HOFLAND Nylons Djuanda is niet van plan het parlement te passeren P. M. DE RUYTER Buiten Java toch géén steun voor kabinet? DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 19 Derde Russische kern explosie gemeld Voorstel tot amnestie in de Bondsdag verworpen Christen-democraten zien er geen heil in Polen en China zweren het communisme trouw Warschau verwacht Tsjoe en Mao in september Groeiende behoefte aan kernreactorcentrales in Nederland Een geschenk voor de Stadsschouwburg in Amsterdam Otto van Tussenbroek in Blaricum begraven Anachronisme Verklaring van Verenigde Staten en Saoedi-Arabië Tegen het communisme en ander imperialisme Afro-Aziatische landen overwegen nieuwe actie Burgerlijke stand van Beverwijk Scheepvaart VRIJDAG 12 APRIL 1957 DJAKARTA (UP) De nieuwe Indo nesische premier, Djuanda, heeft donder dagavond tijdens zijn eerste officiële rede voering als premier, het volk opgeroepen hem te steunen om de „kritieke situatie" waarin het land verkeert, te boven te komen. Djuanda beloofde aan de voor naamste eisen van de eilanden buiten Java tegemoet te komen. De voornaamste taak van de nieuwe regering is volgens de premier het herstel van de „wet en orde" om de eilanden auto nomie te kunnen geven, de ontwikkeling der diverse gebieden verder te brengen en de economie en de financiën te verbeteren. De premier verklaarde voorts, dat het Indonesische volk „zich van de kritieke situatie bewust moet zijn". Hij voegde er aan toe, dat de regering hoopt, dat zij met de steun van alle gemeenschappen in staat zal zijn in een korte periode de toestand tot het normale te doen terugkeren. In antwoord op de critiek der religieuze partijen op zijn kabinet, dat zij „onwettig" noemden, verklaarde Djuanda, dat het WASHINGTON (Reuter) Volgens de Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft de Sovjet-Unie de derde kernproef in acht dagen genomen. De ontploffing was „iets groter dan die van de vorige proe ven. De vorige proeven zouden woensdag en zaterdag jongstleden genomen zijn. Het meteorologisch instituut van de uni versiteit van Kyoto in West-Japan heeft donderdag melding gemaak van abnormale atmosferische storingen, die vermoedelijk door de Russische kernproef van woensdag veroorzaakt zijn. Volgens deze waarneming zou de ont ploffing van woensdag minder sterk zijn geweest dan die van 6 april, maar een zui vere waarneming kon als gevolg van krachtige wind niet worden gedaan, aldus het instituut. (AFP) Het Japanse b$d „Asahi" ver klaarde donderdag, dat het verzet tegen de Britse atoomproeven op Christmas- eiland geen zin heeft zolang de Russen hun proefnemingen voortzetten. Het feit dat de Russen hun proeven in Siberië zonder voorafgaande waarschu wing nemen, doet twijfel rijzen aan de oprechtheid van hun voorstellen om de kernproeven te staken, aldus het blad. AMSTERDAM Na de sterke koersstijging van de laatste veertien dagen vooral voor de internatio nale waarden, volgde gisteren een gevoe lige reactie, die woensdag reeds merkbaar was. Kon. Olie schommelde tussen 184,20 en 184,80 om te sluiten op circa 184,30, hetgeen 2,lager is dan woensdag en 1.50 beneden pariteit Amerika. De arbi trage toonde in het geheel geen belang stelling en de discontoverhoging in Frank rijk van 3 tot 4 pet. had tot gevolg dat geen aankopen voor Kon. Olie plaats vonden voor Parijse rekening. Het publiek was in vrijwel alle hoeken aan de markt, waar tegenover niet voldoende vraag aanwezig was. Philips leed opnieuw een verlies van circa 5 punten en kwam op 269. Unilevers openden op 397, trokken daarna aan tot 400 maar nieuw aanbod bracht de koers weer onder de opening op 396 om op circa 398 te sluiten, tegen woensdag slotkoers 404. AKU, die woensdag reeds 3 punten moest prijsgeven, verloor gisteren opnieuw circa 5 punten. De gehele markt sloot iets boven de laagste prijzen van de dag. Scheepvaartwaarden waren verdeeld met koersfluctuaties naar beide zijden van 1 percent. Staatsfondsen vrijwel onveran derd. Cultuurwaarden prijshoudend. Pro longatie 3 3/4 pet. (ANP). NEW YORK Na de activiteit en avans van de twee afgelopen beursdagen bepaalde de handel zich donderdag tot selectie. De aandacht was vooral gevestigd op suikerwaarden, in verband met de activiteit op de wereld markt en grote aankopen van ruwe suiker door Rusland. Over het algemeen waren de fluctuaties gering en onregelmatig, met een licht