Elf verenigingen nemen deel aan Vlaggetjesdagoptocht Havenberichten Visserij-varia r&m Twee groepen in de afdeling allegorie r Veilige rolschaatsen DONDERDAG 2 MEI 1957 11 Geen herdenking bij monument Personeelsuitkering KNHS nog deze maand Agenda voor Beverwijk Hoogoven-halte zonder de heer D. L. van Manen Onderlinge wedstrijden bij „Olympia" „Eendracht"-zangers gaan zieken opbeuren Feestavonden van D.S.S. Sueztoeslag op scheeps- vrachttarieven verlaagd Tewaterlating van nieuwe sleepboot voor Wijsmuller Denen rijden zondag mee in Ronde van Beverwijk EUROPA DENEMARKEN ENGELAND Hoessein terug in Amman „Vogelvreugd" vergadert vrijdagavond Burgerlijke Stand van Gastricum Geen kerkdienst op herdenkingsavond mm mmmm WASHINGTONS Scheepvaart DE VLAGGETJESDAGVIERING in IJmuiden wordt evenals vorige jaren ook dit keer ingezet met een optocht. Het verenigingsleven van Velsen, aldus vernemen we van de secretaris van „IJmuidens Bloei" wordt vertegenwoordigd door slechts elf verenigingen. Het verband van deze optocht met de visserij zal door twee van deze groepen worden uitgebeeld. In de afdeling allegorie komen namelijk de Visserij- school en de Oud-katholieke Jeugdgroepen uit. Om nog enige variatie in de optocht te brengen zal ook worden deelgenomen door 24 vendelzwaaiers met hun koning, een Schermer groep met boerenwagens en een Twentse dansgroep. Zodat de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. S. L. Mansholt, bij zijn bezoek aan IJmuiden alle onderdelen van zijn ministerie op deze nationale haringpropa- gandadag in de optocht vertegenwoordigd zal vinden. De verenigingen, die de belangstellenden op de middag van de achttiende mei in de optocht zullen aantreffen zijn: de Chr. Sportvereniging Fit, de Chr. Gymnastiek- ver. IJmuiden, de Oud-Katholieke Jeugd groepen, Exercitia, de r.k. Sportver. Vel sen, de Sportbond IJmuiden, Stormvogels, de Turnvereniging IJmuiden, de Velser Gymnastiekvereniging, Waterloo en de Ruitersportvereniging Velsen. De vendelzwaaiers zullen worden voor afgegaan door de „standaardruiter" in de kleuren van St. Joris. Dan volgen de dra ger van het vaandel, de vier vendeliers, de tamboers met kleine en dieptetrommen. Hier achter komt de hoofdman, de koning met gildezilver, andere zilverdragers en tenslotte de leden met hoed, sjerp en pie ken. In de stoet wordt de muziek verzorgd door de IJmuider Harmonie, Wilhelmina en de Bergkapel van de Dominiale Mijnen. De optocht vertrekt om drie uur des middags van het Tiberiusplein en gaat langs de route Velserduinweg, Kennemer- laan, Wilhelminakade en Oranjestraat naar de Tegeltjesmarkt. „Land groet zee" De folkloristische show „Land groet zee" op het Stationsplein te IJmuiden-West begint om vijf uur 's middags. Van zes uur tot half negen is er gelegenheid om te rusten. De Christelijke Gymnastiekvereniging IJmuiden geeft om half negen met mede werking van het pas opgerichte tamboers- en pijperskorps een demonstratie. Een half uur later maken zij plaats voor Koning Haring en zijn gemalin de Kat- wijkse schone, die hij zich drie jaar gele den tot zijn bruid koos. In alle stilte zal het jonge paar op Vlaggetjesdag ergens aan de kust in de echt zijn verenigd. Bruiloft Begeleid door een muziekkorps uit het rijk van Koning Haring zal het echtpaar dc ~>r de Kennemerlaan en langs de Wil helminakade naar het Stationsplein rijden, waar een uur lang bruiloft wordt gevierd. Om tien uur begint de huwelijksreis. Om geven door het licht van fakkels begeven Hunne Majesteiten zich via de Oranje straat naar de kop van de Vissershaven, waar zij zich zullen inschepen naar de ha- ringgronden. Een taptoe bij de bevlagde en verlichte ADVERTENTIE f wielbevestiging zonder moeren LANGE NIEUWSTRAAT 491 Naar het maandblad van de Hoogovens „De Gryper", meedeelt, zal de winstuitke ring aan het personeel nog deze maand plaat, hebben. De arbeiders zullen het bij de betaling op de 17e mei in hun loonzakje vinden en de beambten ontvangen het bedrag met de salarisbetaling aan het einde van deze maand. De uitkering bedraagt 7.3 percent van het in 1956 verdiende loon. DONDERDAG 2 MEI Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Rederijkerskamer „Kennemerland". Luxor Theater, 20 uur: Cabaretavond met Johnny Jordaan. Gebouw Het Witte Kruis, 20 uur: Jaarver gadering „Toonkunst". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 15-18 uur. Wtjk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. VRIJDAG 3 MEI W.B. Theater, 20 uur: „De misdaad van kapitein Stuart". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Machi nist". Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In de sloppen van een wereldstad". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 en 19-20 uur; jeugdlees zaal geopend van 18.30-20 uur; lees- en studiehoek van 15-17 en 18.30-20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. Katwijkse schepen zal deze IJmuidense Vlaggetjesdagviering besluiten. Geen kranslegging Op het programma komt geen kransleg ging bij het Vissersmonument voor. IJmuidens Bloei deelt ons hieromtrent mee: „Nadat bekend werd, dat de Urker mannenzangvereniging „Crescendo" in de middag van tweede Pinksterdag met een vrij grote afvaardiging uit Urk zich op plechtige wijze naar het monument wil be geven om daar allen, die op zee bleven, te herdenken, achtte de Vlaggetiesdagcom- missie het onjuist, dit indrukwekkende eerbetoon drie weken tevoren te laten voorafgaan door een soortgelijke plechtig heid". Woensdag hebben de spoorweghalte Hoogovens en de vele reizigers de bekende en populaire figuur van de heer D. L. van Manen daar moeten missen als stations beambte van de N.S. Wegens het bereiken van de bij de N.S. geldende pensioenge rechtigde leeftijd heeft hij na ruim 37 dienstjaren zijn uniformpet aan de kapstok moeten hangen. Met de pensionering van de heer Van Manen is een eind gekomen aan een echte N.S.-zwerversloopbaan, die op bijna 26- jarige leeftijd in Heerlen als barakken- bewaker begon. Datzelfde jaar, in 1920 trok hij als arbeider-remmer naar Amsterdam en weer een jaar later kwam hij bij het machinedepot in Hilversum terecht. Dit duurde tot 1930, toen deze N.S.-man rem mer werd in Utrecht om enkele jaren later te verhuizen naar Duivendrecht bij „weg en werken". Eindelijk kwam er in 1943 een rustiger periode als aflosser in Velsen-Noord, waar hij zich in de blokpost vestigde om in 1945 blokwachter te wor den. Wat later „stationsbeambte" werd. Als zodanig heeft de heer Van Manen ette lijke reiskilometers verkocht en honder den malen de overweg bediend. Dat dit alles werd gewaardeerd mocht de familie Van Manen bij het officiële afscheid in haar voor dit gebeuren te kleine woning woensdagmorgen ervaren in aanwezigheid van vele belangstellenden van het station Beverwijk, onder welk station „Hoogovens" ressorteert. De chef van Beverwijk, de heer Lenderink gaf als vertegenwoordiger van de N.S. een historisch overzicht van de „zwerversloopbaan van de scheidende be ambte, om vervolgens te vertellen, dat met de heer Van Manen een serieus beambte en een goede, trouwe collega de dienst ging verlaten. Nooit werd er een vergeefs be roep op de thans scheidende functionaris gedaan en de chef wenste hem nog vele gelukkige en rustige jaren toe om zich aan zijn hobbies te kunnen wijden. Een fraaie lectuurbak, sigaren en bloemen vormden de afscheidsgeschenken, waaraan de heer A. Boot, die het langst met de heer Van Manen samenwerkte, namens de collega's van de blokpost er een bridgespel in étui aan toevoegde. Daarbij bleef het niet, want waar de heer Van Manen in het openbare leven als 25-jarig VARA-bestuurslid, bestuurslid en propagandist van Volksonderwijs en tevens bestuurslid van de Vervoersbond zijn sporen heeft verdiend, ontving hij van de P. v. d. A.