VANMORGEN EN OIP ZEE IN IDE VISUAL Vis Velsen verwerkte zijn part van de drukte met tevredenheid Athene en Hellas op eerste plaats in IJmond-handbaltoernooi „Geluksschip" vol zieken vertrok uit IJmuiden erij-vana Hotels vol vreemdelingen Een week zwerven met de „Kasteel Staverden Pater Metselaar in Beverwijk gehuldigd Ver. kath. dammers naar eerste klasse Felle strijd om leiding School in Eelde wil per jaar tachtig vliegers afleveren „Terrasvogels" huldigde haar kampioenen Twee concerten van „Wilhelmina" Voorlopig komt er geen twaalfde provincie DINSDAG 23 APRIL 1957 Velsen heeft zijn aandeel van ae Paasdrukte ten volle meegepikt: ook hier de beide hotels volgeboekt, zonnige gezichten op een nog wat koel, maar toch wel verrukkelijk strand en een pier, die meer op een pierenhóóp dan op een waardige strekdam leek. De verkeerspoixtie heeft de beide lange Paasdagen de handen vol gehad, om het nogal ingewikkelde verkeer van Sluisweg en langs tunnelbouw in goede banen te leiden en diverse overtreders van de stopverboden tot doorrijden te manen de ponten hebben het drukker dan gewoonlijk gehad, maar niet zo, dat er niet tegenop te varen was en over het algemeen zijn zij, die zulke dagen achter de toonbank, de tapkast of het loket moeten zitten, best tevreden over dit vroege en drukke zomertje, dat een ongekend aantal vreemdelingen ook naar IJmuiden lokte. De bollenstreek bleef echter de grote trekpleister, dat was bijvoorbeeld in het IJmondpaviljoen sterk te merken. Niet, dat men er ontevreden was over het be zoek, maar er zijn wel eens beter Paas dagen geweest voor de exploitant, die dit vak afweegt naar barre, redelijke, goeie en opperbeste feestdagen. Deze waren „goed". Voor hem had het paviljoen echter dit weekeinde beter in Zandvoort of Noordwijk kunnen staan. De pier daaren tegen heeft het prima „gedaan" als het enige wandelhoofd van importantie aan de Noordzeekust en het strand kreeg daar met zijn verschillende consumptietenten uiteraard een lik van mee. En de huisjes bewoners, die deze eerste zomerse dagen naar hun vluchtoordje waren gekomen, hebben geen berouw van dat besluit: er is een mooi bruin tintje bijgekomen. Hotels vol De beide hotels Augusta en Royal kregen het voUe pond van de Paasdrukte, die de grote steden niet konden verwerken, op te vangen en waren dus geheel bezet. Veel vreemdelingen vooral Duitsers uiter aard, maar dat is al bekend Canadezen, Belgen en Fransen en enkele Scandinaviërs. Door de drukte is er over het algemeen voorzichtig gereden en het enige ongeluk, dat tot gisteravond laat bekend was, ge beurde maandagmiddag op de Kennemer- laan, waar het Zaanse zesjarige jongetje H. V. de straat overstak en tegen een auto liep. Met een hersenschudding en een hoofdwonde moest het kind naar het An- toniusziekenhuis worden gebracht. Wijk aan Zee Ook Wijk aan Zee heeft zijn aandeel in de toeristen-invasie te verwerken gekre gen: reeds op Goede Vrijdag kwamen grote aantallen buitenlandse gasten het dorp binnen, waarbij gebruik gemaakt was van de reserverings-mogelijkheid per telex, zodat de meeste gasten zonder hape ren aan hun hotels konden worden afge leverd. De grootste toeloop ontstond zondagmor gen, toen vele touringcars arriveerden, waarbij onder meer een grote luxe bus was. De inzittenden van dit enorme