Yelsen vierde Koninginnedag verdeeld, maar deed het niettemin opgewekt Balastore Tussen de reveille en van kinderoptocht tot de taptoe slotavond KILLE WIND STREMDE FEESTVREUGDE Zo werkt Balastore zongordijn Kngter Wisselbokaal naar de Velsen Noordse CVO-school Film in IJ muiden-West Rolschaatsen Een der „stillen" Oranjefeest in Sportpark op Julianakade „De wereldzee" in Thalia VELSEN NOORD EN BEVERWIJK Driehuis V elsen-dorp Feest in „Concordia" Beverwijk vroeg op Aubade Hele klim V olleybal Toneel en muziek Vv v> ij i k G i Ivi E i 19 5 7 ONDER EEN KILLE WIND is er wat mat Koning innedag gevierd in heel Velsen, dat van de Beverwijkse overweg tot de Bloemendaalseweg het rood-wit-blauw vrolijk in de wind had gestoken. De jeugd heeft ook dit- keer weer het leeuwedeel van de aandacht opgeëist, al waren in de avond de feestzalen gevuld met hun ouders, die tot diep in de nacht hun zorgen een paar uur hebben vergeten in bonte avonden en Oranjebals. Zoals te doen gebruikelijk is trokken al vroeg in de ochtend achter de verschillende muziekkorpsen de optochten door de ge- meentedelen grote optochten zoals in Velsen-Noord, kleinere zoals in het oude dorp Velsen, waar door de kou de belangstelling ditmaal opvallend gering was voor deze traditionele inzet van Koninginnedag. Hetgeen niet wegnam, dat de kwaliteit de kwantiteit goedmaakte, want er reed zelfs een paardetram mee in de stoet en de peuters, die dit vehikel bemanden en „bepaardden'" hebben zeer ernstig hun reis door dorp en villapark ge maakt, evenals de kleintjes, die in andere optochten sprookjes, huldebetuigingen en werkende Nederlandse huismoeders uitbeelden. Driehuis was al erg vroeg uit de veren en dook er Een gure noordelijke wind striemde IJmuiden-West toen de eerste leerlingen van de lagere scholen naar het gebouw voor Christelijke Belangen en het Thalia theater in Oud-IJmuiden trokken om een amusant en leerzaam programma door de Oranjevereniging IJmuiden-West opge- diend te krijgen. Ook hier stralends kinder- snuitjes in beide gebouwen, waar het op dit moment van de dag en bij deze weersom standigheden goed toeven was. In het Gebouw aan de Enschedéstraat waren de jongste leerlingen van de lagere scholen in vier voorstellingen, elk voor ruim driehonderd kinderen, samen ge stroomd met hun onderwijzers. Er werd genoten van de avonturen in een teken film, die een aantal honden in een span nende race tot onderwerp had en waarin Piet het Konijn nog maar juist met groot bravour de eindstreep wist te passeren. Een aap haalde zijn streken op het doek uit en verder was er een prettig historietje rond Valentijndag. Evenals in het gebouw voor Christelijke Belangen werden ook in het Thalia-theater filmvoorstellingen gegeven. Een van de leden van het bestuur van de Oranjever eniging heette de jeugd telkens welkom, er werden twee coupletten van het Wilhel mus gezongen en dan ging ook in Thalia de vertoning van de films van start. Opera teur Visman zond eerst het landelijk en wereldnieuws op het doek, liet de „Mayflo wer" nog eens vertrekken en zorgde voor het optreden van Mickey Mouse en de reus. Hoofdschotel van het programma was hier de vertoning van Walt Disney's „Be- renland" de film, die ook 's avonds in de twee feestvoorstellingen voor de leden van de Oranjevereniging in het Thalia- theater werd gedraaid. In fraaie kleuren werden hier de lotgevallen van een beren kolonie gedurende het gehele jaar in haar schilderachtige omgeving uitgebeeld. Een goede keus van „IJmuiden West" om deze briljante documentaire in het filmprogram ma te brengen. bijzonder Iaat weer inde aubade opende om half negen met Soli Deo Gloria als begeleidster en de heer J. Hui- zinga als dirigent voor de kerk het feest, dat zich daarna