Nederlaag van OWO tegen sterk ABC, goede resultaten van Haarlemse ploegen Blauwe wimpels voor dames van De Hunze en Nautilus Volewijckers en Blauw Wit startten weinig hoopvol Nederland in tweede ronde van Davis Cup-toernooi Gimbel onttroonde Onnes in Krelagehuis na vijf sets Nederlandse en Duitse hockeysters konden in Amstelveen niet scoren VERRASSEND BEGIN VAN HONKBALCOMPETITIE Zeer slecht tennis in dubbelspel Drie kampioenschappen voor Noortje van Megen 9 Noorwegen met ruim verschil verslagen Standenlijst KNHB Nieuwzeelandse hockeyers naar Amsterdam De tenniscompetitie zondag begonnen OM DE TAFELTENNISTITELS LZO vestigde record 4 x 100 m. wisselslag Rome-Napels-Rome Wagtmans blijft leider Emiliozzi goed volgen LANGE AFSTAND KAMPIOENSCHAP Ronde van Feijenoord op Koninginnedag Nederlandse roeisuccessen bij Benelux-wedstrijden De start van de nieuwe eersteklassers De Volewijckers en Blauw Wit (beide Am sterdam) is zeker niet bijzonder hoopvol geweest in de honkbalcompetitie. Het negen tal van De Volewijckers moest tegen H.C.K. genoegen nemen met een grote neder laag, terwijl het weer teruggekeerde Blauw Wit het, ook al door moeilijkheden in eigen gelederen, eveneens lelijk liet liggen tegen E.D.O. Dit eerste honkbalweekeinde heeft trouwens nóg een grote verrassing gebracht. O.V.V.O. kwam ongetraind en ongeïnteresseerd aan de start tegen A.B.C. en moest reeds direct een nederlaag incasseren. De resultaten van de Haarlemse negentallen zijn daarentegen zeer bevredigend. Landskampioen Schoten had tegen Sportclub Haarlem wel grote moeite, doch be haalde een verdiende zege (40). Ook H.H.C. maakte tegen E.H.S. geen fout en on danks het feit dat de H.H.C.'ers met de bezetting van het'buitenveld moeilijkheden moesten overwinnen, werd een overtuigende 6-3 zege behaald. In de uitwedstrijden was de start van E.D.O. en H.C.K. zoals vermeld bijzonder gunstig, terwijl ook Kennemerland in eigen omgeving kans zag Sparta met gering verschil te kloppen. Uiteraard moest T.Y.B.B. tegen het sterke Amsterdamse V.V.G.A. genoegen nemen met een nederlaag. S.C. Haarlem-Schoten Sportclub Haarlem heeft zich tegen lands kampioen Schoten uitstekend geweerd en zelfs in de laatste innings was de overwin ning van Schoten nog niet geheel veilig. Met reeds twee spelers uit slaagde de Sportclub er in, mede door fouten van het Schotenveld, nog drie honken bezet te krijgen. De Haarlem-speler Kok zag echter geen kans deze laatste kans uit te buiten en door drie slag slaagde werper Munsterman er toch nog in zijn eerste no-run overwin ning veilig te stellen (0—4) met welk re sultaat de kampioenen zeker zeer tevreden kunnen zijn. Reeds in de tweede innings kon Schoten de leiding nemen door Heemskerk, waar na aanvoerder Keulemans de voorsprong zelfs nog in de volgende innings kon ver groten (0-2). Toch bleef de strijd bijzonder spannend, doch in de zesde innings kon Van den Berg die met een fraaie driehonk- slag zijn clubgenoot Nanne thuis brengen (0-3), waarna in de achtste innings ook Klein een driehonkslag plaatste en na een honkslag van Heemskerk nogmaals de thuisplaat kon passeren (0-4). De Sportclub bleef zich dapper verweren en nadat in de laatste slagbeurt Schoten snel aan de kant was gezet, kreeg de thuis club zoals reeds vermeld nog een uitste kende kans. De werpersresultaten waren: Van Berkel (S.C. Haarlem): 6 x 3slag; 6 x 4wijd en 5 honksl. tegen. Munsterman (Schoten): 15 x 3slag; 4x 4wijd en 5 honksl. tegen. T.Y.B.B.