Toernooi in Barcelona met wildemanshockey begonnen Sugar Ray Robinson (36 jaar!) wederom wereldkampioen Eclecta-dames promoveren naar de eerste klasse Nieuw veld voor hockey onbruikbaar Eerste knock out voor 25-jarige Fullmer Beslissingswedstrijd door ploeg van Die Raeckse? DONDERDAG 2 MEI 1957 5 Eén doelpunt besliste W ales-T s jechoslowaki je Noord-Ierland versloeg Portugal in Belfast Belgische kranten over „kwestie Van der Kuil" Voetbalbond moet uitleg verlangen' Beverwijks voetbalteam gelijk tegen Haarlem In cellofaan verpakt Rome-Napels-Rome Wagtmans verdedigde zijn voorsprong met succes DE VOLLEYBALCOMPETITIE en een overstelpend grote sortering woningtextiel ervaren adviseurs en binnenhuisarchitecten geven kosteloos adviezen vraagt onze folder De Ronde van Spanje Flanckaert winnaar in de Ronde van Duinkerken „Rein, kunnen wij nog een verzekering afsluiten?" Dit vroeg Wim van Beaumont, een van de spelers van het Nederlands bockeyelftal gistermiddag aan leider Rein de Waal tijdens de wedstrijd tussen de aioegen van Frankrijk en Oostenrijk. Dit was de eerste ontmoeting in pool B van het hockeytoernooi, dat Barcelona ter ge legenheid van het vijftigjarig bestaan van de Spaanse Bond wordt gehouden. Ook Ne derland is in pool B ingedeeld en het was dus logisch, dat onze landgenoten vol be langstelling het treffen tussen hun toe komstige tegenstanders volgden. De opmerking van Van Beaumont was volkomen op zijn plaats. Het werd van de zjjde der Oostenrijkers een „rock en roll- party" op een hockeyveld, zoals wij het nog nooit hebben gezien. Met voeten, ar men en knieën werd de bal gespeeld. De Spaanse scheidsrechters traden er nauwe- lqks tegenop, buitenspel was een verouderd begrip. De Oostenrijkse rechts-back Knoll gaf een der Fransen opzetteiyk een trap en zwaaide hem daarna waarschuwend een vuist onder de neus. Het planten van elle bogen in de magen van tegenstanders was schering en inslag. Verder werd er uitvoe rig „gehakt". De Fransen, die slechter, maar ook fat soenlijker speelden dan ooit, gingen kans loos met 40 onder door een goal van Knoll en drie van Pecanka, een gevaarlijke voorhoedspeler en met de voortreffelijke spil Kleiber, de enige die werkelijk nor maal hockeyde. Ieder haalde opgelucht adem, toen deze vrij-worstelpartij zonder ernstige ongelukken was geëindigd. En het toernooi, waaraan de Spanjaar den zeer veel zorg hebben besteed, was nog wel zo stijlvol begonnen. In het gloed nieuwe, kleine stadion van Montjuich mar cheerden de deelnemende ploegen het veld op, voorafgegaan door een Spaans meisje met een bord, waarop de naam van het land stond en een vlaggendrager. Voor Ne derland was dit Han Drijver. Achtereenvolgens verschenen Zuid-Afri- ka, Oostenrijk, Finland, Frankrijk, Neder land en Spanje. Onder het spelen van de volksliederen gingen de nationale vlaggen aan de masten in de hoogte. Tussen de vlaggen wapperde ook de Olympische, wat bij de Nederlanders nare herinnerin gen opriep aan de gemiste reis naar Mel bourne. Na de nationale teams kwamen de club elftallen, die deelnemen aan een toernooi voor de verenigingen, dat gelijktijdig met het landentoernooi wordt gehouden, het veld op. Niet minder dan 18 elftallen, waaronder dat van Laren, stonden in de arena. Een hockey-relikwie, de met Spaanse kleuren omwonden oudste stick uit de Spaanse sporthistorie, die door estafette lopers van het Iberische hockeycentrum te Tarrasa naar het stadion was overgebracht, werd overhandigd aan de burgemeester van Barcelona. Nadat een priester het veld had ingezegend, verklaarde de Spaanse staatssecretaris voor sport, de gouverneur en de burgemeester van Barcelona het toernooi voor geopend. Onbruikbaar Tqdens de eerste