SOLEX TIJSSEN TEXTIEL Het kiederihoekje van tante Els Serie inbraken, gepleegd in Beverwijk en Velsen, berecht Fa. G. BERENDSEN Elzer's Herenmodehuis Gerard van Praag Velsens cultureel leven in de komende week De man, die liever moeder was Havenberichten Agenda voor Velsen Mantel- Visserlj-varia Heren Nylon ankiets 98 ct ONBEKENDE SPROOKJES heeft wat Uzoekt costuums 11 HAARLEMSE RECHTBANK Frans Slot aan de kop SVJIJmuiden 3-4 en IJmuiden II kampioen Zaterdagavond Bel Canto in het Patronaat IJmond-heren besluiten de competitie KZOS met toneelspel „Vandaag is morgen" Burgemeester Bruinsma opent vier Pajama-dagen Burgerlijke Stand Heemskerk M oppen trommel t j e Agenda voor Beverwijk Beverwijks elftal samengesteld VRIJDAG 26 APRIL 1957 „In de laatste maanden van het vorig jaar hebben zich in Beverwijk, Velsen, Heemskerk en Assendelft diverse inbraken voorgedaan. De omgeving werd onveilig gemaakt en gelukkig is daaraan een einde gekomen, toen een aantal jongemannen uit Beverwijk en Velsen werd aangehouden," aldus merkte de officier van Justitie van morgen op tjjdens de behandeling van een aantal zaken tegen vier verdachten, die zich voor de Haarlemse rechtbank te ver antwoorden hadden wegens diefstal in ver eniging. Tegen een zevenentwintigjarige los werkman uit Velsen, die zich drie keer te verantwoorden had, werden straffen ge- eist van één, één en twee jaar (totaal vier jaar), tegen een vierentwintigjarige machi nist uit Beverwijk een straf van vier jaar, tegen een vijfentwintigjarige stuurman uit Beverwijk straffen van een jaar en een jaar en zes maanden en tegen een drieën twintigjarige cementbewerker uit Bever wijk een straf van zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk. De los werkman werd er van verdacht, dat hij bij tien inbraken betrokken is ge weest en hem waren drie feiten ten laste gelegd. Eind december was hij met anderen naar een café in Heemskerk gegaan. Na sluitingstijd zijn zij in een auto gestapt, die zij op een parkeerterrein aantroffen en daarna hebben zij een bezoek gebracht aan een tuinder. De buit bestond volgens de be stolene uit tweehonderd gulden. De drie betrokkenen hebben het geld gedeeld. Op Oudejaarsavond was de los werkman op bezoek gegaan bij een eenentachtig- jarige bewoner uit Beverwijk. Vermist werd een bedrag van vijfhonderd gulden, maar de los werkaman verklaarde minder ontvangen te hebben na de deling van het geld. Op Oudejaarsavond was de los werkman, aldus de dagvaarding, betrokken bij een inbraak in een bakkerij aan de Klooster straat te Beverwijk. De familie was naar kennissen in Heemskerk en van de afwe zigheid hebben drie personen gebruik ge maakt een bezoek te brengen aan de win kel. Uit een kassa is een bedrag van tachtig gulden gestolen. De officier van Justitie merkte op, dat de los werkman een uitvoerig strafblad heeft. Hij heeft echter alles terstond bekend en verklaard zijn leven te willen beteren. Hij eiste drie straffen, in totaal vier jaar. De verdediger, mr. D. Overbosch, was van mening, dat de veidachte te weinig steun heeft gehad in zijn leven en daarom vroeg hij de rechtbank de jonge man nog een kans te geven door een lichte straf op te leggen. De machinist uit Beverwijk zou - aldus de officier van Justitie - tegenwoordig zijn geweest bij zes inbraken. Hem was ten laste gelegd diefstal in vereniging bij de bakker in Beverwijk. De officier noemde hem een vaardige inbreker, die een straf verdient gelijk aan de straffen van de los werkman. Hij heeft in het begin ontkend, maar tenslotte moest hij toch toegeven bij diverse inbraken betrokken te zijn. De eis luidde vier jaar. De verdediger, mr. K. A. F. J. Pliester, noemde de eis bijzonder hoog. Verdachte heeft tot 18 