SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Prestatiepeil Rode Duivels is zeer moeilijk te peilen Vivant Hollandia krijgt 20 meter voor, maar Vaja Con Dios zal winnen Nederlandse Davis Cup-ploeg leidt tegen de Noorse tennisploeg Niet al te zelfverzekerd Oranjeteam lijkt favoriet Overwinnigen van Van Dalsum en Dehnert MORGENMIDDAG IN AMSTERDAM KOERSEN OP MEREVELD Bestuur KNHB besprak competitiestructuur Zes Britse professionals geschorst, Ford niet Trevor Ford krijgt zijn werkvergunning Veel critiek Coppens terug Openingswedstrijden op Olympische wielerbaan HONKBAL HANDBAL KORFBAL F.A. selecteerde 22 spelers voor Engels elftal ZATERDAG 27 APRIL 1957 als favoriet aan de start, daar voor Promo tor O en Rita Bond het amateursnummer wel gekozen zal worden. Haar grootste ri valen zijn Roi de Cinq Mille en Quilla Lee, met als mogelijk outsider Sir Heny. Bij de amateurs heeft de bekwame Ber- gisch de dankbare taak de Alkmaarse crack Spencer Gay's Zoon te mogen sturen. Deze combinatie was direct al succesvol en-on danks het feit, dat zij nu 40 meter voorgift moet geven is de machtige hengst in staat langs de kopgroep te komen, waarin Pro motor O en Upie Scott P de hoofdrollen zullen spelen. In de 't Loo-prijs heeft Sally Harvester D de koers in haar macht, daar zij met haar enorme uithouding de afstand gemak kelijk uitloopt. Queen Mary en de voortref felijke Sir Parisien O zullen haar niet kun nen houden. Zoals gewoonlijk is het internationale nummer de clou van de dag. De keuze Tes- selaar (Ria Olivier, Raleigh Harvester) start als de grote favoriet, maar daar Ria Olivier in de afgelopen weken regelmatig een storende fout maakt, is onze verwach ting dat Mottelman (Pretty Boy, Quintus Harvester) voor de grote vosmerrie zal ein digen. Indien de baan hard en snel mocht zijn zal ook Narciso van Zora in de eind strijd van de partij zijn. Vrijdagavond is in Amsterdam een be spreking gehouden tussen het bestuur van de K.N.H.B. en afgevaardigden van de eer ste- en overgangsklassers, waarop de mo gelijkheden werden onderzocht om te komen tot een gewijzigde structuur van de competitie. Vrijwel unaniem - er waren slechts twee tegenstemmers - was men van oordeel, dat de huidige situatie het minst gewenst is. Verlangd werden een beperking van het aantal eersteklassers en uitbreiding van het aantal wedstrijden in de hoogste klassen. Verscheidene voorstellen werden bespro ken: a. Het voorstel van het bondsbestuur om twee eerste klasse-afdelingen van elk zes teams, die een dubbele competitie zou den spelen, en twee overgangsklassen van elk tien teams in te stellen. De huidige situatie is: twee eerste klasse-afdelingen van elk acht teams en twee overgangs klasse afdelingen van elk acht teams. In iedere afdeling een normale competitie, b. Een voorstel om te komen tot een topklasse van tenminste acht verenigingen, c. Twee eerste klasse-afdelingen van zes teams. De clubs zouden in hun eigen afdeling een normale competitie en met de clubs van de andere afdeling een halve competitie spelen (totaal 16 wedstrijden). Dit laatste voorstel had weinig steun. Ten aanzien van de beide andere was de stem ming verdeeld. Het bondsbestuur zal op uiterlijk 3 mei een beslissing nemen. Door de verenigingen werd voorts grote aandrang op het hoofdbestuur uitgeoefend om in de perioden, waarin de competities worden stilgelegd (door deelneming aan