-V.V.G.A. De thuisclub heeft in de eerste moeilijke thuiswedstrijd tegen het Amsterdamse V.V.G.A. vriend en vijand verrast, want de T.Y.B.B.-mannen moesten slechts een 3-0 nederlaag incasseren, hetgeen nog hoofdzakelijk te wijten was aan kleine veldfouten. Vooral werper Bakker had in dit resul taat een groot aandeel, want evenals zijn Amsterdamse collega Brandts schakelde hij niet minder dan zestien tegenstanders op drie slag uit. In de eerste innings konden de Amster dammers reeds de leiding nemen door Koene, die door een honkslag van Ruud Kok de thuisplaat passeerde (0-1). De V.V.G.A.-er Jansen plaatste in de vierde innings een tweehonkslag, kon op het derde honk komen en door een fout zelfs de voorsprong vergroten (0-2). Pas in de achtste innings was het Brands die de Amsterdamse zege geheel veilig kon stellen, want ondanks de felle tegenstand van de thuisclub, bleef de aanval onge vaarlijk (0-3). De werpersresultaten waren: Bakker (T.Y.B.B.): 16 x 3slag; 2 x 4wijd en 5 honksl. tegen. Brands (V.V.G.A.): 16 x 3slag; 0 x 4wijd en 2 honksl. tegen. De Volewjjckers-H.C.K. Vooral dank zij uitstekend spel van Houtkamp hehaa'de de honkbalclub Kin- heim tegen de nieuwe Amsterdamse eer steklasser De Volewijckers een erote en verdiende 8-2 overwinning. Nadat F C K. reeds in d" eerste innings een veilige 3-0 voorsprong had genomen, kon deze voorsprong in de vjjfde innings zelfs nog worden opgevoerd toen Hout kamp na een fraaie driehonkslag op de honken kwam en zijn clubgenoot Wille hem thuisbracht (0-4). De Amsterdamse werper liet zich hierna vervangen door Boom en of schoon de ach terstand nog kon worden teruggebracht door Kamstra, werd de achtste innings toch fataal voor de Amsterdammers. Enkele keren vier wijd en een aantal honkslagen betekende niet minder dan vier ru is voor H.C.K., waarmede het pleit beslecht was, ondanks het punt van Meyer in de laatste Amsterdamse slagbeurt (8-2). De werpsrsresultaten waren: De Wilde/Boom (Volewijckers): 7 x 3slag; 4 x 4wijd en 10 honksl. tegen. Houtkamp (H.C.K.): 5 x 3slag; 0 x 4wijd en 5 honksl. tegen. Blauw WitE O.O. De E.D.O.-ers hebben in de eerste com petitiewedstrijd danig de knuppel gehan teerd, want behalve een driehonkslag van De Nieuwe moest de Blauw Wit-werper De Wildt ook tweehonkslagen van De Zwart en Van Leuven laten passeren. Nadat de Haarlemmers met Smit als beste slagman (0.500) reeds in de derde in nings een 3-0 voorsprong hadden genomen, werd de stand nog in dezelfde innings door Blauw Wit weer in evenwicht ge bracht. In de volgende drie innings stelde E. D. O. de zege echter reeds veilig en ofschoon ook Blauw Wit nog een twee tal runs aan het totaal kon toevoegen, kwam het einde met een volkomen ver diende 10-5 overwinning van de Haarlem mers. De resultaten van de werpers waren: De Wildt (BI. Wit): 5 x 3slag; 6 x 4wijd en 7 honkslagen tegen. De Nieuwe (E.D.O 10 x 3slag; 5 x 4wijd en 8 honkslagen tegen. Kcnnemerland-Sparta Kennemerland heeft door een kleine 5-4 zege tegen Sparta twee kostbare punten behaald. De Rotterdammers konden reeds in de eerste innings een voorsprong ne men door De Koning, welke speler door vier wijd op de honken was gekomen (0-1), doch reeds