DE BUIT BINNEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN De avonturen van Wang en Li A Mantels S. Brand Ceta-Bever Agenda voor Haarlem Kort en bondig MAANDAG 2 9 APRIL 1957 5 Feestavond voor Beijnes' personeel Italiaanse minister van Defensie in ons land Negende zitting van de Raad van Europa Verf met glans en met gemak: GETALM! PLASTICVERF van CONS VERVOLGVERHAAL l DOOR MARK CROSS (Vervolg van pagina 4) Economische Zaken Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: mej. dr. ir. J. H. M. Manders, lid van de Octrooiraad te 's Gra venhage; ir. L. Schepers, te Wassenaar, di recteur van de N.V. Koninklijke Petroleum Maatschappij; ir. P. de Haart, inspecteur- generaal der m|jnen te Heerlen; A. C. J. Rottier, directeur van de Staatsmijnen in Limburg te Heerlen. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn bevorderd: A. M. Mees, te Wassenaar, directeur van Sikkens' Lakfabrieken N.V. te Sassenheim; G. J. Nieuwenhuis, direc teur van de N.V. Philips te Milaan en voor zitter van de Nederlandse Kamer van Koophandel in Italië. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: F. A. Kloppert, technisch directeur van Philips Electrical Industries te Londen; E. L. M. Peters, directeur van Philips Chilena te Santiogo de Chile, voor zitter van de Nederlands-Chileense Kamer van Koophandel; Th. van Broekhoven te Groesbeek, directeur van een apparaten- fabriek te Nijmegen; ir. Ph. C. Brunting te Velp, directeur van de N.V. Motorenfabriek Thomassen te De Steeg; Soesbeek te Velp, directeur van de Algemene Kunstzijde Unie N.V.; A. E. van Kempen, directeur van de N.V. Koninklijke Fabriek voor Gouden en Zilveren werken, Gerritsen en Van Kempen te Zeist; J. D. Waller te Drie- bergen-Rijsenburg, directeur van de Alba tros Superfosfaatfabrieken N.V. te Utrecht; R. Hoegen, directeur van de N.V. Zuid Preanger Rubbermaatschappij te Amster dam; prof. A, M. van Rietschoten te Bus- sum, accountant; dr. G. van der Wal, direc teur-generaal van de N.V. „De Bijenkorf" te Amsterdam; W. Boerhave Beekman te 's Gravenhage, directeur van de Neder landse Hout-Academie te Amsterdam; mr. P. J. Coffrie, administrateur A bij het Cen traal Bureau voor de Statistiek; ir. A. M. Fabery de Jonge te Voorburg, directeur van de N.V. Nederlandfeche Vereenigde Scheepsbouwbureaux te 's Gravenhage; ir. R. A. Jas, directeur van de Meterfabriek te Dordrecht; A. J. de Jong te Vlaardingen, directeur van Lever's Zeepmaatschappij N.V. te Vlaardingen; K. A. Kalshoven, ad junct-directeur van de Buitenlandse Eco nomische Betrekkingen bij het ministerie van Economische Zaken te 's Gravenhage; ir. J. L. van Krimpen, adjunct-directeur van de N.V. De Bataafsche Petroleum Maatschappij te 's Gravenhage; mr. B. Mo- ret, accountant te Rotterdam; L. C. Smit, directeur van L. Smit Zoon's Scheeps- en Werktuigbouw N.V. te Kinderdijk; R. A. van Wijk, hoofdaccountant bij de Accoun tantsdienst van het ministerie van Econo mische Zaken te 's Gravenhage; ir. J. A. J. Bouman, technisch directeur van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eind hoven; I. J. van Haren te Vught, directeur van de N.V. Van Haren's Schoenfabrieken te Waalwijk; A. G. H. Kersten te Valkens- waard, voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Oostelijk Noord- Brabant te Eindhoven; dr. A. A. G. Meijers, directeur van de N.V. Karei I Sigaren fabrieken te Eindhoven; S. W. Neumann te Boxtel, directeur van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven; J. Fentener van Vlissingen, directeur van de N.V. P. F. van Vlissingen en Co's Katoen- fabrieken te Helmond; G. J. H. Belderok, afdelingschef bij de Staatsmijnen in Lim burg; dr. G. Berkhoff, chef van de Chemi sche Research en Ontwikkeling bij de Staatsmijnen in Limburg te Spaubeek; L P. F. van der Grinten, directeur van de Chemische Fabriek L. van der Grinten N.V. te Venlo. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: mr. J. F. H. de Keyser. direc teur van de Nederlandse Kamer van Koop handel te Brussel; E. R. Wigboldus. direc teur van een bouwmaterialenhandel te Groningen; B. Mulders, directeur van een schelpkalkfabriek te Meppel; H. J. Blijden- stein, directeur van een textielfabriek te Énschedé; H. J. Loohuis, secretaris van de R.K. Middenstandsvereniging „St. Clemens te Oldenzaal; J. C. Biessels. lid van de fir ma P. J. Biessels te Nijmegen: M. F. Ksmp- kes te Arnhem, voorzitter van de Neder landse Katholieke Vakbond voor de Tex tielhandel St. Willibrordus: P J. Kooy, lid van de firma P. J. Kooy te Nijmegen; P. Tesselhoff, bedrijfsleider bij de Algemene Kunstzijde Unie N.V. te Ede; J. G. Beurs te Bilthoven, algemeen secretaris van de Ne derlandse Reisvereniging; K. B. J. Klop penborg, secretaris van de Stichting Vak opleiding Meubileringsbedrijven te Utrecht; A. van Loon, voorzitter van de Nederlandse Bond van Make1 aars in Onroerende Goe deren. Hypotheken en Assurantiën te Utrecht: R. van der Meer, directeur van het bureau van de Bond van Smeden-, Constructie- en Machinereparatiebedrijven te Utrecht; mr. J. Martin, directeur van de Vereniging Nederlandse Kerftabakindu strie te Amsterdam; A. G. Aukes te Was senaar, directeur van het Afrika-instituut te Rotterdam; J. Blik, directeur van een Apparaten- en Metaalwarenfabriek N.V. te 's Gravenhage: H Tbelings, commissaris der N.V. Verenigde Nederlandse Kleermake rijen te 's Gravenhage; F. H. M. Lem te 's Gravenhage, voorzitter van de Neder landse Organisatie van Handelaren in de Kantoormachinebranche; mr. H. R. Marius, algemeen-secretaris van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Duitsland te 's Gravenhage; W. Mijnlieff, firmant van een brandstoffenhandel te Krimpen aan de Lek; C. Plomp te Rijswijk (Z.-H.), voorzit ter van de Stichting Examencorporatie van het Huisschildersambacht; ir. B. Scherp- bier, oud-chef van de topografische dienst bij de N.V. De Bataafsche Petroleum Maatschappij te 's Gravenhage; T. E. van Schilfgaarde, referendaris bij het ministe rie van Economische Zaken te 's Graven hage; jhr. ir. A. C. von Weiier te Wasse naar, directeur van de N.V. C. J. Begeer te Voorschoten; B. A. Hesselink, directeur van de N.V. The Vitrite Works te Middelburg; J. E. van Dissel, directeur van de N.V. Lin- nenfabrieken E. J. F. van Dissel en Zn. te Eindhoven: mr. J. B. G. M. Peters, secreta ris v'i', de K^mer van Koophandel en Fa brieken voor Tilburg en omstreken. Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw z|jn benoemd: ir. J. A. P. Fran ke. te Voorborg, directeur-generaal van de voedselvoorziening: mr. A. E. J. Simon Thomas, (e 's-Gravenhage, lid van de raad van bestuur van Unilever N.V. Tot officier in de orde van Oranje- Vassnu zijn benoemd: J Bouwman, te Ver-burg, voorzitter van de Vereniging tor Bevordering van de Nederlandse Aard- appe'handel (V.B.N.A.); C. C. L. J. M. Eijgenraam, landbouwattaché bij de Neder landse ambassade te Rome; A. J. Hartman, te 's-Gravenhage, administrateur bij het ministerie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening; mr. A. K. F. Hendrikse, te Wassenaar, directeur van de Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging voor de Landbouw „Centraal Bureau" G.A.; B. Heringa, te 's-Gravenhage, direc teur van de binnenlandse economische landbouwaangelegenheden; A. Hettinga, te Cornjum (gemeente Leeuwarderadeel), voorzitter van de Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond (A.B.T.B.); ir. J. W. Hudig, te Arnhem; ir. P. Hus, te Benne- kom, rijkstuinbouwconsulent; mr. J. J. van der Lee, te 's-Gravenhage, directeur voor internationale organisaties van het Minis terie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening; P. R. Roelfsema, directeur van P. R. Roelfsema's Oliefabrieken N.V., te Groningen; ir. C. P. Scheepers, te Rotter dam, rijkslandbouwconsulent; dr. D. de Waal, landbouwattaché bij 'de Nederlandse ambassade te New-Delhi; ir. W. R. Zuide- ma, te Zwolle, rijkszuivelconsulent. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: J. Boiten, te Stedum, voor zitter van de vereniging: Verenigde Gro ninger Vlascommissionairs; R. Brands, te Urk, voorzitter van de Nederlandse Vis sersbond, ondervoorzitter van de Stichting van de Nederlandse Visserij; M. Doele- man, te Zierikzee, directeur van de Ko ninklijke Zeelandia; E. Douma, te Amers foort, lid van' de firma Beverwijk Dou ma; Th. C. J. de Groen, te Enschedé, di recteur van de bierbrouwerij „De Klok", aldaar; F. A. F: Groneman, te Wieringer- waard, rundveefokker; K. Hoornsman, te Julianadorp, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de veeteelt en het zuivel; D. de Jong, te Zaltbommel, dierenarts; P. Mantel, te Schermerhorn, plaatsvervangend voorzitter van de Grond kamer voor Noordholland; J. W. Peijnen- burg, te Geldrop, directeur van Peijnen- burgs Koekfabrieken N.V.; M. H. Salemans, te Roermond, hoofd van de inspectiedienst van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (L.L.T.E.) C. Koppert, wonende te.Utrecht, voorzitter van de Nederlandse Bakkerspa troonsbond; B. van der Eijk, wonende te Dordrecht, voorzitter van de Algemene Ne derlandse Slagershond; J. Wagenaar, te Bergen (N.