KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN 4 Heringa Wuthrich MAANDAG 29 APRIL 1957 In een Buitengewone Staatscourant zijn opgenomen de namen van hen, die ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zijn onder scheiden. Deze Buitengewone Staatscourant bestaat uit vierentwintig pagina's. Daar onze plaatsruimte niet toelaat alle gedecoreerden te ver- melden, laten wij hier een verkorte lijst volgen. De inwoners van Haarlem en van omliggende gemeenten, die een onderscheiding ontvingen, zijn af zonderlijk vermeld. Algemen Zaken Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw is benoemd dr. G. J. Lam- mers, directeur van de Rijksvoorlichtings dienst en perschef van de minister-presi dent. Buitenlandse Zaken Tot commandeur in de orde van Oranje Nassau is benoemd: prof. mr. J. Offerhaus, voorzitter van de Staatscommissie 1897 voor het Internationale Privaatrecht, te Amstelveen. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mr. Th. H. Bot, raadadviseur bij het ministerie van Buitenlandse Zaken; mr. H. F. Eschauzier, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister, directeur-generaal Politieke Zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken; A. Merens, laatstelijk buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Manila; jhr. mr. W. E. van Panhuys, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister, chef van het kabinet van de minister van Buitenlandse Zaken en directeur van het Protocol; prof. mr. A. J. P. Tammes, te Amsterdam; N. A. J. de Voogd, laatstelijk buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Bangkok; J H. Warning, directeur van de Koninklijke Java-China-Paketvaart Lijnen N.V., te Hongkong. Tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau zijn bevorderd: J. H. Groeneweg, con sul der Nederlanden te Bern; J. C. T. Kickert, kunstschilder, te Parijs; A. M. de Jong, te Stocksund; Tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau zijn benoemd: dr. ir. G. H. van der Bie, directeur van het Indonesische Insti tuut voor Rubberonderzoek, te Bogor; W. F. van Bloemendaal, directeur van de firma Jacobson-van den Berg en Co., te Djakar ta, thans te 's-Gravenhage; A. N. Bosch, consul-generaal te Asuncion; ir. J. P. Bour- Mevrouw A. Fortanier-De Wit, ridder Nederlandse Leeuw. drez, hoofd van het New Yorkse kantoor van het Instituut voor Nederlands-Ameri kaanse Samenwerking; ir. B. W. Colen brander, voorzitter van het Comité van Bestuur van de N.V. Nederlands-Indonesi sche Spoorweg Maatschappij, te Bandung; dr. J. F. E. Einaar, consul te New York; J. D. Fledderus, eerste gezantschapssecre taris te Boedapest; H. Hagenaar, tijdelijk zaakgelastigde der Nederlanden te Djakar ta; mr. A. F. K. Hartog, ambassaderaad bij de gecombineerde Nederlandse permanente vertegenwoordiging bij de Noord-Atlan tische Raad en de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking te Parijs; mgr. N. Hettinga, bisschop van het dio cees van Rawalpindi, Pakistan; A. Hof land, directeur van Shell Petroleum Co. Ltd. en Anglo-Saxon Petroleum Co Ltd., te Londen; ir. M. van 't Hoogerhuys, hoofd vertegenwoordiger van de N.V. Deli Spoor weg-Maatschappij, te Medan; dr. L. G. M. Jaquet, administrateur, hoofd van het Bu reau Oost-Azië en Pacific van de Directie Oosten, plaatsvervangend chef van de Di rectie Oosten van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken; J. K. Kroon, administra teur, hoofd van de afdeling Voorlichting en Publikaties van de Directie Voorlichting Buitenland van het Ministerie van Buiten landse Zaken; A. Löwenstein, directeur- secretaris van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Brazilië, te Sao Paulo; mr. R. B. baron van Lynden, ambassade raad te Brussel; mr. H. Merckens, voor malig hoofdambtenaar bij het Directoraat der Geldmiddelen in Indonesië te 's-Gra venhage; ir. A. M. J. van der Mast, tech nisch adviseur bij het Ministerie van Open bare Werken in de Soedan, te Khar toum; P. Mijnarends, te 's-Gravenhage; mr. J. C. Nieuwenhuijsen, administrateur bij het ministerie van Buitenlandse Zaken; W. J. D. Philipse, consul-generaal te Leo- poldstad; mr. B. J. Slingenberg, ambassade raad te Cairo; L. Verhoog, administrateur, hoofd van de afdeling Garantiewetzaken van de Directie Overgangszaken Indonesië van het ministerie van Buitenlandse Za ken; ir. A. C. Vreede, directeur van de Hol landse Betonmaatschappij, te Djakarta; E. F. H. de Vriendt, voormalig secretaris-ge neraal van de Caraïbische Commissie, te 's-Gravenhage; dr. A. Zaal, consul-generaal te Salisbury. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: G. A. Anastassiades, vice- consul te Cavalla; R. D. Clark, vice-consul te King's Lynn; J. Dias Paes, consul te Belém; J. van Doorn, hoofd van de af deling Comptabiliteit van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging te Dja karta; K. E. Dijkstra, directeur der Kan selarij van de ambassade te Brussel; L. H. Ferens, consul te Sunderland; G. G. Gau- tray, vice-consul te Oran; A. W. Gmelig Meyling, directeur van het Ingenieurs bureau Ingenegeren Vrijburg, te Bandung; N. W. de Groot, waarnemend consul der Nederlanden te Port Said; B. J. Hoen, hoofd van de Nautische dienst van de N.V. van Ommeren, te Rotterdam; H. G. Hoppe, oud-agent te Semarang van de Verenigde Vorstenlandse Cultuur Mij. N.V., te Am sterdam; J Huisman, kanselier der 1ste klasse aan de ambassade te Londen; D. L. Kennedy, consul te Glasgow; J. Th. E. Jel- tes, administrateur van de onderneming Warnasarie, te Madjenang; A. A. Kam- pfraath, administrateur van de onderne ming „Soekaati", regentschap Bogor; mr. E. C. A. Kuyper, correspond, van de Nieu we Rotterdamse Courant te Brussel; A. Nobel, te Mombassa; S. Poutsma, admini strateur van de Suikerfabriek „Pradjekan" te Situbondo; G. J. D. A. Ravesteyn, in specteur van de K.N.S.M. te Amsterdam, te Guayaquil; J. A. Reneman, referendaris aan het ministerie van Buitenlandse Za ken; O. H. Richter, algemeen vertegen woordiger van de Stichting tot Bevorde ring van de handel met Afghanistan, te Kaboel; J. E. Schaap, 2de ambassade secretaris, te Djakarta; J. Schut, directeur van Phs. van Ommeren te Parijs, te Mar- nes-la-Coquette; ir. J. Werkhoven, advi seur van de N.V. Handelsvereniging „Am sterdam"; C. J. van Zwieten, bestuurslid van de Nederlandse Scheepvaart- en Han delsvereniging. Justitie Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zjjn benoemd: mr. H. Th. A. van der Loos, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage; mr. J. H. H. Dautzenberg, procureur-generaal by het gerechtshof te 's-Hertogenbosch; mr. J. Zaay'er, advocaat-generaal bij het gerechts hof te 's-Gravenhage, waarnemend advo caat-fiscaal bij het Hoog Militair Gerechts hof; mr. A. E. \V. Hustinx, president van de rechtbank te Maastricht; mr. F. M. Wilbrenninck, officier van justitie bij de rechtbank te Roermond; mr. F. G. G. Boer- rigter, kantonrechter te Alkmaar; mr. W. F. Leemans, voorzitter van de raad van beroep te Arnhem; mr. G. L. J. H. Jurgens, deken van de Orde van Advocaten in het arrondissement 's-Hertogenbosch, wonende te Eindhoven; mr. T. Bout, deken van de Orde van Advocaten in het arrondissement Groningen; mr. A. D. Belinfante, raad adviseur bij het ministerie van Justitie, te Voorburg; prof. dr. mr. P. A. H. Baan, 1ste geneesheer van de Psychiatrische Obser vatie Kliniek voor het Gevangeniswezen en het Selectie-instituut voor ter beschik king van de regering gestelden te Utrecht; mr. F. baron van der Feitz, advocaat en procureur te Amsterdam. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn bevorderd: mr. J. A. Overwater, oud-kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Gorinchem en oud-voorzitter van de raad voor de kinderbescherming te Dordrecht, te Gorinchem; W. P. Gerharz, hoofd van de Politie-Verbindingsdienst te Utrecht. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: P. J. A. Bouman, pastoor te Princenhage; mgr. J. Scholtens, "deken van het dekenaat Heerenveen, pas toor te Wolvega; J. H. F. M. Ousters, deken te Schinnen (L.)G. L. Veeger, deken te Almelo; ds. F. J. Pop, voorzitter en hoofddocent van het directorium van „Kerk en Wereld" te Driebergen; mr. N. J. van Aalst, thesaurier-generaal van de raad voor de zending der ëederlandse Hervormde Kerk, te Rotterdam ;ds. H. W. H. van Andel, pr^djltant vande Gerefor meerde Kerk te Utrecht; mr. M. Levie, voorzitter van de kerkeraad der Neder lands Israëlitische gemeente te Rotterdam; mr. E. J. Hoogenraad, directeur-afdelings chef bij hetMinisterie van Justitie, wo nende te 's-Gravenhage; W. M. Walpoott, commandant van het distric Zwolle der rijkspolitie; mr. H. S. Siebers, voorzitter van de Raad voor de Kinderbescherming te Groningen; S. J. J. Luijckx, notaris te Hoorn; P. Zwart, notaris te Dokkum; H. A. J. A. Verheggen, hoofdaalmoezenier bij de inrichtingen van justitie, wonende te 's-Gravenhage. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: L. J. J. Schamper, deken te Purmerend; J. C. Vijverberg, rector van het St. Martinus Gesticht te Naaldwijk; ds. G. Jansma, predikant van de Neder landse Hervormde Kerk te Zaamslag; C. H. van Harderwijk, penningmeester van de Vereniging van Kerkvoordijen in de Nederlandse Hervormde Kerk, te Tilburg; ds. J. R. Goris, predikant van de Gerefor meerde Kerk te Apeldoorn; ds. K. Reiling, predikant van de Baptistengemeente te Almelo; H. E. Overbeek, commandant van het district Leeuwarden der rijkspolitie te water; A. Kuilman, inspecteur-rijksrecher cheur le klasse, te Leeuwarden; Th. Boen- der, directeur 2e klasse van de gevangenis II en het huis van bewaring II te 's-Gra venhage; drs. J. Ritsema van' Eek, direc teur van het Weeshuis der Hervormden te Schiedam; mevro"w G. J. M. Marres Grasé, secretaresse van de Vereniging Te huizen voor R.K. werkende Jeugd te Am sterdam. De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud, is verleend Verriet, wethouder van Ubbergen; E. J. M. Kolfschoten, burgemeester van Alkemade; H. Schelhaas, burgemeester van Langedijk; P. S. van der Vaart, wethouder van Den Helder; J. J. Bakker, wethouder van Berk hout; G. J. Mol, administrateur ter gemeen tesecretarie te Amsterdam; H. Dijkstra, commissaris van gemeentepolitie te Am sterdam; A. de Beijl, secretaris van Vlissin- gen; J. L. Dregmans, burgemeester van Koudekerke en Biggekerke; ir. B. C. Roe- ters van Lennep, directeur van het ge meentelijk gas-, water- en elektriciteitsbe drijf te Middelburg; C. van der Mark, com missaris van gemeentepolitie te Vlissingen; M. den Boer, wethouder van Haamstede; J. D. Barreveld, raadslid van Breukelen; A. E. Hoving, burgemeester van Westdongera- deel; H. van der Groot, wethouder van Gaasterland; jhr. mr. L. O. M. van Nispen tot Sevenaer, burgemeester van Ambt- en Stad Delden; J. v. Baaren, gemeenteraads lid van Almelo; W. R. van der Meer, oud burgemeester van Ten Boer, wonende te Groningen; H. J. J. Stiekema, raadslid van Onstwedde; A. Klok, wethouder van Hoo- mm Frans Vroons, opera- en concertzanger, ridder in de Orde van Oranje Nassau. gezand-Sappemeer; M. Albers, gemeente raadslid van Emmen; G. Nijenhuis, burge meester van Gieten; P. J. H. Minkenberg, burgemeester van Beek (L.); P. M. J. S. Cremers, burgemeester van Helden; J. P. H. Cartigny, wethouder van Roermond; J. A. Gehlen, secretaris van Geleen; C. H. J. Sprokel, referendaris ter gemeentesecreta rie te Kerkrade. Onderwas, Kunsten en Wetenschappen Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: prof. dr. J. N. Bak huizen van den Brink, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden; prof. dr. Chr. P. Raven, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht; prof. dr. M. A. van Bouwdijk Bastiaanse, hoogleraar aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam; prof. dr. J. F. Koksma, hoogleraar aan de Vrüe Uni versiteit te Amsterdam; prof. dr. H. H. Janssen, hoogleer aan de f.-k. universiteit te Nijmegen en prof. dr. J. M. Pieters, hoogleraar aan de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau is bevorderd mejuffrouw dr. N. A. Bruning erevoorzitster van de Vrijzinnig Protestant se Radio Omroep, wonende te 's Graven- hage. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: C. Kleywegt, hoofdinspecteur van de onderwijzersopleiding te Nijmegen; B. J. A. Stoopman, hoofdinspecteur van het lager onderwijs te Nijmegen; A. F. A. van Makkelenberg, directeur van de rijks kweekschool te 's Gravenhage; dr. J. P. Chr. de Boer, inspecteur van het gymna siaal en het middelbaar onderwijs te 's Gravenhage; dr. H. F. J. Westerveld, in specteur van het gymnasiaal en het mid delbaar onderwijs te Hilversum; dr. W. L. Brandsma, directeur van de gemeentelijke Dalton-h.b.s. te Groningen; J. H. Schouten, rector van de school voor taal- en letter kunde te 's Gravenhage; dr. J. J. Westen dorp Boerma, rector van het Prof. Zeeman lyceum te Zierikzee; dr. H. L. M. van Can, rector van het r.