in dezelfde innings kwam er reeds wijziging in deze stand (2-1). In de vierde innings kon de voorsprong door Broekmeyer worden vergroot en door enkele runs in de volgende innings kon reeds een veilig schijnende voorsprong worden verkregen. Toch werd de laatste Rotterdamse slag beurt bijna nog fataal voor de Bloemen dalers. Met een stand 5-4 had de Rotter dammer Bazuin nog uitstekende scorings kansen, doch te gewaagd honklopen deed deze Sparta-speler na een fraaie aangooi van Holleman nog voor de thuisplaat sneuvelen, waardoor het einde Kennemer land een nuttige en verdiende overwinning bracht. De resultaten waren: Hofstra (Kennemerland): 5 x 3slag; 8 x 4wijd en 6 honksl. tegen. De Koning (Sparta): 6 x 3slag; 5 x 4wijd en 6 honksl. tegen. H.H.C.E.H.S. Zonder Hoogenbos en Meenhorst, welke speler met hun opstellen in het verre veld geen genoegen namen, is H.H.C. er toch in geslaagd in de plaatselijke ontmoeting tegen E.H.S. door een 6-3 overwinning op beide winstpunten beslag te leggen. Tegen deze uitslag protesteerde E.H.S. na afloop, welk protest echter geen invloed zal hebbm op de H.H.C.-overwinning aan gezien slechts de uitslag een kleine wijzi ging kan ondergaan. Gedurende enkele innings ging de strijd in deze altijd lastige plaatselijke ontmoe ting volkomen gelijk op en hoewel E.H.S. met de nieuwe aanwinsten zeker scorings kansen kreeg, was het toch de thuisclub die een 3-0 voorsprong nam door Ringers- ma; Berendonk en De Bruin toen werper Schuitemaker (E.H.S.) enkele honkslagen moest laten passeren (3-0). De vreugde was voor H.H.C. slechts van korte duur want reeds in de volgende in nings werd de stand weer in evenwicht gebracht, toen ook E.H.S. door enkele honkslagen spelers op de honken kreeg en dit ook kon uitbuiten (3-3). Hierna nam Jongeling (H.H.C.) het wer pen van zijn clubgenoot Smidt met succes over, want E.H.S. slaagde er niet meer in te scoren. De thuisclub was echter geluk kiger, want nadat Jongeling reeds op de honken was gekomen, kreeg Smidt een vrije loop van de scheidsrechter toen de bal zijn lichaam raakte. E.H.S. meende echter dat een slagbeweging gemaakt werd, waarna protest volgde. Met Jongeling en Smidt op de honken joeg hierna De Pierre de bal het verre veld in en zijn driehonkslag betekende reeds een H.H.C.-voorsprong (5-3), waarna De Pierre op een tik van Berendonk de voorsprong zelfs nog kon vergroten tot (6-3). De resultaten waren: Smidt/Jongeling (H.H.C.): 16 x 3slag; 3 x 4wijd en 6 honksl. Schuitemaker (E.H.S.): 3 x 3slag; 4wijd en 7 honksl. 2 x De stand in de kampioenscompetitie heren van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond luit op het ogenblik: TOGO 3 3 0 0 6 8—0 HTCC 4 3 0 1 6 12— 3 Union 4 1 0 3 2 611 Meppel 3 0 0 3 0 012 In het internationale dames-hockeytoer- nooi dat in 1959 in Amsterdam zal worden gehouden, zal Nieuw-Zeeland niet met een officiële landenploeg uitkomen. Wel is be sloten dat de gelden bijeen zullen worden gebracht om een touringteam naar Neder land te zenden, dat aan het toernooi kan deelnemen. Nederland heeft zich in de tweede ronde van de Europese zone van de wedstrijden om de Davis Cup geplaatst door Noor wegen met vier-één te verslaan. In de tweede ronde komt Nederland op 17, 18 en 19 mei op de METS-banen in Scheveningen uit tegen het team van Italië. De uitslagen van de laatste partijen luidden. Dehnert versl. Jagge met 6-3, 6-2. 