SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE De Graaf en Van Geen spelen met Haarlem tegen Leeds United Manchester United en de „doublé" De opstellingen Laatste moeilijkheden in negende Tulpenrally zijn overwonnen b® ei Monument op paardenrug Vervelend - 7 Overdijkink en Kristen in Nederlands hockeyelftal Heringa Wuthrich „Jong Engeland" versloeg Engelse seniores Trevor Ford scoorde vier goals voor PSV AMATEURVOETBAL HONKBAL KORFBAL De Ronde van Spanie Koersen op Duindigt Leerling-pikeurs spelen zondag de hoofdrollen hebt U de nieuwe table top-serie gezien t zijn juwelen ven koelkasten Corrie Schimmel gaat niet naar Milaan ZATERDAG 4 MEI 1957 Zoals bekend speelt Haarlem woensdag in Haarlem-Noord tegen het Engelse prof team van Leeds United. Uiteraard zou het normale team van de roodbroeken te zwak zijn voor de Engelse eerste divisie club en daarom heeft men enkele spelers verzocht het elftal van Haarlem te komen versterken. Vast staat in ieder geval dat de SHS-speler Van Geen de midvoorplaats zal bezetten en dat De Graaf van VSV, die het komende seizoen zoals men weet voor Haarlem zal uitkomen, linksbuiten zal spelen. Verder heeft ook de oud-Haarlem speler Odenthal toegezegd mee te zullen spe'en. Abe Lenstra heeft ook een uitno diging gehad, maar van hem is nog geen toezegging binnengekomen. Leeds United maakt de komende week een trip door Nederland, zoals men in onze editie van gisteren kon lezen. Het is overi gens al de vierde maal dat de club naar Nederland komt na de oorlog. In 1955 de laatste keer dat Leeds United hier speelde, behaalde de ploeg fraaie succes sen tegen selectie-elftallen. De club was toen nog een sterke club uit de tweede divisie. Pas het vorige seizoen promo veerde Leeds United naar de hoogste af deling in het Engelse voetbal en behoort daarin ongetwijfeld tot de sterke clubs. De bekendste speler van de club is John Charles, die enkele weken geleden een contract tekende met de Italiaanse club Juventus, waarbij deze club ruim zes honderdduizend gulden betaalde aan Leeds United. Charles zelf kreeg niet min der dan honderdduizend gulden voor het tekenen van een tweejarig contract. John Charles, die op het ogenblik 25 jaar is, heeft sinds zijn zeventiende jaar voor Leeds gespeeld. Toen hij achttien jaar was kwam hij reeds voor het nationale voet balelftal van Wales uit. Sindsdien miste hij geen enkele wedstrijd' vaor -Wales meer. Hij is een befaamd midvoor, maar speelt bijna even goed op vrijwel alle an dere plaatsen in een elftal. Deze week bijvoorbeeld was hij stopperspil in het elftal van Wales dat tegen Tsjechoslowa- kije speelde. Door zijn voortrèffelijke spel als stopper behoedde hij zijn team voor een nederlaag. Wales won namelijk met één-nul. In het seizoen 1953-1954 was hij met 42 doelpunten topscorer van Engeland. ADVERTENTIE ©N0/3 Het elftal van Leeds Utxited, dat woens dag tegen het versterkte elftal van Haarlem speelt. Op de achterste rij ziet men van links naar rechts: Kerfoot, Overfield, Ripley, Wood, Forrest, Hair. De spelers op de voorste rij zijn: Meek, Charlton, Charles - de duurste Engelse speler - Dunn en Brook. Dunn, Hair, Kerfoot en Brook zijn de overige spelers van Leeds United, die reeds enige naam maakten in het Engelse voetbal. De opstelling van het versterkte team van Haarlem luidt: Snijders, Oepkes en Odenthal; Tielrooy, De Voogd, Boom; Groeneveld, Vreeken, Van Geen, N.N., De Graaf. De wedstrijd begint om acht uur en zal dus nog gedeeltelijk bij daglicht wor den gespeeld. Gerard Overdykink (SCHC) en Gerrlt Kristen (DKS) zijn in het Nederlands team