-k. lyceum voor meisjes te Maastricht; mejuffrouw E. E. M. Berger voet, inspectrice van het landbouwhuis- houdonderwijs te Arnhem; ir. W. J. L. Bloem, inspecteur van het nijverheidson derwijs te Breda; mr. J. L. H. Cluysenaer, secretaris van het college van curatoren der rijksuniversiteit te Groningen; dr. W. J. Beekman, directeur van de Stichting voor fundamenteel onderzoek der materie (F.O. M.) te Amsterdam; prof. dr. N. C. A. Per- quin, directeur van het Mgr. Hoogveld instituut te Nijmegen; H. Th. Rooswinkel, Nederland; W. S. Hoogkamer, referendaris bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; G. H. Streurman, leraar aan het Winkler Prins lyceum te Veendam; C. G. M. Verwiel, leraar aan het Sint Caro- lus Borromeus College te Helmond; B. J. Franken, voorzitter van de Vereniging van leraren in de handelswetenschappen, te Amsterdam; C. Brilman, directeur van de lagere technische school te Leiden; W. S. Sevensma, leraar aan de industrieschool voor meisjes te Groningen; mejuffrouw M. A. Bourguignon, directrice van de eerste industrieschool voor meisjes te Rotterdam; mejuffrouw M. W. Schut, directrice van de Christine Hermineschool te Zetten; D. van Bijlevelt te Utrecht,voorzitter van de Com missie van Toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonderwijs; M. Flapper, voorzit ter van het bestuur van de Franeker huis houdschool; mejuffrouw mr. M. E. Blok, administratice van het Leids Universiteits- Fonds; J. N. C. Beerends, leider van het r.-k. Gemeenschapsoord „Drakenburgh" te Baarn; H. M. Rozendaal, b' 'kwartiers- commissaris en districtscom: uris vande Vereniging „De Nederlandse Padvinders" te Utrecht; R. Oostra, secretaris van de Raad van het Jeugdwerk van de Neder lands Hervormde Kerk te St. Maarten (N.-H.); dr. J. C. M. Pollmann, directeur van de Stichting „Ons Eigen Volk" te Am sterdam; A. Chr. Spijkerman, secretaris penningmeester van de Nederlandse Kam- peerraad te Doorn; mevrouw F. L. A. Sut- torp-Van den Berg, secretaris van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond te Apel doorn; J. Dijk, voorzitter van de Turnkring „De Graafschap" te Winterswijk; mejuf frouw dr. J. de Boer, secretaresse van de Radioraad te 's Gravenhage; G. J. Bertels, hoofdredacteur van het Dagblad Noord- Limburg te Venlo; Chr. Stokhuijzen, ad ministrateur van de Nederlandse Economi sche Hogeschool te Rotterdam; P. C. C Wiegman, kunstschilder te Schoorl; Th. F. Goedvrind, kunstschilder te De Steeg; J. G Wertheim, beeldhouwer te Laren (N.-H.); P. P. Huf, toneelspeler te Amsterdam; me' vrouw J. P. Royaards, geboren jkvr. Sand- berg, toneelspeelster te Amsterdam; F. J. Vroons, opera- en concertzanger te Hilver sum; J. J. H. Vranken, dirigent van het Koninklijk Mannenkoor „Die Haghe San- ghers" te 's Gravenhage; A. A. F. M. Ver beek, voorzitter van het Overijssels Phil- harmonisch Orkest te Enschedé; H. de Vries, letterkundige te Haren (Gr.); C. Rijnsdorp, letterkundige te Rotterdam; J. Poortman, historicus en letterkundige te Meppel; M. E. F. Klinkenbergh, penning meester van de Stichting „Het Limburgs Landschap" te Maastricht; P. J. van Dru- nen, hoofdcommies A bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Financiën Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: mr. J. C. Brongers, voorzitter van de afdeling Beheer, Voor zieningen voor Afwezigen en Voorzienin gen voor Rechtspersonen van de Raad voor het Rechtsherstel, wonende te Amsterdam; mr. H. T. Asser, voorzitter van de Neder landse Unie van Schadeverzekeraars, wo nende te Laren (N.-H.); mr. J. Burgerhout, directeur van De Twentsche Bank N.V. te Amsterdam; prof. mr. P. W. Kamphuisen te Velp; D. J. Muller, hoofd van de afdeling Directe Belastingen van het ministerie van Financiën. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: C. P. H. Groenendaal, direc teur van de Nederlandsche Credietverzeke- ring Maatschappij N.V. te Amsterdam; mr. S. Boomstra, directeur Buitenlands Beta lingsverkeer bij het ministerie van Finan ciën; mr. G. W. baron van der Feltz, hoofd van de afdeling Inspectie der Rijksfinan ciën van het ministerie van Financiën; ir. M. H. J. Hanrath, administrateur bij .het ministerie van Financiën; J. Klein, hoofd van de inspectie der domeinen te Gronin gen; J. D. D. Rienstra, hoofd van de in spectie der belastingen te Leiden; P. J. Sij- mons, hoofd van de inspectie der belastin gen te Arnhem, 1ste afdeling; S. Posthuma, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen te Amsterdam; H. A. Cadée, hoofd van de inspectie der registratie en successie te Groningen; J. Tichelman, hoofd van de in spectie der belastingen te Arnhem, 2e af deling; G. J. Olsman, hoofd van de inspec tie der belastingen te Wageningen; P. K. Niekerk, hoofdaccountant bij de Rijksac countantsdienst te Amsterdam; W. v. Vliet, hoofdaccountant-titulair bij de Rijksac countantsdienst te Maastricht; ir. J. F. II- sen, ingenieur-vérificateur van het kadas ter te Groningen; J. F. Jongedijk, hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst te Almelo; H. Steenbergen, hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst te Assen; mr. P. Heering te 's Gra venhage. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: mr. E. M. O. Haffmans, bankdirecteur te Venlo; W. van der Vegt, ADVERTENTIE aan: G. Th. Zwart, organist van de Her- j a(jministrateur bij het ministerie van On- TTormHa flomoonTO to Qmton -TT t n/r derwijs, Kunsten en Wetenschappen; J. M. Honig, voorzitter van het bestuur van de vormde Gemeente te Sloten. Binnenlandse Zaken Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd de Eerste Kamerleden H. M. van Lieshout te Eindhoven; dr. W. Rip te Bennekom en de Tweede Kamer leden A. W. Biewenga Wzn. te Garsthuizen; J. Bommer te 's Gravenhage; B. A. A. En- gelbertink te Oldenzaal; J. J. Kramer te Brunssum; G. M. Nederhorst te Gouda; F. van Vliet te Eindhoven; voorts C. H. P. W. van den Oever, wethouder van 's Graven hage; H. E. van den Brule, wethouder van Rotterdam; A. in 't Veld, wethouder van Amsterdam; J. M. Rudelsheim, lid van Ge deputeerde Staten van Overgsel te Zwolle; M. van Veen, burgemeester van Enschedé. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: J. Tj. Westra, accountant bij de Algemene Rekenkamer; dr. M. A. M. van Heivoort, burgemeester van Boxtel; L. J. G. de Mast, secretaris van Tilburg; dr. J. W. Noteboom, burgemeester van Voorburg; mr. J. JE. H. J. van der Dussen, burgemees ter van Dordrecht; ir. Chr. F. Rüter, direc teur van het gemeentelijk energiebedrijf te Rotterdam; J. van Leeuwen, havenmeester te Rotterdam; L. Rasterhoff, burgemeester van Sneek; dr. M. N. S. Troelstra, hoofd administrateur ter provinciale griffie van Friesland te Leeuwarden; jhr. mr. G. A. Strick van Linschoten, burgemeester van Zwolle. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: mejuffrouw M. C. Douw, hoofdcommies A bij de Pensioenraad te 's Gravenhage; P. B. M. Alberts, burge meester van Rucphen; A. N. Bosschaart, technisch hoofdambtenaar van Breda; Th. Don, directeur gemeentelijke energiebedrij ven te Oosterhout; mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, burgemeester van Scherpen- zeel; ir. H. J. Heuvelink, directeur van Bouw- en Woningtoezicht te Arnhem; H. Nederlandse Opera, voorzitter van de Wag nervereniging, vice-voorzitter van het Hol land Festival, wonende te Amsterdam; prof. dr. N. R. A. Vroom te Amsterdam; dr. A. F. E. van Schendel, directeur van de af deling Schilderijen van het Rijksmuseum te Amsterdam; H. H. Th. van Kuilenburg, directeur van de N.V. „De Arbeiderspers" te Amsterdam en lid van de Commissie van Advies en Toezicht op het Staatsdruk kerij- en Uitgeverijbedrijf, wonende te Hil versum; J. C. Ebbinge Wubben, directeur van het Museum Boymans te Rotterdam; D. F. Lunsingh Scheurleer, rijksinspecteur voor roerende monumenten te 's Graven hage; dr. G. W. A. Panhuijsen, rijksarchi varis in de provincie Limburg te Maas tricht; Th. H. Bouwman O.F.M., oud-rector van de afdeling gymnasium van het Sint Bernardinuscollege te