6-0; Goris verl. van Söholl met 3-6, 4-6, 4-6. Het dubbelspel verdiende als officiële internationale wedstrijd de kwalificatie tweederangs nauwelijks. Dehnert en Van Dalsum versloegen Sjoe- Wall en Dag Jagge met 10-8, 6-2, 7-5. De cijfers van de eerste en derde set zou den de indruk kunnen geven dat het krachtsverschil niet groot was, doch in werkelijkheid speelde de Nederlandse com binatie een klasse beter. Het ging in die eerste set allemaal wat stroef. Van Dalsum bleek de nodige snelheid te missen en zijn partner miste menige kans door onbe heerste slagen. Toen Van Dalsum op 4-5 zijn service verloor zag het er even lelijk uit voor het Nederlandse paar, maar ook Jagge verloor de service en daarna Dehnert de zijne. Toen Jagge, verreweg de zwakste van het viertal, opnieuw faalde, hadden Dehnert en Van Dalsum voor de eerste maal in deze partij de leiding: 7-6. Beide partijen braken nog vier maal door eikaars ser vice. Nederland won tenslotte met 10-8 deze set. Van Dalsum, die maar zelden scoorde, begon toen iets vaster te worden in zijn drives en vooral zagen we nu vele goede returns van zijn racket komen. In nauwelijks 20 minuten was de tweede set met 6-2 door Nederland gewonen. En de derde leek nog korter te zullen duren, maar op 5-1 vonden Dehnert en Van Dal sum het ineens niet meer nodig met hun normale spel door te gaan. Zij lieten de druk aan het net varen, verloren twee matchpoints. Er werd meer en meer ge- sliced en gekapt en de nu onbevangen spelende Noren kwamen zodoende op 5-5, waarbij elke bal op Van Dalsum werd „geprikt". Toen verloor Sjoewall zijn service en was ook deze set door Nederland ge wonnen. Hoewel Jagge oorspronkelijk alleen voor het dubbelspel was aangewezen werd hij zondag ook belast met de strijd tegen Dehnert, een strijd die veel te moeilijk bleek voor de Noor. Na een wat aarzelend begin voerde Dehnert het tempo op, begon beter te spe len en het werd dan ook een vrij eenzijdige vertoning. De harde forehand afgewisseld door goede volleys van de Nederlander stelde Jagge, voor onoplosbare problemen. De service van de Noor maakte niet be paald een grote indruk, hij sloeg vrij veel dubbel foults en kon er onze landgenoot zelden mee in moeilijkheden brengen. Tegenover het sterk aanvallende spel van Dehnert kon Jagge vrijwel alleen een de fensieve houding stellen. Na een strijd, die maar net een uur duurde, zagen we Van Dehnert de gebruikelijke sprong over het net, om de felicitatie van zijn tegenstander in ontvangst te nemen. Goris speelt het laatste enkelspel, aldus werd door de keuze-commissie van de KNLTB beslist. Het debuut van de Rot terdammer in de Davis Cup tennis. Hii moest het opnemen tegen Söholl, die in deze partij met zijn manoeuvres meer suc ces had dan tegen Dehnert. Het tempo van Goris was net niet hoog genoeg. Dat neemt niet weg dat de reservespeler zich kranig heeft geweerd en eervol met 3-6, 3-6, 4-6 verloor. De uitslagen van de overige ontmoe tingen voor de Davis Cup luidden: MexicoJoegoslavië 5-0; Tsjechoslowa- kijeZwitserland 4-1; PhilippijnenIndia 3-2; Spanje—Zuid-Afrika 0-4; JapanCey lon 3-0; RoemeniëOostenrijk 0-3; Luxem burgPolen 0-3. Zondag werden voor de tenniscompetitie de eerste wedstrijden gespeeld. De resul taten van de ploegen uit Kennemerland