Velsens gemeentebestuur van harte akkoord met gas-coördinatie Het kinderboekje - van tante Els STERK Kleine Hofgeesters komen niet in aanmerking voor de schoolbus Gemeente wil grond kopen, om gedupeerde pachters te helpen f THALIA Velsense bijdrage aan ongevallendienst van Beverwijk voor Velsen-Noord De Hazendokter Am? Agenda voor Velsen Deelneming met vijf aandelen in de „N.G.M." voorgesteld Politie zal echter opletten bij Rijksweg Hoeveel talen? Beverwijk siert zich op bij tunnelopening Breestraat al met Pasen in volle fleur Velsen moet paar stappen terug met salaris verordening Pand voor de sloop, ter verbreding Hagelingerweg Terugwerkende kracht 6% vervroegd tot 1 juli Als raad goedkeurt: 16.250 extra Gemeente wil een miljoen lenen Metselaarscursus heeft subsidie nodig Acht nieuwe huizen aan de Marowijnestraat IJMOND-SER VICE Moppentrommeltje Verkeersseinen deden maar driekwart dag dienst Nelis wil 1600 meter voor uitbreiding kinder voetjes Velsen geeft zes meter Santpoort cadeau DONDERDAG 11 APRIL 1957 DE STATEN-GENERAAL HEBBEN zoals wij hebben gemeld een tweetal wetsontwerpen aangenomen, waarbij de gasvoorziening in ons land in nieuwe banen wordt geleid. Het ene wetsontwerp heeft betrekking op de deelneming door het rijk in de financiering van de op te richten Nationale Gas-Maatschappij, die zich de coördinatie van de afstandsvoorziening van gas in Nederland ten doel stelt, in het belang van een rationele gasvoorziening. Het andere wetsontwerp strekt tot omvorming van de Rijksdienst Gasvoorziening in een staatsgasbedrijf. De taak van de naamloze vennootschap Nationale Gas- Maatschappij kan worden samengevat in: het afvlakken van (tijdelijke) gas- overschotten in een bepaald gebied door levering aan andere gebieden; het opvangen van (tijdelijke) tekorten van afstandgas en/of plaatselijke gaspro- duktiecapaciteit; een besparing op de gezamenlijke spitscapaciteit en een onderlinge hulpverlening in geval van storingen in de gaslevering. Ter bereiking van een rationele gasvoor ziening in Nederland zal de Nationale Gasmaatschappij (N.G.M.) met haar aan deelhouders overeenkomsten aangaan, waarin tussen ieder van hen en de N.G.M. de wijze en mate van samenwerking zal worden geregeld. Uit de doelstelling van de N.G.M. blijkt duidelijk, dat zij zich niet zal inlaten met vraagstukken, die plaatselijk of in regio naal verband kunnen worden opgelost. Zes regionale lichamen Deelnemers in de N.G.M. zullen dus zijn: de grote producenten van afstandsgas, te weten het Staatsgasbedrijf, de Hoogovens en de Staatsmijnen; de als grote gaspro- ducenten optredende gemeenten Amster dam, Rotterdam en 's-Gravenhage en een zestal regionale lichamen, ingesteld door de samenwerkende gasdistribuanten in elk verzorgingsgebied. N oord-W est Nederland Noordwest-Nederland wordt als één de zer verzorgingsgebieden beschouwd. Met het oog op de vertegenwoordiging van dit gebied in de N.G.M. is het gewenst, dat ten spoedigste een rechtspersoon wordt ge vormd. De behoefte tot samenwerking in Noordwest-Nederland deed zich al ge voelen, voordat de wenselijkheid tot deel neming in de N.G.M. zich voordeed. Reeds enige jaren zijn dan ook besprekingen ge voerd en voorbereidingen getroffen om te komen tot een samenwerking tussen de exploitanten van de gasproduktie- en dis tributiebedrijven, met het doel een doel matige en economische gasvoorziening in Noordwest-Nederland te bevorderen. De commissie, welke deze aangelegen heid heeft bestudeerd kwam tot de con clusie, dat samenwerking gewenst moet worden geacht met betrekking tot: even tuele uitbreiding van bestaande of op richting van nieuwe plaatselijke Droduktie of bergingsinstallaties; het zoeken naar mogelijkheden voor de meest gunstige be lasting en spitsgasinstallaties; het zo doel matig en economisch mogelijk gebruik 9 Het bestuur van de BeverwUkse Bree- straat-vereniging, maakte gisteravond tij dens de algemene ledenvergadering, die in café Timmer aan de Meerstraat werd ge houden, enige details der Beverwijkse plannen voor de komende feesten rond de tunnelopening bekend. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eniging op de volle medewerking van het gemeentebestuur kon rekenen en zich zo mogelijk over de plannen, de Breestraat betreffende, met de vereniging in verbin ding zal stellen. Zodra de tunnel officieel in gebruik genomen zal worden, zo ging het verslag verder, is de kans zeer groot dat de Breestraat aan de gemeente in onderhoud zal worden overgedragen. Plannen tot reorganisatie van de Bree straat alsmede de verbinding naar de nieuwe Rijksweg, waartoe de Bloksteeg en de Raadhuisstraat een grondige ver breding zullen ondergaan, zullen aan de verlevendiging van dit winkelcentrum van Kennemerland meewerken. Ook de Meerstraat, die dan als een nieuw groot plein zal worden ontworpen, en voor gemeentelijke manifestaties en openbare feestelijkheden zal dienen kan al hieraan medewerken, zo besloot de secretaris zijn jaarverslag. Bij de daarop volgende bestuursverkie zing werd het bestuur in zijn geheel her kozen en aangevuld door de heer H. Wilms Floet jr. Hierna volgde een bespreking van de versiering tijdens de Paasweek, waaraan men een permanent karakter wil verlenen. Met medewerking van de ge meente, zullen op afstanden van vijftien meter betonnen kokers in de trottoirs worden geplaatst waarin vlaggenmasten zullen worden gestoken. Deze vlaggen masten worden met rode en witte plastic linten versierd. Evenals tijdens de winter maanden, zal er weer een luidspreker installatie worden geplaatst en komt er een feestverlichting. Om in te haken bij de viering van de tunnelopening in oktober heeft het bestuur gedacht aan een erepoort midden op de Breestraat, terwijl de gemeente zal zorgen dat de grasperken in een bloemenzee zul len worden omgetoverd. De leden konden met deze plannen instemmen en verzochten het bestuur deze zo spoedig mogelijk grondig uit te werken. Tijdens de rondvraag ontspon zich een hevig debat over het nut van de sluiting op dinsdagmiddag en over de mogelijk heid van een koopavond. Vele leden meen den, dat te vrezen viel, indien, via de B.M.C. een aanvraag voor een koopavond zou worden ingediend, de kwestie in het politieke vlak terecht zou komen met alle gevolgen van dien. Op voorstel van het bestuur, wilde men het resultaat van het advies van de Kamer van Koophandel afwachten, maar daarnaast zou men een enquête onder de leden houden om hun mening over beide voorstellen te ver nemen. Ook de plannen voor het oprichten van een informatiebureau brachten vele tongen in beroering. De voorzitter sloot de vergadering om elf uur. maken van het ter beschikking zijnde of komende afstandsgas en het organiseren van in de praktijk noodzakelijk gebleken onderlinge hulpverlening bij het optreden van tijdelijke plaatselijke gastekorten. Liever een N.V. De commissie heeft voorgesteld voor de samenwerking een naamloze vennoot schap in het leven te roepen. Aan deze rechtsvorm wordt de voorkeur gegeven boven de publiekrechtelijke, omdat de n.v. meer ruimte laat voor een zich snel bij wisselende omstandigheden aanpassend beheer, hetgeen bij het behartigen van technische en economische belangen van veel nut kan zijn. De samenstelling van de vergadering van aandeelhouders en van de raad van commissarissen geven naar onze mening voldoende waarborgen, dat een controle volgens de maatstaven van het openbaar bestuur verzekerd is. Ook aan de op te richten N.G.M. is de n.v.