Onderscheidingen voor inwoners van Haarlem en omgeving Vanmorgen in de vishal en op zee Amsterdamse Beurs Kontroleuses meisjes Bij het Schouwtje-Haarlem Trouwfoto's Koninginnedag en bevrijdingsfeest in de badplaats Honderdvijftig étage woningen voor Velsen Normalisatie-experiment van de EGKS „Koninginnedag" begint vanavond al Internationaal getinte bevrij dingsronde iKklü IETS? Gevraagd Fotobureau CHR. PIETERSE GESLOTEN Loendersloot Warenhuis Loendersloot Warenhuis Drogisterij Keersemaker Fa. N. P. Zwager 't Sporthuis amsterdam MAANDAG 29 APRIL 1957 li Wij laten de namen volgen van inwoners van Haarlem en omgeving, die ter gelegen heid van de verjaardag van Koningin Ju liana een onderscheiding hebben ontvan gen. (De namen zijn geplaatst in de volg orde, waarin zij in de Buitengewone Staats courant zijn opgenomen): Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: Th. S. J. Hooij te Haarlem, lid van de Eerste Kamer; mevrouw A. Fortanier- De Wit en dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, leden van de Tweede Kamer. Officier in de orde van Oranje-Nassau: mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Seroos- kerken te Velsen, secretaris van het Neder lands Bijbelgenootschap; dr. J. A. Monod de Froideville te Haarlem, belastingconsu lent; J. H. de Ruiter te Haarlem, hoofd inspecteur van 's rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en succes sie; J. C. Vahl, hoofdontvanger-titulair van 's rijks belastingen, hoofd van controle der grondbelasting te Haarlem; mr. B. Bouman te Bloemendaal, secretaris van de Neder landse Aannemers- en Patroonsbond; L. J. H. Kersten te Heemstede, directeur van het postdistrict Haarlem; J. H. Th. Eerman te Haarlem, inspecteur voor de scheep vaart; mr. J. C. de Bruyn Ouboter te Bloe mendaal, hoofdadministrateur bij de Pro vinciale Waterstaat van Noordholland; jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panner- den, voorzitter van de Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollencultuur; R. M. J. A. Schlatmann te Haarlem, voor zitter van de Vereniging „Het Wit-Gele- Kruis"; H. During te Bloemendaal, direc teur van de N.V. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker te Amsterdam; mr. L. I. de Winter te Aerdenhout, lid van de Staatscommissie voor het Internationaal Privaatrecht; J. H. Middeldorp, president directeur van de Handelmaatschappij N.V. Hagemeyer Co en van de Nieuw-Guinea Import- en Export Maatschappij N.V. te Heemstede. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: H. J. Krauweel te Bennebroek, directeur van het Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau te Amsterdam; J. P. Weyburg, com missaris van gemeentepolitie te Velsen; Th. M. Luijpen te Beverwijk, hoofd van de r.-k. leerschool aldaar; mevrouw J. van Nispen- Van Wely te Heemstede, presidente van het Nederlandse Padvindstersgilde; E. J. Verschueren, directeur van Multifilm te Haarlem, wonend te Hilversum; J. Brouwer te Haarlem, oud-technisch-inspecteur tweede klasse bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; G. H. L. van Scherpenzeel te Driehuis, inspecteur bij Radio-Holland N.V.; W. F. Goldschmeding te Aerdenhout, lid van de firma gebroeders Barends te Amsterdam; F. M. L. Ie Cavelier te Haar lem, directeur van de N.V. Nederlandse Confectiefabriek „Necofa" te Amsterdam en voorzitter van het Sociaal Werkgevers Verbond voor de Confectie-industrie. Gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: M. C. Weijmer te Haarlemmermeer, adjudant der rijkspolitie te Schiphol; K. J. Ch. Broekhuizen te Haarlem, hoofdopzichter bij het P.E.N.; J. van Vliet, administrateur, waarnemend di recteur van het gas- en waterbedrijf te Hillegom; A. Noorloos te Haarlem, chef van de afdeling advertentie-exploitatie bij de N.V. Uitgevers- en DrukkersbedrijfJ. Jas pers te Haarlem, hoofdassistent van 's rijks belastingen; B. A. Horstman te Haarlem, werkmeester bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; A. Wouters te Haarlem, hoofd Ch. Boeree employé eerste klasse der P.T.T.; W. Prins te Haarlem, oudste chef hofmeester bij de K.N. S.M.; J. Dingemanse te Haarlem,oud-technisch ambtenaar eerste