gevaarte strekten verblijd de ledematen in het „schone Katwijk aan Zee" en zochten naar hun onderkomen. Het misverstand was snel verholpen: de chauffeur had zich ver gist en meende in Katwijk te zijn, zodat de V.V.V. kon volstaan met de bus door te sturen naar Katwijk. Dank zij de uitstekende organisatie'van deze V.V.V. waren alle hotels en pensions in zeer korte tijd bezet en werd er dank baar gebruik gemaakt van de vele parti culiere aanbiedingen. Het overgrote deel der buitenlanders be stond uit Duitsers, maar er werden ook veel Amerikanen, Engelsen en Zwitsers ge zien. Zelfs waren er enkele wagens uit Prezië aanwezig. Natuurlijk hebben de consumptietent- houders aan het strand uitstekende zaken gedaan en de handige bad-exploitanten, die hun ligstoelen hadden buitëngezet mochten aan het einde van de dag eveneens niet klagen. De politie heeft het tijdens dit tij- zonder drukke weekeinde niet moeilijk gehad, narigheden waren er niet, zodat er niets dan lof werd vernomen over de organisatie. De grote uittocht begon op Tweede Paasdag en tegen het middaguur was Wijk aa.. Zee weer een normaal dorpje geworden, waar de mensen uit cle omgeving het prettig vonden te bivakkeren, in de zon en uit de wind. Castricum De bijzonder gunstige weersomstandig heden gedurende de Paasdagen hebben vele personen ook hun schreden naar Castricum doen zetten. Vtle duizenden hebben het dorpje vlak achter de duinenrij bezocht. Het strand, waar naar schatting twee duizend bezoekers een kijkje kwamen nemen, had sinds jaren op zo'n vroege datum niet zo'n grote belangstelling meege maakt. Ook het provinciaal duinterrein waar duizenden de warmste plekjes op- Onder grote belangstelling var. de buurt bewoners en de parochianen van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad te Bever wijk, werd zaterdagmiddag van zijn oude school aan de Romerkerkweg, de neomist pater Jan Metselaar, Montfortaan, door de drumband van de Beverwijkse Harmonie kapel, verkenners, gidsen en welpen, afge haald. Via een tocht door de parochie trok de stoet naar de Kerk van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad, waar een kort lof ter ere van en door de neomist werd opgedragen. Pater Metselaar, werd verleden week in het kl jster van de Orde te Oirschot tot priester gewijd. Tijdens het lof hield pas toor Vollebracht jen korte feestrede, waar in hij de neomist gelukwenste met zijn priesterschap. Zondagmorgen droeg de neomist om ne gen uur een plechtige H. Mis in zijn pa rochiekerk op, waarbij hij geassisteerd werd door de pastoor en een der kapelaans. Des middags was er een receptie, waarbij pater Metselaar namens de parochie een schrijf! lachine werd aangeboden. De buurtbewoners hadden voor twee prach tige kasuifels gezorgd, die de nieuwe priester in zijn standplaats op het eiland Mozambique bij het opdragen van de H. Mis zal gebruiken. Daarna kregen de pa rochianen nog gelegenheid de neomist hun gelukwensen aan te bieden. Na afloop volgde een kort lof waarin de neomist een dankwoord tot alle parochianen en goede gevers richtte. „Als de klok waarschuwt" De r.-k. toneelgroep „De kleine komedie" te Beverwijk geeft op donderdag 25 april in het K.S.A.