december gevaren en kan dus niet aan vele inbraken medewerkt hebben. Voorts vroeg pleiter rekening te willen houden met het feit, dat verdachte in een minder goede omgeving is opgegroeid. De stuurman was ten laste gelegd diefstal in vereniging in een woning te Wijk aan Zee. De bewoner lag op bed, maar hij ver keerde zodanig onder invloed van drank, dat hij niet gemerkt heeft, dat zijn bed verplaatst is. Gestolen is een bedrag van vierhonderd gulden. Verder had de stuur man zich te verantwoorden voor de in braak bij de eenentachtigjarige bewoner uit Beverwijk. Voor het eerste feit vroeg de officier van Justitie een straf van een jaar en voor het andere één van een jaar en zes maanden. Mr. H. Jonker vroeg de rechtbank, gelet op de leeftijd van de verdachte, clementie. Tenslotte had de cementbewerker zich te verantwoorden wegens medeplichtigheid aan de inbraak in Wijk aan Zee. Na afloop heeft hij een bedrag van ruim honderd gulden ontvangen. Daar deze verdachte nog geen veroordeling achter de rug had, eiste de officier van Justitie een gecombi neerde straf, namelijk vier maanden on voorwaardelijk en twee maanden voor waardelijk, waarbij de verdediger, mr. J. H. A. M. van Son, zich aansloot. De rechtbank zal op donderdag 9 mei uitspraak doen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE rustig - betrouwbaar en een ongeëvenaarde service. Trompstraat 911 - Tel. 4214 Damtitel Kennemerland In een fraaie en spannende partij, waarin Dukel de toonaangevende speler was, hebben Slot ('t Oosten) en Dukel (DCY) tenslotte de punten gedeeld. Door deze uitslag kwam Slot alleen aan de kop, mede omdat Theo Tielrooy onver wacht een nederlaag aan de broek kreeg van H. Berk. G. Postma kreeg op de St. Bavo-man J. Draayer kampioen van Haarlem een stuk voordeel in het eindspel, maar hij kon toch niet meer dan remise bereiken. De partij FopmaBelien is wegens het late uur afgebroken. Het is heel goed mogelijk, dat de K.N.C.-er Fopma winst uit de afgebroken partij zal halen. Draayer en Fopma eindigden in remise. De stand van het toernooi is na de derde ronde: I. Slot ('t Oosten) 3 2 1 0 5 2. Dukel (DCY) 4 1 3 0 5 3. Tielrooy (DCY) 4 2 1 1 5 4. Berk ('t Oosten) 3 1 1 1 3 5. Belien (St. Bavo) 2 1 0 1 2 6. Draayer (St. Bavo) 3 0 2 1 2 7. Fopma (K.N.C.) 2 0 1 1 1 8. G. Postma (DCY) 3 0 1 2 1 Op maandag 29 april worden bij K.N.C. de partijen gespeeld: SlotL. Fopma, G. Post maBelien en BerkDraayer. Dukel en Tielrooy zijn vrij. Op het Kennemerland-terrein te Bloemen- daal werd de beslissingswedstrijd gespeeld om het kampioenschap van de le klas H.V.B. zaterdagmiddagcompetitie tussen S.V.J. en IJmuiden 2. Het is een tot de laatste minuut spannende partij geworden, waarvan het begin al sen sationeel was. V.V.IJ., dat voor rust tegen de vrij sterke wind speelde, opende na twee minuten met een treffer van Rooze de score: 01. Amper was de vreugde over dit doel punt geluwd of Lukien had de gelijkmaker achter Prinssen gemaakt: 11. Naarmate de zenuwen verminderden werd het spel beter, maar van enig overwicht was nauwelijks sprake. Luppens miste een goede kans, maar even later brak hij prachtig door en speelde verrassend naar de vrijstaande Vlieland, die de bal voor het inkoppen kreeg en dit niet naliet: 12 Even ontstond een angstig mo ment toen Klaassen, die een prima partij speelde, net buiten het strafschopgebied hands maakte; het schot was echter te zacht om Prinssen te verontrusten. Na rust vocht S.V.J. enthousiast voor de gelijkmaker en toen Roelofs de bal prachtig toegespeeld kreeg, knalde hij het leer in de bovenhoek, o.i. echter niet onhoudbaar: 22. Er kon weer van alles gebeuren. Even leek het erop dat V V.IJ. in de verdediging werd gedrongen, maar spoedig verplaatsten