- en de VARA-afdelingen even eens een bloemenhulde. In april heeft de IJmuidense gymnastiek vereniging „Olympia" onderling wedstrijden gehouden voor haar aspiranten en junioren. Deze wedstrijden werden per afdeling ge organiseerd en hadden een spannend en prettig verloop. De resultaten waren in de afdeling A: 1. Els Stoker 47H punt; 2. Lia Rem 46 pnt.; 3. Thea Peet 45 pnt.; 4. Marianne Stada 4414 pnt; Anneke de Bie 4414 pnt; Rina Boezaard 44!4pnt; Marja Bakker 44>jpnt. Afd. B. 1. Gea Blok 50J4pnt; 2. Lenie Kok 48 pnt; 3. Erna Zonnevelt 4714 pnt. Afd. C. 1. Cristi van Olst 41% pnt; 2. Ria Haring 46 pnt; 3. Francina Schaap 45 pnt; 4. Els Polderman 44% pnt; Afd. D. 1. Maartje Broersen 4714 pnt; 2. Marga Oostland 46 pnt; 3. Rita Kreule 45 pnt; Anneke Blok 45 pnt. Afd. E. 1. Connie Visman 49 pnt; 2. Elly No tenboom 4814; 3. Marianne Stoker 45% pnt. Afd. F. 1. Grada van Olst 50 pnt. 2. Anneke Thijssen 4914 pnt; 3. Jacky Karsten 48% pnt. Het mannenkoor „De Eendracht", dat zaterdag zijn concert heeft gegeven, heeft het initiatief genomen om de ziekenhuizen in de omgeving met een concert enige aangename uurtjes te bezorgen, waarvoor zij gedurende vier vrijdagavonden in deze maand diverse bezoeken zullen afleggen. De ziekenhuisconcerten worden gegeven op 3 mei in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk; 10 mei in het St. Antoniuszie- kenhuis te IJmuiden-Oost 17 mei in „He- liomare" te Wijk aan Zee en 24 mei in „Brederodeduin" te Santpoort. Het programma van de uitvoeringen on der leiding van de H. Slings en met piano begeleiding van de heer C. Amse bestaat uit: 1. Sternschuppen van A. Bruckner; 2. Tibur van A. Diepenbrock; 3. 't Haasken van Fred. J. Roeske; 4. Moet je varen van H. Jakma; 5. De spijskaart van C. Zöllner; 6. Lob der Trunkenheit van Mendelssohn- Bartholdy; 7. Slotkoor uit „De Zauber- flöte" van Mozart (bewerking Ber Joosen) en 8. „Rosen aus dem Süden" van Joh. Strauss. De IJmuidense buurtvereniging D.S.S. houdt maandag 6 en dinsdag 7 mei een feestavond in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-Oost. Kees Manders presenteert de variété-revue „Gaat dat zien" met de Jordaanzangeres „Zwarte Riek". LONDEN (Reuter) De scheepvaart maatschappijen, aangesloten bij de Far Eastern Freight Conference, de Japan Out ward Freight Conference en de Philip pines/Europe Conference, hebben de toe slag van 15 percent op haar vrachttarie ven, die wegens de Suezkanaalsituatie was ingesteld, verlaagd tot 5 percent. Hiertoe is besloten, omdat schepen der maatschap pijen tot dusver zonder moeilijkheden ge bruik hebben kunnen maken van het her opende Suezkanaal. De politieke situatie in het Nabije Oosten wordt nog niet voldoen de zeker geacht voor een algehele afschaf fing van de toeslag. CAIRO (Reuter) Het Egyptische ge zagsorgaan voor het Suezkanaal heeft de scheepvaartagenten er aan herinnerd, dat met ingang van 1 mei slechts vrij trans ferable valuta aanvaard zal kunnen wor den voor de betaling van de doorvaart- rechten. Tot nu toe had het gezagsorgaan nog toegestaan, dat betaling via clearing- rekeningen geschiedde. Donderdagavond, omstreeks 18.45 uur, zal van de scheepswerf Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht een sleepboot te water worden gelaten bestemd voor de zeesleepdienst van de n.v. Wijsmuller te IJmuiden. De sleepboot zal „Friesland" worden gedoopt door mej. Goedkoop uit Amsterdam. Het motorvermogen van 't schip is 1200 pk, de lengte over alles bedraagt 31,5 meter, de breedte 8.20 meter en de holte 4.20 me ter. De „Friesland" zal voorlopig in IJmui den gestationeerd worden. Op woensdag 1 mei kwaaien in IJmuiden binnen: Birthe van Norrköping, Oranje van Southampton, Alwaki van Antwerpen, Wil- liem van Geffle, Dieter Waltraud van Ham burg, Gorddas van Antwerpen, Eemstroom van Londen, Ria van Swansea, Prosyon van Londen, Ommekerk van Hamburg, Ghana- kust van Hamburg, Finn van Sundsvall, Brendonia van Sjorrehamn, Riazan