opgenomen, dat vandaag in 't hockeytoer- nooi van Barcelona tegen Oostenrijk uit komt. Bouwman is nog niet hersteld van zijn tegen Frankrijk opgelopen blessure en Hooghiemstra is door zijn handverwonding niet in staat om te spelen. Kristen zal de rechtsbuitenplaats bezetten, Overdijkink is linksbinnen. De opstelling is: Mulder, Terlingen en Dryver, Wagencr, Loggere en Van Dijk, Kristen, Van Grimsbergen, Van Erven Dorens, Overdykink en Van Beaumont. Vanmorgen heeft de technische commis sie van de F.I.H. bepaald, dat aan het hockeytoernooi van de Olympische Spelen zestien landenploegen zullen deelnemen: de vijftien beste teams van de ranglijst plus het elftal van het organiserende land Italië. De zestien landeh zullen worden verdeeld in vier pools, de laatste vier van Melbourne, India, Pakistan, Groot-Brit- tannië en Duitsland worden elk in een van deze pools geplaatst. Voor de overige landen zal het lot bepalen, in welke pool zij komen. Dit betekent, dat Nederland de kans loopt al in de eerste wedstrijden van het toernooi te moeten spelen tegen Pakistan of India. De twee hoogst geplaatste van iedere pool komen bij de laatste acht, die weer in twee pools worden verdeeld. Het was eerst de bedoeling geweest om de laatste vier een halve competitie te laten spelen, maar dat is wegens tijdgebrek on mogelijk. De technische commissie heeft bovendien bepaald, dat de wedstrijd Ne derland-Oostenrijk zal worden geleid door de Zuidafrikaan Maclldowie en de Span jaard Massia. Mevrouw Van Baasbank- Roos (Haarlem) is door de commissie be noemd tot internationale arbiter. In de Spaanse bladen stond gistermor gen, dat de Nederlandse hockeyers de feestavond die aan de buitenlandse deel nemers van het toernooi werd aangeboden, in de war hadden gestuurd. Een knap over dreven berichtgeving. Er was een ballet avond georganiseerd voor de deelnemers van het toernooi in het Sportpaleis. Deze avond begon een half uur te laat en de buitenlanders kortten de tijd door ge- scherts en community singing. De Neder landers wachtten het begin van de avond niet af en vertrokken voordat deze einde lijk begon. Vanmiddag omstreeks vijf uur zal de spanning wel geweken zijn. Dan we ten de Engelse voetballief hebbers waarschijnlijk welk team zich dit jaar winnaar van de Engelse voetbalbeker mag noemen. Zal het league-kampioen Manchester United zijn, of zal Aston Villa in de ze nuwslopende Cub-final op Wembley het sterkst engelukkigste team blijken? Een zege van Manchester zou betekenen dat de „Busby Babes" voor de „doublé" hebben gezorgd. Een prestatie waartoe, nu precies zestig jaar ge leden, Aston Villa, de te genstander van deze finale dus, in staat is geweest. Iets wat tevoren slechts in 1889 aan Preston North End en daarna aan geen enkele ploeg is gelukt. Twee maal heeft de ploeg uit Manchester de FA-cup gewonnen, in 1909 en in 1948. Aston Villa heeft een heel wat roem rijkere beker-historie: zes maal legde de Villa beslag op de beker. Een record dat met Newcastle United en met Blackburn Rovers wordt gedeeld. enSinds 1939 is geen ploeg zo sterk favoriet geweest als het team van Manches ter. Aan Aston Villa geeft de Engelse expert, wan neer hij zich in deze strijd tenminste aan theoretische beschouwingen waagt, weinig kansen. In januari stond het team zelfs 331 genoteerd. Maar ronde na ronde groeide het vertrou wen van de supporters in het spel van hun ploeg. Weliswaar speelt Aston Villa geen mooi, geraffi neerd spel, maar het spel type is solide en doelmatig. Twee verschillende „stij len" dus ditmaal in Wem bley: het op grote snelheid en individuele