wedstrijd van dit toer nooi tussen Spanje en Finland bleek al gauw, dat het nieuwe veld voor hockey onbruikbaar is. Zowel Rein de Waal als F. I. H. Quarles van Ufford kwamen tot deze conclusie. Het heeft een minimum afme tingen, is hobbelig en zo zacht als stopverf. In een minimum van tqd vielen er putten in. Toch wordt hier zondag de finale ge speeld. De Spanjaarden waren vele klassen beter dan de een bijzonder primitieve soort hockey spelende Finnen en zegevierden met 7—0. Wat de kansen van de Nederlanders be treft, zij zullen nog goed op hun tellen moeten passen om de finale te bereiken. Zij vormen ongetwijfeld de technisch beste ploeg van het toernooi, maar op slechte velden tegen met bloed voor de ogen spe lende rivalen en onder miserabele leiding kan er van alles gebeuren. Bovendien is het doelgemiddelde beslissend. Dit betekent, dat de Oostenrijkse zelfmoordkolonne, wanneer de Nederlanders morgen tegen de Fransen met minder dan 40 winnen, het zaterdag op een draw zullen aansturen. De Nederlanders spelen hun eerste wed strijd van het toernooi op een voetbalveld in Tarrasa, dat keihard is en waarop alleen aan de kanten nog wat gras groeit. Het middenveld is een kale vlakte. Het Nederlandse elftal komt vrijwel compleet in het veld. Alleen Hooghiemstra zal als gevolg van zijn in het landentoer nooi te Amstelveen opgelopen handbles sure niet spelen. Eddy Zwier (F.C.H.C.) is rechtsbuiten. Henk Bouwman, die door fa milieomstandigheden in Nederland werd opgehouden, voegde zich gisteravond bij de ploeg. Loggere was de laatste dagen wat grieperig en Wagener werd geplaagd door een ontstoken lip. Maar wij mogen aan nemen, dat zij morgen tegen de Fransen in het veld zullen verschijnen. Clubtoernnoi Laren heeft gistermiddag in het club- toernooi zq'n eerste wedstyd gespeeld tegen de Spaanse kampioen Polo. De mannen uit het Gooi misten uiteraard de internationals Loggere en Van Erven Dorens, maar had den Keulen (Amersfoort), Gielen (Be Fair) en De Laive (Kampong) in de gelederen. De Gooise ploeg, die drie veteranen telde, kon op het voor hen vreemde gravelveld het hoge tempo van de razendsnelle stick- vaste Spanjaarden niet volgen en werd met 82 verslagen. De doelpunten werden gescoord door Bok (een schitterende goal) en Wijsman. De voetbalploeg van Wales heeft woens dagavond in Cardiff een 10 overwinning behaald op Tsjechoslowakye. Bij de rust was de stand 00. De wedstrijd, geleid door onze landgenoot Bronkhorst, werd ge speeld voor de voorrondes van het toer nooi om het wereldkampioenschap (Euro pese zone, groep 4). Juist toen het ernaar uitzag dat de wed strijd doelpuntloos zou eindigen, schoot de linksbinnen van Wales, Royston Vernon, de bal met een fraai schot in het doel. Het bleef het enige doelpunt in deze wedstrijd, waarin vele kansen verloren gingen. De Tsjechen konden zes minuten na de goal van Vernon de gelijkmaker scoren, maar hun linksbinnen Borovicka trapte de bal recht naar de doelman van Wales, toen hij een open doel voor zich had. Over het algemeen was de wedstrijd vrij mat, waarbij de Tsjechen teleurstelden. Hun schieten was bijzonder zwak, zodat zij de vele kansen in de laatste tien minuten misten, waardoor zij de wedstrijd hadden kunnen winnen. Tot tweemaal toe werden de 45.000 toe schouwers opgeschrikt door John Charles, de speler die voor 65.000 pond naar de Italiaanse club Juventis is overgegaan. In het begin van de strijd bleef hij even lig gen na een tackle en vijf minuten voor het einde ging hij nogmaals neer. Volgens Charles zelf hadden deze valpartijen even wel niets te betekenen. „Eerst had ik even kramp", vertelde hij na afloop, „en later kreeg ik een schop tegen mijn knie". Het Noord-Ierse elftal