Uw bril klaar terwijl u wacht Na werk Terug uit Suezkanaal geen wanklanken te horen Velsens cultureel leven in de komende week Ta.ScbrTf Kuyter ^Brieven aan de redactie Vreemd geschipper I GOUDEN GLORIA 1 IN SANTPOORT Vrijheid aan Heerenduinweg Walgelijk Egyptenaren zwegen in alle talen Concert van HOK en VOV Een wedstrijd voor „geluidsjagers" DE BOER - Mr. Opticien m Arie niet 1 en wel boos Jantje liep mee ZATERDAG 4 MEI 1957 ALLEEN BIJ lange Nieuwstraat 789 120 MODELLEN ZONNEBRILLEN v.a. f 2.75 „DAT WERK IS GEWEEST de Hogeschool van de Berging en ook de Olympiade van de Berging. Het is een zeer juiste en ook rake typering van het grote werk, dat in de afgelopen vijf maanden daar in het Suezkanaal is verricht en zij is afkomstig van mijn collega ir. Buttazioni, de leider van de Italiaanse bergingsploeg", verklaarde ir. G. Langelaar Gzn., inspecteur van de technische dienst van L. Smit en Co's inter nationale sleepdienst, die als een der laatsten met een K.L.M.-vliegtuig uit Egypte in het vaderland terugkeerde; gebruind, vermoeid, maar toch gelukkig ook voldaan. „Er is ongelooflijk hard gewerkt en moeilijkheden - en die niet alleen van technische aard - zijn ons niet bespaard gebleven. Toch is het werk eerder tot een goed eind gebracht dan we hadden gedacht". Een half uur later dan was aangekondigd - om kwart over tien - landde woensdag het vliegtuig uit Caïro op Schiphol. Vijf maanden is ir. Langelaar in Egypte ge weest. Dag aan dag bezig met het samen bundelen van de technische krachten, die de bergers van de voornaamste landen on der leiding van de door de Ver. Naties aan gezochte Nederlands-Deense combinatie L. Smit en Co's internationale sleepdienst- Van den Tak en Svitzers nodig hadden om de ernstige versperring van het Suezkanaal weg te werken. In november vertrokken zij al naar Egypte, maar pas op 8 december konden zij met het opruimingswerk be ginnen. NIET ALLEEN DE grote eer, die ons, Nederlanders, te beurt is gevallen, om met de Denen het opruimingswerk uit te voeren, is het voornaamste van deze onderneming geweest, verklaarde ir. Langelaar. „Men moet dat anders zien. Voor de eerste maal, naar mijn mening, is een actie van de Ver. Naties in prachtige samenwerking, zonder één wanklank en onder moeilijke omstan digheden tot een goed eind gebracht. Ik ben er van den beginne af op uit geweest om die samenwerking door niets te laten verstoren. Het was één groot team, dat er aan het werk was, welke taal de mensen ook spraken. De teamgeest was prachtig en allen, de Nederlanders, zo goed als de Denen, de Italianen, de Joegoslaven, de Duitsers en alle anderen, hebben meege werkt om dit gigantische werk tot een snel succes te brengen. die in de hoge regionen van dit V.N.-werk iets te zeggen had, erbij tegenwoordig was. MOEILIJK is het werk dikwijls geweest, maar altijd werd het met succes bekroond. Er zijn heel wat plooien glad te strijken geweest. De Egyptenaren zijn in de huidige tijd geen gemakkelijk volk. Maar dat was het werk van generaal Wheeler. Er is vrij wel geen berging geweest, of alle naties, die mensen en materiaal naar het Suez kanaal hadden gezonden, kwamen er aan te pas. Als de Nederlanders in twee ber gingen niet de hand hebben gehad, zou dat veel zijn. Er waren slechts drie bokken, twee Nederlandse en een Joegoslavische. En die laatste was ook nog in Nederland gebouwd. Voor wat wij Nederlanders met die bok ken hebben gedaan, hebben allen, die bij dit werk betrokken waren, grote bewonde ring gehad. En dat is wel een prettige er varing. Hard is er gewerkt en ook lang, al werd alle werk meestal 's avonds om 9 uur gestopt tot het weer dag werd. Zondagen zijn er als vrije dagen bijna niet geweest. „IK BEN een der laatsten, die Egypte heeft verlaten. Er zijn