Grave- maker c.s. het spel en het was weer Vlie land, die met een uitstekende voorzet V.V.fJ. de leiding hergaf: 2—3. Tien minuten voor tijd bracht S.V.J. de partijen weer op gelijke voet uit een scherpe corner: 33. Een mi nuut later echter rende Wagenaar door de verdediging en het was 34, waarmee het einde kwam. Examens Bij de in Amsterdam door de vakschool gehouden examens vort- het praktijkdiplo ma broodbakken slaagde^ de Castrieum- mers, de harer C. en K. Burgmeijer. KENNEMERLAAN 108 Zaterdagavond komt in het Patronaats gebouw het IJmuidense Operakoor „Bel Canto" op de planken met een gevarieerd solistenconcert, waarvoor een uitgebreid programma is samengesteld. Sinds het eerste concert in november van het vorige jaar is er ijverig gerepeteerd en men heeft nu een aantal nummers op het repertoire kunnen nemen, die een zo breed mogelijke smaak kunnen bevredigen. Dat het koor sindsdien op zingend IJmuiden een grote aantrekkingskracht uitoefende, bewijst wel het feit, dat er thans 75 leden zijn, hetgeen niet wegneemt, dat alle partijen nog ver sterking kunnen gebruiken. Het concert van zaterdagavond, dat onder leiding van H. Kerkhoven staat, krijgt de medewer king van de Italiaanse tenor van het San Marcotheater te Napels, Nino Adami. De verdere solisten zijn Louise de Vries, so praan en Gerard Groot, bas. Aan de vleu gel zit Hélène Hubbeling. De plannen voor het volgende seizoen reiken weer verder: men wil dan een uit voering geven met orkestbegeleiding. Op het programma van zaterdagavond komen werken voor van Bellino, Strauss, Bizet en Puccini. Uit het koor zijn twee solisten geselecteerd, mevrouw T. Hoogland, sopraan, en Chris van Laar, bas, die enige aria's voor hun rekening zullen nemen. ADVERTENTIE Vraagt prijsopgaaf Vraagt zichtzending KENNEMERLAAN 100 Prijzen van donderdag Per 1 kg: heilbot f2.902.20, gr. toog f3.30 3, grm. tong f3.803.40, kim. toog f3.80 3.40, kl. tong I f2.80—2.60, kl. tong II f2.30— 2.10, tarbot I f2.20—1.60, steur f4.30. Per 50 kg: tongschar f 9075, kim. schol f 4038, kl. schol I f49—43, kl. schol II f50—18, schar f 188, bot f 16—10, v. haring f 18.50 17, makreel f 1713, gr. schelvis f5022, grm. schelvis f4424, kim. schelvis f3826, kl. schelvis I f 4027, kl. schelvis II f 3217, wijting f26—14, gr. gul f 36—27, mid. gul f38—28, kl. gul f26—18, kl. leng f 2625, kl. wolf f38, poontjes f 188, kl. koolvis zw. f 2015, kl. koolvis wit f 2818. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 18062, gr. koolvis zw. f 46 40, gr. koolvis wit f 70—66, gr. wolf f 6867 Aanvoer van donderdag 58 kisten tong en tarbot, 6 heilbot, 5 tong schar en schartong, 150 schol, 340 schar, 100 bot, 40 haring, 960 makreel, 400 schelvis, 250 wijting, 385 kabeljauw en gul, 45 leng, 20 wolf, 6 poon, 110 koolvis, 25 diversen. In totaal 2900 kisten. Besommingen van donderdag IJM 32 Elie Chénévière f 16.840, HD 87 f8220, VL. 85 f 10.030, SCH 27 f13.780, KW 128 f338, KW 56 f540, KW 71 f816, Z 460 f2130. Aanvoer op Urk Door 60 vaartuigen werd woensdag aan de visafslag op Urk aangevoerd: 4772 pond aal en paling, prijs van f 1.081.62 per kg. 838 manden nest f2.60 per mand. Handbal in de IJ mond De competitie voor de hanidbalclubs is bijna afgelopen en de handbalvereniging „IJmond" gaat ook aan de laatste officiële wedstrijden beginnen. Daarna wacht ech ter nog een drukke tijd voor de IJmond- dames. Behalve de IJmond I-heren, die op Koninginnedag in het sportpark te Be verwijk een demonstratiewedstrijd gaan spelen, zullen de dames I flink aan hun trek komen in mei. Op uitnodiging van Vitesse Castricum zullen de IJmond I-da- mes op 5 mei aldaar een wedstrijd spelen. De fusie van het Nederlands Handbal Ver bond met de Katholieke Handbalbcmd