Europese kampioenschappen, interlandwed strijden e.d.) bekerwedstrijden of toer nooien te organiseren. Van Dalsum (links) in actie tegen zijn Noorse tegenstander. Dank zij twee moeizame overwinningen van Hans van Dalsum en Fred Dehnert heeft Nederland na de eerste dag van de Davis Cup-wedstrijd tegen Noorwegen (eerste ronde Europese zone) met 20 de leiding. Van Dalsum versloeg de Noorse nummer één, Sjoewall met 62, 46, 62, 46, 63 en Dehnert klopte Finn Soehol met I6, 62, 36, 75, 61. Het handjevol publiek, dat op deze winde rige middag de tribunes rond het Mets- centrecourt in kleumende groepjes had be volkt, is ondanks het nogal verrassende succes van de beide eerste enkelspelen niet opgetogen naar huis gegaan. Maar zelden werd er tennis van klasse vertoond en zeker in de eerste partij waren de aantrek kelijke momenten schaars. Van Dalsum was, wat conditie en snelheid betreft, de mindere van de goed geproportioneerde blonde Noorse atleet. En hij wist dit. Hij probeerde dit nadeel op te vangen door de taktiek van vertragen toe te passen. Helaas ontbrak in het spel van de Ne derlander de nodige vastheid zodat de op zet maar half gelukte. Meestal kreeg Sjoe wall toch gelegenheid zich uit te leven op zijn sterke punt: de drive vanuit het ach terveld. Zo gaf de eerste set al weinig aan vallend spel te zien. Sjoewall verkoos de baseline en Van Dalsum kwam lengte te kort om zich oploopkansen te verschaffen. Toch was het aantal fouten van de Noor op de zachte slagen van zijn tegenstander zo groot, dat Van Dalsum vrij gemakkelijk de set kon winnen. In de laatste set zette Van Dalsum alles op één kaart en het lukte. Hij liet zijn tak tiek van het uitlokken van misslagen va ren en nam zelf de aanval over. In hoog tempo won hij met goed plaatsen en ver snellen van vaart in de rallies vijf games achtereen. Even was er een herstel van de Noor, toen maakte Van Dalsum de partij uit. De tweede partij leek een snelle zege voor de Noren te zullen worden. Dehnert verviel in de eerste set tegen Soehol in zijn oude fout van wilde, onbeheerste sla gen en binnen korte tijd had de 20-jarige Noor de set met 61 gewonnen. Soehol maakte in die eerste fase van de strijd de indruk een beter tennisspeler te zijn dan Sjoewall. Hij is soepeler, zijn voe tenwerk is beter en zijn slagenrepertoire is gevarieerder. Maar naarmate de partij vorderde en Dehnert wat beter ingeslagen raakte, kwam toch de matige klasse van de Noor tot uiting. Dehnert speelde lang zijn beste partij niet. Ook hem mankeerde het aan vast heid, maar hij demonstreerde zonder twij fel beter tennis dan Van Dalsurn had ge daan, met goede vaart en spreiding en met een grotere vechtlust. Hij kreeg langza merhand beter vat op het fantasierijke, ge varieerde spel van zijn tegenstander en aan het net kon hij met smash en volley menig punt scoren. Dat was het positieve in het tennis van Dehnert: hij zorgde in de meeste gevallen zelf voor de punten. Zes Britse profs, spelers of oud-spelers van Sunderland, zijn voor een gemeen schappelijke commissie van de F.A. en van de Football League verschenen in verband mat de beschuldiging dat zij onder de tafel premies zouden hebben ontvangen toen zij naar Sunderland werden getransfereerd. Zij hebben echter geweigerd op de gestelde vragen te antwoorden en vijf hunner, te weten Ray Daniels, Billy Elliott, Willie Fraser, Ken Chisholm en Johnny Hannigan