Syrië en Egypte beraadslagen met Saoed over Jordanië Hoessein wijt de onlusten aan de communisten HET WEER Haarlems Dagblad Hammarskjoeld: „Geen paniek door halfbakken conclusies" DEKKERS Rust en orde in Amman hersteld Richards onderbreekt zijn reis in Nabije Oosten uee riUKixij mm mm Gevaren van atoomstraling Amerikaanse bioloog: gevaren van medische toepassing groter Wist U U itgestorven Minder wind U it geput Voor overleg met Dulles uit Asmara naar Bonn Het woord is aan Demonstratie in Amman Bloei van bollen spoedig weer voorbij Maatregelen tegen over bodig lawaai van bromfietsen Voorjaarsprijzen huisbrand vrijwel gelijk aan winterprijs Kroonprins van Zweden Patisserie Vier scholieren verdronken in te water geraakte auto jj In de kentering V erkeer songelukken DIT JAAR: 342 DODEN Amerikaans smaldeel vaart via Napels oostwaarts Overhaast vertrek na een slordige ontvangst 71e JAARGANG No 244 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon A dm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks VRIJDAG 26 APRIL 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 302e JAARGANG No 92 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. HaarL Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT CAIRO, (Reuter/AFP). Presi dent Sjoekri el Koewatly van Syrië is donderdag onverwacht in Cairo aan gekomen en heeft daar drie maal met president Nasser over de toestand in het Nabije Oosten in het algemeen en de crisis in Jordanië in he tbijzonder gesproken. Radio-Cairo meldt, dat de staatslieden hebben besloten hun ac tiviteit te coördineren. De president van Syrië gaat vandaag naar Saoedi- Arabië voor besprekingen over Jor danië met Koning Saoed. De presi dent zal worden vergezeld door een Egyptische delegatie. Koning Saoed had president Nasser verzocht een delegatie naar Riad te zenden ter be spreking van de huidige toestand en bepaalde belangrijke kwesties". Ali Sabri, president Nassers politieke ad viseur, maakt deel uit van de Egyp tische delegatie. De Syrische presi dent wordt vergezeld door de Syri sche opperbevelhebber Tewfik Ni zam el Din, de minister van Buiten landse Zaken, Sallah Bitar, en de mi nister van Openbare Werken, Fakhir Kayali. BAGDAD (AFP) Koning Saoed heeft Syrië doen weten dat hij geen Syrische actie tegen koning Hoessein of een Syrische inmenging in de huidige crisis in Jordanië zal dulden, aldus ver luidt in Bagdad. Er is tot dusver geen beweging van de Syrische eenheden in Jordanië, te Zorka en Mafrak, aan de weg tussen Damascus en Amman, waar genomen. Van dezelfde zijde te Bagdad werd het oordeel gehoord, dat de Saoedi Arabische eenheden, die gelegerd zijn in de Jordaanse havenstad Akaba, on middellijk zullen ingrijpen, indien de Syriërs tot een actie overgaan. Saoedi Arabië, Egypte, Syrië en Jor danië hebben indertijd een gemeenschap pelijk Arabisch opperbevel ingesteld on der de Egyptische opperbevelhebber Hakim Amer. LONDEN (Reuter) Koning Hoessein lijkt voor het behoud van zijn troon en de onafhankelijkheid van zijn land zijn hoop gevestigd te hebben op de traditionele trouw van de Bedoeïnenstammen, die in dertijd - na de eerste wereldoorlog - zijn grootvader, Emier Abdoellah, geholpen hebben bij de vestiging van het koninkrijk Jordanië. De Bedoeïnen - en de grondbezit tende families van Transjordanië (het deel van Jordanië aan de oostelijke oever van de rivier de Jordaan) - vorn^en de enige betrouwbare steun van de jonge koning. Zij omvatten echter een minderheid van de bevolking, die anderhalf miljoen zielen telt. Een derde deel van de bevolking bestaat uit Arabische vluchtelingen, afkomstig uit Palestina. Een tweede derde deel woont aan de Palestijnse, westelijke kant van de Jordaan, of is uit dat gebied afkomstig. Deze