klas se van de Rijkswater staat; J. van den Bos te IJmuiden, technisch ambtenaar eerste klas van de Rijkswaterstaat; Ch. Boeree te Over- veen, chef de bureau tevens procuratiehou der bij de N.V. Zeep fabriek „Het Klaver blad" te Haarlem. Zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: H. Oderkerk te Santpoort, boekhouder op een notariskan toor; D. Kruiten te Velsen, boekhouder bij het bedrijf van Openbare Werken; W. A. de Vries te Velsen, opzichter eerste klasse bij de gemeentelijke bedrijven voor gas en water; M. F. Lammertsma te Haarlem, ad junct-commies bij de Nederlandse Spoor wegen; mejuffrouw H. Freese te Driehuis, hoofdemployé der P.T.T.; D. de Koning te IJmuiden, oud-motordrijver van een red dingboot; B. Th. van Seggelen te Haarlem, chef-verkoper bij W. Voet en Zonen. Bronzen eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: J. J. van Uum, gemeentebode te Beverwijk; J. F. G. Pen- narts te Haarlem, wagenmaker bij de Ne derlandse Spoorwegen; H. J. Rietveld te Haarlem, grofbankwerker bij de Neder landse Spoorwegen; C. Verschie te Aerden hout, oud-besteller eerste klasse der P.T.T.; J. J. van der Stel Czn. te IJmuiden, onder havenmeester A van de Rijkswaterstaat; S. H. Hartmans te Velsen, chef-gezagvoerder van de Rijkswaterstaat; P. van Sunten- maartensdijk te Velsen, gezagvoerder B van de Rijkswaterstaat; J. van der Aar te Haarlemmerliede, oud-machinist van de Rottepolder; mejuffrouw M. Hof, verkoop ster bij de firma A. Botman te IJmuiden; L. Smit te Haarlemmermeer, landarbeider bij de familie Groenenberg; M. A. Valent te Halfweg, landarbeider bij de familie Biesheuvel-Kranenburg; mejuffrouw H. de Wit te Haarlem, naaister bij „Meer en Bos" te Heemstede; J. Zonneveld te Be verwijk, timmerman bij de firma P. Lan- gendijk bouwbedrijf. Ook in Wijk aan Zee zullen op Koningin nedag en op 6 mei feestelijkheden plaats hebben. Op de middag van 30 april is er voor alle kinderen van de lagere school een filmvoorstelling in de grote zaal van café „De Zon", 's Avonds maakt het fanfare korps „Arion" een rondgang door het dorp. Een kindercircus in „De Zon" vindt plaats op maandagmiddag 6 mei. Deze wordt verzorgd door het gezelschap Frans Weber. Vorts is er 's middags een rond gang door „Arion". 't Avonds volgt een cabaretprogramma in „De Zon". Hieraan werken mee André Carrels, Tonny Schif- fersteyn, Els Hilleniuf en Dave Parker. De avond wordt besloten met een bevrijdings bal op muziek van de Dixielandband „The Blue Jazzmen" uit Haarlem. Aanvoer van maandag De trawler „Emma" voerde aan 1155 kisten, waarvan 1080 makreel en 75 schel vis en 630 stuks stijve kabeljauwen; de „Polderman" 555 kisten, waarbij 400 schel vis, 60 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 30 makreel 15 wijting en 420 stuks stijve ka beljauwen; de „Allanwater" 805 kisten, waarbij 750 makreel en verder 120 stuks stijve kabeljauwen en de KW 85 had 75 kisten schelvis, 50 gul en kool, 150 ma kreel, 10 haring, 90 wijting en 20 varia. Van de kleine vaart stonden er 15.000 kilo tongen, 950 kisten schol en 600 stuks stijve kabeljauwen in de hal. Voor het buitenland Voor de export werd de kabeljauw ver kocht voor f 102 tot f 78 per regel grote, de kleine kabeljauwen deden f 55 tot f 39 de regel en de kisten zijn gegaan voor f 78 tot f 100 de grote en voor f 92 tot f 106 de kleine. Binnenlandse markt Voor de grove gullen betaalde het bin nenland vanmorgen van f 45 tot f 40 en de middelgullen deden f 38 tot f 41 terwijl de torren f 30 tot f 31 opbrachten. Zwarte koolvis haalde f 65 tot f 80 en grote gul- lenmaatkool deed f 27 tot f 28 de kist ter wijl voor de kleine gullenmaatkool f 25 betaald is. De leng is met f 87 tot f 62 ge honoreerd en de kleinmiddel schelvis haalde f 36 tot f 29 terwijl voor de pennen f 36 tot f 31 kwam en voor de braad f 34 tot f 27. Wijting maakte f 27 tot f 32 en haring haalde f 21 tot f 16 met f 11,50 tot f 16 voor de makreel. Bij het afsluiten dezer rubriek was nog geen tong of schol verhandeld. Morgen en woensdag Op Koninginnedag zal de hal gesloten zijn voor de woensdagmarkt zal de KW 135 lossen met 800 kisten in totaal, waar van 400 schelvis, terwijl voorts de Haar lem en de Abraham (van 19 april) ver wacht worden met nog onbekende vang sten. 3% Neder 1. *47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U. Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank.. Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers vrijdag 87 90 190% 300 290 282 276 145 389% 249 897 180,80 77% 176 182% 91 94% 200)4 165% 169% 167 67% 183 62% 41% 84% 37% Voorbeurs- koersen 191 277 390 182 Zoals wij zaterdag gemeld hebben, zul len de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. en het Algemeen Mijnwerkersfonds voor de jaren 1959 en 1958 gezamenlijk een lening van twintig miljoen gulden beschikbaar stellen (respectievelijk vier en zestien mil joen) voor de bouw van 1300 woningen voor werknemers in de mijnbouw en in de staalindustrie, waarvan er ongeveer 130 in de nanijheid van de Hoogovens verrijzen zullen. De bouwgelden zullen via de Bank voor Nederlands Gemeenten aan de daar voor in aanmerking komende gemeenten worden toegewezen, zodat Velsen voor on geveer twee miljoen gulden uit deze fond sen in aanmerking komt. Door de Hoge Autoriteit worden ten aan zien van de bouw van woningen geen eisen gesteld. Voor de bouw dezer woningen zal de normale woningwetbijdrage kunnen worden gegeven. Er zal zo snel mogelijk een begin worden gemaakt met de voor bereiding. Sinds 1954 helpt de Hoge Autoriteit reeds met de financiering van de woningbouw in diverse aangesloten landen, maar daar er in die tijd ruimschoots kapitaal aanwezig was voor de woningbouw, heeft Neder land van een dergelijk aanbod van de E.G.K.S. geen gebruik behoeven te maken. Standaardisering stalen onderdelen De E.G.K.S. heeft voorts besloten, gelden ter beschikking te stellen voor de bouw van tweeduizend étage-woningen in de zes aangesloten landen volgens een experi menteel programma, waarmee men dit jaar een begin hoopt te maken. De bedoe ling is vooral, een bijdrage te leveren tot de industrialisatie van de woningbouw door standaardisering van de afmetingen der stalen onderdelen. Op dit gebied is een studie verricht, waaraan dertien landen hebben meegewerkt. Het is niet de bedoe ling, dat de E.G.K.S. zelf op dit gebied werkzaam zal zijn. Op basis van het stu die-rapport zullen de desbetreffende indu strieën zich specialiseren op de fabricage van gestandaardiseerde stalen bouwmate rialen. Voor Nederland wordt gedacht aan de bouw van 150 étage-woningen in de buurt van de Hoogovens te Velsen. Per woning zal een krediet worden verleend van zes duizend gulden tegen drie percent plus een subsidie a fonds perdu van tweeduizend gulden. De voorbereiding zal snel ter hand worden genomen. Nieuw kleedlokaal ehr. sportvereniging De christelijke sportvereniging „Hercules" te Beverwijk is in het bezit gekomen van een nieuw kleedlokaal, dat op zaterdag 11 mei officieel zal worden geopend. Dit zal gepaard gaan met enige feestelijkheden, die aanvangen op het parkeerterrein waar het tamboerkorps een taptoe geeft. In op tocht gaat het hierna naar het sportterrein, waar om half vier een voetbalwedstrijd begint, tussen Jong Hercules 1 en, een. elf tal van De Kennemers. In de pauze vindt een gymnastiekde- monstratie plaats. De Oranjevereniging „Velsen" (noord), die al enige jaren achtereen bij de uit voering van haar programma's voor de viering van Koninginnedag een aantal kermisvermakelijkheden heeft geïntrodu ceerd, zal ook dit keer deze traditie hand haven. Reeds vorige week donderdagavond werd de eerste tent opgezet en vandaag zal de opbouw van de diverse attracties zijn voltooid op het terrein aan de vent- weg langs de Wijkerstraatweg dat nog open en bestemd is voor de voortgezette winkelbouw in de Galerij. De spullebazen, die hier vorig jaar nog een vrij egaal terrein vonden, hebben ech ter de grootste moeite om hun bouwsels van vermakelijkheden waterpas te plaat sen, omdat in het terrein vrij diepe kuilen zijn ontstaan, waaraan de jeugd uiteraard het zijne heeft bijgedragen. Erger is, dat het terrein door een bouwondernemer, die aan een van de winkels aan de Wijker straatweg een flink karwei heeft gehad, Op zondag 5 mei wordt in het gemeen telijk sportpark aan de St. Aagtendijk de