Eerbetoon bij het monument en stille tochten naar urnenveld TYPEN pmi 4 Goth. fauteuils wioecpo Agenda voor Velsen Voor Moeder Fa. DE VILDER Onze j meuheBaanhiedingen Gothisch bankstel Moderne eiken huiskamer Zware Gothische huiskamer V lUVkllU Korte stoeten - indrukwekkende ogenblikken 't Centrum was te klein Amsterdamse Beurs Vanmorgen in de vishal en op zee 1 'rouwfoto 's steeds aan de spits in kwaliteit en prijs 9 KENNEMERLAND HERDACHT ZIJN DODEN Nijgende vaandels De zin Bloemenweelde Stille tochten Vlag in top In Noord En Beverwijk In Heemskerk In Wijk aan Zee En in Castricum Agenda voor Beverwijk J. A. van Herwaarden plotseling overleden Scheepvaart Fotobureau CHR PIETERSl ADVEÜTÜ^T IN DIT BLAD Electrische Koffiemolen Strijkbout Electrische Kachel Wasmachine Centrifuge MAANDAG 6 MEI 1957 VELSEN HEEFT ZATERDAG onder wisselend, vlagerig weer zijn doden herdacht in bijeenkomsten op het Plein 1945, waar het talud van het verzetsmonument dank zjj veler gaven een kleurige bloemencirkel werd en in de vallende schemer rond de vyver in de urnentuin van het crematorium plechtigheden, die een kleine, trouwe schare trokken, maar desondanks hun volle zeggingskracht ontplooiden in deze betekenis-zwangere namiddag van de vierde mei. De schooljeugd heeft aan de voor avond van de bevrijdingsdag, die deze maandag met wapperende vlaggen op een bitter-koude wind inzette, een moment verwijld op het centrale punt, dat Velsen aan zijn oorlogsherinneringen heeft gewijd. Daar kwamen tegen tweeën de deputaties der scholen bijeen met hun leerkrachten en in een lang défilé is de eer betoond aan vlaggen en gedenkteken, met bloemen, eerbiedig op het gras gevlijd en een korte toespraak door het Santpoortse schoolhoofd de heer D. J. Scholten. Slechts weinig volwassenen waren achter de afzetting samengekomen, om deze korte ceremonie bij te wonen, maar toen de kinderen uit het Patronaat optrokken naar de kleine steentjes van het Plein, was zij er plotseling: de ontroering van deze vierde mei, die niet gebonden is aan persoonlijke herinnering of eigen leed, maar die tastbaar kan worden onder een vlag, bij een lied, een enkel woord. De vlaggen hingen rouwend rondom, het lied klonk uit de jonge kelen van Ad Blühms „Zingende klokken" en het woord is gesproken door de heer Scholtens die zijn jong gehoor in gedachten terugvoerde naar de rampzalige jaren tussen 1940 en 1945, waarbij hij er van uitging, dat de meesten weinig of niets meer weten van oorlog en bezetting. Het Wilhelmus be sloot de plechtigheid, zoals het ook later op de middag de bijeenkomst der vereni gingsdeputaties beëindigde. Dit keer was de belangstelling buiten de hekken aanmerkelijk groter, maar nog niet overweldigend en het verkeer kon vaak weer niet het fatsoen opbrengen, even in te houden bij deze plek van ernst en inkeer In de stoet, waaarvan de kop werd ge vormd door het college van burgemeester en wethouders, de Velser Gemeenschap met daarachter de verschillende vereni gingen, is Velsen naar het monument ge komen. Een front van vaandels en vlag gen, een achtergrond van koraalmuziek en weer de vlaggen half van stok: de sfeer van deze winderige middag werd over spoeld door veler herinnering aan het wrede verdriet, dat een bezetter over de lage landen zaaide. Ds. J. v. d. Mije uit Zandvoort heeft in enkele treffende zinnen de vraag naar de zin dezer herdenking opgeworpen hij meende haar voluit bevestigend te kunnen beantwoorden en herinnerde er aan, hoe eerder in de middag de zon plotseling over de verzamelde jeugd ging schijnen de zon, die bijna symbolisch is voor de ge dachte aan de bevrijding. Ook in 1945 wist dit volk, dat zijn jeugd weer de zon van de vrijheid zou mogen voelen en het offer, dat daarvoor gebracht is, werd zeker niet vergeefs gestort. Voorts gaf de predikant rekenschap van