passen om de nieuwe regering te steunen. Hij voegde daaraan toe, dat het nieuwe kabinet geen steun nodig heeft, gezien de staat van oor log en beleg. De samenstelling en de perso nalia van het kabinet kon hij moeilijk be grijpen. Tenslotte meende hij, dat „er een grote mogelijkheid bestaat, dat een ieder die in de oppositie mocht gaan, het zwijgen zal worden opgelegd, of dat hij zelfs in de gevangenis terecht zal komen." President Sukarno deelde mede, dat het kabinet in functie zal blijven gedurende het bestaan van de noodtoestand. Zodra de situatie weer normaal zou zijn, zou een nieuw kabinet worden gevormd. Hij ver klaarde nog niet te kunnen zeggen uit hoe veel leden de nationale raad zal bestaan. Geen oplossing In Islamietische kringen merkte men vandaag op, dat het nieuwe kabinet- Sukarno het „alle-partijen-kabinet", zoals door de president in zijn conceptie voor een geleide democratie werd beoogd, nabij komt, nu hij erin is geslaagd enige linkse figuren daarin op te nemen. Men twijfelt er evenwel aan, of de nieuwe regering in staat zal zijn de regionale problemen tot oplossing te brengen, nu de eis van de op standige buitengewesten dat oud-vice- president Hatta in de regering moet wor den opgenomen, is genegeerd. Men be weerde, dat Sukarno de nieuwe ministers had „bevolen" in het kabinet zitting te nemen. In nationalistische kringen vertrouwde men dat het kabinet de huidige crisis zal weten te overwinnen. „Belangrijke wegverbeteringen blijven lig gen als gevolg van de bestedingsbeperking, hoewel de wegen de steeds toenemende stroom verkeer steeds minder goed kunnen verwerken. Men verwacht dat in 1970 het aantal auto's verdubbeld zal zijn. Een ver hoging van de gelden voor de wegverbete- ring was dus beter geweest dan een vermin dering als nu door de bestedingsbeperking zal geschieden. De ANWB is van mening dat de bestedingsbeperking voor de wegen bouw een nationale ramp dreigt te worden". Dit heeft de heer A. G. M. Boost, direc teur Wegen en Verkeer van de ANWB, gis teren te Groningen verklaard bij de opening van een nieuw technostation. De heer Boost somde een aantal plannen voor wegverbe- tering op, welke nu zullen blijven liggen. Het is ontstellend, zei hij wat het opont houd door te smalle wegen, te smalle brug gen en te smalle spoorwegovergangen kost, om nog maar niet te spreken over de scha de, die ontstaat door ongelukken. De men senlevens, die door deze misplaatste zuinig heid verloren gaan, zijn daarenboven niet in geld uit te drukken. Men verwacht dat de verbetering van het wegennet nog meer gestagneerd zal (Van onze correspondent in Parijs) Koningin Elizabeth van Groot-Brittan- nië en haar gemaal prins Philip zjjn gis termiddag om twaalf uur terwijl over Parijs de kanonschoten weerklonken, op het vliegveld Orly geland voor een drie daags bezoek aan de Franse hoofdstad. Een bezoek, waartoe de verjaardag van de Entente Cordiale die eigenlijk al 35 jaar oud is de historische aanleiding vormt. Het weer was opeens vrij grimmig gewor den, zodat de echtgenoten van de ambas sadeurs en andere hoogwaardigheidsbe kleders, die in hun fleurige en lichte toi letten het koninklijk paar opwachtten, soms zichtbaar stonden te bibberen. Ove rigens ontbrak het bij de ontvangst niet aan hartelijke warmte. De koningin en de prins hebben zich, nadat president Coty op Orly talrijke ministers, dignitarissen en diplomaten, tweehonderd in getal, aan hen had voorgesteld, bij hun intocht in Parijs, dat in een feestelijk gewaad was gestoken, kunnen vergewissen van de geestdriftige gevoelens, die de Fransen hun toedragen. In de Franse kranten, die voor deze ge legenheid in verschillende kleuren waren gedrukt en de hoge gasten in het Engels welkom heetten, worden alle redenen, waarom Frankrijk en Groot-Brittannië zich sinds een halve eeuw sterk tot elkan der voelen aangetrokken, uitvoerig uiteen gezet. De schrijver, André Maurois, die doorgaat voor een van de beste kenners van de geschiedenis en het volkskarakter van Groot-Brittannië, maakte de opmer king, dat de Fransen zich ook onder de