techniek ge bouwde spel van Manches ter United tegenover het „kracht-voetbal" van As ton Villa. Een verschil dat oorzaak kan zijn voor een wel zeer spannende en in teressante finale. En al is dan volgens de publieke opinie Roger Byrne, aanvoerder van Manchester United, de man die na de wedstrijd in de koninklijke loge de be geerde trofee van koningin Elizabeth in ontvangst zal mogen nemen, de „zeker heid" dat de kampioenen regelrecht naar een zege gaan hebben zij niet. Want favoriet zijn in dit laatste duel om de cup is een twij felachtig genoegen. Dat merkte in 1939 Wolver hampton Wanderers in de strijd tegen Portsmouth. Ook toen was de „zekere" winnaar, de „wolves", de ploeg die verloor. Vandaar dat ook mana ger Matt Busby bij iedere gelegenheid zijn mannen verteld heeft, dat het moeilijkste gedeelte van de bekercompetitie de wedstrijd op Wembley is. (ADVERTENTIE) Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Op het terrein van Arsenal heeft een ploeg van „Jong Engeland" vrijdagavond met 21 gewonnen van Engeland, na bij rust met 20 te hebben voorgestaan. De Engelse seniores, met Stan Matthews aan het hoofd, speelden het beste voetbal in een aantrekkelijke wedstrijd. Maar Jong Engeland was gevaarlijker en had meer stootkracht in de voorhoede. Ook dit weekeinde zijn de wedstrijden voor de clubs uit Haarlem en omgeving, die uitkomen in de eerste divisie van het betaalde voetbal, van weinig belang meer. Het gaat voornamelijk nog om positieverbetering. In de eerste divisie A zal Haarlem wel van Xerxes kunnen winnen in een thuiswedstrijd, terwijl VSV tegen SVV in Rotterdam ook tot een redelijk resultaat moet kunnen komen. RCH en Stormvogels krijgen het beide in uitwedstrijden verre van gemakkelijk, maar de Racing heeft eerder kans winst mee naar huis te nemen dan de IJmuidenaren. Mocht Storm vogels overigens verliezen of gelijk spelen en Blauw Wit winnen (van Hermes DVS), dan zijn de Amsterdammers kampioen van hun afdeling. Winnen beide, dan heeft Blauw Wit aan één punt voldoende uit twee wed strijden. Voor EDO staat geen wedstrijd op het programma. In de hoofdklasse is de strijd nog lang niét beslist. Maar daar speelt men dan ook vier wedstrijden meer. Voor morgen stdafi Weer vele spannende wedstrijden op het programma er bestaat echter weinig kans dat er veel meer tekening dan thans komt boven en onder aan de rang lijst. De standen in de hoofdklasse en eer ste divisie zijn op het ogenblik als volgt: Eerste divisie A: Eerste divisie B: ADO 26 42 Blauw Wit 27 43 Alkmaar 27 37 Stormvogels 26 37 Limburgia 27 34 DFC 27 33 Helmondia 26 29 Volendam 25 29 Haarlem 26 28 Vitesse 26 28 Xerxes 25 27 Sittardia 26 28 SVV 26 27 RCH 26 28 HVC 26 27 HDVS 25 27 VSV 26 26 Excelsior 25 26 Graafschap 27 26 SHS 27 25 Wageningen 26 23 Rigtersbleek 26 24 KFC 26 23 Helmond 26 23 Roda Sport 26 22 EDO 27 22 Volewijckers 26 21 AGOVV 27 18 DWS 28 20 Fortuna (VI.) 26 15 Emma 28 10 EBOH 26 12 Hoofdklasse: NAC 30 32 DOS 30 31 Ajax 30 42 NO AD 30 29 Enschedé 30 38 Amsterdam 30 29 Fortuna 30 38 Rapid 30 28 Feijenoord 30 37 GVAV 30 25 MVV 30 37 BW 30 24 PSV 30 33 Elinkwijk 30 20 Sparta 30 33 Eindhoven 30 16 VVV 30 33 Willem II 30 15 De vriendschappelijke wedstrijd tussen PSV en Lokomotiva is door PSV met 8-1 gewonnen, ruststand 3-0 De bekende Britse prof Trevor Ford 'maakte in deze wedstrijd zijn Nederlands debuut. Hij deed dit meteen goed, want van de acht doel punten van PSV, scoorde hij er vier, ter wijl hij in drie andere goals een positief aandeel had. In de tweede klasse A van de amateur- competitie gaat de strijd om de bovenste