Kerkdiensten Concert door „De Eendracht Schoolvoetbal in IJmuiden 19 HEEMSKERK Heemskerks raad donderdag bijeen Ruim 1000 woningen in plan „De Oosterzij" WIJK AAN ZEE Paaseierendrive van vijf klaverjasclubs Op vlaggetjesdag Autorally van NCRV naar Scheveningen IEV met Pinksteren naar Duitsland De stille tocht in Heemskerk 54.000,- voor riolering in Oosterstreng Eerste begroetingsavond in Heemskerk op 23 april Uitgevaren visserijvaartuigen K inderkerkdiensten Naar Beverwijk Uitbreiding openbare lagere school Sportuitwisseling van „Suomi" met Sindelfingen Voetballen en tuinieren l Nieuw kustvaartuig „Huba" op proeftocht Scheepvaart ZATERDAG 20 APRIL 1957 yy yy De harmoniekapel „De Eendracht" had het zich donderdagavond voor het voor jaarsconcert in het gebouw „Concordia" allesbehalve gemakkelijk gemaakt. Het programma was er echter niet minder be langwekkend om: J. Chr. Bachs Symphonia in Bes, een deel uit de eerste symfonie van Saint Saëns, de symfonie suite „Therèse" van Massenet en een niet te versmaden kennismaking met Meindert Boekels con certino voor piano en harmonie-orkest. De klarinettist G. Schouten voerde daaren boven Paul Hindemith's suite voor klari net en piano uit. De ongecompliceerde muziek van Bach's zoon Johann Christian weet steeds weer te boeien. Het arrangement was van de be kende harmoniedirigent Ab Meijns, zodat ieder instrument zijn volle waarde kreeg. Dirigent Ben Joosen hield het spel fraai doorzichtig. De uitvoering kreeg kleur door het voortreffelijk musiceren der verschil lende registers. Woord van lof voor de wel luidend geblazen hobosolo in het andante, klankrijk gesecundeerd door de tuba's en baritons. De klarinetten gaven eveneens uitmuntend partij.. Het samenspel liet niets te wensen, zodat het geheel een zeer ver zorgde indruk maakte. Beide verplichte werken voor het aan staande concours te Deventer hadden uitei-- aard eveneens de bijzondere aandacht der uitvoerenden op de repetities gehad. Het eerste deel van Saint Saëns eerste symfo nie moet voor de leden van de kapel dank baar studiemateriaal geweest zijn. Uit de juist geaccentueerde vertolking sprak een zodanig volledige beheersing van de mate rie, dat de verklanking ons bijzonder ge boeid heeft. Hetgeen de kapel in de tutti verrichtte, had een gezond-muzikale span ning waarbij saxen en hoorns uitmuntten. De symfonische suite „Thèrese" van Mas senet is een vrij onbekend werk van deze opera-componist, wiens oeuvre niet vrij van gekunsteldheid is. Voor harmonie-orkest is „Thèrese" echter zeer geschikte muziek: een verrassend geestige inzet, melodieën geknipt voor zijn opera's, kleurig door hout en koper voorgedragen, boeiden het oor. De suite was echter nog niet overal „uit de verf". Meindert Boekei wordt terecht be schouwd een der beste Nederlandse com ponisten van deze tijd te zijn, die met ken nis van zaken voor harmonie en fanfare weet te schrijven. Vele uitstekende com posities verschenen reeds van zijn hand. Ditmaal hoorden wij het concertino voor piano en harmonie-orkest, waarbij ingé nieur G. A. Schoonkind als solist optrad. Reeds eerder hebben wij met bijzondere waardering van diens spel als concert- De gemeenteraad van Heemskerk komt donderdag 25 april in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van de vol gende agenda: Voorstel tot verlenging ter mijn onbewoonbaar verklaarde woning; voorstel tot vaststelling van een verorde ning bezoldiging vakonderwijzers; voorstel tot verlening van een krediet voor de bouw van een r.-k. kleuterschool; voorstel voor kredietverlening aan het „Ontvangst comité Heemskerk"; voorstel tot het ver lenen van een krediet voor de bouw van autoboxen en bedrijfsruimten in plan- „Poelenburg"; voorstel tot het doen leggen van een riolering aan de Rijksstraatweg nabij de Oosterstreng; voorstel tot vast stelling van het plan-„Oosterwijk"; voor stel tot vaststelling van het uitbreidings plan „De Oosterzij"; voorstel tot verhoging van het maximum bedrag op te nemen kasgelden; voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan de katholieke stichting ter verzorging van de Mater Amabilisscholen in Beverwijk en om geving; voorstel tot het verlenen van een subsidie aan het avondlyceum IJmond; voorstel tot het verlenen van een krediet voor de bouw van 73 woningwetwoningen. Het uitbreidingsplan „De Oosterzij" te