dalende tendens, in verband met winst nemingen. Chrysler verloor door winstnemingen bij na een dollar in de overigens vaste auto- groep. Het beursverloop acht men normaal na de scherpe stijgingen van de voorafgaande dagen. Het industriegemiddelde daalde van 485,17 tot 484,70; dat voor spoorwegen van 147,38 tot 147,11 en dat voor openbare nutsbedrijven steeg met 0,14 tot 71,50. (UP) 3'/e Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K." N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 87% 913/ig 205 320 203 305 312 286 270 150% 397 239 911 184,50 75/4 174% 183% 288 88 93 203 168% 171 170 67% 180 63% 407/ie 80% 35% Voorbeurs koersen 205 274 398 184,20 kabinet een noodregering is, daar de hui dige situatie het eist. Hij voegde hier even wel aan toe, dat het extra-parlementaire karakter van zijn kabinet in het geheel niet meebrengt dat het niet verantwoorde lijk zou zijn tegenover het parlement. Het huidige kabinet zal evenals de vroegere regeringen verantwoording schuldig zijn aan het parlement, aldus Djuanda. Deze verklaring werd in politieke krin gen onmiddellijk opgevat als een aanwij zing dat de premier het parlement om een motie van vertrouwen zal vragen, zodra het volgende maand zijn zittingen hervat. Voor hij zijn redevoering uitsprak had Djuanda gedurende een uur met Sukarno op diens paleis aan het Merdekaplein ge confereerd. De secretaris-gerleraal van de revolutio naire Bantengraad in Midden-Sumatra, Suleiman, heeft vrijdag verklaard, dat het nieuwe, door president Sukarno gevormde kabinet niet de steun zal krijgen van de buitengewesten eri niet ten volle door het volk wordt vertrouwd. Het negeren van de eisen van de buitengewesten en de strijd krachten, dat ook Hatta in de nieuwe re gering zou worden opgenomen, en het wel opnemen daarin van communistische mee lopers, heeft vooral de godsdienstige groe peringen teleurgesteld, aldus Suleiman. BONN (DPA/Reuter) De Westduitse Bondsdag heeft een wetsvoorstel van de liberalen (vrije democraten) om amnestie te verlenen aan mensen die wegens poli tieke misdrijven veroordeeld zijn, verwor pen. De socialisten stemden met de libe ralen en de vluchtelingenpartij voor de motie, doch de christen-democraten waren tegen. De liberalen verlangden vrijlating van veroordeelde communisten als een vriendschappelijk gebaar jegens Oost- Duitsland. Volgens hen zouden de Oost duitsers dan wellicht hun politieke gevan genen vrijlaten. De christen-democraten menen evenwel, dat, gezien de huidige po litieke spanning tussen Oost en West, een dergelijk gebaar van Oostduitse zijde niet verwacht kan worden. Na de verwerping van de liberale motie werd een regeringsmotie goedgekeurd, waarin verklaard wordt dat de gerechte lijke autoriteiten matiging betracht hebben bij de behandeling van politieke misdrij ven. De hoop wordt uitgesproken, dat deze gedragslijn voortgezet zal worden. Bij de stemming over deze motie onthielden de liberalen en enige afgevaardigden van de vluchtelingenpartij zich. De socialisten stemden tegen. De behandeling van de kwestie verliep rustig, in tegenstelling tot vorige week, toen een tumult ontstond nadat de socialist Wehner in felle bewoordingen de minister van Binnenlandse Zaken Schroder aange vallen had. Een vrouwelijke liberale afge vaardigde riep de Bondsdagleden op voor al eerbied te hebben voor elkanders stand punt. Dé' commissie voor de rechten van de mens van de Raad van Europa heeft de klacht van de Westduitse communistische partij tegen de ontbinding van de partij door de bondsregering ingeschreven. De commissie heeft de bondsregering verzocht voor het einde van de maand schriftelijk haar standpunt bekend te maken. Dan zal de commissie beslissen of de klacht in be handeling genomen kan worden. PEKING/WARSCHAU (Reuter/AFP) Na afloop van de besprekingen, die tussen de regering van communistisch China en een Poolse delegatie in Peking zijn gehou den, is in een communiqué gezegd dat „zo wel communistisch China als Polen zich, gelet op de nationale karaktertrekken en bijzondere omstandigheden van elk volk, verbinden om elke afwijking op marxis- tisch-leninistisch leerstellig gebied, dus ook die, gericht op herziening, te bestrijden." Beide landen beloven volledige steun aan de Hongaarse regering. Zij zijn het volko men eens over verschillende vraagstukken op het gebied van de buitenlandse politiek. Zij kanten zich