Sfeerloos duel tussen Oranjeteam en de Rode Duivels eindigde onbeslist Belgen boekten verdiende overwinning in B-wedstrijd Schot van Carlier „redde" het Nederlandse voetbalelftal Subliem keeperswerk van debuterende doelmannen Rik Coppens: Holland heeft een geluksploeg SLECHT VOETBAL IN LAAG TEMPO Nederlandse voorhoede had een falende aanvalsleider Passief Minder zelfbewust IN DE KLEEDKAMERS T egenstelling Alleen Schaap, Anderiessen en Brooymans voldoende Interlandwedstrijd toch voor Belgische televisie Van der Kuil negeerde opdracht van K.C. lA.i N iJAG 2 9 APRIL 195 7 De vierentachtigste interlandwedstrijd tussen de Nederlanders en de Belgen, die gistermiddag in het Olympisch Stadion in Amsterdam werd gespeeld, is een grote teleurstelling geworden. Het was een partij voetbal die slechts zelden de kenmerken droeg van al die andere duels, die vooreerst voetbalgevechten waren waarin twee tot het uiterste geladen teams elkaar de eer van de over winning bevochten. Gisteren kon men twee ploegen aan het werk zien die slechts zelden een redelijk peil haal den en alleen de vraag welk team uiteindelijk de zege zou behalen, hield de aandacht van de mensen op de tribunes gaande. Dat uiteindelijk een gelijk spel werd bereikt mocht misschien voor de Belgen, die een elftal in het veld brachten dat veel critiek had ondervonden, een genoegdoening zijn, voor de Nederlanders zeker niet. Want juist dit elftal van de Rode Duivels had voor Met slechts bar weinig vertrouwen kan men na de interlandwedstrijd tegen de Belgen de strijd tegen de Oostenrijkers voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap tegemoet zien. Want waar haalt men binnen de kortst moge lijke tjjd een voorhoede vandaan, die met enige kans op succes de strijd zal kunnen aanbinden? Een voorhoede met een leider, die wat samenhang kan brengen in het steeds goed opgebouwde, maar erbarmelijk slecht voortgezette en afgewerkte aan- valsspel. Verdedigend komt het Oranje-team met spelers als Van der Hart, Kuys, Wiersma en Van Wissen een heel eind in de goede richting, maar aanvallend komt men met de tegenwoordige vuurlinie nergens, omdat enerzijds de spelers ervan de beloften van hun spel tijdens competitiewedstrijden niet inlossen en anderzijds om dat de aanvallers ieder hun eigen spel blijven spelen en niet over capaciteiten blijken te beschikken om met begrip voor eikaars bedoelingen en wat fantasie een vijande lijke defensie te verontrusten. De toch waarlijk niet zo hechte verdediging van de Belgen met een alleen afbrekend spelende stopper had het gistermiddag zelfs vrij gemakkelijk en dat zegt over het peil van de Nederlandse aanval eigenlijk al genoeg. het Oranjeteam een vrij gemakkelijke prooi moeten zijn. Het werd dat evenwel niet omdat in de eerste plaats de aanvalslinie van het Nederland elftal slechts zelden kon uitkomen boven het peil dat een gemiddelde clubvoor hoede kan bereiken en in de tweede plaats omdat de leider van die aanval, Cor van der Gijp, volkomen faalde tegen het forse spel van de Belgische verdediging. De prettigste herinnering bleef de vijfenzestigduizend man grote voetbalschare dan ook alleen bewaren aan de spannende perioden uit de wedstrijd en het spel van de Nederlandse debutanten Van Wissen en Pieters Graafland, die een waarlijk voortreffelijke partij speel den en meer dan eens een warm en krachtig applaus in ontvangst mochten nemen. Voor het overige zal men de wedstrijd liefst zo gauw mogelijk willen vergeten. De prestaties van linksbuiten Carlier en rechtsbinnen Bosselaar schonken nog de meeste bevrediging. De Limburger, die mogelyk zijn laatste seizoen voor het Ne derlandse voetbal speelt, „trok" het rech ter