Nieuwe kleedgebouwen op nieuwe velden geopend Sport en cultuur mogen nimmer sluitpost worden Agenda voor Velsen Knap toneel bij „Jan van Dommelen" f THALIA Visserij-varia Feest achter de W aterloolaan 13 VOORLOPERS VAN ANDERE PLANNEN Concert mannenkoor ,De Eendracht" Programma voor 4 en 6 mei in Velsen Op 12 mei „nieuwelingen dag" en in augustus oostwaarts Beide benen gebroken bij aanrijding Bredase Volksstem is te gast in „Noord" UTS in IJmond noodzakelijk Frisse avond van „Die Rooiroks" Maandelijkse afrekening op loggervloot Voedingslijst verbeterd WOENSDAG 1 MEI 1957 99 99 IN DE OPENBARE JAN CAMPERTSCHOOL is zaterdagmiddag een klein, intiem feest gevierd, dat later achter de school werd voortgezet bij de vriendelijke nieuwe kieedgebouwen, die daar verrezen zijn voor Strawberries, Waterloo, WIJ en Terras vogels. Want deze gebouwtjes werden door „Sportstichting Velsen" en gemeente bestuur overgedragen aan de nieuwe beheersters, die hun vreugde over zoveel modern comfort duidelijk hebben laten blijken en hun juniores later rond vier vlaggen masten hadden laten aantreden om de verschillende verenigingsvlaggen in top te hijsen. Wethouder H. de Boer heeft in de verschillende toespraken heel wat dank moeten incasseren uit sportieve kringen over de verzorging, welke de sport in Velsen van overheidswege geniet en hij was kennelijk ietwat trots over de lichte jaloezie, die uit Haarlem en Beverwijk overwoei naar het sportcomplex aan de Waterloolaan. Hoewel hij aan de andere kant kon meedelen, dat Beverwijk binnenkort ook tot een soort Sportstichting zal geraken naar Velsens model. Dat naast al deze vreugde ook droefenis doorklonk over de smadelijke wijze, waarop Den Haag onmisbare posten heeft geschrapt als uitvloeisel van de investeringsnota, bleek onder meer uit de woorden van de Strawberries-voorzitter J. de Nobel, die als reserve-kapitein tijdens zijn herhalingsoefening blijkbaar wel eens het hoofd heeft geschud over de dubbele maat, waarmee gemeten wordt als het om bezuinigen door de overheid gaat. Drs A. Demmers, die het kleine gezel schap achter de tafel, dat gemeentebestuur en Sportstichting Velsen vertegenwoor digde, voorzat, was dankbaar voor de kans, die de nog jonge stichting op deze zaterdagmiddag kreeg, om eens in het openbaar te verschijnen.. De sportstichting mag dan niets aan gebouwen en terreinen gedaan hebben en neemt dus het cadeau van de gemeente dankbaar in ontvangst, zij is zich niettemin bewust van het feit dat haar taak pas begonnen is als over koepeling van het Velsense sportleven. Eind mei zal de eerste jaarvergadering uitgeschreven worden en in de huidige overgangsperiode van zuiver amateurisme naar andere, nieuwe vormen, kon het naar de woorden van de heer Demmers wel eens op de onderlinge saamhorigheid aan komen en op het gezamenlijk vertrouwen. Persoonlijk had hij wel eens met wee moed naar de dagen van weleer terugge dacht, toen sportclubs nog geheel uit het eigen initiatief van e~-> aantal sportmin- naren ontstonden, n dat neemt niet weg, dat de nieuwe vu. men nieuwe plich ten scheppen en dat men wellicht meer dan vroeger op eikaars leiding moet kun nen vertrouwen. Voor bui binnen Wethouder De Boer noemde het „geen toeval" dat de gemeente de leiding van deze bijeenkomst aan de Sportstichting had overgedragen. Zij zal namelijk steeds duidelijker de vertegenwoordiging moeten zijn van de Velsense sportgemeenschap, waardoor de burgerij zelf de touwtjes in handen houdt en waardoor op den duur de ganse Velsense sportaccommodatie in de handen der stichting kan komen. Ook de wethouder