Tijssen Textiel Zondag zal Stormvogels wel moeten winnen in Amsterdam SOLEX Elzer's Herenmodehuis Gerard van Praag Agenda voor Velsen Beverwijk schafte zich een pronkje van een nieuwe ziekenauto aan Fa. G. BERENDSEN Velsens cultureel leven in de komende week Spaarndam krijgt nieuwe brug Achtenveertig elftallen in school voetbaltoernooi heeft wat Uzoekt „Er zijn legio andere mogelijkheden voor IJmond-samenwerking" Voetbal in Kennemerland Ook voor Waterloo is het een belangrijke dag 13 „De zesde etage" bij „Tavido" Jehova's Getuigen vieren zondag „Gedachtenisfeest" Na filmavond nog twee feestelijke bijeenkomsten Ook voor Velseti-Noord en Heemskerk fSMste stofdoek Een mooie pannelap voor 74 cent T. Tielrooy wint van H. Swier in DGIJ-toernooi pilastr© combinare Hongaren zagen de Hollandse bollen 17 APRIL IN VELSEN Watervliet-korfballers naar Amsterdam Gymnastiekuitvoering door „FIT" Beroepen naar Heerlen Agenda voor Beverwijk VRIJDAG 12 APRIL 1957 ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 108 Woensdagmiddag is een begin gemaakt met het plaatsen van de bovenbouw van de nieuwe brug by de sluizen van Spaarndam. De scheepvaart en het wegverkeer werden enige tijd gestremd toen een enorme drijvende bok van Conrad Stork met het drieëndertig ton wegende opklapbare gedeelte in de takels met veel gemanoeuvreer tussen de kademuren doorvoer. Uiteraard trok dit, voor Spaarndam belangrijke eve nement, grote belangstelling. Vanavond hoopt men de werkzaamheden aan de bovenbouw voltooid te heblóen. Als alles volgens wens verloopt zal de brug over ongeveer drie weken in gebruik kunnen worden genomen. Dit betekent voor het verkeer een aanzienlijke ver betering, daar het wegdek veel breder is dan dat van de oude brug. Op de foto ziet men het opklapbare gedeelte hoog in de lucht in de takels hangen. Nog enige ogenblikken en het gedeelte, waarover binnenkort de auto's zullen rijden, zal zijn gemonteerd. De toneelclub „TAVIDO" van de vere niging „De Gieteling" geeft op dinsdag 23 april in het jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan te ijmuiden-O. en op woensdag 24 en donderdag 25 april in het Kennemer Theater te Beverwijk uitvoeringen van „De zesde etage", een toneelspel van Alfred Gehri. Regisseur is de heer A. H. Holtslag. Opstelling „Wijk aan Zee" „Wijk aan Zee" speelt zondagmiddag een uitwedstrijd tegen Terrasvogels. De bad plaatsbewoners verschijnen in de volgende opstelling: De Blok; Schellevis en De Win ter; Scholten, Dirks en Bol; Seysener, J. v. d. Mey, P. de Winter, S. v. d. Mey en De Boer. De heer J. Visser, de „opziener" van de Velsense gemeente van „Jehova's getui gen" kondigde aan, dat zondag 14 april in het Cultureel Gebouw aan het Moer- bergplantsoen in de van „Rijswijkzaal" het avondmaal of gedachtenisfeest wordt gevierd. Om zes uur namiddags komen in alle delen van de wereld alle Jehova's Getuigen tezamen om eenmaal per jaar de dood des Heren te gedenken. In het jaar 1956 namen 919.994 personen plaats in verschillende zalen, in poolhutten of onder de wuivende palmbomen om dit feest te vieren. Van de 919.994 personen waren er maar slechts 16.302 die van de symbolen gebruik maakten. Het waarom en het hoe van deze avond maalsviering zal de heer J. Visser in een lezing aan de hand van de bijbel uiteen zetten. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Beverwijkse Bestuursders- bond van het N.V.V. bood het bestuur haar leden in het Luxor Theater een filmavond aan, die de volgende week, zo zei voorzit ter J. Honig in zijn openingswoord, door nog twee avonden gevolgd zal worden. Ge. zien de lengte van het programma, wilde de heer Honig geen lange inleiding houden en hij wenste een goed gevulde zaal een genoegelijke ontspanning. Voor de pauze werd een N.V.V. film „Gouden Oogst" ge draaid, een reisfilm die gevolgd is door de film van het Stadionfeest te Amsterdam, ter gelegenheid van het gouden feest van het N.V.V. opgenomen. Het eerste deel van 'i. programma werd besloten met een aller aardigste tekenfilm. Na de pauze werd de bekende film .Honderd mannen en een Meisje" ge- fraaïd, met in de hoofdrol de nog altoos onvergetelijke Deanne Durbin. ADVERTENTIE Jongenscolberts vanaf 22.50 Jongenspantalons v.a. 15.50 Jongensjacks vanaf 12-75 Jongensspijkerbroeken vanaf 6.90 KENNEMERLAAN 100 VRIJDAG 12 APRIL Thalia, 20 uur „De straat der geverfde lip pen". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21 uur. ZATERDAG 13 APRIL Thalia, 19 en 21.15 uur, als vrijdag. Rex, als vrijdag Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. o enbare leeszaal en bibliotheek, open van 10-12.30 en 14.30-17.30 uur. Harmonie „De Eendracht", 20 uur gebouw Concordia, concert. Velser Accordeon Vereniging, 20 uur, Pa tronaatsgebouw, concert. Raadhuis, 10-11 uur, spreekuur wethouder van Financiën. ZOWEL BINNEN ALS BUITEN de Scheybeeckse hekken zijn gistermiddag vele bewonderende ogen naar de lichtgrijze „droom-van-een-ziekenauto" gegaan, die daar tegen het grasveld en de rode tulpen van het oude Beverwijkse raadhuisje te kijk stond als een plaatje uit een automobielcatalogus. De onvoldoende outillage van de Bevervnjkse ongevallendienst werd door deze aanwinst, de nieuwste Ford met een carrosserie van Visser uit Leeuwarden, twee brancards en een hypermoderne outillage voor het zieken- en gewondenvervoer - eensklaps verdubbeld en dat is voor het noor delijke deel van de IJmond een grote stap vooruit. Dat het geen loutere Beverwijkse aangelegenheid was, bewees de aanwezigheid van wethouder H. de Boer en de direc teur van de G.G.D. in Velsen, dr. G. W. Pott Hofstede en van Heemskerks burgemees ter, de heer H. Nielen, die eendrachtig tesamen waren met burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk en de wethouders Alberda, Niesten, Gerritse en Vessies. Een trotse heer J. C. Beliën, die het tot nu toe moest stellen met één ambulance en daardoor in het verleden menigmaal in de knel kwam, heeft uit handen van de plaat selijke Ford-dealer de nieuwe wagen in ontvangst genomen en wethouder Gerritse heeft er een voorzichtig proefritje mee ge maakt; er is gesproken en gefeliciteerd en men heeft met kennersoog het gechroomde inwendige van de nieuwe wagen bekeken en geprezen. Nieuwe schakel De heer Gerritse vond het in zijn toe spraakje als wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid der gemeente Bever wijk een prettige dag, nu er weer een nieu we schakel was gelegd in de maatregelen ter bevordering der volksgezondheid en hij reikte de heer Beliën de pluim van diens onverflauwde toewijding aan dit werk uit. Tot nu toe in particulier verband gedaan, is het thans uitgegroeid tot overheidszorg, maar de figuur van de heer Beliën is in dit geheel onmisbaar en de wethouder droeg de wagen dan ook volgaarne aan de be heerder over. Burgemeester Bruinsma heeft vervolgens opgemerkt, dat de gemeenten Velsen en Heemskerk, die een deel van de kosten mee-betalen, omdat Beverwijk Velsen- Noord en Heemskerk met haar dienst nu mede laat profiteren, dank verschuldigd is voor hun samenwerking en hij stelde vast, dat er steeds meer naar samenwerking gezocht moet worden op elk daarvoor in aanmerking komend gebied. De burgemeester heeft vervolgens het contactsleuteltje aan de heer Beliën over handigd, de Dienst voor Sociale Zaken kreeg de rekening en de dealer een com plimentje voor de vlotte afwerking van de opdracht. Zonder blauw licht De wagen, die van hetzelfde type is als de Velsense Ford, al