nog enkele mensen van ons, die over enkele dagen per vlieg tuig zullen terugkeren. Zij hebben de bok ken zeeklaar gemaakt, die morgen met de „Witte Zee" van Port Said naar huis zullen vertrekken. De Denen zijn ook vertrokken en generaal Wheeler gaat naar de Ver. Staten terug. Alles wat een veilige vaart door het kanaal verhinderde is uit de weg geruimd. De Egyptenaren probeerden ons nog wel te spannen voor de berging van enkele kleine sleepbootjes, die in een of andere achterafhoek door hen tot zinken waren gebracht, maar dat hebben wij ge weigerd. Die moeten zij zelf maar ruimen. Een officieel afscheid is er niet geweest. Zoals men gekomen is, is men ook weg gegaanmet een handdruk en een woord van dank voor de goede samenwer king. Behalve dan van Egyptische zijde. Daar heeft men over een en ander een diep stilzwijgen bewaard." ADVERTENTIE voor alle rijbewijzen BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gediplom. Auto- en Motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. K2560 8930 De feestvarkens van die achtste mei zijn ronde Zeeu- g wen, bericht mijn afgezant M mij. Ik weet nimmer, of het H niet „vierkant" moet zijn, g want beide passen op dat g mooie gave volk in onze zuid- westelijke archipel en beide passen óók op de Quakke- H laren. Poortvliet was hun ge il boortestêe en zij zullen dus M zonder twijfel angstige uren H gekend hebben, toen daar g vier jaar geleden het geweld g§ van wind en water hun oude land besprong. Overigens is g het leven ook verder niet on- bewolkt aan hen voorbij ge il trokken: de twaalf kinderen Ij hebben zorg genoeg gegeven, zoals alle kinderen zorg kun- nen verwekken.. ADVERTENTIE Koning Hoessein van Jordanië heeft ter gelegenheid van het einde van de Mohammedaanse vastenmaand Rama dan op het Raghadanpaleis te Amman leden van het corps diplomatique en vertegenwoordigers van de gezagsge- Er heeft mij een gezellige brief bereikt van onze Stormvogels-Arie Arie SchoorlDie in een ingezon- den stuk in dees' nieuw stij- dinge lashoe een supporter zich had geërgerd aan het onhoffelijke bejegenen eens Rigtersbleek-spelers wegens diens onbehaarde hoofdhuid. Maar nu is Stormvogels- Arie naar hij mij schrijft voor zijn intimi al jaren „kale" en hij vindt het in het j geheel niet erg. „Dikke" of „dunne" voor spelers, wier naam men niet kent is, zo betoogt Arie, een normale j niet-kwetsend bedoelde aan- duiding. Nee, daar kan Arie zich niet over opwinden. Maar daar girg het niet over: bozer heeft hij zich gemaakt over de nare uit- latingen van supporters tegen eigen of andere spelers, die in geen nette woordenboeken J te vinden zijn en die dan be- I straffend worden uitgekreten als een speler niet naar de zin van het aanhangend koor handelt (of moet het voetelt zijn?) „Er wordt nu betaald, dus we mogen Let zeggen", merkt Arie bitter op. Zonder hoop op enige ver- I betering kan ik mij achter Arie scharen. Er wordt veel grof werk verzet. Met de mond op ca tribune, met de voet op het veld. En dat de I sport daarmee niet gediend is, blijkt uit het groeiende verzet tegen depraktijken rond en op de groene velden, dat steeds heviger voelbaar wordt. Waar alleen de voet- I balminnaren zelf iets tegen ondernemen kunnen. Marktplein 30 - Telefoon 4273 (Verkort we Doofpot. In de Volkskrant las ik van morgen een artikel ov r de omschakeling van de defensies op atoomraketten. Het blad zegt daarover o.a.: „De militaire omwenteling heeft ook grote politieke consequenties. Tot nu toe is de Sovjet-Unie even gemakkelijk of even moeilijk bereikbaar voor Amerikaan se kernwapens geweest als Amerika voor Russische kernwapens. Maar in het tijd perk der raketten wordt dit anders. Als de landen van West-Europa eenmaal zijn uitgerust met raketten, zal Rusland kwets