gedeelte van het verdedigingsblok van de Rode Duivels vaak op handige wijze open, passeerde ook rechtsback Diricx en kele keren heel vaardig, maar veel effect sorteerden z\jn handelingen niet omdat zijn voorzetten steeds weer onbegrepen bleven. Het was dan ook verstandig van Carlier om later in de strijd zijn speelwij ze te wjjzigen en het met harde en soms ook verassende schoten te proberen. Het bleken alleen echter de enige schoten waarvoor keeper Van der Stappen voort durend op zijn hoede moest zijn, want de andere aanvallers kwamen vrijwel nimmer tot een dragelijk schot van goede richting. Minder agressief, maar toch wel nuttig, was het spel van Bosselaar. De Spartaan was in het middenveld zeer ijverig, plaat ste de bal dikwijls onzuiver, maar onder scheidde zich toch duidelijk van linksbin nen Timmersmans, die hoopvol begon, maar later tot een bedenkelijk peil afzak te. Dat was ook het geval met de Ajacied Van der Kuil. Naast de technische en tactische te kortkomingen en het geringe onderlinge begrip trok bij de voorhoedespelers nog een teleurstellend feit de aandacht. Dat was de passieve wijze, waarop de linie als geheel de strijd met de Belgische verdediging aanging. Het leek dikwijls wel alsof de Nederlandse voorhoede bij voorbaat al weinig vertrouwen had in de pogingen. Enkele keren reageerden sommige spelers niet eens in situaties, die weliswaar geen doelrijpe kansen bo den, maar die nochtans de moeite van een pogen waard waren. En juist deze negatieve factor was er wellicht de oorzaak van dat in de wedstrijd de sti mulerende aanmoedigingen van de tri bunes af achterwege bleven. Het was dan ook merkwaardig stil voor een wedstrijd tussen Nederlanders en Bel gen. Gelukkig had het duel ook een positie ve herinnering. En dat was de sublieme wijze waarop rechtshalf Van Wissen en keeper Pieters Graafland debuteerden. De kwaliteit was gering in het sfeerloze duel, maar dat gold zeker niet voor deze beide spelers. Pieters Graafland kon zich eerst met enkele gemakkelijke schoten inspelen, hetgeen hem zoveel zelfvertrouwen schonk dat hij later uitgroeide tot een doelman van grote klasse. Vooral de wijze waarop hij in de tweede helft aan Coppens doorgebroken, na een Ieijjke mistrap van Van der Hart een kans ontnam, was meer dan voortreffelijk. Zonder aarzeling en op het juiste moment dook hij naar de voeten van de nog altijd voortreffelijke Antwerpenaar en voorkwam met deze actie een zeker schijnend doelpunt. Het spel van Van Wissen zal in de toe komst wel noodlottig worden voor de VVV-er Klaassens, die gisteren zijn vijf entwintigste interlandwedstrijd speelde. Naarmate de tijd vorderde groeide het spel van de MVV-er. Hij was onbetwist de beste veldspeler. Niet alleen door de wijze, waarop hij de verdediging assisteerde en het middenveld beheerste, maar bovenal door de manier waarop hij de voorhoede steun schonk en stimuleerde. Na de Ne derlandse gelijkmaker in de tweede helft en de loomheid van de Nederlandse ploeg verdween, kon men hem maar al te vaak in de voorhoede aantreffen waar hij enke le uiterst gevaarlijke schoten afvuurde, die keeper Van der Stappen heel wat moeite kostten. De Nederlandse verdediging heeft, hoe wel aanvoerder Wiersma en Van der Hart duidelijk minder zelfbewust speelden dan in vorige ontmoetingen, in het algemeen genomen voldaan. Men poogde construc tief spel te leveren en dat lukte meer dan eens. Vooral Van der Hart had heel wat te klaren met Rik Coppens, die een voor treffelijke come-back had in de Belgi- Pelikaan, lid van de K.C., bleek niet erg voldaan over het spel van de Nederlandse ploeg als geheel. Toen wij de oud-interna tionaal na afloop van de wedstrijd in de