vierde republiek nimmer zo eendrachtig voelen als tijdens de ogenblikken dat ze hun eensgezinde gevoelens jegens een re gerend lid van het Britse koningshuis ken baar kunnen maken. Koningin Elizabeth is, na haar aankomst via het Quartier Latin, met president Coty naar diens ambtspaleis, het Elysée gereden, op het dak waarvan de Union Jack naast de Franse Tricolore was gehesen. Hier wachtte de koningin en de prins het eerste officiële banket, waarvoor 250 gasten wa ren uitgenodigd. In het Frans, dat zij goed blijkt te beheersen, zei de koningin, dat de Entente Cordiale naar haar overtuiging de essentiële band is, waardoor de landen van de oude wereld verbonden zijn. Aïda vervangen 's Middags legde de vorstin, vergezeld door de Franse minister van Oorlog, Bour- ges Maunoury, en maarschalk Juin, de traditionele krans bij het graf van de On bekende Soldaat onder de Are de Triom- phe, waarbij zij opnieuw door duizenden Parijzenaars geestdriftig werd toegejuicht. De eerste dag van het koninklijk bezoek bereikte zijn hoogtepunt toen het gezel schap 's avonds de Opéra bezocht. Aan vankelijk stond Verdi's Aïda op het pro gramma, maar omdat in dit werk een lan ge scène over Egypte voorkomt, die voor worden omdat het de gemeenten slechts toegestaan is tegen een zeer lage rentevoet geld te lenen, waardoor dat lenen wel uiterst moeilijk wordt. De werkelijke bezui nigingen zijn daardoor groter dan men laat blijken. De ANWB, zo zei de heer Boost, maakt zich over deze ontwikkeling zeer ongerust. De wegenbouwers zullen genoodzaakt zijn hun vaste arbeiders te ontslaan of werk te zoeken in het buitenland. Als de bestedings beperking wordt opgeheven en de schade en achterstand in snel tempo moet worden ingehaald, dient men op een zeer lange aanlooptijd te rekenen voordat de bedrijven weer krachten hebben opgeleid of zich los hebben gemaakt van hun verbintenissen in het buitenland. De ANWB acht de instelling van een we genfonds, waaruit de noodzakelijke wegver beteringen kunnen worden gefinancierd, zoals dat ook het geval is bij dijkdoorbra ken, van groot belang. Men meent dat een dergelijk fonds niet alleen uit menselijk oogpunt (ter wille van de veiligheid, maar ook uit economische beweegredenen alles zins aanvaardbaar is. De belastingen, die de automobilisten in Nederland opbrengen, zijn bijzonder hoog, waarschijnlijk de hoog ste ter wereld. Daarom acht de bond de in voering van een bandenbelasting, waarvan thans sprake is, onredelijk. De mogelijk heid ligt voor de hand, dat men langer zal wachten met het vernieuwen van de ban den, waardoor de verkeersonveiligheid sterk zal stijgen. De ANWB, aldus de heer Boost, ziet de gevolgen van de bestedingsbeperking als een maalstroom, die de wegenbouw snel naar een dieptepunt zal brengen, waaruit het straks moeilijk zal zijn weer omhoog te komen. Koningin Elizabeth van Groot-Brittan nië heeft op de eerste dag van haar officiële bezoek aan Parijs een krans gelegd op de dekplaat van het graf van de Onbekende Soldaat onder de Are de Triomphe op de Place de l'Etoile. deze gelegenheid minder toepasselijk werd geacht, had men deze opera enkele dagen tevoren vervangen door een ballet van PhilipDe Galbert, „Le chevalier et la de moiselle" met choreografie van Serge Lifar. Omstreeks tien uur kregen koningin Elizabeth en prins Philip de gelegenheid van een met scharlakenrode tapijten be hangen balkon af het feestelijk verlichte Parijs rustig in ogenschouw te nemen. Toen Elizabeth op het balkon verscheen, steeg er opnieuw een gejuich op uit de kelen van tenminste veertig duizend men sen, die dit ogenblik al uren hadden ver beid. Temidden van die uitgelaten massa zullen, vermoedelijk met ons, velen zich de vraag hebben gesteld, waarom de Fransen in hun lange en bewogen geschie denis al hun koningen en vorstinnen stel selmatig hebben vermoord of verjaagd, want zelden zal een volk van zoveel ko ningsgezinde onstuimigheid hebben blijk gegeven. Paniekje (Reuter) De temperatuur veroorzaak te vlak voor de lunch een paniekje onder de banketbakkers in het Elysée, toen een