-H.), lid van het hoofdbestuur van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond; dr. N. P. Woudenberg, te 's-Gravenhage, dierenarts; A. IJbema, te Beilen, directeur van het Coöperatieve Melkproductenbedrijf D.O.M.O. De eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is verleend aan: M. G. H. van Hoof, te 's-Hertogen- bosch, hoofdinspecteur bij de N.V. P. de Gruyter en Zoon; J. Langerhorst, te Am sterdam, gewezen verkoopleider bij de N.V. Sterovita Melkprodukten; M. Pronk, te 's-Gravenhage, gewezen schipper bij de N.V. Rederij v/h A. van der Toorn Jz.; B. Rog, te 's-Gravenhage, gewezen schipper bij de N.V. Rederij v/h A. van der Toorn Jz.; A. van Roon, te Vlaardingen, schipper br de Dogger Maatschappij N.V. Sociale Zaken en Volksgezondheid Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: dr. N. A. Roozendaal te 's Gravenhage, farmaceutisch hoofdin specteur van de volksgezondheid; dr. ir. D. R. Mansholt te 's Gravenhage, directeur- generaal voor de arbeidsvoorziening b|j het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid; dr. R. Korteweg, patholoog-ana- toom-canceroloog te Amsterdam; en dr. P. J. Waardenburg, oogarts te Arnhem. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: C. H. Verboom, kinderarts te Assen; H. Dekker te Ermelo, geneesheer directeur van ,,'s Heerenloo-Lozenoord", aldaar; dr. C. O. Roelofs, oogarts te Am sterdam; J. H. J. Maenen, te Heerlen, lid van het dagelijks bestuur van de Neder landse Katholieke Arbeidersbeweging en voorzitter van de Limburgse Bond dezer organisatie; J. Th. L. Rozendaal, tandarts te Deventer; mr. D. Sanders te Zwolle, voorzitter van het college voor medisch tuchtrecht; J. Lageveen te Utrecht, secre taris van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen; C. van Nierop te Zeist, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland; mr. D. P. C. de Hoop Scheffer te Wassenaar, penningmees ter van „Het Nederlandsche Roode Kruis"; dr. J. de Mol van Otterloo, geneesheer directeur van het Nederlands Zeehospium te Kijkduin.. G. Meijerink te 's Graven hage, administrateur A bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; dr. M. R. van Alphen de Veer te Eindhoven, chef van de Huisartsendienst van N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken; J. W. Noor- duyn, te Amsterdam, vice-voorzitter van de Algemene Werkgeversvereniging te Haar lem, directeur van N.V. Koninklijke Phar- maceutische Fabrieken v.h. Brocades Sthee- man en Pharmacia, te Amsterdam; drs. E. A. V. Vermaas te 's Gravenhage, secretaris van de Sociaal-Economische Raad. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: J. van Drooge te Harlingen, directeur van N.V. Noord-Nederlandse Wegenbouw Maatschappij; J. Munnik te Ermelo, oud-directeur van het Christelijk Blindentehuis „Sonneheerdt"; mr. dr. Th. W. F. Speetjens te Venlo, voorzitter van de afdeling Venlo van de R.K. Vereniging „Het Limburgse Groene Kruis; P. H. G. Reijn- ders, wethouder van Tegelen; ds. J. Chr. Jorg te Standaar bui ten, Hervormd predi kant aldaar en voorzitter van het bestuur van de Nederlands-Hervormde Diacones- seninrichting te Meppel; Ch. A. H. A. M. Lips te 's Hertogenbosch, oud-geneesheer te Raamsdonk; C. W. Jacobson te Amsterdam, tweede voorzitter van de Algemene Bond „Mercurius"; R. Slok te De Bilt, penning meester van de Nederlandse Christelijke Bond van Werknemers in de Textiel- en Kledingbedrijven „Unitas"; H. Werkhoven te Utrecht, voorzitter van de Katholieke Bouwvakarbeidersbond; Chr. J. Mazure te Middelburg, directeur van N.V. Focus Vei lig; mejuffrouw H. E. Aberson te Gorin- chem, schoolarts; mejuffrouw M. C. J. Pip- pel te 's Gravenhage, hoofdcommies A bij het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid; W. C. A. Scheps te 's Graven hage, vice-voorzitter van de Gereformeerde Vereniging voor Drankbestrijding. Maatschappelijk Werk Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: H. E. G. Berkhoff, on derdirecteur van de Stichting voor Neder lands Onderwijs in Indonesië, te Djakarta; mr. F. L. Jurgens, bestuurslid van het Koning Willem Fonds te Londen; dr. H. P. Cloeck, secretaris van de Sociale Raad in Amsterdam; mr. Th. A. Fruin, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Volks- credietwezen en Woekerbestrijding, te Amersfoort; P. J. M. H. Mommersteeg, directeur van het Diocesaan Sociaal Cha ritatief Centrum te 's-Hertogenbosch. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: mevrouw M. Hulshoff-Cas- pers, secretaresse van de Nederlandse Ver eniging voor Weldadigheid „Koningin Wil- helmina Fonds", te Buenos Aires; P. N. van Aken, bestuurder van diverse instel lingen, te Utrecht; H. J. ten Berge, be stuurder van diverse instellingen, te Cu- lemborg; J. Hagenbeek, voorzitter van de Commissie van Beheer van het Rusthuis voor Ouden van Dagen der Gereformeer de Kerk te Zwolle; mevrouw M. de Meijer geboren van der Waerden, oud-presidente van de Vereniging „Tehuis Annette" te Amsterdam; F. K. M. M. Noyons, secretaris van de afdeling 's-Hertogenbosch van het Nederlands R.K. Huisvestingscomité; A. J. Scheermakers, rector van de Stichting „Moederheil", te Breda; H. W. Smit, secre taris-directeur van de Nederlandse Cen trale voor Practische Werkverruiming en Hulpverlening, te Groesbeek; Th. Stein- metz, voorzitter van de Unie van Katho lieke Diocesane Bonden van Bejaarden en Gepensioneerden in Nederland, te Breda; H. Tromp, erepresident van de Sint Vin- centiusvereniging, te Sneek; J. R. Vermeij, bestuurder van diverse instellingen, te He kendorp; P. Visser, oud-secretaris-penning meester van de Christelijke Vereniging tot Verzorging van Ouden van Dagen te Veen- wouden en Apeldoorn (Talmarustoorden), te Apeldoorn; H. Wielens, bestuurder van di verse instelling, te Emm n.. Zaken Overzee Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau is benoemd: prof. mr. W. C. L. van der Grinten, te Tilburg. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: J. A. Correa, direc teur van de Maduro en Curiel's Bank, lid van de Raad van Advies van de Neder landse Antillen; C. N. Winkel, koopman op Curacao, lid van de Raad van Advies van de Nederlandse Antillen. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: A. van der Voet, oud voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Paramaribo (bij bevorde ring); H. A. B. Hulsman, pro-vicaris apos- tolicus van de Nederlandse Antillen (bij bevordering); A. Boendermaker, hoofd administrateur bij de Dienst van Binnen landse Zaken in Nederlands Nieuw-Gui- nea, Resident van Zuid-Nieuw-Guinea; ir. I. Wiecheds, Directeur van Waterstaat en Opbouw in Nederlands Nieuw-Guinea; R. R. van Ravenswaay Claasen, admini strateur bij de Dienst van Binnenlandse Zaken in Nederlands Nieuw-Guinea, hoofd van de afdeling Politie; A. D. Jonckheer, koopman op Curagao; Mr. W. Beun, ge- Zaken Overzee. De jaarlijkse feestavond van de perso neelsvereniging van de n.v. Koninklijke Wagonfabriek Beijnes is zaterdagavond in het Concertgebouw te Haarlem gehouden. De voorzitter, de heer H. Boeree, heette al len hartelijk welkom. Door een theaterbureau uit Amsterdam was een keur van artiesten bijeen ge bracht, die onder leiding van Peter Piekos een zeer gevarieerd programma voor het voetlicht brachten. Zo traden op Willy Ré, accordeonsoliste, met verbluffende vinger vaardigheid, de muzikale clown Rexis, die, evenals „The Rile Brothers" de zaal deed schudden van het lachen. Een zeer geslaagd nummer was het op treden van Tony en Johnny Blanzee, die met een perfect uitgebalanceerd draad nummer de aanwezigen de adem deden in houden door hun gewaagde toeren. Dit was eveneens het geval met The Martinelli's met hun equilibristische toeren. Rob van Reyn had als pantomimespeler veel succes, vooral tijdens zijn tweede optreden als be roemd pianist. Na de pauze werd het oud-bestuurslid, de heer Okx gehuldigd, die voor zijn ge hele leven een vaste plaats bij de voorstel lingen kreeg aangeboden. Tot slot van de feestavond was er bal met medewerking van het orkest van Jan van Aken, waarna de bezoekers die ten noorden van het Noordzee-kanaal wonen door autobussen naar huis werden ge bracht. De Italiaanse minister van Defensie, de heer E. P. Taviani, die tot en met 3 mei een tegenbezoek brengt aan zijn collega ir. C. Staf, is hedenochtend te 11.18 per trein te Utrecht aangekomen. wezen procureur bij het hof van justitie in Nederlands Nieuw-Guiriea (bij bevorde ring). Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: I. P. J. Berkenveld, hoofd van de Petrus Donders School te Para maribo; A. H. Bupeno, gewezen voorzitter van de voormalige Deviezencommissie te Paramaribo; I. J. Bueno de Mesquita, voor zitter van het Armenbestuur en oud-gods dienstleraar van de Nederlands-Portugees- Israëlitische Gemeente in Suriname; me juffrouw J. M. Essed, hoofdonderwijzeres aan de opleidingsschool voor onderwijze ressen A te Parimaribo; M. R. Lam Lion, hoofd van de Dienst der Invoer, Uitvoer-, en Deviezencontrole te Paramaribo; A. M. F. Oostburg, gewezen voorzitter van de Christelijke Onderwijzersvereniging „Broe derschap" te Paramaribo; J. M. C. Parisius, hoofdonderwijzer te Paramaribo; J. N. Burgemeester, pastoor te Oranjestad, Aru ba; R. E. C. Doth, predikant van de Evan gelische Broedergemeente op Curagao; A. C. da Costa Gomez, arts op Curagao; P. C. Gorsira, directeur van de drukkerij „De Curagaosche Courant" N.V., te Willemstad, Curagao; H. A. Hesseling, hoofdcommies in algemene dienst van de Nederlandse Antillen; D. Kooyman, onderhavenmeester op Curagao; J. Th. P. M. van Oijen, direc teur van het Algemeen Pensioenfonds van de Nederlandse Antillen te Willemstad, Curagao; S. Pimsler, koopman, te Willem- stda, Curagao.mejuffrouw T. C. Sinne- ma, hoofd van de verpleging in het San Pedro hospitaal op Aruba; G. de Veer, voorzitter van de Kamer van Koophandel op Aruba; C. W. van Berkel, rector van het Instituut voor Opleiding van Ambtena ren voor de Administratieve en Bestuurs dienst te Hollandia; dr. D. Metselaar, hoofd van de afdeling Malariabestrijding van de Dienst van Gezondheidszorg in Nederlands Nieuw-Guinea; A. IJsselstein, bedrijfsvoer der van de N.V. IJsselstein's Aannemings- en Bouwbedrijf, te Gouda; Th. Tetteroo, pastoor van de Kathedrale Kerk te Hol- landia-Noordwijk; F. M. A. Oosterman, commissaris van politie 2e klasse te Me- rauke; Zuid-Nieuw-Guinea; J. H. F. Mondt, middelbaar technisch ambtenaar le klasse tevens havenbeheerder te Hollandia; me vrouw H. J. van Waardenburg—Gort, se cretaresse van de Dienst van Verkeer en Energie in Nederlands Nieuw-Guinea; mr. Chr. Stumphiusc, referendaris bij het mi nisterie van Zaken Overzee; M. C. Maas, hoofdcommies, met de persoonlijke titel van referendaris, bij het ministerie van Die vliegerpartij zou heel aardig verlopen zijnals niet op eens de wind zo sterk was geworden. Nog erger: het begon te stormen! Wang, die de klos in zijn hand hield, keek 'n beetje ongerust om zich heen. „Wat gaat het opeens hard waaien!", zei hij. Ja, de wind werd zo sterk, dat hij het touw verschrikkelijk voelde trekken. Hij kon het op 't laatst nog maar met moeite houden! 15-16 STRAATSBURG. De Raadgevende Ver gadering van de Raad van Europa komt vandaag in Straatsburg bijeen voor het eerste deel van haar negende zitting. Op de eerste dag van de bijeenkomst verga dert ook het comité van ministers, ditmaal onder voorzitterschap van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. De ministers zullen vandaag in een openbare zitting de Europese conventie voor vreedzame regeling van geschillen ondertekenen, waarna zij in besloten ver gadering met de voorzitter van de Raad gevende Vergadering zullen beraadslagen over de voornaamste kwesties, die zich in de afgelopen maanden hebben voorgedaan. Daarbij zal vooral aandacht worden be steed aan de betrekkingen tussen de Raad van Europa en de nieuwe Europese ge meenschappen, de Euromarkt en de Eura- toom. De Raadgevende Vergadering komt vandaag bijeen voor verkiezing van een president en zeven vice-presidenten. De aftredende president, de Belgische senator professor Fernand Dehousse, is herkies baar. Ook zal de Raadgevende Vergade ring een nieuw bureau kiezen. Minister Luns zal morgen als voorzit ter van het comité van ministers, het jaar verslag van het comité in de Raadgevende Vergadering indienen. De vergadering zal die dag ook het jaarverslag van de ÓEES en de betrekkingen met de nationale par lementen bespreken. De Raadgevende Vergadering zal woens dag een debat houden over de Europese integratie. Dan zal men