-vorm gegeven. Vijf aandelen voor Veisen De vennootschap wil de rationele gas voorziening in haar werkgebied bevor deren door deel te nemen in de N.G.M. en' voorts door het aangaan van overeen komsten met haar aandeelhouders, waarin tussen ieder van hen afzonderlijk en de n.v. de mate en de wijze van samenwer king die niet de distribütie kan be treffen zal worden geregeld. Het maatschappelijk kapitaal van de n.v. zal f 120.000 bedragen, verdeeld in twee honderd aandelen van f 600. Voor Velsen zijn vijf aandelen gereser veerd. B. en W. zijn van mening, dat de samen werking, die een nieuwe periode in de ontwikkeling op het gebied van de gas voorziening inluidt, krachtig dient te wor den bevorderd en stellen de raad mitsdien voor: mede te werken aan de oprichting van een naamloze vennootschap, genaamd n.v. Gasvoorziening Noordwest-Nederland en deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal van de n.v. voor vijf aandelen, elk groot f 600 en daartoe vast te stellen het in ontwerp bij de stukken gevoegde besluit; vast te stellen de in ontwerp bij de stukken gevoegde suppletoire begro ting van het gasbedrijf en van de ge meentedienst 1957; goed te vinden, dat in de statuten eventueel noodzakelijke wijzi gingen van redactionele aar$ worden aan gebracht, die naar ons oordeel van onder geschikte betekenis zijn en niet het prin cipe van de op te richten naamloze ven nootschap zullen aantasten. Een aantal ouders van leerlingen van de openbare lagere school te Santpoort en de r.k. bijzondere lagere school te Driehuis, woonachtig aan de Hofgeesterweg te Vel sen, heeft zich per brief tot de gemeente raad gewend met het verzoek deze kinde ren naar en van de school met de school bus te doen vervoeren. B. en W. delen de raad mee: Ingevolge de Lager-onderwijs- wet kan aan ouders, voogden of verzorgers van leerlingen ener lagere school uit de gemeentekas een tegemoetkoming verleend worden in de aan het schoolbezoek verbon den vervoerskosten, mits aan de voorwaar den en bepalingen der wet wordt voldaan. De gemeente is echter bevoegd om in plaats van een tegemoetkoming in geld, het vervoer te verzorgen maar een der voor waarden, welke de wet stelt is, dat de wo- Ten aanzien van het argument in zake het oversteken van de rijksweg no. 9 kun nen B. en W. de raad mededelen, dat aan het politiepersoneel is opgedragen bij het aan- en uitgaan van de scholen zoveel mo gelijk toezicht over de gehele lengte van de weg uit te oefenen. Tunnel en parallelweg Zodra de werkzaamheden daar voltooid zijn, zal ter hoogte van de noordelijke aan sluiting van de Hoofdstraat op de Rijksweg een voetgangerstunnel onder de verbrede rijbaan zijn aangelegd, zodat de kinderen, wonende aan de Hofgeesterweg, dan via deze tunnel op snelle en veilige wijze de school in Santpoort kunnen bereiken. Voor het bezoeken van de school in Driehuis kan, omdat dan de zuidelijke toegangsweg tot de tunnel onder het Noordzeekanaal Minister had bedenkingen Gedeputeerde Staten van Noordholland deelden B. en W. van Velsen mee, dat de vastgestelde Salaris- en Loonverordening 1955, de minister van Binnenlandse Zaken aanleiding hebben gegeven tot het maken van enkele opmerkingen. Deze betreffen in het bijzonder de opneming van de artike len inhoudende de mogelijkheid tot toeken ning van toelagen. Eveneens bestaat bij de bewindsman in beginsel bedenking tegen toekenning van een diplomatoelage aan ambtenaren op weekloon. Mitsdien acht hij intrekking ook van deze regeling, vervat in artikel 15 van de Loonverordening 1955 gewenst. Hoewel B. en W. het met het door de minister ingenomen standpunt niet eens kunnen zijn, hebben zij getracht aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te komen en zij zijn van mening, dat de gerezen bezwaren opgelost kunnen worden door de Loonverordening 1955 op enkele punten alsnog aan een wijziging te onderwerpen. De eigenaresse van het pand Hagelinger weg no. 144 te Santpoort heeft dit met de bijbehorende grond, ter oppervlakte van 163 m2 de gemeente te koop aangeboden. Het pand staat evenals de noordelijk en zuidelijk daaraan belendende percelen voor een gedeelte buiten de rooilijn, welke in gevolge het goedgekeurde uitbreidingsplan Santpoort-noord plan B, voor de toekom stige