zijn voor onbepaalde tijd geschorst. Tegen de zesde, Trevor Ford die per vliegtuig uit Nederland was overgekomen, zal de commissie naar zij meedeelde geen strafmaatregelen nemen. De commissie komt op 8 mei wederom in Londen bijeen. Vrijdagmiddag heeft de afdeling perso neelszaken van de n.v. Philips in Eindhoven van het bureau arbeidsvoorziening uit Den Haag goedkeuring gekregen voor het aan stellen van Trevor Ford op de afdeling public relations. Ford, oud-speler van Wales en van Cardiff City, was enige tijd geleden door de Eindhovense eredivisieclub PSV gecontracteerd, doch kon aanvankelijk geen werkvergunning in Nederland krijgen. Vermoedelijk zal hij op 3 mei meespelen in de wedstrijd tussen PSV en Lokototiva uit Zagreb. UTRECHTS ELFTAL. In het Utrechtse stadion heeft de Joegoslavische voetbalclub „Zagreb" een lichtwedstrijd gespeeld tegen het Utrechts provinciaal elftal. De Utrech ters wonnen deze wedstrijd met 31, nadat zij de rust met een 21 voorsprong waren ingegaan. (Van onze sportredacteur) Morgenmiddag is het weer zover: NederlandBelgië in het Olympisch Stadion in Amsterdam. En dus staan weer twee geladen ploegen in het veld, die alles uit de landenstrijd zullen proberen te halen wat er uit te halen valt: de eer van de overwin ning. Een eer overigens die juist in de wedstrijden tussen de Oranjeploeg en die van de Rode Duivels dubbel opgeld doet, omdat ze behaald wordt op een elftal voetballers, dat in alle sportiviteit uiteraard alles heeft gegeven wat er te geven viel op voet- balgebied. En wie zal die eer morgen middag verdienen? Het lijkt zo op het eerste gezicht dat de Oranjeploeg de beste kansen gaat maken. Ook al valt er dan zoals trouwens steeds het geval is geweest, niets met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid te zeggen. Het enige dat gezegd kan worden van het Nederlands elftal is dat men er vertrouwen in kan hebben en van het Belgische dat men meer dan ooit moet afwachten wat of er uit de bus komt. Ook in België dat is de afgelopen week heel duidelijk gewordenis het geen ple ziertje om deel uit te maken van de keuze commissie die het nationale voetbalelftal moet kiezen. En vooral over het team dat morgen in het veld komt is veel naars ge zegd en geschreven. Alles bijeen echter hebben wij de indruk gekregen dat men in België ietwat met de handen in het haar zat bij het samenstellen van de ploeg van de Rode Duivels, omdat men uit veel mid delmatige spelers de sterksten moest zien te halen. Dat valt vooral niet mee, omdat er altijd spelers over blijven, die met even veel recht een plaats in het elftal lijken te verdienen als de gekozenen. Hoe dan ook, de Rode Duivels komen met vele becritiseerde spelers. En dat ondanks het feit dat slechts vijf spelers gehandhaafd zijn van het elftal dat niet zo lang geleden met 50 van Spanje verloor. Men had in België graag een geheel nieuw elftal binnen de lijnen gezien om eens te zien of er wat nieuw talent onder zou kunnen schuilen. Hoe ook, vast staat dat men het minste vertrouwen heeft in de achterhoede. De beide backs komen uit een vereniging, die slecht geklasseerd staat, terwijl de nieuwe doelman Gernaye zowel als Meert schijnen geen kans meer te maken iedere routine van interlandvoetbal mist. Daar komt dan nog bij dat ook de stopperspil een nieuweling is. En dat on danks het feit dat Nelissen al vijfendertig jaar oud is.... Hij heeft