de gedachte, dat men bij dit monument en op dit uur in eenheid samen is, ondanks de verschillen, ondanks de tegenstrijdigheden. Hij eindigde met enige versregels van Willem de Merode en vervolgens is de bloemlegging ingezet door het Velsense college, dat namens het ge meentebestuur een krans van heldere, gele tulpen aan de voet van het gedenkteken liet leggen. Kransen en bloemen zonder tal, eenvou dige ruikers en sierlijke toeven zijn daarna in eerbiedige bewogenheid uit de handen der velen op het vochtige gras geschikt, zodat de groene heuvel aan de voet van het Velsense monument een fel-gekleurd mozaiek werd, dat zondag en ook vandaag veler ogen tot zich trok. Velen hebben daarna de voetsporen van hun afgevaar digden gedrukt en een stille omgang om de Franse zandsteen gemaakt, die in het hart van Velsen een stille herinnering vormt, maar op deze zaterdagmiddag weer om het memento werd, dat steeds meer nodig lijkt te worden, opdat dit volk niet te snel vergeet. In de vallende avond heeft een klein deel van Velsen zich wederom onder de gesel van hagelbuien opgemaakt nu voor de „stille tochten", die uit de verschillende gemeentedelen samenvloeiden in de urnen- tuin van het Crematorium, waar de voor avond met gele luchten en wolkenflar den en de klank van klokgebeier op wacht stond rond die statige plek in het duin waar bij de graven der gesneuvelde ge- 3% '/o Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K.L.M. Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v Ommeren H. V. A Verg. Deii Mijen Nmsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors ■Shell Union Tidewater Slotkoers vrijdag 90% 191 y4 335% 18214 308/4 295 288 exd. 292 149 41614 255 922 186,20 7814 124 171% 18014 285 10314 96 200 163% 171 167 190 65 435/16 84% 39% Voorbeurs koersen 193 295 423 187,20 124 allieerde militairen de erewacht betrokken was en vele honderden eerbiedig hun groet brachten. Met het kardinaalsrood van de uniformen der IJmuider Harmonie cp de open plek aan de oostkant van de vijver en daarvoor een massaal koor, samengesteld uit diverse zangverenigingen, heeft de burgerij zich opgesteld de directe nabestaanden bij het monument, de overigen in een grillige lijn langs de vijverrand. Het „Domine salvam fac. Reginam nos- tram!" van A. Giesen klonk en de klokken vielen kort daarop stil de „Last Post" luidde de twee minuten stilte in, die over het land daalden als zachte vleugels en rondom de spiegelende watervlakte kwa men al die gedachten los aan wat gepas seerd is en nog zo vers lijkt twee mi nuten lang, die de droefenis van elk per soonlijk gemis leken te sublimeren in de stilte van dit devote moment. Langzaam rees het rood-wit-blauw bo ven het gedenkteken en met de eerste tonen van de koorzang werd ook de stilte gebroken. Een bloemenhulde der nabestaanden een défilé van allen, die naar Westerveld gekomen waren een gewijde rustpoze in de dagelijkse gang was voorbij en de voe ten richtten zich weer terug door de don kerder wordende tuin, waar de bronzen paddestoelen hun lichten ontstoken hadden. Terug naar huis, met de schrijnende droefenis nog diep in het hart. Behalve bij de Hoogovens heeft de dodenherdenking zaterdagmorgen ook bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen N.V. en de N.V. De Plaatwellerij een sober karakter gekregen. Bij de papierfabriek geschiedde de her denking 's morgens te ongeveer elf uur bij de bronzen plaat met de achttien namen „Het personeel gedenkt", die tijdens de uiterst korte plechtigheid was geflankeerd door twee half van stok gehesen nationale vlaggen. Slechts enige leden van de beambten- contactcommissie en van de bedrijfskern waren hier om met hun bloemenhulde naast die van de directie de gevalllenen te gedenken en enige ogenblikken in stilte voor het monument te vertoeven. Bij de N.V. De