plaats in onverminderde hevigheid voort. OSV een van de kandidaten ontmoet Beverwyk en zal wel kunnen winnen. Van Zandvoortmeeuwen, dat ook nog een fraaie kans heeft, kan dat niet zo direct gezegd worden, want de Zandvoorters spelen een uitwedstrijd tegen West Frisia. Niettemin geloven wij in een gunstig re sultaat voor de Zandvoorters. De overige wedstrijden in deze afdeling zijn: Hollan- dia-Zaandijk en Schoten-WFC. In de tweede klasse B speelt HFC de laatste wedstrijd van het seizoen. WA is de tegenstander. De Haarlemmers komen met enkele invallers uit en zullen dus alle krachten moeten inspannen om een rede lijk resultaat te behalen in deze uitwed strijd. In de derde klasse zijn verder vastge steld: ZVV-Kinheim, IVV-Terrasvogels, WSV-EHS en Hillegom-Wilhelmus. In de vierde klasse wordt gespeeld: ASV/Arse- nal-Bloemendaal. tolv ADVERTENTIE Astley was rondom 1840 in Engeland het grootste circus en ook het beroemdste. Vooral de uit Vlaanderen afkomstige hoge schoolrijder Andrew Ducrow deed van zich spreken. Deze artiest schijnt het paardrijden wel zodanig meester geweest te zijn, dat het een verrukking was om zijn plastische stan den te paard te gaan zien. Op de edelste paarden trad hij op als Romeins Gladiator, ridder in volle wapenuitrusting of Tirools- jager. Hij had de faam de beste ruiter ter wereld te zijn, die als een monument van klassieke beeldhouwkunst te paard zat. Toen hij later directeur van het circus Astley was geworden, bracht hij vele nieuwe verras singen zoals.. Leest u hierover en over al die kleurige ge schiedenissen van wereldberoemde circussen en artiesten in het circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Een boeiend en af wisselend verhaal met talloze penteke ningen, vele prachtige kleurenplaten en plaatjes; geschreven door de circuskenners bij uitstek J. v. Doveren en Fred Thomas. Voor slechts f 2.50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboterleverancier of recht streeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum". Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rembours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bij behorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag De honkballers beginnen dit weekeinde niet alleen volledig, doch ook voor de diverse rayons is een volledig programma vastge steld. Uiteraard gaat de meeste belangstel ling uit naar de eersteklasse .negentallen In de eerste plaats wijzen wij op de plaat selijke ontmoetingen EDOTYBB van middag op het EDO-terrein in Haarlem noord en HCK- Sportclub Haarlem, welke wedstrijd zondagmi'.g om half drie gespeeld zal worden in Overveen achter het Kennemer lyceum. Gezien de resultaten van verleden week is een voorspelling in deze ontmoetingen bijzonder moeilijk. Ook EHS, Kennemerland en Schoten komen reeds vanmiddag in eigen omgeving binnen de hjnen. Het EHS-negental heeft aan de Kleverparkweg in Haarlem de beste kan sen tegen TIW (Amsterdam); Kennemerland is uitstekend gestart en krijgt ook nu weer (aan de Brederodelaan) goede winstkansen tegen de nieuwe eersteklasser De Vole- wijekers. Landskampioen Schoten ontvangt ABC, welk negental tegen O WO verras send met een overwinning begon. Wij ge loven nog niet dat dit ook tegen Keulemans en de zijnen zo gemakkelijk zal gaan. Onder zeer moeilijke omstandigheden behaalde HHC in de thuiswedstrijd tegen EHS een kleine overwinning, doch wij kunnen toch annemen dat de uitwedstrijd tegen de nieuwe Amsterdamse eersteklasser Blauw Wit de HHC'ers geen al te grote moeilijkheden zal brengen. De Haarlemse negentallen HFC "Haar lem" en