behaalde woens dagavond te Belfast een 30 overwinning op Portugal. Bij de rust was de stand 10. Het was een wedstrijd voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioen schap (groep 8). De wedstrijd stond niet op een hoog peil. Noord-Ierland had veelal een overwicht en forceerde vele hoekschoppen. Nadat in de derde minuut een Iers doelpunt wegens buitenspel was afgekeurd, opende Peacock na 22 minuten de score, uit een vrije schop van Casey. De Portugese doelman Carlos Gomes voorkwam met enkele snelle reac ties, dat Noord-Ierland de voorsprong in de eerste helft vergrootte. Een kwartier na rust scoorde Simpson met een kopbal het tweede Ierse doelpunt en de derde treffer ontstond uit een straf schop, die door Mcllroy werd ingeschoten. ADVERTENTIE In een artikel onder het hoofd „De vinger op de wond" schrijft het Belgisch sportblad „Les Snorts" over de „kwastie-Van der Kuil" onder meer: „De betrekkingen tussen de Nederlandse en Belgische bond zijn zodanig dat men, uit eerbied voor de vriendschap die hen verenigt, dit wezenlijk schandaal niet met de mantel der liefde mag bedekken. Zelfs al is dit schandaal niet in vervulling gegaan. In een dergelijk geval is de bedoeling even jammerlijk als de daad. De Belgische bond moet uitleg vragen, hij kan zich met vergenoegen met platonische protesten. Men moet de wonde net zo lang behandelen tot dat er geen gevaar voor infectie meer is. Als er een plan was gemaakt om ons te bedrie gen, dan kunnen wij voortaan niet toestaan dat men tegen ons met valse dobbelsteenen i)ee" Redden Toen Schijvenaar destijds in Rotterdam le'n been brak heeft men ons gevraagd tijdens de hele wedstrijd v ortaan de ver vanging van een gewonde speler toe te staan een beroep doende op de oude wa penbroederschap. Als de berichten over de affaire-Van der Kuil juist zijn moet de Bel gische bond verlangen dat tijdens de derby de vervangingen verboden worden om te redden wat nog van deze broederschap over zou zijn". Nog andere middelen In de .Gazet van Antwerpen" schrijft René Marien in een lang artikel onder meer: „Indien het waar is hetgeen verschil lende Nederlandse kranten hebben beschre ven met betrekking tot de „zaak-Van der Kuil"en er zijn redenen om dit volkomen te aanvaarden mag men verwachten dat in de toekomst wellicht nog andere midde len worden uitgedacht om de tegenstander op onsportieve wijze te bestrijden. Zo zou het ook kunnen gebeuren dat de leden van de K.C op zekere dag ook op het idee komen om, indien het in hun kraam moest passen het Olympisch stadion of het Feyen- oord-stadion onder water te zetten of een andere stunt te bedenken die de tegenstan der dwars zit en fel zou handicapeien Het wordt dan ook meer dan tijd dat de leiders van de F.I.F.A. orde gaan scheppen in deze onsportieve boel: vervangen van spelers die niet' gekwetst zijn het onder water zetten van het speelveld en noemt u 1 Ts het zo dat de scheidsrechter voor de wëdstriid het terrein inspecteert, dan zou hij dit in de toekomst misschien best een oaar dagen van tevoren doen of anders iemand van de tegenpartij uitnodigen om te kijken hoe alles gesteld is". gp.jkers Het kan belachelijk schijnen, maar wan neer er zidke praktijken worden gehuldigd 'm te trachten een overwinning te forc .'en, 'ijkt het ons niet meer dan logisch dat alles moet worden gedaan om deze praktijken legen te gaan. Het lijkt ons de hoogste tijd. Doet men het niet, dan mag men verwach ten, dat op een bepaalde dag de doelman wol eens enkele spijkers in zijn doel zal vinden en men dit als zeer normaal zal be stempelen. Wanneer men het parool gaat huldigen dat het doel het winnen van een wedstrijd, wat het dan ook moge kosten de middelen heiligt, mag men