Visserijmij. Corn. Vrolijk bouwt conservenfabriek in Ierland Duiven van IJ CC terug onder hagel uit Roosendaal V erplaatsing strandpost en nieuwe vlet voor Wijk aan Zee „Wij zijn er niet in geïnteresseerd", deelt IJmuidense rederij echter mee „Kennemerland" met een vermakelijk blijspel Britse vakblad Fishing News Nieuw schip voor de maatschappij „Zeeland" Salon met treinzitstellen Nederlands schip was in aanvaring Prijzen voor Beverwijkse renners in België Hoogoven 3 weer in bedrijf De geel zwarten besloten competitie met zege Koninklijke onderscheiding voor W. G. Schellevis In april passeerden 1343 zeeschepen de pieren Tachtigjarige dammer zegt de schijven vaarwel Rooswijk softbaltoernooi HHC won ook het lustrnmtoernooi Laatste seizoenbijeenkomst van P.v.d.A.-vrouwen Rooswijk begon honkbal competitie met verlies Sympathieke „manoeu- vre" in de gemeente Velsen Bever wijker van Breestraat naar ziekenhuis Clubtocht amateurfoto grafen Jeugdschaakkampioenschap van Kennemerland Geslaagd zwemfeest van „De Watervrienden" Veertigjarig jubileum van „de kinderkerk" DüNSDAG 7 MEI 1957 CORNELIS VROLIJKS VISSERIJMAATSCHAPPIJ te IJmuiden is een van de twee Nederlandse firma's, die zijn geïnteresseerd by de bouw van de conserven fabriek ter waarde van f 600.000 in Dunmore East, County Waterford in Ierland, waarover we de laatste weken al het een en ander hebben bericht. Deze haring- redery en -handel kocht in de afgelopen winter grote hoeveelheden haring van de Ierse, Britse en Schotse vissers in Dunmore East en bracht deze haring vers of gezouten op de Nederlandse markt. Aldus meldt het goed geïnformeerde Britse visseryvakblad „Fishing News". De redery Corn. Vrolyk wijst de berichten uit Ierland als onjuist van de hand. „Er zyn geen plannen voor de bouw van deze con servenfabriek", aldus directeur B. Vrolyk, „en wij zyn er niet in geïnteresseerd". De firma Corn. Vrolijk te IJmuiden dezelfde rederij, die eind vorig jaar het bestaan van een „nederzetting" van haar walpersoneel in Dunmore East tegenover ons ontkende heeft sterke bindingen met mr. Roger Shipsey. Het was deze Ier die voor de IJmuiden se maatschappij in Dunmore East de haring inkocht en de zaken behartigde voor de Nederlandse kolonie. „Fishing News" meldt nu verder, dat deze mr. Roger J. Shipsey, zoon van mr. Thomas Shipsey, de secretaris en algemeen directeur van de „Waterford Harbour Board", directeur van de nieuwe conser venfabriek zal worden. Naast Corn. Vrolijks Visserijmaatschap pij te IJmuiden is nog een tweede Neder landse maatschappij financieel in het pro ject geïnteresseerd. Mr. Roger Shipsey is onlangs in IJmui den op bezoek geweest en heeft verschil lende conservenfabrieken tijdens een oriën tatie-reis bezocht. Mr. Shipsey heeft daarop aan „Fishing News" meegedeeld, dat Ket van haring voorzien van de fabriek de af zet van deze vissoort in Ierland voortaan zal verzekeren. Gedurende het eerste jaar zou de fabriek zich alleen bezig houden met het inblikken van haring. Het nieuws van de vestiging van de conservenfabriek in Dunmore East is door de Ierse vissers met enthousiasme begroet. Het betekent dat de vissers, zelfs uit ha vens als Galway en Donegal, in het aan staande winterseizoen de havens van Zuid-Ierland en dus vooral van Dunmore East zullen gebruiken als bases, om ter ha ringvisserij te gaan. ADVERTENTIE A.S. ZONDAG MOEDERDAG Honderden aparte leuke cadeautjes voor Moeder koopt u bij KUNSTHANDEL Kennemerlaan 55 - Tel. 7040 De stoomvaartmaatschappij „Zeeland", die de dagdienst onderhoud van Hoek van Holland naar Harwich in Engeland, zal eind 1959 de beschikking krijgen over een nieuw en modern schip van ongeveer 5200 ton 1000 ton groter dan de vaartuigen welke zy momenteel in gebruik heeft. Het schip dat 120 meter lang en ruim 16 meter breed wordt zal plaats bieden aan 1620 passagiers en een snelheid hebben hebben van 24 mijl per uur. De boven bouw wordt vervaardigd uit licht metaal en de acht reddingboten uit plastic, waar door een grote besparing van gewicht