RCH zullen dit seizoen in de over gangsklasse proberen het verloren terrein te herwinnen De HFC „Haarlem" treft het reeds bijzonder slecht, want tegen de Schoten-reserves zullen de Haarlemmers grote moeite hebben een eervol resultaat te behalen. RCH gaat op bezoek bij Spartaan, welk negental verleden week slechts op het - 'o- pertje won van HHC 2. Ondanks de geleden verliezen aan spelers, menen wij dat RCH in deze ontmoeting een goede winstkans heeft. De HHC-reserves komen in eigen omgeving tegen DEC (A'dam) ook nu zal het moeilijk worden voor de HHC'ers. Voor Oosterkwartier wordt het zondag een zeer belangriike dag. Dit twaalftal moet namelük een beslissingswedstrüd snelen teeen Fortona. en wel om half drie on het veld van Koo" zaandi'kWinnen de Haar lemmers. dan bliiven zii in de tweedeklasse VeHiezen zü dan dient rw+erkwarti=r noe twee wedstrijden tegen DVD I te spelen om één nlaats in le tweedeklasse. Daar de Haarlemmers de laatste tijd in een zeer sterke formatie uitkomen, geven wij hun een behoorlijke kans om de zege te behalen. In de bekercompetitie speelt Haarlem een uitwedstrijd tegen Groen Geel. De andere Haarlemse oioegen hebben alle een thuis wedstrijd. Op het Aurora-veld sneelt Oost hoek van 122 uur tegen Allen Weerbaar 2. en van 24 uur wordt gespeeld Aurora A'dam-zuid Watervliet 2 krijgt bezoek van Archipel 3 en Nieuw Flora speelt van 24 uur op het Sport Vereent-veld tegen Land- lust. De achtste etappe van de Ronde van Spanje, van Madrid naar Cuenca over 160 km, is gewonnen door Walkowiak (Fr.) in 4 uur 26 min. 3 sec., gemiddelde snelheid 35,7 km per uur. Als tweede kwam zijn landgenoot Bauvin aan de finish, terwijl de Portugees Barbosa als derde eindigde. Voor beiden werd dezelfde tijd genoteerd als die van de winnaar. De leiding in het algemeen klasement heeft Bahamontes (Spanje) met 38 uur 46 min. 38 sec. Hij wordt gevolgd door Mo reno (Sp.) met 38 uur 49 min. 44 sec. en Motales (Sp.) met 38 uur 56 min. 53 sec. XX5ÖGOOCOOOOOOOOOOOCXDOOOOOOOOCXDOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOCO De'eerste divisieclubs van het betaalde voetbal en de amateurs tweedeklassers uit j Haarlem en omgeving komen zondag als j volgt (van rechts naar links) in het veld: VSV: Geerlofs; Pieterse en Beentjes; Van Deursen, Spaans, v d. Plas; Plan- ken, Sijbers, Den Oude, Belfroid, De Graaf. Haarlem: Snijders; Oepkes en Laan; Tielrooy, De Voogd en Boom; Jacob, Vreeken, Brussee, Ketting en Groene- j veld. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en j v. d. Brink; Lasschuit, De Vos, Hoogen- doorn; Brouwer, Biesbrouck, Vaii Braam, Kruyer en Ruis. Stormvogels: De Graaff; v. d. Oever en Post; Venus, Snoeks sr. en Tol; Groot, Snoeks jr., Jansen jr., De Boer en Jansen sr. Amateurs Schoten: Kessens; Veen en Hoogendijk; j Dinkelberg, Geurts, v. Gelder; Woning, Blankenstein, Van Oosten, Otte en Sandberg. Beverwyk: Raap; Marx en v. d. Plas; Wolterman, Minneboo en Bakkum; Springer, Crrits, De Ruyter, Van Baa- len en Van Oost. Zandvoortmeeuwen: Grijmans; Zwemmer j en Stokman; B. Water, Kerkman en Koning; Koper, Visser, Halderman, j Snoek en Castien. óooooooooooooooooooooooooooooooooooooaooooooooooooooococ Zondagmiddag vervullen de leerling pikeurs de hoofdrollen op Duindigt. De jonge garde krijgt in de Pelikaan S-prijs een select gezelschap dravers tot haar be schikking, waarmee zij wel uit de voeten zal kunnen komen. Indien Tommy Mars aan de start verschijnt zal hij voor de tweede maal kunnen winnen, doch daar hij vermoedelijk niet loopt gaat de voorkeur naar de in grootse vorm lopende Postduif- je