van Leningrad, Hinde van Londen, Bolbec van Swansea, Wilhelm van Stockholm, Draca van Skutskar, Jonan van Goole, Jans van Rotterdam, Diligentia van Aarhus, Altho van Parr, Wiros van Rotterdam, Madjoe van Hudiksvall, Overijsel van Bremen, Bos koop van Pernis, Lucas Bols II van Abö. Vertrokken zijn: Mado II naar Hamburg, River Fisher naar Bremen, Oranjestad naar Bremen, Lippe naar Aarhus, Batavier naar Rotterdam, Claus naar Esbjerg, Ria naar Antwerpen, Andreja Zanghi naar de Per zische Golf, Thea-no naar Rotterdam, Aegir naar Hamburg, Tanny naar Stockholm, Gerd naar Londen, Iran naar Frederika, Clangula naar Rotterdam. Tyro naar Rotterdam, Abel Tasman naar Karlskar, Deo Favente naar Gdynia, Dido naar Rotterdam, Joseph Sven- den naar Amble, Vechtstroom naar Ports mouth, Philetas naar Rotterdam. Op het wlelerparkoers in het sportpark ..Adrichem" te Beverwijk houdt de ren nersclub „Kennemerland" op zondag 5 mei de bevrijdingsronde van Beverwijk voor amateurs en aspiranten. Vooral de strijd der amateurs belooft door deelneming van tien Deense renners van de Hvidovre Cykle Klub uit Kopenhagen die in het kader van een sportuitwisseling de gasten zijn van „De Kampioen" uit Haarlem een interessant verloop te zullen krijgen. Van deze Denen is vooral Flemming Pe- dersen de nationale achtervolgingskam pioen van Denemarken een sterke rij der, terwijl ook Age Lentge en Billy Hinke niet te onderschatten zijn. Of de gasten uit Denemarken zich evenwel op het bochtige parkoers van het sportpark ten volle kun nen ontplooien is nog een grote vraag. Zij zijn namelijk gewend om op grotere tra jecten te rijden en dan meestal nog in per soonlijke tijdritten. De zeven andere Deen se deelnemers zijn: John Silkeborg, de ge broeders Bent en Bruno Kirkèterp, Per Sailing Andreasen, Knud E. Christensen, Willie Andersen en Mogens Pedersen. Van de nationale deelnemers aan deze bevrijdingsronde zijn de Beverwijkers De Ruiter en De Nijs, de Haarlemmer Koger, de Amsterdammers Janissen (tweemaal winnaar in Beverwijk), Wuurman en Stoe- te, Snijder uit Halfweg en Sluis uit Bad hoevedorp, de meest serieuze kandidaten voor de overwinning. Maar ook Kuitwaard uit Velsen, de Heemskerkers Hendriks en Beentjes, Wallet uit Leimuiden, de Haar lemmers Mathöt en Vaars, Plasmeyer uit Voorhout en de vele anderen negentig deelnemers in totaal zijn bij voorbaat nog niet kansloos. De strijd is volkomen open en eerst als de tachtig ronden (100 km.) zijn afgelegd, zal de winnaar bekend zijn. De start is omtrent kwart over twee. Als voorwedstrijd rijden 36 aspiranten een rit over 25 kilometer, waarvan de start om half twee is. Onder deze jonge deel nemers bevinden zich de „Kennemers" C. en G. Lute, Brakenhof, Put, De Reus en Kooiman; Schuling uit Den Haag, Riet hoven uit Leiden, Sminia uit Haarlem etc. Renners besloten de wintercompetitie In de Wijkermeerpolder heeft de Bever wijkse rennersclub „Kennemerland" de laatste wedstrijd gehouden van de winter competitie De uitslag was: A en B-klassers: 1. P. de Heer; 2. Hendriks; 3. Van Keulen; 4. C. Lute; 5. J. Bruin. C-klasse: 1. C. Dullemans; 2. W. Zonneveld; 3. J. Timmer; 4. M. Put. Aspiranten: 1. B. de Reus; 2. Weeda; 3. Wen- tink; 4. S. Koper. „Never-Down" verloor van „Wijk aan Zee" Teneinde de vriendschapsband te onderhou den worden telkenjare enige wedstrijden ge speeld tussen de beide bridgeclubs „Never Down" uit Beverwijk en „Wijk aan Zee". Ditmaal wisten de badplaatsbewoners met 7-3 te zegevieren. Er wordt een voorstel in overweging genomen om in het algemeen belang en ter bescherming van de haringstand de paai- plaatsen in het Kanaal in november en december, wanneer de haring daar komt paaien, voor de visserij gesloten te ver klaren. Dit heeft de Engelse minister van Landbouw en Visserij, Amory meegedeeld Aan zeven Europese landen, waaronder Nederland is gevraagd te overwegen, wat vrijwillig gedaan zou kunnen worden om het voortbestaan van de volwassen haring te verzekeren. Het voorstel is afkomstig van een Britse vertegenwoordiger. De Internationale visserijbeurs te Ko penhagen, die vorig jaar een groot succes werd, wordt dit jaar gehouden van 27 sep tember tot 6 oktober. De eerste beurs werd bezocht door 50.000 bezoekers uit 33 ver schillende landen. Er waren 25.000 kopers. Exposanten uit dertien landen hebben voor de beurs 1957 ingetekend. 