heeft als tweede vrucht afgeworpen de eer volle uitnodiging voor de Velsense dames om op donderdagavond 23 mei op het Heemskerkse ADO-veld een wedstrijd te spelen tegen een elftal van het district Kennemerland van het Katholiek Handbal- verbond. Vermoedelijk volgen op 19 en 26 mei de promotiewedstrijden voor de IJmond I-dames. Mochten zij 19 mei vrij zijn, dan nemen zij deel aan een ADO-toer- nooi in Heemskerk. De IJmond I-heren gaan zondag in Zand- voort hun laatste competitiewedstrijd tege- moeten tegen Zandvoortmeeuwen I. Deze strijd kan de IJmonders, die thans op de ranglijst de tweede plaats innemen na Lijn den theoretisch nog een kleine kans op het kampioenschap geven indien er wordt ge wonnen. Lijnden moet nog drie wedstrij den spelen en kan ze verliezen, waardoor een beslissingswedstrijd niet onmogelijk wordt. De heren van IJmond 2 ontvangen THB I op „Watervliet", welke ploeg zich niet gemakkelijk gewonnen geeft. De opstelling van IJmondl-heren is: J. Böhm, W. Reimer en J. v. Buuren; K. Schik H. Boom en A. Blok, K. Sauer, J. Wolters, K. Klesser, E. Sauer en G. Unger. IJmond 2-heren: D. Honig, P. Siebers en E. Tabak, W. Siebers, C. Klesser en H. v. Otterloo, J. Burghoorn, E. Jonker, G. Kra mer, C. de Vries en L. Hagenaar. De r.-k. toneelvereniging K.Z.O.S. in IJmuiden-Oost geeft op zondagavond 5 en maandagavond 6 mei in het St. Fidelis- gebouw aan de Willemsbeekweg een uitvoe ring van het toneelspel „Vandaag is morgen". Regisseur is de heer A. H. Holtslag. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 27 tot en met zaterdag 4 mei. ZATERDAG 27 APRIL Groninger Vereniging, toneelavond, 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost. Velser Operakoor „Bel Canto", 20.30 uur, concert. Patronaat. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Fotokring Velsen, 20 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst met „Fotogilde Wen- gern", Duitsland. CJMV, 20 uur, Gebouw v. Chr. belangen, „Die Rooiroks". Mannenkoor „De Eendracht", 20 uur, Ge bouw Concordia, concert. ZONDAG 28 APRIL Humanistische Verbond, 10.30 uur, Cultu reel gebouw, W. C. Koppenberg, Amster dam. MAANDAG 29 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. IJmuiden-W„ 19.30 uur, jaarvergadering. Hervormd Wijkgebouw aan de Radarstraat. WOENSDAG 1 MEI IJmuidens Bloei, 20 uur, hotel Augusta, j aarvergadering Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. DONDERDAG 2 MEI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 3 MEI Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst Cul tureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 4 MEI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. TENTOONSTELLINGEN MAANDAG 29 APRIL EN DINSDAG 1 t/m ZATERDAG 4 MEI Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cul tureel Gebouw IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, „De zoon van Sinbad" Zondag 15 uur „Texas Lady" Maandag en dinsdag 20 uur „Picnic" (een man klopt aan) Donderdag 20 uur „Wie is zonder zonden". Rex, geen opgave. mm Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de padvinderij, dat met de Gol den Jamboree 1957 in Engeland wordt ge vierd, zullen in augustus van de Neder landse padvinderij afgevaardigden dit boy- scoutsfeest gaan meemaken. Teneinde dit ook van de groepen Bever - wijk-Velsen-Noord mogelijk te maken wordt op zaterdag, zondag, maandag en dinsdag de PaJaMa, of wel de Padvinders Jamboree Markt gehouden, die zaterdag middag om half vier door burgemeester G. J. S. Bruinsma op het C. H. Moensplein of ficieel zal worden geopend. Er zijn vele at tracties. die de afvaardiging naar Engeland mogelijk moeten maken, waaronder een uitkijktoren met lift, rad van avontuur, vrolijke