G. Deze snelle merrie krijgt het met 40 meter achterstand op Toowel D en Tiende van Zora zwaar te verduren, doch met enig geluk zal zij ook deze taak tot een goed einde kunnen brengen. In het internationale nummer krijgt Narciso van Zora eindelijk de koers, waar in hij met een repetitie van zijn uisteken de verrichtingen kan winnen. De vraag blijft echter wat Quick Holiandia G na zijn lange rustkuur zal doen, want in ouder wetse vorm zal deze hengst een niet te overwinnen obstakel zijn. De aanwijzing zal zijn, welke keus Geersen zal doen, n.l. Emden of Quick Holiandia. Ook Nico the Saint zal zijn partij weer dapper meelopen. Bij de beginnelingen zal de strijd gaan tussen Veratonka, Uniou en Violetta D, waarvan laatstgenoemde een lichte voor keur heeft. De debuterende en goed ge fokte Victor Holiandia is een mogelijk out sider Ook in de Our Volann-prijs maken twee 3-jarigen de zaak onder elkaar uit. Verwacht mag worden, dat Vaja Con Dios over deze langere afstand Victory Queen zal kunnen slaan. De verrassing kan komen van Uranie Hanover K, die nog steeds in opgaande vorm loopt. Voor Unemdé zou de Quick Hollandia- prijs een wandeling kunnen zijn, indien de fouten achterwege bleven. Detegenstan ders zijn deze keer niet van de grote klas se, zodat zij het nu wel zal kunnen'klaren tegen Uranium H en Siera Hanover. In de 2500 meter lange Lex V-prijs gaat de voor keur naar Reyland, gevolgd door Sweet heart Julia B en Rob, die de laatste weken zeer goed, maar onfortuinlijk loopt. Bij de rennen vraagt de klassieke Heng sten- en Merriën Produkten Ren de aan dacht. Van de 7 deelnemers wordt Staats geheim de beste geacht, doch het mag geen verbazing wekken indien de beide verte genwoordigers uit de training Riem (Colony Boy en Col d'Or) voor hem zullen eindigen. In de amateursren wordt een zege ver wacht van Aquavit, vóór Kaliban. Door de bekwame mount E. van Dijk mag Beltina niet kansloos worden gesteld. OOOOOCXJOOOCOCOOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC AMSTERDAM, mei Dezer dagen j heb ik voor het eerst een zogenaamde j damesvoetbalwedstrijd gezien. Ik wilde u daarover vertellen. En gaat u zich nu niet onmiddellijk verlekkerd in de han- j den wrijven, in de veronderstelling dat u allerlei aantrekkelijk-gezouten be- j schrijvingen zult krijgen van een bijna- onaestetische vertoning op een voetbal- veld. Ofschoon ik, eerlijk gezegd, had gehoopt dat ik u die zou kunnen geven, kan dit niet doorgaan. Er was namelijk j niets' te zien, dat een dergelijke repor- tage zou rechtvaardigen. Het enige, j waar ik u een „vrolijk pikante" be- j schrijving van zou kunnen geven, is van de opmerkingen van diegenen onder de zevenduizend toeschouwers bij de wedstrijd, die kennelijk met dezelfde hoop waren gekomen. Zij hadden zich klaarblijkelijk al een week geoefend in het bedenken van grappige opmerkingen en ze moesten die kwijt. Men zat op- gewonden grapjes dooreen te schreeu wen. Maar al die lolletjes vielen zo plat op hun gezicht, dat een groot deel van het publiek met de rust het veld ver- liet. Teleurgesteld, net als wij. De zaak is namelijk, dat damesvoet bal helemaal niet speciaal onaesthetisch is, of lachwekkend, of opwindend voor l mannen. Het is alleen maar slecht voet- bal. Dameshockey is een algemeen aan- vaarde vorm van balspelen en niemand j zal er iets kwaads van willen zeggen. Welnu, hetzelfde geldt voor voetbal, door vrouwen gespeeld. 