ziin er weer een paar nieuwe snufjes aan toegevoegd, kwam daarmee dus ook op het niveau van de nieuwe Amsterdamse ambulances, bezit twee brancards boven elkaar en een ruime accommodatie achter, zuurstofinstallatie en diverse andere uitrustingsstukken. Alleen ontbreekt op de Beverwijkse „editie" het blauwe flikkerlicht, dat de Velsense onge vallenwagen een bijzonder opvallend cachet geeft - men heeft het bij deze auto gezocht in een doordringend rood stel knipperlich ten en uiteraard een veeltonige hoorn, die ruim baan moeten maken in gevallen van nood. De heer Beliën vertelde ons, dat het niet onmogelijk is, dat de wagen op den duur ook geschikt wordt gemaakt voor het snel- vervoer van poliopatiëntjes naar zieken huizen. Daartoe zal een speciale zuurstof installatie moeten worden aangeschaft, die de verlamde ademhalingsorganen geduren de het transport in werking moet houden. (ADVERTENTIE) Alleen zaterdag 13 april. Snelliusstraat 23 Telefoon 5653 In de hoofdklasse van het DCIJ-winter- toernooi wist T. Tielrooy van H. Swier te winnen. De laatste is nu vrijwel uitge schakeld voor de eerste plaats. Dukel heeft nog steeds de leiding met 14 gespeelde par tijen en 23 punten. Tielrooy komt op de tweede plaats met 13 gespeelde partijen en 21 punten. Daar de leiders elkaar al twee keer hebben ontmoet, gaat het nu alleen nog om het beste resultaat in de wedstrij den tegen de overige clubleden. G. Postma is in uitstekende vorm. Nu kreeg P. v. d. Berg klop. A. Beukema won van Jan Koppelman. In de eerste klasse verspeelde L. Bink horst zijn kans op de kampioenstitel. Hij speelde tegen zijn broer remise. Qtt staat in deze afdeling nog aan de kop. "J. Waal en C. Kaan speelden remise. Voor de zo mercompetitie speelden J. de Boer en Opa v. d. Bos. Na een spannende strijd moest v. d. Bos het onderspit delven. Woensdag avond wordt in het DCIJ clublokaal de tweede ronde gespeeld van de finale hoofd klasse om het kampioenschap van Kenne - merland. Alleen Kinheim speelt Van de Noord-Veisense voetbalclubs is voor zondag alleen de wedstrijd Kinheim 1-Assendelft vastgesteld; een ontmoeting, waarin de Velsense ploeg nog het uiterste kan proberen om degradatie naar de vier de klasse zo lang mogelijk uit te stellen. Kinheim komt uit met: J. Pigmans; A. Paap en D. Blom; J. v. d. Griend, F. v. Well en N. Nicolai; P. Hoope, F. Smit, W. Boeren, G. Sluiter en W. Luntz. Contactavond van „Geel Zwart" De supportersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging „Kinheim" zal dinsdagavond in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat een contactavond houden voor de leden. Ter gelegenheid van het Paasfeest krijgt deze avond met klaverjaswedstrijden voor de heren en sjoelen voor de dames om prachtige prijzen een bijzonder tintje. Stijgen en dalen bij „De Jump" De tweede ronde voor de promotie- en degradatiecompetitie bracht de IJmuidense bridgeclub „De Jump" in percenten de volgende resultaten: Uit groep A degradeerden: 1 dames Kra mer-Schoen met 94.44, 2 dames Laman-Ko- ningsplein 62.70. Naar groep A prom. 1 Reyendam-Sival met 119.75, 2 Veen-Har ten met 118.25. Uit groep B degradeerden 1 De Vries-v.d. Starre met 83.10, 2 dames v. d. Starre- Zwerver 76.19. Naar groep B promoveerden 1 Bakkum-Timmerman met 113.69, 2 echt paar v. d. Steen 111.55. Uit groep C degra deerden 1 dames Hamers-Schol met 89.80, 2 Boender-v. d. Wint met 87.42. Naar groep C promoveerden 1 Drijver-Veldman met 120.00, 2 dames v. Amerongen-Breur met 105.28. Lezingavond voor de NGVB De afdeling Velsen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt maandag 15 april in het gemeentelijk ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat haar maandelijkse bijeenkomst. In deze vergadering zal