kleedkamer naar zijn mening vroegen, zei hij ons, dat een kleine overwinning moge lijk was geweest, wanneer tenminste de voorhoede iets doortastender was geweest. Dit inzicht werd vrijwel gedeeld door de voorzitter van de T. C. de heer Kruyver, de heer Hoolboom, voorzitter van de K.C., en de heer Steinvoorte, lid van de K.C. „Maar denk er wel aan", zei deze laatste nog, „wij zijn nog aan het experi menteren". En bijna alle spelers vonden die één-één iets te weinig. Men had op een gunstiger uitslag gehoopt en gerekend. Wij tekenden de volgende reacties op: Wiersma (aanvoerder): „Ik was bang voor die stemming van „We gaan winnen", temeer daar Coppens, Piters en Orlans toch gevaarlijke spelers zijn. Misschien was een kleine overwinning verdiend, maar ik ben ook met die één-één tevreden". Van der Hart: „Of Coppens het duel zoekt of mijdt maakt weinig verschil. Een- maai moet hij toch komen. En nu had ik tenminste tijd om me te herstellen. Ik heb „lekker" gespeeld". Timmermans: „Wij hebben iets minder gekregen dan erin heeft gezeten. Ik geloof dat de Belgen wel van geluk mogen spre ken dat zij de nederlaag zijn ontgaan". Kuys: „Het was moeilijk voor ons achter, vooral de Belgische vleugelspelers Orlans en Piters, en natuurlijk Coppens vond ik goed". Terwijl bijna allen in de Nederlandse kleedkamer onvoldaan over de uitslag wa ren, zaten rustig op de bank de twee de butanten, voor wie de uitslag van minder belang scheen en die moe, maar zeer ge lukkig, in gedachten, de wedstrijd nog eens „beleefden". Van Wissen streelde het oran je-shirt, dat hij mocht houden. „Het ging prima", zei de MW-er ons, „ja, eerst had ik wel wat last van zenuwen, maar al heel gauw was dat voorbij, het ging fijn...." Pieters Graafland vond het heel natuur lijk dat hij die schoten van dichtbij had gekeerd. „Als keeper heb je daar nu een maal oog op. Je voelt als het ware wat een speler gaat doen. Vandaar dat ik zo snel kon reageren". Rustig was Hardwick, de coach van het Nederlandse elftal, bezig de voetbalkleding van zijn pupillen te vergaren, toen wij hem aanspraken. „Er zat meer verband in de ploeg dan tegen Duitsland en misschien hadden wij kunnen winnen. En of ik te vreden ben over de debutanten? Natuur lijk. In het bijzonder natuurlijk over Van Wissen, die jongen kan er zeker komen", Bij de Belgen Ook in de Belgische kleedkamer was de stemming rustig bijna berustend. De spelers knikten enkele keren goedkeurend i naar doelman Van der Stappen, van wie juist door een tekenaar een caricatuur werd ontworpen, en toonden belangstelling voor spil Nelissen, die met een dikke knie pijn lijk naar de douche-cellen strompelde, Maar opwinding, neen. Het leek wel, als of de wedstrijd reeds vergeten was. Alleen Coppens sputterde nog een beetje na. ,,'t Heeft een geluksploeg, dat Holland. Iedere keer weer.... als dat schot van Van de Bergh niet tegen de lat was gegaan en dat terrein, ach dat was geen terrein meer.te hard in het midden.je kon haast niets met de bal doenof het leuk was.... ach ja, ik heb op mijn ge makje gespeeld....". Klaassens en Kuys omarmen Carlier, die zojuist de Nederlandse gelijkmaker heeft gescoord. sche aanvalslinie, die alleen door z ij n spel tot een redelijk peil kon komen. Met Coppens was overigens de debute rende Belgische doelman Van der Stappen de beste speler in de ploeg van de Rode Duivels. Kort voor tijd voorkwam hij met een onnavolgbare beweging een Belgische nederlaag door een schot van Van der Gijp van slechts enkele meters afstand met grote kracht afgevuurd uit zijn doel te slaan. Tussen beide verdedigingen was er ove rigens wel een kernachtig verschil. De Nederlandse achterspelers probeerden de combinaties