bebouwing is vastgesteld. Het zal dus in een verdere toekomst voor sloping in aanmerking komen teneinde een bebouwing volgens het uitbreidingsplan mogelijk te maken. Om echter de Hagelingerweg ter plaatse op de breedte te kunnen brengen, welke in het uitbreidingsplan is voorgeschreven, zal het reeds thans nodig zijn, dat de gehele voortuin van het pand gemeente-eigendom wordt. In verband met de toename van het verkeer langs deze weg, mede ten gevolge van het nieuwe wegenbeloop naar Driehuis en IJmuiden, moet deze verbreding urgent worden geacht. Op grond daarvan achten B. en W. wel redenen aanwezig reeds thans tot de aan koop van het pand met de bijbehorende grond over te gaan. De eigenaresse heeft ingestemd met een prijs van 6000. Deze prijs achten B. en W., mede gelet op de huurprijs, aanvaardbaar. De verhuur van het pand kan bij aankoop door de gemeente tot wederopzegging worden voortgezet. In verband met de bestemmingen, gege ven in het uitbreidingsplan voor Velsen bezuiden het Noordzeekanaal, is het van belang dat de gemeente de eigendom ver werft van het perceel weiland, ter opper vlakte van 14254 m2, nabij het Groene- laantje te Santpoort. Deze grond kan onder meer dienen als vervangende grond voor pachters of eige naren, die elders in de gemeente voor de realisering van uitbreidingsplannen hun grond aan de gemeente moeten afstaan. De eigenaar van het weiland heeft zich bereid verklaard deze grond pachtvrij aan de gemeente te verkopen voor de prijs van f 0,80 per m2 en onder de gebruikelijke voorwaarden, terwijl hij als bijzondere voorwaarde vraagt, dat door en voor reke- Voor politie en onderwijs De afdeling Velsen van de Centrale van Politievakorganisaties heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek de datum van ingang van de salarisverhoging van 6 per cent, welke krachtens de richtlijnen van het rijk is vastgesteld op 1 september 1956 voor het politiepersoneel werkzaam in deze gemeente, alsnog te bepalen op 1 juli 1956. Aangezien de salarissen voor het overige gemeente-personeel met ingang van 1 juli 1956 zijn verhoogd met 6 percent, achten B. en W. het redelijk ten aanzien van het po litiepersoneel dezer gemeente, alsmede van het onderwijzend personeel bij het open baar onderwijs in Velsen, eenzelfde ge dragslijn te volgen. De uit een en ander ten laste der gemeente voortvloeiende meerdere kosten worden geraamd op plus minus f 16.250, B. en W. stellen de raad voor te beslui ten tot het aangaan van een geldlening ad 1.000.000. De commissie voor de financiën stemt hiermede in. ning van de leerlingen meer dan vier klio- i gereed zal zijn gekomen, worden gebruik meter van een voor hen toegankelijke gemaakt van de langs deze toegangsweg school verwijderd moet zijn. -- Aan deze voorwaarde wordt voor deze kinderen, die scholen in Santpoort en Drie buis bezoeken, niet voldaan, zodat het ver zoek alleen daarom reeds niet voor inwil liging vatbaar is. Blijft over de mogelijkheid of de ge meente onverplicht het vervoer van deze kinderen, al of niet tegen betaling van een vergoeding, op zich kan nemen. Busdienst „vol" De beschikbare vervoermiddelen een grote en een kleine schoolbus worden echter al zo intensief benut, dat het niet mogelijk is, aan het verlangen van de ouders tegemoet te komen. (ADVERTENTIE) ff het theater met de beste films S» VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur Het fel-realistische Franse filmwerk STRAAT DER GEVERFDE LIPPEN met Jean Danet en Paul Bernard Welke duistere macht bracht haar er toe, om als publieke vrouw in dit verschrikkelijke Marokkaanse haven kwartier te leven? Toegang 18 jaar. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur Een filmverhaal met ongekende sensaties PIONIERS VAN HET WESTEN in technicolor met John Payne en Arleen Whelan. 