en onderhoudskosten wordt verkregen. Voorts denkt men het schip uit te rusten met twee automatisch werkende, intrekbare vin- stabilatoren, waardoor de slingerbewe gingen bij slecht weer tot enkele graden worden beperkt. Momenteel experimen teert de maatschappij, met een zitsalon, die wordt ingericht met treinzitstellen, waar door men het handbagageprobleem hoopt op te lossen. De passagiers zullen hun koffers kwijt kunnen in speciale bagage netten welke als in een trein boven de zitplaatsen worden aangebracht. Dit ex periment zal het eerst op de m.s. „Ko ningin Emma" worden toegepast. De maatschappij „Zeeland", die thans de „Koningin Emma", de „Prinses Beatrix" en de „Mecklenburg" in de vaart heeft, heeft het nieuwe schip besteld bij de N.V. Scheepswerf en Machinefabriek „De Mer- wede" voorheen Van Vliet en Co. te Har- dinxveld. Het schip zal na de oplevering het s.s. „Mecklenburg" vervangen. Het schip wordt uitgerust met twee 7800 epk. - 12 cylinder dieselmotoren. Het Nederlandse motorschip „Antonie" uit Delfzijl (200 ton) is maandag in Cuxha- ven in aanvaring gekomen met het onder Costaricaanse vlag varende 1215 ton me tende vrachtschip „Dorita". Beide schepen hebben schade opgelopen, maar konden hun weg naar zee vervolgen. De Beverwijkse renners hebben dit weekeinde opnieuw successen behaald. Jan Groot wist te Berendrecht (België) met grote voorsprong de erepalm t.e behalen; Coen Niesten werd derde in deze wedstrijd. Te St. Aman bij Brussel wisten beiden weer beslag te leggen op de prijzen. Jan Groot werd in deze wedstrijd vierde en Coen Niesten achtste. Hoogoven 3 van de Koninklyke Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden, die op 4 maart voor een nor maal periodiek herstel buiten werking werd gesteld, is maandag weer in bedrijf genomen. Nu men verzekerd is van een goede af zet van de gehele vangst, is het economi scher om de schepen uit de havens van zuid-oost Ierland te laten varen en in Dun more de vangst te laten lossen. Intussen heeft mr. W. Kenneally uit Dunmore East een deputatie van vissers uit Dunmore East samengesteld, die met de verantwoordelijke minister de problemen zal bespreken rond de oprichting en het voorzien met vis van een diepvriesfabriek in Dunmore East, aldus „Fishing News". De IJmuidense rederij zal voorts bij Ier land twee kotters in de vaart brengen. Deze schepen, die speciaal voor de haringvisserij met de vleet zijn ingericht, zijn thans op Noorse werven in aanbouw. Kinheim won van ZVV Het is in de wedstrijd ZW-Kinheim, de laatste van de competitie, in Zaandam ge bleken, dat de Velsenaren niet hadden hoe ven te degraderen naar de vierde klas; te laat lieten de geel-zwarten met hun sterk verjongde ploeg zien het wel te kunnen. De experimenten met jongere spelers zijn overigens niet tijdig genoeg ingezet, maar wellicht kunnen ze na volhardende training het komende seizoen in de vierde klasse van nut zijn. In elk geval sloot Kinheim het seizoen met een goede schotvaaraige aan- vaislime af, en een kleine zege, omdat ZVV bijna even ver kwam met doelpunten, waar van het laatste vlak voor het einde werd gescoord, toen doelman Pigmans gewond in zijn doei lag. Als dit goede voorteken niet bedriegt is er alle kans, dat de geel-zwarten de verloren plaats in de derde klas terug gaan ver overen. Van Zaandamse zijde werd op het gladde- veld een vrij harde wedstrijd gespeeld, die al na enige minuten resulteerde in een aantal waarschuwingen. Uit een vrije trap had Boeren bijna succes om dit uit een hoertscnop te herhalen, doch weer redde de ZVV-doei- man. Slechts twee minuten later ondernam Sluiter een onverwacnte rush en doeipuntte (nul-een.)Na een kwartier toen ZVV sterk opdrong gleed iViol voor net Kinneim-doei uit, waardoor de bal voor de voeten van de midvoor kwam, die geen moeite had (een een). De Kinheim-aanval had er zin in, doch Boeren miste twee achtereenvolgende kansen en vervolgens een scherpe voorzet van P. Hoope, maar had toch na z5 minuten uit een pass van Smit succes (een-tweei. Vlak daarop redde Pigmans fraai, doch in de volgende aanval scoorde Boeren op nieuw uit een voorzet van Sluiter (een-drie.) Beide ploegen vochten voor wat ze waard waren en het was Mol, die vlak voor rust redde toen Pigmans reeus gepasseerd was. Vlugger dan verwacht kwam ZVV na de hervatting gelijk, eerst door de linksbinnen en na 9 minuten door de midvoor (3-3). En kele minuten later schoot Hoope in, maar de bal werd door een ZVV'er weggeslagen. Van Well schoot de strafschop in (3-4). Een kwartier later veroorzaakte Mol een straf schop, die ook werd ingeschoten. Kinheim bleef aanvallend gevaarlijker en binnen vijf minuten had eerst Hoope succes en zag Slui ter zijn harde schot wel gekeerd, maar de terugspringende bal door v. Well ingeschoten (4-6). In de laatste minuten werd de eind stand toch op 5-6 gebracht voor de Kinhei- mers, toen Pigmans niet in staat was zijn doel te verdedigen. Bij Koninklijk Besluit is verleend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver, aan de heer W. C. Schellevis, machinist bij de Verenigde Koelhuizen en Ijsfabrieken n.v. te IJmui den. Velserbeek won van Westrust 3 De uitslag van de competitiewedstrijd tussen de Lawn Tennis Club Velserbeek I en Westrust 3 is geëindigd in 71. De per soonlijke uitslagen waren: G. BurgerL. Pierlot 75, 64; mevrouw C. Burger mevrouw L. Ter Metz 61, 63; mevrouw P. Janusmevrouw C. Borgerding 64, 75; J. v. SplunterC. Borgerding 1210, 26, 6—1; mevrouw C. Burger en G. Bur germevrouw M. Borgerding en L. Pierlot 60, 61; mevrouw A. de Weerdt en J. v. Splunter—mevrouw L. Ter Metz en G. Kleyn 97, 62; J. v. Splunter en G. BurgerC. Borgerding en G. Kleyn 60, 68, 57; mevrouw C. Burger en mevrouw A. de Weerdt—mevrouw M. Borgerding en mevr. L. Ter Metz 6—2, 3—6, 6—4. De ontmoeting Velserbeek 2Snellius eindigde in 21, daar de wedstrijd moest worden afgebroken. De uitslagen waren: J. de Jager en T. BlokL. Looyen en J. Sie- berist 4—6, 61, 16; J. v. Gelder en J. Dal- meyerL. Looyen en J. Sieberist 64. 10 12, 61; J. de Jager en T. BlokH. Klaar en H. Sieberist 61, 60. De rederijkerskamer Kennemerland" in Beverwijk, die op haar programma het voor een amateurtoneelvereniging zeldza me „vierentachtigste speelseizoen" mag vermelden, heeft dit in het Kennemer theater afgesloten met een bijzonder ver makelijke opvoering van Basil Thomas' blijspel „Het boek van de maand". Reeds betrekkelijk kort dus nadat het stuk voor amateurs is vrijgegeven, want pas ruim een jaar geleden werd het nog gespeeld door de toneelgroep „Theater" met Ineke Brinkman, Elise Hoomans en Richard Flink in de rollen, die ons van deze opvoering het meest zijn bijgebleven. ,.Het boek van de maand" introduceert het publiek in een respectabele Engelse fa milie, waarvan de gezapige rust op een impertinente manier wordt verstoord. Het blijkt namelijk dat Bim, de dochter des huizes, een pikante familiekroniek heeft gescheven, die juist op haar achttiende verjaardag verschijnt. Dit litteraire talent zou voor haar familie in zekere zin ver blijdend zijn geweest, wanneer Bim's fan tasie ftu maar niet het ouderlijk huis als achtergrond had gekozen voor haar roman over huwelijksbedrog en andere, door het burgerlijk fatsoen niet gesanctioneerde verhoudingen. Hoe choquant dit allemaal is wordt het publiek in het tweede bedrijf gedemonstreerd, waarin de verschillende familieleden zich vertonen in de gedaante, zoals deze door Bim in haar roman werd gesuggereerd. Een alleraardigst toneelef fect, dat weliswaar al eens eerder door an dere schrijvers werd toegepast, zonder zijn verrassende uitwerking op het publiek te heben verloren. Ook de oplossing kan voor een blijspel gemakkelijk worden geaccep teerd. Bims roman wordt onderscheiden met het predicaat „Boek van de maand". Aldus trekt het de aandacht van televisie- en filmproducers en de familieleden koes teren zich in de roem van de jonge schrijf ster, zonder te beseffen, dat zij het zijn ge weest. die voor de in het boek beschreven enerverende situaties als model hebben