keuken, speerwerpen, autoren baan, schiettent en een wonderpomp onder de dertig verschillende vermakelijkheden. Na de officiële opening is zaterdag de PaJaMa geopend tot halzes en dan van halfacht tot elf uur. Zondag en dinsdag zijn de openingstijden van halfdrie tot half vijf en van halfacht tot elf uur. Maandag zal de markt 's avonds alleen van halfacht tot elf uur open zijn. GEBOREN: Margaretha C. G„ d. van H. Stengs en M. C. Oud; Fredericus, z. v. G. C. Beentjes en M. Welp; Inge, d. v. A. J. van Kouteren en B. T. v. Galen te Beverwijk; Jacobus A. M„ z. v. A. J. Schuit en M. S. Kramer; René, z. v. C. Koppen en C. Straat te Beverwijk. ONDERTROUWD: Adrianus Beentjes en Anna C. v. d. Kolk; Johannes M. Brakenhoff te Castricum en C. Nijman. De Amerikaanse generaal Wheeler, de leider van de bergingsoperaties van de UNO in het Suezkanaal, is begonnen afscheid te nemen van Egypte, nu het kanaal van wrakken is gezuiverd. Pre sident Nasser heeft dinsdag Wheeler in zijn ambtswoning in Caïro ontvangen. Men ziet op de foto de Egyptische pre sident (links) die zijn gast de hand drukt. Rechts, achter Wheeler, zijn assistent Connors en achter Nasser de directeur van de Egyptische Suez- kanaalmaatschappijJoenis. ADVERTENTIE ALLEEN ZATERDAG SNELLIUSSTRAAT 23 Beste kinderen, DE PAASDAGEN zijn weer achter de rug. Al zijn die heerlijke vrije dagen voor ons groteren gauw verdwenen, jullie rest nog een goede week vakantie met voor de meesten de verjaardag van onze Koningin als sluitstukje. Er is weer heel wat te doen in dc gemeente, van optochten 's morgens tot allerlei kinderfeesten in de middag toe. Ik hoorde al zo hier en daar dat er een grote ballon-wedstrijd in Driehuis zal zijn en een rolschaats-hardrijderij in IJmuiden-West. Dat zijn mooie plannen. Het is van harte te hopen, dat er die dag een stralend oranje-zonnetje schijnt, zodat alle feesten uitbundig gevierd kunnen worden. Veel plezier, jongelui Tante Els. 5COOOOOOOOOOOCXOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOCOOOOCXX)OOCOOOOOOCO JAN STOND met vader in Artis bij de olifanten. Opeens zegt hij: „Vader, wanneer draait dat beest zich nu einde lijk eens om. Ik heb z'n staart nu lang genoeg bekeken". „Jan", zei de onderwijzer tegen een domoor. „Jan, je groeit als kool en je bent al een jongen als een boom, het 8 wordt hoog tijd ,dat je eindelijk eens g vruchten gaat dragen". „Hij draagt al vruchten, meneer", 8 riep Hans, zijn zakken zitten vol ra- 8 dijsjes". XDOOOOOOOOOOOOOOÖOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOOOOOOOOOOC Er zijn heel wat sprookjes, die jullie allemaal kennen: Hans en Grietje, Klein Duimpje, Assepoester, Sneeuw witje, de Schone Slaapster, dit zijn wel de meest bekende. Maar er zijn er ook heel wat, waar jullie nog nooit van ge hoord hebben en toch zijn ze erg aardig om te lezen. Ik ben van plan zo nu en dan eens zo'n onbekend sprookje aan jullie te vertellen. Kennen jullie bij voorbeeld het mooie Noorse sprookje dat hiernaast is opgenomen? ER WAS EENS een man, die altijd mop perig en boos was, omdat hij zo hard moest werken en hij dacht dat zijn vrouw het zo gemakkelijk had. Op zekere avond, in de hooitijd, kwam hij warm en moe thuis en hij mopperde weer van heb ik jou daar. „Ik weet het goed gemaakt", zei zijn vrouw, „morgen zullen wij de rollen eens omdraaien. Ik ga dan naar het land en jij kunt voor de huishouding zorgen. Nou, dat leek de man best! De volgende morgen nam de vrouw de zeis op de schouder en ging met de maaiers mee naar het hooiland. De man toog in huis aan de arbeid. Hij zou het allemaal wel eens prima verzorgen. Eerst begon hij te karnen, maar toen kreeg hij daar geweldige dorst van en ging naar de kelder, om een kruik bier te tappen. Ter