Heemskerk, gelegèn tussen de Marquette- laan, Neksloot en Maerelaan, heeft van 28 februari tot en met 30 maart ter inzage gelegen. Gedurende deze tijd zijn geen be zwaren ingediend zodat B. en W. thans voorstellen dit uitbreidingsplan in onder delen vast te stellen. In dit uitbreidings plan zullen 1050 woningen worden ge bouwd. Teneinde de realisatie hiervan binnen de vastgestelde tijd te bewerkstel ligen is het noodzakelijk hier thans reeds een aanvang met de bouw van de eerste woningen te maken. De mogelijkheid daartoe bestaat, daar het bouwrijpmaken in een vergevorderd stadium verkeert. Aan de directeur van Gemeentewerken is dan ook opdracht ge geven om tot uitwerking van een bouw plan voor 73 woningen over te gaan. De naar aanleiding van deze opdracht ontworpen eengezinswoningen bevatten op de benedenverdieping een grote woon kamer, een slaapkamer die ook als woon vertrek ingericht kan worden, een keuken, een hall en een w.c. Op de bovenverdie ping zijn vier grote slaapkamers en een badkamer geprojecteerd, terwijl op de zol der nog een slaapkamer aanwezig is. Deze woningen zullen geschikt zijn voor gezin nen, bestaande uit maximaal dertien per sonen. De woningen zijn geprojecteerd achter de r.-k. kerk bij de Neksloot en de Maerelaan. De raming van de totale bouw kosten is gesteld op een bedrag van f 1.340.590, terwijl voor grondkosten en het bouwrijp maken van de desbetreffende gronden een bedrag is geraamd van f 263.809. Tien jaar volksonderwijs in de badplaats Het 10-jarig bestaan van de Wijk a. Zeese afdeling van de vereniging „Volksonder wijs" is in „De Banjaert" gevierd met een feestavond voor leerlingen der openbare school en hun ouders. Onder leiding van de heer Vis uit Beverwijk werd geanimeerd gekiend, waarbij ieder kind in het bezit kwam van een prijs. Het tweede gedeelte van de avond was gewijd aan de verto ning van enkele films door de heer Engel. Opstelling „Wijk aan Zee" „Wijk' aan Zee" speelt tweede Paasdag een uitwedstrijd tegen Kinheim. De bad plaatsbewoners verschijnen in de volgende opstelling: De Blok, Schellevis, De Winter, Scholten, Dirks, Bol, Seysener, J. v. d. Mey, C. de Winter, S. v.d. Mey, De Boer. pianist gewag gemaakt. Ook nu viel deze begaafde amateur op door de bestudeerde en beheerste wijze waarop hij dit orginele concertino met z'n associaties aan „Porgy and Bess" van Gershwin voordroeg. Een propaganda voor symfonische jazz noemt Boekei het en het larghetto-gedeelte is dat ongetwijfeld. Het allegro-spirituose doet wat gezocht aan en verzwakte de goede in druk in niet geringe mate. De kapel secun- deerde de solist knap en acccentueerde le vendig de ritmische effecten. Een niet minder aandachtig gehoor kreeg de klarinettist van de kapel, de heer G. Schouten, die begeleid door Ber Joosen Paul Hindemith's lastige suite voor 'kla rinet voordroeg, een op en top muzikantesk brok melodie, zij het dan ip sterk persoon lijke stijl. Deze suite is zeer gedurfd van opzet, maar daarom niet minder geniaal. De solist, die over een fraaie toon be schikt, deed deze compositie alle eer aan. Hij gaf er een uiterst knappe verklanking van. De keuze van zijn nummer zal echter zeker niet door alle luisteraars gewaar deerd zijn. In dit verband vraagt men zich af of de huidige koers der experimentele programma's uiteindelijk geen afbreuk aan de toch al tanende belangstelling van de supporters van „De Eendracht'* zal doen. A. J. van der Weijden Voor de eerste maal in haar korte be staan heeft de klaverjasclub „Meerweiden- Schulpen", donderdagavond in café „IJmond" aan de Wijkerstraatweg een kla- verjasdrive om paaseieren gehouden met de verenigingen „Holland" en „Vrienden kring" uit Beverwijk en „Geel Zwart" en „Plaatwellerij-boys" uit Velsen-Noord. De heer A. Mertens, voorzitter van de ontvangende club was verheugd over de grote belangstelling. Hij kenmerkte de wedstrijd als een vriendschapsbetoging onder de klaverjassers, doch mede om de kaartsportiviteit te stimuleren en in goede banen te leiden. De uitslagen waren: 1 Schone 4910 pun ten; 2 v. d. Ham 4800, 3 G. Dekker 4696, 4 mevr. Klein 4695, 5 Drinkwaard 4691. De blindprijzen kwamen aan mevr. Tui- nenbreyer en de heer Van Beek. Aan het einde van de gezellige avond dankte de heer Mertens alle aanwezigen voor hun deelnemen aan dit sportieve toer nooi om vervolgens