van de zestien-meterlijn af op te bouwen. Niet met wilde trappen, maar via de half- en binnenspelers. Bij de Bel gen was dit onmogelijk, omdat in het cen trum van de defensie een speler stond, die meer om zijn robuustheid dan om zijn kwaliteiten gekozen was. Dat was Nelissen, die 35 jaar oud en zijn debuut maakte. Deze Belgische Terlouw brak de Neder landse aanvallen goed af, maar huldigde steeds het standpunt „weg is weg". Een andere grote tegenstelling was de coördinerende kracht van de midvoor Coppens. In de eerste helft vooral samen spelend met rechtsbuiten Piters en na de rust vooral combinerende met de technisch bekwame Houf en de jeugdige Van den Bergh, schonk Coppens voortdurend een grillig karakter aan de aanvallen van de Rode Duivels. Maar de Belg miste vol doende steun en ging daarom steeds meer individualistisch spelen, hetgeen hem aan zienlijk minder opleverde. De dribbles van Coppens, het voortref felijke keeperswerk en het spel van Van Wissen gaven de glans aan de teleurstel lende interlandwedstrijd. Een wedstrijd, die vrijwel nimmer een internationaal ni veau bereikte en de sfeer van de vorige Nederland-België wedstrijden volkomen miste. Het Nederlands elftal bleef voor de vijf de achtereenvolgende maal ongeslagen te gen de Rode Duivels, maar dat was jam mer genoeg geen aanleiding om te ver onderstellen dat het Oranjeteam de stij gende lijn weer te pakken heeft. Voor het geval dat Pieters Graafland de bal zou missen, steekt Kuys al vast maar zijn armen omhoog. NICOLIC (PSV) NAAR WILLEM II. De besturen van PSV en Willem II hebben overeenstemming bereikt over de transfer van de Joegoslavische speler Nicolic naar de Tilburgse club. Het transferbedrag is 20.000 gulden. Jp P - '-Jt |lp lil - iiMÊÈÊm V:-8 Nederland maakt gelijk. Carlier, links in witte broek, heeft de bal hard achter de verbouwereerde Belgische verdedi gers geschoten. Van der Gijp, Klaas sens (6) en Timmermans zijn er getuige van, evenals de Belgen (v.l.n.r.) v. d. Bergh, Nelissen, Diricx, Van der Stap pen, Van Rooy, Mees en Van Herpe. „Als dat de reserves van het Nederland se topvoetbal zijn, dan ziet het er met ons voetbal treurig uit." Die opmerking, zater dagmiddag na afloop van de wedstrijd België B-Nederland B op de knusse tri bune van het terrein van de KFC Turn hout van een van de Nederlandse suppor ters, vertolkte overduidelijk de mening van de ongeveer 14.000 toeschouwers. De B-ploeg had inderdaad zeer slecht ge speeld en alleen de geringe schotvaardig heid van het Belgische binnentrio had ons behoed voor een grote nederlaag. Temidden van de jeugd was het toch weer de,nestor van de Nederlandse ploeg, Schaap, die van begin tot eind de meeste aandacht trok. Ook Brooymans aan de andere kant kwam ruim boven het ge middelde en het was ongetwijfeld een verzwakking, toen hij na twintig minuten in de tweede helft wegens een schouder blessure het veld moest verlaten. Hij werd vervangen door de PSV-er Brusselers. Spil Andriessen had een bijzonder moeilijke taak, omdat de backs Rensen en Kerkum niet opgewassen waren tegen de snelle Belgische vleugelspelers en gezien deze omstandigheid heeft de Amsterdammer toch wel voldaan, vooral in de tweede helft. Maar van de voorhoede kan vrijwel niets goeds gezegd worden. De linkervleu gel van Enschedé, Janssen en Voges, kwam niet tot een normale vorm, midvoor Tol (Volendam) en rechtsbinnen Kruiver (KFC) mogen nuttige clubspelers zijn, in' Turnhout werd bewezen, dat zij nog lang niet op internationaal peil staan en ten slotte kwam Angenent ook in dit gezel schap techniek tekort om werkelijk ge vaarlijk te kunnen zijn. De Belgen verdienden de overwinning dan ook ten volle omdat