van alles verwachten". Sugar Ray Robinson heeft woensdagavond gewonnen van Gene Fullmer en daarmee de titel van wereldkam pioen middengewicht bokser op zqn naam gebracht. De knockout kwam ongelofelqk onverwacht, want de 36- jarige Robinson scheen in de vqfde ronde vermoeid te raken, juist voor hij zqn linkse hoek op Fullmers kin plaatste en daarmee de revanche-stryd op spectaculaire wqze beslechtte voor een publiek van naar schatting 12.000 personen. Fullmer, een gespierde 25-jarige bokser, die nog nimmer in de 44 matches van zijn bokscarrière was gestopt, en slechts drie keer was gevloerd, kwam zydelings tegen het canvas terecht waar hij op zijn knieën belandde en vervolgens op zqn buik. Hij trachtte zich op te richten en had zich reeds gedeeltelik aan de touwen opgetrokken, toen hï opnieuw voorover viel en door scheidsrechter Frank Sikora werd uitgeteld. Gene rolde vervolgens hulpeloos op zijn zyde en werd door zijn helpers op de been gebracht. Robinson Robinson ging de ring in als de waar schijnlijke verliezer. De kansen stonden 3 tegen 1 ten gunste van Fullmer, vanwege diens overwinning op Ray in de Madison Square Garden in New York. Robinson vocht tegen alle verwachtingen in een zeer schitterende strijd. In de eerste en derde ronde wist Fullmer Onder flinke belangstelling van de zijde van het publiek werd dinsdag op het ter rein van Beverwijk aan de St. Aagtendijk een wedstrijd gespeeld tussen een Bever wijks en een Haarlems elftal. Wat ver toond spel betreft is het publiek maar matig aan zijn trek gekomen pas tegen het einde van de wedstrijd kwamen beide ploegen op dreef doch spanning was er genoeg, hetgeen door het score-verloop 01, 11, 21, 22, 32, 33, voldoende wordt aangetoond. Beide partijen hadden vrij lange tijd nodig om er enigszins in te komen. De eerste gevaarlijke aanvallen kwamen van de kant van Haarlem, in welk team vooral rechtsbuiten Koops van Waterloo zich goed weerde. Door zijn snelheid was hij De Winter van Wijk aan Zee nogal eens te vlug af en na een voorzet van zijn voet kon Houtkamp (Ripperda) Haarlem de lei ding geven. Lang beleefden de Haarlem mers echter geen vreugde van hun voor sprong, want enkele minuten later depo neerde Mosk van De Kennemers de gelijk maker achter invaller-doelman Blomme- steyn(NAS), die aanvankelijk niet zo'n zekere indruk maakte, doch zich in de tweede helft volledig rehabiliteerde. Na de gelijkmaker volgde een vrij lange periode, waarin maar zeer matig gevoet bald werd. Vooral de Beverwijker DEM- vleugel De VriesAppel viel tegen en Haarlem beging de grote fout Koops teveel te negeren. Met een prachtige kopbal uit een voorzet van Springer gaf Van der Sluis Beverwijk de leiding, maar het was alweer Houtkamp, die doelman Raap (Be verwijk) o.i. niet geheel onhoudbaar wist te passeren. Rust 22. Het beste deel van de tweede helft viel in de laatste twintig minuten. Toen kwam Beverwijk herhaaldelijk flink opzetten, doch Hendriks (DIO) on Blommesteyn (NAS) waren grote struikelblokken. Een maal voorkwamen Hendriks en Minneboo (B'wijk) een zeker doelpunt, toen hun resp. keepers reeds geslagen waren. Vlak voor het einde scoorde De Vries (DEM) voor Beverwijk een derde doelpunt (32). Met nog drie minuten speeltijd leek Haarlem een geslagen team, maar Houtkamp dacht er anders over en scoorde met een kopbal aldus de hattrick verrichtend ten tweede male de gelijkmaker (33). een groot aantal punches te plaatsen van dichtbij. De tweede ronde bleken beiden ongeveer even sterk te zijn. In de vierde ronde kwam Robinson uit met twee ver schrikkelijke barrages na Gene een linkse hoek te hebben gegeven. Fullmer vocht te rug en dreef Ray in een hoek, waar zij een reeks verschrikkelijke slagen