-gebouw een opvoering van de thriller „Als de klok waarschuwt". zochten om van het uitbottende groen en de dennegeur te genieten, werd druk be zocht en voorts waren ook de jeugdherber gen goed bezet. Koningsbos telde onder haar bezoekers reeds Engelsen, Australiërs en vooral veel Duitsers en een overgrote meerderheid zuiderlingen en hoofdstedelingen uit eigen land. Deze jeugdherberg moest zelfs een flink aantal personen doorsturen naar o.a. Assumburg te Heemskerk waar deze een plaatsje konden vinden. De Castricumse VVV heeft vooral zon dagavond druk werk gehad om de stroom van toeristen te verwerken. Vrijwel alle adressen kregen enkele gas ten toebedeeld en hotels, pensions en'over logiesruimte beschikkende café's waren alle bezet. Ondanks deze overstelpende drukte hebben zich in Castricum tijdens de Paas dagen geen ernstige ongevallen voorge daan. De file auto's welke gedurende deze twee dagen Castricum passeerde of aandeed, kreeg Tweede Paasdag nog een ongewild oponthoud toen er op het baanvak Castri cumHeiloo iets niet in orde scheen waar door het treinverkeer ruim twintig mi nuten stil kwam te liggen en waardoor de spoorbomen van de Vinkenbaan ge durende deze tijd gesloten bleven. Er ontstond dan ook een file auto's welke bijna twee kilometer lang was. Mejuffrouw A. uit Beverwijk kwam op de Beverwijkerstraatweg in botsing met een brommer die uit de file die zich voor de spoorbomen had opgesteld iets al te snel optrok en daarbij mejuffrouw A. raakte. Zij kreeg een kniewond en werd, nadat haar eerste hulp was verleend, naar haar woning vervoerd. Ook kwamen er op hetzelfde punt twee bromfietsen met elkaar in botsing en één der echtparen kwam hierbij zo ongelukkig terecht dat beiden met enkele verwondingen en een lichte hersenschudding naar huis moesten worden vervoerd. Op de Bakkummerstraat tenslotte stak een jongetje de straat over vlak voor een naderende personenauto. Hij werd slechts even geraakt en moest met een lichte her senschudding naar huis vervoerd worden. Ongelukken van ernstiger aanrd deden zich echter niet voor hetgeen ook wei, en misschien zelfs in hoofdzaak, te danken is aan de uitstekende regeling van het ver keer welke door de adjudant van de groep Castricum van de rijkspolitie, de heer Ver baan en zijn mannen, ter hand was ge nomen. President Sjoekry el Koewatly van Syrië en de Syrische minister van Defensie Khaled El Azem hebben in Damascus een parade afgenomen. Op de foto ziet men de president (wuivend) met de minister in een open auto een T-34 tank van het Tsjechoslowaakse leger voorbijrijden. Stabiel verloor promotiestrijd Doordat de Haarlemse damclub 't Oosten zal promoveren naar de Noordhollandse hoofdklasse is er een plaats vrij gekomen in de Kennemerland damcompetitie eerste klasse. Voor deze strijd moest het Sant- poortse Stabiel een extra beslissingswed strijd spelen tegen de Verenigde Katho lieke dammers. Na een wedstrijd van gemiste kansen kreeg het Santpoortse Stabiel met 137 klop van de Haarlemse dammers. Door deze uitslag promoveert VKD opnieuw weer naar de eerste klasse. Het verloop van de wedstrijd was: E. ZuiderduinP. Mul 02; J. H. Bakhuys—H. Rump 11; J. BurenF. Visser 02; H. JansenJ. Lucas 20; L. VisserP. Hollenberg 11; G. ZuiderduynTh. Kok 02; P. de Kort D. Rump 11; H. YpenburgP. Kok 11; J. OosterlingA. Masteling 11; A. Kos terG. Hesselman 02; totaal 713 voor VKD. Het handbaltoernooi