met de gebruikelijke kinderspelen op het feestterrein aan de Driehuizerkerkweg voortzette. Inmiddels was ook Santpoort wakker geworden, dat zich een „puzzelwandeltocht" voor de jeugd had aan gemeten en in de feestzalen van IJmuiden heeft het jonge geslacht zich eveneens verzameld voor een keur van artiesten en filmvoorstellingen. Hoogtepunten van de middag werden de rolschaatswedstrijd in IJmuiden en de ballonnenzee boven Driehuis, het ruiterfeest aan de Santpoortse Cremerlaan en in de knusse beslotenheid van het oude dorp hebben jongeren en ouderen elkaar vredig bekampt bij het ringsteken op de fiets terwijl de pukken in de aula van Felisenum bijeen waren om te genieten van sneltekenen, goochelen en een vaardige accordeoniste. En de poppenkast vierde in Driehuis triomfen. IJmuiden-Oost kende om die klok geen hoog tepunt, of het moest het draaiorgel zijn, dat wat klaag lijk zijn deun zong door de straten, hier en daar dapper bijgestaan door een muziekcorps. CXXXX)OOOCOOOCOOOOC<XXDOOOOOOOOOOOOOOOOCOCCOOOOOOOOOOOOOOC Voorafgaand aan de klinkende feest avond, die de 10-jarige oranjevereniging „Driehuis" gisteravond in Rex hield, is een der vele stille werksters van elk Oranjefeest geëerd: mevrouw G. S. Meesters-Oudejans, die gisteren voor j het laatst achter de koffiekan in de con- sumptietent stond, heeft haar taak neer-1 gelegd, na heel veel jaren met geduld en toewijding op deze plaats vele glim- lachende gezichten te hebben ontmoet. Zij ging „met pensioen" en in het toe spraakje van de heer G. H. L. v. Scher- penzeel vond de sympathie weerklank die heel Driehuis deze 72-jarige harde werkster toedraagt. Bloemen werden haar deel. Wellicht straalt een weinig van deze hulde af op het leger der commissie leden, politie-agenten, tamboer-maitres I en blazers en andere werkers-als-ande- ren-feestvieren, want ook hun komt de j dank toe voor een drukke dag. Om van de moeders en vaders nog maar te zwij- gen, die de nacht voor Koninginnedag „de kortste nacht" plegen te noemen, j omdat er zoveel werk is aan een ver- sierde fiets, een opgetuigde autoped en alles, waarmee een kind dolgelukkig achter de muziek aan door de Oranje- j zon kan trekken. Het hartelijke applaus, dat mevrouw Meesters deel werd, zou eigenlijk al deze werkers achter de schermen, onmisbaar voor het feest, g overgebracht moeten worden. öoooocooooocooocoooococoooooooooooooooooooooooooooocccoc De paarden maakten goede sier aan Santpoorts Cremerlaan. Velsense lassers gaan matineus op excursie Voor de leden van de afdeling IJmond van de Nederlandse Vereniging voor Las techniek met de lasclubs Velsen en Haar lem wordt op zaterdag, 11 mei een excur sie gehouden naar een slijpsteenindustrie te Cuyk in Noord-Brabant. Aangezien de excursie in het Brabantse stadje reeds 's morgens om half tien be gint en het plan bestaat om acht uur al voor de koffie in Den Bosch te zijn, moe ten de Velsense en Haarlemse lassers ma tineus op pad. Om kwart voor zes 's mor gens vangt de autobustocht in Beverwijk aan. Na de excursie wordt de lunch gebruikt bij Nijmegen, waarna om half vier 's mid dags Ouwehands Dierenpark in Rhenen met een bezoek yordt vereerd en te zes uur 's avonds een diner te Renswoude zal worden gebruikt. In Beverwijks sportpark waren de sport liefhebbers samengestroomd om hun hart aan handbal- en voetbalwedstrijden op te halen. De eerste wedstrijd werd gespeeld tussen handballers van WB en die van Unitas. Een heen en weer golvende strijd gaf tenslotte VVB de overwinning, waar voor het publiek ook een dankbaar ap plausje opbracht. De hieropvolgende voetbalwedstrijd tus sen een gecombineerd Beverwijks team en een ploeg uit Haarlem eindigde in een gelijk spel: 3-3. Ook hier sprak de wind een geducht