naam gemaakt door zijn betrouwbare spel als afbrekende spil, maar vestigde nimmer de aandacht op zich door zuiver speltechnische capacitei ten. En in de voorhoede is het al evenmin pais en vree. Coppens is wederom opge steld een voetballer, waarmede men te allen tijde rekening dient te houden maar hij zal vermoedelijk te weinig steun krijgen om een doorlopend gevaar te zijn. De vleugel Houf-Orlans speelt niet voor de eerste keer tegen Nederland, doch ver mocht nog nimmer veel indruk te maken. En tegenover dat alles staat dus wij zeiden het reeds een elftal dat het ver- Ter gelegenheid van de aankomst van de renners van de Ronde van Nederland voor professionals, wordt op 13 mei het baan- seizoen in het Olympisch stadion in Am sterdam geopend met een internationaal wielerprogramma. De Utrechter Noppie Koch, die de afge lopen maanden grote successen achter de motor in het buitenland heeft geboekt, start in een wedstrijd over 2 manches van elk 40 kilometer tegen de Nederlanders Jan Pronk en Wil Vreeswijk en de Duit ser Jacobi, Intra en Marsell. De Nederlandse sprinters Arie van Vliet en Jan Derksen binden in een omnium de strijd aan met de Fransman Gaignard en de Belg Debacker. Zij rijden een sprint, een klassementswedstrijd over 5 kilometer, en een tijdstart over 1000 meter. Coppens (links) en Van der Hart zijn ook zondag weer eikaars directe tegen standers. Zal de oude Antwerpse rot er in slagen het de Nederlandse stop per erg lastig te maken? Het wordt weer afwachten. trouwen verdient. Verdedigend vooral zul len de Nederlanders hun mannetje wel staan. Veel hangt uiteraard verder af van het debuut van de Maastrichtenaar Van Wissen, die de niet erg dankbare taak krijgt een rasvoetballer als Notermans te gaan vervangen. Verder zijn ook de verrichtin gen van de Nederlandse aanval nog met vele nevelen omringd. In hun clubs zijn alle vijf de aanvallers verdienstelijke spe lers, doch men dient vooral maar af te wachten wat zij in interlandvoetbal op kunnen brengen en vooral. wat zij als linie zullen betekenen. Bij dat alles schulit echter nog een groot gevaar voor de Nederlanders. En dat is een te grote dosis zelfvertrouwen. Wij her inneren ons de wedstrijd tegen de Luxem burgers nog maar al te goed om te weten dat te vee) zelfvertrouwen tot eigenaardige vertoningen kan leiden. En in een wed strijd tegen de Rode Duivels ongetwijfeld ook tot droevige vertoningen. Alles bijeen echter geloven wij wel dat men het Neder lands elftal van morgen als licht favoriet kan beschouwen te Ten de R ode Duivels, indien Oranje tenminste het gevoel voor zelfoverschatting geen schijn van kans geeft. Door de concurrentie van Groningen zijn de velden voor zondagmiddag op Mereveld niet al te goed bezet, doch aan de andere kant heeft dit het voordeel dat tal van fi guranten de goede klasse niet in de weg lopen. Grote belangstelling zal uitgaan naar het duel tussen de 3-jarigen Vaja Con Dios en Vivant Hollandia, welke 20 meter voor gift krijgt. Vivant heeft dit seizoen nog maar één keer gelopen, doch daarentegen is zijn rivaal al geducht aan de tand ge voeld, hetgeen zijn koerskonditie beter zal doen jn. Een krappe zege ligt dan ook voor Vaia Con Dios in het bereik. De ver rassing kan nog komen van Vaurien. In het ruim 2600 meter lange stayers nummer maakt Sirona haar seizoendebuut. De schimmel is sterk en snel, maar haar haast traditionele fout