mevrouw A. M. de Moor-Ringnalda spreken over „Onze taak vóór, in en naast het gezin". Het is zondag een belangrijke dag voor het Velser voetbal. Ten opzichte van Stormvogels en Waterloo wordt beslist, of ze nog een kans op de bovenste plaats houden, terwijl Kinheim aan de weet kan komen, of de reeds lang dreigende degra datie een feit zal zijn. Stormvogels trekt naar Blauw Wit. De cijfers liegen er niet om: De Amsterdam mers met hun 40 punten uit 25 wedstrijden staan er aanmerkelijk beter voor dan de blauwhemden met hun 35 punten uit 24 wedstrijden. Maar een voetbal kan soms wonderlijk rollen. Uit bovenstaande blijkt duidelijk, dat de Stormvogels zondag móeten winnen, wil er nog van een reële kans hunnerzijds sprake zijn, want zouden onverhoopt de punten in het stadion achterblijven, dan zouden de Amsterdammers uit de hun dan nog 4 resterende wedstrijden ten hoogste 4 punten moeten halen om defi nitief op het kampioenschap beslag te leg gen. Immers, ze zouden dan reeds 46 pun ten hebben, terwijl Stormvogels het in dit geval hoogstens tot 45 punten kan brengen. Hoe staan nu Stormvogels' kansen? Wie de eerste ontmoeting tussen beide clubs als maatstaf neemt Blauw Wit won toen met 51 zegt natuurlijk, dat de Vogels kansloos zijn, maar insiders weten beter. Stormvogels heeft inderdaad een ploeg, die voetballen kan, zowel uit een technisch als tactisch oogpunt bekeken, terwijl haar spelers in lichaamsconditie voor geen an dere ploeg behoeven onder te doen. Dit gevoegd bij het feit, dat de Vogels wéten, waarom het gaat, en. dat de Vogels nog geen enkele uitwedstrijd verloren hebben, zegt ons, dat de strijd tussen de twee riva len volkomen „open" is en een revanche nemen door Stormvogels zeker niet tot de onmogelijkheden behoort. Waterloo staat ook voor een zware strijd. Het trekt n.l. naar het Amsterdamse Nau tilus en wat deze twee clubs betreft, is de situatie als volgt: Nautilus 34 punten uit 21 wedstrijden en Waterloo 30 punten uit 20 wedstrijden. Ook hier is het dus al weer de Amsterdamse club, die er het gunstigst voorstaat: „Slechts" een gelijk spel in hun laatste wedstrijd tegen Water loo scheidt de Nautilus-mensen van het kampioenschap, m.a.w. ook hier móet de IJmuider club persé winnen. Dit betekent ongetwijfeld een zware opgave voor Wa terloo, maar voor een onmogelijke taak staan de Waterloërs zeker niet. De bewij zen hiervoor liggen voor het grijpen: Bloe- mendaal won op het Nautilus-terrein met 12, Geel Wit en DIO speelden er gelijk en Halfweg, Swift, WH en NAS verloren er slechts met de oneven goal. Wanneer de Waterloërs dan ook spelen voor wat ze waard zijn, dan achten we ze verre van kansloos. Het zwaard van Damocles hangt al enige tijd dreigend boven de hoofden der Kinhgi- mers. Zondag kan de beslissing vallen: Wanneer Kinheim n.l. van Assendelft ver liest, dan is het pleit beslecht en moeten de Velsenaren hun geluk het volgend sei zoen in de vierde klas proberen. Er gloort evenwel ergens ver weg nog een klein lichtpuntje: Kinheim kan het nog tot 13 punten brengen en EHS, Terrasvogels en Zilvermeeuwen bezitten momenteel 13, 13 en 12 punten. Maar die hebben resp. nog 3, 3 en 5 wedstrijden voor de boeg. Grondstof fenaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen zijn donderdag twee zeeschepen met grondstoffen aangekomen. Het Finse s.s. „Elsa S" voerde gistermorgen van Gothen burg een lading van 2800 ton houtstof aan en gistermiddag kwam het Zweedse s.s. „Hugin" voor de steiger met 1000 ton cel lulose uit de Zweedse haven Sandarne. ADVERTENTIE marktplein 7 mogelijkheden 1001 In het Centrum aan de Koningsstraat te Beverwijk waren gisteravond de Hongaarse vluchtelingen enkele uren onder de hoede van de Peregrinus-stichting. In samenwer