Plaatwellerij werd de plechtigheid om half tien gehouden, waar echter een groot aantal personeelsleden ge tuige was van de sobere herdenking voor de herinneringsplaat. Ook hier werd niet gesproken, doch alleen kransen gelegd door de directie en van het personeel. Dit laatste geschiedde door een familielid van een van de slachtoffers. Zaterdagmiddag is bij het Beverwijkse bevrijdingsmonument nabij Westerhout een krans gelegd door de heer C. W. Welge moed, voorzitter van het Comité Appèl E. Cie Zóschen", genaamd naar het straf kamp, waar sinds april 1944 na de razzia vele opgepakte Beverwijkers werden ge vangen gehouden. Deze kranslegging geschiedt jaarlijks en inplaats van Amsterdam had het comité nu Beverwijk uitgekozen voor deze plechtig heid, omdat tijdens de beruchte razzia zulk een groot aantal jonge Beverwijkers zijn weggevoerd, waarvan een groot aanta1 niet meer is teruggekeerd. De heer Welgemoed was in zijn rede van mening, dat het verleden ons iets heeft te zeggen voor de toekomst en kon tevens niet nalaten om namens het comité te protesteren tegen het feit dat men langs gerechtelijke weg moet trachten steun voor de oorlogsslachtoffers los te krijgen. Nadat de krans was gelegd sprak burge meester J. G. S. Bruinsma enkele woorden van dank aan het comité, om ook aan Be verwijk te denken in de rij van gemeenten. Voor het comité was het jammer te moeten ervaren dat slechts drie van de honderden oud-razzia slachtoffers uit Be verwijk gehoor hadden gegeven aan de oproep om bij deze plechtigheid aanwezig te zijn. Des avonds kon echter de bovenzaal van de veiling 't Centrum de vele deelnemers aan de Nationale Herdenkings-bijeenkomst bijna niet bevatten. De Vereniging van Oud-illegale werkers in Beverwijk had de organisatie van deze bijeenkomst in handen en de voorzitter, de heer F. van Galen, sprak een kort begroetingswoord tot de vele aanwezigen, waaronder vele leden uit het voormalig verzet, burgemeester en wethouders alsmede vele geestelijken. Het Gereformeerd Evangelisatie Zang koor Beverwijk-Velsen, onder leiding van de heer H. Slings, zong achtereenvolgens „Steal Away" bewerkt door Jac. Kort en „Zalig zijn de doden", bewerkt door F. Möring, waarna de burgemeester, de heer J. G. S. Bruinsma, in het kort de betekenis van deze bijeenkomsten uiteen zette. De burgemeester was van mening dat de herdenking van de doden belangrijker was dan de viering van de bevrijding. Men moet nooit vergeten wat de gevallenen voor ons hebben betekend en de heer Bruinsma dacht dat dit in deze jachtige tijd wel eens werd vergeten. Mevrouw Veermans droeg vervolgens voor: „Het graf van de onbekende Hol landse soldaat" en „72 doden", waarna het koor zich nog eens liet horen met „Dank lied" van M. Haydn. Na het gezamenlijk zingen van een paar coupletten van het Wilhelmus trok de grote schare langs het monument aan de Zee straat naar de begraafplaats „Duinrust". Tijdens deze wandeling sloten zich nog een groot aantal bezoekers aan. Na een bgzoek aan de graven van de- slachtoffers, waar door velen bloemen wer den gelegd, ging een ieder weer zijns weegs. Zeer velen hebben zaterdagavond deel genomen aan de stille tocht te Heemskerk. Voorafgegaan door „St. Caecilia" ging men van het Raadhuisplein, via de van Assen- delftstraat en Poelenburglaan naar de Zaalberglaan, waar twee minuten stilte in acht werd genomen. Door burgemeester H. Nielen werd een krans gelegd bij de graven van de Engelse piloten op de alge mene begraafplaats. Hierna bad hij het „Onze Vader" en werd er gezongen door een meisjeskoor onder leiding van me vrouw Van Riessen. De stoet ging vervolgens via de Maere- laan naar het r.k. kerkhof, waar pastoor Van Stijn de plechtigheid leidde. Burge meester Nielen legde hier een krans bij het graf van een Franse militair. Voorafgaande aan de tocht vond