4 Engeland organiseert dit jaar van 21 tot 26 oktober een internationale visserij- tentoonstelling. De tentoonstelling wordt gehouden te Lowestoft op initiatief van het Britse visserijvakblad „Fishing News". Hij valt samen met het haringseizoen in Lowestoft en Yarmouth, zodat de haven van Lowestoft dan de thuishaven zal zijn van honderden Schotse en Britse drifters. Honderdentwintig stands van firma's zul len de „Kensingtonhall" en het „Pavilion" beslaan. Vele motoren en machines zullen worden geëxposeerd en voorts pomoen, ra dio, radar, echoloden, plaatsbepalingsappa- ratuur, kompassen, netten, winches en meer van dien aard. Ook fileermachines, moderne trawlers en drifters zullen pre sent zijn. Het Britse visserij vakblad „Fishing News" meldt nader omtrent de stichting van een conservenfabriek door een Nederlands-Ierse firma in Dunmore East (Ierland), dat de produktie in de eerste maanden ongeveer 20.000 blikjes haring per dag zal zijn. Later wil men deze produktie opvoeren. De kosten van de bouw van de fabriek worden geschat op 600.000,Hiervan is 300.000,— bestemd voor de inrichting van de fabriek. Tot nu toe kan de haring, die wordt aangevoerd in Dunmore East, alleen worden weggevoerd door buitenlandse han- delaren en naar de vismeelfabriek te Killy- begs. Vele malen is het gebeurd, dat ettelijke tonnen haring moesten wegrotten op de pier van Dunmore East. Er was geen afzet voor. Met de groep Nederlanders in dit ver band worden de namen genoemd van de heren Vrolijk zal mr. Roger Shipsey de conservenfabriek stichten. Men hoopt reeds in augustus van dit jaar met de produktie te beginnen. De machine-instllaties komen uit Zweden en Denemarken. Daar het haringsei zoen in Dunmore East pas in november be gint, zal eerst vis geïmporteerd moeten wor den. Ook aan het inblikken van zalm en makreel wordt gedacht. In de eerste plaats is men dit paar van plan alle produkten naar Nederland te exporteren. De „British Trawlers Federation" in Enge- land is een van haar grootste nationale pro- paganda-acties begonnen. De vrijdag was tot nu toe de dag, waarop vis wordt gegeten. De British Trawlers Fe deration wil er een tweede vis-eet-dag in de week bij hebben. In de landelijke Britse pers is een actie begonnen om ook de dins dag tot visdag te maken. „Tuesday is fishday" vertellen alle advertenties. Ook via de tele visie, via maand- en weekbladen wordt de actie gevoerd. Elke maandag zullen de tele visiekijkers een programma van anderhalve minuut voorgeschoteld krijgen. Jack Ellis uit Hull toont de verschillende vissoorten en Philip Harben geeft er een eenvoudig vis- recept bij. DUITSLAND De fabriekstrawler verovert nu na Engeland en Rusland ook Duitsland. Enge land heeft de 2500 ton metende „Fairtry" in de vaart en de rederij Chr. Salvesen en Co. heeft maanden geleden twee nieuwe eenheden besteld. Rusland liet 24 fabrieks- trawlers van 2500 ton in Duitsland bouwen en de Duitse Gemeinwirtschaftliche Hoch- seefischerei G.m.b.H. te Bremerhaven be stelde bij de Rickmerswerft te Bremers- haven twee fabriekstrawlers, die elk 1000 ton groot worden en 63 meter lang. Er zijn thans van verscheidene rederijen een aan tal orders bijgekomen, zodat de Rickmers werft opdracht heeft voor de bouw van zeven fabrieksschepen, die over de achter steven vissen. De schepen krijgen twee 750 pk Deutzdieselmotoren. Het visruim heeft een laadvermogen van 305 ton. On langs hebben we in de rubriek „Langs sluizen en havens" een