luidden: DIIBS: DHBS I—Jatiloo 6—2; DHBS 2— Jov 9 24 n.u.; DHBS 3—Heemstede 5 8—0. Bastione: Bastione IHLTC 3 17; Snellius I—Bastione 2 24 n.u.; Bastione 3Popey 6 51 n.u.; Zandvoort 3Bas tione 4 17. Snellius: Snellius IBastione 3 24 n.u. Bloemendaal: Bloemendaal IZand voort I 61 n.u.; Heemstede 2Bloemen daal 2 08; Velsen IBloemendaal 3 80; Bloemendaal 4Groenendaal 6 26; Bloe mendaal 5Duinlust 2 52 n.u. Jatiloo: Jatiloo IDHBS I 26. Duinlust: Duinlust IGroenendaal 3 35; Duinlust 2Bloemendaal 5 52 n.u. Velserbeek: WOC 3Velserbeek 53. HLTC: HLTC 4—De Ruyter 5—3, Ready '28 2—HLTC 2 5—3, Bastione—HLTC 3 1—7. WOC: Heemstede I—WOC I 2—6; WOC 2Zaandam I 07 n.u.; WOC 3Velser beek I 53; WOC 4Heemstede 4 62; Velsen 2—WOC 5 44; Brederode 4 WOC 6 3—5. Heemstede: Heemstede IWOC I 26; Heemstede 2Bloemendaal 08; Bever wijk I—Heemstede 3 62; WOC 4Heem stede 4 62; DHBS 3Heemstede 5 80. Groenendaal: Groenendaal 2Westrust 2 26, Groenendaal 3Duinlust 1 53, Groenendaal 4Poppey 2 53, Groenen daal 5Brederode 3 44, Groenendaal 6 Bloemendaal 4 62. mi Een Nederlandse aanval wordt door de Duitse doelvrouw onderbroken. De afdeling Kennemerland heeft onge twijfeld eer ingelegd met de organisatie van de Nederlandse kampioenschappen, die zondag in het Haarlemse Krelagehuis onder grote belangstelling werden ge speeld. Het bleek een juiste zienswijze ge weest te zjjn af te zien van het massale karakter van deze wedstrijden en de in schrijving te beperkten tot de top van het Nederlandse tafeltennis. De wedstrijden hadden nu een vlot verloop, zozeer zelfs, dat men ruim voor tijd kon eindigen. Vooral de finale van het heren-enkelspel was het aanzien ruimschoots waard. On nes, de titelhouder, drong vrij gemakkelijk tot deze strijd door. Zjjn clubmakker van Sparta, Gimbel, had het heel wat moei lijker en had vooral in de halve eindstrijd de grootste moeite met Schoofs, die pas in de laatste game met 2119 capituleerde. In de finale kon Onnes de eerste game vrij vlot winnen, al gaf Gimbel hem, door zijn hoog tempo en felle aanvallen handen vol werk. Onnes echter wist vaak met suc ces de aanval over te nemen en kon dan als regel scoren. Winst met 2117 was er het gevolg van. In de tweede game nam Gimbel al snel een flinke voorsprong, die hij echter door enkele lelijke fouten voor een deel weer verspeelde. Desondanks kon hij met 2118 winnen. In de derde game direct ruime voorsprong voor Gimbel (60), die echter door Onnes langzaam verkleind werd en omgezet werd in een 2118 overwinning. Maar nog wenste Gimbel zich niet over te geven. Opnieuw kwam hij in de vierde game snel flink voor te staan. Opnieuw liep Onnes in en kwam hij gelijk te staan met 16—16. Een niet te retourneren kant bal bezorgde hem een 1716 voorsprong, maar Gimbel liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en maakte er een voor sprong van met 1719. Maar nogmaals was het geluk met Onnes: een netbal en een fraaie backhand-smash brachten de partijen opnieuw op gelijke voet. Sterk aanvallend, trachtte de titelhouder daarna winst te forceren, maar nu had Gimbel het geluk aan zijn kant. Een geluksbal maakte er 2019 van, waarna hij met 2119 kon winnen. In de beslissende vijfde game gingen de twee Sparta-spelers aanvankelijk gelijk op, tot Onnes een kleine achterstand op liep, die hij niet meer geheel kon weg- ADVERTENT1E Na