woordje mee. In de pauze van de laatste wedstrijd wer den enige judo-demonstraties gegeven door leerlingen van de sportschool De Lange. In het begin van de middag trok IJmui den-West en Oost naar de Julianakade, waar een ieder zich in de eerste plaats heeft verheugd over de perfecte afzetting. De juist door Velsens Openbare Werken aangeschafte afzetting werd hier voor het eerst gebruikt. En met succes. De rol- schaatsbaan bleef schoon van niet-deelne- mers. De organisatoren en de leden van het politiekorps hadden er heel wat min der werk aan dan vorig jaar in Duinwijk. De wind stond wat straf over de baan, maar opeengepakt op de trottoirs had men daar weinig hinder van. Ook de jonge rij ders en rijdsters lieten zich door deze tegenwind niet uit het veld slaan. De heer D Mooy de man achter de microfoon had de leiding stevig in handen en minuut na minuut soms zelfs nog sneller sto ven de deelnemers drie bij drie over de baan van de Julianakade. Het aantal jon gens en meisjes in de vier groepen bedroeg ongeveer negentig. Het bonte gewemel van de grote kinderoptocht in Velsen-Noord gaf dit deel van de gemeente des ochtends een frisse fleur. ADVERTENTIE Bescherming tegen de zonne hitte, maar met behoud van daglicht en uitzicht. Dank zij de sleufjes. Daaraan herkent u Balastore, het goedkoop ste goede zongordijn. Wij le veren Balastore op de juiste raambreedte. Marktplein Aan de finish hadden de heren C. v. d. Meer en Tik druk werk bij de binnenkomst van de rijders, temeer daar tal van ritten als onbeslist moesten worden genoteerd. Bij de start werd de heer Mooy geassisteerd door de heer Schafstall. Reeds om half vier werden de laatste wedstrijden gereden en dit vlotte verloop van een geslaagd onderdeel der Oranje viering werd dan ook door de heer C. H. Vos, voorzitter van de vereniging mede in verband gebracht met dc grote en enthou siaste medewerking van ambtenaren van de gemeente Velsen, die er voor zorgden dat de afzetting op tijd in Velsen arriveer de. Want de levertijd voor deze hekken was een maand later: begin juni. Ook de medewerking van politiezijde en cje afdeling IJmuiden-Velsen van het Rode Kruis werd door de heer Vos ge roemd. Slechts in twee geringe gevallen moesten de leden van het Rode Kruis in actie komen. De strijd in de drie klassen de jongens twee en de meisjes één is fel geweest gedurende de anderhalf uur van de wed strijd. Perfect werd gereden door Eric Scholten en het was dan ook niet te ver wonderen dat deze IJmuidense knaap door de heer Vos tot rolschaatskampioen van IJmuiden werd uitgeroepen. Een stra lende Eric mocht de eerste prijs en de ere prijs in ontvangst nemen. Tweede bij deze groep van jongens was Jan Smit. In de tweede groep jongens werd Harry Schou ten eerste en Alfons de Rijk tweede. Bij de meisjes stapte Maartje Broersen als eerste uit het strijdperk, terwijl Tiny Wij- ker tweede en Thea de Korte derde werd. De eerste prijs in alle klassen bestond uit een waardebon van tien gulden, de tweede prijs uit een waardebon van 7.50 en de derde uit een bon van f 5.Deze bonnen kunnen bij de leden-winkeliers van de Oranjevereniging IJmuiden-West worden besteed. Het avondfeest in IJmuiden-West con centreerde zich in het Thalia-theater voor de leden van de Oranjevereniging, terwijl de Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina" in opdracht van de Oranjevereniging door de straten marcheerde om de thuiszittenden en degenen, die op straat wandelden, nog enig jolijt te brengen. „Wilhelmina" hield coincerten bij het Vissertehuis, hotel Royal en hotel Augusta. De heer Vos was in Thalia tweemaal aan het woord om de leden welkom te heten en het filmprogramma met als hoofdfilm „The sea around us" en in het voorprogramma „Berenland" in te leiden. In een land, waar prijsstijging na prijs stijging aan de orde van de dag is, viel de mededeling, dat de contributie is verhoogd tot slechts 2.nogal mee. Vooral wan neer men in ogenschouw neemt, wat de Oranjevereniging in dit gedeelte van de gemeente voor de jeugd (2600 kinderen za gen een filmvoorstelling!) en de leden heeft verricht. De contributieverhoging werd met applaus ontvangen. Harry Woodson en zijn echtgenote heb ben op deze avond voor een enigszins ko mische noot gezorgd waarna fascinerende en kleurige beelden van het leven onder de waterspiegel tot in de diepte der oceanen alle aandacht trokken bij de vertoning van de film „De wereldzee". Het water in al zijn kleuren, de planten, gesteenten en de vissen en andere dieren kwamen op het doek en er viel in „Thalia" een mysterieuze stilte, die af en toe wegviel wanneer er een schip of duiker in het beeld kwam. De spectaculaire opnamen, vooral van de strijd, die de haaien vaak moeten leveren, hebben zeer zeker de waardering van alle Oranjeverenigingsvrienden in IJmuiden- West kunnen ondervinden. De leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen in IJmuiden-Oost zagen in de ochtenduren in het Patronaatsgebouw twee films, waarvanvan vooral de laatste „De wildstroper" groot enthousiasme teweeg bracht. De lotgevallen van een aantal kinderen in de bergen van Oosten rijk, die bij toeval de boswachter behulp zaam konden zijn bij het overmeesteren van de stroper-houtvester, werden met spanning gevolgd. 's Middag hebben we op onze tocht door IJmuiden-Oost velen langs de weg gezien, die benieuw waren naar het optreden van de „I.Imuider Harmonie", „Wilhelmina", de Velser Accordeonvereniging en een draai orgel. Na aubade en optocht heeft de Driehui- zer jeugd zich dus op de spelletjes gewor pen, waarvoor elk jaar nieuwe vondsten uit het bijkans onuitputtelijke brein der comitéleden ontspruiten. Bloempotlopen en vlaggemast-optuigen waren dergelijke nieuwigheden, waarmee de kinderen zich kostelijk vermaakt hebben. Het luwe land je tussen de Schoonenbergse bomen was ook des middags het brandpunt der vreug de: poppenkast, buikspreker en goochelaar in één en dezelfde persoon van Haak van Overloop kregen niet de steun der verster kersinstallatie, die nodig geacht moest worden, om een paar honderd druktemakers te bedwingen, maar niettemin is er met aandacht naar het oorspronkelijke verhaal over Jan Klaassen en zijn Katrijn gekeken. Inmiddels waren in de garage van bur gemeester Kwint de driehonderd ballonnen op spanning gebracht, welke te vier uur met enveloppen de lucht in zouden gaan en hier faalde de organisatie even: men had het geval niet meer in de hand en de ballonwedstrijd, die het tienjarig bestaan van de oranjevereniging „Driehuis" moest markeren, is bepaald niet het succes ge worden dat de organisatoren zich ervan hadden voorgesteld. Ook al, omdat ver scheidene ballonnetjes door gebrek aan gas niet hoger dan de bomen kwamen en het er uit halen een extra-sport werd voor de op geschoten jeugd. Niettemin dreef het groot ste deel zuidwestwaarts en is menige kleine Driehuizenaar tot 15 juni in spanning ge dompeld omtrent de plaats van neder- komst. In de avonduren stroomde Rex vol met de leden der jubilerende oranjevereniging, die zich door het Anova-cabaret een „Lach- parade" van goed gehalte hebben laten voorschotelen de jonge conférencier Han Bakker en de zijnen hebben in een hoog tempo hun repertoire afgewerkt en daar bij was vooral het parterrewerk van „De 4 Osmani's" het zien meer dan waard. In de pauze speelde het Driehuizer Jeugdorkestje „Mindoro sextet" en een ge zellig bal tot twee uur werd door voorzit ter-ridder v. Scherpenzeel naar veler smaak nóg te vroeg besloten. De