in de r.k. kerk een H. Mis plaats. In de Ned. Herv. kerk was geen dienst in verband met de bestaande predi kantsvacature. Ook in de badplaats zijn zaterdagavond de doden herdacht. Onder klokgelui begaf men zich van „De Driesprong" naar het Protestantse kerkhof, waar bloemen wer den gelegd op het graf van een onbekende geallieerde piloot. Hierna ging de stoet naar het monument aan de Zwaanstraat, waar eveneens een bloemenhulde plaats vond. Na deze plechtigheid werd twee mi nuten stilte in acht genomen. In Castricum vond de herdenking plaats op het kruispunt Castricum-Limmen-Uit- geest bij het daar opgerichte monument. Na het halfstok hangen van de vlaggen luidden gedurende t en minuut de klokken. Daarna werd in alle Castricumse kerk gebouwen een herdenkingsdienst gehouden. Om acht uur werd door burgemeester C. F. Smeets en burgemeester Bosma van Lim- men na 2 minuten stilte in acht te hebben genomen, een krans gelegd aan de voet van het monument. Namens de familie leden van de gevallenen legde de heer Ho- berg een krans. Door allen werden tot slot twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen. De herdenking vond zijn slot in een défilé langs de graven van de gesneu velde geallieerden op de algemene begraaf plaats bij de Hervormde kerk. MAANDAG 6 MEI Thalia, 20 uur, „Heuvels in vlammen". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30-12 en 14-16.30 uur. KZOS, 20 uur, Patronaatsgebouw, toneel uitvoering. DSS, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, feest avond. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.3017.30 en 1921 uur. DINSDAG 7 MEI Thalia, als maandag. Rex, als maandag. Pieter Vermeulenmuseum, als maandag. Openbare leeszaal en bibliotheek, open van 10—12.30 en 14.30—17.30 uur. P.v.d.A. Velsen-N., 20 uur, zaal Van Diepen straat, sluitingsavond. Toneelver. „Jan van Dommelen", 20 uur, zaal Zomerlust, toneeluitvoering. DSS, als maandag. „Chr. Meisjesclub „Kleine Kracht", Ned. Herv. Jeugdgebouw, kinderoperette. Renners van Kennemerland naar België Vier leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" nemen deel aan de wielerwedstrijd in België „Omloop der drie provinciën", die op zondag 12 mei wordt ge houden. Het zijn J. Groot. C. Niesten, D. de Ruiter en A. Geldermans. „De Heilige Vlam" bij K.N.A. Onder regie van mevrouw Ruth Snel geeft de toneelvereniging „Kunst na Arbeid" te Beverwijk op zaterdag 11 mei in het Ken- nemer Theater een opvoering van het toneel spel „De Heilige' Vlam". MAANDAG 6 MEI Kennqmer Theater, 19 en 21.15 uur: „De man in de regenjas". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Machi nist". W.B. Theater, 20 uur: „Ciske de rat". Kennemer Theater, 20 uur: „Nacht in de middag", toneelavond, Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1920 uur; lees- en studie- hoek geopend van 1517 en 18.30 20.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliothee,k geopend van 1518 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. DINSDAG 7 MEI Kennemer Theater en Luxor Theater, als maandag. Zeewijkschool, 20 uur: Vrouwengroep Par tij van de Arbeid. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 en 19.3020.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees. en stu diezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur. Jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. In de leeftijd van 66 jaar is te Aerden- hout plotseling overleden de heer J. A. van Herwaarden, president-directeur van Van Herwaarden's Kalkzandsteenfabrieken n.v. te Hillegom. De heer Van Herwaarden was in 1911 in dienst getreden bij de Kalk zandsteenfabriek in Hillegom. Van 1919 tot 1923 was hij directeur van de Leidsche Kalkzandsteenfabriek. In 1925 richtte hij de Katwijksche Kalkzandsteenfabriek op, waarvan hij sinsdien onafgebroken de lei ding heeft gehad. In 