baarder zijn dan Amerika. Het uitge strekte Sovjet-rijk zal dan een gemakke lijk doelwit vormen voor de atoomladin gen, die de Western opese landen met een grote mate van trefzekerheid kunnen af vuren. De groeiende kwetsbaarheid van de Sovjet-Unie,verschaft het westen een ster ker politieke onderhandelingspositie". Ik vraag u nu in gemoede: waarom wordt ir op zo grove wijze onzin ge schreven? Iedereen begrijpt immers dat de kwetsbaarheid van het Westen (dat niet alléén Amerika omvat) vele malen groter is dan di«- van Rusland. Neem West-Duits- land en de Beneluxlander maar! Of zijn die mierennesten niet bereikbaar voor Russische raketten? Waarom doet men zo duidelijk aan doof pot journalistiek? Mevr. O.-v. d. K. Naschrift. Uw vraag kunnen wij moeilijk beantwoorden. Bovendien de verantwoording zou moeten worden gege ven door het betreffende blad. Doch wat wij wel willen zeggen is, dat inderdaad ten aanzien van dit onderwerp velen be wust of onbewust in een soort van trance schijnen te verkeren. Natuurlijk is het dichtbevolkte West-Europa kwetsbaarder dan de Russische vlakten. Maar u zult be- grijpe.i dat de enige manier, om de huidige atoombewapening tot een enigszins plau sibel argument te doen schijnen, is haar uit te leggen als zijnde een veiligheidsga rantie en een factor van kracht. Dat dit argument aan beide zijden van het ijzeren gordijn evenveel of even weinig reële be tekenis heeft, omdat het omkeerbaar is, behoeft weinig betocg. Daarbij komt voor het Westen het nadelige van zijn uiterst kwetsbare Europese positie nog als een extra-gevaarlijke factor. Van een sterkere onderhandelingspositie lijkt ons dan ook geen sprake. Men zou slechts kunnen zeg gen dat zij iets minder zwak is dan wan neer alleen Oost over atoomraketten be schikte. Red. Op donderdag 9 mei wordt in het wijk- gebouw aan de Dijkmanstraat bij halte Hoogovens een concert gegeven door het symfonie-orkest Hoogoven Kunstkring in samenwerking met de Velser Orkestver eniging en solisten. Het geheel staat onder leiding van Francois Eisen. Er worden werken uitgevoerd van Joseph Haydn, G. Ph. Telemann, L. van Beethoven en Grétry. DAAROM IS DIE typering van ir. But tazioni zo juist. Hij bedoelde met „hoge school der berging", dat allen van allen wat hebben geleerd. En wat die „Olympia de" betreftalles ging in grote sporti viteit, harmonie en vrede. En dat is toch wel zeer belangrijk. De Ver. Naties kregen hier een kans om te bewijzen, dat zo iets mogelijk was. En wij mogen ons gelukkig prijzen dat het is gelukt. De détails van het omvangrijke bergings werk van rond 42 wrakken, groot en klein, moeilijk uit te voeren of wat gemakkelijker - eigenlijk is elke berging moeilijk, meende ir. Langelaar - wilde hij uiteraard niet meer geven. Die zijn genoegzaam bekend geworden. Een hoogtepunt was natuurlijk wel de berging van de „Edgar Bonnet", de grote sleepboot van de Suezkanaal-Maat- schappij, die als laatste obstakel werd ge ruimd. Niet omdat die berging zo moeilijk was, maar omdat dit het sluitstuk was van alles wat er is verricht en omdat iedereen, GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek Velsens Cultureel leven in de komende weekkunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel CentrumMoerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 4 tot en met zaterdag 11 mei. ZATERDAG 4 MEI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Hedenking gevallenen: Westerveld 19.30 uur m.m.v. elf zangkoren onder lei ding van de heer H. Joh. de Haas. ZONDAG 5 MEI Toneelver. „Jan van Dommelen", 20 uur zaal Zomerlust aan de Hoofdstraat te Santpoort. Zwemvereniging „De Watervrienden", 14 uur zwemfeest in het Velserbad. K.Z.O.S.: St. Fideliusgebouw aan de Wil- lemsbeekweg. Toneelspel „Vandaag is morgen." Regisseur is de heer A. H. Holt- slag. MAANDAG 6 MEI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur Heidestraat. K.Z.O.S.: zie zondag 5 mei. Buurtvereniging DSS: 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmui- den-Oost; feestavond. Kees Manders pre senteert de variété-revue ,Gaat dat zien" m.m.v. Zwarte Riek, Piëtro Nakaro en anderen. DINSDAG 7 MEI P. v. d. A. Velsen (N.), sluitingsavond Van Diepenstraat. Toneelver. „Jan van Dommelen zie zon dag 5 mei. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. J Buurtvereniging DSS: zie maandag 6 mei. Chr. Meisjesclub „Kleine Kracht": jeugd gebouw kinderoperette „Pepi, de her- dersjongen", geschreven door Jeanne van Asselt. WOENSDAG 8 MEI Kinderkerk IJmuiden (O.), 14.30 uur jubi leumfeest veertig-jarig bestaan der kin derkerk IJmuiden (O.) voor de kinderen; 19.30 uur jubileumfeestavond voor ouders en belangstellenden t.g.v. het veertig jarig bestaan in het Hervormd Jeugdge bouw a. d. Rembrandtlaan. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Chr. Meisjesclub „Kleine Kracht", zie dinsdag 7 mei. DONDERDAG 9 MEI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur. Wijkgebouw Dijkmanstraat, halte Hoog ovens: 20 uur: concert van Hoogoven Kunstkring, Velser Orkestvereniging en solisten o.l.v. Frangois Alsen. Filmliga „Velsen": Herv. Jeugdgebouw; smalfilmavond. VRIJDAG 10 MEI Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 11 MEI Toneelvereniging „Jan van Dommelen", zie zondag 5 mei. Toneelvereniging „Advendo", 20 uur to neeluitvoering in het Hervormd Jeugd gebouw IJmuiden (O.). Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. TENTOONSTELLINGEN MAANDAG 6 MEI t/m ZATERDAG 11 MEI Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia: vrijdag 20 uur, zaterdag 21.15 uur, zondag 19 en 21.15 uur: „Jacht zonder genade"; zondag 15 uur: „De schrik van de tweede compagnie"; maandag, dins dag en woensdag 20 uur: „Heuvels in vlammen". Donderdag 20 uur: „Helden in het wit". Maar vader en moeder, thans 74 en 73 lentes oud, hebben zich niet laten bui gen, want de gouden echtver eniging ziet twee frisse hoenderen tegenover zich, wie de levenslust uit d' ogen straalt. De bruigom heeft na 36 jaar het spoortje te hebben gediend, de rails en het grindbed een jaar of tien ge leden vaarwel gewuifd en is voor zichzelf begonnen. Geen spoorwegen natuurlijk, maar de rust, die hij na Haarlem en Velsen best verdiend had. Ja, want de Zeeuwse feeste ling van volgende week kwam al in 1918 als eerste ploegbaas naar Velsen en er zullen dus woensdag wel een stel vrinden uit de spoortijd naar Santpoort komen om de echteliên, hun kinders en 14 kleinkinderen de hand te schudden, waar ik de mijne van harte gaarne bij voeg. Met de beste wensen voor nog veel gezondheid en een blijvende levenslach! Foutje Neemt u het de zetter niet kwalijk, dat hij uitgleed bij de zetting der regelen over de decoratie van juffrouw Hof als getrouwe van Bot- mans1manufacturenzaak. Het hadden 50 jaren moeten zijn. Er stonden er maar 40. In schrille tegenstelling tot het droeve verhaal elders on der dees' Lantaarn aangaan de de rouw in een jong hjster- huishoudinkje staat de onver holen vreugde over de vrije hand, die de jeugd sinds en kele dagen geniet langs de Heerenduinweg, waar de toe komstige recreatiestrook opengesteld is voor het Vel- sense kind. Dankzij wethouder De Boer, dankzij meneer Smakman en meneer Kwakkel en de com missie vakleerkrachten is dit gebeurd als eerste stadium in het streven naar meer vrij heid. Maar wilt u wel gelo ven, dat ik haast een weinig huiver, nu tegenover deze gewetensvolle drang naar grotere levensvreugde voor de jeugd een paar ellendelin gen blijven staan, die wel weer misbruik zullen blijven maken? Want ook daar