Heerlen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: dr. J. Smit, senior lecturer in de Nederlandse taal, de Gotische talen en de vergelijkende taalwetenschap aan de universiteit van Melbourne; C. Janssens, onderdirecteur van een bijzondere kweek school te Breda; J. Laansma, hoofd van de Protestants.Christelijke school voor buiten gewoon lager onderwijs aan blinden te Zeist; W. Walter, provinciaal overste van de Congregatie van de Arme Broeders van de H. Franciscus te Kerkrade; mejuffrouw C. C. van Harlingen, onderwijzeres aan de bijzondere school voor gewoon lager onder wijs te Slootdorp; E. Algra, hoofd van de Christelijke nationale school te Erica; me juffrouw W. C. P. Dol, hoofd van de open bare Montessori-u.l.o.-school te Amster dam; mejuffrouw G. E. Kampermann, oud- hoofd van de r.-k. meisjesschool te Wog- num en Zwammerdam; H. Stapelkamp te Rotterdam, oud-voorzitter van de Vereni ging van opleiders(stefs) van onderwijze ressen aan Christelijke kleuterscholen in Mevrouw J. P. Royaards-Sandberg, toneelspeelster, ridder in de Orde van Oranje Nassau. directeur van het kantoor Almelo van de Rotterdamsche Bank N.V.; O. Langelaar, agent van de Nederlandsche Handel-Maat- schappij N.V. te Baarn; L. B. van Nierop, bestuurder van de Spaarbank voor de Stad Amsterdam; H. Tesink, hoofdcommies bij het ministerie van Financiën; J. D. West broek, oud-leraar ter opleiding van verifi cateurs der invoerrechten en accijnzen te Rotterdam; J. R. Broers, ontvanger van 's Rijks belastingen te Meppel; H. Koster, hoofdcontroleur ter inspectie der belastin gen te Alkmaar; S. Lutraan, hoofdcontro leur A van 's Rijks belastingen ter inspec tie der registratie en successie te Amster- Mejuffrouw dr. N. A. Bruining, eere- voorzitster van de V.P.R.O., otticier in de Orde van Oranje Nassau. dam; H. Springer, ontvanger van 's Rijks belastingen ter directie van 's Rijks belas tingen te Arnhem; J. Spier, hoofdcommies van 's Rijks belastingen ten kantore der directe belastingen te Amsterdam; T. Hof- stra, hoofdverificateur-controleur der in voerrechten en accijnzen te Utrecht; G. A. Mommersteeg, hoofdverificateur der in voerrechten en accijnzen te Tilburg. De eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is verleend aan: H. J. J. Zuetenhorst, hoofdassistent van 's Rijks belastingen te Amsterdam; H. A. Andreas, hoofdassistent van 's Rijks belas tingen te Noordwijk. Defensie H.M. de Koningin heeft benoemd tot adjudant in buitengewone dienst generaal B. R. P. F. Hasselman, chef van de Gene rale Staf. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: luitenant-generaal T. E. E. H. Mathon; generaal-majoor L. J. Spanjaerdt Speekman en generaal-majoor P. Gips. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden zijn benoemd: kolonel C. J. Vermeulen, luitenant-kolonel H. E. C. van Ameijden van Duijm, luitenant-kolonel L. A. Savalle, kolonel W. G. Vrind, reserve luitenant-kolonel M. C. Plaatsman, kolonel A. P. Duran, kolonel H. J. F. Naarding, kolonel L. A. Boucherie, luitenant-kolonel F. Rouffaer, kolonel P. J, M. Schoonenberg, kolonel G. R. Timmer, luitenant-kolonel J. H. G. van Marle, kolonel H. J. L. Hornix, kolonel G. A. van Grondelle, luitenant kolonel D. A. N. Margadant, kolonel E. V. Kengen, kolonel C. L. Maarsman, kolonel arts W. F. Warffemius, kolonel-arts-titulair dr. S. P. Botenga. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, zijn benoemd: majoor ir. H. A. Rodrigo, majoor J. D. Berghuijs, ka pitein A. W. Verbraaken, majoor J. H. Gimbel, majoor D. C. Vooren, kapitein J. H. van Orent, majoor C. J. Muijs, kapitein A. J. de Stoppelaar, majoor J. H. W. B. Linde man, allen van de Koninklijke Landmacht; kolonel (tijdelijk commodore) C. W. A. Oyens, kolonel (tijdelijk commodore) H. A. Maurenbrechter, kolonél S. H. Hoogterp, luitenant-kolonel M. van der Voo, luitenant kolonel A. Busser, luitenant-kolonel J. H. H. Lentz. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden zijn benoemd: kapitein S. Sjoerdsma; eerste-luitenant S. Hommerson, allen van de Koninklijke Luchtmacht. Voorts is de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud, met de zwaarden, verleend aan: de hoofdop- zichter-vliegtuigtechnische dienst G. van den Bor en de adjudant-onderofficier-vlie ger-waarnemer J. van Kruiselbergen. Voorts zijn benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau: de administrateur A bij het ministerie van Oorlog J. H. Rui tenberg; de hoofdingenieur A bij het Di rectoriaal Materieel Landmacht ir. A. Over- eijnder; de lector wiskunde aan de Konink lijke Militaire Academie J. J. Harkema; mr. J. H. van de Dijk, algemeen secretaris bij de N.V. Nederlandse Machinefabriek „Artillerie Inrichtingen" en tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: de technisch hoofdambtenaar 1ste klasse bij het Directo raat Gebouwen, Werken en Terreinen N. Wolthuis. Bij de Koninklijke Marine zijn benoemd tot officier in de orde van Oronje-Nassau, met de zwaarden: de kapiteins-ter-zee dr M. W. Mouton; K. J. F. Krediet; A. C. M. de Neeve; B. Poortman; mr. A. N. baron de Vos van Steenwijk; J. M. Hillenius (bij bevordering); H. van der Houwen; de ka- pitein-ter-zee-arts F. J. J. Lambooij; de kapiteins-luitenant-ter-zee J. A. F. H. Douw van Krap; G. A. Lens en P. A. Rueck. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden zijn benoemd: de luite nant-ter-zee der le klasse F. Visee; de luienant-ter-zee-waarnemer der le klasse H. Polderman; de majoor der mariniers kapel G. Nieuwland, directeur van de Ma rinierskapel der Koninklijke Marine; de luitenant-ter-zee der le klasse B. Reitsma; de luitenant-ter-zee der le klasse A. de Kort; de luitenant-ter-zee-arts der le kl. E. Deddes; de luitenant-ter-zee van vak diensten der 2e klasse, oudste categorie, G. Weeda; de luitenant-ter-zee van vakdien sten der 2e klasse, oudste categorie, L. P. Hoogvliet; de luitenant-ter-zee van vak diensten der 2e klasse, oudste categorie, S. Schraa. Voorts is aan de gepensioneerde schout bij-nacht-erts P. C. Broekhoff de titulaire rang verleend van vice-admiraal-arts; aan de luitenant-ter-zee van speciale diensten der le klasse P. Nichting de titulaire rang van kapitein-luitenant-ter-zee van speciale diensten; aan de gepensioneerde luitenant ter-zee der le klasse G. P. de Lange de de titulaire rang van kapitein-luitenant ter-zee. Volkshuisvesting en bouwnyverheid Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd ir. H. M. Buskens, te 's-Gravenhage, directeur-generaal van de Volkshuisvesting en de Bouwny verheid. Tot officier in do orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: E. Bijmolt, te 's-Graven hage, directeur van de N.V. Nederlandsche Aannemings Maatschappij; ir. S. J. van Embden, te Delft, voorzitter van de Bond van Nederlandse Stedebouwkundigen; ir. H. J. J. Engel, te 's-Gravenhage, directeur van de afdeling Constructie van de Rijks gebouwendienst; G. Feenstra, te Arnhem, architect B.N.A.; ir. C. G. Geenen, te Eind hoven, architect B.N.A.; M. D. A. Glerum, te Middelburg, hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnij verheid in de provincie Zeeland; mr. C. A. HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES van Gorcum, te Wassenaar, administrateur bij de Rijksdienst voor het Nationale Plan; ir. Tj. N. Houtsma, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur bij de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid; ir. M. Ph. J. H. Klijnen, te 's-Gra venhage, architect B.N.A.; ir. J. Scheur kogel, te 's-Gravenhage, directeur van On derheids- en Uitbreidingswerken van de Rijksgebouwendienst; ir. H. J. W. Thunnis- sen te Voorburg (Z.-H.), architect B.N.A., voorzitter van de Maatschappij tot Be vordering der Bouwkunst Bond van Ne derlandsche Architecten. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn genoemd: B. J. Dorlas, te Nunspeet, penningmeester van de woningbouwvereni ging „De Goude Woning"; J. A. Lamens, te Rijswijk, bouwkundig hoofdambtenaar A bij de Rijksgebouwendienst; H. Ploeger, hoofdcommies A bij het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid; A. Schrale, te Zwolle, directeur van de N.V. Schrale's beton- en aannemingsmaatschap pij; H. A. C. Slagter, te 's-Gravenhage, hoofdcommies A bij het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid; L. K. Wielenga, te 's-Gravenhage, referendaris bij de Rijksgebouwendienst. Verkeer en Waterstaat Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: ir. A. H. de Voogt, te Kootwijk, plaatsvervangend hoofddirec teur der PTT; jhr. mr. ir. F. C. K. de Wykerslooth de Weerdestey'n, tc Maas tricht, hoofdingenieur-directeur van de Rykswaterstaat; ir. W. I. C. van Veelen, te Assen, hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat van Drente; ir. F. Besanpon, te Amsterdam, directeur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V., hoofd van het Directoraat Produktie. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: N. Hortensius, te Haren (Gr.), directeur van de N.V. Groninger Autobusdienst Ondern -ming (G.A.D.O.); ir. H. Burger, te Utrecht, hoofdinspecteur bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen; mr. B. A. Brouwer, te Bilthoven, hoofdinspec teur bij de N.V. Nederlandsche Spoor wegen; A. van der Linden, te Amby, direc teur van het telefoondistrict te Maastricht; A. A. C. van der Zoo de Jong, te 's-Gra venhage, inspecteur der PTT; D. F. Chou- foer, te Hengelo (O.), inspecteur der PTT; A. Veder, te Rotterdam, directeur „Maat schappij Zeetransport"; ir. W. H. Kruijff, Paul Huf, toneelspeler, ridder in de Orde van Oranje Nassau. te 's-Gravenhage, directeur Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij N.V.; ir. J. F. L. van Gils, te 's-Graven hage, directeur van de Rijkswaterstaat; mr. P. de Jongh, te 's-Gravenhage, admi nistrateur bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat; ir. H. H. R. de Vries, te Arnhem, hoofdingenieur A bij de Pro vinciale Waterstaat van Gelderland; mr. W. J. Vogel, te 's-Gravenhage, secretaris van de Zuiderzeeraad; ir. V. L. Maler, te .'s-Gravenhage, oud-hoofdingenieur bij de Rijksluchtvaartdienst; mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, te 's-Graven- hage, secretaris-penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club; dr. E. van Konijnenburg, te 's-Gravenha- ge, onderdirecteur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V.. Tot ridder in de orde van Oranje Nas sau zijn benoemd: A. P. Gertsen, te Roer mond, directeur van de N.V. Nedams Auto busdienst Onderneming; E. van Donkelaar, te Ede, voorzitter van organisaties op het gebied van het goederenvervoer; A. van den Sigtenhorst, te Voorburg, adviseur van de N.V. Var Gend en Loos; J. J. Put man, te Amsterdam, inspecteur le klasse; J. D. Havens, te Breda, inspecteur le klas se; A. yan der Zweep, te Hengelo, tech nisch inspecteur; L. F. du Bois, te Ter- neuzen, inspecteur en J. H. Perwitz, te Utrecht, inspecteur bij de N.V. Nederland sche Spoorwegen; G. Th. Cremers, te Venlo, procuratiehouder bij de N.V. Stoom bootonderneming H. Janssen/Janssen - auto's N.V.; mejuffrouw Th. M. J. van den Bosch, te 's-Gravenhage, referendaris der PTT; P. E. H. Moers, te Weert, directeur van het post- en telegraafkantoor; J. de Hamer, te Voorburg, referendaris der PTT; P. van der Schaar, te Amsterdam, technisch hoofdambtenaar der PTT; W. D. te Gus- sinklo, te 'sGravenhage, bureauchef der PTT; J. A. Everards, te Rotterdam, inspec teur bij de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij; J. F. Nijdam, te Soest, hoofdwerktuigkundige bij de N.v! Stoomvaart Maatschappij „Nederland"; M. J. H. G. Corten, te Heer (L.), oud-gezag voerder bij de N.V. Vereenigde Nederland sche Scheepvaart Maatschappij; N. van Wijck Jurriaanse, te Baarn, oud-gezag voerder ter koopvaardij; C. van Dijk, te Rotterdam, directeur van de N.V. Ver eenigde TankreederijJ. van den Berg, te 's-Gravenhage, onderdirecteur van Damco Scheepvaart Maatschappij N.V., te Rotter dam; M. Hartog, te 's-Gravenhage, water bouwkundige bij de Zuiderzeewerken; W. J. Steen, te Velp (Rheden), technisch hoofd ambtenaar bij de Prov. Waterstaat van Gelderland; J. P. Overbeeke, te Zierikzee, technisch hoofdambtenaar bij de Provin- ciael Waterstaat van Zeeland; J. C. van der Wal, te Amsterdam, technisch hoofd ambtenaar voor bijzondere diensten bij de afdeling Luchtvaartinspectie van de Rijks luchtvaartdienst; S. J. de Nes, te Leidschen- dam, chef Bureau Dienstregelingen van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij NrV. (Voor vervolg pagina 5)

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6