14 j. ZONDAGMIDDAG 3 uur: De Rebellen van San Antone DONDERDAG 18 APRIL speciale voorstelling DE TWEE WEZEN Het ontroerende filmwerk in prachtige kleuren HEDENAVOND 8 uur HET BEGON IN PARITS met Elizabeth Taylor en Van Johnson. „Urgentieverklaring" van de raad gevraagd Het bestuur der Vereniging voor Nijver heidsonderwijs in Kennemerland heeft thans een verzoek bij het Velsense gemeen tebestuur ingediend om, ingevolge de Nij verheidsonderwijswet de oprichting en in standhouding van een cursus voor opleiding tot metselaar aan de Technische School, nodig te oordelen. Door deze opleiding hoopt men tegemoet te kunnen komen aan de behoefte van vak bekwame metselaars in het bouwvak en in de industrie. De IJmondcommissie voor vakopleiding bouwbedrijf acht deze cursus noodzakelijk. Om van het rijk subsidie te kunnen ont vangen moet de oprichting en instandhou ding van de cursus door de kroon worden goedgekeurd en deze goedkeuring kan pas worden gekregen, nadat de gemeenteraad een en ander heeft nodig geoordeeld. aangelegde parallelweg, die ter hoogte van de Kweekensteinsweg kruisingsvrij over deze toegangsweg heen, voert. B. en W, stellen de raad voor hun te machtigen de adressanten dienovereen komstig in te lichten en mede te delen, dat B. en W. bij de nieuwe toestand deze zaak opnieuw onder ogen zullen zien. De commissie voor het onderwijs c.a. stemt hiermede in. Voor de bouw van acht eengezinswonin gen aan de Marowijnestraat te Santpoort heeft het aannemingsbedrijf Holleman en Zonen te Santpoort de gemeente verzocht aan haar te verkopen een perceel grond, groot ongeveer 2000 m2. Dit verzoek kan naar de mening van het college worden ingewilligd tegen 15 per m2, met welke prijs de gegadigde heeft ingestemd. DE GEMEENTE BEVERWIJK heeft een voorziening getroffen met betrek king tot het vervoer van zieken en slachtoffers van ongevallen en de verlening van eerste hulp. Zij heeft daartoe zoals gemeld is, een overeenkomst gesloten met de ondernemer, die tot nu toe het ziekenvervoer in die gemeente verrichtte. De dienst zal worden uitgevoerd met een nieuwe ambulance-auto, welke de gemeente aan de ondernemer in bruikleen zaLgeven, 'alsmedeAnet de'zieken auto waarover deze reeds beschikt, terwijl in geyal vaai-ngodMe^van een bran card voorziene station-car van de politie kan worden ingeschakeld. B. en W Van Velsen achten het ter wille van een snelle hulpverlening bij ongevallen en ter ontlasting van de Velsense ongevallendienst doematig, dat Velsen-(Noord) door de organisatie der gemeente Beverwijk wordt bediend. Het ligt dan ook in het voornemen van B. en W. van Velsen te dier zake een over eenkomst met die gemeente aan te gaan, waarbij tevens zal worden geregeld, in welke gevallen de beide gemeenten elkaar met de ambulance-wagens op voet van wederkerigheid hulp zullen verlenen. Heemskerk doet ook mee De gemeente Heemskerk zal eveneens van de diensten van de ongevallendienst van Beverwijk gebruik maken. Burgemeester en Wethouders van laatst genoemde gemeente ramen de kosten van de hierbedoelde voorziening op f 6500, per jaar, waarvan op basis van de in wonertallen van Beverwijk, Heemskerk en Velsen-(Noord) een bedrag van f 1235,15 ten laste van deze gemeente zou komen. Aangezien de regeling inzake de hulp verlening zeker niet voor medio 1957 in werking zal kunnen treden, ramen B. en W. van Velsen de bijdrage voor het lopen de jaar op f 620,en zij stellen de raad voor, een krediet tot dit bedrag ter be schikking te stellen en daartoe vast te stellen de in ontwerp bij de stukken ge voegde suppletoire begroting voor 1957. ER WAS EENS een grote, sterke haas, die veel liever lui was dan moe. Op een keer dacht hij: „wat is het toch vervelend, dat ik telkens van de ene akker naar de andere moet lopen om aan de kost te komen. Ik zal eens zien of ik geen middeltje kan vin den, om mij het eten te laten thuis brengen". Hij piekerde een paar dagen en toen had hij een prach tig plannetje be dacht. Op een hoop afval dicht bij een dorp had hij een