is ge vogelte. Kunnen we uit de Velsen- se jeugd geen ereraad" be noemen, die op de eigen manier der jeugd vergrijpen als tegen het vogelgezin zou kunnen corrigeren? Want het zou ontzaglijk jammer zijn, als tegenover dit eerste ge baar van een welwillende overheid straks meer van dergelijke schendende han den worden opgeheven. Ik heb er u niet direct mee op het vermoeide dak willen springen, toen gij donderdag nog maar nauw bekomen waart van de inspanningen eens Koninginnefeestes. Maar het moet me wel van het hart, dat een paar jury's wat al te partijdig hun oordeel hebben geveld, over wat de kinders op straat brachten in de ochtend, toen her en der de optochten door Velsens dreven togen en blije snuit- werken zich paarden aan forse koperklanken. Want daarbij is mij enige malen gebleken, dat enigen die het geluk van de kinder schaar op dat moment voor een niet gering deel op de balans hunner objectiviteit wierpen, wel de balans maar niet de daarbij behorende blinddoek bezigden. Hetgeen ik begrijp dat best kwam, omdat de eigen sprui ten meededen, maar of dat juist geacht moet worden, lijkt mij twijfelachtig: liever De manier, waarop dit land zijn groten eert, wil wel eens vreemd aandoen. Aan de vooravond van Koninginnedag waren in Velsens raadzaal zeven gedecoreerden bijeen voor het in-ontvangst-nemen hunner onderscheidingen, maar met verwondering miste ik nóg een aantal Velsenaren, die even zeer de warmte der Koninklijke waardering hadden gevoeld, maar die elders ontboden waren door de minister van Ver keer en Waterstaat, om hunne eretekenen af te halen. „Afhalen" is wel het juiste woord gezien de manier, waarop dit in de grote amb telijke samenleving zonder een teveel aan sfeer geschiedt de sfeer, die in het Vel- sense raadhuis met kenne lijke toewijding wél was op gebouwd. Al weet ik drommels dui delijk, dat het vechten tegen een hele grote bierkaai blijft, een pleidooitje voor wat meer samenbundeling mag toch niet ongeschreven blijven. Waarom niet alle Velsenaren op het Velsense raadhuis ont boden? We hebben tenslotte in de persoon van de burge meester een „stedehouder des Konings" in ons midden, die het net zo goed of wellicht beter kan dan een titulair referendaris tweede klas met de titel van adjunct-secre taris of iemand, daaraan ge lijk in rang. Het wordt zo'n gepeuter met de onderscheidingen op deze manier en een iegelijk blijft zo echt koninkje spelen in zijn rijk. Of de niet ten raadhuize genode gedecoreer den de behandeling boven dien plezierig hebben gevon den, moet ik ze nog eens vragen, maar ik reken maar vast op een aarzelend „och, nee". geen vaders en moeders van fj deelnemertjes in de jury dan g ogen, die hier en daar vol- komen terecht scheef gingen M staan. De krant geeft op zo'n g dag gelukkig geen uitslagen g van optochten, maar er had- j| den, indien dit wel gebeurd g zou zijn, heel wat sterretjes g bij geplaatst moeten worden g een een voetnootje Jantje j| liep mee. Hoewel het ook - g naar bewezen is - anders kon. g Ik wilde maar zeggen, dat g men beter voor dergelijke g festijnen volkomen onpartij- g dige en onvertederbare jury- g leden aan het werk kan zet- g ten, opdat mensen na zo'n g festijn niet rillend van woede gj thuiskeren en zeggen „Dat j| nóóit weer". Ik zou zulks g niet zeggen, vrinden, maar ik g kan me voorstellen, dat er g momenten komen, waarop g men er in vervalt. Lampenier g DOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXDOOOOOOOOOOOOO H Ergens in deze gemeente heb ik in de top van een sparreboompje een leeg lijsternest gezien gaaf en glad als de schil van een kokosnoot aan de binnenkant, aan de bui tenzij beplakt met de zorg zame twijgjes, die de vo gelmoeder er tegenaan ge bouwd had. Het nest was leeg en steunde doelloos