mevr. Kuys hartelijk te danken voor het spontaan afstaan van de zaal en haar aandeel in de geschonken eierprijzen. Jeugdsportuitwisseling van WB met BIC Het jeugdbestuur van de voetbalvereni ging „Breesaap" zal in de komende zomer opnieuw een sportuitwisseling voor de jeugdleden met de voetbalvereniging BIC uit Brummen (Gelderland) organiseren. De WB-jongeren gaan naar Brummen van 29 juli tot en met 3 augustus en het tegenbezoek zal zijn van 12 tot en met 17 augustus. Neptunus zal dit jaar, zoals gemeld, medewerken aan de feestelijkheden ter ge legenheid van de op 18 mei te houden vlag getjesdag te Scheveningen. De zeegod zal, in gezelschap van enige najaden, des mid dags om ongeveer twee uur, door leerlingen van de Zeevaartschool, ter hoogte van het Kurhaus aan strand worden gezet. Neptu nus en de najaden zullen vervolgens plaats nemen op een wagen en (gevolgd door groepen boetsters en afhouders, door wa gens met visserijattributen enz.) in optocht door Scheveningen trekken. Bij de binnenhaven, waar de loggers, zo als altijd met vlaggetjesdag, gepavoiseerd klaar liggen voor de vangst van de Hol landse Nieuwe, zal Neptunus zich onder houden met de voor de Scheveningse vlag getjesdag van dit jaar centrale figuur: Wil lem Beukelszoon van Biervliet, de uitvinder van het haringkaken. Om ongeveer half vijf zullen de genodig den van het comité vlaggetjesdag zich aan boord begeven van de vaartuigen die deel nemen aan de voor de kust te houden vlootshow. Het zal, naar het zich laat aanzien, op Vlaggetjesdag in Scheveningen nog druk ker worden dan anders, omdat ook de deel nemers aan een op die dag door de N.C.R.V. ten bate van de „Goed-Zo-actie", in samen werking met een autobedrijf uit 's Graven- hage, naar de Houtrysthallen in Den Haag te houden autorally, zich des middags te voet naar de boulevard zullen begeven om de vloot-schouw bij te wonen. De organi satoren van de rally richten de Houtrust- hallen in voor de ontvangst van zeventien duizend deelnemers. Aanvaring op de Weser In de monding van de rivier de Weser zijn vrijdag de 1071 ton metende Zweedse vrachtboot „Ingvar" en het 7264 ton meten de Franse schip „Peru" in botsing gekomen. Volgens de waterpolitie is de Zweed in zinkende toestand. De aanvaring vond plaats in de mist. De „Peru" kon de reis voortzetten. Het schip heeft lichte plaat- schade. Klopboor met autoped Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: autoped op lucht banden, een pakje inh. verband en jodium, armbandje, bril in etui, zakmes, vulpen, portemonnaie, kinder jasje, polshorloge, 1 paar hoge jongensschoenen, zadeldek je en handdoek, klopboor, autoped op luchtban den, portemonnaie met inhoud. Voorts is komen aanlopen een hond. Verkoopmiddag Vrouwenvereniging De Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Irene" te Beverwijk houdt op dinsdag '7 mei een verkoopmiddag in de Irenekapel. De opbrengst van de door de leden zelf vervaardigde artikelen is bestemd voor de Kapel. Ondanks het feit, dat het zonnetje don derdag achter de wolken schuil ging, mochten de jeugdige paas-voetballers toch niet mopperen. De temperatuur was voor hun „metsies" uitermate geschikt en de wind was beslist niet hinderlijk. Wat ons opvalt is, dat de belangstelling van zovelen altijd weer uitgaat naar de laagste afdeling, waarin de voetballers van elf tot en met dertien jaar uitkomen. En het dient gezegd, dat er voor deze afdeling weer menige interessante partij werd ge speeld. Bepaald jammer was het, dot in een tweetal ontmoetingen ploegen tegen over elkaar kwa; ren te staan, die stuk voor stuk geacht mochten worden tot de kampioensploegen te behoren, maar waar van er natuurlijk twee moesten afvallen. Het betrof hier de wedstrijden Theo Thijssenschool-Jan Ligthartschool en Titus BrandsmaschoolHeilig Hartschool. En dat deze ploegen aan elkaar gewaagd waren, bewijzen de uitslagen: nul-nul. Strafschoppen moesten hier de beslissing brengen. De Jan Ligthartschool en de H. Hartschool bleken deze kunst het beste te verstaan. Ook bij School met de Bijbel Marnixschool moesten strafschoppen de winnaar aanwijzen. Hier was de Sant- poortse school het gelukkigst. 