van de vereniging „IJmond", dat maandag de gehele dag op „Watervliet" is gehouden en dat werd be gunstigd door ideaal weer is een sport manifestatie geworden van twaalf ver enigingen, die in meer dan tachtig wed strijden om de eer van het toernooi hebben gestreden. Het toernooi kreeg wegens het deelnemen van het Parijse Femina Sport- damesteam, dat met de Haagse damesclub Athene meekwam een internationaal ka rakter: jammer was het dat het Duitse herenjuniorenteam TUS uit Dornberg ver stek liet gaan. Aan de organisatie, die in handen was van de heren J. v. Buuren, K. Sauer, J. Gaartmen en P. Siebers deed dit geen af breuk, want ondanks het later komen van Athene met de Frangaises, die de bollen velden ook interessant vonden, werd om tien uur des morgens begonnen op alle vier „Waterviiet"~velden. Hoewel de belangstelling voor de wed strijden in de dames- en herenpoules, ook van het publiek groot was, trokken de jeugdwedstrijden van welpen en aspiran ten toch ook veel aandacht. Het enthou siasme, waarmede de welpen hun zeven handbal demonstreerden, was opwekkend, zij zorgden bovendien voor veel onderlinge spanning, hetgeen trouwens ook bij de meisjesaspiranten het geval was, waar in de beide poules A en B Athene (Den Haag) met de eèr ging strijken. Van de Athene-dames werd in poules A en B hetzelfde verwacht; Athene A ver overde, na vorig jaar definitief bekerhou der te zijn geworden nu opnieuw de kam- pioensprijs; in Poule B. werd UD (Utrecht) eerste met vier punten vóór Athene B met vier punten wegens beter doelgemiddelde. Ook een tweede plaats verwierven de Athene-damesjunioren achter Niloc, dat alle wedstrijden won, zoals Hellas bij de heren-junioren eerste werd voor Niloc. De IJmond-dames wonnen in poule B met 40 van Athene, verloren door een ongelukkig doelpunt met 12 van UD en speelden ge lijk tegen de Frangaises (22), die daar mede hun enige punt behaalden. Meer succes hadden de IJmond A-heren, die van het sterke Hellas (75) verloren, van de Amsterdamse eersteklasser Niloc met 32 wonnen en tegen UD gelijk speelden. De IJmonders kwamen met evenveel (drie) punten op de derde plaats na Hellas en Niloc, dat een beter doelgemiddelde had. De IJmond 2heren konden het in poule B helemaal niet tot een enkel punt bren gen. Hellas-heren werden opnieuw kam pioen in A en Unitas-heren bepaalden zich, speciaal door hun handige, snelle rechts buiten tot drie sprekende overwinningen in poule B. Prijsuitreiking De IJmond-voorzitter, de heer W. Sie bers, verwelkomde des morgens alle deel nemende verenigingen, die hij een sportie ve dag en veel succes toewenste om daarna de regelingen van dit grootse toernooi mede te delen. Tijdens de prijsuitreiking feliciteerde hij des avonds de verschillende winnaars van de poules met hartelijke woorden van dank voor hun aanwezigheid om vervolgens ach tereenvolgens aan de aanvoerders(sters) de wisselbekers en als permanente prijs een vaantje uit te reiken. De nummers twee werd een medaille toegekend. Een aardige attentie was het de aanvoerdster van de Parijse elf van „Femina Sport" als herin nering een vaantje te overhandigen, het geen gepaard ging met een charmant speech je in de Franse taal, wat met veel bijval werd beloond. Dat ook administra tief de organisatie van IJmond volledig klopte, demonstreerde