was blij met de nieuwe kleedaccommodatie. Het heeft dan wel lang geduurd, voor zij er stond, maar de moeilijkheden zijn dan ook legio ge weest en de vergunning is maar net voor de „bui" uit Den Haag binnen geweest. Hij was architect Peeters en aannemer Rolvink dankbaar voor hun vlotte afwer king, zoals na hem nog vele anderen het team der bouwers hulde hebben gebracht voor hun hoge tempo. De heer De Boer wees er op, dat het ene kleedhuis voor de hockeyers afwijkt van het kleedgebouw voor voetbal: de hoc keyers laten hun tegenstanders naar oud en goed gebruik nu eenmaal samen, maar de KNVB eist aparte kleedkamers. De ge meente moest bij de bouw van de kleed gebouwen rekening houden met deze struc turele verschillen, maar de wethuder bleek veel te kunnen voelen voor de vriendschappelijke sfeer, die de hockeyers hebben weten te handhaven. Hij voorspel de voorts na deze opening aandrang uit andere gemeentedelen, om eveneens betere acommodatie te zetten en bereidde zich al vast voor op kritiek in die zin, dat men de nieuwe gebouwen in verband zou brengen met des heren De Boer's oud-voorzitter schap van Waterloo. Sprekende over de bestedingsbeperking zeide de heer De Boer, dat er een prin cipiële uitspraak hoort te komen over het feit, dat cultuur en sport niet gedegra deerd mogen worden tot sluitpost van de overheidsbalans, ook al moet er ergens een grens zijn bij de overheidsbemoeiing. De toekomst zal voor Santpoort, Drie- huis-achter-het-Missiehuis en Velsen- noord alsmede voor Duinwijk nog een groot aantal voorzieningen moeten ople veren nieuwe tennisparken en voor zieningen voor snel groeiende nieuwe sporten en daar zijn kapitalen voor nodig. De sportstichting kan in dit hele stra mien van werkzaamheden een bijzonder belangrijke rol spelen, meende de wet houder en gelukkig heeft de gemeente Velsen al gemerkt, dat ook de commissie uit de vakleerkrachten zich wil weren. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat de nieuwe accommodatie in goede handen is bij de gebruikende jeugd en dat de „lui ken voor de ramen", die wel overwogen, maar niet aangebracht zijn omdat het zo lelijk staat, ook niet nodig zullen zijn. Dat naast de sport zelf de kameraadschap op de velden de belangrijkste „speelster" is, stond voor wethouder De Boer vast, die met deze constatering dan ook zijn toe spraak besloot. Als eerste beantwoordde hem de heer J. de Nobel, als voorzitter van de Hockey club „Strawberries", die eraan herinnerde hoe men aanvankelijk sceptisch tegenover het project heeft gestaan, dat te klein ver ondersteld werd. Nu echter, sinds de kleedruimte twee weken officieus in gebruik is en het Paas- toernooi een eerste vuurproef opleverde, kunnen de hockeyers volslagen tevreden zijn: zes dames- en zes herenelftallen zijn tegelijkertijd op te vangen. Als tegen prestatie heeft „Strawberries" haar bouw- fondsje van f 3500 geheel gebruikt voor de inrichting van de recreatieruimte bezijden de kleedkamers. Namens „Terrasvogels", „WIJ" en „Waterloo" heeft de heer D. Schaap zijn dank uitgesproken voor de nieuwe outillage, waarbij zowel de wet houder, de Sportstichting als de ambte naar voor de sport betrokken werden en een elektrische klok was het stoffelijk bewijs van de waardering der drie voet balclubs. De heer J. Smit kwam als af delingsbestuurder van de Haarlemse Voet balbond zijn complimenten overbrengen en had direct al op het nieuwe complex een prachtig plaatsje gevonden voor het drie-ronden toernooi van de elfde mei. Namens de Beverwijkse hockeyers van Eechtrop voerde tenslotte de heer W. Reyn- ders het