Beverwijkers, die gedacht hadden op Koninginnedag eens stevig te kunnen uit slapen, zjjn wel zeer bedrogen uitgekomen, want om acht uur was de Beverwijkse Harmoniekapel reeds op stap om de slapers er aan te herinneren, dat de oranjezon ook al uit de veren was. Op verschillende plaatsen in de stad, vooral in de nieuwe buurten, speelde het muziekkorps en lieten de trommelslagers hun roffels weer klinken, dat het een lieve lust was. Spoedig was een ieder wakker en werd de vlag uitgestoken. De kinderen moesten ook reeds vroeg uit de veren, want in diverse openbare gebouwen werden voorstellingen voor de schoolgaande jeugd georganiseerd. Ook Velsen-Noord heeft stevig zijn deel gehad aan de Oranjevreugde en al was ook hier de wind af en toe een kille spelbreekster voor degenen, die het vroege voorjaar wat overschat hadden, er is naar hartelust muziek gemaakt en kermis gevierd, naar optochten gekeken en naar plezierige programma's geluisterd. De Oranjevereniging „Velsen-Noord", die de feestelijkheden opnieuw uitstekend had voorbereid, is er weer in geslaagd jong en oud aan een uitgebreid oranjeprogramma te laten deelnemen, dat culmineerde in de grote kindertoptocht en de geslaagde feestvoorstellingen voor de leden in gebouw „Concordia". Het oude dorp deed het kalm aan: na de knusse optocht, die een goed-blazende IJmuider Harmonie in de voorhoede had en de prijsuitreiking in Velserbeek was er in de middag plaats ingeruimd voor de kinderen, die in de aula van het gymna sium hun plezier hebben beleefd aan de goedlachse goochelaar Cakie, Jenny van Esloo aan de accordeon en „Franly", alias Frans Eykhof als sneltekenaar en ras grappenmaker. De oudere jeugd en de volwassenen had den zich tezelfdertijd onder „de schaats" geschaard op het Kerkplein, waar naar hartelust ring-gestoken is. De kou in de avond heeft de straten al gauw schoongeveegd de feestelijkheden binnenshuis zijn evenwel tot laat voort gezet. (Voor de verslagen van Santpoort en de kleinkunstavonden zie pag. 11) Als gewoonlijk werd de feestdag begon nen met de massale optocht van tweedui zend schoolkinderen met de gewaardeerde medewerking van de harmoniekorpsen „St. Caecilia", Hoogoven Harmonie en „Wil helmina" (uit IJmuiden), alle geünifor meerd en compleet met tamboerkorpsen. Opmerkelijk was bij de C.V.O.-school een groep „In een blauw geruite kiel", ge baseerd op de De Ruyter-herdenking, wel ke school als groep nog verder was gegaan met een uitbeelding van het admiraalschip „De Zeven Provinciën", keurig gemonteerd en bemand en voorafgegaan door een pira- tengroep in ijzeren boot. Alle kinderen hebben daarna genoten van de programma's die voor hen in ge bouw „Concordia" en het Hervormd Wijk huis in twee wisselende voorstellingen werden gegeven en waar zij ruim werden getrakteerd. Tijdens de eerste kindervoorstelling in „Concordia" werd door de heer N. van Hesselingen, die met de heren J. T. Groot en L. Lips de jury had gevormd om de lang niet eenvoudige taak de versieringen te beoordelen, te vervullen, de uitslag be kend gemaakt van de winnaar van de P. W. van Amersfoort-bokaal. Na een korte inleiding door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer E. Mar kerink, die erkentelijk was voor de piëteit volle idee van de familie Van Amersfoort in de geschonken bokaal het zeer actieve werk van wijlen de secretaris van de ver eniging de heer Van Amersfoort te laten voortleven, veronderstelde de heer Van Hesselingen een paar teleurstellingen bij de niet-winnaars, maar hij hoopte dat een stimulans tot een sportieve animositeit voor het komende jaar zou zijn geboren. Onder luide bijval nam de heer W. B. Kleijwegt, hoofd der C.V.O.