schijf van een koolraap gevon den. Daarin beet hij heel netjes: „Dr. Haas" en leg de de schijf vlak bij zijn leger. Zelf ging hij een dutje doen na deze zware arbeid. TOEN HIJ een paar uur later wakker werd, keek hij naar zijn naamplaatje, maar. het was verdwenen! Andere ha zen hadden het lekker opgegeten. „Dat zal me niet weer gebeuren", bromde de luie haas en nu beet hij opnieuw de woorden „Dr. Haas" heel handig in een plankje, dat hij weer vlak voor zijn huis neerlegde. En het naamplaatje had succes: de vol gende morgen kwam de eerste patiënt. Deze had een stuk koperdraad om zijn lijf zitten: hij was in een strik terecht ge komen en had zich gelukkig wel los kun nen rukken; maar de koperen ceintuur wilde hij nu graag kwijt. DE DOKTER bekeek zijn patiënt ernstig, bewoog zijn beweeglijke bovenlip wel vijf- eentwintig maal op een neer en zei toen: „eerst drie dagen veel eten en dan drie dagen heel weinig en dan ben je het ding kwijt". „Wat ben ik u schuldig?" „Tien wortelen." De wortelen Werden de dokter thuis be zorgd. De patiënt vond het wel duur, maar Beste kinderen, Omdat het deze maand Pasen wordt breng ik jullie vandaag al een beetje in de stemming met een verhaaltje over een haas. Natuurlijk niet over de Paashaas, want die is heel wijs en het haasje waarvan ik jullie vertellen ga wilde wijs zijn, maar was daarentegen erg dom. Hij kon heus wel goed denken maar hij was veel te heb zuchtig en te lui en dat is altijd helemaal fout. Enfin, ik ga jullie niet alles vooruit vertellen, lees het zelf maar. het middel hielp uitstekend. Door het vele eten werd hij dikker, r-odat de strik wijder werd. Toen werd de haas weer dunner door drie dagen vasten en de strik bleef even wijd. Het nare ding gleed van zijn rug en hij was er van verlost. DE VOLGENDE PATIëNT had last van zwaarlijvigheid. Hij werd veel te dik naar zijn zin en vroeg de dokter om raad. „Uitsluitend klavertjes van vier eten", was het voorschrift. „Wat ben ik u schuldig?" „Een koolraap." Ook die werd afgeleverd, 't Was niet goedkoop maar de patiënt genas heel spoe dig, want doordat een klavertje vier zo moeilijk te vinden is kreeg hij bijna niets binnen en hij werd zo slank als een sprink haan. Algauw wisten alle hazen dat er zo'n knappe dokter bij hen woonde en de pa tiënten stroomden toe. DE RAPEN, wortelen, koolstronken en andijviestruiken, die hij in rekening bracht, werden hem netjes thuis bezorgd en van verre kon je de stapels eten zien liggen. Dat werd echter zijn ongeluk. Door het zittend leven en het vele eten Op de hele wereld worden 600 verschil lende talen gesproken, de dialecten (dat zijn streektalen) niet meegerekend. Het Chinees wordt het meest gesproken en wel door 480 miljoen mensen. De Indische taal door 325 miljoen, Engels door 175 miljoen, Duits door 95 miljoen en Frans door 45 miljoen. Natuurlijk zijn er veel mensen, die méér dan één taal spreken en ver staan, maar hier worden bedoeld degenen, die één hoofdtaal gebruiken Tante Els werd hij zó dik, dat hij bijna niet meer lopen kon. Op zekere dag kwam de boer eens naar zijn land kijken. Daar zag hij in de verte de voorraad levensmiddelen, die de hazendokter om rfch heen verzameld had. De boer ging eens kijken en hij vond.... een grote, dikke haas, die zich maar voetje voor voetje bewegen kon. Het was voor de boer i.elemaal geen moeite het beest te vangen en de volgende dag prijkte de hazendokter gebraden en wel bij de boer op tafel. ^°°°OOOOOCOOOCXXOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC)OCXX>OOOOOOOOOOOOOOC< Gast: „Kelner, ik vind daar een speld in mijn soep. Als ik die nu eens had ingeslikt, wat dan?" Kelner: „Dat zou niet zo erg geweest! zijn, meneer, het is immers een veilig- heidsspeld!" »COOCXXXXXXXXX>3<XXX>OOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOCOOOOO <1 \\t X X X X X X X X X X X X X X X X Zet op de eerste rij kruisjes van links naar rechts een plaats