wissel den. Toen de vijfde ronde begon beant woordde Robinson een van Fullmers sla gen met een linkse naar het hoofd en ver volgens een harde rechtse enkele secon den voor hij Gene nvt een linkse hoek op de kin vloerde. Robinson, ontegenzeggelijk een der groot ste vechters uit de boksgeschiedenis, re gistreerde zijn 140ste overwinning en zijn 91ste knockout in 148 matches. Joe Louis Robinsons kleedkamer werd bestormd door zoveel bewonderaars, dat de verslag gevers er bijna niet in konden komen. De nieuwe kampioen schreef zijn overwin ning toe aan de voormalige zwaargewicht kampioe.. Joe Louis. Robinson zei, dat Louis hem eiken dag tijdens zijn training in Chicago, waar hij twee weken geleden was aangekomen, opzocht en hem op fou ten wees, die hij zelf had kunnen zien. De diep teleurgestelde Fullmer zeide: „Ik was te zorgeloos geworden en liet me ver rassen. Ik wist niets meer toen die stoot me trof'. Maar in gezelschap van zijn ma nager baande Fullmer zich een weg door het publiek om zijn overwinnaar te felici teren. „Je bent een groot kampioen, Robin son. Er is geen betere", verklaarde hij. Ook verklaarde hij dat hij het graag nog eens tegen Sugar zou opnemen. Robinson zelf zeide dat hij zich daar niet mee be moeit. Elke man die zijn manager als te genstander aanwijst is hij bereid te be kampen. Carrière Robinson, die onbetwistbaar een van de grootsten is in de geschiedenis der pugilis tiek, liet zijn 140ste overwinning optekenen en zijn 91ste k.o. in 148 gevechten als pro fessional. Alle vier maal heeft hij het we reldkampioenschap in het middengewicht veroverd door middel van knock out. Voorts is hij wereldkampioen welterge- wicht geweest, een titel die hij opgaf toen hij voor de eerste maal wereldkampioen in het middengewicht was geworden door Jake La Motta k.o. te slaan in 1951. Hij verloor dc middengewichttitel aan de Engelsman Randolph Turpin in juli 1951, doch in september van dat jaar nam hij revanche op Turpin. In december 1952 stapte Robinson de ring uit en ging het toneel op als zanger en danseur, maar in januari 1955 ging hij de ring weer in en in december 1956 nam hij Bobo Olson de titel weer af, om hem op 2 januari van dit jaar aan Fullmer te verliezen. In de kleedkamer van Robinson, waar een bruiloftsstemming heerste, schreef Robinson zijn overwinning toe aan alles behalve aan zijn linkervuist die de k.o. leverde. Mijn dank voor de overwinning gaat naar de miljoenen mensen die voor j me gebeden hebben, naar mijn vrouw Edna Mae, en speciaal naar mijn grote vriend I Joe Louis. De wedstyd Rome-Napels-Rome, die acht dagen heeft geduurd, is een triomf voor Wout Wagtmans geworden. Na de (zevende) etappe van dinsdag had hij een voorsprong van 53 seconden op de Italiaan Emiliozzi. Deze heeft hij op de laatste dag met succes verdedigd in de 147 km lange rit van Rieti naar Rome. waarvan er op het circuit van Caracalla 35 km achter motoren werden gereden. De Spanjaard Miguel Poblet werd winnaar van deze etappe, voor Defilippis (It.), Impa- nis (Belg.), Moser (It.) en Van Steenbergen (Belg.) Wagtmans werd zevende met een achterstand van 41 seconden. Emiliozzi had een aanmerkelijk grotere achterstand. In de eindrangschikking verspeelde hij daardoor twee plaatsen. De uitslag van het tweede gedeelte van de achtste etappe (Rieti-Rome) was: 1. Poblet (Sp.), 148 km in 4 uur 0 min. en 59 sec., 2. Defilippis (It.), op 18 sec., 3. Impa- nis (Belg.), op 24 sec. 4. Moser (It.), op 27 sec. 5. Van Steenbergen (Belg,.), op 34 sec. 6. Monti (It.), op 39 sec., 7. Wagtmans (Ned.), op 41 sec., 8. De Bruyne (Belg.), op 59 sec., 9. Gaul (Lux.), op 1.04 sec., 10. Fabbri (It.), op 1.10 sec. Achtendertig renners reden de wedstrijd uit. De