1 Pittig Een pittige wedstrijd wa~ ook de ont moeting tussen de Insingerschool en de Julianaschool: na spannende strijd wonnen de Insinger-jongens, die o.i. ook wel een woordje zullen meespreken om de kam pioenstitel. In de verliezersronde werd de zwakke Ossendorpschool, die daags te voren met 1-12 verloren had, „ingemaakt" door de Adolf van Nassauschool (0-7). In afdeling D wandelde het 4de elftal van de W. de Zwijgerschool over de St. Joannes ULO 2 heen (0-7), maar het 5de elftal kon het tegen Creutzberg ULO 3 niet bolwerken (1-2). Voor deze wedstrijd moest Prof. Kohnstamm VGLO-HBS 3 door strafschoppen worden beslist. In afdeling C gooit de St. Joannes ULO o.i. hoge ogen voor de bovenste plaats: met 4-1 wonnen de Driehuizer jongens van de Duin wijk ULO. Voor de hoogste afdeling had het twee de elftal van de W. de Zwijgerschool het tegen het eerste team van de Creutzberg- Het bezoek dat de Duitse sportvereni ging „Westfalia" het vorig jaar tijdens de Pinksterdagen aan de r.k. sportvereniging „IEV" in Velsen-Noord heeft gebracht, zal nu met Pinksteren van 8 tot en met 11 juni door IEV met een tegenbezoek worden be antwoord. Onder leiding van de algemene voorzitter van IEV zullen vijftig IEV'ers aan deze reis deelnemen. Het tijdstip van vertrek naar Alten-bögge-Bonen is vast gesteld op zaterdagmiddag, 8 juni, waarna via Elten, Emmerik, Dortmund en Kamen dezelfde dag 's avonds om ongeveer negen uur de plaats van bestemming zal worden bereikt. Op de eerste Pinksterdag wordt een tocht van ongeveer 150 km naar de Möhne Dam gemaakt. Maandag, 10 juni, worden 's middags de sportuitwisselings- wedstrijden gespeeld. Dinsdag wordt om negen uur 's morgens de terugreis begon nen, die zal leiden via Düsseldorf, Kleef en Nijmegen. Het gezelschap hoopt dan des avonds om ongeveer elf uur in Velsen- Noord terug te zijn. ULO niet gemakkelijk. Door goed .werk van de doelman der Zwijgers werd het echter slechts een 3-1 nederlaag. De plaatselijke ontmoeting St. Willibror- dus ULO-Openbare ULO leverde een ge lijk spel op (1-1). Tot kort voor het einde had St. Willibrordus een 1-0 voorsprong, maar toen maakte de Openbare ULO uit een penalty gelijk. Resultaten De gedetailleerde uitslagen waren: Afdeling B: W. de Zwijger 2Creutz berg 1-3; WillibrordusOpenbare ULO 1-1. Afdeling C: Duinwijk ULOSt. Joan nes ULO 1-4; Willibrordus 2Creutzberg 2 0-3. Afdeling D: St. Joannes ULO 2W. de Zwijger 4 0-7; W. de Zwijger 5Creutz berg 3 1-2; KohnstammschoolHBS 3 0-0 (HBS 'w.n.s.). Afdeling E, winnaarsronde: Theo Thijs- senschoolJan Ligthartschool 0-0 (Jan Ligthart w.n.s.); Clara SternschoolSt. Franciscusschool 0-4; EmmaschoolJan Can.pertschool 0-1; InsingerschoolJu lianaschool 3-2; BrandsmaschoolH. Hart school 0-0 (H. Hartschool w.n.s.). Afdeling E verliezers: Ossendorpschool A. v. Nassauschool 0-7; Moerbergschool Watervlietschool 1-2; Brederodeschool Prof de Leeuwschool 3-1; School met de BijbelMarnixschool 2-2 (Sch. m. d. B. w.n.s.). Zaterdagavond 4 mei om kwart voor acht zal in Heemskerk de jaarlijkse stille tocht naar de algemene begraafplaats en het r.k. kerkhof beginnen. Deze tocht is op verzoek van het gemeentebestuur ge organiseerd door 't comité Oorslogsgraven. In de beide kerken zal om zeven uur een dienst worden gehouden, waarna de deel nemers de tocht op het Raadhuisplein be ginnen. Tegen acht uur zal een sirene het tijdstip aangeven, dat twee minuten stilte in acht wordt genomen. Van kwart voor acht af zullen de kerkklokken luiden. De inwoners wordt verzocht van zes uur af tot zonsondergang de vlag halfstok te hangen. De riolering in de Rijksstraatweg bij de Oosterstreng te Heemskerk voldoet niet aan de minimaal te stellen eisen. Het regen- en afvalwater wordt afgevoerd in sloten, die in de nabijheid zijn gelegen, hetgeen uit hygiënisch oogpunt niet toe laatbaar is. B. en W. hebben daarom een plan voor de riolering van dit gebied la ten ontwerpen, aansluitend op de rio lering in de Oosterstreng. Het plan is reeds met de rijkswaterstaat besproken, die er zich mee akkoord verklaarde. Het is thans in behandeling bij de hoofdinge nieur-directeur te Haarlem. De kosten'be dragen naar raming f 54.000. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Hoewel Heemskerk nog een kleine IJmond-gemeente is, behoeft het geen be toog, dat Heemskerk vanwege de indus trialisatie binnen dit ontwikkelingsgebied een even belangrijke plaats heeft te ver vullen als de gemeenten Beverwijk en Velsen. Van tuindersgemeente zal Heems kerk immers een belangrijke woonge- meente worden voor de werkers in de IJmondindustrie. Reeds meermalen is in de vergaderingen van de gemeenteraad gesteld, dat alles in het werk moet worden gesteld om tot een evenwichtige en gezonde leefgemeenschap te komen, opdat met name de autochtone bevolking niet op een bepaald moment voor het feit van een overvleugeling door nieuw gevestigde inwoners wordt gesteld, noch de migranten voor het feit van zich maar te moeten zien aanpassen aan een bevolking van een plattelandsgemeente met een van nature eigen karakter. De ontwikkeling van een leefbare en sterke gemeenschap, afgestemd op een juiste geest van samenwerking, dient uit de zelfwerkzaamheid van de bevolking voort te komen. Het is verheugend, dat de noodzaak van deze zelfwerkzaamheid door de huidige bevolking duidelijk wordt gezien, hetgeen blijkt uit het initiatief om te komen tot een „Ontvangstcomité" voor nieuwe in woners. Dit initiatief heeft tot resultaat gehad, dat dit comité thans is gevormd en zich vol ijver als eerste taak heeft gesteld het doen samenstellen van een „Gids voor Heemskerk" en het organiseren van be groetingsavonden. In de gids zullen alle daarvoor in aan merking komende gegevens worden op genomen, hetgeen voor de nieuwe inge zetenen, zoals reeds in de praktijk is ge bleken, van uitermate groot belang is. De begroetingsavonden, waarvan de eer ste reeds op 23 april gehouden zal worden, hebben het karakter van een eerste con tactlegging, waarbij de nieuwe inwoners kennis kunnen maken met de gemeente lijke overheid en het verenigingsleven. Het verenigingsleven heeft in zijn alge meenheid de bereidheid tot medewerking aan deze avonden reeds gegeven, zodat alle omstandigheden voor een slagen aan wezig zijn. Het is dan ook om deze reden, dat het „Ontvangstcomité Heemskerk", dat zich dus met de organisatie van bovenstaande belast, de raad verzoekt haar een krediet van f 750 beschikbaar te stellen, opdat zij tot uitvoering van haar taak zal kunnen overgaan. Gezien het grote maatschappelijke be lang dat aan haar taak kan en moet wor den toegeschreven, stellen B. en W. dan ook voor het gevraagde krediet van f 750 beschikbaar te stellen. Donderdag 4 april: MT. Maria Theresia KW. 99 (19 april binnen), ML. Robert William KW. 123, Willy SCH. 7. Zaterdag 6 april: MT. Maria van Hattem IJM. 10 (19 april binnen verw.), ML. Onderneming III SCH. 117, Noordster VL. 197 (19 april binnen). Maandag 8 april: MT. Stadt Enckhuysen KW. 82, Burgemeester Heusdens VL. 27 (19 april binnen), ML. Hubertha Gerarda KW. 9 (19 april binnen), Rijnmond IV KW. 115, Concordia KW. 26, Nederland VI KW. 37, Rijnmond III KW. 44, Neptunus KW. 45, Sursum Corda KW. 124, Wil- helmina II KW. 138, De Vier Gezusters KW. 162, Martha Maria VL. 199, ML. Swift IJM. 54, Li- manda KW. 33, Wilhelmina KW. 46 (19 april binnen). Dinsdag 9 april: ST. Klaas Wiiker IJM. 85. MT. Ariadne IJM. 18, Dirk Maria KW. 80, ML. Fier- man Eduard KW. 5, Borneo KW. 127, Bali KW. 129, Drie Gebroeders HD. 79, MK. Leendert Ja- coba KW. 12, Coen Bot UK. 3. Woensdag 10 april: ST. Vios 1 IJM. 24, MT. Thorina IJM. 33, Albatros KW. 87, Helena SCH. 196, ML. Wiron III IJM. 221, Everard Christina KW. 40, Willy KW. 141, Cornelia Maria SCH. 135. Donderdag 11 april: MT. Curasao IJM. 99, ML. Voorwaarts KW. 140. Vrijdag 12 april: MT. Post Boy IJM. 35, ML. Geertje KW. 108, Onderneming II SCH. 27. Zaterdag 13 april: MT. Willem VL. 121 naar Krimpen aan de IJsel, Liesje en Rutger VL. 153, ML. Neeltje VL. 166, MK. Pietertje HD. 87. Maandag 15 april: MT. Elie Cheneviere IJM. 32, Beatrice IJM. 72, Dirkje RO. 53, Cornelis Vrolijk Fzn SCH. 171, ML. Verwachting IJM. 204, Adria- nus KW. 10, Arie Nico KW. 17, Grietje KW. 20, Helena KW. 39, Cornelis Marinus KW. 48, Floris KW. 59, Elizabeth KW. 64, Saturnus KW. 69, Huiberdina Giisbertha KW. 85, Molva KW. 91, De Vrouw Dirkje KW. 104, Jacoba KW. 107, Petronella KW. 125, Willy Alida KW. 155, Ge broeders KW. 166, Aleida KW. 169, Onderneming KW. 175, Dolfijn RO. 2, MK. De Twee Gebroeders IJM. 3 (17 april binnen), Dageraad IJM. 4, Maartje IJM. 8 (18 april), Poolster IJM. 11, Klaas Junior IJM. 22, Emisel IJM. 31, Arend Willem IJM. 40. De Hoop I IJM. 45, De Hoop II IJM. 59 (18 april binnen) Corrie IJM. 78, Wiron V IJM. 208, Neeltie IJM. 240, Nehim I AM. 16, Nehim II AM. 17, Nehim III AM. 18, Nehim