tekening afgedrukt van een van deze fabrieksschepen, die veel op vergrote sleepboten lijken. België In Ostende duurt de staking op een deel van de Belgische trawlervloot voort. De schepen van de N.V. Motorv^sserij en de Pêcheries a Vapeur liggen al enkele weken binnen, daar de opvarenden van de vloot een hoger maandloon wensen. Koning Hoessein van Jordanië is maan dag teruggekeerd van zijn bezoek aan koning Saoed van Saoedi-Arabië en volgens berichten in de Jordaanse pers zal hij binnenkort ook zijn achterneef, koning Feisal van Irak in Bagdad op zoeken. De jonge vorst van Jordanië bestuurt zijn eigen straalvliegtuig als hij naar een van de buurlanden gaat. Op de foto ziet men Hoessein zijn paleis te Amman binnengaan na zijn terugkomst uit Riad. Het bestuur van de Volièrevereniging „Vogelvreugd" heeft zijn leden uitgenodigd voor een vergadering, die vrijdagavond in hotel „Parkzicht" aan de Zeestraat zal worden gehouden. In deze bijeenkomst zal de heer Dijks hoorn een verhandeling wijden over het kweken van volière- en sierteeltvogels. Het gaat „Vogelvreugd" overigens voor de wind, want er konden opnieuw twaalf nieuwe leden worden ingeschreven. Bovendien illustreert het financiële over zicht over het afgelopen jaar een gezonde gang van zaken. Zowel de afdelingsboeken, die een flink toegenomen saldo aantonen en in ontvang sten en uitgaven sluiten tot een bedrag van 4115,83 als die van de gehouden bondstentoonstelling met een totaal-uit komst van 2.467,70 en een flink overschot, laten aan de bloei van „Vogelvreugd" geen twijfel. De tentoonstelling werd bezocht door 834 volwassenen en 450 kinderen. Hoogovenharmonie concerteert in Scheybeeck De Hoogovenharmonie geeft op maandag 6 mei een concert in het park Scheijbeeck te Beverwijk. Tot besluit van dit optreden volgt een taptoe. Het tamboercorps van deze harmonie neemt op zondag 12 mei deel aan een con cours dat in Uitgeest wordt gehouden. Vrouwengroep besluit seizoen De Beverwijkse afdeling van de Vrou wengroep van de Partij van de Arbeid zal op dinsdag 7 mei het winterprogramma besluiten. In de Zeewijkschool vindt de laatste bijeenkomst in dit seizoen plaats. De afdeling kan op een zeer goed jaar terugzien. MARKTBERICHT. Beverwijk, 1 mei: spinazie 932, bloem kool 3698, rabarber 2133, sla 8—20, ra dijs 812, prei 1015, witlof 76100, rode kool 8—17. „Excelsior-Scheywijck" won van ,,'t Noorden" Om het kampioenschap van Haarlem heeft de Beverwijkse biljart combinatie „Excel siorScheiwijck 2 de derde overwinning in successie behaald. Ditmaal werd de vereniging „Het Noorden" uit Haarlem het slachtoffer met 4-2. Van Noort en Hartog wonnen met ruime voor sprong hun partijen, alleen Sakkers moest in Handgraaf zijn meerdere erkennen. GEBOREN, 24 april: Pieter Johannes, z. v. P. J. van der Heijden en C. J. de Best, Schoutenbosch 26; Adrianus Gerardus, z. v. A. Zonneveld en M. Lute, Heereweg 65; 27 april: Pieter, z. v. P. Clausing en C. A. Mel- chior, Pr. Hendrikstraat 18; Jacobus Lau- rentius Gerardus, z. v. G. Brakenhoff en A. M. Kuijper, Mient 73; Gerardus Joannes Petrus, z. v. J. A. Tfebie en J. M. Veldt, Bak- kummerstraat 43; 30 april: Petrus Simon, z. v. S. Kok en E. C. M. de Groen, Poelven- straat 4*8 ONDERTROUWD, 25 april: Theodoras Nat, wonende te Limmen, en Nellij Grobbe, wonende te Castricum, H. v. Ginhovenstr. no. 20; Theodoras Antonia Johanna de Groot, wonende te Castricum, en Wilhel mina Tbeissling, wonende te Castricum, Ruiterweg 39; 29 april: Comelis Albertus Duineveld, wonende te Beverwijk, en Arana Catharina Hoberg, wonende te Castricum, "PpTBPQtyflpf 1 GEHUWD, 26 april: Nicolaas Kuijs en Anna Margaretha de Boer, beiden wonende tc Castricum OVERLEDEN, 22 april: Gerrit van Weij, oud 75 jaren, wedn. van J. S. Hulshof, wo nende te Zutphen; 23 april: Klaas Roder- kerk, oud 76 jaren, geh. met A. E. van Trigt, wonende te Castricum. HEEMSKERK In de Ned. Hervormde