'Al die meisjes doen echt hun best; ze lopen zo hard mogelijk, ze schieten soms verbazend effectief, ze koppen en stoppen de bal op de borst en ze proberen op alle j manieren het echte voetbal van het S andere geslacht na te doen. Alleen: ze kunnen het niet zo goed. Vandaar deze waarschuwing: ik geef u gaarne wat beschouwingen over deze wedstrijd, maar als u na lezing denkt: „Wat, hadden die zevenduizend manne- lijke toeschouwers niets leuker kunnen bedenken om er over te zeggen", dan ligt dit alleen aan de redactie van dit j blad, die het juist heeft geoordeeld een j aantal van de door my natuurgetrouw j doorgegeven opmerkingen te schrappen. Ik zal het haar niet kwalijk nemen; ik ADVERTENTIE rn Amper een week voor het begin van de negende internationale Tulpenrally heeft organisator Piet Mortier de schrik van zijn leven gekregen. Vrijdag 26 april ontving hij de jobstijding uit Duitsland, dat de regering van Wiirttenberg-Baden geen grote rally op haar gebied kon toestaan. Dit hield in, dat alleen na een ingrijpende route-wyzi- ging deze sterrit kon worden gehouden. En dat was op dit tijdstip technisch onuitvoer baar. In de middag vertrok de voorzitter van het organisatie-comité per vliegtuig naar Stuttgart. Een korte bespreking op het vliegveld leverde slechts weinig positieve resultaten op. Twee uur later vertrok de heer Nortier weer naar Den Haag, waar hij de leden van zijn comité Weinig bemoedi gende berichten kon melden. Doch de mensen van de RAC-west bleken niet voor één gaatje te vangen. In de nacht begonnen enkele officials maar nu per auto aan de tocht naar West-Duitsland. Zaterdagmorgen stond de heer Nortier, te zamen met twee leden van het organisatie comité, opnieuw voor de verbaasde gezich ten van de regerings-functionarissen. Moei lijke besprekingen volgden. Doch enkele uren later kon een opgewekte delegatie naar Nederland terugkeren: De rally was gered. Geringe teruggang In de morgen van maandag 6 mei zullen in Noordwijk, München, Hamburg en Brus sel, 220 equipes hun grote rally-avontuur beginnen. Drie minder dus dan in 1956. Een teruggang overigens die niet al te drama tisch moet worden opgenomen. Want de rally van Sestrières, de eerste rit die telt voor het Europese kampioenschap groot- toerisme, bracht het slechts tot 119 inschrij vingen, de rally van de Acropolis moest het dit jaar zelfs met niet meer dan 80 equipes doen. Twee landen zijn door grote contigenten vertegenwoordigd, 103 Nederlandse teams komen aan de start, maar ook 78 Engelsen. Met recht een internationaal evenement, want behalve deze grote groepen, zullen onder meer 13 Duitsers, 8 Zweden, 5 Denen, 4 Fransen, 3 Tsjechen, 2 Noren, 1 Ier en 1 Griek om de begeerde handgesmede Zilve ren Tulp strijden. In Noordwijk aan Zee zal het weer gezel lig druk worden. Maar liefst 185 wagens zullen hier voor Huis Ter Duin worden „weggevlagd". Hamburg trok 12 deelnemers Brussel 13 en München 10. In de wedstrijdklasse rijden ditmaal 210 equipes, in de rallyklasse 10. Variatie Het zal een gevarieerd „veld" zijn dat op de 6de mei start. Zesenzestig verschil lende wagentypen zullen de ruim 3300 km lange tocht rijden. Ford wordt vertegen woordigd door 16 wagens van verschillend soort, Porsche door 13, Jaguar door 12 en Triump door 11. En natuurlijk komen er weer de snelle Mercedessen. 