IV AM. 26, Arendje Jacoba KW. 21, Anne Marie KW. 27, Rein KW. 30. Petronella KW. 31, Tiny KW. 34, Stern KW. 36, Hermina IV KW. 53, Cornelia Adriana KW. 58, Giisbertha KW. 61 (18 april bin nen), Alice KW. 62, Gerda Marianne KW. 71, Twee Gezusters KW. 77, Zeearend KW. 79, Jo hanna Cornelia KW. 88, Adriana Catharina KW. 92, Willem KW. 94, Nico KW. 96, Jacoba KW. 105, Agatha Arie KW. 126, Koningin Juliana KW. 133, De vrouw Alida KW. 160, Alida Jacoba KW. 165, Pieter Jacob KW. 178, Jana KW. 210, Samen werking HD. 125, Vier Gebroeders TX. 14 (18 april binnen), Okko Bosker WR. 25, Tiny Dieuw WR. 33, Internos WR. 49, Hendrikje BU. 33. Dinsdag 16 april: MT. Noorderkroon SCH. 55, ML. Toenadering KW. 95. Jo VL. 61, Anna Su- zanna WR. 88, ML. Mercator IJM. 19. Woensdag 17 april: ML. Aafke Jacoba KW. 41, Maria Jacoba KW. 73, Doggersbank KW. 75, Java KW. 159, MK. Magda IJM. 272. Donderdag 18 april: MT. Emma IM. 15, Johan nes Polderman IJM. 20, Shamrock IJM. 129, Wi ron IV IJM. 209, ML. Bertha KW. 38, Syna Petro nella KW. 76, Gezina Geertrui KW. 176, Deli SCH. 225 naar Scheveningen, Prinses Juliana VL. 97 naar Vlaardingen. MK. Gijsbertha KW. 61, Vier Gebroeders TX. 14. Vrijdag 19 april: ST. Haarlem IJM. 9 Abra ham VL. 77 MT. Allan Water IJM. 34. Vissersschrik Een visser uit Valras in Frankrijk heeft donderdagavond aan zijn volle net de schrik van zijn leven beleefd. Emile La- cube, een tenger mannetje, haalde geest driftig zijn loodzware net op en merkte pas te laat, dat het niet boordevol met vissen zat, maar vol met een vis, een haai van twee ton. Het enorme beest sloeg als een razende met zijn staart in het rond en twintig collega's van Emile moesten eraan te pas komen om het dier af te maken. Vrijdag op zee Vrijdag werden door de loggers en kot ters op de kust flinke scholvangsten ge meld. De vangsten liepen van 25 tot 30 manden schol per etmaal. De tongvangsten liepen van 140100 kg tong. De trawlers om de Noord meldden giste ren goed weer. Er werden dagvangsten van 100 tot 200 manden hoops gemeld, maar hierbij was veel kleine makreel, die weer overboord moest worden gezet. De „Vios" meldde een trek van 30 manden, de „Bea trice" twee trekken van elk zestig manden en de Postboy een trek van 25 manden hoops. Wat er komt Voor de dinsdagmarkt wordt in ieder ge val gerekend op de aanvoer van vier traw lers. Hierbij zouden zijn de SCH. 135 (ge sleept door SCH. 171), de SCH. 117 en de SCH. 117 en SCH. 171 en de trawler Vios. Vangsten waren vanmorgen nog niet be kend. Eerste en tweede Paasdag IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, zondag 10 uur: ds. J. v. d. Berg; 19 uur: ds. L. Brink Jeugdkapel 10.15 uur: de heer H. C. Vos maandag 10 uur: ds. J. v. d. Berg. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, zondag 10.15 en 17 uur: ds. D. C. van Wijngaar den maandag 10 uur: ds. D. C. v. Wijn gaarden Gebouw v. Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. J. Mulder m.m.v. de heer A. Kuiper, jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, zondag 9 en 10.45 uur ds. W. Diepersloot 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, zondag 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog; maandag 10 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, zondag 10 en 20 uur: dienst; maandag geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, zondag 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-katholieke Kerk, zondag 7 uur: ge zongen Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers maandag 8 uur Vroeg mis; 10 uur: Hoogmis dinsdag en don derdag 9 uur: Heilige Mis. Leger des Heils, zondag 10 uur: Paas- dienst 20 uur: Verlossingssamenkomst 16.30 uur: Jeugdmeeting. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, zondag 10 uur: ds. S. de Roest 19 uur: Paaszangdienst m.m.v. „Wilhelmina", spreker ds. S. de Roest, liturg, ds. J. Dickhout maandag 10 uur: ds. J. Dick- hout. Geref. Kerk, Bethelkerk, zondag 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen maandag 10 uur: Paaszangdienst. Ver. v. Vrij z. Herv., Abelenstraat 1, zon dag 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, zondag 10 uur: Jb. Kleyn Haneveld van Bodegraven 19.30 uur: Th. Dikkes van Leiden. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, zaterdag 19.45 uur: Paas- nachtdienst ds. J. A. Roskam maan dag 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, zon dag 18.30 uur: Paasjubel; 10 uur: ds. L. Brink, Paasbloemendienst maandag 9—10 uur: ds. L. Brink, Paaszangdienst. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, zondag 10.30 uur: ds. H. P. Huisman; 18.45 uur: zangdienst; 19 uur bijzondere kerkdienst-jeugddienst ds. G. J. Geels van Bilthoven maandag 10 uur: ds. F. C. Willekes van Beverwijk. Vrije Evang „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, zondag 10 uur: de heer Kloos van Gouda woensdag 20 uur: de heer Agtereek van Amster dam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, zon dag 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. J. A. Eekhof. Irenekapel, zondag 9 uur: vie. W. Leenman, 10.30 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, zondag 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis": geen dienst. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, zondag 10.15 uur: ds. W. de Nie, van Amster dam. Geref. Kerk, Moensplein, zondag 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, zondag 10 uur: de heer G. Nieuwenhuizen van Den Haag; 19 uur: de heer J. Dammuller van Alkmaar. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, zondag 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondagschool; 16.30 uur: Kindersamen komst; 20 uur: Verlossingsssamenkomst. Alle samenkomsten staan o.l.v. Ie luite nante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 uur: ds. H. Dickhout van IJmuiden. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, zondag 9 en 10.45 uur: ds. D. ter Steege maandag 10.30 uur: ds. D. ter Steege. „De Toorts", geen dienst. Chr. Geref. Kerk, zondag 10 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, zondag 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 17 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Sunday, Evening Service 3 p.m. Holy Communion 4 p.m. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten: Creutzbergschool 10 uur; Comitéschool, 10 uur: Insinger school, 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost" (geen dien sten in de Emmaschool en Theo Thijs- senschool). Kinderpaasdienst in de Goede Herderkerk, 8.30 uur. Herv. zondagsschool (geen dienst in de Julianaschool) Kinderpaasdienst in de Goede Herderkerk, 8.30 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. Op uitnodiging van het gemeentebestuur zullen mevrouw M. Nooi-van Oosten en de heer J. L. van Zutphen de gemeente Be verwijk vertegenwoordigen bij het op 30 april te Soestdijk voor de Koningin te hou den défilé. Zoals reeds eerder gemeld zal dit défilé dit jaar worden gevormd door deputaties van twee personen uit alle ge meenten van Nederland. Op de urgentielij st voor scholenbouw 1957 te Heemskerk komt ook voor de uit breiding met drie leslokalen van de open bare lagere school aan de Oosterstreng te Heemskerk. De plannen hiervoor zijn uit gewerkt. Verwacht mag worden dat spoe dig met de bouw zal kunnen worden be gonnen, aldus B. en W. Het is zeer gewenst dat de uitbreiding van de school met de zelfde gevelsteen wordt gemaakt als welke voor de bestaande school is toegepast. Daar de fabriek die deze steen fabriceert wordt opgeheven, zal het nodig zijn, voor uitlopende op de gunning van dit werk, de benodigde gevelstenen te kopen. Daar naar schatting 30.000 stenen zullen moe ten worden verwerkt welke stenen f 118 per duizend kosten, verzoeken B. en W. de raad voor de aankoop hiervan een krediet van f 3.540 beschikbaar te stellen. Het is nu zeker, dat de sportuitwisseling van Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi" met Sindelfingen in Duitsland doorgaat. De Suomi-leden, die al in Zweden, Oos tenrijk, Engeland, Denemarken en Duits land waren geweest en uit deze landen tegenbezoeken van atletiekclubs ontvingen, bereiden zich voor om tussen 16 en 24 augustus de gasten te zijn van de Duitse Leichtatletikverein. Ongetwijfeld belooft dit weer een prachtige reis naar het Beierse gebied te worden, waarbij de heren-leden de strijd tegen Sindelfingen en de dames leden tegen de „Stuttgarter Kickers" zul len opnemen. Wegens de hoge kosten moest van een reis naar Zweden worden afge zien. De huidige omstandigheden in Oos tenrijk maakten een reis naar dit land evenmin wenselijk. XXXX)CXX>OOOOOCOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Het