in de ok sel van de sparretak, dat het er even op leek, alsof het voorjaar hier niet ge weest was. Degeen, die mij de res ten van een verscheurd vogelgezin liet zien vertel de het volgende verhaal: „De lijstermoeder, ge wend aan de nabijheid van de mens, was tenslotte niet schuw meer en ver zorgde haar drie kinderen onder de blikken der voor bijgangers, die een liefko zend oog wierpen in dat schommelwiegje en even op hun tenen gingen lopen om zo min mogelijk te sto ren. Totdat een onbekende rabauw als een donkere schaduw over het gezinne tje stulpte en zijn klauwen in het nest stak, de moe der vermoordde en het lijkje onder de boom gooi de met de kop een meter verder en de drie jon gen eveneens ombracht". Ik heb bij dit verhaal een zeer onvertogen maar hartgrondig gemeend woord gebruikt, waarvoor ge mij wel wilt excuseren, want ik wist niet, dat dit kon dat er zulke schooiers onder ons zijn, dat een mensen hand dit gruwelijke bloed bad kon aanrichten. Helaas of misschien maar gelukkig heeft mijn zegsman de dader niet te pakken gekregen; gelukkig ken ik hem ook niet. Misschien is het aller treurigste van deze histo rie, dat ik u niet eens de plaats van deze wandaad durf te noemen, omdat er dan op dit vogelrijke plek je, nogal centraal gelegen, wellicht nog méér van zul ke walgelijke liefhebbe rijen zullen worden be dreven. De dader kan zich over tuigd houden van mijn diepe afkeer. Na een eer der geval in dezelfde geest aan de Kanaalstraat, en kele jaren terug, dacht ik dat het toen aan de gees- tesziekelijkheid van één kind te wijten was nu geloof ik zo langzamer hand niéts meer. >OOOOCOOOQOCOOOOOOOOOOOCCOOOOOOOOOOOOOC F VEERTIEN PAGINA s trouwe Bedoeienenstammen ontvangen. De jonge vorst ontving van een van de aartsbisschoppen van de Grieks-ortho doxe kerk in Jordanië de traditionele kus (foto boven). Op de onderste foto ziet men een van de sjeiks de vorst een handkus geven als betoon van loyaliteit De „Nederlandse Vereniging van Ge luidsjagers" zal een wedstrijd uitschrijven in het vervaardigen van geluidsopnamen. Uit de inzendingen, die vóór 30 augustus binnen moeten zijn en worden gekeurd op kwaliteit en originaliteit, zullen enkele van de beste opnamen worden gekozen. Deze zullen dan worden gezonden naar de internationale geluidswedstrijd, welke in oktober in Brussel wordt gehouden. De „Nederlandse Vereniging van Geluidsja gers" (opgericht eind 1956 in navolging van de in het buitenland reeds lang bestaande verenigingen) stelt zich ten doel het bevor deren van contact tussen de leden onder ling met behulp van op magnetofoonband gesproken brieven en het kweken van be trekkingen met leden van buitenlandse „tapeclubs". Een ander doel is het op ge luidsband verzamelen en uitwisselen van bijzondere geluidsopnamen, voorts het ge ven van voorlichting op technisch gebied, met de bedoeling bezitters van opname apparaten te late*" zien, wat men met een dergelijk apparaat kan doen. Lid van de vereniging kan ieder zijn, die een opname apparaat bezit, hetzij bandrecorder, draad recorder of grammofoonplatensnijapparaat. Vissery Urk Door 70 vaartuigen werd donderdag aan de gemeentelijke Visafslag te Urk aange voerd: 7343 pond aal en paling, prijs van 92 203 cent per pond; 1259 manden nest f2.45 3.00 per mand van 75 pond. Ik ben maar druk met de edelmetalen echtelieden in dit blijkbaar gezonde oord, waar de gouden en diamanten paren als rijpe appelen van de huwelijksboom rollen. Op acht mei zijn het G. C, Quakkelaar en zijn wettige gade A. C. Quakke- laar-Overbeeke, die het feest hunner halve eeuw hou en trouw gaan vieren aan de Burgemeester Enschedélaan in het Santpoortse. Op hommer 5, om helemaal precies te zijn. „Arend Reijm"

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3