zij beter voetbal speelden, stuk voor stuk technisch vaar diger waren en veel sneller waren dan de Nederlanders. Ver uitlopen Doelman Van der Wint liet in de eerste helft de supporters enkele keren huiveren door zjjn vaak te verre uitlopen. Na zes minuten bofte hij, dat Beyers de bal net over in plaats van in het verlaten doel kopte, toen hij finaal onder een verkeerd beoordeelde corner doorliep. Aan de andere kant konden Janssen en Voges afgemeten voorzetten van Angenent niet uitbuiten en kwam Tol pas na een half uur tot zijn eerste wapenfeit een schot over de lat zodat keeper Leysen zijn kwaliteiten alleen maar kon tonen bij een keihard schot van Janssen, dat de Bel gische doelman tot een spectaculaire zweefduik dwong. Van der Wint greep keurig in toen de razendsnelle Beyers voor de zoveelste maal Rensen glad voorbij liep en het nu zelf maar probeerde en omdat Angenent uit een door Kruiver genomen corner de bal net over de lat kopte, kwam de rust met nul-nul. Goed omstuwd door Schaap en Brooy mans togen de Nederlanders na de her vatting ten aanval. Doelman Leysen was na zes minuten geslagen door een kop stoot van Angenent, maar op het laatste moment tikte Vets de bal van de doellijn weg. Angenent probeerde het daarna met een verre hoge trap, de Belg greep mis, maar de lat redde de gastheren. Toen Tol in de elfde minuut alleen voor de Belg kwam, leek het dan toch eindelijk te gaan gebeuren. Hij schoot echter precies in de handen van de keeper. Twee minuten later trilde het Neder landse net en had België de één-nul voor sprong, die later voldoende bleek voor de overwinning. De handige linksbuiten Moy- son had het voorbereidende werk gedaan, dat door de Antwerp-midvoor Van Gooi werd afgerond. Terecht keurde de zwak leidende Luxemburgse scheidsrechter na een kwar tier een doelpunt van Kruiver af. Tol had de bal even tevoren namelijk met de han den aangeraakt. En dat Angenent midvoor ging spelen kon daarna ook geen redding meer brengen, vooral omdat Rensen hin kend de wedstrijd moest uitspelen, want er was maar één invaller toegestaan en dat voorrecht hadden beide ploegen in middels gebruikt. In de rust was bij de Belgen Degelas door Baeten vervangen en Brusselers had Brooymans' plaats inge nomen. 0COCOCOOOC)OOCOCXXXX3000C<XXXXOCXXXXXX>OOCOOCOCCGCCOOCCCOa 8 De Belgische en een deel van de Nederlandse televisiebezitters hebben 8 gisteren ondanks het verbod van de 8 Koninklijke Belgische Voetbalbond toch 1< een gedeelte van de in Amsterdam ge speelde interlandwedstrijd kunnen zien. De onderneming Triofilm in Amster dam heeft echter in opdracht van United Press-televisie in België in het Olym pisch stadion een speciaal journaal moeten maken waartoe de cameramen Jo de Haas, Th. Cornelissen, de Haar lemmer Piet van Strien en G. Koopman op het veld aanwezig waren. Zij slaagden erin de twee gescoorde doelpunten „te schieten". Na afloop van de wedstrijd werden de films naar Schiphol gebracht vanwaar zij in snel tempo met het lijntoestel van twintig minuten over zes naar Brussel werden vervoerd. Om half acht stond op het vliegveld van de Belgische hoofdstad een speciale koerier van United Press gereed om de films in ontvangst te nemen waarna de t.v.