wijl de goeie man beneden was hoorde hij, dat het varken de kamer was binnenge drongen en met de kraan van de bierton in zijn hand holde hij wefer naar boven om het beest tot de orde te roepen. Maar dat varken had ondertussen de karn al omgestoten en slobberde feestelijk van de room. Woedend joeg de boer het beest naar buiten; tot in zijn hok zat hij het achterna en toen pas bedacht hij dat hij die kraan nog in de hand had, zodat het er in de kelder ook wel niet erg roos kleurig zou uitzien. Daar was inderdaad de hele ton leeggelopen. NU WAS ER geen melk en geen bier meer. Gelukkig loeide de koe net in de stal en vlug ging de boer haar melken om ten minste wat boter te kunnen maken. Ter wijl hij opnieuw met karnen bezig was bedacht hij opeens dat die arme koe nodig naar de wei moest, want ze had nog niets gegeten of gedronken. Nu moet je weten, dat de daken van de oude boerderijtjes in Noorwegen vaak met graszoden belegd waren en zo vond onze boer dat hij zijn koetje niet naar een verre weide hoefde te brengen als hij het dier eenvoudig op het dak kon laten grazen. De karn durfde hij echter niet in de kamer te laten staan, want misschien zou hij weer omrollen en daarom nam hij die op de rug. Daarna nam hij in de ene hand I het touw van de koe en in de andere een emmer, want hij wilde het beest eerst la ten drinken. Toen hij bij de beek voorover bukte om water te scheppen, liep de room uit de karn over zijn hoofd en hals in de beek! Maar de koe kreeg toch te drinken en daarna bracht hij haar op dak. HET WAS NU al haast middag en nog had hij geen boter. Hij zou dus maar gort koken en er werd een grote ketel vol wa ter boven het vuur gehangen. Nu schoot hem opeens te binnen, dat de koe wel eens van het dak zou kunnen vallen en haar nek of een paar poten breken. Daarom klom hij nog eens op het dak om het beest vast te binden. Juist had hij het ene eind van het touw om de hals van de koe ge bonden, of daar hoorde hij het water in de ketel al koken. Hij moest dus gauw naar beneden om de gort te roeren. Snel liet hij zich aan het andere eind van het touw door de schoorsteen zakken en bond in de kamer het touw maar om zijn been. Natuurlijk viel een tijdje later, de koe toch van het dak en trok ons arme boertje aan zijn been omhoog de schoorsteen in. Daar hing hij nu binnen en de koe buiten en er was niets aan te veranderen. DE BOERIN had intussen allang ver wacht, dat haar man haar zou roepen voor het eten en ze besloot maar eens te gaan kijken of er al wat eetbaars klaar was. Toen ze dichtbij kwam hoorde ze de koe klagelijk loeien en toen ze het arme dier zo zag hangen sneed ze vlug met haar zeis het touw door. Op hetzelfde ogenblik viel echter ook de boer uit de schoorsten en toen zijn vrouw binnen kwam, stond hij op zijn hoofd in de ketel vol kokende gort! Jullie bent er natuurlijk allemaal wel van overtuigd, dat de boer nooit meer van taak veranderen wilde en dat hij het huis moederen voortaan met liefde aan zijn vrouw overliet. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Charis van Dordrecht, Iran van Fre- dericia, Cios van Hampton Roads, Santé Theresia van Rotterdam, Loke van Rotter dam, Hector van Rotterdam, Ad S van Swansea, Margaretha Nibbe van Hamburg, Jonen van Goole, Emimi Ottens van Geffle, Wolfgang Russ van Libreville, Mapia van Hamburg, E B Berger van Antwerpen, Hei mei Reckmann van Hamburg, Diligentia van Kopenhagen, Zijpenberg van Pepel, Gerda Skagbo van Abenraa, Westerdok van Londen, Spaarnestroom van Huil, Aristee van Caen, Alacwity van Londen, Zaanstroom van Grangemouth, Eemland van Argentinië, Biïma van Le Havre, Arcturis van Rotter dam. Vertrokken zijn: Leliegracht naar Rotter dam, Ruyter naar Goole, Waltraud