woord, die evenals de anderen ook al erg jaloers was en ook een klein stoffelijk blijk aanbood. Nadat de bijzonder plezierig ingerichte gebouwtjes waren ingewijd met het over handigen van de sleutels en het hijsen van de verenigingsvlaggen, heeft het ge zelschap genodigden rondgekeken en thee gedronken in het recreatiezaaltje, dat een staaltje vakmanschap van gemeentearchi tect Peeters verraadt, om daarna diverse vriendschappelijke ontmoetingen op de velden te gaan zien. Waterloo moest in een van die wedstrijden met 0-3 het on derspit delven tegen WIJ. Dit is een tekening van een van de in Polen gebouwde loggers, die in de vaart komen voor de Brits-Nederlandse visserijmaatschappij onder directie van Percy Sutton te Great Yearmouth. Een van de twee schepen, die zijn aangekochtde „Autumn Sun", is inmiddels uit Aberdeen onder commando van een Britse navigatieschipper en de Scheveningse visschipper C. Korving ter visserij ver trokken uit Aberdeen. Aan boord varen verder vijf Nederlanders en negen Engelsen mee V* Directeur H. Slings had zich veel moeite gegeven de reeds eerder uitgevoerde num mers met het mannenkoor „De Eendracht", dat zaterdagavond in „Concordia" concer teerde, nog eens extra bij te schaven, zo dat zij thans geheel gepolijst over het po dium klonken. Daarbij had hij voor deze avond een drietal voor zijn koor nieuwe werken ingestudeerd, waarvan de vertol king eveneens de critiek kan doorstaan, zo dat de mannenzangers een alleszins ver zorgd concert ten beste gaven. Bruckner heeft maar enkele composities geschreven voor mannenkoor en deze be horen niet tot zijn moeilijkste werken. Ge lukkig maar, want nu durft een dergelijk ensemble van amateurs tenminste zo'n koorwerk eens in studie te nemen, „De Eendracht" zong zijn „Sternschuppen", dat in de schrijfwijze veel van Bruckner's ka rakteristiek gedegen componeren toont. De heren gaven blijk hun partijen be studeerd te hebben; de stemmen waren in evenwicht; het was echter in het tweede deel van de ode niet overal even zuiver van zang. Diepenbrock's „Tibur" is voor een koor een lastige opgave; „De Eendracht" zong het acceptabel met welluidende eerste te noren maar galmende eerste baritons; voor dracht en samenzang waren muzikaal. Mendelssohn's „Lob der Trunkenheit", een geestige persiflage, kreeg een wat zwaar op de handse vertolking; de direc teur liet het streng ritmisch uitvoeren met in acht neming van de voorgeschreven nuanceringen. Fred. Roeske's ,,'t Haasken" is een dank baar nummer, dat met kennis van zaken geschreven is. De zangers voelden zich er in thuis als een vis in het water. Dit genre ligt het koor uitnemend. Uit „De toverfluit" hoorde ik het fris voorgedragen slotkoor, dat de heren met bezieling zongen. Ook zulke muziek is als geknipt voor de capaciteiten van de leden van „De Eendracht", die merkbaar genoegen beleven aan hetgeen zij ten ge hore brengen. Er bestaat bij hen een voor de toehoor ders verkwikkend animo zich op een avond van hun koor geheel aan de zang te wij den. Solistische medewerking verleenden de heren Ber Joosen en Nic Grandiek, pianis ten, die hun optreden inzetten met vier Noorse dansen, opus 35 van Edvard Grieg. Reeds eerder heb ik hun vierhandig spel waarderend beoordeeld; ook nu muntte het uit door een prima technische afwerking en een rappe voordracht. De enkele jaren geleden gestorven Ita liaan Alfredo Casella was een knap com ponist en een pianist van formaat; als leer ling van Fauré en onder invloed van De bussy heeft geschreven; zijn werk getuigt van zijn artistieke bekwaamheid en van zijn kennis en