aan de start, zal haar ditmaal de weg naar de overwinning versperren. Deze luxe kan zij zich tegen Sir Messidor en Quick Fire niet veroor loven. De Franse crack Double Six M wordt in de laatste weken voor zeer zware opgaven gesteld. Gedurende het Paasweekeinde liep hij in Duitsland en op Duindigt en vervult tussen al deze bezigheden nog zijn rol als vaderpaard. Aan alles is een grens, zodat in de internationale Gassel-prijs de keuze valt op de in grootse vorm lopende Post- duifje G en Q Bascom. Het openingsnummer kan gewonnen worden dóór Triton Erebus, vóór Ullustre Hanover, die weliswaar sneller is, maar fouten maakt. In de Aarle-prijs zijn het Utopie, Umber en Theo Bascom, welke el- v r* x-yyy xx «coooAjoo/DOCcooocxxy xxioncxxxpoooaoooocxxxxxxx <x BELGIE Diricx (Union) Mees (Antwerp) Piters Van den Berg (Standard) (Union) v. d. Stappen (Charleroi) Van Rooy (Union) Nelissen Van Herpe (Verviers) (La Gantoise) Coppens Houf Orlans (Beerschot) (Standard) (La Gantoise) Scheidsrechter: F. Grill (Oostenrijk) Carlier Timmermans (Fortuna) (ADO) Van Wissen (MVV) Kuys (NAC) v. d. Gijp Bosselaar v. d. Kuil (Feijenoord) (Sparta) (Ajax) v. d. Hart Klaassens (Fortuna) (VVV) Wiersma (PSV) Pieters Graafland (Ajax) NEDERLAND kaar weinig ontlopen. Umber is over deze afstand sterker en zal dit gevecht dan ook wel in zijn voordeel beslissen. Indien de Derby-winnaar Urania tot een zelfde verrichting komt als bij haar sei zoendebuut, dan zal zij de zekere winnaar zijn in de Chaam-prijs, waarin haar jaar genote Unita Zora de tweede plaats kan bezetten. Uncmdé zou zonder fout kunnen verrassen. De Deurne-prijs is het sterkst bezette nummer, waarin de favoriet Spencer Nora een handicap van 40 meter in te lopen heeft.In dit grote veld is dit te zwaar, zo dat United Hanover en Sally's Bertha gro tere kansen worden geschonken. In het leerlingennummer heeft Tourtelle de beste papieren, vooral gezien haar prachtige verrichting op 2e Paasdag, toen zij ondanks een gehavend sulky-wiel tot aan de finish in het voorste gelid te vinden was. Rob en Rita Belwin zijn de andere kanspaarden. Op Koninginnedag Op Koninginnedag wordt in het Alk maarse Sportpark een groot drafprogram ma afgewerkt, waarin de stallen uit de kop van Noordholland een overwegende rol zullen spelen. Mottelman kan de reeks al beginnen met Ulevel in het openingsnum mer. De merrie heeft nog niet veel gedaan, maar de concurrentie van Umberto Scott en Ural is zo zwak, dat zij bij geringe vor deringen wel moet kunnen winnen. Bij de 3-jarige paarden, die nog niet hebben ge wonnen, beheersen Vlekloos Hanover, Vic tor Emanuel en Violina Morton de situatie. Een volkomen open koers, waarin de gro tere routine van Violina Norton vermoede lijk wel de doorslag zal kunnen geven, waardoor Victor Emanuel op de tweede plaats zal eindigen. In de Oranje-prijs draagt Uitloper haar naam niet met ere, want door haar beperk te uithoudingsvermogen zal zij op de laat ste honderd meter het trio The Flying Dutchman, Simone en Tabor Harvester D niet kunnen houden. Deze spannende koers tussen de Westfriese trainers Mottelman, Tesselaar en Dapper zal eerstgenoemde in zijn voordeel kunnen beslissen. New Vlamingman, die op zijn oude dag weer in training genomen is en het niet onverdienstelijkdoetkan zijn terugkeer inde draversarena met een overwinning bekro nen. Door zijn gunstige positie aan de start zal hij