Palestijnse Jordaniërs, en vooral de vluchtelingen die reeds negen jaar in grote armoede leven, zijn fel anti-westers. Voorts zijn de meeste Jordaniërs, in het bijzonder de zogenaamde „politiek bewusten", sterk pro-Egyptisch. Zij zien in Nasser de redder van de Arabieren. De verkiezingen in okto ber leverden een overweldigende meerder heid voor anti-westerse, pro-Egyptische en linkse groeperingen op. Er zijn ongeveer 50.000 Bedoeïnen in Jordanië, die als nomaden leven en die, vasthoudend aan hun tradities, vijandig staan tegenover de stedelingen en het Pa lestijnse bevolkingsdeel. Bij het Jordaanse leger, dat 20.000 man telt, doen ongeveer 5000 Bedoeïnen dienst. Bij Koninklijk be sluit is de politie onder bevel van het leger geplaatst, dat thans de controle over het land uitoefent. AMMAN (Reuter) Amman geleek van ochtend uitgestorven, als gevolg van het uitgaansverbod dat voor alle steden is af gekondigd, toen de koning een nieuwe, overwegend conservatieve regering vormde onder leiding van Ibrahim Hasjem en alle politieke partijen ontbond. Door de straten rijden militairen in jeeps en pantserwagens. DOCOCOOOCOOOOOOOC<XX>OOCOOOOOOCOOOOOOCOOOCX»OOOOOOCOOOCX>G' VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Tot zwak of matig afnemende wind tussen noordoost en oost. Iets hogere temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. COO00O0O0O000000000CX50000000C Een aantal linkse leiders en officieren is gearresteerd. De verbindingen met het buitenland zijn vrijwel geheel verbroken. Het luchtverkeer is gestaakt. De telefoon verbindingen zijn verbroken en de grenzen gesloten. BEIROET. - Premier Hasjem deed in een officiële verklaring een beroep op de be volking rustig te blijven en met de regering samen te werken bij het herstel van het normale leven, aldus meldt radio Beiroet. Het station meldde in een Arabische uit zending, dat de Jordaanse veiligheidsauto riteiten een aantal communisten op be schuldiging van opruiing hebben gear resteerd. De zender haalt een communiqué van het Jordaanse ministerie van Binnen landse Zaken aan, waarin wordt gezegd, dat de toestand rustig is en dat er zich donderdag geen incidenten voordeden. AMMAN (Reuter) Volgens de Jor daanse radio-omroep hebben de burger lijke leiders van de Jordaanse stad Bethle hem zich achter koning Hoessein geschaard en de communistischgezinde elementen, die betogingen in Bethlehem op touw gezet hebben, veroordeeld. Koning Hoessein heeft in een radio-rede gezegd dat zijn geduld tegenover de vijan dige propaganda en geruchten uitgeput is. Hij waarschuwde het volk tegen onder mijnende invloeden en beschuldigde de politieke partijen in zijn land van het ont vangen van bevelen uit het buitenland. Hij beschuldigde de regering-Naboelsi ervan, dat zij „zijn moreel ondermijnd heeft" toen hij tijdens de Israëlische aanval op Egypte tussenbeide wilde komen en dat zij de communisten in Jordanië de vrije hand liet. „De communistische partij is onwettig om dat zij tegen onze godsdienst is. De commu nisten in Jordanië zijn broeders van de communisten in Israel en krijgen van hen instructies", aldus de koning. Hoessein be schuldigde de regering-Naboelsi er ook van, dat zij getracht heeft de politieke partijen te laten binnendringen in het leger en dat de tién politieke partijen zich alleen bezig houden met het smeden van komplotten en samenzweringen. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse regering heeft de speciale afgezant van president Eisenhower, James Richards, tijdelijk uit het Nabije Oosten teruggeroe pen. Volgens het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken zal Richards naar Bonn gaan voor overleg met de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, die van 2 tot 4 mei in Bonn de ver gadering van de ministerraad van de NAVO zal bijwonen. Richards bevindt zich in Asmara (Eritrea). Hij heeft in negen landen de plannen van Eisenhower toegelicht. In Asmara wachtte hij Op een eventuele uitnodiging voor bezoeken aan Jordanië en andere Arabische landen. Koning Hoessein van Jordanië heeft gezegd, gekant te zijn tegen een bezoek van Richards, tenzij Egypte, Syrië en andere Arabische landen erin zouden toestemmen hem te ontvangen. Ongerustheid (UP) De perschef van het State De partment verklaarde tegenover de pers dat er in het departement ongerustheid bestaat over „de bedreiging van de onafhankelijk heid en de integriteit van Jordanië door het internationale communisme". Hij wei gerde enig verband te leggen tussen de gebeurtenissen in Jordanië en de afvaart van de Amerikaanse zesde vloot naar het oostelijk deel van de Middellandse Zee, dat volgens hem „het normale operatiegebied" van de vloot is. President Eisenhower, die vakantie houdt in Augusta (Georgia), laat zich gedurende de gehele dag op de hoogte houden van de ontwikkeling in Jordanië door minister Dulles. Deining (Reuter) Senator Knowland, leider van de Republikeinse fractie in de Senaat, heeft na een onderhoud met Dulles ver klaard, dat de toestand in Jordanië ernstig is, doch dat er voor het ogenblik geen noodtoestand bestaat die een Amerikaans optreden eist. Knowland gelooft, dat in geval van Sov jet-inmenging het plan Eisenhower toe gepast zou worden. „Dit zou wellicht onder andere omstandigheden ook kunnen ge beuren." Hij zei het raadzaam te achten dat niemand probeert „in dat gebied van de wereld nog meer deining te veroor zaken". (UP) Senator Mansfield, de leider van de Democratische fractie heeft verklaard dat „alle ingrediënten van een grote oorlog in het Nabije Oosten voorhanden zijn". Hij acht het zeer goed mogelijk dat, wanneer de toestand niet onder controle wordt ge bracht, de Verenigde Staten in de gebeur tenissen betrokken zullen worden. Anonymus Een vriend is iemand die een hekel heeft aan dezelfde mensen en dingen als gij. Deze foto werd gemaakt tijdens het hoogtepunt van de betogingen in de Jordaanse hoofdstad Amman tegen het plan van president Eisenhower voor het Nabije Oosten, aan de vooravond van het aftreden van de' regering- Khalidi. Gehelmde soldaten trachtten de menigte, die spandoeken m.et leuzen tegen de koning en de regering mee voerde, in toom te houden. De massa's werden aangevoerd door linkse leiders, die een algemene werkstaking hadden uitgeroepen. Voor de liefhebbers van felle kleuren is de bollenstreek thans op zijn mooist. Er staan hier en daar nog wel wat hyacinten, maar deze zijn niet zo mooi van kleur, als gevolg van het tegenhouden van de groei bij de schuurbehandeling. Over de gehele streek vindt men de tulpenvelden in bloei. De vroege tulpen worden al gekopt, want het weer is hiervoor bijzonder geschikt. Na de eerste week van mei zal men nog maar weinig kleurschakeringen van bloeiende bollen tussen Haarlem en Leiden aantref fen. ADVERTENTIE nu u BARTLUORISSTR HAARLEM IEL 34 39 fERD. BOLSTR. 48 A'üAM TEL. /17162 MOTOR - BROMFIETSKLEDING Prinses Beatrix, gefotografeerd op de tribune in het Piazza di Siena te Rome, waar zij een internationaal concours hippique bijwoont. De Prinses reikte na afloop van de wedstrijden de prijzen aan de winnaars uit. XXXXXOOOOOQOOOOOOCoooooc DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Wijzigingen van verkeersreglement in voorbereiding te Den Haag Bjj het ministerie van Verkeer en Wa terstaat zijn maatregelen in voorbereiding tegen het overmatig lawaai, dat bromfiet sen kunnen veroorzaken. Om hiertegen te kunnen optreden zal een wijziging van het verkeersreglement nodig zijn. Een com missie heeft