men met de uitrei king van de uitslagen- en standenlij sten onmiddellijk na de laatste wedstrijden. Eindstanden De eindstanden waren: Dames: poule A: 1. Athene (Den Haag) 6 p.; 2. AVA (Alkmaar) 2 p.; 3. Niloc (Am sterdam) 2 p.; 4. Vriendschap (Amsterdam) 2 p.; poule B: 1 UD (Utrecht) 4 p.; 2. Athene 4 p.; 3. IJmond (Velsen) 3 p.; 4. Femina Sport (Parijs) 1 p. Heren: poule A: 1. Hellas (Den Haag) 5 p.; 2. Niloc 3 p.; 3. IJmond 3 p.; 4 UD 1 p.; poule B: 1. Unitas (Amsterdam) 6 p.; 2. Hellas 3 p.; 3. Vriendschap 3 p.; 4. IJmond 2 0 p. Dames-junioren: 1. Niloc 8 p.; 2. Athene 6 p.; 3. Vriendschap 4 p.; 4. IJmond 2 p.; 5. AVA (Alkmaar) 0 p. Heren-junioren: 1. Hellas 6 p.; 2. Niloc 4 p; 3. Vriendschap 2 p.; 4. Haarlem 0 p. Meisjes-aspiranten A: 1. thene 6 p.; 2. Vriendschap 4 p.; 3. IJmond 2 p.; 4. AVA 0 p. B: 1. Athene 7 p.; 2. AVA 5 pt.; 3. Full Speed (Velsen) 3 p.; 4. De Blinkert (Haar lem) 2 p.; 5. IJmond 1 p. Meisjes-welpen: 1. IJmond 10 p.; 2. De Blinkert 8 p.; 3. Full Speed 4 p.; 4. Concor dia (Haarlem) 3 p.; 5. IJmond 2 3 p.; 6. AVA 2 p. Jongens-welpen: 1. De Blinkert 6 p.; 2. Concordia 6 p.; 3. IJmond 2 5 p.; 4. IJ mond I 3 p.; 5. De Blinkert 2 0 p. K ennemerland-toernooi Met de tweede Paasdag is de partij tus sen Tielrooy en Dukel uit de vierde ronde van de finale hoofdklasse vooruit gespeeld. Na een prachtige strijd eindigde de partij na 62 zetten in remise. Door dit resultaat heeft Theo Tielrooy de kop genomen in het Kennemerland toernooi. De stand is thans Theo Tielrooy Frans Slot B. Dukel P. Belien L. Fopma H. Berk G. Postma J. Draayer Woensdag wordt in het Hof van Holland te Haarlem de derde ronde gespeeld. Dan ontmoeten elkaar DukelSlot, Tielrooy— Berk, PostmaDraayer en BelienFopma In het middenspel kwam Tielrooy in grote moeilijkheden en verloor in zijn partij tegen Dukel een stuk. Met het eindspel 6 om 7 heeft Dukel eenvoudig winst ver zuimd. Tuinbouw Studie Club in Beverwijk bijeen Woensdagavond 24 april houdt de Tuin bouw Studieclub haar traditionele Tulpen avond Beverwijk. Tijdens het keuren door de jury zal de heer A. de Zoeten een inleiding houden over chemische onkruidbestrijding in de bolgewassen. Uit alls hoeken van de provincie, van Weesp tot Enkhuizen en van IJmuiden tot Haarlem, zijn op tweede Paasdag de zie kenauto's naar de los- en laadwal binnen de kleine sluis in IJmuiden gekomen, om daar voorzichtig hun kostbare last over te geven aan een legertje helpers van het Ro de Kruis. De „Kasteel Staverden", in nor male doen een plezierboot, die de dienst tussen Amsterdam en de Noordelijke Ve- luwekust onderhoudt, lag daar gemeerd om 72 zieken en invaliden aan boord te nemen en met hen een hopelijk zonnige week op het IJselmeer en over de Friese meren te gemoet te varen. Met grote toewijding en liefde zijn al die gasten voor een week ontvangen door het corps van werksters en werkers, dat de boot reeds eerder in orde had gemaakt en in alle salons zijn zij gebed en verzorgd, voorzien van een kopje koffie of, als dat nodig was,-van hun drankje of hun poe ders. Dr. W. C. Kors uit Haarlem, die als „scheepsarts" meeging, bijgestaan door enige tientallen verpleegsters en verple gers, had weinig meer te doen dan toe te zien op de vlotte embarkering, want het schema zat zo gedegen in elkaar, dat er tussen