gestaan. Dit blijsel mét zijn pittig-Engelse dialoog is voor amateurs allerminst een lichte op gave, al zou het alleen maar bestaan uit de noodzaak, dat bijna alle spelers twee bijzonder verschillende karakters moeten opbrengen. Regisseur Ferd. Koolbergen heeft echter voldoende vertrouwen gehad in de hem ter beschikkingstaande krach ten, waarbij het resultaat hem volkomen in het gelijk stelde. Hij kon het stuk im mers in een prima bezetting voor het voet licht brengen, waarvan vooral Bert Pijpers zich opnieuw onderscheidde door goede ty pering, die aan zijn reeds lange reeks op merkelijke rollen met dit enigszins onbe holpen parlementslfS weer een nieuw suc ces op zijn naam wist te brengen. Naast hem was Leni van Sas een charmante, gui tige en soms gevoelige Bim: ideale eigen schappen voor de moderne ingénue, welke haar ook in de toekomst bij „Kennemer land" ongetwijfeld voldoende emplooi zul len verschaffen. Ans van Berkum speelde een goed gereserveerde Engelse society- dame, waarbij de stijlvolle tante Marcia van Coery Dubbis zich op hetzelfde plan bewoog. En wat vermakelijke blijspeltype ringen betreft mochten ook de oude vi- veur van Piet Steevens en de zonderlinge schrijver van Nico Buertsma worden ge zien. Deze verschillende figuren waren door regisseur Ferd, Koolbergen tot een pri ma blijspelvertoning samengevoegd, welke voor de Kennemerland-donateurs een ge slaagd seizoenbesluit heeft opgeleverd. J. v. D. In april zijn in totaal 1343 zeeschepen de IJmuidense pieren gepasseerd. Hiervan gin gen 663 schepen naar binnen en 680 schepen naar buiten. Voor Amsterdam kwamen binnen 543 schepen, voor Zaandam 21, Spaarndam 3, Haarlem 1, Papierfabriek Velsen 7, Binnen haven Hoogovens 29, Buitenhaven Hoog ovens 26, Vissershaven 20 en IJmuiden 13 schepen. Van Amsterdam kwamen 552 schepen, van Zaandam 22, van Spaarndam 4, van Buitenhuizen 2, van de Binnenhaven Hoog ovens 42, van de Buitenhaven Hoogovens 25, van de Vissershaven 20 en van IJmuiden 13 schepen. Voor de leden van de Jmuider Concours Commissie is zondag het vliegseizOen inge zet met een-vlucht van Roosendaal af. Door het, voor de tyd van het jaar slechte weer, werden de duiven pas om 12.30 uur gelost met een harde noordenwind „op de kop" en af en toe een fikse hagelbui. De heer D. Mantel klokte de eerste duif van zijn vereniging Oranje Nassau om 14-24-57 uur. De overige, voorlopige be rekende uitslag bij deze vereniging luidt als volgt: Mantel 1, 7, 14, 29, 38, 39, 52; Boek- weg 2, 8, 17, 30, 34, 40, 50; Gravenmaker 3, 13, 18, 21; I. Kraaienoord 4, 20, 41, 57; C. Geyteman 5, 27, 33, 43; B. Visser 6, 47, 49; A. de Waard 9, 36; Middelkoop 10, 11, 51, 53; Schreuder 12; E. Broek 15, 23; A. Bannink 16, 25; Chris. Prins 19, 48, 50; Waniriaker 22; Joh. Broek 24, 26, 31, 54; Sikkelerus 28, 45; Belfroid 32, v. Leeuwen 35; K. Dekker 37, 42, 46; v. Dongen 44; A. Kraaienoord 58. In de Snelle Wieken te Santpoort draaide de heer A. Tabernal als eerste om 14-15-48 uur. De overige uitslagen luidden: Tabernal I, 10, 11, 13, 36, 41; M. Jansen 2, 31; Kort- houwer 3, 9, 21, 23, 29; H. Koks 4; E. Gorter 5, 29; Jan Molenkamp 6, 40; J. Hoogzaad 7, 22, 33, 35, 42; A. Tervoort 8, 17; C. Koks 12, 16, 18, 24, 37; Andriesma 14, 15, 19, 34; Jen- ninga 20, 30; F. Veldmeiyer 24, Baak 26; Rozemeier 27, 32, 38. Bij de P.V. de Bonte Duif kwam een duif van de heer D. Dekker tot de prestatie, om ondanks de ongunstige weersomstnadig- heden ruim drie minuten los te vliegen van de tweede aankomende dufi. De gehele uit slag luidt hier: Dekker 1, 3; C. Broek 2, 5; Pieterman 4, 18, 19, 22; J. Minneboo 6, 7, 15, 33; Wynand Donkersloot 8, 23, 28, 34; V. v. Loon 9, 20, 27: G. v. Zutphen 10; Verschuren II, 25; Jan Kaldenbach 12, 14, 16; Verwer 13, 29, 31, 32; Ko Jellema 17, 26; A. Belfroid 21, 24, 30; Arie Donkersloot 35; Verduin 36. Van de vierhonderd, door de P.V. de Snel- vlieger ingezette duiven, smaakte de heer W. Remmers het genoegen de eerste duif te draaien, en wel om 14-20-33 uur. Voor deze vereniging luidt de voorlopige uitslag als volgt: Remmers 1; Boender 2; Wezelman 3, 14, 28, 35, 39, 43, 45, 64, 76; Otte 4; G. Glas 5, 74; E. de Boer 6; Reker 7, 21; F. de Boer 9, 22, 67, 70; Voet 10, 56; C. Zwanenburg 1; Ham 12, 51. 