de parlementaire meningen kunnen beluisteren over de ver dragen betreffende Euromarkt en de Eura. toom. Op die dag zal tevens een nieuwe secretaris-generaal voor de Raad van Europa worden benoemd. Naar verluidt zullen het Nederlandse Tweede-Kamer lid Fens (KVP) en de Italiaanse christen democraat Benvenuti op de voordracht van het ministercomité komen te staan. De debatten van donderdag zullen ge wijd zijn aan h'et algemeen beleid van de Raad van Europa. Dit is het gebruikelijke, meestal vrij uitvoerige, debat over de in ternationale politiek en de plaats die de raad hierin kan innemen. Vrijdag zal de Raadgevende Vergadering zich bezighou den met de rationalisatie van de parlemen taire werkzaamheid, met het verslag van de OEES, de Europese integratie, de land bouw, de begroting van de Raad en cultu rele kwesties. Op de laatste dag, zaterdag 4 mei, ko men nog vervoersvraagstukken en de Europese functie van plaatselijke besturen aan de orde, alvorens de eindstemming wordt gehouden over de aanbevelingen en resoluties die in de loop van de week zijn j voorgesteld. De Westduitse minister van Vervoer, Seebohm, zal verslag uitbrengen over de Europese conferentie van mi nisters van Vervoer. Verbetering. Op 3 mei wordt de ver betering van de rijksweg HaarlemAlkmaar tussen de bebouwde kom van Heiloo en de bebouwde kom van Alkmaar aanbesteed. De bestaande klinikerbestrating, die hier en daar glad is, wordt afgedekt met een asfalt- laag, terwijl de breedte van zes op zeven meter wordt gebracht. Bovendien zal bij Alkmaar de rijbaan iets naar het westen worden verlegd, waardoor een parkeer ruimte naast de hoofdrijbaan wordt ver kregen. De verbetering van het rijwielpad zal door de bestedingsbeperking niet door gaan. Dakloos door brand. Zaterdag is brand uitgebroken in het aan de Dwarskade te Nieuwbuinen staande woonhuis van de heer H. Forster, dat werd bewoond door diens gezin en dat van de heer W. Boelens. Het huis is geheel verwoest. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar niets kon meer worden gered. De eigenaar is verzekerd; de heer Boelens niet. Prins en prinses terug. Prins Bern- hard en prinses Beatrix zijn zaterdaigmidda g om drie uur uit Röme, waar zij gedurende enkele dagen het internationale concours- hippique hebben bezocht, in Nederland teruggekeerd. Bejaarde man in brand. Toen de 78- jarige H. Schoonbeek uit Stadskanaal de kachel in zijn woonwagen wilde aanmaken ontstond er plotseling een. steekvlam, waar door de woonwagen in brand raakte. De be jaarde man liep ernstige brandwonden op en moest naar het stads- en academisch zie kenhuis te Groningen worden overgebracht, waar hij in de loop van de dag is overleden. De woonwagen brandde geheel uit. Door stroom gedood. De 24-jarige on gehuwde arbeider L. B. uit Krimpen aan de Lek is bij werkzaamheden op het terrein van die kabelfabriek te Alblasserdam om het leven gekomen, doordat een grindtrans- porteur plotseling onder elektrische stroom van 380 volt stond. L. wilde de transporteur verzetten, bleef kleven aan het metaal en hoewel een mede-arbeider zo spoedig moge lijk de stroom uitschakelde, overleed hij ter plaatse. ADVERTENTIE Deze week treft u het, want wij hebben een SPECIALE AANBIEDING tegen sterk gereduceerde prijzen. Koninginneweg 71 Haarlem Vijftig jaar getrouwd. Woensdag 1 mei hoopt het echtpaar J. van BerkDe Jong, wonende Allanstraat 74 te Haarlem, zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De brui degom is vroeger in het bouwbedrijf werk zaam geweest en woont ongeveer zestig jaar in Haarlem; zijn vrouw is in Schoten ge boren. ADVERTENTIE CUaSaüS,!l- ,yj A2 „En dat stelt hem natuurlijk in staat zich met aller- lei geboefte in te laten zonder dat dit verdenking wekt, nietwaar?" „Zeer juist, juffrouw Wrayne. Zoals u weet, kan een of andere gebeurtenis, die een bepaalde persoon over komt, toeval zijn, als het niet meer dan een- of tweemaal gebeurt, maar speelt zich zoiets al te vaak met dezelfde personen af, dan...." „Ja, ik begrijp u, hoofdinspecteur", zei Daphne, „hebt u hem wel eens persoonlijk ontmoet?" „Ja zeker, ik heb hem ontmoet en hem ook horen spreken op openbare bijeenkomsten. Hij maakt de in druk, dat hij een vriendelijke oude heer is, die de verdor venheid van het mensdom en de zondigheid van de we reld betreurt. Hij heeft een zalvende