tegen de verwerping van het Russische voorstel tot verbod van kern wapens door de westelijke mogendheden en beschuldigen de „imperialistische" mo gendheden ervan, dat zij de NAVO gebrui ken om bases voor kernwapens en geleide projectielen in Europa in te richten, waar door de vrede in Europa en de wereld ern stig wordt bedreigd". Inzake het Nabije-Oosten wordt gezegd, dat het beginsel van niet-inmenging, de op heffing van het verdrag van Bagdad en de verwijdering van buitenlandse militaire bases de middelen zijn om de onafhanke lijkheid van de landen in dit gebied te waarborgen. Beide landen zijn van mening, dat de vrije vaart door het Suezkanaal op geen enkele wijze de „onwankelbare" soe vereine rechten van Egypte over het ka naal mag aantasten. Beide landen spreken zich uit voor hereniging van Duitsland en handhaving van de bestaande Oder-Neisse grens tussen Polen en Duitsland. Over Goa en Nederlands Nieuw-Guinea wordt gezegd dat „de koloniale landen deze gebieden on voorwaardelijk aan de landen, van wie zij zijn, moeten teruggeven". Naar Noord-Korea De Poolse regeringsdelegatie onder lei ding van premier Cyrankiewicz heeft haar bezoek aan Peking beëindigd en is uitge leide gedaan door premier Tsjoe En Lai en andere Chinese leiders. De delegatie is thans naar Pjongjang, de hoofdstad van Noord-Korea, vertrokken. De president en de ministerpresident van China, Mao Tse Toeng en Tsjoe En Lai zullen in september een bezoek brengen aan Moskou en Warschau, aldus verluidt in Warschau. De elektriciteitsproduktie van ons land stijgt jaarlijks met negen percent, terwijl de kolenproductie, niet alleen van Neder land maar ook van alle E.G.K.S.-landen te zamen genomen, van jaar tot jaar nauwe lijks toeneemt. Aangezien niet alleen de elektriciteitsbedrijven, maar ook de gasbe drijven en de industrie voor de aanvulling van hun tekorten op de aankoop van Ameri kaanse kolen zijn aangewezen, moet wor den aangenomen dat, ondanks toenemend olieverbruik, met de totale import over 1957 een bedrag van ruim veertig miljoen dollar en in 1960 vermoedelijk een bedrag van tachtig miljoen dollar gemoeid zal zijn. Onder deze omstandigheden is dan ook de vraag gerezen, of ook in Nederland de bouw van enkele kernreactorcentrales moet worden voorbereid. In een vergade ring van de raad van toezicht der n.v. Sa menwerkende Eiektriciteits-Produktiebe- drijven (S.E.P.) is deze vraag, mede op initiatief van de directeur-generaal van de industrialisatie en de Energievoorziening, aan de orde gesteld en bevestigend beant woord. Het is voorts niet gewenst de activiteit slechts één type reactor te beperken. Dit geldt temeer nu de onderhanden zijnde werkzaamheden hebben geleerd, dat nog vele jaren zullen moeten verlopen alvorens zal kunnen worden vastgesteld of de thans in onderzoek zijnde natte homogene sus pensiereactor op industriële schaal zal kunnen worden toegepast. Ook blijft de kans bestaan, dat deze onderzoekingen niet met het verwachte succes zullen worden bekroond. Het in aanbouw zijnde kernreactorlabo ratorium, op het terrein van de K.E.M.A. te Arnhem, zal naar verwachting in de aan' staande zomer in dienst kunnen worden gesteld. Intussen is ook een aanvang ge maakt met de voorbereidende werkzaam heden voor de bouw van een kleine natte homogene suspensiereactor en kwam een model van genoemde reactor, dat alle zero- energy in gebruik zal worden genomen, ge reed. Portret van Jo Sternheim Aan de portrettengalerij van belangrijke Nederlandse toneelkunstenaars in de Am sterdamse Stadsschouwburg is donderdag middag het portret van de vorig jaar over. leden acteur Jo Sternheim toegevoegd. Ter ere van zijn tienjarig bestaan bood het Nederlands Theater Centrum dit door Har ry Kooien geschilderde portret het ge meentebestuur van Amsterdam aan. De voorzitter van het N.T.C., de letterkundige Anton van Duinkerken, wijdde hierbij en kele woorden ter nagedachtenis aan Stern heim. De Amsterdamse wethouder voor Kunstzaken, mr. A. de Roos, legde na de onthulling namens het gemeentebestuur een krans onder het schilderij. Er werden ook bloemen bij het schilderij geplaatst na mens het N.T.C. en de Nederlandse Ver eniging van Toneelkunstenaars. De we duwe van de acteur sprak een kort dank woord. De onthulling werd door vele ac teurs en actrices bijgewoond. Woensdag heeft op de begraafplaats van de Nederlands Hervormde Gemeente in