-school de fraaie bokaal met het opschrift: „P. W. van Amersfoort- herinneringsbokaal-wisselprijs-kinderfees- ten-Velsen-Noord" in ontvangst De Oranjevereniging „Velsen-Noord zorg de bovendien voor de evenzeer traditie ge worden kermisstemming door een flink aantal attracties aan de Wijkerstraatweg, die van maandagavond af zich in een drukke belangstelling verheugden en voor al de gehele dinsdag, maar speciaal in de middag- en avonduren de drukte bijna niet aan konden. De spullebazen vierden op hun wijze in „Noord" dus een extra goed feest, waarmee de Velsense oranjevereniging vele prettige uren aan velen bezorgde en dat besloten werd met een tweetal feestvoor stellingen in „Concordia". De vele leden van de Oranjevereniging „Velsen-Noord" hebben traditiegetrouw de Koninginnedagvieiing kunnen besluiten met een tweetal feestvoorstellingen in ge bouw „Concordia". Beide kerenwas de zaal voor het uitstekend verzorgde oranje programma geheel bezet, hetgeen de voor zitter van „Velsen", de heer E. Markerink, grote voldoening gaf. Hij vond het een Koningin in ongestoorde vreugde te mogen vieren, waar in het wereldgebeuren zulk een verwarrende toestand heerst. Met het zingen van het volkslied begon het feestprogramma, dat door André Meurs geopend werd. Deze artiest, die behalve conférencier ook een bekend tekstdichter is, hield het publiek op werkelijk geestige wijze bezig met originele moppen en een liedje, waarin hij de zaal betrok. The Hodlars, het bekende accordeon-duo, gaven hun laatste grammofoonplaatsuccessen ten beste en demonstreerden hun instrumentale vaardigheid. Verbluffende staaltjes van jongleren met ballen en ringen in alle standen en zelfs met een schemerlamp, lieten de toeschou wers van de ene in de andere verbazing vallen, maar niet minder, wellicht verbluf- fender demonstreerden Jacklins en part ners staaltjes van goochelkunst, die aan het ongelofelijke grensden. Nicky Noble als de muzikale excentriek en het Majoco Trio met Spaanse en Mexicaanse zang en mu ziek, alles uitermate beschaafd uitgevoerd en tenslotte Cor van Veen, die voortreffe lijk aan de piano begeleidde, waren allen troeven om deze echt gezellige en prettige feestavond te doen slagen. In het Beverwijkse Luxor Theater traden voor de hoogste klasse der lagere scholen de accordeonist en goochelaar H. Theunis- sen op en Dave Parker liet ook zien dat hij het een en ander van goochelen afwist. In het K.S.A.-gebouw waren de kinderen van de derde en vierde klasse te gast. Hier waren het de Freddysons met goochelen en buikspreken en de „4 Dutch Rolling Stars" die twee voorstellingen verzorgden. Brochino had zijn tenten opgeslagen in het gebouw van de Hervormde gemeente aan de Schans, waar de kleinste Beverwijker- tjes naar een prima verzorgde poppenkast konden kijken. Tot slot was het Centrum ook nog aan gewezen om enkele voorstellingen op te vangen. Hier waren het de Handino's die met hun goocheltrucs de kinderen bezig hielden, om na een korte onderbreking, met een hondendressuurnummer te verschijnen onder de titel „Christine's dogshow". Om 10 uur was het mooie park Schey- beeck geheel gevuld met belangstellenden, die kwamen luisteren naar een aubade van schoolkinderen, die door de burgemeester in ontvangst zou worden genomen. Vooraf gegaan door de Beverwijkse Harmonie kapel trokken de kinderen naar het park, waar zij voor het bordes werden opgesteld. Onder leiding van de heer Remmerswaal werd begonnen met het „Wilt heden nu treden" en vervolgens „Als het feest is in ons land". Burgemeester J. G. S. Bruinsma sprak hierna de jongens en meisjes toe. Tot slot bracht hij een driewerf hoera uit op de Koningin. De Beverwijkers hebben uiteraard hun Koninginnedag ook met de traditionele op- gevierd. Om acht uur 's morgens opende de Beverwijkse Harmoniekapel