Berg- mann naar Gent, Visten 'naar Antwerpen, Sehippersgracht naar Polen, Prinsegracht naar Rotterdam, Neptune naar Hampton Roads, Gooiland naar Bremen, Waalborg naar Finland, Lijnbaansgracht naar Antwer pen, Iran naar Aalborg, Fem naar Skutskar, Adrian naar Bremen, Marco Polo naar Karl- stadt, Strabo naar Hamburg, Pavo naar Ystadt, Isis naar Rotterdam, Grebbestroom naar Manchester, Helga naar Gent, Jonan naar Rotterdam, Hadiotis naar Norfolk, Heinrich Grammersdorff naar La Plaza, Eemstroom naar Londen. VRIJDAG 26 APRIL Thalia, 20 uur: „De zoon van Sindbad". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina", 19.30 uur, Patronaatsgebouw, propaganda- avond met medewerking van toneelgroep. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21 uur. ZATERDAG 27 APRIL Thalia, 19 en 21.15 uur: „De zoon van Sind bad". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Groninger Vereniging, toneelavond 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost. Velser Operakoor „Bel Canto", 20.30 uur, concert, Patronaat. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10-12.30 en 14.30-17.30 uur. Raadhuis, 10-11 uur: spreekuur wethouder van Financiën. Fotokring Velsen, 20 uur, Cultureel Gebouw bijeenkomst met het „Fotogilde Wengern" Uit Duitsland. C. J. M. V., 20 uur, Gebouw v. Chr. Belan gen, optreden „Die Rooiroks". Mannenkoor „De Eendracht", 20 uur, ge bouw Concordia, concert. Tante Els Op het „Beverwijk"-terrein aan de St. Aagtendijk te Beverwijk werd donderdag avond een voetbalwedstrijd gehouden tus sen twee proefelftallen samengesteld uit spelers van de Beverwijkse verenigingen. Er stond een straffe wind van doel tot doel die veel afbreuk aan het spel deed. Het enige doelpunt werd gescoord door J. v. d. Sluis, zodat het A-elftal, dat iets beter dan het B-elftal was, deze oefenwed strijd won. Na afloop werd het volgende elftal samen- VRIJDAG 26 APRIL „Een Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ter dood veroordeelde ontsnapt". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De kapi tein van Köpenick". W.B. Theater, 20 uur: „De vluchteling van Guatura". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Tavido, ten bate van de padvindsters. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur; Christelijke Filmactie. 't Centrum, 20 uur; Feestavond Lawnten- nisclub. Openbare leeszaal, Prinsesselaan 19, ge opend Van 1517 en 1920 uur; Jeugd leeszaal, geopend van 18.3020 uur en lees- en studiehoek van 1517 en 18.30 20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu dieclub geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal van 16 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. ZATERDAG 27 APRIL Bioscopen: als vrijdag. gesteld dat op Koninginnedag tegen een 14 uur: Opening van de Pajama door de Haarlems elftal speelt: H. Raap; J. Lejeune en G. de Winter; J. Starmans, J. Minneboo en J. Goderie; F. Springer, F. Mosk, J. v. d. Sluis, G. de Vries en I. Appel. IEV speelt zondag uit Van de Noord-Velsense elftallen zal al leen IEV de voetbalcompetitie nog voort zetten met een uitwedstrijd te Haarlem te. gen Vliegende Vogels. IEV speelt met: H. Alkemade; G. Bos en P. Stals; J. Kramer, G. v. Berneveld en C. Schoot; A. Hartveld, H. Duin, R. Assen delft, G. Kaandorp en L. Kaandorp. burgemeester. 14.30 uur: Opening Wit-Gele-Kruisgebouw. Kennemer Theater, 20 uur: Concert Be verwijkse Harmoniekapel. Openbare leeszaal, geopend van 1012 en 1517 uur; Jeugdleeszaal geopend van 14.3016.30 uur en lees- en studieboek geopend van 10—12 en 1517.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; jeugdleeszaal van 1417 uur en lees- en studiezaal van 1013 en 1417.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13