grote taart dreigde ineen te zakken. Men kon hem echter nog juist voor de aan komst van de koningin „restaureren". President Coty heeft prins Philip het Legioen van Eer uitgereikt (de koningin bezit deze onderscheiding reeds). Nadat de president het lint met de orde om de hals van de prins had gehangen, wendde hij zich tot koningin Elizabeth met de woorden: „En nu mevrouw, de accolade". Dit was een uitnodiging aan de vorstin haar echtgenoot op beide wangen te kus sen, wat zij prompt deed. Bij de Maastunnel te Rotterdam ver rijst een nieuw ziekenhuis. Het telt dertien verdiepingen en zal plaats bie den aan negenhonderd patiënten. Men verwacht dat het in 1958 in gebruik wordt genomen om dan het oude zie kenhuis aan de Coolsingel te vervangen. Maandagmiddag omstreeks tien voor half zes is ongeveer acht kilometer ten oosten van Grave een „Thunderstreak"-straaljager van de Koninklijke Luchtmacht veronge lukt. De vlieger kwam daarbij om het leven. De straaljager viel in een bouwland. Brokstukken ervan lagen over een grote afstand verspreid. Het vliegtuig werd bestuurd door de twintigjarige ongehuwde sergeant-vlieger W. G. Molenaar uit Medemblik. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Het toestel was afkomstig van de vliegbasis Volkel. Er zal geen televisie-uitzending komen van de voetbalwedstrijd Nederland-Bel gië, die op zondag 28 april in het Olym pisch stadion in Amsterdam wordt ge speeld. Een verzoek van de Nederlandse televi sie-stichting om van de wedstrijd een di recte reportage te mogen geven, is door de Koninklijke Belgische Voetbalbond afge wezen, aangezien op die dag in België competitie-wedstrijden worden gehouden. Volgens een bepaling van de Europese Voetbal Unie kunnen TV-uitzendingen van voetbalwedstrijden alleen worden toege staan, indien geen van de bonden van de aangrenzende landen bezwaar maakt tegen een dergelijke reportage. Het bestuur der Koninklijke Nederlandse Redersvereniging heeft zich in een verga dering met de leden van haar vereniging, die bij de vaart door het Suezkanaal zijn betrokken, beraden over de mededeling van de Nederlandse regering, dat deze het ongewenst acht dat voorlopig door Neder landse schepen van het kanaal wordt ge bruik gemaakt. De vergadering kwam tot de conclusie, dat overeenkomstig de mede deling der regering dient te worden ge handeld. Francis Bacon: Kennis is macht. LONDEN, (Reuter) Dr. John Bodkin Adams is vandaag onschuldig bevonden aan moord op de 81-jarige weduwe Edith Morrell. De jury van 10 mannen en 2 vrou wen was 44 minuten in raadkamer. (Zie voor voorafgaand verloop van de recht zitting pagina 4). LONDEN (AFP) De ladingklerken in de Londense haven, die vrijdag in staking gingen uit protest tegen het te werk stellen van niet-georganiseerde arbeiders in Til bury, hebben het werk hervat. Er is over eenstemming bereikt over een onderzoek naar hun klachten. Op 78 schepen is het werk hervat. Zevenhonderd stakende werfarbeiders te Tilbury hebben zich bereid verklaard, maandag het werk te hervatten, op voor waarde dat er tegen hen geen represailles zullen worden genomen en dat de arbeids krachten, voor wie er feitelijk geen werk is, toch in dienst worden gehouden. ALGIERS (UP) In de afgelopen 48 uur zijn in Algerije 20 Europese en Algerijnse boeren vermoord en 48 andere personen gewond bij overvallen op afgelegen, zwaar bewaakte boerderijen, merendeels in het westen des lands. In dit aantal zijn niet inbegrepen de nog niet geïdentificeerde slachtoffers van bomaanslagen of schiet partijen in de steden. De politie maakte bekend, dat sjeik Larbi Tebessi, president van de vereniging van Algerijnse Ulama's, is ontvoerd. Algerijnse nationalisten, vermomd in uniformen van het Franse leger, kwamen de godsdienst leider in zijn woning „arresteren", waarna hij naar onbekende bestemming werd weg gevoerd. Tebessi was één van het slinkende aantal islamitische leiders, die Frankrijk trouw bleven. ADVERTENTIE BARTEllORISSTR HAARLEM' IEL".3439 FER0. B01STR. 48 ADAM TEL /17162 SUÈDINE HERENJASJES ƒ59.50 XDOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOCX „Baboesjka", de Russische grootmoe der, moet een politieke heropvoeding krijgen, aldus luidt het consigne, dat het Sovjettijdschrift „De Agitator" aan pro pagandisten geeft. Het communistische partyblad beweert, dat een aantal moe ders en grootmoeders verre van socia listisch denken. In talrijke gezinnen zijn zij echter de voornaamste opvoeders van de toekomstige generaties en het is moeilijk te zeggen, welke invloed groter is, die van de school of van „baboesjka", aldus het blad. (AFP). XX>COCOOCXX>COOOOOCOCXXXX>OOC>OOOOOOOCOOOCCO LONDEN (Reuter/AFP/UP) Het Britse ministerie van Defensie heeft maandag avond bekendgemaakt, dat zich zaterdag een nieuwe kernontploffing in de Sovjet- Unie heeft voorgedaan. Bijzonderheden zijn niet gegeven. Vrijdag maakte het ministe rie bekend, dat twee dagen tevoren een Russische kernproef was verricht. De Amerikaanse commissie voor kern energie heeft de Britse bekendmaking be vestigd. De proef van zaterdag is de achtste in een reeks kernproeven die in augustus 1956 is begonnen, zo zegt de commissie. Het observatorium van Brera in Milaan heeft medegedeeld, dat de radio-activiteit in de lucht zondag twee en een half maal zo sterk is geweest als normaal, maar niet schadelijk voor mensen. Het meteorologisch instituut van de uni versiteit van Kyoto in Japan heeft dinsdag meegedeeld, dat de kernontploffing die de Russen zaterdag teweeg hebben gebracht, geschat wordt tweemaal zo sterk te zijn als de proef, die de Russen op 3 april genomen hebben. Volgens een woordvoerder van het instituut neemt men aan dat de ontploffing ergens tussen de Kaspische zee en het Bai- kalmeer op grote hoogte geschiedde. Berichten in de Britse „Sunday Times", waaraan in wetenschappelijke kringen ge loof wordt gehecht, gewagen van een nieuwe vinding, waardoor de komende Britse H-bomexperimenten vrjjwel geen radio-actieve stoffen zouden doen vrij komen. Het omhulsel van de waterstof zou daarbjj niet gevormd worden door uranium maar door trotyl, die juist op het moment vóór de ontploffing van de waterstoflading (door een kleine atoombom) explodeert. De naar binnen gerichte kracht van de trotyl- explosie zou dan de waterstoflading juist lang genoeg samengeperst houden als nodig is. Door deze nieuwe samenstelling van de „mantel" zou er bij de totale ontploffing nog wel een hoeveelheid radio-actieve stof vrijkomen (die van de ontstekingsbom), maar die is op ruime afstand bijvoor beeld in de Sovjet-Unie niet meer vast te stellen. Protest-vaart Op een vergadering in Tokio is maandag besloten, dat twee schepen van 200 ton met in totaal 70 vrijwilligers naar de gevaar lijke zone bij Christmas-eiland zullen va ren uit protest tegen de Britse kernproe ven. De schepen zullen tot juli in de buurt van Christmas-eiland blijven. Het socialistische zondagsblad „Reynolds News" publiceerde een vijftal artikelen tegen de waterstofbom en de proeven, die daarmee genomen worden. Onder meer schreef de Engelse arts dr. D. G. Arnott, dat de tegenwoordige proeven een belem mering vormen voor veel medische proe ven, die mensenlevens zouden kunnen red den. „Het is tegenwoordig uitgesloten, een emmer regenwater te scheppen, waarin geen radio-actieve stoffen zitten, aldus deze geleerde. Vier jaar geleden kon men dat water op zijn dak vinden. Als de proe ven nog wat doorgaan, zal men het onder zoek met isotopen tot het opsporen van ziekten eerstdaags niet meer kunnen uit voeren", aldus deze arts. Inmiddes is in Genève de wetenschap pelijke commissie van vijftien UNO-landen maandag haar derde zitting begonnen ter bespreking van de uitwerking van kern energetische straling op de erfelijkheid. De Belgische hoogleraar Bacq werd tot voor zitter gekozen. De Sovjet-Unie heeft de eerste documen taire film over „de volksverdediging tegen een atoomaanval" voor vertoning vrijge geven. Deze film is gemaakt door de SAAF, de organisatie voor burgerdefensie en het is de bedoeling dat de film in zo breed mogelijke kring vertoond wordt.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1