manier van spreken en citeert zonder ophouden uit de Bijbel. Ze lachte vrolijk. „Ja, dan is het dezelfde. Twee van mijn Raadgevers hebben een lang gesprek met hem gehad en ze moesten wel erg om hem lachen". De hoofdinspecteur keek haar een ogenblik met grote verbazing aan, maar hij scheen te begrijpen, dat het nut teloos zou zijn haar over die ontmoeting tussen Toogood en de twee Raadgevers uit te horen. Daarom vroeg hij alleen maar: „En vertelt u me eens, bent u nog altijd var menjng, dat uw onderzoek iets te maken heeft met de roofover val op de Great Central Bank?" Daphne Maalde haar schouders op, maar zij glimlachte toen ze zei: „Ik wil er heel wat onder verwedden, dat het zo is!" „En u denkt heus, dat u dat geld in handen kunt krijgen?" „Ja zeker, maar niet eerder dan wanneer wij in de gelegenheid zijn ook de drie kerels te pakken te krijgen, die erbij betrokken zijn". „Drie man?" vroeg Frensham, terwijl hij zijn wenk brauwen fronste. „En wat dacht u dan van James Too good?" „O, dat laten we aan u over! Als ik het goed heb be grepen, hebt u nog nooit voldoende motief gehad om een bevel tot inhechtenisneming tegen hem uit te brengen, is het wel?" „Nee, zeker niet". „Maar als ik u nu eens kwam vertellen, dat in zijn huis. „U weet, hoe de zaken liggen, juffrouw Wrayne", lach te de hoofdinspecteur. „Als u ervoor zoudt instaan, dat er iets te vinden was, zou mijn chef binnen tien minu ten een bevel tot huiszoeking uitreiken. En dat zou hij dan doen zonder vragen te stellen". „Prachtig, dat is alles wat ik weten wilde. Overigens moet u zich geen zorgen maken als u niet dadelijk weer wat van mij hoort. Ik heb mijn plannen gereed, maar het zou makkelijk kunnen gebeuren, dat ik ze pas over twee of drie weken ten uitvoer leg. Ik vertel u dit maar en u kunt het ook aan Sir Geoffrey meedelen voor het geval u mocht veronderstellen, dat er iets verkeerd is gegaan, als u in een paar weken niets van me hoort. Zeg vooral tegen Sir Geoffrey, dat er, voor zover de buit betreft, niets verkeerd kan gaan", voegde ze er met grote nadruk aan toe. „Zonder mijn voorken nis zouden ze niets kunnen beginnen en bovendien zou het hun zeker een paar uur kosten, voordat ze er einde lijk hun hand naar zouden uitstrekken. Met de groeten van Daphne Wrayne. Frensham vertelde het gesprek kort daarna, toen Daphne hem verlaten had, aan Sir Geoffrey. De waarnemend hoofdcommissaris van Scotland Yard luis terde er met voldoening naar. „Ze slaagt vast en zeker, Frensham", zei hij tenslotte. „Als ze werkelijk zo overtuigd is van haar succes, zoals je zegt „O, maar dat is ze zeker, al voegde ze er met nadruk aan toe, dat het wel weken zou kunnen duren voordat we iets zouden horen". Sir Geoffrey knikte nadenkend. „Dat kan dus alleen maar betekenen", zei hij, „dat zij op een of andere manier ontdekt heeft, waar ze die drie honderdduizend gulden hebben verstopt, en dat zij weten, dat zij het weet. En verder, dat zij dus eerder tot actie zullen overgaan voordat. Hij zweeg even en viel zichzelf in de rede met de woorden: Maar hoe ter wereld is het mogelijk, dat zij die lui ertoe brengt iets te gaan ondernemen?" „Ik denk, dat ze probeert een val te zetten", merkte Frensham op. „Nu, dat moet wel een bijzonder slimme zijn. Ik neig ertoe te denken, dat ze wel weet, waar het geld verbor gen is, maar dat ze niet precies weet op welke plaats. Natuurlijk voelt ze er niets voor haar tijd te vermorsen. Ze zal wel proberen hen in een soort vals gevoel van veiligheid te brengen, hén het geld laten opzoeken en hen dan op heterdaad betrappen. Maar laten we daar niet verder over piekeren, want dat heeft geen zin. Het stelt me gerust, dat ze tot op heden nooit gefaald heeft. Toch ben ik meer benieuwd dan ooit. En ook zou ik wel willen weten, wat de bank zal zeggen als zij erin slaagt het geld terug te brengen!" „Wat mij betreft", zei de hoofdinspecteur, „ik zou die gezichten van de heren dolgraag willen zien als wij bin nenstappen op het ogenblik, dat hun het geld overhan digd wordt". HOOFDSTUK VII „Het spijt me, jongens, dat ik jullie hier moest laten komen, maar ik deed het terwille van de veiligheid. Ik waagde het niet naar jullie toe te gaan. Overigens zal het nieuws.dat ik jullie te vertellen heb, je zeker interesseren". Daphne, Everest en Williamson zaten bij elkaar in de kleine flat