aan de Middellandse Zee. Op de tweede rij een eigenschap, die iedereen siert. Op de derde rij een zij rivier van de Donau en op de vierde een bezittelijk voornaamwoord. De kruisjes van de buitenste rij links vormen dan de naam van een wreed Ro meins keizer en de kruisjes van de buiten ste rij rechts vormen de naam van een Duitse rivier. ning van de gemeente een prikkeldraad afscheiding wordt geplaatst op de ooste lijke grens van de grond, alsmede een toe- gangsdam op de plaats, aangegeven op de voormelde situatie-tekening. De gevraagde prijs en de bijzondere voor waarden achten B. en W. redelijk. Woensdag is door de firma van Hattum en Blankevoort op spectaculaire wijze ge demonstreerd, dat de aansluiting van de Lekwaterleiding ten behoeve van de pa pierfabriek met voortvarendheid wordt aangepakt. De doorbreking van de Wijker- straatweg, die gistermorgen om zeven uur begon en waardoor het verkeer naar en van de ponten door middel van verkeers seinen over de Wijkermeerweg werd om geleid, heeft slechts driekwart dag geduurd. De verkeerslichten vormden tijdens de spitsuren wel een obstakel, doch waren geen onoverkomelijk bezwaar. Voorkomen werd hierdoor dat het verkeer over andere wegen moest worden omgelegd. Niet zodra lagen gistermiddag de zware betonbuizen op hun plaats of een bulldozer duwde de geul met de uitgegraven grond weer vol, waarna meteen het wegdek werd gelegd. Het resultaat was, dat gistermiddag om on geveer vier uur de Wijkerstraatweg weer normaal berijdbaar was. Alleen de oranje knipperlichten bleven voor het verkeer ge handhaafd. Ten behoeve van de uitbreiding van haar bedrijfsruimte heeft de firma J. G. Nelis verzocht, naast de reeds eerder verkochte grond ten zuiden van de Haringhaven te IJmuiden te verkopen het terrein, groot ongeveer 1600 m2, tussen de Bronsstraat en de Kaplanstraat. Dit verzoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewilligd; de pifijs voor de grond is bepaald op 10 per m2, met welke prijs de gegadigde heeft ingestemd. ADVERTENTIE Probeer komen! maar eens of je er uit kunt zijn u dankbaar als u ze PIEDRO schoentjes geeft. Want schoentjes met volkomen vrije teen ligging dragend, veerkrachtig voetbed perfecte hielomsluiting O bijzonder fraaie snit Dat zijn Ook leverbaar voor gebruik van losse steunzolen (voor beter schoenwerkJ I1MUIDEN Kennemerlaan 95 SANTPOORT Hoofdstraat 136 Maar Jak moet 180 betalen aan verbreding Westlaan In de raadsvergadering van 19 februari is onder meer besloten tot verkoop aan de firma Maarschalk te Santpoort van een grondstrook aan de Westlaan. Tengevolge van deze verkoop blijft aan de Noordzijde van de Westlaan, als een ge- isoleerj eigendom van de gemeente, over het terreingedeelte, ter oppervlakte van ongeveer 6 m2. Het maakt deel uit van het toegangspad leidende naar de noordelijk daarvan gele gen grund .toebehorende aan de gebroe ders Jak. Het overige deel van dit toe gangspad is eveneens eigendom van die firma. Daar het terreingedeelte voor de gemeen te van geen enkele betekenis meer kan worden geacht, lijkt het B. en W. juister, dat het aan de gebroeders Jak wordt over gedragen, waardoor deze het toegangspad over de voile breedte in eigendom krijgt. Deze firma heeft zich bereid verklaard dit terreingedeelte van de gemeente om niet in eigendom te verwerven, onder voor waarde, dat zij een bedrag van f 180 aan de gemeente betaalt als bijdrage in de kos ten van de verbreding van de Westlaan. DONDERDAG 11 APRIL Chr. Sportver. „Fit", 19.30 uur, gymnastiek- uitvoering in zaal Zomerlust Santpoort. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10-12.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Thalia, 20 uur: „Het begon in Parijs". Rex, geen opgave. VRIJDAG 12 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag. Thalia, 20 u.: „Straat der geverfde lippen". Rex, geen opgave.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3