Blaricum de teraardebestelling plaatsge had van Otto van Tussenbroek die als esthe tisch adviseur en ontwerper bij velen be kend was. Hij overleed zaterdag op vijfen zeventigjarige leeftijd. Otto van Tussenbroek werd 5 februari 1882 in Leiden geboren. Hij bezocht het gymnasium in Dordrecht en was vervol gens werkzaam in het scheepvaartbedrijf van W. M. H. Mueller en Co n.v. in Rot terdam. Op zesentwintigjarige leeftijd ging hij, nadat hij zich op de schilderkunst had toegelegd en zich in Laren, Noordholland, had gevestigd, naar Parijs om zich verder te bekwamen. Hij was vervolgens een aantal jaren beurtelings in Laren en Pa rijs werkzaam en maakte in 1914 een begin met het houden van lezingen over beel dende kunst. Hij koos later de richting der toegepaste kunsten en werd in 1918 op zes- endertigjarige leeftijd directeur van het Museum van Kunstnijverheid in Haarlem. Deze functie bleef hij vervullen tot 1924, toen hij zich vestigde als esthetisch advi seur en ontwerper. In de loop der jaren heeft hij verscheidene ondernemingen in ons land met zijn adviezen gediend en van ontwerpen op velerlei gebied voorzien. Van 1951 tot 1955 was hij voorzitter van de stichting Goois Scheppend Ambacht, voorts lid van de Commissie van Advies voor Beeldende Kunst en Kunsthandel van de gemeente Utrecht en van de Commissie van Advies van de stichting „Kunst en Bedrijf" in Amsterdam. Otto van Tussenbroek publiceerde in 1934 een boek over gebruiks- en siervoor werpen in het binnenhuis en een ander werk over moderne woninginrichting en meubilering. In 1935 verscheen van hem „Drie heldenfiguren in de beeldende kunst", in 1937 „De arbeid als onderwerp in de beeldende kunst" en in 1938 „Nieuwe nijverheidskunst". Bijdragen van zijn hand zijn verschenen onder andere in de Nieuwe Rotterdamse Courant, in het Alge meen Handelsblad, in het voor de tweede wereldoorlog bekende Elseviers Maand schrift en in de Groene Amsterdammer. Aan de groeve voerde op verzoek van de familie als enige spreker ir. H. L. Copijn het woord, die Van Tussenbroek herdacht als een vechter voor het schone. De onmogelijkheid voor een tijdens de Franse revolutie onthoofde vorst om ver in de volgende eeuw nog eens te souperen met een Britse vorstin heeft enige onzer lezers naar de pen doen grijpen. Het leek namelijk wel voor mogelijk te worden ge houden in het verslag, dat wij woensdag publiceerden van het Britse koninklijke be zoek aan Parijs. Daarin is namelijk gesteld, dat de Galérie des Glacés een symbolische plaats was voor de lunch van het Britse koninklijke paar met president Coty, omdat daar ruim een eeuw geleden koningin Victoria, Elizabeths overgrootmoeder, ter gelegenheid van een staatsiebezoek had gesoupeerd tezamen met Lodewijk XVI. Onze correspondent heeft dit gecorrigeerd, doch deze correctie is door een misverstand niet in de tekst aan gebracht. De man, die aan het souper in 1856 aanzat, was keizer Napoléon III, van wie koningin Victoria toen nog getuigde, dat zij hem een aantrekkelijke man vond. Zij was overigens niet de overgrootmoeder, maar de betovergrootmoeder van koningin Elizabeth II. WASHINGTON/CAIRO (UP) Te Riad, de hoofdstad van Soedi-Arabië, is, na twee dagen van besprekingen tussen koning Saoed en Eisenhowers speciale vertegen woordiger James Richards, die het Nabije Oosten afreist, een gemeenschappelijke Amerikaans-Arabische verklaring uitge geven, waarin wordt verklaard dat beide staten „zich zullen blijven verzetten tegen het drijven der communisten, andere vor men van imperialisme en alle andere ge varen voor vrede en stabiliteit in het Na bije Oosten". In de verklaring wordt voorts gezegd dat gesproken is over het „Eisenhower-plan voor het Nabije Oosten", waaromtrent wordt opgemerkt dat dit „ten doel heeft de landen van het Nabije Oosten krachtiger te maken en ze in staat te stellen hun on afhankelijkheid en nationale veiligheid te verzekeren". Volgens de bekendmaking heeft Richards „opnieuw verklaard dat de Amerikaanse regering agressie, van welke kant ook, zal bestrijden". Waarschuwing Volgens „Al Ahram", een onafhankelijk Egyptisch ochtendblad, heeft de regering van Saoedi-Arabië gewaarschuwd dat Sa oedi-Arabische kanonnen het vuur zullen openen op enig Israëlisch schip dat tracht door de territoriale wateren van de Golf van Akaba de Straat van Tiran te bereiken. Volgens het Egyptische blad zou koning Saoed een