van laatstgenoemde aan Soho Square. Het was op de avond van dezelfde dag, dat Daphne weer bij Scot land Yard op bezoek was geweest. „Gaat het over onze dikke vriend?" „Inderdaad, Hugh. Joan maakte een vergroting van de foto, die Saunders me bracht, nadat jullie onze dikkerd op de gevoelige plaat hadden vastgelegd. Het eerste wat ik vanochtend deed, was ermee naar Frensham gaan. Nou, die was er bijna van ondersteboven?" „Hij herkende hem dus?", riep de rijksadvocaat uit. „In een seconde, Martin. Scotland Yard zit nu al jaren achter hem aan zonder hem ook maar ergens voor te kunnen grijpen. Het is precies zoals we al dachten: een groot huis, vriendelijke oude heer, altijd bereid om men sen te helpen, die het moeilijk hebben. Maar laat ik je alles nauwkeurig vertellen". Toen ze haar verhaal beëindigd had, zaten de beide mannen zachtjes te lachen. „De conclusie ligt voor de hand: hij is de bende-leider", zei Martin. „Daar is geen twijfel aan", was de ontdekkingsreiziger het met hem eens. (Wordt vervolgd). MAANDAG 29 APRIL Rembrandt: „Oorlog en vrede", 14 jaar, 7.30 uur. Luxor: „Abbott en Costello" dan sen de rock 'n roll", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De slavin van het oerwoud", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Mar tin en Lewis in het Wilde Westen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „The wild one", 18 j 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Porie Afrique", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Rock pretty baby", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Als de dauw hangt, komt er regen", 18 jaar, 8.15 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met kaarsverlichting en oude muziek, 8.30 10.30 uur. Begijnhofkapel: Interkerkelijk Evangelisatiecomité. Spreker: Emil Grosz- kortenhaus-Cronenburg. Zangdienst van 7.30 uur af. Grote Kerk: Zangdienst t.g.v. de verjaardag van de Koningin. Spreker: dr. G. Snijders m.m.v. het jeugdkoor „Inter Nos" o.l.v. Jan Booda. Organist: Piet van Egmond. Zang en Vriendschap: Geestelijk centrum ..De Grotere Wereld". Genezings dienst o.l.v. de heer H. C. L. van der Laan, 8 uur. Stadsschouwburg: De Haagse Come- die met „De zwarte rechter", 8 uur. IJsclub- terrein Kleverlaan; Eurocamping tenten- show, 108 uur. Ridderzaal: Voordracht door Jacqueline RoyaardsSandberg voor Volksuniversiteit, 8 uur. DINSDAG 30 APRIL Rembrandt: „Oorlog en vrede", 14 jaar, 1.30, 4.45 en 7.30 uur. Luxor: „Abbott en Costello dansen de rock 'n roll", alle leef tijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Martin en Lewis in het Wilde Westen", 14 jaar, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Studio: „The wild one", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Porte Afrique", 14 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 u. Lido: „Abbott en Costello maken schoon schip", alle leeftijden, 2 en 4.15 uur. „Rock pretty baby", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Merijntje Gijzen's Jeugd", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De koninklijke reis naar de west", 1, 2.30 en 4 uur. „Warenhuis op stelten", 7 en 9.30 u. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met, kaarsvert'chtinff en oude muziek, 8.3010.30 uur. Grote Kerk: Albert de Kn°rk he"-ieeU bet orgel, 11.30 u. WOENSDAG 1 MEI Rembrandt: „Oorlog en vrede", 14 jaar, 5 en 7.30 uur. Luxor: „Abbott en Costello dan sen de rock 'n roll", alle leeftijden, 2, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Martin en Lewis in het Wilde Westen", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „The wild one", 18 jaar, 2.15. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Porte Afri que", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 Uur. Lido: „Ab bott en Costello maken schoon schip", alle leeftijden, 2 en 4.15 uur. „Rock pretty baby", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Meriintie Gij zen's jeugd" 14 jaar, 2.30. 7 en 9.15 uur. Leeuwerik: Dr. A. Melchior houdt lezing met film over „Schoonheid en bijgeloof in Oost-Afrika" voor de vereniging van afge studeerde MTS'ers, 8 uur. Grote Kerk: Al- bert de Klerk bespeelt het orgel, 11.30 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met kaarsverlichtinig en oude muziek, 8.30—10.30 uur. I

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9