1947 werd hij presi dent-directeur van de fabriek te Hillegom. De heer Van Herwaarden was voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Kalk- zandsteenproducenten. Voorts was hij lid van de Hoofdcommissie voor de norma lisatie in Nederland, bestuurslid van de Bedrijfsvereniging voor de steen-, glas-, cement- en fijnkeramische industrie en ruim twintig jaar lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Gedurende een aantal jaren was hij lid van het dagelijks bestuur van de Pro testants-christelijke werkgeversorganisa tie. Hij maakte deel uit van de industriële missie, die enige tijd geleden onder leiding van minister Zijlstra een bezoek bracht aan Zuid-Afrika. De heer Van Herwaar den was pas uit Zuid-Afrika in ons land teruggekeerd. De teraardebestelling vindt woensdag om twee uur op de begraafplaats „Wes terveld" te Driehuis plaats. Maandag binnen Op maandagmorgen, de zesde mei, wa ren aan de IJmuidense afslag 51 schepen, waarvan acht trawlers en trawlloggers, met 7000 kisten vis, waarvan 1470 kisten schelvis, 560 wijting, 500 kabeljauw en gul, 420 koolvis, 450 haring, 1860 makreel, 1106 schol, 15.000 kg tong. De Postboy was present met 1065 kisten, waarbij 170 schelvis, 290 makreel, 330 ha ring, 100 koolvis, 170 wijting en 75 stuks stijve; de Ariadne met 800 kisten, waarbij 275 schelvis, 375 makreel; de Klaas Wij- ker met 690 kisten, waarbij 140 schelvis, 100 kabeljauw en gul, 280 makreel, en 100 stuks stijve; jde Thorina met 750 kisten, waarbij 230 schelvis, 120 koolvis, 180 ma kreel en 180 stuks stijve; de Elie (van een afgebroken reis) met 320 kisten, waarbij 190 schelvis, 110 kabeljauw en gul en 120 stuks stijve; de Maria van Hattem met 675 kisten, waarbij 190 schelvis, 310 ma kreel, en 60 stuks stijve; de KW 123 met 390 kisten, waarbij 150 makreel, 160 stuks stijve kabeljauwen en de SCH 135 195 kisten, waarvan 80 schelvis, 100 makreel, 115 haring en verder 280 stuks ijs- en 420 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart zorgde voor 15.000 kg tong, 1100 kisten schol en 300 stijve kabeljauwen. Voor de export De export nam vanmorgen regels grote kabeljauw af voor f 68-f 100, kleine voor f 38-f 49 en kisten kabeljauw voor f 82- f 92. Grote schelvis bracht van de export f 19-f 26 op en grootmiddel f 19-f 24. Er was vanmorgen om negen uur nog niet veel tong verkocht: grote tong haalde f 3, grootmiddel f 2,80, kleinmiddel f 2.90, tong I f 2,65 en tong 2 f 2.30. Het binnenland in De binnenlandse handel nam vanmor gen de grove makreel af voor f 30f 27, gewone makreel ^voor f 20-f 14 en haring voor f 20-f 18. De wijting ging van de hand voor f 23-f 16, kleinmiddel schelvis voor f 23-f 17, pennen voor f 23-f 18 en braadschelvis voor f 23-f 17. Grote gul bracht op f 33-f 28, middel f 28-f 25 en tor gullen f 26-f 20. De zwarte koolvis haalde f 49-f 44, grote gullenmaat f 16-f 18, klein f 14-f 16. Witte koolvis ging van de hand voor f 67-f 76 en leng voor f 51 -f 56. En op zee Ook gisteren was het slecht weer om de Noord. De trawlers lagen gisteravond al 24 uur te steken tegen de 57ste N.B. Za terdag werden nog 80-120 manden hoops scheep gehaald. De Amsterdam ving in twee trekken 60 manden; de Emma van een trek 80 manden makreel en de Allan- water 40 manden. De loggers op 57 N.B. vingen zaterdag 100-120 manden hoops, maar lagen zondag ook te steken. Samenwerking" naar Texel In een circulaire is aan de leden en hun dames bekend gemaakt dat de visserij ver eniging „Samenwerking" dit jaar als doel van haar uitgaansdagje het eiland Texel heeft gekozen. Als data zijn vastgesteld 15 en 22 juni en met het oog op een grote toeloop wordt ook nog 29 juni gereserveerd. Vertrektijden vloot De Vlaardingse haringvloot zal op dins dag 21 mei om 6 uur 's morgens zee kie zen; de Scheveningse loggers vertrekken om 8 uur en