boodschap aan president Eisen hower hebben gezonden, waarin hij her innert aan het standpunt van zijn regering inzake de kwestie van de Golf van Akaba, en erop aandringt dat niets worde onder nomen dat de betrekkingen tussen Saoedi- Arabië en de Verenigde Staten in diskre diet zou kunnen brengen. Saoedi-Arabië zou verklaard hebben dat enige-poging om de Golf van Akaba en de Straat van Tiran te internationaliseren, zal worden be schouwd als een bedreiging van Saoedi- Arabië. Volgens Amerikaanse functionarissen hebben Egypte en Saoedi-Arabië de kwes tie van de Amerikaanse tanker Kern Hills, die door de Golf van Akaba naar Eilath voer, te Washington aanhangig gemaakt. Men mag de démarches van deze landen niet „protesten" in de volle betekenis van het woord noemen, zo zeiden de functiona rissen. De kwestie-Algerije NEW YORK/ALGIERS (Reuter/UP) De groep der Aziatisch-Afrikaanse landen in de UNO overweegt, opnieuw stappen te nemen inzake het conflict in Algerije. Naar de gedelegeerde van Liberië, King, verklaarde, zal vermoedelijk volgende week hierover een brief worden gezonden aan Hammarskjoeld. De recente ontwik keling in Algerije, aldus King, beantwoordt in geen enkel opzicht aan de resolutie, die het laatst inzake Algerije is aangenomen door de Algemene Vergadering der UNO. De Europese studenten van de univer siteit van Algiers zijn woensdag tot het einde van deze week in staking gegaan. Zij eisen disciplinaire maatregelen tegen de deken van de juridische faculteit, prof. Jacques Peyrega, die een brief aan de Franse minister van Defensie, Bourges- Manoury, heeft geschreven, die zij beledi gend voor de Franse veiligheidstroepen vinden. Peyrega heeft in zijn brief verklaard, dat hij vorig jaar juni gezien heeft dat een Algerijns gevangene door een parachutist werd neergeschoten. XXJOOOOOOOOOOOt WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OOCXXXXXXX)OOOOOC)OCOCOCOCOOOOOOUOOGOCOOCOOOOC<OCiOOOOOOOOOC GEBOREN: Jacobus, z. v. W. Hollander en M. van Balen; Anitooius J., z. v. A. J. En gelhart® en J. Groot; Hendrina M„ d. v. P. Guijt en M. van Kampen; Hendriikus T. M„ z. v. P. W. Kramer en H. C. Spramgers; Jo hannes H„ z. v. H. Donkervoort en C. van eter Kooij; Petrus C„ z. v. G. Warink en S. van Rijssen; Helena C. M„ d. v. W. J. Nu- man en H. M. M. Schellevis; Cornelia H. M., d. v. C. Koelman en H. P. E. Dekker; Heri- bertus N., z. v. P. Kaandorp en M. A. Bos; Boy, z. v. E. van Rookhuizen en W. L. Harms; Janna A., d. v. H. Roza en A. Visser; Anna C„ d. v. J. J. Obte en A. Reimes. ONDERTROUWD: L. H. J. Nunndnk en A. M. de Ruijter; P. J. Smit en M. van Beek; W. Prinese en H. Kuijer; T. P. M. Piek en E. Grapendaal; G. Pirovano en E. J. M. Niesten; P. W. Mooij en M. C. D. Vlek; C. J. M. de Goede en C. Molenaar. GEHUWD: N. J. Wester en G. Jansen. OVERLEDEN: A. A. Brodhaag, oud 65 j.; J. Buis, oud 97 j.; C. J. Offerhaus, oud 74 j. Alcor, pass. 10 St. Paulsrock n. Las Palmas. Amstelvaart, 10 te Dakar. Alioth, 11 te Rotterdam. Aardijk, 10 v. New York n. Kaapstad. Abbekerk, 13 te Dairen verw. Atje Ray S, 12 te Rotterdam v. Philadelphia. Abbedijk, 12 te Cristobal. Aalsum, 11 v. Elbe n. Antwerpen. Aegis, 11 te New Orleans. Akkrumdijk, 11 te Norfolk v. New York. Alphacca, 11 v. Santos n. Montevideo. Artemis, 11 te Mobile v. Caripito. Arendskerk, 11 te Bremen. Arkeldijk 13 te Kaapstad verw. Amerskerk, II v. Hamburg n. Antwerpen. Aalsum, 12 te Antwerpen. Alderamin, 12 te Antwerpen. Alkaid, 11 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amerskerk, 12 te Antwerpen. Amstelland, 12 te Montevideo. Angolakust, 11 v. Dakar n. Conakry. Axeldijk, 11 v. Mobile n. Tampa. Alblasserdijk, 12 te Rotterdam. Alcyone, 12 te Rotterdam. Algenib, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnati, 11 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Argos, 12 v. Rotterdam te Amsterdam. Attis, 11 te Rotterdam. Banka, 12 te Balikpapan. Borneo, 11 v. Tj. Priok n. Djeddah. Breda, 11 te Willemstad v. Pto. Cabello. Bloemfontein, 11 v. Las Palmas n. Kaapstad. Beninkust, 11 te Antwerpen. Bloemendaal, 11 te Curagao verw. Bloemfontein, 11 v. Las Palmas n. Kaapstad. Breda, 9 te Pto. Cabello n. Curagao. Bloemendael, 12 te Curagao. Britsum, 11 v. Liverpool, n. Hampton Roads. Baarn, 12 v. Bremen n. Antwerpen. Caltex Leiden, 12 te Sidon. Celebes, 12 te Napels. Gabonkust, 11 te Accra. Coryda, 12 te Pladju