een beslissend voordeel op Strange Story kunnen behalen. De Soestdijk-prijs brengt Reine Neosko Ook dit honkbalseizoen zal reeds bij zonder vroeg worden begonnen en voor het komende weekeinde is in de eerste klasse reeds direct een volledig program ma vastgesteld, waarbjj ongetwijfeld de meeste belangstelling zal uitgaan naar de plaatselijke ontmoetingen. Sportclub Haar lem krijgt het zondag in eigen omgeving direct moeilijk tegen landskampioen Scho ten, terwijl HHC het des middags om half drie op hetzelfde terrein in het Noorder sportpark tegen EHS, met de nieuwe aan winsten Van Deursen, v. d. Mark en Oos- terbaan ook zeker niet gemakkelijk krijgt. Op het terrein aan de Brederodelaan in Bloemendaal ontvangt Kennemerland zaterdagmiddag om vier uur Sparta, tegen welk negental zeker een kleine winst mo gelijk is. Ook TYBB heeft een thuiswed strijd, doch de geel-zwarten zullen van deze ontmoeting tegen het Amsterdamse VVGA zeker niet veel verwachtingen hebben. De EDO'ers gaan in Amsterdam tegen het weer in de eerste klasse teruggekomen Blauw Wit de knuppel hanteren en de ploeg van Van Leuven krijgt hier reeds de kans op twee kostbare winstpunten. Ook HCK moet het gaan opnemen in Am sterdam-Noord tegen de nieuwe eerste- klaser De Volewijckers, welk negental reeds in het Amsterdamse ABC-toernooi uitstekende resultaten behaalde. De Kin- heimers zullen vermoedelijk wel met een nederlaag genoegen moeten nemen. Tenslotte gaan de HHC-reserves het in Amsterdam proberen tegen de Spartaan. Rapiditas ontmoet zondagochtend om half elf op het terrein aan de Van Oosten de Brujjnstraat in Haarlem kampioen „Aalsmeer". We verwachten een interes sante strijd, waarin de Haarlemmers geenszins kansloos zijn. Concordia gaat op bezoek bjj SSVU in Utrecht. De krachts verschillen zullen hier weinig uiteenlopen. De damesploeg van de Concordianen zal in Amstel een tegenstandster van formaat ontmoeten en we mogen dan ook verwach ten dat de Haarlemse dames met lege han den huiswaarts zullen keren. Het damesteam van HOC krijgt om elf uur bezoek van DVV en een Haarlemse zege is vrij zeker. In Zandvoort zal het in de ontmoeting tussen de Meeuwen en IJmond waarin min of meer de tweede plaats in het geding is danig spannen. De wedstrijd begint om twaalf uur. Op het terrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat krijgt Concordia 2 bezoek van leider AHV, aanvang tien over drie. Mochten de reserves een kleine kans op de titel willen behouden dan zullen zij de Adelborsten moeten kloppen. HOC start met de beste kansen tegen De Blinkert, aanvang half tien. Rapiditas 2 ontvangt Tonegido, terwijl THB een bezoek brengt aan het reserveteam van IJmond; aanvang elf uur. Bij de dames speelt Concordia 2 tegen het eigen derde team, aanvang twee uur. Als competitiewedstrijd van de KNKB zijn voor zondag vastgesteld OKV-Animo Ready (aanvang half drie) en Vogel 3 Haarlem 2. In eerstgenoemde wedstrijd zullen de Haarlemmers wel de sterksten blijken, terwijl Vogel 3 zal trachten de 5-0 nederlaag in Haarlem te wreken. Voor de beker zijn vastgesteld Water vliet-Westerkwartier 2 en Watervliet 2- DDV (12 uur). Het eerste dwaalftal kan ongetwijfeld winnen; daarentegen zullen de gasten bij het tweede veel sterker zijn. Nieuw Flora krijgt bezoek van het zwak ke DVD 2 en wint derhalve. Een interes sante ontmoeting is Aurora-DED, waarin de thuisclub zeker niet kansloos