op de haar eigen wijze met een reveille de feestelijk heden, de gehele verdere dag waren de ouderen, doch ook de schooljeugd in touw, zodat toen 's avonds om 9 uur wéér door de Harmoniekapel de taptoe geblazen werd, allen toch een prettige dag gehad hebben ondanks dat de zon zich niet van haar zonnigste zijde had laten zien en de wind zich ook nog wel eens met de organisatie had bemoeit. Om half twee waren de Beverwijker junioren met hun ouders weer op een vier tal plaatsen in de gemeente verzameld. Op het Stationsplein was voor deze gelegen heid een houten paal opgericht, waarin aan de top blikjes sigaretten, een zaklantaarn, een worst e.d. in de wind hingen te slinge ren. De jongelui met klimmerscapaciteiten konden hier hun kunst ten toon stellen, waarvoor zij dan eigenmachtig boven in de paal gezeten, hun prijs uit konden zoeken. Op de markt viel het accent van het feest meer op de ringstekerij. De fietsende jongelui vermaakten zich hier met een dolk gewapend met dit oude volksspel. Aange moedigd door hun vele jeugdige supporters konden ook hier velen met mooie prijsjes de arena verlaten. Rolschaatswedstrijden werden gehouden op de Noorderwjjkweg en de wielerbaan van het Sportpark. Honderden waren ge tuige van dikwijls spannende wedstrijden op het gladde asfalt. Op de Noorderwijk weg werd in groepen van drie gereden, waarbij de verliezers nog een kansje gege ven werd in de verliezersronde. De jongens en meisjes weerden zich danig en de stemming zat er goed in. groot voorrecht de verjaardag van de tochten, sportwedstrijden en volksspelen Daar de wind nogal fel blies werden de volleybalwedstrijden tussen de Kennemers, dames en heren, en Santpoort gespeeld in de nieuwe gymnastiekzaal v?n de Duin- wijkschool. De strijd tussen de dames was zeer eenzijdig, daar de Kennemer dames over alle linies sterker waren; zij wonnen dan ook in drie sets, met 15-4, 15-0 en 15- 11. Een zeer spannende strijd leverden de heren van Kennemers en Santpoort. De eerste set was voor de Kennemers, de twee de voor Santpoort, de derde wederom voor de Kennemers en de vierde voor Santpoort, zodat de laatste set de beslissing moest brengen. Hier waren het de Santpoort heren die de langste adem hadden. De ge detailleerde uitslag is: Kennemers (heren) Santpoort 15-12, 13-15, 16-14, 11-15 en 11- 15, einduitslag 2-3 voor Santpoort. In het K.S.A.-gebouw traden 's avonds de leden van de toneelgroep „Nieuw Leven" uit Wijk aan Zee voor het voetlicht. Zij brachten het blijspel „Boeven en Made liefjes" onder regie van de heer G. de Boer. Zij bleken gemakkelijk in staat te zijn met deze voorstelling de talrijke aanwezigen een behoorlijke toneelavond te bezorgen. De welbekende show-band van de Kla vierschippers bracht in de avonduren ver pozing aan het publiek met hun licht-effect volle shows, die zelfs in de rijdende mu ziektent enigermate tot hun verdiende recht kwamen. De zang van Ann en Mary Stoker was zoals altijd weer zeer de moeite waard. De talrijke populaire liedjes wis selden elkaar met de regelmaat van een klok af en de toeschouwers waren vol be wondering voor het gebrachte. Jan Steen bakker uit IJmuiden zette met een praatje en een liedje de zorgen even aan de kant en voor dirigent Jan Stoker en zijn Kla- vlérschippërs ook niets dan lof voor hun prachtige prestaties in de koude en win derige muziektent. En zo kwam dan weer het einde van Koninginnedag 1957. Beverwijk heeft haar goed bezette programma keurig kunnen uitvoeren. Met een beetje meer zonne warmte zou alles nog wel iets meer zon niger geweest zijn, doch desondanks kun nen de organisatoren en Beverwijks bevol king tevreden zijn over de viering van deze feestelijke dag.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13