-kijker's omstreeks half tien in het journaal de belangrijk ste momenten van de wedstrijd, voor zien van het commentaar van B. Rooze- mond, konden aanschouwen. KXXXXX)OOOOOOOOCXDOCOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOCOOOOOOOÓC Ongeveer een kwartier voor het einde van de wedstrijd NederlandBelgië kreeg rechtsbuiten Van der Kuil van zijn ploeg genoot Timmermans een opdracht door van de keuze-commissie. Ga het veld uit als geblesseerde, luidde de boodschap. Men wilde zodoende de schietgrage PSV'er Dil len de gelegenheid geven in te vallen om alsnog een zege te bewerkstelligen. Van der Kuil evenwel negeerde die opdracht en speelde gewoon verder. Direct na afloop van de wedstrijd vertrok hij naar IJmuiden en zat dus niet aan aan het traditionele diner van spelers en officials. Dit uit pro test tegen het onsportieve voorstel, zo deelde Van der Kuil ons hedenochtend mede. Wie de opdrachtgever was is nog niet bekend geworden. 8 De plomp voetballende Belgische spil Nelissen „bewerkt" de Nederlandse aanvalsleider Van der Gijp. Nederland—België is geen wedstrijd geweest van veie hoogtepunten. Verre van dat. Zoals men elders op deze pagina kan lezen was er eigenlijk bar weinig te genieten en het was dan ook maar goed dat de weersomstandigheden zo voortreffelijk waren, anders hadden ongetwijfeld vele duizenden meer dan nu het geval was ver voor het einde van de wedstrijd het stadion verlaten. De Belgen wonnen de toss, zodat de Nederlanders mochten aftrappen. Verras send trokken de Nederlandse voorwaartsen er spoedig na de aftrap al tussenuit. Een goede combinatie, opgezet over de rechter vleugel, doorsneed de Belgische verdedi ging. De aanval werd echter onderbroken door Mees. Al na drie minuten daverde een juichkreet van de Nederlandse supporters door het stadion: Carlier was er in geslaagd keeper Van der Stappen te passeren. He laas had Van der Gijp kort tevoren een overtreding tegen stopper Nelissen begaan. De gastheren namen toen het initiatief. Gevaarlijk werd het, toen, na een hoekschop van rechtsbuiten Van der Kuil, de Belgische doelman zijn sprong verkeerd timede. Een schot van Bosselaar dat volgde stuitte af op de haag van verdedigers. Al in het begin werd het duidelijk dat Rik Coppens, de Belgische aanvalsleider, geen duel met Van der Hart zou „zoeken". De Belg ontweek zijn directe tegenstander bijna voortdurend, zijn passes en tikjes toonden overduidelijk aan dat ook de team speler Coppens een moeilijk te bestrijden tegenstander is, moeilijker misschien nog wel dan de gewezen individualist. Het eerste gevaarlijke moment voor het Nederlandse doel kwam toen linksbuiten Orlans, na een kwartier spelen, een hard en gericht schot inzond. Pieters Graafland stopte de kogel van de Belg echter be kwaam. Van een overwicht van een van beide ploegen was na een half uur geen sprake meer. Het spel golfde op en neer. De Bel gen noch de Nederlanders bleken in staat tot goede combinaties. Daarvoor lag het tempo te laag en daarvoor was er te weinig „opbouw" in de combinaties van de aan vallers. Van den Bergh scoort Pieters Graafland kreeg, kort achtereen, enkele malen moeilijk werk te verrichten. Eerst moest hij een kopbal van rechtsbui ten Piters onschadelijk maken en even later een schot van Houf van tien meter afstand. Onschuldig was de inleiding voor de Belgische treffer. Bij de doellijn, op de rand van het strafschopgebied, duelleerde Van der Hart - in de 34ste minuut - met de helemaal naar links afgezwenkte Piters. Bijna ongeïnteresseerd volgden de Neder landse verdedigers dit duel. Handig pas seerde Piters de Nederlandse stopper. Een scherpe voorzet volgde. In vrije positie, bjj de tweede paal, stond Van den Bergh klaar om het werk van zijn vleugelspeler te voltooien. Wel raakte Pieters Graafland de bal nog aan, doch via zijn handen en via de paal caramboleerde het leer in de hoek (0-1). Het was geen felle, „herboren", Neder landse ploeg die hierna trachtte nog vóór de rust de gelijkmaker te scoren. De enige positieve daad van de Nederlandse aan vallers was feitelijk een hard schot van linksbuiten Carlier. Van 25 meter afstand probeerde hij de veste van