het aanrollen van de ene ziekenauto j en de volgende net genoeg tijd was, om de zieken aan boord te brengen en hen op een zo gqnstig mogelijk plekje neer te leggen. egéh 'twaalven is de KasteêI"Staverden van wiek gegaan in de richting Amster dam; het wachten is even geweest op de patiënten van Tessel, die elke keer een kleine moeilijkheid opleveren, omdat de bootverbinding met hun eiland een onge wis punt in het tijdschema oplevert, maar ook dat is in orde gekomen en met bestem ming Volendam, waar men vannacht is blijven liggen, kon een schip vol gelukkige mensen tenslotte van wal steken. De route leidt van Volendam naar-de Friese meren en Groningen en dan terug naar Grouw, Sneek en Enkhuizen, om tenslotte aan het eind van de zeven dagen het eindpunt IJmuiden weer te bereiken. De tevreden gezichten van de zieken en de voldoening bij de mensen van het Rode Kruis bewezen wel, dat het geld, dat hier aan gespendeerd is, wèlbesteed wordt en de vele belangstellenden langs de kanaal oever, die de de'oarkering gadesloegen, zul len bij een volgende actie van het Rode Kruis ongetwijfeld met dit bijkans ontroe rende schouwspel nog in de gedachten, gre tiger offeren dan wanneer zij er geen ge- tuisen van zouden zijn geweest. Besommingen van zaterdag IJM.10 v. Hattem f 9500. VL.197 f 5870 VL 127 f 11.440, SCH. 223 f 3580, SCH.7 f 2190 KW.46 f 3520, KW. 99 f 10.280, KW.82 f 12.120 KW 64 f 2030, KW.123 f 8290, KW.44 f 223(1. KW.15 f 2380, KW.37 f 2150, KW.33 f 4550, KW.127 f 2530, 129 f 2950, KW.138 f 2610. KW.17 f 2850, KW.108 f 1000, KW.169 f 1950. KW 61 f 451, KW.53 f 1150, KW.94 f 2110, KW.92 f 2010 KW.21 f 1340. KW.71 1130, KW.128 f 990, KW.35 1560, KW.56 1530, KW.58 f 1610 IJM.59 f 1230, IJM. 11 f 1540, KW.22 3090, KW.54 f 3590 UK.3 f 2980, TX.14 f 400, AM.16 f 2480, WR.49 f 2200, HD. 125 f 2260 RO.29 f 900. In Eelde zal op 15 mei Prins Bernhard een der modernste vliegscholen ter wereld officieel in gebruik stellen. In enkele jaren tijds is een complex van 25 gebouwen ver rezen. De commandant van de niet zo lang geleden uit Gilze-Rijen naar Eelde over geplaatste rijksluchtvaartschool, de heer K. J. A. Meester, noemt de school een uni cum in de wereld. Zij streeft ernaar tachtig vliegers per jaar op te leiden, een aantal dat wegens het enorme tekort aan ver- keerspiloten een druppel op een gloeiende plaat is. Op de nieuwe school is plaats voor 120 leerlingen. Momenteel zijn er 95. Nu de Rijksluchtvaartschool naar het noorden is gekomen, neemt het aantal leer lingen uit deze streken toe. Het vliegersvak ligt tegenwoordig binnen het bereik van jongemannen uit alle lagen van de bevol king. Leerlingen van de Rijksluchtvaart school kunnen na een jaar of tien al gezag voerder van een der grote K.L.M.-vliegtui- gen worden. Er zijn 300 vlieguren nodig voor het verkeersvliegerbrevet. Het oefenvliegen begint op de vliegvelden Zestienhoven bij Rotterdam of Hilversum, in de toekomst wellicht ook op Ypenburg. Elke leerling maakt voordat hij zijn brevet in de zak kan steken 1100 starts en landingen. Na 1945 heeft de Rijksluchtvaartschool 400 vliegers afgeleverd. De luchtvloot van de school bestaat uit 12 Beechcrafts, 42 Harvards, 8 Saab-Safirs, 20 Tiger Moths, twee Fokkers S-ll, één S-12 en één S-13. Zaterdagavond werd in het feestzaaltje van