de Katwijkse en IJmuidense scheiien om 10 uur. „Curacao" op zegel Maandag 13 mei zal aan boord van de trawler IJm. 99 „Curacao" symboliek de eerste zomerzegel van dit jaar worden ver kocht. Verkoper is voor deze gelegenheid de directeur-generaal van de P.T.T. ir. v. d. Toorn en koper van de eerste zomerze- gels is schipper H. Krab uit IJmuiden van de „Curacao". De trawler van schipper Krab heeft model gelegen voor de afbeel ding op de zomerzegel van 0.10. Almdijk, 3 te Le Havre. Alpherat, 4 te New York v. Vitoria. Amstelland, 4 te Santos. Aegis, 4 te Mobile v. Port of Spain. Alhena, 4 te Montevideo v. Buenos Aires. Aldabie verm. 23 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alnati, 5 te Buenos Aires verw. v. Rotterdam. Aludra, 9 te Amsterdam verw. Alblasserdijk, 4 v. Antwerpen n. Rotterdam. Attis pass. 4 Ushant n. Madeira. Alcor, verm. 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Ariadne 4 70 m. w.n.w. Malta n. Ceuta. Axeldijk, 4 te Antwerpen. Aagtedijk, 4 te Genua. Aalsum, pass. 5 Las Palmas n. Dakar. Algenib, 4 v. Freetown n. Amsterdam. Almdijk, 5 te Antwerpen. Alphacca, 6 te Vitoria. Amerskerk, 6 te Kaapstad. Amstelkroon, 6 te Kaapstad. Amstelmeer, 6 te Bombay. Andijk, 6 te Houston. Arendskerk, 6 te Marseille. Arkeldijk, 6 te Belawan. Atje Ray S, 6 te Hampton Roads. Bintang, 4 te Surabaja v. Semarang. Breda, 3 te Port of Spain n. Rotterdam. Berau, 22 te Semanrang verw. Banta, 5 te Savannah v. New York. Britsum, 3 200 m. o.n.o. Grand Bahamas n. Japan. Bloemfontein, verm. 11 v. Durban n. A'dam. Bontekoe, 4 v. Makassar n. Donggala. Bah, 4 te Bremerhaven. Banda, 5 te Savannah. Bantam, pass. 5 Key West n. Houston. Bat jan, 5 te Rastanura. Boissevain, 6 te Penang. Bonaire, 5 v. Dover n. Barbados. Borneo, 5 te Singapore. Boschkerk, pass. 4 Dakar n. Las Palmas. Boskoop, pass. 5 Beachyhead n. Curagao. Cistula, 3 te Thameshaven. Crania, 3 v. Curagao n. Durban. Casamance, 4 te Nantes. Charis, 4 te Amsterdam v. Kopenhagen. Caltex Pernis, 6 te H. v. Holl. verw. v. Houston. Cradle of Liberty, 3 110 m. z. Mozambique n. Mena. Camerounkust, 3 v. Pointe Noire n. Freetown. Cottica, 14 v. Georgetown te Amsterdam verw. Cinulia, 6 te Rotterdam verw. Calamares, 6 te Pto. Barrios. Caltex Leiden, 5 rede Sidon. Caltex Rotterdam, pass. 5 Dakar n. Las Palmas. Carrillo, 6 te New York. Congokust, 4 v. Dakar n. Duinkerken. Corilla,, 5 te Townsville. Coryda, 5 v. Saigon te Pladju verw. Doris, 2 v. New Orleans n. Maracaibo. Delfshaven, 4 te Diego Surrez. Delfland, pass. 5 Ouessant n. San Juan. Dorestad, 5 v. Philadelphia n. Curagao. Esso Den Haag,, 5 te Sidon v. Fawley. Eemdijk, 4 te Havana v. Lissabon. Esso Den Haag, pass. 4 Zuid-Kreta n. Sidon. Elizabeth B 6 te San Juan. Erinna, 6 te Surabaja. Graveland, 4 te Porto Alegre. Groote Beer, 11 v. Kaapstad te Rotterdam verw. Gabonkust, 4 te Amsterdam verw. Gaasterkerk, 4 te Shanghai v. Hongkong. Guineekust, 2 te Hamburg. Hector, 4 te Algiers v. Lissabon. Hispania, 4 te Rotterdam. Helena, 4 te Port Au Prince v. Cap Haitien. Helicon, 4 te Curagao v. New York. Hera, 4 te New York v. Fort Liberte. Hersilia, 4 te Port of Spain v. Carupano. Hilversum, 4 v. Dakar n. Las Palmas. Hathor, 9 te Rotterdam verw. Hermes, 4 te Bremen n. Hamburg. Hecuba, 6 te San Juan. Isis, 11 te Rotterdam verw. Japara, 3 500 m. n.o. Durban n. Belawan. Jagersfontein, 8 te Amsterdam verw. v. Durban. Johan van Oldenbarnevelt, 11 v. Tandj. Priok te Amsterdam verw. Joseph Frering 3 v. Monrovia n. IJmuiden Kabylia, 3 v. Montevideo n. Mena Al Ahmadi. Korovina, 4 v. Wellington n. Curagao. Karimata, 4 te Marseille. Kaasterland, 5 v. Paranagua n. Rio de Janeiro. Kermia, 5 v. Geelong n. Miri. Kosicia, 5 v. Curagao n. Rotterdam. Kota Agoeng, pass. 5 Ouesant n. Marseille. Kota Gede, 4 v. Durban n. Belawan. Kieldrecht, pass. 3 Ouessant