de mogelijkheden van het instrument, dat hem lief' was. Het piano duo liet het vijftigtal bezoekers aan dit concert kennis maken met zijn „Pupaz- zetti", expressionistische muziek, voor een marionettentheater geschreven. Om deze vijfdelige suite naar waarde te schatten moet de fantasie van de luisteraars een woordje meespreken; doet zijn fantasie dit, dan laat hetgeen twijfel of deze muziek is geniaal toutcourt. Ber Joosen en Nic. Grandiek hebben deze „Puppazzetti" daarenboven meesterlijk vertolkt en het hoogtepunt van hun optre den op dit concert er mee bereikt. Daaraan vooraf speelden de heren van de Slavische componist Erberhard Werden een drietal improvisaties op Servische volksdansen, eveneens een musiceren, dat belangstelling werkte. Drie improvisaties op Hollandse volksliedjes van Arnold Van Wijk sloten dit stijlvol optreden af van deze bekwame musici, die een warm en welverdiend applaus oogstten. A. van der Weijden Pas hedenmorgen, woensdag 1 mei moch ten we v.an het Comité Herdenking en Vie ring Bevrijdingsdag van de „Stichting Be Velser Gemeenschap" het programma ont vangen voor de herdenking op de vierde mei en de viering van Bevrijdingsdag op maandag 6 mei. Helaas zijn we door de late toezending genoopt de publikatie van het programma voor deze dagen uit te stellen. Het pro gramma voor de herdenking zal op vrijdag 3 mei en het programma voor de viering in de editie van zaterdag 4 mei worden opgenomen. WOENSDAG 1 MEI Openbare Leeszaal en Bibliotheek geopend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Thalia, 20 uur, „Picnic' Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. SUOMI, 20 uur, „Assumburg" Heemskerk, contactavond. NVV en P.v.d.A. Velsen, 1 mei-viering, 10 uur terrein Schapenweide, familiebijeen komst; 14 uur Marktplein en daarna sportpark Schoonenberg, kinderfeest; 15 uur, zaal Abelenstraat, bezinningsbij eenkomst; 20 uur, Rex avondfeest, DONDERDAG 2 MEI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10 tot 12.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Thalia, 20 uur, „Wie is zonder zonden". Rex, geen opgave. Uit het Suomi-kamp Nu het nieuwe atletiekwedstrijdseizoen weer voor de deur staat gaat de Kenne- merstaten Atletiekvereniging „Suomi" zich gereed maken voor verschillende activi teiten. Deze openen met een bijeenkomst hedenavond, woensdag in kasteel „Assum burg", waar de Suomi-leden door hun collega, de nieuwe jetigdherbergvader en moeder, de heer en mevrouw A. Koet zul len worden ontvangen. Inmiddels heeft de technische commissie van „Suomi" een verandering ondergaan. De heer F. L. van de Ree werd tot voor zitter gekozen; de heer J. A. Smit is twee de voorzitter. Op zondag 12 mei organi seert „Suomi" op „Watervliet" een nieuwe lingendag voor jeugdige atleten in het rayon Noordholland van de KNAU. Dit wordt een drukke wedstrijddag, waarvoor grote belangstelling wordt verwacht en die zeer veel nummers zal omvatten. Voor de dames is het programma: 100 meter B., C. en D.-klasse; vèrspringen C, hoogspringen C en D; kogelstoten C en D; discuswerpen C en 4 x 100 meter estafette. Heren: 100 meter B., C. en D.