de „Weyman" te Santpoort een huldi ging bereid aan de twee kampioensploegen waarmede „Terrasvogels" uit de voetbal competities te voorschijn is gekomen. De pjoegen van de aspiranten en junioren B werden feestelijk door hun voorzitter toe gesproken en konden als herinnering aan hun overwinning een foto van hun elftal in ontvangst nemen. Na dit officiële gedeelte kwam Nico Out met zijn IJmond-cabaret het goedlachs publiek enige uren vrolijk bezig houden. Hun amateur-status in aanmerking ne mend deden zij dit niet geheel onverdien stelijk doch deze jongelui hebben toch niet de originaliteit in hun programma dat het grote cabaret dikwijls zo siert. De jordaan- potpourri en het West-Friese boertje trachten nu al enige jaren met een zeld zaam doorzettingsvermogen het publiek te boeien. Dat het resultaat nog steeds gering is werd zaterdagavond eens te meer door het boertje bewezen. Ondanks onvermoei de en wanhopige pogingen van Japie Beemsterboer bleef het in de zaal akelig stil en het is daarom te hopen dat hij met bekwame spoed zijn overigens behoorlijke talenten aan een origineler nummer gaat wijden. In dit geheel deed het Bicesto-trio, een aantal jongelui met accordeon, drums en piano, toch hele leuke dingen in hun populair repertoire. Tot laat in de avond konden de „Terras vogels" en hun supporters hun benen van de vloer heffen in een luchtig dansje. Duivenseizoen geopend met „eieren-vlucht" Het nieuwe postduivengeizoen is zondag geopend met een oefenvlucht vam Hillegom. Aan deze „eieren-vlucht" amen 458 duiven van de Beverwijkse vereniging „De Reis duif deel. Als eerste eindigde P. v. d. Oute- naar, 2 A. Six, 3 C. Hoeks. Met 150 duiven nam „Ons Genoegen" even eens uit Beverwijk aan deze vlucht deel. De voornaamste uitslagen waren hier: 1 F. Hen driks, 2 C. van Gellekom, 3 G. de Graaf, 4 A. Schelvis, 5 W. van Wijk. Renners reden om eieren De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land" heeft tijdens de Paasdagen in de Wij- kermeerpolder een wedstrijd gehouden, waarvoor de prijzen bestonden uit eierén, De uitslag was: A-klasse: 1 C. Lute, 55 km in 1 uur 27 min. 30 sec., 2 Van Keulen, 3 J. de Bruin. B. klasse: 1 A. Lute 55 km in 1 uur 27 min. 30 sec., 2 A. v. d. Bos, 3 P. de Heer, 4 H. de Vries. C-klasse: 1 W. Zonneveld 55 km in 1 uur 28 min. 45 sec. 2 Dullemans, 3 H. Winkelaar, 4 H. Komen, 5 M Put. Aspiranten: 1 De Reus 25 km in 4 min. 25 sec. 2 Weda, 3 Wen tink, 4 Koper. Vandaag ruime aanvoer De trawler Thorina voerde vanmorgen aan 800 kisten, waarbij 300 makreel, 170 schelvis, 200 wijting en 130 kabeljauw en gul en 150 stuks stijve; de Klaas Wijker 870 kisten, waarbij 110 schelvis, 100 kabel jauw e gul, 180 makreel, 280 haring, 100 wijting en 300 stijve; de SCH 117 665 kis ten, waarbij 135 koolvis, 350 makreel, 900 stuks stijve; de SCH 135 220 kisten, waar bij 100 makreel en 650 stuks stijve; de KW 80 970 kisten, waarbij 480 makreel, 230 ha ring, 180 wijting en 350 stuks stijve; de IJM. 221 met 235 kisten, waarbij 90 kabel jauw en gul en 80 makreel en 600 stuks stijve; de IJM 18 Ariadne met 800 kisten, waarbij 350 schelvis, 250 makreel, 105 wij ting en 75 stuks stijve; de VL 199 met 360 kisten, waarbij 100 gul en kabeljauw, 150 makreel, 80 wijting en de WR met 170 kisten, waarbij 70 schelvis, 70 gul en ka