kerk te Heems kerk zal zaterdagavond 4 mei geen kerk dienst plaats vinden, in verband met de bestaande predikants-vacature. ,,'t Snoekje" nog steeds zonder viswater De. Heemskerkse hengelsportvereniging ,,'t Snoekje" zit nog steeds zonder vis water, althans dicht in de buurt. De be sprekingen over de mogelijkheid tot vissen in de Beverwijkse fortgaten zijn volkomen mislukt. Dit deelde de voorzitter de heer R. Burger mede tijdens de woensdagavond in zaal Dam gehouden jaarvergadering. Hij zag echter toch nog een lichtpunt: De Heemskerkse Neksloot wordt uitgediept en de vereniging gaat het hier toch nog eens proberen door in het komende najaar pootvis te gaan uitzetten. Voor dit seizoen heeft men de hoop gevestigd op het Noord zeekanaal. Het jaarverslag van de penningmeester de heer C. Koedijk vermeldde een batig saldo van f 257,53. Het ledental is ver leden jaar gelijk gebleven. De heren H. Lammers en C. Beentjes werden als bestuursleden herkozen. Als wedstrijddata werden vastgesteld: 2 juni, 14 juli, 11 augustus en 8 september met tot besluit een snoek wedstrijd in oktober. Op deze avond werd aan de heer P. Beentjes de wisselbeker uitgereikt. Hij won deze voor de derde achtereenvolgende maal, waardoor hij hem nu definitief in zijn bezit kreeg. Prijzen van woensdag Per 1 kg: heilbot f3.502.50, gr. tong f3.403.10, grm. tong f3.603.30, kim. tong f4.40—3.70, kl. tong I f3.80—3.30, kl. tong II f3—2.55, tarbot I f2.50—1.70. Per 50 kg: tar bot II f116, tarbot IV f84—80, tongschar f 9080, kl. tongschar f 60, gr. schol f 62, grm schol f68, kim. schol f75, kl. schol I f75, kl. schol II f7611, schar f37—8, v. haring f21 —13, makreel f 21—13, gr. schelvis f32—26, grm. schelvis f3023, kim. schelvis 3022, kl. schelvis I f32—22, kl. schelvis II f35— 17, wijting f30—22, gr. gul f43—36, mid. gul f38—30, kl. gul f27—17, ham f102, kl. hake I f88, kl. wolf f43, poontjes f32, kl. koolvis zw. f2012, kl. koolvis wit f3231. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 18084, gr. koolvis zw. f 62—36, gr. koolvis wit f 80, gr. leng f 57 52, gr. wolf f 92—84. Aanvoer van woensdag 63 kisten tong en tarbot, 17 heilbot, 10 tongschar en schartong, 190 schol, 64 schar, 1040 bot, 1300 haring, 1250 makreel, 260 schelvis, 610 wijting, 2 ham, 5 hake, 6 wolf, 3 poon, 1180 koolvis, 20 diversen. In totaal 6020 kisten. Besommingen van woensdag VL 77 Abraham f 35.000. Haarlem f 27.800, KW 135 f 20.200, KW 153 f19.100, KW 52 f7100, IJM 209 f 8920. WR 49 f7210, KW 36 f2550, KW 34 f 2620, TX 14 f2970. Visserij Urk Door 62 vaartuigen werd dinsdag aan de gemeentelijke visafslag te Urk aangevoerd: 5788 pond aal en paling, prijs van 104—177 cent per pond, en 685 manden nest f2.45 per mand van 37V4 kilo. rESS Het ADVERTENTIE koekje van deze week 100% roomboter t.per 250 gram j YlUïïdë €£A\ Af&i*öv\dM (te fawMbokteM KENNEMERLAAN 83, DMUIDEN. TELEFOON «20 Alphacca, 30 v. Buenos Aires n. Montevideo. Annenkerk. 1 te Dakar. Arendsdijk, 30 te Rotterdam. Arendskerk, 30 v. Amsterdam n. Z.O.-Afrika. Aalsum, pass. 1 Finisterre n. Dakar. Abbekerk, 2 te Cebu. Amstelbrug, 1 v. Genua n. Dakar. Astrid Naess, 1 ten anker bij St. Kitts. Alcyone. 1 te Baltimore v. Rotterdam. Alwaki, 1 te Amsterdam. Alioth, 1 te Las Palmas. Annenkerk, 1 te Dakar. Artemis, 1 te Oranjestad Aruba. Almdijk, 3 te Le Havre verw. Bloemfontein, 30 v. Pt. Elizabeth n. East-London. Batjan, pas. 1 Aden n. Rastanura. Houtman, 2 te Tientsin v. Shanghai. Bengalen, 1 te Genua. Blitar, 1 te Surabaja. Both, 3 te Tj. Priok. Baarn, 1 v. Barbados n. Trinidad. Breda, 1 te Port of Spain. Britsum, 1 v. Hampton Roads n. Japan. Calt. Utrecht, pass. 30 East-London n. Perz. Golf. Caltex Delft, pass. 1 Madeira n. Amuaybay. Ceronia, 1 te Karachi. Charis, 1 te Kopenhagen. Corilla. 