v. Surabaja. Caltex Rotterdam, 11 te Rastanura. Caltex Nederland, 11 te Fredericia. Carrillo, 11 v. New York n. Pto. Barrios. Castor, 11 te Rotterdam. Cumulus (weersch.), 12 v. R'dam n. Atl. Oceaan. Dalerdijk, 10 v. Londen n. Antwerpen. Diemerdijk, 13 te Antwerpen verw. Delfland, 10 v. Amsterdam n. Bremen. Daphnis, 11 v. Bachaquero n. Philadelphia. Delft, 12 te Pto. Cabello. Eemdijk, 12 te Recife. Esso Nederland, 12 te Baytown. Eemland, 12 te Recife. Felipes, 12 te Pladju. Gooiland, pass. 10 Kaap Verd. eil. n. Las Palmas. Gaasterland, 11 te Porto Alegre. Gadila, 11 300 m. o. Singapore n. Pladju. Ghanakust, 13 te Duinkerken verw. Garoet, pass. 11 Key West n. New York. Ghanakust, pass. 11 Finisterre n. Duinkerken. Guineekust, 10 v. Freetown n. Dakar. Heelsum 12 te Houston. Hestia, 11 te Cd. Trujillo v. Port Au Prince. Hermes, 11 v. Curagao n. Le Havre. Helena, 11 v. Pto. Ordaz n. Morrisville. Helicon, 11 te Cartagena v. Aruba. Hydra 10 440 m. n.o. Fayal n. Barbados. Hersilia 11 te New York. Hispania, 12 te Bilbao. Hoogkerk, 12 te Newcastle. Ilos, 12 te Rotterdam. Ivoorkust, 11 v. Amsterdam, 12 te Antwerpen. Johannes Frans, 12 te Rastanura. Jason, 11 te Port of Spain. Joseph Frering, 13 te IJmuiden verw. Japara KRL, 11 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Kara, 10 v. Curagao n. New Orleans. Katelysia, 10 v. New Orleans n. Rotterdam. Kermia, 12 te Mena Al Ahmadi. Karimata, 10 37 m. z.o. Kaap G. Hoop n. Dakar. Kabylia, 11 te Curagao. Kieldrecht, 11 te Hamburg. Kalinga, 15 te Rotterdam verw. Koningswaard, 11 310 mijl z.o. Melbourne naar Lyttleton. Korovina, 11 390 m. z.o. Billiton n. Singapore. Karimun, pass. 11 Mauritius n. Belawan. Kellia, 11 v. Beaumont n. Napels. Khasiella, 11 v. Heysham n. Avonmouth. Kloosterdijk, 12 te New York. Kalydon, 12 v Bodo n. Rotterdam. Korovina, 13 te Singapore. Kota Gede, 11 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Leopoldskerl^, 10 v. Rotterdam n. Basrah. Langkoeas, 12 te Surabaja. Limburg, 11 te Priok. Leuvekerk, 11 v. Antwerpen n. Rotterdam. Loosdrecht, 11 te Damman. Leto, 11 v. Newport News n. Rotterdam. Maasland, 10 v. Amsterdam n. Las Palmas. Macuba, 10 te Rotterdam. Merwede, 11 v. Rotterdam n. Freetown. Maaskerk, 11 v. Colombo n. Durban. Macoma, 11 v. Pt. Okha n. Abadan. Musi, 11 te Buatan v. Belawan. Mentor, 11 te Paramaribo. Modjokerto, 11 te Bremen. Maasdam, 11 v. New York n. Southampton. Maaslloyd, 12 te Singapore. Mentor, 12 te Georgetown. Meliskerk, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Montferland, 12 te Santos. Mijdrecht, 11 te La Plata v. Amuay. Nieuw Amsterdam, 11 ten anker te Cowes naar Southampton. Nieuw Amsterdam, 12 te Rotterdam. Oberon, 10 te Bremen. Ootmarsum, 11 te New Orleans. Orion, 11 dw. Sicilië n. Rotterdam. Oranjefontein, 10 te Antwerpen. Osiris, 10 180 m. z. New York n. Curagao. Oranjestad, 11 te La Guaira. Pieter S, 11 v. Rotterdam n. Londen. Prins Alexander, 11 v. Rotterdam n. Quebec. Prins Willem v. Oranje, 10 v. Abadan n. Aden. Prins Willem II, 11 te Montreal v. Rotterdam. Pendrecht, 11 v. Abadan n. Barcelona. Parkhaven, 12 te Montevideo. Prins Philips Willem, 13 te Montreal verw. Prins Willem George Frederik, 11 te Londen. Pygmalion, 13 te Ciudad Trujillo verw. Prins Casimir, 12 te Le Havre n. Montreal. Raki 10 300 m. z.w. Monrovia n. Kaapstad. Rita, 12 te Pladju v. Telokanson. Roepat, 12 te New York. Straat Madura 11 v. Melbourne n. Hobart. Stad Dordrecht, 10 v. Palermo n. Melilla. Stad Vlaardingen, 10 v. Rotterdam n. Narvik. Statendam, 11 v. Havana n. New York. Straat Banka, 11 v. Bombay n. Aleppey. Stat. of Liberty, 10 390 m. w. Walv.bay n. Mena. Schie, 11 te Port Au Prince. Stentor, 10 300 m. n.w. v. Maracaibo n. Maracaibo. Schelpwijk, .11 55 m. z.o. Ambon n. Miri. Scherpendrecht, 11 50 m. n. Ras Al Hadd naar Formosa. Solon, 11 v. Bremen n. Antwerpen. Stanv. Pendopo, 12 te Tj. Uban v. Sungeigerong. Singkep, 11 v. Baltimore n. Galveston. Straat Madura, 11 v. Melbourne n. Hobert. Straat Mozambique, 12 te Singapore. Sirrah, pass. 11 Durban n. Amuaybaai. Stad Schiedam, 11 v. Bona n. Rotterdam. Sumatra, 11 v. Southampton n. Antwerpen. Stad Maassluis, 11 v. Melilla n. IJmuiden. Senegalkust, pass. 12 Las Palmas n. Dakar. Tomocyclus, 10 v. Pta. Cardon n. Havana. Talisse, 13 te Bahrein verw. Tarakan, 12 te Sungeigerong. Teucer, 12 te Tjilatjap. Tawali, 11 ligt te Basrah. Trajanus, 11 