62; Schaap 13, 15, 56, 66, 75; Wim Glas 19. 47; J. Wijker 18. 52, 61; B. Glas 20, 37, 60, 79; P. Druvven 23: Schelvis 24, 42, 44; Groeneveld 25, 55; J. Waal 26, 29, 32, 3, 36. 65; Haver 27, 72; v. d. Zwet 30, 40. 63; J. Koorn jr. 31, 34. 53. 80; Schotvanger 38, 59, 78; J. de Waard 54, 69: Sloot 57; Anepool 58; Hartendorf 71; Inia 49, 73. De volgende week wordt er gevlogen van Vilvoorde. Atoom-duiven De leden van de postduivuihoudersver- eniging „De Atoom" hebben zondag hun wedstrijdvliegseizoen geopend met een vlucht, eveneens van Roosendaal af. De 199 vogels werden om 12,30 uur gelost tijdens een harde noordwestenwind, die bovendien gepaard ging met hagel- en regenbuien, oooooooooooooooooco* JOOOOOOOOOO O y „Opa" v. d. Bos, die op 11 februari 1957 onder grote belangstelling van p dammerszijde en zijn familie zijn 80- ste verjaardag vierde, heeft nu het DCIJ bestuur bericht dat hij na het be ëindigen van de wintercompetitie 1956—-57 verder van het wedstrijdspel af ziet. Niet dat de oude baas geen belang stelling meer toont: hij kan de kleuren van de stukken haast niet meer onder scheiden, en aan een „voelbord" zoals de jeugdige blinde dammers nog wel eens spelen wil hij op deze hoge leeftijd niet meer beginnen. Hij was steeds een levend voorbeeld van het feit, dat dam men niet naar leeftijd vraagt en dus ge- speeld kan worden „van 8 tot 80 jaar en ouder". Veel heeft hij voor DCIJ gedaan, veel successen heeft hij in zijn dammers loopbaan voor DCIJ helpen oogsten en ook de dammers van Sportief, Stabiel, Beverwijk, Haarlem en omstreken zul len van 't besluit van Opa „om 't dam bord in de wilgen te hangen" met wee moed kennis nemen, omdat Opa altijd een opgeruimde listige, doch prettige tegenstander was, waarvan het vaak zeer moeilijk was om een partijtje te winnen. OCOOOCOOOCXXXXXDOOGOOOOCXXXXXOOOOCOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Ter bevordering van de veiligheid op het zeestrand en om het werk van de Wijk aan Zeeërreddingsbrigade te stimuleren achten B. en W. van Beverwijk het wenselijk voor het vervolg de noodzakelijke hulp middelen voor de brigade door de gemeen te, die de eigendom aan zich behoudt, te doen aanschaffen en in bruikleen aan de brigade af te staan. Zulks geschiedt ook in andere badplaatsen. Het in bedrijf stellen van een tweede grotere E.H.B.O.-post op het strand wordt thans urgent. De huidige post is geplaatst nabij de De Zwaanstraat. In deze post be vinden zich een behandelruimte en twee kleedruimten. De kleedruimte voor man nen wcrdt tevens gebruikt als bergruimte voor benzine en olie voor de buiten boordmotoren der vletten. Voor de bouw en inrichting van deze post verstrekte de gemeente destijds een geldlening, welke thans pro resto f 875 bedraagt. Dit bedrag ware de brigade kwijt te schelden. Door het toegenomen aantal strandbe- zoekers en daardoor het grotere aantal on gevallen is de behandelruimte te klein ge worden. Bovendien is de tweede vlet, waarover de brigade in 1956 de beschik king kreeg, gestationeerd bij de Rel we s. De aldaar aanwezige brigadeleden be schikken niet over behandel-, kleed, en bergruimte. Om daartoe te geraken is het. de bedoeling de aan de De Zwaanstraat staande post te verplaatsen naar de Rel- weg en een nieuwe post in te richten bij de De Zwaanstraat. De kosten van het nieuwe gebouw met inventaris en instru mentarium worden geraamd op f 12.100. Gehoord de commissie van bijstand voor de financiën en de commissie, inge steld met betrekking tot verhuur van strandgedeelten stellen B. en W. de raad voor tot een bedrag van f 12.100 f 875 =f 12.975, een krediet te verlenen. De bekende coureur M. Catsonides uit Aerdenhout neemt op het ogenblik deel aan de Tour van Nigeria, een tocht die bedoeld is als propaganda voor een be paald automerk. Een