-klasse, 400 meter C en D; 1500 meter C en D; 3000 meter C en D; hoogspringen D; vèrsprin gen C en D; kogelstoten B, C en D; discus werpen C en D; 4 x 100 meter estafette. Meisjes A: 100 meter en hoogspringen; meisjes B: 80 meter; 4 x 80 meter esta fette A en B; jongens A: 100 meter; 300 meter en 800 meter en jongens B 600 me ter. Voorts is voor de sportuitwisseling met Sindelfingen (Duitsland), waarheen de Suomi-leden in augustus zijn uitgenodigd het programma van de atletieknummers bekend gemaakt. Voor de heren luidt dit: 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m,4 x 100 m en 4 x 400 m; ver-, hoog- en polsstok hoogspringen, kogelstoten, speer- en dis cuswerpen. De dames zullen zich bezighouden met 100 m, 200 m en 400 m, ver- en hoog springen, kogelstoten en discuswerpen. Vrijdag uitreiking verkeersdiploma's In het Patronaatsgebouw zal de geëxa mineerde en geslaagde schooljeugd van Velsen vrijdag de derde mei haar ver keersdiploma's in ontvangst kunnen ne men. Doordat er ruim duizend examinandi waren, moet de uitreiking in twee groepen geschieden: één om half elf en één om half twee. Zoals bekend bereikte de Santpoortse toneelvereniging „Jan van Dommelen" met haar opvoering van Gerald Savory's blijspel „George en Margaret" onlangs de eerste plaats in het Haeghspel „Kennemerland", de voorronde van het Nationale Landjuweel, dat ter gelegenheid van de Pieter Langen- dijk-herdenking werd georganiseerd. Hoewel „Jan van Dommelen" sindsdien nog een aan tal opvoeringen van dit stuk heeft kunnen geven, was ik door verschillende omstandig heden steeds niet in staat een dezer voor stellingen te gaan zien. Vandaar dat ik de gelegenheid gaarne heb benut dit verzuim te herstellen, toen de vereniging zaterdag in „Den Burcht" in Leiden met dit blijspel een toneelavond voor „Nut en Vermaak" mocht verzorgen. Hetgeen voor „Jan van Domme len" tevens de zevende opvoering van dit stuk betekende. Nu de jury, die de prestaties van de ver enigingen in Kennemerland moest beoor delen, inmiddels „Jan van Dommelen" als de beste van dit district heeft aangewezen, kan ook het gebruikelijke stilzwijgen van de recensent worden verbroken, zodat het mij een genoegen is thans openlijk van mijn bewondering voor een dergelijk knappe amateurtoneelvoorstelling te kunnen blijk geven. Want deze opvoering kan niet anders dan perfect worden genoemd, waarbij men soms geneigd zou zijn te vergeten, dat hier slechts" een aantal dilettanten op de plan ken stond. Het moet voor regisseur Peter Brandsma stellig een prettige en dankbare taak zijn zo'n talentvol ensemble leiding te geven en zijn resultaten zijn dan ook niet gering. De spelers wisten het charmante blij spel in alle opzichten het volle pond te geven en de amusante handeling werd zo een sprankelend bewegen, waarbij de ver schillende geestige typeringen voortreffelijk op elkaar waren afgestemd. Mevrouw G. Tabernal benaderde weer het volmaakte als de bedrijvige moeder Alice, welke veelzijdige rol zij waarlijk in de finesses heeft uitge speeld. Daarnaast bleek ook mevrouw M. Ruiter zich in betrekkelijk korte tijd tot de hoogste regionen te hebben opgewerkt. Haar Frankie beantwoordde aan alle eisen, die aan de vertolking van een moderne en char mante ingénue gesteld moeten worden, waar bij zij vooral excelleerde in het tweede bedrijf, bij de boeiende scène met Roger Frampton, waarin zij overigens van F. Dort- mundt met een amusant tikje superioriteit knap tegenspel ontving. Maar ook de andere spelers bleken stuk voor stuk in staat als de centrale figuur van een bepaalde scène te fungeren, waarvoor Peter Brandsma dan telkens een logische en vlotte groepering had aangegeven. Zo domineerde de stugge Dave van H. van Asperen op zijn beurt in het tafereel, waarin hij de familie zijn trouw plannen met de dienstbode aankondigt en speelde mevrouw A. Dortmundt in het derde bedrijf een boeiende scène met haar toe komstige schoonmoeder, die allerminst op dit huwelijk is gesteld. Mede door het uit muntende reageren van mevrouw Tabernal