v. Hamburg n. Amsterdam. Tara, 12 te Buenos Aires verw. Tamo 14 te Rotterdam verw. Tomini 10 120 m. o. Sabang n. Madras. Tara, 12 te Buenos Aires. Tegelberg, 12 te Port Elizabeth. Trajanus, 12 te Amsterdam. Van Riebeeck, 11 te Tandjong Priok. Vasum, 12 te Las Palmas. Woensdrecht, 11 te Geelong v. Miri. Willem Barendsz, 11 te Kaapstad verw. Woensdrecht, 11 te Geelong. Westland, 10 120 m. z.z.w. St. Paulsrok n. Rio de Janeiro. Wonorato, 10 v. Calcutta n. Belawan. Willemstad, 11 v. Amsterdam n. Dover. Waal, 11 te Amsterdam. IJssel, 11 te Georgetown. Zaankerk, 10 v. Las Palmas n. Durban. Zaanland, 12 te Amsterdam verw. Zeeland, 12 te Salala. Zijpenberg, pass. 11 Dakar n. IJmuiden. KLEINE VAART Actina, 11 dw. Dungeness n. Oostende. Atlas, 10 v. Valencia n. Algeciras. Anne Christine, 11 v. Londen te Rotterdam. Arbon, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Arctic, verm. 12 v. Londen n. Rotterdam. Astra, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Ardeas, 11 te Famagusta. Arnoudspolder, 11 bij Terneuzen n. Antwerpen. Aruba, 11 Belle Isle gepass. n. Bordeaux. Bab T, 10 v. Basse Indre te Bordeaux. Bram, 11 60 m. w. IJmuiden n. Bremen. Curagao, 11 v. Londen te Dordrecht verw. Daniël, 11 te Sharpness. Deni, 11 v. Goole n. Amsterdam. Daje Böhmer, 11 40 m. z. Kp. Colonne n. Valencia. Dicky W, 11 60 m. w. IJmuiden n. Huil. Eijos, 11 12 m. n.o. Belfast n. Belfast. Elsa, 11 dw Dungeness n Bordeaux. Fenda, pass. 11 Vlissingen n. Norresundby. Fendo, pass. 11 Vlissingen n. Huil. Flevo, 10 25 m. dw. Burlings n. Tanger. Flevoland, 11 bij Texel n. Harlingen. Gerry S, v .Sete te Cardiff. Goeree, pass. 11 Vlissingen n. Brussel. Henriette B, 11 dw. Hoek v. Holl. n. Amsterdam. Henrica B, 11 te Vlissingen verw. n. Sarpsborg. Hondsbosch, verm. 13 v. Rotterdam n. Londen. Hoogland, 12 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Harold, 11 bij Faroer eil. n. Rotterdam. Insp. Mellema, 9 v. Aberdeen te Whitehaven. Isola, 11 30 m. w. Texel n. Kingslynn. Jonan, 11 dw. Hoek v. Holland n. Antwerpen. Joost, 8 v. Dordrecht n. Bayonne. June, 9 v. Amsterdam te Liverpool. Jura, verm. 13 v. Rotterdam n. Londen. Kaap Falga, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Kirsten, verm. 15 v. Renwsburg. Leemans, 11 50 m. w. Hoek v. Holland n. R'dam. Madjoe, 13 v. Port Talbot te Rotterdam verw. Maria Theresia, 11 v. Brunsbüttel n. Pernis. Martha, 11 te Rotterdam. Martenshoek, 11 25 m. n.w. Tersch.bank n. D'zijl. Martha, 11 35 m. o. Noordhinder n. Rotterdam. Mynelis, 11, 30 m. w. St. Catharina n. Velsen. Neptunus, 11 Texel gepass. n. Hamburg. Nijenburgh, 11 5 m. w. Scheveningen n. R'dam. Nettie, 11 v. Aalsborg te Rotterdam verw. Nijenstein, pass. 11 Vlissingen n. Leith. Oranjepolder, 11 5 m. w. Goeree n. Rotterdam. Phidias, 9 v. Lissabon n. Amsterdam. Pavo, 8 v. Goole n. Santander. Ponza, 9 v. Swansea te Amsterdam Paris, 11 bij Kp. De La Haye n. Rotterdam. Result, 11 dw. Scheveningenradio n. Haldenburg. Santa Lucia, 11 v. Amsterdam n. Antwerpen. Soemba, 11 40 m. n. Ouessant n. Barry. Spaarnestroom, 11 dw. Humber n. Amsterdam. Steady, 11 in Skagerak n. Grangemouth. Twente, 11 v. Antwerpen te Vlissingen. Tilly, 7 v. Newcastle te Gij on Mussel. Wester dok, 11 v. Londen te Amsterdam verw. Westerdok, lOGravesend gepass. n. Amsterdam. IJsselborg, 11 5 m. n. Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Zevenbergen, 15 v. Kaolack te Duinkerken verw. SLEEPVAART Cycloop, 4 v. Maracaibo n. Houston. Ebro, 10 v. Luanda n. Mombasa. Humber, 10 v. Istanbul n. Amasra. Noordzee, 10 70 m. n.w. Ameland n. Gothenburg. Oostzee en Zwarte Zee, 10 510 m. o. Rio Grande naar Savona. Rode Zee 12 te Maassluis verw. Thames 10 v. Falmouth n. Hamburg. GEVRAAGD: voor benoemd onderwijzer aan de P. Vermeulenschool per 1 mei a.s. voor tijdelijk één of twee kamers met volledig pension. Aan biedingen gaarne aan het Hoofd der school M. de Kool Da Costalaan 44, tel. 6270. Jong gezin, 3 kinderen te Overveen nabij raadhuis vr. MEISJE voor hele of halve dagen of dag en nacht, mo dern huis, omstreeks 1 mei. Brieven L 9980. LEERL.-VERKOOPSTER ge vraagd. M. Schiebroek, Ma nufacturen, Kennemerl. 