n. Las Palmas. Lombok, 3 v. St. Vincent n. New York. Langkoeas, 4 rede Port Sudan. Luna, 5 te Rotterdam verw. Louis Lantz, 4 20 m. z.w. Finisterre n. L. Palmas. Lemsterkerk, 4 v. Mombasa n. Las Palmas. Laertes 5 te Durban. Lawak, 4 v. Port of Spain n. Kaapstad. Loosdrecht 5 v. Abadan n. Bahrein. Meliskerk, 4 te Genua v. Marseille. Mentor, 9 te Rotterdam verw. Muiderkerk, 4 v. Newcastle n. Brisbane. Mylady, pass. 4 Cape Vincent n. Emden. Maasdam 6 te New York. Macoma, 4 v. Dar Es Salaam n. Abadan. Mariekerk, pass. 3 Ouessant n. Lissabon. Marisa, 5 te Stanlow. Meliskerk, 5 v. Genua n. Port Said. Mitra, 5 te Stanlow. Mijdrecht pass. 5 Comoro eil. n. Mena Al Ahm. Maureen 6 te New Orleans verw. Nieuw Amsterdam,8 te New York v. Havana. Noordam, verm. 4 v. Rotterdam n. New York. Notos, pass. 3 Finisterre, 8 te Rotterdam verw. Ondina, 3 v Pta Cardon n. Dakar. Ophir, 4 te Singapore v. Belawan. Oranje,verm. 9 v. Amsterdam n. Tandjong Priok. Oranjefontein, 3 v. Amsterdam n. Durban. Oranjestad, verm. 9 v. Amsterdam n. Pto. Limon. Orestes, pass. 4 Vlissingen n. Amsterdam. Oldekerk, 4 te Lorenzo Marques. Ouwerkerk, 5 te Bordeaux. Prins Willem IV, pass. 3 Detroit n. Montreal. Rijndam, 3 v. Madeira, 5 te Casablanca verw. Plancius, 4 te Surabaja n. Makassar. Polyphemus, 4 te New York v. Paulsborough. Pygmalion, 4 te Port Au Prince v. Jeremie. Prins Willem V, 4 te Hamburg verw. Peperkust, 3 te Antwerpen. Perna, 6 te Balikpapan. Prins Alexander, 5 v. Port Alfred n. Le Havre. Purfina Nederland, 5 v. Kuwait n. Genua. Rita, 4 te Pladju v. Surabaja. Rempang, 4 te Takubar v. Shanghai. Rijndam, 14 te Rotterdam verw. Raki, 3 dw. Ras Al Hadd n. Bahrein. Rondo, 3 450 m. o. Seychellen n. Belawan. Raki, 5 te Bahrein. Ridderkerk, 5 te Mombasa. Riouw, pass. 5 eil. Guam n. Vancouver. Roebiah, pass. 5 Lor. Marques n. Glasgow. Straat Banka, 3 v. Singapore n. Tj. Priok. Sumatra, 3 v. Dakar n. Durban. Singkep, 4 v. New Orleans n. Newport News. Soestdijk, 4 te Antwerpen v. Le Havre. Solon, 4 te Carthagena. Seven Seas, verm. 7 v. Montreal, 16 te Rotter dam verw. Sibajak, 12 v. Rotterdam te Wellington verw. Statendam, 7 v. Rotterdam n. New York. Senegalkust, 4 ten anker rede Winneba. Sirrah, 15 te Landsend verw. Sunetta, 4 300 m. z.o. Bangkok n. Bangkok. Salatiga, 6 te Loa Angeles. Sibajak 4 v. Papeete n. Wellington. Stad Arnhem, 5 te Norfolk. Stad Delft 5 te Narvik. Stad Haarlem, 6 te Bagnoli. Stad Maassluis, pass. 4 Kp. St. Vincent n. R dam. Stad Schiedam, 4 v. Melilla n. Rotterdam. Stad Vlaardingen, 4 v. ëarvik n. Rotterdam. Stentor, 3 v. Houston n. Curagao. Straat Mozambique, 5 te Lor. Marques. Sunetta, 5 te Bangkok. Statue of Liberty, 3 380 m. n.n.o. Mozambique n. Philadelphia. Schie, 4 te Antwerpen n. Amsterdam. Tankhaven, 4 te P. Swettenham v. Sungeigerong. Telamon, 3 v. New York n. Curagao. Tero, 4 te Buenos Aires v. Montevideo. Theobaldius, 4 te Curagao v. Texas City. Tjitjalengka, 13 te Rio de Janeiro verw. Tara, 8 te Antwerpen verw. Themisto, 5 te Rotterdam verw. Tiba, verm. 4 v. Antwerpen n. Rio de Janeiro. Tiberius, 2 te New York. Tabian, 4 te Bremen. Tomini, 3 190 m. z.o. Madras n. Gdynia. Taria, pass. 4 Recife n. Curagao. Tawali, 6 te Muscat. Teucer, 4 v. Belawan n. Colombo. Tomocycles, 5 te Philadelphia. Trajanus, 5 te Alexandrië. Trompenberg, 5 v. New Orleans n. Savannah. Vasum, pass. 5 Durban n. Mena Al Ahmadi. W. Alton Jones, 3 330 m. o. Zanzibar n. Mena. Waterman, 4 v. Sydney n. Kaapstad en R'dam. Westerdam, verm. 4 v. New York n. Rotterdam. Willem Ruys, 13 te Kaapstad verw. n. Rotterdam. Willemstad, verm. 4 v. P. Limon n. Amsterdam. Wonogiri, 4 te Tandjung Mani.. Wieldrecht, 7 te Fao verw. IJssel, 5 te Rotterdam verw. Yapeyu, 4 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Zuiderkruis, 18 te Kaapstad verw. n. Sydney. Zaanland, 4 270 