behoorde dit eveneens tot de beste momen ten van deze voorstelling, die toch al zoveel fraaie taferelen rijk was. Deze prima bezet ting werd voltooid door H. Vening als de grappig gespeelde vader, die minder dom is dan hij lijkt en een joviale Dudley van J. Dortmundt. Tenslotte mocht mevrouw C. van Wijngaarden aan het einde als de mallotige nieuwe dienstbode nog even de oorzaak zijn van een uitbarsting van hilariteit. Aldus wist ,,Jan van Dommelen" ook in Leiden een uitstekende indruk van haar kwaliteiten achter te laten en na afloop der voorstelling heeft de voorzitter van „Nut en Vermaak" dan ook uitdrukking gegeven aan zijn bewondering. Behalve de traditionele bloemenhulde voor de dames, kon hij ten minste niet nalaten dit ensemble uit Sant poort aan zijn vereniging tot voorbeeld te stellen. Jan van Dam ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling Amedeo Nazzari - Yvonne Sanson in WIE IS ZONDER ZONDEN? De dramatische uitbeelding van een leven vol opwindende emoties en een sterke liefde. Toegang 18 jaar HEDENAVOND 8 uur: William Holden - Kim Novak in de beroemde fflm „PICNIC" De dertienjarige W. H. D. uit Arnhem, die met zijn ouders op een binnenvaartuig in het Noordzeekanaal verblijft, is maan dagmorgen bij het oversteken van de Sluis- weg door een personenwagen aangereden. Hij brak daarbij beide benen. De bestuur der van de wagen, de heer W. B. uit Vel- sen-Dorp, treft geen schuld. De jongeman stak onverwacht de weg over en kon niet meer worden ontweken. De wagen van de Velsense ongevallen- dienst heeft de jongeman naar het Anto- niusziekenhuis overgebracht. Vanavond vergadert VVB in „Watervliet" De voetbalvereniging „Breesaap" zal he denavond in het sportpaviljoen „Watervliet" haar jaarlijkse algemene ledenvergadering houden, die wegens de te houden bestuurs verkiezing en de huldiging van de derde en zesde elftallen in verband met de behaalde kampioenschappen belangrijk zal zijn. Periodiek treden de heren D. Grootendorst. L. Spruit en G. Steenvoort Sr. als bestuurslid af, maar stellen zich herkiesbaar. De heer J. E. Meyer bedankt voorts wegens gezond heidsredenen en de heer A. F. Nieuwenhuijs, die tevens redacteur van het maandblad „De Breesaper" is verlaat het bestuur omdat' hij een trainersfunctie bij de eerste klasser Always Forward in Hoorn heeft aanvaard. Geen eretribune en geen andere af scheiding dan de gebruikelijke en toch drie leden van een koninklijke familie. Het zijn koningin Elizabeth (met film toestel), prinses Margaret (met sigaret) en koningin-moeder Elizabeth (met gast) die binnen de omheining van' de renbaan te Badminton naar de paar denrennen kijken, net als toeschouwers aan de andere kant van het hekwerk. ADVERTENTIE CAMERA'S FLITSAPPARATUUR ROLFILMS enz. Kennemerlaan 5 - Tel. 5705 - llmuiden Alles voor de Foto-amateur De vorig jaar geopende uitwisseling van koorleden van „De stem des volks" uit Beverwijk-Velsen-Noord met die van het koor in Breda, was dezer dagen in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat aanleiding om de Bredanaars als gasten van de Beverwijkse en Velsen- Noordse zangers te ontvangen. De bijna vijftig gasten, die zaterdagavond om ongeveer zes uur in een grote autobus arriveerden, hebben eerst kennisgemaakt of de kennismaking hernieuwd met hun noor delijke vrienden, waarna men 's avonds ge zamenlijk bijeen kwam voor een gezellig onderons. De heer G. Lampink, voorzitter van de Beverwijkse „Stem" begroette de gasten hartelijk om vervolgens^ten aanzien van de onderlinge verbondenheid en kameraadschap te wijzen op de taak, die inwendig