king met de vluchtelingencomité uit Be king met de vluchtelingencomité's uit Be- zonder aardige film over Hollands bloemen pracht vertoond. Aalmoezenier Gerards hield vooraf, ge assisteerd door de vertaalster mevrouw H. Laszlo, een kort toespraakje. Hij zei ver heugd te zijn over de samenwerking die in de vijf maanden van hun verblijf tot stand gekomen was en hij vertrouwde er op dat de band die de refugiés met het Nederlandse volk gesmeed hebben, sterk zal blijven. De film gaf in korte trekken de ontwik keling weer van een specifiek Hollandse cultuur: de bollenkwekerij. In kleuren kon men de resultaten hiervan bewonderen en de Hongaren waren niet zuinig hun ver bazingen te uiten. De comité's hebben on getwijfeld met dit, in weken weer actuele onderwerp, in het hart van de Hongaren geschoten. Karakteristieke gebouwen, zoals enkele kastelen, of ruïne's daarvan, en kerkjes maakten het geheel levendig. Na de vertoning van de rolprent bleven alle nog enige tijd bijeen met een gezellig babbeltje. Geld De onlangs door de Beverwijkse klaver- jasclub „Hollandia" georganiseerde verlo ting heeft een bedrag van 520 gulden op gebracht. Deze gelden zullen ten bate van de Hongaarse vluchtelingen aangewend worden en zijn daartoe voorlopig voor de kas van het vluchtelingen-comité bestemd. HET OOK DIT JAAR door de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. met medewerking van het gemeentebestuur georganiseerde schoolvoetbal-toernooi in Velsen heeft blij kens de aanmeldingen, die de commissie van voorbereiding ontving, weer alle belang stelling van de schooljeugd. De commissie, die bestaat uit mr. M. M. Kwint, voorzitter en de heren A. H. J. Bluhm, A. H. Wedemeijer, J. P. Eriks en A. de Graaf, heeft namelijk in de vier afdelingen 48 schoolelftallen ingeschreven. In de afdeling E zijn 22 elftallen ingedeeld, in afdeling C 10 elftallen, in B 7 en in D 9 elftallen. Nu de gelegenheid zich voordoet wegens de gevorderde korfbalcompetitie om de verscheidene clubs aan toernooien te laten deelnemen zullen zondag twee twaalftal len van de korfbalvereniging „Watervliet" proberen om in de strijd om de „Zilveren Korf" wat verder te komen in wedstrijden te Amsterdam. Watervliet I gaat naar SVK op bezoek, welke wedstrijd zeker niet zo'n gemakke lijke overwinning als hier sprake van mocht zijn zal opleveren als tegen Sa- mos 2 thuis. De Watervlieters zullen tegen deze Amsterdamse ploeg althans heel wat in hun mars moeten hebben. Voor Watervliet 2 liggen de papieren nog even minder goed wegens hun strijd tegen de derde klasser Oosterpark I. Hier zal voor de Velsense ploeg niet veel heil te behalen zijn. Voor de competitie spelen Nieuw Flora 5-Watervliet 4 in Haarlem, waarbij de Velsenaren weer een goede kans op de beide punten hebben. De opstellingen zijn: Watervliet I: Da mes: R. Leyenaar, T. Waagmeester, S. Meyer, B. Koet, J. Kluft, D. Hartman; Heren: W. Berghuis, M. Veerbeek, J. de Boer, D. v. Ladesteijn, F. Vos, S. Hartman. Watervliet 2: Dames: L. Kloosterman, B. Hoen, B. Hessen, I. Waagmeester, W. Nij- kamp, G. Polak; Heren; Ar. Verkerk, A. Redeker, A. Verkerk, J. v. d. Berg, G. v. d. Brink, H. Scholting. ADVERTENTIE rustig - betrouwbaar en een ongeëvenaarde service. Trompstraat 911 - Tel. 4214 De eerste wedstrijden zullen op woens dagmiddag 17 april op de velden A, B, D en E van het terrein Schoonenberg en het veld van het terrein Waterloo worden ge speeld. Op die dag ontmoeten elkaar in afdeling B de elftallen Technische School I en Wil lem de Zwijgerschool I. In deze afdeling zijn ingedeeld in Poule A: R.H.B.S. I, Tech nische School I en Willem de Zwijger- school I en in poule B: Willem de Zwijger- school II, Creutzberg ULO I, St. Willibror- dus ULO I en