deze kwestie in studie en zal naar kan worden verwacht binnen kort een voorstel aan de minister doen om dit overbodig lawaai strafbaar te stel len. Het gaat hier in hoofdzaak om het „scheurende" geluid, doorgaans veroor zaakt door het met open knalpot rijden. Tot nu toe is er geen enkele bepaling, waarin dit aan de als „wielrijders" be schouwde bromfietsers verboden wordt. De afdeling geluid van de technisch-phy- sische dienst T.N.O. en T.H te Delft is sedert geruime tijd bezig met het meten van overbodig lawaai, veroorzaakt door bromfietsen. NEW YORK (UP) De secretaris der UNO, Dag Hammarskjoeld, heeft donder dag op een persconferentie gewaarschuwd, dat men niet in paniek moet raken door „halfbakken" verklaringen over de gevaren van atoomstraling. Hem was gevraagd of het, gezien de Japanse en Indiase protesten tegen proe ven met kernwapens en de verklaringen van de Paus, dr. Albert Schweitzer en anderen over zulke experimenten, niet ge wenst is, dat de commissie van de UNO voor atoomstraling meer spoed achter haar werkzaamheden zet, wat betreft de be paling van het gevaar van de radio-actieve regens. „Als de commissie van gevoelens is dat er een stevige wetenschappelijke basis is voor een waarschuwing, zal zij niet dralen. Maar zij zal niet bijdragen tot enige vorm van paniek door met halfbakken conclu sies te komen", aldus Hammarskjoeld. HONGKONG (AFP) Radio-Peking heeft donderdag bekend gemaakt, dat de lucht boven uitgestrekte gebieden in het noorden, noordoosten en het noordwesten van het Chinese vasteland op het ogenblik „sterk radio-actief" is. Radio-Peking een verklaring van de Chinese minister van Gezondheid aan halend spoort de luisteraars aan geen fruit en groenten te gebruiken alvorens deze eerst in kokend water te hebben af gewassen. Het radiostation voegde hieraan toe, dat de radio-activiteit uit Siberië kwam. Eenzijdige stopzetting STUTTGART (Reuter) De voorzitter van de Westduitse Bondsdag, Eugen Ger- stenmaier, heeft verklaard dat hij er voor stander van is, dat de landen van de NAVO de proeven met atoomwapens stop zetten, zodat de Sovjet-Unie geheel alleen de verantwoordelijkheid zal dragen voor de schade, die de wereld tengevolge van radio-activiteit zal lijden. Hij zei, dat de Westelijke mogendheden de stopzetting van de atoomproeven bekend moeten maken zonder eerst tot een overeenkomst hier over met de Sovjet-Unie te zijn gekomen. DIJON (UP) Ex-premier Edgard Faure In overleg met het ministerie van Econo mische Zaken heeft de Federatie voor de Nederlandse Brandstoffenhandel ook dit jaar adviesprijzen voor huisbrandkolen voor voorj aars-, zomer- en winterleverin- gen opgesteld. De voorjaarsprijzen zullen, met uitzondering van de superkwaliteit en de nootjes afmeting 4, gelijk of ongeveer gelijk zijn aan de tot 1 mei geldende win- terprijzen. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zullen de zomer- en winter- prijzen de normale verhogingen vertonen. Carl Gustaf, de kroonprins van Zwe den, verjaart op dezelfde dag als Koningin Juliana. Hij wordt op die dag elf jaar. heeft zich geheel achter de verzoeken ge steld om een onmiddellijk einde te maken aan de proefnemingen met kernwapens, eerder deze week gedaan door zijn land genoten, de dokter-„missionaris" Albert Schweitzer en de communistisch georiën teerde geleerde Frederic Joliot-Curie. In een artikel in zijn plaatselijke blad „Franc-Jura" schrijft Faure, dat „geen enkel land verder op deze fatale weg moet voortgaan. Later zullen we dan wel kunnen uitmaken, welke regeling er moet worden getroffen". LONDEN (Reuter) Het Britse medische tijdschrift „The Lancet" heeft er donder dag bij de Britse regering op aangedrongen de komende kernproeven in de Stille Oceaan niet door te laten gaan. Het