is. Oost hoek en Oosterkwartier bekeren beide in Amsterdam. Eerstgenoemde tegen OBZB en Oosterkwartier tegen Rohda 3. Stadseditiebeker In het sportpark „Duintjesveld" in Zand voort houdt de HKB zijn traditionele wed strijden om de Stadseditiebeker. Er wordt in twee poules gespeeld. In afd. A zijn in gedeeld Aurora 2, DSV 1, Nieuw Flora 2 en Oosthoek 2; afdeling B wordt gevormd door Animo Ready 2, Haarlem 3, Water vliet 3 en Sport Vereent 2. Om kwart over drie spelen de poule-winnaars de finale. Bekerhouder is Oosthoek, dat zelf door de promotie naar de KNKB aan de wedstrijd niet kan deelnemen. Het tweede twaalftal moet nu de beker verdedigen. Voor de wedstrijden om de Zilveren Korf is te elfder ure nog ingelast de wed strijd Haarlem-Swift. De ontmoeting heeft zondag om twaalf uur op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat plaats. ROEIEN Het programma van de 74ste varsity, die zondag 5 mei op het Amsterdam-Rijnka naal bij Jutfaas wordt gehouden, omvat het recordaantal van elf nummers, waar onder twee skifnummers: overnaadse en gladde, en drie nummers met achten: jonge acht 1 en jonge acht 2 en een lichte acht. De stuurmanloze twee en vier ont breken ditmaal. De wedstrijden vangen om twee uur aan en zijn om half zes geëindigd. Het hoofd nummer, de oude vier over drieduizend meter, begint om precies vier uur. De ploegen hiervoor zijn als volgt samengesteld: Triton (Utrecht): D. van Lent (boeg), C. A. Schuckink Kool, M. B. Lagaay, G. F. de boer slag) en D. van Lith (stuurman). Njord (Leiden): W. A. Kaasjager (boeg), H. W. Dicke, Q. Teixeira de Mathos, J. Ch. Friedrich (slag) en G. A. J. Smit (stuur man). Laga (Delft): M. D. Westerman (boeg), N. A. J. Westerling, J. G. Brat, L. Statema (slag) en S. A. Liem (stuurman). Nereus (Amsterdam): R. J. Snepvangers (boeg), R. H. Bunge, R. van Ommeren, A. IJsselstein (slag) en D. Drenth (stuurman). Aegir (Groningen): J. D. Domela Nieuwenhuys (boeg), R. G. Schlocht, A. J. van Yzeren, D. J. Parlevliet (boeg) en B. Kuipers (stuurman). Argo (Wageningen): W. J. Kath (boeg), M. M. W. van Dis, K. H. L. Westerling, R. J. Tazelaar (slag) en A. G. Brouwn (stuur man). Vorig jaar won Aegir uit Groningen voor het eerst het hoofdnummer. De oude vieren zullen op de volgende boeien starten: 1. Laga, 2. Triton, 3. Ne reus, 4. Aegir, 5. Njord, 6. Argo. ADVERTENTIE Hóe 'took rolt... Voor het Engelse voetbalelftal, dat in de voorronde van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal 1058 in mei tegen Ierland en Denemarken zal spelen, heeft de F.A. 22 spelers geselecteerd. De namen van deze spelers zijn: doel: Alan Hodigkinson (Sheffield United) en Reg Matthews (Chel sea); achter: Roger Byrne (Manchester Uni ted), Roy Gratrix (Blackpool), Jeff Hall (Birmingham City) en Jimmy Lanigley (Fulham)midden: Ray Barlow (West Bromwich Albion), Ron Clayton (Black burn Rovers), Duncan Edwards (Manches ter United), Tony Marchi (Tottenham Hot spur), John Wheeler (Liverpool) en Billy Wright (Wolverhampton Wanderers): voor: John Atyeo (Bristol City), Tom Finney (Preston North End), Johnny Haynes (Ful ham), Arthur Kaye (Barnsley), Nat Loft- house (Bolton Wanderers), Stanley Mat thews (Blackpool), David Pegg (Manchester United), Dennis Stevens (Bolton Wande rers), Albert Quixall (Sheffield Wednesday) en Tommy Taylor (Manchester United).

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9