Openbare ULO I. Afdeling C In afdeling C komen de elftallen Tech nische School I en Papiervakschool op woensdag 17 april in het veld. Voorts wordt dan gespeeld Willem de Zwijger ULO III Technische School III. In poule A van de afdeling C zijp ondergebracht de Duinwijk ULO I, Papiervakscbool I, Technische School II, R.H.B.S. II etl St. Joannes ULO I. In poule B spelen Creutzberg ULO II, St. Willibrordus ULO II, Willem de Zwijger ULO III, Technische School III en Open bare ULO (Bev.) II. Afdeling D Ook in afdeling D wordt op woensdag 17 april al gespeeld. Die dag ontmoeten elkaar de elftallen van St. Adalbert V.G.L.O. en R.H.B.S. III en de elftallen Technische School IV en Elout van Soeterwoude V.G. L.O. Voorts behoren tot deze afdeling St. Joannes ULO 2, Willem de Zwijgerschool IV, Willem de Zwijgerschool V, Creutzberg ULO III, Prof. Kohnstamschool. Afdeling E Uiteraard spelen in de afdeling E de meeste scholen mee. Tweeëntwintig elftal len zullen hier om de eer van het kam pioenschap strijden. Al deze elftallen komen op de eerste dag van het tournooi al in het veld. De volgende ontmoetingen staan op die zeventiende april op het programma: Os- sendorpschoolT. Thijssenschool, Jan Ligt- hartschoolA. van Nassauschool, Clara Sternschool-Meerbergschool, St. Francis- cusschool IWatervlietschool, Brederde- school—Emmaschool, Jan Campertschool GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 13 tot en met zaterdag 20 april. MAANDAG 15 APRIL Chr. Filmactie, 20 uur filmvoorstelling in het Hervormd Jeugdgebouw IJmui- den (O.) DINSDAG 16 APRIL P. v. d. A„ afd. Velsen (N.), hr. Lang- kemper met lichtbeelden over Australië, 20 uur, Van Diepenstraat. WOENSDAG 17 APRIL Fotokring Velsen, 20 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. TENTOONSTELLINGEN 15 t/m 20 APRIL Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. LEESZALEN 15 t/m 20 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek, maan dag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; dinsdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; donderdag van 10 tot 12.30 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, „Straat der geverfde lip pen" zondag 15 uur „De rebellen van San Antone" maandag t.m. woensdag 20 uur, „Pioniers van het westen" donderdag 20 uur, „De twee wezen". Rex, geen opgave. De Christelijke Sportvereniging „FIT" in Santpoort heeft de laatste jaren wegens vertrek naar elders twee keer van leider moeten verwisselen, zodat het de vereni ging sinds 1953 niet meer mogelijk was een openbare uitvoering te verzorgen. Maar donderdagavond is zij dan in gebouw „Zomerlust" aan de Hoofdstraat weer op getreden, waarvan talrijke bezoekers ge tuige zijn geweest. Hieruit is gebleken dat „FIT" onder de huidige leiding van mevrouw Bakker en de heer Boes een bloeiende vereniging ge worden is, waarin vooral jongeren, die de gymnastieksport met enthousiasme beoefe nen, sterk vertegenwoordigd zijn. De kleu ters wordt spelenderwijze de eerste begrip pen van de gymnastiek bijgebracht, waar van het openingsnummer „Het laatste nieuws" een amusante demonstratie werd. De jonge gymnasten, waarvan sommigen de spreekwoordelijke drie turven-hoogte nog maar nauwelijks hadden bereikt, be gonnen deze ouverture met een spelletje, dat ongemerkt in enige lichte oefeningen overging. Een alleraardigst nummer, dat door het publiek met een vertederd genoe gen werd bekeken en reeds direct een ge lukkige inzet van het programma was. Met het vorderen van de leeftijd worden uiter aard ook de oefeningen zwaarder, de ge bruikelijke demonstraties over de bank en op de brug, die voor het grootste gedeelte uitstekend gedisciplineerd werden uitge Prof. v. d. Leeuwschool, Insingerschool I Pieter