bevrijdingsronde van Beverwijk gereden, georganiseerd door de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland". Om half twee starten de aspiranten voor een afstand van 25 km. Om kwart over twee komen de amateurs op de baan met o.a. Dirk de Ruiter, J. Bloetjes, T. Been tjes en H. Kuitwaard. Ook nemen enige Deense renners aan de strijd deel o.a. de amateur kampioen achtervolging Flem- ming, Petersen en Ago Lent je. op enkele plaatsen een puinhoop heeft achtergelaten, terwijl omwonenden ook niet vrij gepleit kunnen worden van bij dragen tot het ontstaan van een verkapte belt, die voor de omgeving bijzonder on aangenaam is door het stuiven. Maar hoe het zij, er is vandaag en morgen een kleine kermis, die vanavond om zeven uur wordt geopend en de viering van de Koninginne dag in „Noord" zal inluiden. RECTIFICATIE In onze matrassen-advertentie in de IJmuider Courant van vrijdag 12 april jl. werd abusievelijk vermeld dat de daarin geadverteerde matras een afdek king heeft van ISOTHERMYL TERLENKA. Dit is onjuist. Mede op wens van de importeur van ISOTHERMYL wijzen wij het publiek erop dat ISOTHERMYL niets met terlenka of enig ander vul- of afdekkings materiaal uitstaande heeft en er zeer beslist niet mee verward of gecombi neerd mag worden. Fa. Gebr. DE RUYTER MARKTPLEIN 30 EXCELSIOR STOFZUIGERS hebben ZICHTBARE VOORDELEN: De stevige slede beschermt het apparaat tegen stoten. De automatische slang-koppeling maakt het lastige in- en uitschroeven van de slang over bodig. De snoer-aanslüiting aan de bovenkant, voor komt het breken van de steker. De unieke veersluiting van de hulpstukken maakt het verwisselen uiterst gemakkelijk. Het praktische combinatie-mondstuk is een vondst op zichzelf. Uw handelaar zal u deze voortreffelijke stofzuigers gaarne vrijblijvend demonstseren. Verkoopkantoor Haarlem: Leeghwaterstr. 16, Tel. 15617 Plaats een Luidspreker in de knipzaal en voor opleiding tot eindkontroleuse. Aanmelden tussen 9 en 17 uur op het personeels bureau, Stephensonstraat 50, Tel. 38904. Tot onze grote blijdschap schonk God ons 27 april wederom een zoon FLOOR C. Bal N. Bal-Houwaart IJmuiden, Boerhaavestr. 17. Tijdelijk: Diaconessenhuis, Haarlem. 8 mei 1957 hopen onze ouders en grootouders H. STAM en L. STAM—STAM hun 40 jarige echtvereniging te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen: K. Stam W. Stam-de Bruyn J. Abbo-Stam J. Abbo Henk Willy Linnea Rob IJmuiden, mei 1957. Snelliusstraat 7. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen w(j geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Heden behaagde het de Here nog geheel onver wachts uit ons midden weg te nemen, in de Hope des Euwigen Levens, onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder PIETJE SCHAAP. VAN DUIJN in de gezegende ouderdom van ruim 85 jaar. Uit aller naam: P. Schaap. IJmuiden-O. 27 april '57 Esdoornstraat 33. Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaats hebben woensdag 1 mei a.s. op de begraaf plaats „De Biezen" te Santpoort des namiddags 2.30 uur. Vertrek van het sterfhuis pl.m. 2.10 uur namiddag. Raadhuis en kerk Hoofdstraat 179. Santpoort Tel K 2500—13049 Om ons personeel in de gelegenheid te stellen Koninginnedag te vieren zijn onze zaken dinsdag 30 april de gehele dag KENNEMERLAAN LANGE NIEUWSTRAAT KENNEMERLAAN IJZERHANDEL KENNEMERLAAN KENNEMERLAAN Een handelszaak kan niet buiten reclame. De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. et passen van Forma Natura schoenen is een persoonlijke service. Onze Forma Natura specialisten onderzoeken en meten Uw voeten en kiezen de juiste schoenvormen. Forma Natura schoenen behoeven niet Inge lopen te worden. U voelt het volledig gemak vanaf het moment dat U ze aantrekt. Niets is nagelaten om Forma Natura tot een ideale schoen te maken. Bizonder geschikt voor het dragen van losse steunzolen. Thans worden de Forma Natura schoenen ge maakt in luxe uitvoeringen en in moderne kleuren en ledersoorten. In geheel Nederland verkrijgbaar. Brochures en adressenlijst bij FORMA NATURA weteringschans 209 UNITED TOBACCO AGENCIES. POSTBUS 285. EINDHOVEN

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3