het spel dat het Nederlandse dames team enkele weken geleden tegen Enge land vertoonde, werd de ontmoeting tegen Duitsland een teleurstelling. De nul-nui eindstand moge het Duitse elftal voldoe ning schenken, voor Nederland betekende deze uitslag dat de voorhoede had gefaald, want na het eerste kwartier hadden de Ne derlandse meisjes voortdurend het spel in handen. Het veldoverwicht kwam weliswaar tot uiting in een groot aantal straf corners (in de tweede helft Nederland zes tegen Duits land een), doch bij het nemen van die cor ners werd slecht gestopt. Slechts eenmaal leek er een doelpunt uit zo'n corner te ko men. Dat was in de tweede helft, togn Inge den Tex, de beste speelster van het veld, de bal goed stopte en onmiddellijk weg schoot. Maar toen raakte de bal de paal. Het eerste kwartier werd door beide par tijen gevuld met rommelig, onoverzichte lijk spel, daarna herstelden de Nederlandse meisjes zich. Er kwam meer verband in de ploeg. Het Duitse spel paste zich snel hier bij aan, en terwijl .Nederland langzaam maar zeker de leiding in het spel verover den, bepaalde de Duitse ploeg zich tot felle verdediging. In de eerste helft kwamen de Duitse meisjes nog tot enkele aanvallen op het Nederlandse doel, die door de Nederlandse backs goed werden opgevangen. In de tweede helft betekende de opne ming van Annelies Goedbloed in de voor hoede een versterking. Toen werd er onaf. gebroken op de Duitse helft van het veld gespeeld, doch het ontbrak de Nederland se meisjes aan schotvaardigheid. Het duurde tot vijf minuten voor het einde voor de Duitse meisjes voor de eerste maal in de Nederlandse cirkel konden ko men. werken. Via 107 werd het 119 en daar na zelfs 1913. Opnieuw kwam de span ning er even in (2016), maar toen ver zekerde Gimbel zich met 2116 ruim schoots verdiend van de titel. Toch ging Onnes niet zonder kampioens titels naaar huis. In het dubbelspel zege vierde hij in de finale met Henny Grij zen hout over Peereboom-Coumans, maar dit ging niet dan na de grootste moeite: 21 19 en 2220. In het gemengd dubbelspel speelde Onnes met Noortje van Megen en dit koppel was duidelijk het sterkste. In de finale kwamen de tegenstanders Bert v. d. Spek-Ursula Artz er niet aan te pas: 8—21, 21—17 en 21—16. Overigens vergaarde Noortje van Megen het maximum aantal titels, namelijk drie stuks .In het enkelspel drong zij vrij ge makkelijk tot de finale door en daar had zij weinig moeite met mevrouw D. Heede- rik, die in drie games duidelijk belangrijk zwakker was: 218, 2422 en 2113. In het dubbelspel speelde Noortje van Megen met haar zusje Coby, die ondanks haar falen in het enkelspel, in dit nummer toch een goede beurt wist te maken. De dames Heederik-Neumann werden met 2114 en 217 kansloos geklopt. De Haarlemse deelnemers kwamen niet tot grootse prestaties. Het beste deed An neke Lahey het, die in het enkelspel tot de derde ronde doordrong en daar van mevrouw Krom-Perton uit Enschedé ver- loori Een herenploeg van LZO uit Leeuwarden, bestaande uit J. de Jong, L. Kostelijk, J. Osinga en E. de Jong, heeft zaterdag in het overdekte zwembad in Leeuwarden een Nederlands record 4 x 100 meter wisselslag estafette gevestigd door een tijd te laten noteren van 4 min. 38.4 sec. De limiet-tijd voor dit Nederlandse record was door de KNZB gesteld op 4 min. 40 sec. De tussentijden