Vermeulenschool, Julianaschool Comitéschool, Titus BrandsmaSchool met de Bijbel, MarnixschoolH. Hartschool, St. Franciscusschool IIInsingerschool II. De finale wordt gespeeld op woensdag 24 april. Ds. Leenhouts de predikant der Gerefor meerde Gemeente in Castricum heeft het door de Kerkeraad van Heerlen op hem uit gebrachte beroep aangenomen. Ds. Leen houts zal in Heerlen de tweede predikants plaats vervullen. In 1954 is ds. Leenhouts naar Castricum gekomen om de plaats van ds. Kornet in te nemen, die naar St. Anna Parochie vertrok. Onder de ambtsvervulling Van ds. Leen houts, die eerder predikant was te Soest, is de nieuwe Maranathakerk van de Gere formeerde gemeente in gebruik genomen. „JAN VAN DOMMELEN" IN LEIDEN SPEELT Op uitnodiging van de toneelvereniging „Nut en Vermaak" in Leiden verzorgt de Santpoortse toneelvereniging „Jan van Dommelen" zaterdag 29 april een toneel avond in de Leidse schouwburg. Opgevoerd wordt het blijspel „George en Margaret" van Gerald Savory. Peter Brandsma heeft de regie. Met dit blijspel behaalde „Jan van Dommelen" de eerste plaats in het Haeghspel „Kennemerland", de voorronde van het Nationale Landjuweel, dat ter ge legenheid van de Pieter Langendijkherden- king werd georganiseerd. Deze voorstelling in Leiden betekent voor „Jan van Dom melen" tevens de zevende opvoering van dit stuk. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: jongensfiets, ball point, portemonnee met inhoud, houten autoped, jongensjasje, jonge hond, een rol behang, padvindersriem, bril, klein lede ren tasje (étui), veelkleurige herensjaal, driewielig fietsje, trompet, gebreide kin dermuts, bruin kinderschoentje, ring met twee sleutels, een paar gymschoenen, ruw harige hond, dameshandschoen, fietstas inh. aardappels, 2 muntbiljetten, zakkam en spiegel in étui, dameshoed, gebreide sjaal, vulpen, alpinomuts, kindermuts, een paar glacé herenhandschoenen, pakje, jute zak met cacaodoppen. VRIJDAG 12 APRIL Kennemer Theater, 19.30 uur: „Giant". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Je kunt het haar niet kwalijk nemen". WB Theater, 20 uur: „Wereld zonder einde". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". K.S.A.-gebouw, 9.30 en 20 uur: St. Eloy Hoogo venpersoneel Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15—17 u.; jeugdzaal, Zeestraat 26 geopend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013, 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 15 18 en 19^21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. ZATERDAG 13 APRIL Bioscopen: als vrijdag. Hotel „Parkzicht", 20 uur: „De IJmond Vissers", feestavond. voerd en waarin door de leiding dikwijls Kennemer Theater, 20 uur: Klavierschip- originele variaties waren aangebracht. pers. Fraai van gelijkmatige beweging waren bijvoorbeeld de vrije oefeningen voor meisjes. Al even bekoorlijk was het rit mische dansje, dat door meisjes van acht en negen jaar als intermezzo werd uitge voerd. Het was een geslaagd ontwerp met logisch wisselende figuren, dat door de levendige manier van dansen in elke kin deroperette ondergebracht zou kunnen worden, om daar ongetwijfeld een behoor lijk succes te behalen. Maar deze bijval mocht „FIT" ook donderdagavond reeds in ruime mate verwerven, zodat het bestuur alle reden heeft met grote voldoening op deze geslaagde uitvoering terug te zien. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1012 en 1517 uur; jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30 16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en studie zaal, geopend van 1013 en 1417.30 u. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Oproer in cel 11", zondag 14.30 uur: „Pechvogel en Co".

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15