team bestaande uit (van links naar rechts) ir. Gordon Nell, M. Gatsonides en cameraman Johny Williamson rijdt de diverse ste den en dorpen in Nigeria af teneinde de belangstellenden in te lichten over de autosport in het algemeen en het merk waarvoor de propagandisten helemaal naar Afrika zijn getrokken in het bijzonder. Op de foto ziet men het gezelschap tijdens een oponthoud in Kano. Zaterdag „Om de Karashoeve" door Plaatwellers De toneelclub van de personeelsvereni ging „De Plaatwellerü" zal zaterdagavond in gebouw „Concordia" naar laatste uitvoering van dit seizoen geven met de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven door Ben Heuer „Om de Karashoeve". In dit stuk, dat geregisseerd wordt door mevrouw Clausen, spelen negen personen mee. waardoor de dieren al direct voor een zware vlucht kwamen. De eerste prijsduif kwam dan ook pas om 14-20-24 uur binnen en bij na een kwartier later de laatste prijsduif. De uitslag werd: A. Kat 1, 6, 12; W. A. Schouten 2, 8, 36; H. C. Eijman 3, 35; J. Stijnman 4, 13, 15, 18; L. Veldt 5, 27; J. Schoo 7, 11, 23, 29; Ch. van Borre 9; A. F. Roos 10, 22, 30; Ph. F. Martinus 14; D. v. d. Linde 16; M.. v. 't Hof 17, 21, 24, 31, 37; N. G. de Graaff 19, 28;. M. P. L. v. d. Bos 20, 25, 32; P. van Roon 26; J. Asjes 33 en B. Schoo 34, 38. De honk- en softbalclub „Rooswijk" heeft zondag tijdens gure weersomstandig heden voor de vijfde maal het dames-soft- baltoernooi voor A- en B-teams op Water vliet gehouden. De fraaie wisselbeker kwam voor de vyfde maal terecht hij de sterke HHC-damesploegfuit Haarlem. Voor het B-toernooi was het te betreu ren, dat, waar zelfs de sofsbalclub Haze- kamp uit Nijmegen deelnam, de Haarlem se THB-dames verstek lieten gaan. Reeds in de eerste pouleseries bleek, dat HHC de beste kansen zou maken door met twee overwinningen de eerste plaats in de eind strijd op te eisen. In de tweede poule zorg de VODO (Den Haag) voor eenzelfde ver rassing en in de derde poule kwamen de Rooswijk-dames zeer bescheiden op de eerste plaats met, een kleine zege op HCK (10) en een gelijk spel (00) tegen SC Haarlem. De uitslagen waren hier: HHCCat chers 26—2; TYBB—Catchers 9—7; HHC— TYBB 21. 2de poule: SchotenVODO 6—7; DCG—VODO 10—11; Schoten—DCG 42. 3de poule: RooswijkHCK 1—0; RooswijkSC Haarlem 0—0; HCKSC Haarlem 62. De winnaarsronde werd opnieuw een volledig succes voor HHC. dat met Roos wijk de grootste moeite had, doch VODO kansloos sloeg. Omdat Rooswijk van VODO won kreeg de organiserende club de twee de prijs en werd VODO derde met de uit slagen' HHCRooswijk 10; VODOHHC 016;VODORooswijk 38. De eerste verliezersronde werd met twee overwinningen door HCK gewonnen, ge volgd door TYBB met de uitslagen: HCK TYBB 19—1; Schoten—HCK 0—5; Scho ten TYBB 45. Schoten nam hier dus de derde plaats in. Twee overwinningen bezorgden SC Haarlem in de tweede verliezersronde ook de eerste plaats door de uitslagen: Cat chersSC Haarlem 37; DCG—Catchers 54; DCGSC Haarlem 014, waardoor DCG tweede en Catchers zonder een enkel punt laatste werd. De standen werden: winnaarsronde: HHC 8 pnt.; 2. Rooswijk 5 pnt,; 3. VODO 4 pnt. 1ste verliezersronde: 1. HCK 6 pnt.; 2. TYBB 4 pnt.; 3. Schoten 2 pnt.; 2de ver liezersronde: 1. SC Haarlem 5 pnt.; 2. DCG 2 pnt.; 3 Catchers 0 pnt. De Amsterdamse teams DCG en Catchers sloten dus de rij. Het B-toernooi moest het zonder THB stellen met Hazekamp (Nijmegen), Meteoor (Amsterdam), DIO (Haarlem) en Roos wijk 2 (Velsen), zodat zes wedstrijden de winnaars moesten aanwijzen. De Nijmeegse dames bezorgden Roos wijk 2 in de eerste ontmoeting een grote nederlaag (132). Toen daarna met nog groter cijfers DIO werd verslagen (324) leed het geen twijfel of ook Meteoor werd door Hazekamp onaangenaam verrast en zelfs zonder tegen te scoren (60). De Amsterdamse dames herstelden zich door eerst DIO met 213 te verslaan en ver volgens ook Rooswijk 2 geen kans te geven (131). Het gevolg hiervan was dat de Nijmeegse dames glansrijk de erepalm ver overden met zes punten, gevolgd door