Van der Stap pen bij verrassing te nemen. De afstand die hij moest overbruggen bleek te groot. Zonder al te veel moeite kon Van der Stap pen vallend de bal onder controle krijgen. De tweede helft In de zesde minuut van de tweede helft had de wedstrijd beslist kunnen zijn. Na een listig genomen vrije trap voor het Nederlandse doel schoot Van den Bergh in. Buiten bereik van Pieters Graafland keer de de lat het schot van de Belg. En in plaats van 0-2 werd het, amper vier minu ten later, 1-1. Het pleitte niet voor de Nederlandse voorhoede dat het geen combinatie was, waaruit de gelijkmaker ontstond. Het Ne derlandse doelpunt volgde, nadat de bal uit een voorzet van rechts, min of meer bij toeval, na een scrimmage, voor Bart Car lier terecht kwam. De Fortuna-man stond al links van het doel en het was zeker niet gemakkelijk de bal, die hij op kniehoogte kreeg, in te schieten. Op de voor hem karakteristieke wijze schoot de Limburger met het linkerbeen op het doel. De bal schampte het hoofd van rechtsback Diricx, doch deze kreeg geen tijd meer het leer weg te koppen. Hard en hoog kwam de bal in de touwen (1-1). Verbeten trachtten de Belgen opnieuw een voorsprong te veroveren. Steeds duide lijker werd het dat Coppens de gevaarlijk ste man was in de Belgische aanval. Steeds weer was hij het die, nu eens met een „tikje", dan weer met een scherpe pass de Oranje-verdediging uit elkaar speelde. En de man die consequent elk misbaar tegen zijn medespelers en tegen de scheidsrechter had vermeden, toonde hierna weer zijn ware aard. Verontwaardigd gebaarde hij naar de heer Grill toen Klaassens hem - nadat de Antwerpenaar de Nederlander was gepas seerd - in het strafschopgebied ten val bracht. Misschien was een strafschop een te zware straf voor deze overtreding van de VVV'er, maar toch mocht deze van geluk spreken, dat de heer Grill mild was en door liet spelen. Geluk had Nederland ook even later. Een misser van Van der Hart had Coppens vrij voor Pieters Graafland gebracht. Even nog liep de Beerschot-speler door. Iets wat hij nu net niet had moeten doen. Voordat hij de bal beheerst langs de uitlopende doelman kon plaatsen, had Pieters Graaf land zich al voor de voeten van Coppens geworpen en hem de kans ontnomen, waar door hij een doelpunt, dat iedereen al „tel de", voorkwam. Opnieuw Pieters Graafland En hij bleef sterk spelen, de debuterende Nederlandse doelverdediger. Uit een hoek schop van de Belgen kwam de bal gevaar lijk voor het doel. Onvervaard dook de Nederlandse goalie naar voren. Een tikje met de hand veranderde de bal juist genoeg van richting om de plannen van Houf en Orlans in de war te sturen. Een kopbal van Houf moest aanvoerder Wiersma daarna uit het doel koppen. Een vrije trap tegen Van der Hart, die Coppens vloerde toen deze hem op de rand van het strafschopgebied voorbij dreigde te gaan, maakte dat de Nederlandse verdediging zich terug moest trekken om erger te voor komen. Bijna nog was het de Oranje-ploeg die - wellicht onverdiend - zegevierde. In de laatste fase van de strijd bereikte Kuys met een verre pass Carlier. Van de doel lijn gaf deze voor en van amper een paar meter afstand kogelde Van der Gijp in. Van der Gijp had geen geluk, want na een reactie, die eerder een reflex moet worden genoemd, stompte Van der Stappen de bal uit zijn doel. Wel stelden zowel de Nederlanders als de Belgen veel in het werk om een be slissing te forceren. Steeds weer echter bleken de respectieve defensies te sterk voor de aanvallers, zodat het einde kwam met de stand 1-1. Een stand dié noch de Nederlanders, noch de Belgen, noch de toe schouwers bevredigde.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11