m. z.o. St. Vine. n. Rio de Jan. Zuiderzee, 4 1110 mijl n.w. Midway eil. naar Vancouver. Zeeland 4 v. Kuwait n. Khorramshar. KLEINE VAART Appringedam, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Atlas, 3 30 m. w.n.w. Bone n. Malta. Bloemgracht, 5 te Rafsoe verw. Daniël, 4 v. Cardiff n. Rouen. Deni, 4 te Amsterdam v. Goole. Ella, 4 40 m. n.w. IJmuiden n. Malmö. Elsa 3 v. Bordeaux n. Garston. Joost, 3 v. Rotterdam n. Teignmouth. June, 3 v. Uetersen n. Hamburg. Kaap Falga 1 v. Heroya n. Norrkoping. Kaap St. Vincent, 3 v. Zaandam te IJmuiden. Lucas Bols I, 5 te Bremen v. Caen verw. Lijnbaansgracht, 4 te Hamina v. Kotka. Notos, 3 15 m w.z.w. Finisterre n. Antwerpen. Prinsengracht, 4 te Abo verw. Pavo, 2 v. Ostrand te Wifstavarf. Ponza, 3 v. Tonnay Charente n. Avonmouth. Phidias, 3 30 m. o.z.o. Kp. De Nao n. San Feliu. Plato, 3 25 m. n.no Villano n Amsterdam. Tlliy, 3 v. Bayonne n. Lowestoft. Willem ij n, 4 te Cuxhaven. SLEEPVAART Ebro, 3 200 m. z.w. Port Elizabeth n. Mombasa. Gele Zee, 3 v. Rotterdam n. New Orleans. Humber, 3 dw. Pantellaria n. Malta. Loire, 3 140 m. z.o. Jamaica n. Maracaibo. Noordholland, 3 410 m. o.z.o. Rio de Jan n. Dakar. Poolzee, 3 800 m. n.n.w. Trinidad n. Trinidad. Rode Zee, 3 te IJmuiden. Thames, 3 v. Falmouth n. Oslo. Tyne, 3 dw. Bizerta n. Rotterdam. Na .een geduldig gedragen lijden is van ons heenge gaan, gesterkt door het H. Sacrament van de Zal ving der Zieken onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder CORNELIA ZWART wed. van Pieter Wijker eerder weduwe van Engel Zwart, in de leeftijd van 63 jaar. Familie Wijker IJmuiden, 5 mei 1957. Bothastraat 10 z. De overledene staat op gebaard in de kerk van de H. Engelmundus, Kon. Wilhelminakade, dins dagavond van 7 tot 8 uur. De H. Uitvaartdienst wordt aldaar gehouden woensdag des morgens 10.30 uur gevolgd door de Beaarding, waarna de ter aardebestelling op de Westerbegraafplaats te IJmuiden te ongeveer 12.15 uur. Algemene kennisgeving. Mede namens onze kinderen betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25 jarig huwelijk onder vonden. J. v. d. PLAS K. v. d PLAS-HOEK IJmuiden, mei 1957. Saturnusstraat 81. HAARLEM op Donderdag 9 en Vrijdag 10 Mei van 10-5 uur in HOTEL „SPOORZICHT" Kruisweg 18 bij Station Daar kunt U gratis alle inlichtingen verkrijgen over de Brooksmethode, die al Uw breuk- bezwaren onmid dellijk wegneemt, hoe erg Uw breuk ook moge zijn. BROOKS Breukverband, dat U Uw breuk doet vergeten, kunt U daar, door onze deskundige aangemeten, meenemen. 10 DAGEN PROEF Wacht niet tot de laatste dag. Tevens verkrijgbaar speciale HERENGORDELS voor buik- en rugsteun BROOKS Singel 25 (51 U) Amsterdam-C. Onzichtbaar Stoppen Mot-, Scheur- en Brandgaten Repareren, veranderen van Dames- en Herenkleding. THEO v. ECK, Kleermaker, Kennemerlaan 176. H Dag- of avondles Aanvang deze week. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. X}" Raadhuis en Kerk Hoofdstraat 179 Santpoort Tel K 2500—13049 VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 Betaling in overleg. XXXXXXXXKXXXXXXXDCXDOOOOOCXXXXXXXXJOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXDOOOOOOOOOOOOOOOOClOOqC geheel Slavonisch eiken, met zuiver 9QQ wollen epinglé bekleding «35^0 uitgevoerd in gematteerd eiken, met originele Pullman-vering en zware /jl CfcfT wollen epinglé bekleding bestaande uit: 1 dressoir, 1 ronde tafel, 4 stoelen, 2 fauteuils. Strak en sierlijk van lijn, met zuiver wollen uitgescho- ren moquette bekleding UJVi' 1 dressoir met luifel, 1 schuiftafel met massieve bladen, 4 stoelen, 2 fauteuils. Op originele „No Sagg"-vering, met wollen uitgeschoren moquette bekle- ding ME U BEIM AGAZI3N Zeeweg 191 - IJmuiden (O.) - Tel. 4054 x300000000000°ooooooooasoooooo<»coooooo<xxx5axxjooooooooooc)ooooooooooóoa

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3