12 stuks, waarvan 6 „racekanonnen" van het type 300sl. Maar ook de kleinere, ja zelfs de allerkleinsten rijden het parkoers. Elf kleine, handige Goggomobils zullen trach ten hun opvallend goede prestaties van 1956 te herhalen en zo mogelijk nog te verbeteren. De slotraces Geen tulpenrally zonder zijn klasse mentsproef op het circuit van Zandvoort. Dus ook dit jaar zal de laatste proef daar plaats vinden. De wagens, verdeeld in klas sen zullen op het circuit een snelheidsrace over 5 ronden (ongeveer 21 km) houden Van een felle strijd kunnen de toeschou wers hier genieten. Het eindklassement Winnaar wordt de equipe met het klein ste aantal strafpunten in de rally. Bij ge lijke aantallen strafpunten beslist het aan tal behaalde winstpunten in de klasse mentsproeven onderweg. Een interessante omstandigheid is nog, dat bij een gelijk aantal winstpunten in de klassementsproe ven onderweg de prestaties van de be trokken deelnemers op Zandvoort voor de algemene rangschikking de doorslag zal geven. heb slechts als verslaggever gefungeerd. Om te beginnen, zullen we dan de opmerkingen over de figuren en vooral i de benen van de betrokken voetballers in deze wedstrijd slechts even aanstip pen. Zij werden gemaakt, laat dat u genoeg zijn. Hetzelfde geldt voor de' veronderstellingen, die men uitte over 8 de gronden die de mannelijke scheids- rechter wel moesten hebben bewogen j g om bij deze gebeurtenis op te treden, j Idem voor de observaties over de ene rechtsbuiten, die inderdaad een opmer- kelijk aantrekkelijk meisje was. En dito voor de andere rechtsbuiten, die daar het tegendeel van was. Toegegeven, dat het een ongewone sensatie is achter je een schrille vrouwenstem te horen, die roept: „Geef 'm een dreun, Annie" blijft de serie commentaren, die gegeven werden op een uitval van een der keepers van een kwaliteit, die nergens óp zou vallen. Om dan nog maar te zwijgen over wat ten aanzien van een van de grensrechters werd gezegd, toen g hij galant een verdwaald-struikelend l speelster in zijn armen had opgevangen. Neen, nu ik er aan begonnen ben, 1 blijft er eigenlijk aan vermeldenswaard- grappigs niet over. Blijft er zelfs hele- m&al niets over. Behalve deze conclusie: damesvoetbal is niet leuk, niet aan- trekkelijk, niet elegant om te zien. Maar ik heb meisjes van een hockey-veld j zien komen in een toestand, waarin ook bij de mooiste niets meer van enige j charme was overgebleven, en hoe som mige vrouwelijke roeiploegen na een race weer aan wal sthppen willen wij ook maar liever vergeten. Dit geldt ook voor vijf meisjes, die net tweehonderd meter zeer hard hebben gelopen en voor hun fier gebouwde zusjes, die er j voor zorgen dat Nederland voortdurend maar wereldrecords zwemmen behaalt. 8 Niettemin zijn dat allemaal keurige, 8 fatsoenlijke, geaccepteerde vormen van sport voor vrouwen. Voetbal is dat niet. 8 Maar het is dan ook, als extraatje, j 8 nog bijzonder vervelend. A. S. H 8 <XXXX)OOC)OCXGOOOOOdOOOOOOOOOCXXXX)QC)OOOOOOOOOaxy X xxoooooo De heer Emilio Giussanni, voorzitter van de zwemciub Alma Juventus in Milaan, deed kortgeleden een aanbod aan de Bus- sumse zwemster Corrie Schimmel van de zwemciub „Het Gooi", om naar Milaan te komen teneinde daar geruime tijd in zijn huishouding te assisteren en tevens in zijn club te komen zwemmen. Dit aanbod hield niet alleen de wens in dat Corrie Schimmel zijn dameszwemploeg zou komen versterken, maar bood tevens de Bussumse de gelegenheid Italiaans te leren. Naar wij echter van de zijde van het Gooi-bestuur vernemen, zal aan deze uit nodiging geen gevolg worden gegeven, daar de ouders van de zwemster ertegen zijn, dat hun dochter zo lang van huis is. Ook Corrie zelf voelt er bij nader inzien weinig voor om haar zwemvriendinnen zo lang in de steek te laten. Alleen in een totaal andere omgeving te zijn, lokt haar in het geheel niet aan. Wel licht dat als compensatie in de komende winter een uitgebreide trip naar het zonni ge zuiden kan worden gemaakt.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9