blad wijst op het gevaar van de radio-activiteit en verklaart, dat er onder handeld moet worden over spoedige stop zetting van de kernproeven. Ander geluid Uit een verslag van de New York Times over de jaarlijkse bijeenkomst van de Na tionale Academie van Wetenschappen in Amerika, welke zich in het bijzonder met stralingsgévolgen heeft bezig gehouden, blijkt, dat daar de zienswijze tot uiting is gebracht, dat de medische toepassingen van radio-activiteit voorshands veel ern stiger gevaren inhouden, dan de proef nemingen met kernwapens. Deze mening werd uitgesproken door de gezaghebbende gyneacoloog dr. H. Bentley Glass van de John Hopkins Universiteit. Hij zeide, dat dertig jaren van kern explosies mits uitgevoerd met dezelfde in tensiteit als de afgelopen vijf jaar, nog slechts een stralingsdosis zouden veroor zaken van een-tiende tot twee-tienden van een Röntgen. Dit is naar hij zeide ongeveer dezelfde stralingsdosis, die opgeleverd wordt door het radium-verlichte uurwerk van een polshorloge gedurende dertig jaar. Hij betoogde, dat iedere stralingsdosis ech ter een zekere schade veroorzaakt. Het is naar hij betoogde, eerder de toepassing van kernenergie voor niet-oorlogsdoelein- den, die meer gevaren van schadelijke straling met zich meebrengt, dan de toe passing in nieuwe wapens. ADVERTENTIE dat onze amandelkoekjes bereid zijn van zuivere amandelen Wij verwerken alleen ROOMBOTER CENTRUM GALERIJ TELEF. 4302 Drie andere ternauwernood aan verdrinking ontkomen Vannacht om ongeveer 2 uur is een per sonenauto met zeven jongelui bü het dorp W o g n u m (nabjj Hoorn) te water ge raakt, waarbij vier inzittenden zijn ver dronken. Het waren de 19-jarige Theo Koning uit Midden-Beemster, de even oude Simon de Ruyter uit Oosthuizen, de 23-jarige mej. Trees van Alphen uit Hoorn en de 17-jarige Nellie van der Lee uit II- pendam. Drie andere jongemensen konden bijtijds worden gered. Zij hadden in Wog- num gezamenlijk een feestavond van de r.k. landbouwwinterschool te Hoorn be zocht. De jonge mensen hadden in Wognum een feest van geslaagde leerlingen van de r.k. landbouwwinterschool bijgewoond. Na het feest keerden de zeven jongelui in een grote Amerikaanse wagen, eigendom van de hee- S. B. de Ruyter uit Oosthuizen, naar huis terug. De twee dochters van de heer Van Alphen, directeur van de school, bevonden zich daarbij. Enkele meters van het café, waar het feest was gevierd, is de auto uit een bocht in de weg gevlogen. De wagen ontwortelde twee boompjes, kantel de en kwam met de wielen naar boven in de sloot langs de weg terecht De jonge mensen poogden wanhopig zich te bevrij den maar zij slaagden er niet in de ver wrongen deuren te openen. Enkele andere feestvierende jongelui, die eveneens met een auto op weg naar huis waren, zagen het ongeval gebeuren. Ze sprongen te water en trachten de deur te openen, echter zonder resultaat. Bij omwo nenden haalden zij een bijl en een voor hamer en sloegen daarmee de deur kapot. Zij slaagden erin drie der inzittenden te redden, de dochter Franca van directeur van Alphen, een broer van de chauffeur De Ruyter en mej. Lucie Koning, zuster van Theo Koning. Deze drie geredden wa ren hevig overstuur. De verslagenheid over dit ernstige ongeluk is zeer groot. Ongeval te Noordsche Schut De 7-jarige Johannes Okken te Noord sche Schut, gelegen nabij Groningen, stak gistermiddag omstreeks 5 uur, na uit de bus te zijn gestapt, plotseling de straat over. Hij werd voor de ogen van zijn moe der door een auto aangereden en gedood. Door trein gedood Twee arbeiders, J. van Norden en W. Schriever, in dienst bij een particuliere aannemer te Utrecht, zijn vanmorgen om kwart voor elf door de sneltrein Amster- dam-Enschedé, nabij een blokpost op drie kilometer