Me teoor met 4 punten, DIO met 2 punten en de Rooswijk 2-dmes slechts met een pret tige wedstrijdherinnering en nul punten achteraan kwamen. De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid zal haar drukke seizoenactiviteiten dinsdag avond in het gemeentelijk ontspanningslo kaal aan de Van Diepenstraat besluiten met een bijeenkomst, waarin het afgelopen sei zoen nog eens onder de loep wordt genomen. Er zal verslag worden uitgebracht van het de vorige maand gehouden bondscongres en van het kindermeifeest. Daarna wordt een gezellig samenzijn gehouden. A.B.V.A. bespreekt Pensioenwet Op vrijdag 10 mei houdt de Beverwijkse afdeling van de Algemene Bond van Amb tenaren een ledenvergadering in ,,'t Cen trum". Het hoofdbestuurslid de heer C. W. Franken zal op deze avond een inleiding houden over het onderwerp: „De Pensioen wet en de Algemene Ouderdomswet". Jaarvergadering „Volksonderwijs" De Heemskerkse afd-ling van de vereni ging „Volksonderwijs" houdt op vrijdag 10 mei in zaal Dam haar jaarvergadering. De agenda vermeldt een bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn mevrouw Kranendonk en de heren Klesser en Van Hiele. Tweede amateuravond werd succes Aangemoedigd door het succes van de eerste bijeenkomst werd in de Heemskerkse zaal Nijman weer een amateuravond ge houden, waarop velen in de gelegenheid werden gesteld blijk van hun kunnen te geven. Het succes van deze avond was zeer groot, mede doordat d>e prestaties aanmer kelijk beter waren dan de vorige keer. De algehele leiding was in handen van Tony Schellevis uit Wijk aan Zee. De uitslag was als volgt: 1. Tricots, IJmuiden; 2. J. Wester hoven; 3. Mac. Goodys, Beverwijk; 4. J. Put, Beverwijk; 5. G. Schellevis, IJmuiden; 6. F. Stammes, Heemskerk; 7. Mister X, Amster dam; 8. BB-boys, Limmen: 9. H. Out, Bever wijk; 10. Sinny Simatra, Beverwijk. BDC damde verder In het „Statenhuis" zijn dit weekeinde de wedstrijden van de Beverwijkse dammers 'voortgezet. De behaalde resultaten waren: afdeling A: R. ConradiP. J. Smit 0-2, K. KikkeW. Hoogenboom 0-2, C. NijmanJ. Kabel 0-2, N. A. de LaarL. Haver 2-0, G. v. d. OutenaarJ. G. Hagenaar 1-1, E. Rein- houtChr. Bakker (afgebr.), S. D. Hoog- vorstA. Peekei 1-1, H. L. NijmanW. H. de Graaf 2-0, (afgebroken partijen welke werden uitgespeeld): R. Conradi—J. Kabel 1-1, J. KabelW. H. de Graaf 2-0. Afdeling B: A. van SonD. Willems 1-1, J. Verhaar A. Romeiin 2-0, J. BroersmaE. Stam 2-0. Afdeling C: A. Diemeer—P. Neeft 2-0. R. LavalektïL Klein 2-0. De pas begonnen hontobalcompetitie is door het eerste herenteam van Rooswijk slechter ingezet dan die van vorig jaar, toen de Rooswijkers in de overgangsklasse startten met drie overwinningen. De reis naar Rotterdam was blijkbaar van invloed op de resultaten tegen Sparta 2, in welke strijd de Velsense ploeg echter toch een behoorlijk spelpeil demonstreerde, zodat voor de toekomst nog vele mogelijkheden en kansen zijn weggelegd. De strijd was spannend, want de 3-0 stand, die de Spar tanen in de tweede inning bereikten, kwam vele keren in gevaar. In de achtste inning scoorde Rooswijk door C. Heemskerk te gen, doch verder kwamen de Velsenaren niet. Maar ook Sparta zag geen kans meer om lopers over de thuisplaats te krijgen vooral door het goede werpen van Ed Sauer en de prachtige runningcatch van H. Rats- ma in de derde inning. Het sooreverloop was: Sparta 2: 03000000x 3 Rooswijk 1: 000000010 1 De werpersresultaten waren: Sparta: Reuzenkamp 7x3 slag; 2x4 wijd; 2 honk- slagen tegen. Rooswijk: Ed.Sauer 11x3 slag; 0x4 wijd; 4 honksiagen tegen. De overige uitslagen waren: Rooswijk3 HHC 6-38, Rood Wit 2Rooswijk 2 af gelast. Voor de woensdagavond is de dames-soft- balwedstrijd vastgesteld tussen Pinguins I en Rooswijk I. De Rooswijk-dames spelen met: Werpster: W. v. Maanen; vangster M. de Vries-Klesser, le honk: J. v. Embden; 2e honk M. Michel-Verkerk; 3e honk D. Marckelbach; korte stop J. Wedemeyer; 1. velder W. v. d. Kuil, midvelder T. Zuur bier; r. velder