VSV-bestuur, dat met haar ter- rein aan de Kapelweg in Driehuis niet goed raad wist, heeft er nu een goede en verantwoorde bestemming voor ge- vonden: volkstuintjes voor de voetbal- f minnende leden, die het voetbal niet als de enig-zaligmakende vrije-tijdsbeste- j ding zien en ook nog wel eens het leder voor de schoffel en de supportersvlag voor de bloempot willen ruilen. Voor een gering prijsje per jaar kunnen de leden daar tuinieren en lijkt een voor- I treffelijk besluit op deze wijze een ren- teloos terrein weer een bestemming te i geven. OOOOOOCOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Donderdag heeft het 499 ton metende kustvaartuig „Huba", dat door de werf „De Vooruitgang" te Alphen aan de Rijn is ge bouwd voor de rederij Van der Graaf te Rotterdam, zijn proeftocht gemaakt. Het schip, dat in beheer komt bij C. Holscher's kustvaartbedrijf te Rotterdam, heeft een lengte van ruim 54 meter en is uitgerust met een 450 pk-motor, die de „Huba" een snelheid van tien mijl per uur geeft. Aagtedijk 17 v. Kaapstad n. Las Palmas Alnati 17 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro Alphard 18 te Houston Appingedijk 19 te Philadelphia Abbedijk 20 Los Angeles Alblasserdijk 19 vn Londen nr Bremerhaven Alcor 19 vn Las Palmas nr Antwerpen Blijdendijk 17 v. New York n. Philadelphia Batjan p. 19 Perim n. Port Sudan Balong 19 vertr. Khorramshahr n. Basrah Bonaire 19 te Madeira Boskoop 20 te Bremen verw. Boissevain 19 te Hongkong verw. Cottica 18 te Paramaribo Caltex Nederland t. 19 te Kopenhagen Celebes 19 v. Marseille n. Barcelona Charis 18 nr Dordrecht Caltex Pernis 19 geankerd Galveston Cradle of Liberty 18 vn Las Palmas nr Mena Ceodora 19 te Durban Congokust 19 te Douala Eenhoorp 17 te Bone Ena 20 te Trinidad verwacht Enggano 21 te Kaapstad verwacht Eos 17 60 m n. Kreta 18 te Piraeus Elizabeth B. 2 mei te Philadelphia verw. Gaasterland 18 te Rio de Janeiro Gaasterkerk 29 nm te Bangkok Graveland 20 te Bahia Groote Beer 19 te Walvisbaai Guineekust 20 te Le Havre v. Dakar Hathor n. 19 Finisterre n. Emden Helder 19 te Champerico Hydra 18 nr Barbados Ittersum 17 v. Dakar n. Lagos Jason 19 te Kingston Kota Gede 17 v. Teneriffe n. Durban Kylix 17 v. Mena al Ahmadi n. Las Palmas Karimun, 20 te Belawam Kinderdijk 19 v Bremen n. Antwerpen Karimata 18 v. Durban nr. Dakar Libety Bell, 17 te Philadelphia verw. Laertes n. 19 Kanarische eil. n. Dakar Leopoldskerk, 19 te Genua Limburg 20 te Belawan Louis Lantz 21 te Emden verw. Lutterkerk 19 nm te Bremen Merwede p. 17 Las Palmas n. Freetown Montferland 18 te Bahia Mapia n. 19 Ouessant n. Hamburg Myonia t 19 nm te Singapore Mylady 19 vn Piraeus nr Seriphos Nias 17 v Bombay n. Cochin Naess Commander 19 v. Las Palmas n. Mena al Ahmadi Ommenkerk 17 v. Marseille n. Algiers Oranje 18 te Kaapstad Oostkerk 21 vm te Calcutta verw. Oberon n. 19 Vliss. n. Antwerpen Ouwerkerk 19 te Kaapstad verw. Prins Willem v. Oranje 18 v. Assab n. Djeddah Prins Willem II 19 te Toronto Peperkust 19vn Fa Dakar nr Havre Pygmalion 19 vn Willemstad nr Guanta Raki 19 te Kaapstad verwacht Rob Bornhofen 19 v. Trinidad nr Curasao Sibajak 18 te Willemstad Slamat 16 te Rastanura Stad Delft 17 te Melilla Soestdijk 16 v. Houston n. Havre Straat Bali 17 te Santos Schiedijk 18 v. Rotterdam n. New York Solon 18 v. Amsterdam n. W. Indië Stad Dordrecht p. 19 Oporto n. Rotterdam Straat Cook 19 v. Melbourne n. Brisbane Stanvacselo 19 te Sungeigerong Tabian p. 17 Dakar n. Amsterdam Teiresias 17 v. Dakar n. Liverpool Triton p. 17 Ouessant n. Venezuela Teucer 20 te Priok Tawali 19 nog steeds te Khorramshar Telamon 19 te Guanta Themis 19 v. Buitenhuizen nr Curasao Tiberius 18 v. Antigua nr St. Kitts Trajanus 19 te Rotterdam v. Asd nr Piraeus Tjibodas 19 te Kobe verw. Van Cloon 18 te Belawan W. Alton Jones p. 19 Dakar n. Mena al Ahmadi Willem Ruys 20 te Singapore Zaankerk 22 te Kaapstad verw. Kleine vaart Alcetas 18 v. Oran nr Barcelona Draco 19 te Rotterdam v. Asd nr Tanger Flevo 18 v. Tarragona nr. Valencia Ilias 19 v. Rotterdam nr Tunis Notos 18 v. Lattakia nr Alexandrië Phidias 18 v. Hamburg nr Asd Sleepvaarfc Blankenburg 18 nr Rotterdam met Alblasserdam Cycloop 18 Cuba nr Maracaibo Oceaan 18 nr Buenos Aires met sleepboot Thames 18 v. Maassluis 19 te Antwerpen

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13