ligt om de verboedering onder de volken te stimu leren. Met een terugblik op de oude leiders van het ideale democratisch-socialisme en voor een betere wereld, onder wie Krelage een vooraanstaande plaats innam, vroeg de heer Lampink mede te werken tot een ver levendiging en verdieping van de vriend schap, die door deze uitwisseling tot stand kwam en waarvan hij hoopte, dat deze als een sneeuwbal zal werken onder de afde lingen van de zangersbond. De avond werd gevuld met enige zang werken van de beide koren en „De Vage bonden" uit Breda, die als muziek-zanggroep vlot en verdienstelijk een aantal bekende trekkersliederen ten gehore bracht. Zondagmorgen werd een bezoek aan Wijk aan Zee gebracht en gistermiddag hebben de Bredase gasten op de terugweg de „Keu kenhof" aangedaan. De commissie uit het dagelijks bestuur van het IJmond-ad viescol lege, belast met zaken betreffende het onderwijs, zond het dagelijks bestuur het volgende schrijven: Door de commissie uit het dagelijks be stuur van het IJmond-adviescollege, be handelende de zaken van het onderwijs, is bestudeerde behoefte en eventuele nood zakelijkheid van een school voor (U)itge- breid (T)echnisch (Onderwijs (U.T.S.). Eenstemmig is de commissie van oordeel, dat het IJmond-adviescollege machtiging moet worden gevraagd, het dagelijks be stuur ven het IJmond-adviescollege een onderzoek te doen instellen i-aa^- de even tuele behoefte van een U.T.S. in het IJmond-gebied. Het dagelijks bestuur kan zich hiermede verenigen en stelt heit adviescollege voor, het te machtigen naar de eventuele be hoefte aan een school voor uitgebreid tech nisch onderwijs in het IJmond-gebied een onderzoek te doen instellen. In het Gebouw voor Christelijke Belan gen hield het blijkbaar onverwoestbare C.J.M.V. Muziek-ensemble „Die Rooiroks" dezer dagen een uitvoering. De volle zaal heeft van het gebodene ten volle ge noten, omdat alle programma-onderdelen zo fris werden gebracht. Dat „die Rooi roks" in IJmuiden nog steeds bekend zijn en er veel goede vrienden hebben, bewees onder meer het ontelbare aantal blitzfoto's wat van hen gemaakt werd tijdens de uit voering. Afgewisseld door enkele accor- deon-soli en een paar zangnummertjes, bracht de dirigente, Jeanne van Asselt. met haar orkest een aantal populaire lied jes, die, met élan werden gespeeld. Onder hetzelfde „commando" stond ook het muziekgezelschap „Mandogita" uit Gorinchem, dat deze avond bij „die Rooi roks" op visite was. Het was duidelijk, dat deze, over het algemeen met ouderen wer kende, band met meer routine speelde en daardoor ook moeilijker nummers aan durfde. Ook al door de uitgebreidere be zetting, waartoe onder meer een tenor saxofoon en een concertfluit behoorden, werd een klankrijker resultaat verkregen. „De Czardasfürstin" werd met veel gevoel vertolkt en speciaal in dit nummer, maar met veel gevoel ook in het eerste „Flor de Passion" kon de grotere geoefendheid van dit gezelschap beluisterd worden, zodat onwillekeurig een vergelijking met het gezelschap „Vrij en Blij" werd getrokken. Met het gezamenlijke optreden der beidt ensembles in de tango van Malandc „Noche d'Estrallas" werd deze prettige avond besloten. Prijzen van maandag. Heilbot 3,55-2,35, gr. tong 3,60-3,10, grm. tonig 3,70-3,10, kim. tonig 3,80-3,40, kl. tonig I 3,80-3,10, kl. tong II 3,20-2,70, tarbot I .3-2, zalm 7 per 1 kg. Tarbot II 110-98, tongschar 90-69kl. tongschar 50, schartong 46, gr. schol 42-39, grm. schol 43-39, kim. schol 45-43, kl. schol I 63-44, kl. schol II 36-13, schar 28-13, v. haring 21-13, makreel 18-10, gr. schelvis 38-28, grm. schelvis 36-28, kim. schelvis 40- 27, kl. schelvis I 38-28, kl. schelvis II 36-20, wijting 43-17, gr. gul 45-36, midi. gul 41-35, kl. gul 33-23, kl. leng 34, kl. wolf 44-34, poontjes 32-14, horsmakreel 8, kl. koolvis zw. 31-20, kl. koolvis wit 40-32, kl. rode poon II 28-17,50 per 50 kg. Gr. kabeljauw 204-78, gr. koolvis zwart 83-65, gr. koolvis wit 83-80, gr. leng 87-67, gr. wolf 92-67 per 125 kg. Aanvoer van maandag. 