1 v. New Castle n. Townsville. Cradle of Liberty, 30 32 m. n.o. East-London n. Mena. Crania, 1 te Curacao v. Adelaide. Delfland, 30 te Amsterdam. Delft, t te Trinidad. Daphnis, 1 te La Guaira verw. Esso Den Haag, pass. 1 Algiers n. Sidon. Esso Rotterdam, 1 125 m. w.z.w. Landsend naar Antwerpen. Ganymedes, 30 v. Curacao n. Cristobal. Gordias, 1/ te Amsterdam. Guineekust, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Graveland, 1 te Rio Grande. Gadila, 1 310 m. n.w. Menado n. Pladju. Hispania, 30 v. Castro Urdiaies n. Rotterdam. Helder, 1 te La Union verw. Hermes, X te Rotterdam verw. Hera. 30 680 m. z.o. Kp. Hatteras n. Philadelphia. Hilversum, 30 320 m. w.z.w. Kp. Palmas n. Dakar. Haarlem, 1 te Carrizalbojochili v. Talcahuano. Joh. v. Oldenbamevelt 5 te Las Palmas verw. Kalydon, 15 te Rotterdam. Karossa, 1 te Makassar v. Ambon. Kermia, 1 420 m. w. Melbourne n. Geelong. Kota Inten, 1 te Dar Es Salaam. Korovina. 2 te Wellington verw. Laurenskerk, pass. 1 Finisterre n. Las Palmas. Louis Lantz, 1 dw. IJmuiden n. Las Palmas. Lekkerkerk, 1 v. Antwerpen n. Londen. Montferland, pass. 30 Finisterre n. Amsterdam. Meliskerk, 1 te Marseille. Maaslloyd, 1 te Makassar v. Surabaja. Malvina, 1 te Singapore. Macuba, 1 te Rotterdam verw. Mentor, 30 370 m, n.w. Finisterre n. Amsterdam. Oranje. 1/5 te Amsterdam. Ouwerkerk, 1 te Las Palmas. Ovula, 1 te Madras, Oranjefontein, pass. 29 Vlissingen n. A'dam. Parkhaven 30 v. Rosari on. Buenos Aires. Prins Johan Willem Friso. 30 te Hamburg. Prins Frederik Willem. 1 te Chicago v. R'dam. Radja, pass. 30 Sabang n. Bombay. Rotti, 29 v. Dakar n. Napels. Ruys, 30 v. Santos n. Kaapstad. Rondo, 30 100 m. w. Cape Amber n. Belawan. Rijndam, 1 te Ponta Del Gado. Sarpedon, 30 te Port of Spain. Soestdijk, 30 te Le Havre. Schie, 2 te Le Havre. Schouten, 1 v. Fremantle n. Mauritius. Stad Haarlem, 2 te Gibraltar. Straat Torres, 2 te Melbourne. Schelpwijk, 1 te Meetsure v. Yokohama. Siberoet. 2 te Djakarta v. Surabaja. Statue of Liberty. 30 200 m. z.z.o. Kp. Guardafu; n. Phniladelphia. Sloterdijk, 1 te New York. Stan vac Djirak, 1 te Tj. Priok. Soestdijk, 30 te Le Havre. Stentor, 30 v. New Orleans n. Houston. Stad Rotterdam, 2 te Rotterdam verw. Salatiga, 30 940 m. n.w. Honolulu n. Los Angeles Str. Madura, 1 380 m. n.w. Fremantle n. Surabaja Saroena, 2 te Pulaubukom v. Pladju. Siaoe, 2 te Rangoon. Sunetta, 1 te Singapore v. Pladju. Tankhaven, 1 te Sungeigerong n. Tj. Uban. Tlba, 3 v. Antwerpen n. Rio de Janeiro. Tamo, 1 te Rotterdam verw. Tjiluwah, 1 v. Buleleng n. Surabaja. Trajanus, 1 te Piraeus v. Rotterdam. Vlist, 1<5 te Rotterdam. Vlist, 1 te Rotterdam verw. Willem Ruys, 30 v. Singapore n. Belawan. Wonosari, pass. 30 Ouessant n. Hamburg. Waterman, 2 te Melbourne. W. Alton Jones, 30 175 m. o. L. Marques n. Men: Weltevreden, 3 te Sorong. Zuiderzee, 30 1020 m. n.n.w. Midway eil. n. Seattle. KLEINE VAART Appingedam, 30 120 m. z.w. Ouessant n. Antw. Bab T, 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Badzo, 30 4 m. o. Goeree n. Rotterdam. Elsa, 427 v. Port Talbot te La Rochelle. Esma. B, pass. 1 Brunsbiittel n. Korsoer. Flevo, 30 40 m; z.w. Beachyhead n. Antwerpen. Ilias, 30 150 m. n.n.o. Vilano n. Tunis. June, 30 te Glückstadt. Kaap Falga, 28 v. Landskrona te Heroya. Kaap St. Vincent, 26 v. Hudiksvall n. Zaandam Nero, 30 dw. Scheveningen n. Amsterdam. Notos, 30 m. w. Kp. Trafalgar n. Antwerpen. Pavo, pass. 26 Kiel n. Gsxrand Phidias, 30 110 m. w. Gibraltar v. Rotterdam. Ponza, 26 v. Rotterdam n. Tonnay Charente. Tilly, 27 v. Goole te Gij on Mussel. SLEEPVAART Ebro, 30 v, Kaapstad n. Mombasa. Humber. 30 v. Oran n. Malta. Loire, 30 110 m. n.o. Jamaica n. Maracaibo Noordholland, 30 400 m. z.z.o. Rio de Janeiro n. Dakar. Noordzee, 3 te Rotterdam verw. Oceaan, 30 90 m. o.z.o. Rio de Janeiro n. B. Aires Poolze-c, 30 280 m. z.w. Bermuda n. Trinidad. Rode Zee, 29 te Maassluis Thames, 29 v. Maassluis n. Falmouth. Tyne, 30 110 m. z.o. Malta n. Rotterdam* Witte Zee, 30 te Port Said.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7