officiële uitslag is: 1. Wagtmans (Ned.), totaaltijd 36 uur 55 min. en 05 sec. 2. Poblet (Sp.), op 2.18 sec., 3. Moser (It.) op 3.50 sec. 4. Emiliossi (It.) op 4.09 sec., 5. Van Steenbergen (Belg.) op 4.58 sec., 6. Impanis (Belg.) op 5.34 sec., 7. Monti (It.) op 7.43 sec.. 8. De Bruyne (Belg.) op 8.25 sec., 9. De Filippis (It.) op 11.02 sec., 10. Glsmondi (It.) op 11.49 sec. Wagtmans en Poblet zijn in deze etappe wedstrijd de meest op de voorgrond tredende renners geweest. Vooral hun felle strijd in de zevende etappe (dinsdag j.l.) maakte het evenement zeer boeiend. Wagtmans komt door zijn zege in het bezit van de „Stan Ockersbeker" die door de organisatoren be schikbaar werd gesteld voor de eerste bui tenlander. Ockers won de wedstrijd vorig jaar. ADVERTENTIE ^WONINGINRICHTING BEVERWIJK Breestr.?4-84 250 modelkamers Geopend 8*12.30en 14-tdu. Dinsdag 8*13 u. De zesde etappe van de Ronde van Spanje (van Valladolid naar Madrid, 212 km) is gewonnen door Miguel Chacon van de Spaanse Pyreneeënploeg. Hij versloeg in de eindsprint zijn landgenoot Botella. De Ita liaan Fornara werd derde met een achter stand van 12 seconden. De strijd om een plaats in de eerste klas se dames van de volleybalcompetitie is met een bijzondere felheid tot in de laatste wedstrijden gestreden. Het was met voor alle ploegen nog een wedstrijd te spe len mogelijk, dat alle promotie/degra- datiecandidatcn met zes punten uit zes wedstrijden gelijk zouden eindigen. De overwinning die Eclecta op OVRA behaal de maakte dit echter onmogelijk, zodat nu alleen De Blinkert met het derde team van Die Raeckse in punten gelijk eindigde en een beslissingswedstryd tussen deze ploe gen de andere eersteklasser aan moet wü- zen. In een spannende strijd klopte De Blin kert tegen de verwachting in Eclecta met 1513, 1614 en 1512. Door dit resul taat kwamen beide ploegen op zes punten, gevolgd door Die Raeckse 3 en OVRA die de winst deelden en op vier punten de twee leidsters voor de laatste ontmoetin gen nog binnen bereik hielden. In die laat ste wedstrijden heeft Die Raeckse 3, gedra gen door de aanmoedigingen van haar sup porters, de laatste kans tegen De Blinkert met beide handen gegrepen. De roodwitten waren hun tegenstandsters in enthousias me in deze wedstrijden een belangrijk wapen de baas, terwijl de Bloemendaal- se ploeg enige zwakke plekken toonde. Het uitstekende werk van aanvoerster me vrouw Daan kon dit niet goed maken en na een 20 achterstand verloor De Blin kert na 21 met 31. Die Raeckse 3 kwam nu ook op zes punten. De andere ontmoeting, tussen Eclecta en OVRA, bracht twee ploegen tegenover elkaar, die het minst opgewassen bleken tegen de druk die dergelijke wedstrijden nu eenmaal met zich brengen. Het pleit voor de nieuwe eersteklassers dat zij on der alle omstandigheden vasthielden aan een goede spelopbouw en wat techniek en systeem betrof de overige ploegen de baas bleven. Het heeft er voor Eclecta nog even don ker uitgezien toen OVRA de tweede set met 1513 won en ook de derde set tot in de laatste fase onbeslist bleef. Met 1512 1315, 1510 en 155 veroverde Eclecta 't eerste klasserschap ten koste van OVRA dat in deze wedstrijden onder de verwach tingen is gebleven. De eindstand van de promotie/degrada tiecompetitie is nu geworden: Eclecta 68, De Blinkert 66, Die Raeckse 3 66 en OVRA 64. Heren Bij de heren heeft PWN van de kans om met PSVH gelijk te komen geen gebruik gemaakt. De mannen van het provinciaal waterbedrijf verloren van de PSVH'ers met 15—13, 15—8 en 15—12. Waardoor PSVH de derde plaats blijft bezetten en mocht kampioen Velox er in slagen om de overgangsklasse te bereiken dan keert PSVH in de eerste klasse terug. Kampioenen. De kampioenen in de