waren: J. de Jong (rug slag): 1 min. 8,7 sec.; L. Kostelijk (school slag): 1 min. 17.3 sec.; J. Osinga (vlinder slag): 1 min. 12,3 sec.; E. de Jong (vrije slag): 1 min. 0,1 sec. De Italiaan Gismondi heeft zaterdag de vierde etappe van de wegwedstrijd Rome- Napels-Rome gewonnen. Deze etappe was, hoewel kort (97 km) zeer zwaar voor de renners. Zij moesten over de bergrug van de Appenijnen klimmen van Campobasso naar Roccaraso. Er was ditmaal geen mo- torgangmaking. Gismondi bereikte de eindstreep met een voorsprong van ruim een minuut op de Luxemburger Gaul. Favero (Italië), Rolland (Frankrijk) en onze landgenoot Wagtmans hadden een achterstand van 1 minuut en 14 sec. en Emiliozzi, de leider in het algemeen klassement, arriveerde twee seconden na hen. De eerste helft van de vijfde etappe ging over e**t efstand van 97 km van Roccaraso naar Chieti. De laatste 7,7 km werden ach ter motoren afgelegd. De uitslag van dit deel luidde: 1. Maule (Italië) 2 uur 10 min. 46 sec. 2. Conterno (Italië) op 1 sec. 3. Im- panis (België) op 14 sec. 4. De Cock (Bel gië) op 24 sec. 5. Rolland (Frankrijk) op 46 sec. Wagtmans arriveerde als twaalfde aan de finish met 4 min. 44 sec. achter stand op de winnaar. De tweede helft van de vijfde etappe van de wedstrijd Rome-Napels-Rome ging over een afstand van 68.5 km van Chieti Nederlandse en Duitse naar Pescara. De laatste 31.5 km werden achter motoren gereden. De uitslag van de tweede helft luidde: 1. Van Steenderen (België) 1 uur 33 min. 21 sec., gemiddelde snelheid 44.028 km per uur. 2. Poblet (Spanje) op 19 sec. 3. Monti (Italië) op 23 sec. 4. Impanis (België) op 28 sec. 5. Van Looy (België) op 34 sec. 6. Koblet (Zwitser land) op 34 sec. 7. Moser (Italië) op 48 sec. 8. Wagtmans (Nederland) op 51 sec. De eerste plaats in het algemeen klasse ment blijft in het bezit van de Italiaan Emiliozzi, die evenwel door bandenpech vele minuten verloren heeft. Zijn voor sprong op nummer twee in het algemeen klassement, Wagtmans, bedraagt nog slechts 1 min. 9 sec. Het algemeen klassement van de wieler wedstrijd Rome-Napels-Rome na de vijfde etappe is als volgt: 1. Emiliozzi (Italië) 13 uur 59 min. 46 sec. 2. Wagtmans (Neder land) op 1 min. 9 sec. 3. Moser (Italië) op 3 min. 28 sec. 4. Van Steenbergen (België) op 5 min. 42 sec. 5. Poblet (Spanje) op 6 min. 0.3 sec. De Hunze bij de achten en Nautilus bij de dubbelvieren zijn voor een jaar in het bezit gekomen van de blauwe wimpel, het trotse ereteken, dat de winnaressen van het lange afstand-kampioenschap van de Amstel siert. Inderdaad trotse winnaressen, want beide ploegen verbeterden het baan record in hun divisie en dat ondanks on gunstiger weersomstandigheden dan het vorige jaar. Het verheugende van deze wedstrijd is voorts, dat er over het alge meen een grote vooruitgang in het roeipei! viel te constateren, hetgeen, naast de re cordinschrijving van achttien ploegen, de hoop geeft, dat het Nederlandse dames- roeien iets zal heroveren van de in de af gelopen jaren verloren gegane glorie. In de achten-divisie roeide de ploeg van De Hunze voor de tweede achtereenvolgen de maal onbedreigd naar het kampioen schap. De Groningse dames brachten het baanrecord, dat zij het vorige jaar op 16 min. 3.6 hadden gesteld, omlaag tot 15 min. 51.7 sec. De Vliet en Nautilus leverden een verwoed gevecht