beljauw. Van de loggers en kotters stonden er vandaag 1500 kisten schol en 20.0000 kg tong. Voor de export De buitenlandse handel nam dinsdagmor gen regelsgrote kabeljauw i voor f 57— f 41, kleine voor f 21f 34, kisten kabel jauw voor f 60f 64, kleine voor f 60f 62. Er was vanmorgen om half tien weinig schol en tong verkocht. Grote tong, groot middel en kleinmiddel deden toen f 3.30 f 3.40, tong I f 2.50f 2.60 en tong 2 f 2.25 f 2.40. Het binnenland in Binnenland kocht haring voor f 12f 16 en makreel voor f 12f 16. Schelvis was De christelijke muziekvereniging „Wil helmina" te IJmuiden geeft op donderdag 25 r vrijdag 26 april een concert in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. Voor de pauze treedt het korps, dirigent Adr. E. Boorsma, op en daarna staat „Rimboe in Mokum" op het programma. Feestavond bond voor Staatspensionering De afdeling Heemskerk van de bond voor staatspensionering geeft op woensdag 24 april een feestavond in zaal Dam. Het programma wordt verzorgd door het Kennemer cabaret onder leiding van R. Pletting. Als spreker treedt op de heer Greeuw uit Heiloo. goedkoop. Grote schelvis bracht f 16f 22 op, grootmiddel f 16f 22, kleinmiddel f 15 f 22, pennen f 12f 22, braadschelvis f 12f 18. De binnenlandse handel kocht verder grote gul voor f 24f 30, middel voor f 20f 28, torgullen voor f 12—f 20. Zwarte koolvis maakte f 40f 44, grote gullenmaat f 13f 15, kleine f 10f 14. De witte koolvis noteerde f 61f 67, leng f 40f 46. Schol 2 ging van de hand voor f 26—f 31 en schol 3 f 12—f 16. Voor woensdaf Vier trawlers lossen voor de woensdag markt 4500 kisten vis. Het zijn de Vios Pcstboy, Curagao en KW 87. De steeds voortgaande uitbreiding van de grote stedelijke gebieden in het westen des lands en de daarmee samenhangende bestuursproblemen hebben de volle aan dacht van minister Struijcken. In zijn Me morie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van Binnenlandse Za ken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie zegt de minister, dat hij wijziging van de gemeentegrenzen of samenvoeging van gemeenten al kun nen deze maatregelen in bepaalde gevallen onvermijdelijk zijn voor deze pro blemen in beginsel niet de aangewezen op lossing vindt. Van geval tot geval zal moe ten worden nagegaan welke bestuursvoor- zieningen de beste waarborgen bieden voor een evenwichtige ontwikkeling in de betrokken gebieden. De instelling van dis tricten als regionale publiekrechtelijke lichamen tussen provincie en gemeente zal in bepaalde gevallen wellicht bruikbaar blijken. In het lopende zittingsjaar valt geen voorstel meer te verwachten over de pro vinciale indeling van de noordoostelijke polder. Voor provinciale indeling van de IJselmeerpolders is, wanneer men de mo gelijkheid van vorming van een twaalfde provincie niet wil uitsluiten, de tijd nog niet rijp. De minister is van oordeel, dat uitoefe ning van het toezicht op de IJselmeer polders door de minister de voorkeur ver dient boven voorlopige indeling bij de aangrenzende provincies. Dat de bevolking van deze polders, zolang deze niet provin ciaal zijn ingedeeld, geen invloed op de samenstelling van de Eerste Kamer kan oefenen is een probleem, waarvoor de m'~ nister geen bevredigende oplossing

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7