der de klasse zijn nu allen bekend. Bij de da mes promoveren Vesmia 2 en PSVH 2 naar de tweede klasse, terwijl bij de heren OSS uit Zandvoort en WIK dat gisteravond de titel veroverde volgend seizoen een klasse hoger uitkomen. In de eerste klasse dames won HVS met 7—15, 15—8, 15—12 en 15—10 van HBC. Hoofdklasse Die Raeckse zal om het hoofdklasser schap te behouden waarschijnlijk een beslissingswedstrüd moeten spelen tegen het Leidse Professorenwük. De Leidenaars verloren in eigenhuis n.l. van het Haagse OVC in de vijfde set nadat Prof.wijk met 1210 leidde. Wint Professorenwük van het Delftse studenteam Punch en dit mag men verwachten dan eindigen Die Raeckse en Prof.wijk beide met tweeën twintig punten uit vierentwintig wedstrij den op de zevende plaats. De ontmoeting tussen HVS en het Am sterdamse Forto voor de hoofdklasse west-A is door het ongeïnteresseerde spel van beide ploegen een weinig boeien de vertoning geworden. Er bestond voor deze strijd geen inzet, beide ploegen HVS bezet de achtste plaats zijn voor de hoofdklasse onder de voorgestelde re geling kansloos. In de eerste set behield HVS na 44 steeds de leiding, 84, 118 en 129. Met enkele harde serves besliste Glay deze set; 1511. De tweede game ging na een 51 en 96 voorsprong toch nog voor de HVS'ers verloren; 1512. In de derde game liep HVS uit tot 113 en won onbe dreigd de set met 1511. De vierde set ging gelijk op; op de stand 1212 ontstond er een aantrekkelijke strijd om de winst na 1313 kwam HVS achter met 1413, maar de nu hard werkende Forto ploeg zag geen kans om zich aan de druk van de gastheren te onttrekken en moest uitein delijk de winst met 1614 afstaan. Heden avond ontmoet HVS het Alkmaarse Octo pus om acht uur. De resultaten De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: OVRA-PSCB 3—1 HVS-Forto 3—1 PWN-PSVH 0—3 Boru 2-WIK 0—3 PSCB-PSVH 1—3 Botu-Gios 30 OVRA 2-OVRA 4 2—2 SSO-OG 3—1 WIK 3-Gios 3 0—3 De Blinkert-Eclecta 2 40 Die Raeckse 3-HVS 3 30 Dames: OVRA-Die Raeckse 3 22 Boru-VVSH 0—3 Sizo-Eclecta 3 3—1 Eclecta-OVRA 3—1 Eclecta-De Blinkert 03 SSO 2-DSS 2 4—0 HVS-HBC 3—1 Die Raeckse 3-De Blinkert 31. Programma voor hedenavond: heren, hoofdklasse: HVS-Octopus aanvang acht uur; eerste klasse: Velox-CIOS (zeven uur), Scheidsrechtersteam-Combinatie (ne gen uur); tweede en derde klasse: Sizo- Eclecta 2, Velox 2-CIOS 2, HBC 2-WSH, OVRA 3-Gios 3, Eclecta 3-Rapiditas 2, O.G.-HPS en SV, WSH 2-SSO, Gios 2- WIK 2, OVRA 2-CIOS 4, Spaarnestad- DSS, HVS 3-CIOS 3; dames, eerste klasse: Die Raeckse-AVC (aanvang half negen); tweede en derde klasse: Die Raeckse 5- Boru, Sizo-Velox 2 en SSO-A.W. De Ronde van Duinkerken een vier daagse etappewedstrijd is gewonnen door de Belg Planckaert. Op de laatste dag be reikte hij de eerste plaats in het algemeen klassement door de tijdrit over 77 km met grote overmacht te winnen. Van der Pluym klasseerde zich in deze tydrit als zesde, Gerrit Voorting werd zevende, Stoiker 20ste, Mahn 29ste en De Groot 33ste. Er wa ren 36 deelnemers. De uitslag van de tijdrit was: 1. Planckaert (B.) 77 km., in 1 uur 52 min. 18 sec.; 2. Vitre (Fr.) op 1.28; 3/4. Everaert (Fr.) en Sta- blinski (Fr.) op 2.28; 5. Sohepens (B.) oo 3.00; 6. Van der Pluym (Ned.) op 3.18; 7. Voorting (Ned.) op 3.27; 8. Grousard (Fr.) op 3.56: 9. Gouget (Fr.) op 4.33; 10. Faure (Fr.) op 5.16. Stoiker had een achterstand van 7 min. 27 sec., de achterstand van Mahn was 9 min. 20 sec. en die van De Groot 11 min. 38 sec. Eindklassement In het eindklassement is Gerrit Voorting. vijfde, de eerste Nederlander. Van der Pluvm bereikte de zesde plaats. Stoiker werd 30ste Westdorp 31ste, Mahn 32ste en De Groot 33ste.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9