96. WERKSTER gevr. voor 1 of 2 ocht. p. w. Goeman Borge- siuslaan 9. WERKSTER gevr. 2 x in de week. Brieven L 9984. NET MEISJE gevr. v. d. of d. en n. Mevr. J. A. v. Splun- ter, Stationsweg 63, Velsen. LEDEREN KLEDING. Uitsl. le kwaliteit Ook naar maat. Repareren en verven. Event, termijnbet. Kerbeco, Ane- gang 21. Hrl tel. 13438 TELEVISIEOnze Keizer lijke service is uw korting. Onze extra service-polis, bij aankoop van een televisie toestel, geldt ook nog na af loop van de fabrieksgaran tie. Op onze antenne-instal latie krijgt u 3 jaar schrift, garantie. Keizer, Tromp straat 30. Tel. 4516. TELEFOON 7200 voor al uw stoomgoed, plisseren, verf- goed en stoppage Hoek en Vaart met de beste service. Filiaal Wijk aan Zeeërweg, 101, IJmuiden. WIJ VERHUREN o.a.: Mor ris, Borgward en Hillman voor binnen- en buitenland met en zonder chauffeur, Adres: J. Rol, Geleenstraat 1 IJmuiden. Tel. 5565. Pracht ROOK FAUTEUIL met dubb. verende kussens, 15 jaar gar. compleet f 52.50 Zaanenstraat 63, H.-N. ROOKSTOELKUSSENS, dubbel verend, 15 jaar ga rantie, v.a. f 22.50 per stel Zaanenstraat 63, H.-N Net meisje zoekt LEUKE VRIENDIN, leeftijd onge veer 18 jaar. Brieven L 9974. VERLOREN: herenpolshor loge merk Union. Tegen be loning terug te bezorgen v. Hoven, Edisonstr. 49. IJm. Jongeman zoekt KOSTHUIS Brieven L 9978. SPOORTREIN te ruilen voor een jongensfiets, leeftijd 9 j. Roemerstraat 27. BIJ DOLF: Vaste planten v.a. 35 ets. Soendaplein 31. 1 H.-N. Tel. 19903. Wie kan en wil twee trouw lustigen helpen aan KA MERS in gem. Velsen. Wij zijn genegen, indien bij oudere personen, te helpen in de huishouding. Brieven L 9981. VOOR DE TUIN. Vaste pl. en rotspl. Lupinen, Margrieten Asters, Lavendel, Nepeta, Papaver, Gaillardia, Primu la, Helianthus, Akelei, enz. Ook voor violen, muurbl. en duizendschoon. J. Bol, Rijks weg t.o. Gem. Kwekerij Vel sen. Ing. kwekerij Groene- laantje. Als reclame: 10 kg. KLEI AARD APPELEN 1.34. Kalis Trompstraat 71. Alle dagen VERSE GROEN TEN tegen lage prijzen. Ka lis, Trompstraat 71. VOOR DE FEESTDAGEN: 1 busje aardbeien, 1 busje mandarijnen, 1 busje ananas samen voor 218 ct. Kalis, Trompstraat 71. WONIN GRUIL. Vrij huis agb. v.kamer, a. k., keuken, 3 sl.kamers voor 'n nieuw bouw huis. Brieven L 9991 LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk, Industriestraat 2, tel. 5852. Te koop gevraagd: KIN DERFIETSJE (6 jaar) Da Costalaan 24. SPOTKOOPJE. Pracht licht mahonie slaapk. best. uit 3- deurs kast, 1/3 hang, 2/3 leg, toogledikant, 2 kastjes, 2 stoelen, tafel en wandtoilet, geheel meubelplaat f 435. Ook zonder wandtoilet. Zaa nenstraat 63, H.-N. BARKER'S AUTOHANDEL. Korte Herenstraat 8, H'lem, tel. 21275. Vauxhall 1951 f 1050, V.W. de Luxe 1950 f 1500, Ford Taunus 1949 f 750.Financiering mogelijk. Met f 8000 eigen geld te koop mooi WINKELHUIS met werkplaats en woon ruimte te IJmuiden-O. Brie ven L 9975. Te koop of te ruilen FIAT 500 '49. Tussenbeeksweg 33, IJmuiden-Oost. Te koop: SPARTA N. L. 200, bouwjaar 1955. Sparrenstr. 15 Te koop agb. 2 MAATKOS TUUMS m. 52, d. bl. en d. br. Adres bur. v. d. blad. Te koop: z. g. a. n. VLOER KLEED 225x315. L. Nieuw- straat 378. TE KOOP: dakraam 60-60 sl. hekje 88-57, huisk. trap, Tilly 1., div. mantels wegens te kl„ gebr. tegels te koop gevr. Snelliusstraat 53. WERKFIETS te koop. L. de Wit, Tuindershofje 1. Te koop: OPEL CADET '48 Te bevr. Lorentzstr. 66, IJm. Oost. Te koop: SCOOTER als nw. Vleetstraat 17, IJmuiden. TE KOOP: 2 pers. led. met aup. spir. en 3 d. bed, taf., 2 st. en nachtk. alles eiken. Snelliusstraat 20. Bij HOFLAND vindt u een grote collectie gebruikte Sport- en Toerrijwielen in puike staat. Wij hebben de beste merkfietsen in voorraad. Onze reclamesportfiets nieuw, voor dames en heren 112.— Kaptein Mobylette, motorisch goed op gloednieuwe banden 175.— Kaptein Mobylette prima 95.— Cycle Star, als gloed nieuw 195. Allernieuwste Berini, bijna gloednieuw 375. Locomotief m. Sachs motor als nieuw 385 de Rijwielspecialist in Beverwijk KLOOSTERSTRAAT 25 Ook voor natuurlijk naar... Deze week wederom Speciale aanbiedingen Naadloze Nylons DE voorjaarskous 2.60 Nylons 15 den. volop geminderd 2.95 Enkalons 20 den. dun maar sterk 3.20 Nylons bruine fantasie- hiel 3.25 Nylons met overtone hiel, pracht kous 3.60 Enkalon wandelkous 30 denier 3.95 Stretch Nylons uiterst elastisch 4.25 Net Nylon de kous die niet laddert 4.95 Crêpe Nylons, fantas tisch elastisch 4.60 KENNEMERLAAN 159 Denkt u om de kousenkaart? Ook zegels worden aange nomen. Koffers - Reistassen Damestassen Reisbenodigdheden T SPORTHUIS Kennemerlaan 94 Tel. 4071

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13