J. Konings. ^°ooooooooooooooooococ>oocooocxxx>ocxxxxxx)cooocx>ooooooooo' Morgen, de 8ste mei, zal Velsen „be- zet" worden door ongeveer honderd I militairen, die de burgerij de collecte- bus zullen voorhouden om de gezamen- j lijke militaire fondsen een steuntje te geven. Onder meer worden uit de op- brengst dezer inzameling het fonds j 1815 voor oud-militairen en nagelaten betrekkingen bedacht, de Koninklijke S Nationale Vereniging tot Steun aan j miliciens, de vereniging „Ereschuld en j dankbaarheid", het Karei Doormanfonds en de Prins Bernhardstichting,, alsmede het Van Weerden Poelman-fonds. De giften worden besteed voor aan- 8 vullende hulp aan invaliden, studietoe- lagen, voor hulp aan weduwen en we- zen en algemene sociale hulp. xx)oooc>ooooooocoooDocxxxxx)ooooc>c>oc>cxxxxxxxxxxx3oooooooooa De heer J. H. uit Beverwijk wilde zondag de Breestraat oversteken en lette daarbij niet goed op het verkeer. Nadat twee autobestuurders hem met succes hadden weten te ontwijken, werd H. aangereden door een auto, bestuurd door de heer K. W. uit Velsen. Met een hoofdwonde en een lichte hersenschudding is H. naar het r.k. ziekenhuis overgebracht. De Beverwijkse amateurfotografenver- eniging houdt dit jaar baar traditionele fo- toclubtocht op 26 mei. Men zal er een halve dag op uittrekken. Tot besluit nemen alle leden deel aan een lunch. Herv. pastorie wordt garage De Ned. Hervormde pastorie aan de G. van Assendelftstraat te Heemskerk is ver kocht aan de heer H. van Tunen, die in het grote gebouw een garage zal vestigen. Jeugdkampioenschap kennemerland De plaatselijke schaakclubs „Pat-Mat" en „Weenink" organiseren nu ook gezamenlijk het jeugdkampioenschap van Kennemerland. De opening van deze belangrijke wedstrijden zal geschieden in het clubhuis van „Wee nink", het „Badhuis" aan de Baanstraat, op 21 mei. Daarna wordt per toerbeurt gespeeld in het clubhuis van „Pat-Mat" en „Weenink" steeds te beginnen om half acht. Uit de voorronde hebben zich al vijf jeugdige scha kers geplaatst, maar omdat niet ieder zich door werkzaamheden kon vrij maken wordt alsnog de kans gegeven om zich op te geven. De deelneming is geheel gratis, er zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld, tevens hebben de nummers een en twee recht om mede te dingen naar de titel kampioen van Noord holland, welke verspeeld wordt in december te Uitgeest. De leeftijdgrens is zo gesteld dat de deelnemers in augustus 1958 nog geen 20 jaar mogen zijn. Het in het Velserbad gehouden zwem feest van de „Watervrienden" is zondag een groot succes geworden. Ten aan- schouwe van een groot aantal belangstel lenden mochten 57 van de 67 kandidaten het diploma A en B in ontvangst nemen. Tij dens de onderlinge wedstrijden werden goede tijden gemaakt. Ook de 50 meter estafette tussen volleyballers, turners, AJC-ers en zwemmers had een spannend verloop. Een keurig stukje schoonsprlngen werd vertoond door de clubgenoot H. Zijl stra, die zijn programma zonder fouten afwerkte. De 25 m hinderniszwemmen voor ouderen boven 25 jaar viel goed in de smaak, evenals 't sluitstuk ballenspringen. De kinderkerk „IJmuiden-Oost" houdt woensdagavond 8 mei in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan een feestavond ter viering van h~t veertigjarig bestaan van het zondagsschoolwerk. Tijdens deze avond, die om half acht be gint, zal een der veteranen van het werk, de heer J. Menzel gehuldigd worden. Hij vervulde in de afgelopen veertig jaren de functies van algemeen adjunct, penning meester, secretaris en is thans vice-voor- zitter. Voorts behoort ook de heer N. v. d. Zwan tot de jubilarissen, die het werk al die jaren trouw bleef. Het programma voor woensdagavond vermeldt kinderzang en een schetsje, een declamatie en de film „Kind en zondag", waarna het jubileumgeschenk zal worden overgedragen. Onder leiding van de heer A. Kroese, de directeur van de Neder landse zondagsschoolvereniging te Amster dam, die ook de film inleidt, wordf*ver- volgens een forum gehouden.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6