afstand van W e e s p, aangere den en op slag gedood. De trein had drie kwartier vertraging. CCOCOCCOCOOOOOOCCCCCOOOCCOOCOOCCCXXXXXX:OCCCCCCOCXXXXXXXX) Indonesië drijft langzaam maar zeker naar een crisis, die over 's lands voort bestaan als staat zal beslissen. Climax van die crisis wordt de onvermijdelijke krachtmeting tussen een verziekt natio nalisme en de krachten van gezond ver stand en werkelijk patriottisme, die in de archipel nog altijd veel sterker zijn dan men in het buitenland èn in Dja karta wel aanneemt. Die tegenstelling uit zich in de eerste plaats in het con flict tussen Djakarta's holle centralisme en de buitengewesten, die leuzen en „concepten" beu zijn en die opbouw wensen. Tot persoonlijkheden herleid wordt dit conflict belichaamd in twee mannen, die eens Indonesië's symbolische twee eenheid vormden: de president Sukarno en de staatsburger Mohammed Hatta. Onze reisredacteur W. L. Brugsma, zo juist teruggekeerd van een reis van vijf weken door Java, Sumatra en Celebes, opent vandaag zjjn Indonesische repor tage met een exclusief verslag van een gebeuren, dat de eerste ronde van die I strijd vormde: de door Djakarta op touw gezette rebellie in Palembang, die ten doel had Sumatra's autonomistisch stre ven te breken. Het jammerlijk falen van die poging heeft men door een dicht gordjjn van censuur goeddeels aan het oog van de wereld onttrokken. Onze reisredacteur was de enige buitenlandse correspondent, die ten tijde van deze rebellie in Palembang was. Zie voor de reportage pagina 3. <x<»c»cK)oooaxx»coooooooooocxxx»ooooooc)OOo<x»ooooooooodo Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 342 personen, i van wie 68 kinderen. IJ (Van onze correspondent in Parijs) Een gezelschap van ruim twintig Franse journalisten en buitenlandse correspon denten in Parijs, onder wie zich als enige Nederlander ook uw correspondent be vond, was eergisteren door de Amerikaan se autoriteiten uitgenodigd de manoeuvres bij te wonen rond en op het grote vlieg- dekschip, de Forrestal. Ook de Belgische minister van Financiën, en een aantal Amerikaanse Congresleden waren door de Amerikaanse vlootvoogd voor deze demon stratie op het water, die tenslotte in het water zou vallen, uitgenodigd. De Forres tal, die bemand is met 3500 koppen en honderd vliegtuigen kan bergen, lag woensdagavond nog op de rede van Nice en wij hebben, met onze collega's, op dit schip de eerste nacht gelogeerd. Gister morgen om zes uur werden wij echter ge wekt met het verzoek onmiddellijk te ver trekken. Des nachts was uit Washington bericht ontvangen, dat de oorspronkelijke manoeuvres niet door zouden gaan. De Forrestal en de overige eenheden van de zesde Amerikaanse vlcot, die tot het einde van deze maand in de Franse wateren zou den blijven, hebben, toen wij nauwelijks vertrokken waren, de ankers gelicht. Een nieuwe bestemming werd offi cieel niet medegedeeld, doch de vloot is naar het oostelijk deel van de Middelland se Zee gedirigeerd met het oog op de cri sis in Jordanië. Het vertrek van de Forrestal ging zo overhaast te werk, dat ettelijke officieren en manschappen, die zich aan wal bevon den, de tijd niet werd gelaten aan boord te komen. Alle verlofgangers werden uit Parijs en andere oorden teruggeroepen, doch zij zullen zich pas in Napels bij hun eenheden kunnen voegen. Aan de journalisten werd door de Amerikaanse admiraliteit, die tamelijk op gewonden leek, verder weinig aandacht besteed. Er stond op de militaire lucht haven van Nice een transportvliegtuig klaar om ons naar Parijs terug te brengen. De piloten waren echter de streek gaan verkennen en konden niet achterhaald worden. De terugtocht moest een halve dag worden uitgesteld.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1