tegen het horloge dan altijd in deze tijdrace om de tweede plaats, die met gering verschil voor De Vliet was. De ploeg van Willem III had in de grote bocht geen ruimte gegeven en werd gediskwalificeerd. In de dubbelvieren-divisie raakte Wil lem III het kampioenschap kwijt aan Nau tilus, dat met een tijd van 16 min. 22.2 sec. ruim een halve minuut onder het oude re cord van Willem III bleef. Ook op dit nummer was de tweede plaats voor De Vliet. De oud-voorzitter van de Nederlandse Op Koninginnedag (30 april) wordt in Rotterdam de traditionele Ronde van Feyenoord voor beroepsrenners gehouden. Deze wielerwedstrijd, welke ditmaal als klassementwedsfcrijd wordt verreden, is de drukst bezochte wegwedstrijd in ons land. Elk jaar scharen zo'n honderdduizend toe schouwers zich langs het parkoers. Onder de zeventig deelnemers bevinden zich vier Duitse renners, de Haarlemmers Wim Rusman (verleden .iaar winnaar), Adrie Voorting en Tonny Peters, de Sas- senheimer Van 't Hof, de Utrechtse stayer Koch en voorts Maenen, Donker, Hinsen, Piet van Est, Peter Post, Suikerbuyck en tal van anderen. Deze wedstrijd wordt 's middags ver reden, terwijl er 's morgens een wedsirijd voor amateurs wordt gehouden. Roeibond mr. H. Bruyn, die tijdens zijn bestuursperiode zoveel heeft gedaan om de dubbelvieren internationaal erkend te krij gen en die daarin slaagde, stelde na afloop een wisselbeker voor deze divisie ter be schikking, die prompt de naam „Mr. H. Bruyn-wisselbeker" kreeg. De uitslagen luidden: Dubbelvieren, 4000 meter: 1. Nautilus 16 min. 22.2 sec. (nieuw baanrecord); 2. De Vliet 16.44.2; 3. Willem III 16.47.9; 4. DDS 17.11.0; 5. Nereus 17.23.2; 6. De Hoop 18.008; 7. Ondine 18.51.8; 8. Poseidon 18.52.7. Achten, 4000 meter; 1. De Hunze 15 min. 51.7 sec. (nieuw baanrecord); 2. De Vliet 16.13.4; 3. Nautilus 16.14.7; 4. De Amstel 16.20.9; 5. RIC 16.32.3; 6. Het Spaarne 16.40.9; 7. DDS 16.48.1; 8. Nereus 16.55.3; 9. Daventria 17.05.0. Een eerste en twee tweede prijzen voor Het Spaarne De zaterdag op de Amstel voor de vijfde maal gehouden Benelux jeugdwedstrijden zijn een groot succes geworden voor de Nederlandse roeiers. Alle internationale nummers werden gewonnen door de Ne derlanders, die dus alle speciale prijzen o.m. een door ZKH Prins Bernliard uit geloofde zilveren medaille in de wacht sleepten. De uitslagen luiden: Jongens 1416 jaar, snelroeien vier- riemsbinnenboord oefengieken: 500 m: 1. Willem 3 1.55.4; 2. De Hoop 2.00.1; 3. RCN Sambre et Meuse (België). Jongens 1718 j.: 750 m: 1. Het Spaarne 3.060.0; 2. SRN Anversoise (België) 3.08;- 3. RSN Bruxelles (België). Jongens 1718 jaar snelroeien vierriems overnaadse gieken 750 m.: 1. Die Leythe 3.49.-; 2. Het Spaarne 3.59.2; 3. Royal Ant werp R.C. (België); 4. Gand (België). Jongens 1718 jaar snelroeien vierriems. gieken 1000 m.: 1. „De Hoop" 3.50.0; 2. SRN Anversoise (België) 3.56.8. Jongens 1718 jaar snelroeien over naadse skif 750 m; 1. De Hoop 3.01.4; 2. Het Spaarne 3.01.6; 3. Gand (België). MANEN VIJFDE. De „Grand Reix Prix" een rit voor profs over 240 km, is gewonnen door de Duitser Reitz, in 7 uur 3 min. 15 sec. Tweede werd de Duitser Backat. De deelnemende Nederlanders bereikten de volgende plaatsen: 5. Manen; 6. Kersten; 9. Donker; 16. Post; 19. Schoenmakers.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7