410 kisten tong en tarbot, 12 heilbot, 10 tongschar en schar tong, 1100 makreel, 150 schar, 90 haring, 2330 makreel, 1050 schelvis, 670 wijting, 455 kabeljauw en gul, 55 leng, 63 wolf, 40 poon, 215 koolvis, 30 diversen. Totaal 6680. Besommingen van maandag. IJM 15 Emma f 18.000, IJM 20 Polderman f 20.600, Allanwater f 15.600, IJM 129 f 4.230, IJM 204 f 2.140, RO 2 f 3.260, KW 85 f 10.100, KW 73 f 7.780, KW 75 f 370, KW 74 f 10.450, KW 176 f 10.430, KW 159 f 12.260, KW 91 f 1.930, KW 126 f 2.050, KW 64 f 1.660, KW 69 f 1.830, KW 48 f 1.610, KW 125 f 1.940, KW 108 f 1.670, KW 140 f 1.480, KW 107 f 2.110, KW 104 f 2.090, KW 17 f 1.940, KW 160 f 1.780, KW 10 f 1.610, KW 26 f 2.420, KW 169 f 1.780, KW 59 f 1.630, KW 20 f 1.840, KW 38 f 2.020, SCH 7 f 570, KW 133 f 1.920, KW 105 f 2.350, KW 210 f 2.040, KW 165 f 2.380, KW 88 f 1.750, KW 27 f 2.350, KW 72 f 1.100, KW 53 f 2.730, KW 79 f 1.590, KW 96 f 2.490, WR 88 f 2,550, WR 33 f 2.110, AM 16 f 2.170, AM 17 f 2.340, AM 38 f 2.030, AM 26 f 2.900, Z 438 f 940, IJM 40 f 2.310, IJM 78 f 1.590, IJM 22 f 2.620, IJM 31 f 2.150, IJM 4 f 2.530, IJM 208 f 2.500, IJM 45 f 2.400. ADVERTENTIE SCHILDERDEN voor uw moderne woning Italiaanse Rivièra Parijse straatjes Kunstreproducties Etsen Balletstukjes van Degas Schilderstukjes in elke maat te schilderen in opdracht Omlijsten van plaatwerk, foto's en schilderijen in eigen atelier, luist ontvangen de nieuw ste lijsten. Koopt uw schilderijen bij de erkende KUNSTHANDEL Kennemerlaan S5 - Tel. 7040 Het ziet er naar uit, dat de Nederlandse haringdrijfnetvloot dit jaar zonder strub belingen en stakingen naar zee zal gaan. De werknemersorganisaties en de reders- verenigingen voor de haringvisserij heb ben namelijk dezer dagen een accoord be reikt over enige, van belang zijnde, wijzi gingen in de CAO voor de haringdrijfnet- loggers. Het garantieloon zal na 1 augustus van dit jaar maandelijks worden afgerekend. Tot die datum blijft de regeling bij de oude, zodat de afrekenperiode twee maan den is. Daarna gaat telkens op de eerste van de maand een nieuwe afrekenperiode in. Het besommingspercentage voor de bemanning is verhoogd. Voor schepen tot en met 124 pk en stoomschepen wordt het percentage 30 percent en voor motorsche pen boven 124 pk 29.5 percent. Dit was voorheen 27 percent, waarbij nog kwamen een braadje en een kwart percent extra gage voor de aanvoer van verse haring. Het braadje en deze kwart percent komen in de nieuwe regeling te vervallen. Het ga rantieloon wordt niet verhoogd. Voorts is de voedingslijst aan boord ver beterd. Deze wordt nu ongeveer gelijk aan die op de IJmuidense trawlers: 500 gram verse groenten per dag en per man, 900 tot 1050 gram vleeswaren en vlees per week, 800 gram suiker en jam per week, 300 gram koffie en thee, wekelijks zuid vruchten. De onderhandelingen zijn nog gaande over een regeling, wanneer de schepen aan de wal moeten blijven liggen en over de binnenligtijd tussen twee reizen. Ook de graai- en schuurlonen worden nog bespro ken. Voorts zal de positie van de monteur aan boord van de schepen nog ter sprake komen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3